RK Maglaj

Apaurin
Postovi: 46
Pridružen/a: 01 jan 2016, 14:54
Kontakt:

Re: RK Maglaj

Post Postao/la Apaurin » 20 maj 2016, 20:38

RK Maglaj veoma dobro organizovan klub na celu sa agilnim predsjednikom Karabegović Senadom i izvrsnim trenerom Obralić Mašom zelim da i u narednoj sezoni igraju značajnu ulogu.

select
Postovi: 26
Pridružen/a: 01 apr 2016, 12:24
Kontakt:

Re: RK Maglaj

Post Postao/la select » 22 maj 2016, 12:52

Maglaj se pokazao kao istinski ljubitelj rukometa.
Pozdrav iz Hercegovine :clap:

Avatar
mag
Postovi: 210
Pridružen/a: 22 jan 2013, 12:51
Kontakt:

Re: RK Maglaj

Post Postao/la mag » 23 maj 2016, 07:54

select je napisao/la:Maglaj se pokazao kao istinski ljubitelj rukometa.
Pozdrav iz Hercegovine :clap:
:thumbup:

slika
slika

Avatar
mag
Postovi: 210
Pridružen/a: 22 jan 2013, 12:51
Kontakt:

Re: RK Maglaj

Post Postao/la mag » 22 jun 2016, 19:13

Prema izboru Sport Centar Benjamin Čičkušić najbolji igrač Premijer lige za sezonu 2015/16!
Autor: Sport Centar
Datum: 2016-06-22 13:33:00
Prošlog mjeseca dobili smo novog prvaka BiH u rukometu (Izviđač) i novog osvajača Kupa (Vogošću), a nakon spuštene zavjese na domaća takmičenja, uslijedile su naše analize, konsultacije sa stručnjacima, kako bismo izabrali najbolje u protekloj sezoni.
Svjesni smo da neki neće biti zadovoljni, ali prema onome što smo gledali u domaćem rukometu, onda ove dvije postave zaslužuju svaki respekt. Vjerujemo da će ovaj izbor, kao i izbor za najboljeg rukometaša godine koji organizuje također ****.ba prerasti u tradiciju.

U prvoj i najboljoj postavi domaćih takmičenja, a prije svega Premijer lige BiH nalaze se:

Lijevo krilo - David Mandić (Izviđač) - Mladi reprezentativac Hrvatske iza sebe ima odličnu u sezonu u kojoj je pokazao značajan napredak. Jedan je od igrača na prostorima cijele bivše Jugoslavije koji konstantno napreduje, a to pokazuje u svakom meč. Žargonski rečeno pravi je ubica na krilu, posebno ako ima dovoljno dobar ugao za šut, a i kad nema ugao Mandić ga izmisli. To su onda veliki problemi za protivničke golmane.

Lijevi bek - Ivan Divković (Vogošća) - Bivši reprezentativac BiH predvodnik je Vogošće, uz Tarika Međića i Adnana Šabanovića. Nerijetko je kao iskusan igrač spreman preuzeti odgovornost. Dobar je realizator, a naravno i među najzaslužnijim za osvajanje Kupa BiH.

MVP - srednji bek - Benjamin Čičkušić (Maglaj) - Nebrojeno puta protekle sezone pisali smo kako je Maglaj najprijatnije iznenađenje sezone. Iako se prije početka sezone najavljivala borba za opstanak, te da je opstanak glavni cilj, kako je ista odmicala tako su Maglajlije redale pobjede. Čast svim igračima ipak je Čičkušić taj, iako on to neće priznati, koji je ponio najveći teret. Uz sve sjajne partije Čičkušić je uspio postići 300 golova u regularnom dijelu prvenstva, pa je tako najbolji strijelac.

Desni bek - Samir Korjenić (Vogošća) - Nevjerovatan napredak i procvat u karijeri u posljednje tri godine doživio je Samir Korjenić. Zasigurno je ove sezone bio pravo osvježenje, a njegova igra drastično se popravila, posebno u odbrani. Na pravi način se kao desni bek uklopio u ekipu i zasluženo se nalazi u timu sezone.

