RK Bosna Visoko

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la FaraonTM » 23 dec 2015, 01:16

samo_lijevo je napisao/la:
FaraonTM je napisao/la:@Ljevak

Misliš dole na Stanicu?
Da, odakle je sve i pocelo.
Fina dvorana što jest jest, bila bi vjerovatno puna svaku tekmu što je bolje nego igrati u polupraznoj Mladosti.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la LIBERTY » 23 dec 2015, 23:04

samo_lijevo je napisao/la:Koja nama korist sto napravimo svake godine 2-3 igraca. Mozemo se samo tjesiti. Kakva korist sto nam omladinski pogon bukvalno hara kantonalnom ligom Sarajeva.
Spahic silji Sabanovica u prvom, Skopljak u drugom. I sta smo dobili od toga. Dobili smo da nas glat uzmu zbog tehnickih gresaka. Igraju kao da nemaju treninga. Vogosca nije nista pokazala veceras. Kad se sjetim tamburanja protiv Izvidjaca, pa ovo je veceras bilo dosta, dosta losije.
Nema svrhe igrati iz godine u godinu i boriti se za opstanak. No, evo pauze, sad cemo vidjeti kako ce se pripremiti.

Oni su se pogubili nakon Gracanice. Tu su utakmicu odigrali maestralno, ali poslije toga grozota ziva. Zdeno je odlicno poceo, napredak je bio ocit. Sad je pitanje sta se desilo u medjuvremenu.

Slažem se da mi pravimo igrače, a drugi klubovi (Vogošća, Bosna S. i sl) to koriste i za male pare ih dovode u svoje ekipe. Da barem ti igrači odu vani, u neku jaču ligu, čovjeku ne bi bilo krivo. Ali kako naš svijet kaže, koliko para toliko muzike. Znaš da je zadnjih godina finansijska situacija u klubu loša i da se klub snalazi kako zna i umije. Koliko znam zadnji put kada je bilo para, pokušala se napraviti ekipa za evrope, kada je doveden trener Savić iz Srbije i par dobrih igrača iz Srbije i Crne Gore, ali to nije trajalo niti jednu sezonu, jer jednostavno više nije bilo para i nisu se mogli plaćati ti igrači. Svakako je razlog, zašto je teško pronaći sponzore i to što je slaba kvaliteta rukometa koji se igra u premijer ligi. Ti znaš da kod nas igraju, što ono kažu samo naša djeca, i opet na utakmicama ne bude više od 150 do 200 gledalaca, bez obzira da li se igra protiv Izviđača ili Igmana. Isto tako, siguran sam da mi imamo najmanja finansijska izdvajanja za igrače u ligi. Koliko znam svi ostali klubovi koji se bore za opstanak u premijer ligi, imaju veće troškove, kada su u pitanju igrači. U Gradačcu su, koliko sam vidio, svi igrači sa strane i oni imaju svoja samo 3-4 igrača. Isto tako u Krajini, Igmanu i sl. imaju najmanje pola igrača sa strane, tako da je u ovoj besparici jako bitno da klub pravi svoje igrače i na to sam mislio kada sam rekao da smo mi u boljoj situaciji. U pravu si kada kažeš da smo drugi dio polusezone odigrali loše i da smo jednostavno pali. Po mom mišljenju, glavni razlog za to je nedostatak Zdeninog autoriteta kod ovih nešto starijih igrača, pa se desi da u kup utakmici protiv Konjuha, kada Zdeno nešto opomene Baltu, ovaj namjerno opuca loptu u semafor ili kada se Pela počne nerezonski ispucavati, bez obzira što ima 2 igrača na ziceru da im doda loptu, a da ne govorim o indolentnom ponašanju u odbrani i sl. Zato se nadam da će uprava u zimskoj pauzi dovesti 2-3 iskusnija igrača pa će se vjerovatno i ovi "nezamjenjivi" igrači drugačije ponašati na terenu. U svakom slučaju ja se nadam da će ova mlada ekipa još bolje odigrati proljetni dio prvenstva i ostati u premijer ligi, a valjda poslije bude kakvih para, pa da se pravi ekipa za nastupa u evropskim takmičenjima.

