RK Čelik

Avatar
Emir_ZENICA
Postovi: 4654
Pridružen/a: 14 feb 2009, 16:34
Lokacija: JUG
Kontakt:

RK Čelik

Post Postao/la Emir_ZENICA » 24 apr 2009, 16:35

RK “Čelik” Zenica osnovan je 1950. godine pod nazivom RK “Zenica”, da bi sedamdesetih godina prošlog stoljeća promjenio ime u RK “Čelik” koje je zadržao do danas. Osnovan je samo jednu godinu poslije početka igranja rukometa u Bosni i Hercegovini i time spada u nastarije rukometne klubove u Državi I sportske kolektive u Zenici. U svojoj bogatoj istoriji imao je uspone i padove, ali nikada nije prestajao sa radom, čak ni za vrijeme ratnog perioda kada je na takmičenju, organiziranom između granatiranja grada, osvojio prvo mjesto na slobodnoj teritoriji R BiH....

Veceras u 20.00h Celik igra sa RK Gracanicom u novoizgradjenoj areni i Celiku treba pobjeda veca od 3 razlike da udje u prvu ligu Bh...

Sta mislite mozeli Celik uci??? :D
Zadnja izmjena: Emir_ZENICA, dana/u 24 apr 2009, 16:49, ukupno mijenjano 1 put.
A C A B !

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: RK Celik

Post Postao/la Neutral » 24 apr 2009, 16:37

Naravno da ćemo akoBogda dobiti i više. Biti će ludo.

Avatar
Emir_ZENICA
Postovi: 4654
Pridružen/a: 14 feb 2009, 16:34
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: RK Celik

Post Postao/la Emir_ZENICA » 24 apr 2009, 16:47

Rz88 je napisao/la:Naravno da ćemo akoBogda dobiti i više. Biti će ludo.
jedva cekam bgm ...abd da pobjedimo
A C A B !

omx
Postovi: 6
Pridružen/a: 19 mar 2009, 09:40
Kontakt:

Re: RK Celik

Post Postao/la omx » 24 apr 2009, 21:36

Slusao sam prenos...pobijedi Celik... :(:(:(
Ja sam iz Gracanice,puno srece Celiku u Premijer ligi...

Avatar
Emir_ZENICA
Postovi: 4654
Pridružen/a: 14 feb 2009, 16:34
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: RK Celik

Post Postao/la Emir_ZENICA » 24 apr 2009, 21:49

37:31 za CELIK
A C A B !

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6026
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: RK Celik

Post Postao/la Pasha » 24 apr 2009, 22:49

U okviru 17. kola prve lige Federacije BiH grupe Sjever večeras su u zeničkoj "Areni" pred oko 5.000 gledalaca rukometaši Čelika pobjedili Gračanicu (36:30) i tako najvjerovatnije obezbjedili ulazak u premijerligaško društvo.

Zenica slavi! Od naredne sezone pored fudbala i košarke stanovnici "grada čelika" najvjerovatnije će u premijerligaškom društvu gledati i rukometaše.

Naime, u susretu koji je bio sudbonosan i za Čelik i za Gračanicu bolje su se snašli domaći rukometaši. Iako su bili pod imperativom pobjede od dva i više golova razlike zbog poraza u prvom dijelu prvenstva u Gračanici (35:33) zenički rukometaši uspjeli su odgovoriti izazovu i sasvim zasluženo upisati pobjedu od šest razlike (36:30).

Utakmica je odigrana u novoizgrađenoj zeničkoj "Areni", a ovaj meč promatralo je po slobodnoj procjeni više od 5.000 gledaoca. Tokom čitave utakmice domaćim rukometašima podršku su pružali i popularni "Robijaši", koji su svojim navijanjem još jednom pokazali da su sigurno jedna od najboljih navijačkih skupina u našoj državi.

