ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%
 
Ukupno glasova: 69

Avatar
Kuko
Postovi: 804
Pridružen/a: 24 avg 2011, 02:18
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Kuko » 02 mar 2015, 21:24

samosarajvo je napisao/la: @kuko
Znaci Nadal nije klasa ali pak Roger i Novak jesu?
Nisam rekao Nadal nije klasa, vec da ne moze na svoju klasu dolaziti do zavrsnica kao ova dvojica.
samosarajvo je napisao/la: Nijedan igrac sa iole ozbiljnim fizickim problemom ne moze pobjediti iole ozbiljnijeg protivnika sa druge strane.Primjer Nadal u finalu AO-a 2014.
Ako neko uzme slam, a onda 15-tak dana poslije gubi od smijesnog igraca, i tako 3x uzastopno, sta nam to govori!? Da je svaki od ta tri puta imao neki ozbiljan fizicki problem? Ne bih rekao.

samosarajvo
Postovi: 3652
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la samosarajvo » 02 mar 2015, 22:25

Kuko je napisao/la:
samosarajvo je napisao/la: @kuko
Znaci Nadal nije klasa ali pak Roger i Novak jesu?
Nisam rekao Nadal nije klasa, vec da ne moze na svoju klasu dolaziti do zavrsnica kao ova dvojica.
samosarajvo je napisao/la: Nijedan igrac sa iole ozbiljnim fizickim problemom ne moze pobjediti iole ozbiljnijeg protivnika sa druge strane.Primjer Nadal u finalu AO-a 2014.
Ako neko uzme slam, a onda 15-tak dana poslije gubi od smijesnog igraca, i tako 3x uzastopno, sta nam to govori!? Da je svaki od ta tri puta imao neki ozbiljan fizicki problem? Ne bih rekao.
Zasto Nadal nema te nizove su zasluzne njegove povrede i nista drugo.A to veze sa klasom nema.
On je u godinama kada je bio konstantno zdrav kroz cijelu godinu igrao dobro...
Problem je sto je njegov stil igre takav da imaju 3 varijante; 1) full spreman i zdrav i jede cijeli tur za dorucak
2) dolazi poslje teske serije maximalno umoran i nikakav,jako često poslje takve serije usljedi povreda (kao poslje RG-a ove godine) i 3) tek se vratio poslje povrede te mu treba malo vremena da uđe u formu
Rijetko kad ces Rafu vidjeti da je zdrav a u losoj formi neki duzi period ; ako nisu stavke 2 ili 3 iz reda iznad.

Čak štaviše kad je u nesto losijoj teniskoj formi (i dobroj fizickoj, sto cesto zna biti odvojeno u njegovom slucaju) Rafa ce najlakse dolaziti do zavrsnica turnira upravo zbog toga sto moze igrati high percentage sigurni tenis kroz neko vrijeme dok se na vrati u formu.Branice se, igrati TS FH-ove i u glavnom prolaziti, a vrijeme ce uciniti svoje.
Roger i Novak to ne mogu.
Problem je sto su Rafine pauze u zadnje vrijeme postale preceste...nadam se da nece vise.


P.S.
Jedino sto je SMIJEŠNO u svemu ovome kad neko za jednog tenisera govori kako je svaka povreda laž, izvlakuša za poraz,glumatanje isl, a ujedno drugom teniseru vecinu poraza u velikim mecevima pravda sljedecim stvarima; iscrpljenost od meča prije;virus;nespremnost;zaboravljanje najboljih udaraca na finale :roll: :lol: :lol:

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la MaGiCa » 02 mar 2015, 23:48

Kao shto rekoh: smeshno je da neko ko nema vlastiti identitet, vec ga bazira na liku i delu profesionalnog tenisera, nekome neshto prigovara. Zapitaj se: gde to vodi :?:

Niti sam ja "pravdao svaki poraz" NDja/RFa/insert_random_name, niti je to moguce. Radi se pre o tome da se dogadjaji stave u kontekst.