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 23 dec 2015, 23:24

Nema boljeg lijeka od dovodjenja rezerve pomenutim igracima, iako oni nisu jedini. Grijanje klupe cuda cini.

Ko ce doci kad gubis od Slobode 15 razlike, postignes jednocifren broj golova za poluvrijeme, gubis od Bosne S. , primis 40 golova za jedan mec, svako gostovanje unaprijed znas da je poraz itd. ?
Publika zeli rezultate. Neka oni uvezu tri pobjede, pa cemo onda vidjeti posjetu. Slabo ce ko gledati sepurenje po terenu.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la LIBERTY » 24 dec 2015, 21:50

samo_lijevo je napisao/la:Nema boljeg lijeka od dovodjenja rezerve pomenutim igracima, iako oni nisu jedini. Grijanje klupe cuda cini.

Ko ce doci kad gubis od Slobode 15 razlike, postignes jednocifren broj golova za poluvrijeme, gubis od Bosne S. , primis 40 golova za jedan mec, svako gostovanje unaprijed znas da je poraz itd. ?
Publika zeli rezultate. Neka oni uvezu tri pobjede, pa cemo onda vidjeti posjetu. Slabo ce ko gledati sepurenje po terenu.

Naravno da nisu oni jedini, ali njih sam spomenuo jer igraju na tim bekovskim pozicijama, gdje smo po mom mišljenju najtanji. Na krilima Skopljaka mijenja Omanović, na drugoj strani Limu mijenja Čabaravdić, iako to nije njegova prirodna pozicija, na pivotima Bećaka mijenja Buljina, pa kada se vidi da koji od njih igra preko volje, zna da će biti zamjenjen, što nije slučaj kod ovih igrača koji igraju na bekovskim pozicijama, jer oni znaju da nemaju adekvatnih zamjena, pa se to, kako ti reče, šepurenje na terenu najviše vidi kod njih. Kada je u pitanju broj gledalaca na utakmicama, slažem se da bez rezultata nema ni gledalaca, ali tu se opet vraćamo na te proklete pare, jer bez para, nema ni rezultata. Rezultat i tu neku pobjedničku atmosferu mogu stvoriti samo ekipe koje u svojim redovima imaju 4-5 vrhunskih igrača, a za te igrače trebaju, za naše uslove, velike pare, kojih mi nažalost sada nemamo. Opet kažem, nadam se da će se situacija u budučnosti popraviti i da će se u Visokom opet gledati evropske utakmice

brzi
Postovi: 1147
Pridružen/a: 11 jul 2010, 20:36
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la brzi » 26 dec 2015, 21:15

Jel se to Grujić vraća iz Vogošće

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 26 dec 2015, 22:52

Pres-konferencija RK Bosna Centrotrans Visoko: Pripadamo vrhu bh. rukometa i tamo ćemo se vratiti