Desno krilo - Josip Ereš (Izviđač) - Najbolji strijelac novog prvaka Izviđača odigrao je još jednu odličnu sezonu. Može se slobodno reći hladnokrvni ubica sa desnog krila i linije sedam metara. Iako još vrlo mlad, Ereš godinama igra Premijer ligu, a znajući kakvu muku mučimo sa krilima u reprezentaciji, prava je šteta što ovog igrača nema u A timu.

Pivot - Ratko Nikolić (Borac) - Definitivno iako je u poznim igračkim godinama Ratko Nikolić je bez konkurencije u domaćem prvenstvu. Nekada jedan od najboljih pivota svijeta i dan danas pokazuje igračku klasu i dominira u domaćem šampionatu, ali je bio ponajbolji igrač Banjalučana u SEHA ligi.

Golman - Nebojša Bojić (Sloga) - Odavno Bosna i Hercegovina nije imala ovako talentovanog golmana. Mladi reprezentativac naše zemlje, za kojeg nema mjesta u A timu, neviđeni je talent. Bojić ima odličnu fizičku konstituciju i sve predispozicije da postane jedan od najboljih na svijetu, a Slogin plasman u gornji dio tabele, uz čast svima, najveća je zasluga Bojića.

Defanzivac - Tarik Dedajić (Vogošća) - Nevjerovatno je kojom lakoćom Dedajić zaustavlja protivničke igrače. Njegova fizička građa nevjerovatna je prepreka za igrače u napadu, a sjajnim kretanjem u odbrani, pa čak i kada izađe na prednjeg, pokazuje da mu u ovom segmentu igre, bar u BiH nema premca.

I postava

Lijevo krilo - David Mandić (Izviđač)
Lijevi bek - Ivan Divković (Vogošća)
MVP - srednji bek - Benjamin Čičkušić (Maglaj)
Desni bek - Samir Korjenić (Vogošća)
Desno krilo - Josip Ereš (Izviđač)
Pivot - Ratko Nikolić (Borac)
Golman - Nebojša Bojić (Sloga)
Defanzivac - Tarik Dedajić (Vogošća)

II postava

Lijevo krilo - Haso Čosić (Maglaj)
Lijevi bek - Spasoje Pekić (Derventa)
Srednji bek(ovi) - Mario Pavlak (Izviđač) i Tarik Međić (Vogošća)
Desni bek - Branislav Obradović (Borac)
Desno krilo - Davor Kadić (Čelik)
Pivot - Mirko Marčeta (Izviđač)
Golman - Adnan Šabanović (Vogošća)
Defanzivac - Semir Memić (Bosna S.)

slika

samosingle
Postovi: 183
Pridružen/a: 21 mar 2014, 19:01
Kontakt:

Re: RK Maglaj

Post Postao/la samosingle » 23 avg 2016, 23:40

"Veceras je u sportskoj dvorani u Maglaju igrana utakmica izmedju RK Maglaj i HC Tatran Presov. Nakon nekoliko sudijskih odluka, koje se nisu svidjele akterima meca, te prepirke medju igracima, doslo je do prekida utakmice u 27-oj minuti, pri rezultatu 11:17. Ovim putem UO RK Maglaj se izvinjava publici, koja je i ovaj put dosla u velikom broju."

Maglajlije sta se tacno desilo?

Avatar
mag
Postovi: 210
Pridružen/a: 22 jan 2013, 12:51
Kontakt:

Re: RK Maglaj

Post Postao/la mag » 24 avg 2016, 08:36

Kako su i napisali... domaći neiskusan sudijski par, malo i naša provokativna publika... ali, po mom mišljenju, prekidu je najviše kumovao pijani gostujući trener. Od samog početka je pokazivao nezadovoljstvo svakom sudijskom odlukom, prigovarao i lupao u zapisnički sto kao da se igra finale LP... Ovakvim ponašanjem je nepotrebno napravio negativnu atmosferu u kojoj su se sudije izgubile i počele nerezonski dijeliti kartone i isključenja što je doprinijelo dodatnoj nervozi na terenu.
Kulminiralo je sa jednim "grubljim" startom Birdahića poslije kojeg se napravila gužva, koškanje i svađa igrača, pa je gostujući trener izveo ekipu iz dvorane. Realno, nije bilo razloga da se jedna prijateljska utakmica pretvori u neprijateljsku. Igralo se korektno, malo agresivnije sa obe strane, brzo i dopadljivo... ma, ne znam više šta da kažem.
Ovo je mogla biti velika utakmica, veliko iskustvo za naše igrače... razočaran sam i žao mi je što je ovako završila.
Benjo im je zabio 8 golova iz 11 šuteva.