Nakon ovog kola obe ekipe imaju po jedan poraz, pa će po svemu sudeći putnika u Premijer ligu odlučiti međusobni susreti u kojima su Zeničani bolji. Do kraja prvenstva Čelik ima dva gostovanja (Banovići i Bosna TS) i dvije domaće utakmice (Lukavac i Konjuh II) i samo pravo čudo moglo bi spriječiti Zeničane da od naredne sezone igraju u društvu najboljih.

U razgovoru za SportSport.ba trener Čelika, Vladimir Zeljko, istakao je:
"Presretan sam, došli smo do izvora i samo se trebamo napiti vode. Grad Zenica zaslužuje rukometnog premijerligaša. Danas nas je bodrilo više od 5.000 ljudi, a možete li misliti šta će da bude kada nam u narednoj sezoni u goste dođe Bosna SO. Svi igrači i uprava zaslužuju velike čestitke, a Čelik neće biti prolaznik u društvu najboljih."

Sad se jos nadam da necemo "plesati" samo jedno ljeto u najvisem rangu!
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: RK Celik

Post Postao/la Neutral » 24 apr 2009, 22:53

Pred onakvim tribinama nema šanse, sportu biti najbrojniji na tribini :mrgreen:

I opet smo u 1 ligi, aaa , nova arena, sve cvijeta, Zenica se budi opet.

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: RK Celik

Post Postao/la RK Gradacac » 24 apr 2009, 23:05

Kako to celikovci, malo grupa sjever malo grupa jug... Pa nesto vas nece ta premijer liga nikako :mrgreen:
Dzaba guranje od saveza, opet i ako udjete bicete nasa redovna musterija, kao i uvijek do sada :)
010 ISN'T JUST A CODE

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6026
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: RK Celik

Post Postao/la Pasha » 24 apr 2009, 23:14

RK Gradacac je napisao/la:Kako to celikovci, malo grupa sjever malo grupa jug... Pa nesto vas nece ta premijer liga nikako :mrgreen:
Dzaba guranje od saveza, opet i ako udjete bicete nasa redovna musterija, kao i uvijek do sada :)
pa ne odlucuje Celik u kojoj ce grupi igrati nego ljudi iz saveza, odnosno koliko klubova bi trebalo da igra, a posto je Zenica na sredini drzave prebacuju je iz grupe u grupu. ;)

a za ovo drugo vidjet cemo, ipak je Celik ove godine glat dobio i Krivaju, a sigurno cemo se jos pojacati. 8-)
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
rob do bagro
Postovi: 7913
Pridružen/a: 08 mar 2009, 10:41
Lokacija: Uzavreli grad
Kontakt:

Re: RK Celik

Post Postao/la rob do bagro » 24 apr 2009, 23:15

veoma mije drago sto smo usli u premier ligu uz onakvu arenu i navijace(Robijase)mozemo svakog pobjedit,joooooj hoce biti ludo kad nam dodze Bosna SO
I DOK SPAVAM TEBE SANJAM!!!!
,,DUSA BOGU...TIJELO ZEMLJI...SRCE CELIKUUU,,

SMRT FASIZMU!!!

Avatar
kad_kako
Moderator
Postovi: 6603
Pridružen/a: 22 maj 2008, 12:57
Lokacija: nicaZe City - Chi City
Kontakt:

Re: RK Celik

Post Postao/la kad_kako » 25 apr 2009, 00:27

Postovanje treba zaraditi.

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: RK Celik

Post Postao/la Neutral » 25 apr 2009, 00:34

Lijepe slike, a jbt čudo. Rukomet se vraća u naš prelijepi grad.