U prostorijama RK Bosna Centrotrans Visoko danas je organizovana pres-konferencija, na kojoj su se medijima obratili predsjednik UO Edin Bukva, direktor kluba Mirza Handžić i trener prvog tima Zdenko Antović. Predsjednik Bukva osvrnuo se na probleme kroz koje je klub prošao u godini na izmaku, kao i velikom broju pozitivnih stvari koje su pratila klupsku godinu.
“U toku je stabilizacija kluba, koji se od 2008. borio za opstanak u ligi sa svim dugovanjima, koja su bila veliko opterećenje za funkcionisanje. Početak sabilizacije je od 2012. godine, a to je počeo Upravni odbor na čijem čelu je bio Alija Bojčić i koji je u svakom slučaju dao ogroman doprionos funkcionisanju kluba, kako kao član UO tako i otkad to nije. Do 2012. godine smo zatekli 180 do 200 hiljada KM duga iz prethodnih sezona. Radilo se na saniranju tog duga, a usput se obratila pažnja da se u hodu ne prave novi dugovi. U proteklom periodu smo ispali iz Premijer lige, ali smo se ekspresno vratili. Kao što sam već nekoliko puta napominjao u toj godini kada smo igrali u Prvoj ligi FBiH – Jug se vidjelo da visočka Bosna ne pripada tu. Ta godina nam je bila velika škola da trebamo što bolje i kvalitetnije raditi i izbacivati svoje generacije, kao što je to bilo ranije u Visokom. Nakon povratka u Premijer ligu, tu smo izborili sedmo mjesto. Dakle na terenu smo osvojili odličnu zalihu bodova, ali raznoraznim kalkulacijama i žalbama taj plasman nam je oduzet i čitavo ljeto smo vodili borbu da opstanemo u Premijer ligi za zelenim stolom, ali smo uspjeli,” – riječi su Bukve, koji je istakao da je klub vratio veliku svotu duga.
“Od 2012. vraćeno je oko 170 hiljada KM duga na osnovu dugovanja, tužbi i kamata, a to je ogroman novac. U 2015. godini smo vratili najvećio dio dugovanja i to oko 110 hiljada KM, a tu smo se i riješili jedne velike tužbe, koja je datirala iz 1999. godine od strane Centrotransa. Uspjeli smo zahvaljujući načelnici gospođi Amri Babić, gospodinu Muji Handžiću uspjeli smo da saniramo dug i kamate na način da smo dobili generalnog sponzora za naredne tri godine – a to je upravo Centrotrans. Stabilizicija, kako je zovemo, je nešto što se radi dugoročno i nešto što se ne može uraditi preko noći. Osnovni cilj je da se Bosna Centrotrans vrati u vrh bh. rukometa, jer tamo i pripada. Iskoristio bih priliku da se zahvalim Općini Visoko na čelu sa načelnicom, te svim našim sponzorima, koji su uz nas: Visoko Ekoenergija, VGT osiguranje, IGM Visoko, Prevent BH, Vispak Visoko, koji je ove godine obezbijedio opremu, Telemach BH, Albex group Visoko, Pizzeriji Milanu, generalnom sponzoru Centrotransu, Integral Elektru na čelu sa Edinom Šabanovićem, Franjevačkom konviktu Visoko, Kovo Galeriji Visoko, Deep reklema, štamparija Pinjo, Apoteka Avicena, štamparija Print Visoko, te svim ostalim privrednim subjektima. Posebno bih želio da se zahvalim navijačima, koji su uvijek naš osmi igrač i poručujem im da ne odustaju od nas i da ćemo im se odužiti,” – rekao je Bukva, koji se i zahvalio medijima na podršci:
“Naravno ne bi ovo bio početak lijepe priče da nije medija, te mnogo hvala RTV Visoko, TV Vi-net, Visoko.co.ba, Visokoin.com, Vipromo.ba, Magazinplus, ****.ba, Oslobođenju te naravno našem PR-u Jasminu Tajiću, koji nas je u prethdnom periodu u mnogome vratio na medijska vrata širom BiH i uvijek na raspologanju svom klubu, što izuzetno cijenimo. ”
Direktor Mirza Handžić javnosti je predočio finansijsko poslovanje kluba u prethodnoj godini, tačnije predstavio je ukupne prihode i rashode.
“U godini na izmaku imali smo prihode od 123.184.75 KM. Ti prihodi su bili usmjereni na egzistenciju kluba i na saniranje dugove, koje je spomenuo predsjednik. Ova cifra je utrošena u sljedeće stavke: plate igračima, trenerima i uposlenicima kluba, organizacija domaćih mečeva, kojih je bilo 15, gostujućih mečeva, za koje smo platili sedam putovanja, a od ove sezone prevoz plaća Centrotrans, domaći i gostujući prijateljski mečevi, obaveze prema RSBiH (iz sezone 2014/2015), licenciranje i registracija igrača. Od ove sezone RSBiH je uveo da se njemu dugovi vraćaju u šest jednakih rata i mi tu redovno izvrašavamo obaveze. U augustu mjesecu tradicionalno organizovali smo “Turnir šampiona”, koji će biti i naredne godine, te tekuće obaveze, kao i pomenute tužbe, ali i ostala dugovanja za prethodne sezone. Moram napomenuti da ćemo skupštini kluba održati u januaru prije nasatvka sezone. ” – rekao je Handžić.
Ekipa Bosne Centrotrans nakon 15. kola Premijer lige BiH na tabeli zauzima 10. mjesto sa 16 bodova, a trener Antović smatra da je moglo bolje bar za dva boda.
“Zahvaljujem se Upravi na ukazanom povjerenju. U augustu smo se u teškoj situaciji, jer nismo znali svoj status i mislim da smo oštećeni za eventualna pojačanja, koja smo željeli da dovedemo. U sezonu nismo ušli sa željama. Što se tiče bodovnog salda svi su nam predviđali 15 bodova, s obzirom na raspored. I mi smo imali taj plan od 15 bodova, ali smo se nadali da možemo bolje, a to je pokazala gostujuća pobjeda protiv Konjuha, koju smo nažalost anulirali protiv sarajevske Bosne. Neko će reći da je 16 bodova vrlo dobro, ali po mojim računicama, fale nam dva boda. Imamo dobar plan da se bolje spremimo i ostanemo u Premijer ligi. U prvom dijelu smo imali gostovanje tri prvoplasirane ekipe – Izviđač, Vogošća i Derventa i to smo riješili. Sada je pred nama period kada ćemo se pojačati i ući mnogo spremniji nego na početku sezone,” istakao je trener Antović, dok je o mogućim pojačanjima i odlascima govorio direktor Mirza Handžić.
“Dogovorili smo dva pojačanja, ali nije vrijeme da objavljujemo imena dok ne počne prelazni rok, a to je 1. januara. Mogu reći da se radi o bekovima, a u planu imamo da dovedemo još jednog beka, kao i golmana. Što se tiče odlazaka nema nikakvih najava, ali mi nikom nećemo praviti probleme, osim što ćemo tražiti naknade za treniranje koje obračunava RSBiH”, završio je Handžić.