Avatar
JoeCelt
Postovi: 6398
Pridružen/a: 26 maj 2012, 22:05
Lokacija: Seattle
Kontakt:

Re: RK Maglaj

Post Postao/la JoeCelt » 23 okt 2016, 00:05

Buco, neka je sa srećom! Pozdravi iz dalekog Seattle-a :salut:

Ermin Buco Bajrić je vršilac dužnosti trenera seniorske ekipe RK Maglaj
Buco i Mašo :)
slika
Google Prevodilac - https://translate.google.com/?hl=bs

Avatar
mag
Postovi: 210
Pridružen/a: 22 jan 2013, 12:51
Kontakt:

Re: RK Maglaj

Post Postao/la mag » 24 okt 2016, 21:56

Junuzovic je novi trener :hmmmmm:

balkanac198
Postovi: 132
Pridružen/a: 19 dec 2012, 10:01

Re: RK Maglaj

Post Postao/la balkanac198 » 24 okt 2016, 22:01

mag je napisao/la:Junuzovic je novi trener :hmmmmm:
Los izbor,los covjek i najgore resenje :kafa: vrijeme ce pokazat :nene:

Avatar
JoeCelt
Postovi: 6398
Pridružen/a: 26 maj 2012, 22:05
Lokacija: Seattle
Kontakt:

Re: RK Maglaj

Post Postao/la JoeCelt » 26 okt 2016, 05:49

Google Prevodilac - https://translate.google.com/?hl=bs

Avatar
mag
Postovi: 210
Pridružen/a: 22 jan 2013, 12:51
Kontakt:

Resye: RK KupMaglaj

Post Postao/la mag » 28 mar 2017, 20:43

Kup
Maglaj - Krajina 38:23
prva utakmica 27:33

balkanac198
Postovi: 132
Pridružen/a: 19 dec 2012, 10:01

Re: RK Maglaj

Post Postao/la balkanac198 » 28 mar 2017, 22:50

balkanac198 je napisao/la:
mag je napisao/la:Junuzovic je novi trener :hmmmmm:
Los izbor,los covjek i najgore resenje :kafa: vrijeme ce pokazat :nene:
Ovo sam davno napisao :nene: bravo Maglaj :kafa: drago mi je da je dio ovog istorijskog uspjeha veliki strucnjak i trener Mahmut Obralic :bow: :tokralju:

Avatar
JoeCelt
Postovi: 6398
Pridružen/a: 26 maj 2012, 22:05
Lokacija: Seattle
Kontakt:

Re: RK Maglaj

Post Postao/la JoeCelt » 10 jan 2018, 23:57

Google Prevodilac - https://translate.google.com/?hl=bs

Redzo678
Postovi: 85
Pridružen/a: 29 avg 2019, 16:00
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: RK Maglaj

Post Postao/la Redzo678 » 16 okt 2019, 12:57

Sta se ba s njima desava po imenima sam ih ocekivo u prve 3 ekipe a oni samo 4 boda iz 4 kola (izmedu ostalog cuo sam i vidio da su ih pokrali protiv slavije) ali opet tanko je to za onakva imena u timu.Ocigledno je bilo do trenera koji je smjenjen ne znam kako ce se sad razvijat situacija od kako je novi dosao

pastore
Postovi: 897
Pridružen/a: 23 sep 2010, 23:05
Kontakt:

Re: RK Maglaj

Post Postao/la pastore » 16 okt 2019, 15:42

Redzo678 je napisao/la:Sta se ba s njima desava po imenima sam ih ocekivo u prve 3 ekipe a oni samo 4 boda iz 4 kola (izmedu ostalog cuo sam i vidio da su ih pokrali protiv slavije) ali opet tanko je to za onakva imena u timu.Ocigledno je bilo do trenera koji je smjenjen ne znam kako ce se sad razvijat situacija od kako je novi dosao
Izvini , al po kojim imenima ? Izuzevši Čičkušića
I kako ih je protiv Slavije pokralo tako im je protiv Sloge navuklo da uzmu bod .