Najjaći grad to svako zna, najjaća je Zenica.

fera
Postovi: 12800
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: RK Celik

Post Postao/la fera » 25 apr 2009, 00:41

hahaha ludi ste pa kako vas se skupi 5000 i to jos druga liga ne mogu da vjerujem majke mi :D
You are someone else I am still right here

LAW
Postovi: 163
Pridružen/a: 12 jun 2008, 00:05
Kontakt:

Re: RK Celik

Post Postao/la LAW » 25 apr 2009, 00:46

Joj jest extra bilo a sad jedna kritika na ove sto postavljaju clanke.Stavili clanak i pet/sest slika stvarno sramota.
Bio sam tad dečko mali,ni roditelji nisu znali,da sam dobio najljepši dres,Od tada kreće urnebes,Čak sa svojih godina sedam,shvatio sam da je grb taj vrijedan,naučio sam da volim crveno-crnu boju,jer znam da će Celik uljepšati mladost moju...

LAW
Postovi: 163
Pridružen/a: 12 jun 2008, 00:05
Kontakt:

Re: RK Celik

Post Postao/la LAW » 25 apr 2009, 00:52

http://www.fotorobijasi.****/
evo slika pa pogledaj te
Bio sam tad dečko mali,ni roditelji nisu znali,da sam dobio najljepši dres,Od tada kreće urnebes,Čak sa svojih godina sedam,shvatio sam da je grb taj vrijedan,naučio sam da volim crveno-crnu boju,jer znam da će Celik uljepšati mladost moju...

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: RK Celik

Post Postao/la Neutral » 25 apr 2009, 01:04

Ima slika na tome linku, pa gledaj ko hoće, a video sljedi sutra akoBogda. Da i naravno kritika, nema slike sa tribine.....A na pitanje kako u 2 ligi ima 5000 ljudi, ma jednostavno druže...LUDI ZA SPORTOM :mrgreen:

Avatar
no rules
Postovi: 2230
Pridružen/a: 06 avg 2008, 16:17
Kontakt:

Re: RK Celik

Post Postao/la no rules » 25 apr 2009, 01:20

Čestitke Čeliku iz Geračanice :mrgreen: , nije se moglo ni očekivati ništa više od nas jer nam nisu doveli 3 pojačanja obećana prije polusezone...

@ op.a imali još gdje slika sa terena (igrača) :?:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61249
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: RK Celik

Post Postao/la Virtu4l » 25 apr 2009, 08:52

Sve cestitke i svaka cast. Ovo je potrebno nasem sportu.
Evribadi sej Željo
Željoooo

LAW
Postovi: 163
Pridružen/a: 12 jun 2008, 00:05
Kontakt:

Re: RK Celik

Post Postao/la LAW » 25 apr 2009, 09:28

Bio sam tad dečko mali,ni roditelji nisu znali,da sam dobio najljepši dres,Od tada kreće urnebes,Čak sa svojih godina sedam,shvatio sam da je grb taj vrijedan,naučio sam da volim crveno-crnu boju,jer znam da će Celik uljepšati mladost moju...

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: RK Celik

Post Postao/la RK Gradacac » 25 apr 2009, 17:41

Pasha je napisao/la:
RK Gradacac je napisao/la:Kako to celikovci, malo grupa sjever malo grupa jug... Pa nesto vas nece ta premijer liga nikako :mrgreen:
Dzaba guranje od saveza, opet i ako udjete bicete nasa redovna musterija, kao i uvijek do sada :)
pa ne odlucuje Celik u kojoj ce grupi igrati nego ljudi iz saveza, odnosno koliko klubova bi trebalo da igra, a posto je Zenica na sredini drzave prebacuju je iz grupe u grupu. ;)

a za ovo drugo vidjet cemo, ipak je Celik ove godine glat dobio i Krivaju, a sigurno cemo se jos pojacati. 8-)
Nemoj meni prosipat te supljake svega ti ;)
Upoznat sam ja vrlo dobro sa tim...

Rz88 kako to ludi za sportom, pa gdje ste do sad bili :D
Hajde daj slike cijele dvorane pa da se uvjerimo da je 5000. Koliko znam toliki je kapacitet, a na ovoj tribini gdje su robijasi pola tribine je prazno. A druga uopste nije prikazana....
010 ISN'T JUST A CODE

Odgovori

Natrag na “Rukomet”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.