visoko.co.ba
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5265
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la Rule_hz » 27 dec 2015, 03:31

brzi je napisao/la:Jel se to Grujić vraća iz Vogošće
Moguće svasta
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 04 jan 2016, 22:18

@LIBERTY

Za sada sam zadovoljan pojacanjima. Rijesili smo golmansku poziciju, dobili boljeg srednjeg beka( moje misljenje).

Jos barem jednom starijeg vanjskog dovesti. :pray:
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la LIBERTY » 04 jan 2016, 23:00

samo_lijevo je napisao/la:@LIBERTY

Za sada sam zadovoljan pojacanjima. Rijesili smo golmansku poziciju, dobili boljeg srednjeg beka( moje misljenje).

Jos barem jednom starijeg vanjskog dovesti. :pray:

Ne znam šta bi ti rekao. Što se tiče golmana, to je ok. Ova solucija sa povratkom nekih starih igrača, koji su već u penziji, nikako mi se ne sviđa. Tu bi možda mogao samo Edo u odbrani valjat, a ovo ostalo, je po mom mišljenju budaleština. Ako misliš na Grujića na poziciji srednjeg, ja mislim da bi on više odgovarao na poziciji beka šutera, jer je on poprilično sebičan u napadu i nije igrač koji razigrava ekipu. A kakve su prilike, vjerovatno će igrati srednjeg, jer nas, po nekim mojim informacijama, napušta sadašnji srednjak, a možda i još jedan igrač koji igra na bekovskoj poziciji. Izgleda odoše u naš "prijateljski" klub :thumbdown:

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 04 jan 2016, 23:04

Ne zalim sto ide dosadasnji srednji. Posebno ne nakon zadnjih partija. NIkola je bio i ostao korisniji igrac na toj poziciji, iako mu nije toliko primarna.