Redzo678
Postovi: 85
Pridružen/a: 29 avg 2019, 16:00
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: RK Maglaj

Post Postao/la Redzo678 » 16 okt 2019, 17:13

pastore je napisao/la:
Redzo678 je napisao/la:Sta se ba s njima desava po imenima sam ih ocekivo u prve 3 ekipe a oni samo 4 boda iz 4 kola (izmedu ostalog cuo sam i vidio da su ih pokrali protiv slavije) ali opet tanko je to za onakva imena u timu.Ocigledno je bilo do trenera koji je smjenjen ne znam kako ce se sad razvijat situacija od kako je novi dosao
Izvini , al po kojim imenima ? Izuzevši Čičkušića
I kako ih je protiv Slavije pokralo tako im je protiv Sloge navuklo da uzmu bod .
Memisevic je vece ime od Cickusica srebrno krilo katra na svjetskom prvenstvu 2015,Omahic 10 godina u Kataru prosao sve selekcije reprezentacije Katru,Mehinagic bio jedan od najboljih bekova lige 2016 kad je Maglaj bio 4. ovakav tim rjetko da ko ima u drzavi a to ne pokazuju

pastore
Postovi: 897
Pridružen/a: 23 sep 2010, 23:05
Kontakt:

Re: RK Maglaj

Post Postao/la pastore » 16 okt 2019, 17:18

Redzo678 je napisao/la:
pastore je napisao/la:
Redzo678 je napisao/la:Sta se ba s njima desava po imenima sam ih ocekivo u prve 3 ekipe a oni samo 4 boda iz 4 kola (izmedu ostalog cuo sam i vidio da su ih pokrali protiv slavije) ali opet tanko je to za onakva imena u timu.Ocigledno je bilo do trenera koji je smjenjen ne znam kako ce se sad razvijat situacija od kako je novi dosao
Izvini , al po kojim imenima ? Izuzevši Čičkušića
I kako ih je protiv Slavije pokralo tako im je protiv Sloge navuklo da uzmu bod .
Memisevic je vece ime od Cickusica srebrno krilo katra na svjetskom prvenstvu 2015,Omahic 10 godina u Kataru prosao sve selekcije reprezentacije Katru,Mehinagic bio jedan od najboljih bekova lige 2016 kad je Maglaj bio 4. ovakav tim rjetko da ko ima u drzavi a to ne pokazuju
Nabrojao si ekipu koja mjenja trenere , još im mutapcica dodaj samo .Ekipa koja vise ne živi sportski ,alkoholičari koji će i cickusica otjerat ,oni vode politiku kluba , određuju šta će se raditi na treningu kad će da se igra fudbala i slicno .

Redzo678
Postovi: 85
Pridružen/a: 29 avg 2019, 16:00
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: RK Maglaj

Post Postao/la Redzo678 » 16 okt 2019, 17:33

Ma ne znam ja sta oni rade ne prisustvujem im ni u svlacionici ni u dvorani tokom treninga ja sam znam pa su po imenima vrh.Sad to sto si ti reko mozda i jest pravi razlog takvih rezultata

Avatar
mag
Postovi: 210
Pridružen/a: 22 jan 2013, 12:51
Kontakt:

Re: RK Maglaj

Post Postao/la mag » 19 okt 2019, 11:02

Neki bi igrači da samoupravljaju. Ima ih koji više pričaju nego što trče. A mogli bi biti dobra ekipa ukoliko uprava shvati da tu nedostaje prvenstveno čvsta ruka, autoritet kakav je bio Mašo. Ako budu Buci takva podrška i biće nešto... Zlatna sredina i koje mjesto gore. U suprotnom će biti borba za goli opstanak.

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.