P.S. Ko se to vraca od starijih? Nesto nisam upratio tu informaciju.

EDIT: :rol: pa sa ovim umirovljenicima cemo dogurati do europe. :rol:
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la LIBERTY » 05 jan 2016, 00:02

samo_lijevo je napisao/la:Ne zalim sto ide dosadasnji srednji. Posebno ne nakon zadnjih partija. NIkola je bio i ostao korisniji igrac na toj poziciji, iako mu nije toliko primarna.

P.S. Ko se to vraca od starijih? Nesto nisam upratio tu informaciju.

Slažem se sa tobom da mu je igra bila katastrofa u napadu, a da ne spominjem odbranu i što reče, nije neka šteta i da ode. U svakom slučaju je Nikola kvalitetniji i korisniji igrač od njega, samo sam ukazao na tu njegovu manu da je poprilično sebičan i da ne razigrava ekipu onako kako bi trebao razigravati igrač koji igra na poziciji srednjeg beka. Od starijih igrača, pominju se 3-4 naša stara igrača koji ne igraju već par godina, ali kako sam rekao samo Edo bi tu, po mom mišljenju mogao, što naš narod kaže, dati ruke u odbrani. Kao pojačanja spominju se i dva igrača na bekovskim pozicijama, od kojih je jedan igrao prije za nas, ali to je još nezvanično, pa da se šta ne bi provalio, neka ostane na tome. Nadam se da će se sastaviti fina ekipa za proljeća.

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la FaraonTM » 05 jan 2016, 00:06

Edo Sirćo?
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

LIBERTY
Postovi: 143
Pridružen/a: 16 feb 2015, 23:01
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la LIBERTY » 05 jan 2016, 00:51

FaraonTM je napisao/la:Edo Sirćo?

Jeste, spominju se još 2-3 igrača koji su u penziji. Kako rekoh, ovo je po mom mišljenju budaleština, da se vračaju igrači koji nisu igrali par godina, ali ako bi se to i desilo, onda je samo Edo taj koji se može iskoristiti u odbrani. Ne znam čija je ovo ideja, ali o tome se uveliko priča. Nadam se da će se uprava kluba kanuti ovih budaleština i da će dovesti prava pojačanja.

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 05 jan 2016, 01:00

Od tih svih mozda ce eventualno jedan zaigrati, to je moje misljenje.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 06 jan 2016, 22:39

Husika je napisao/la:Sta se desilo???
Desila se zima, covjece ko ce trenirati u frizideru ???
Prvo grijanje pa onda poceti sa treniranjem i uigravanjem...
eto nisu vise u frizideru.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la FaraonTM » 03 feb 2016, 22:57

Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 06 feb 2016, 20:05

Bosna Centrotrans- Krajina 31:21 (16:8)

Rutinski.

http://www.visoko.co.ba/uzivo-samo-na-v ... k-krajina/
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
likusa
Postovi: 3233
Pridružen/a: 23 dec 2011, 11:09
Lokacija: Ilijaš
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la likusa » 07 feb 2016, 00:12

Fina atmosfera veceras :thumbup: :clap:
Željeznicar za život cijeli !

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la samo_lijevo » 07 feb 2016, 00:54

likusa je napisao/la:Fina atmosfera veceras :thumbup: :clap:
Jasta, prava dvorana za manje atraktivne protivnike.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
likusa
Postovi: 3233
Pridružen/a: 23 dec 2011, 11:09
Lokacija: Ilijaš
Kontakt:

Re: RK Bosna Visoko

Post Postao/la likusa » 07 feb 2016, 09:23

samo_lijevo je napisao/la:
likusa je napisao/la:Fina atmosfera veceras :thumbup: :clap:
Jasta, prava dvorana za manje atraktivne protivnike.
Što je najvaznije toplo ;)

i da Grujic je zvijer :thumbup: i Ene naravno :D
Željeznicar za život cijeli !

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.