Postoje Nadalove povrede i "povrede". Niko mu ne osporava da je vaistinu povredio stopalo 2004e, imao tendonitis 2009e ili operisao slepo crevo u 2014oj. Problem je shto na svakom forumu ima barem po 1 nadaltard, koji populaciji objashnjava da Nadal ne gubi ukoliko je zdrav i spreman. A to je nonsens, koji i ti pokushavash da proshvercujesh na mala vrata. Da je tako dominantan, kao shto kazhesh, mogao bi da bude zdrav i u sezonama HCa ili dvorana, a ne samo na shljaci. Vec se pre radi o choveku koji je u biti prashinar, a koji je maksimalno iskoristio homogenizaciju i usporavanje podloga i kapitalizovao na svemu tome. I nikada nije povredjen kada treba da se igra na shljaci. Trava i hard su druga pricha. Zanimljivo. :zviz:


P.S. Bilo bi korektno da se pridrzhavash dogovora tj. obecanja i da prestanesh da stalkujesh. :kafa:

Avatar
Kuko
Postovi: 804
Pridružen/a: 24 avg 2011, 02:18
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Kuko » 02 mar 2015, 23:52

Da ponovim. Ako neko uzme slam, a onda 15-tak dana poslije gubi od smijesnog igraca, i tako 3x uzastopno, sta nam to govori!? Da je svaki od ta tri puta imao neki ozbiljan fizicki problem? Ne bih rekao.

Branio je se on protiv Rosola i Darcisa, pa su winneri letjeli oko njega. Gubio je on od G. Lopeza a sedmicu poslije tog osvojio turnir. Mogao bih naci jos bar 3-4 poraza od mnogo slabijih tenisera. Rafa se mora kretat poput macke da bi bio u toj tvojoj normalnoj formi, sve drugo ti ces reci da nije zdrav a to nije tako. Novak i Roger su svemirski brod za njega u pogledu kombinacije servis + ritern. Dosta poena vise pocinje njihovom inicijativom, i oni ne moraju trcati da bi istu pridobili u svoju korist, za razliku od Rafe koji mora mnogo vise raditi za nju (zato protiv njega Rosol i Darcis mogu izgledati poput vrhunskih tenisera, a protiv Rogera i Novaka ne bi mogli nikad). Jos kod nema pravog tajminga kod forehanda, onda je to veliki problem za njega, i mnogo rupa u igri. Novak npr nema egzekuciju ove dvojice, i to je nesto sto ga muci protiv najboljih, ali ne i protiv slabijih tenisera. Zato on vec cetiri godine nije izgubio od igraca izvan top 30 (ne znam da li je 100% tacan podatak, ali po ovim protivnicima niko od njih ne smije biti van tog drustva). On ti je prakticno na jednoj nozi dobio Querreya u Davis Cupu. Da li bi to mogao Rafa? :nene:

samosarajvo
Postovi: 3652
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la samosarajvo » 05 mar 2015, 00:31

MaGiCa je napisao/la:Kao shto rekoh: smeshno je da neko ko nema vlastiti identitet, vec ga bazira na liku i delu profesionalnog tenisera, nekome neshto prigovara. Zapitaj se: gde to vodi :?:

Niti sam ja "pravdao svaki poraz" NDja/RFa/insert_random_name, niti je to moguce. Radi se pre o tome da se dogadjaji stave u kontekst.

Postoje Nadalove povrede i "povrede". Niko mu ne osporava da je vaistinu povredio stopalo 2004e, imao tendonitis 2009e ili operisao slepo crevo u 2014oj. Problem je shto na svakom forumu ima barem po 1 nadaltard, koji populaciji objashnjava da Nadal ne gubi ukoliko je zdrav i spreman. A to je nonsens, koji i ti pokushavash da proshvercujesh na mala vrata. Da je tako dominantan, kao shto kazhesh, mogao bi da bude zdrav i u sezonama HCa ili dvorana, a ne samo na shljaci. Vec se pre radi o choveku koji je u biti prashinar, a koji je maksimalno iskoristio homogenizaciju i usporavanje podloga i kapitalizovao na svemu tome. I nikada nije povredjen kada treba da se igra na shljaci. Trava i hard su druga pricha. Zanimljivo. :zviz:



P.S. Bilo bi korektno da se pridrzhavash dogovora tj. obecanja i da prestanesh da stalkujesh. :kafa:
Bitno je da ti znas sta je povreda a sta "povreda".
I ja nisam rekao da nadal zdrav i spreman ne gubi, gubio je 3 finala GS-a tokom 2011 i 12, i jos par njih na mastersima, a bio je zdrav i spreman, gubio je 2 finala WB-a 06 i 07 a bio je zdrav i spreman.Koliko još mečeva je izgubio tokom 2005,6 ili 7 na HC-u i travi a bio je zdrav i spreman...bilo ih je sigurno.
Izgubio je od Kirgiosa prosle godine na WB-u, a bio je zdrav ali isto tako je cinjenica da Nadal zdrav i spreman ne gubi od Berrera,Klizana,Corica i slicnih.Pogotovo ofanzivnija i kompletnija verzija Nadala.
Cak stavise, ruku u vatru stavljam, Nadal spreman i zdrav je toughest player to beat

On jeste prašinar kako ti to kazes, ali on je svaki turnir mimo nje osvojio zasluzeno, radom,trudom,prilagodbom svoje igre i prije svega sampionskim mentalitetom.Nista drugacije ne bi bilo na bilo kojoj podlozi,bilo kojoj eri ili u bilo kojoj konkurenciji. ;) U par deka gore dole...

I zanimljivo je kako ti znas ko sam ja? Imam li svoj identitet i sta ja radim u privatnom zivotu? Jesil ti normalan sa ovakvim tezama uopste? Mislim, je li na neki nacin pokusavas da ispades faca u ovoj teniskoj diskusiji pa se sluzis takvim stvarima ili si ozbljan? :crazy: :lolno:

@Kuko
Vjerujem da aludiras na Nadalove poraze na WB-u zadnjih godina.Od ta tri neocekivana poraza koja su dosla u zadnje vrijeme mislim da je samo jedan bio plod nekih fizickih problema, i to onaj prvi protiv Rosola nakon kojeg je usljedila teska povreda.
Ostala dva su dosla zbog klasicnog umora te nedostatka snage.To se ne moze smatrati nekim fizickim problemom te vrste na koju ti aludiras.Klasicni umor,iscrpljenost poslje teske sezone sljake i to je to.
Nijedan od ta 2 poraza ja nisam pravdao povredom ili necim slicnim.Samo umorom i nedostatkom svjezine, a svaki igrac je sam zasluzan/kriv za te stvari.
To veze sa klasom ili onime što ti aludiraš nema.
Nadal je najbolji sljaker ikada, jedan od najboljih generalno u historiji.Svake godine osvaja taj RG, a on iz godine u godinu predstavlja sve vece i vece breme za odbraniti.
Ti si ocigledno zaboravio da je taj covjek osvojio 2WB-a a oba su dosla poslje 2 RG-a? Zaboravljas da su jos 3 finala WB-a dosla poslje također 3 RG-a? To je 5 punih godina, pa mozemo ih nazvati i uzastopnim ako iskljucimo 2009, gdje je on igrao sljaka>>>trava u kontinuitetu jako dobro.Treba potraziti kome je jos to uspjelo u karijeri...nije malo period 2006-2011 ha? On je svoje na svakoj podlozi dokazao i to više puta.
Isto tako njegova igra nije 100% napravljena za travu, ogromne prilagodbe treba uraditi da pređeš ša šljake na travu (mnogo je teze prirodnom sljakeru preci na travu nego prirodnom travasu preci na sljaku), Nadal je to uspjevoa 5 godina u kontinuitetu, ali sada jednostavno nema snage za takvo nesto.RG je iz sezone u sezonu sve vazniji, prioritet broj 1, tako da...

Ja sam svjestan cinjenice da Nadalova igra umnogome zavisi od fizicke spreme i svjezine.(a za to moras biti zdrav)
Isto tako sam svjestan da kada nije na tom nivou da ga je lakše iznenaditi nego Novaka i Federera.U ovome se slazemo.Zato i Rafa zadnjih godina je imao neocekivanih poraza jer se maksuz spremao za određene dijelove sezone koji bi ga ostavljali bez snage za neke druge.Kao sto rekoh, vise nije 2006-2011.
Ali isto tako sam svjestan da kada je zdrav i odmoran onda je 99% i u svojoj najboljoj formi, sto se npr za Novaka i Rogera ne moze reci.
Nigdje ja nisam rekao da je on nepobjediv ako je zdrav (zdrav ne mora znaciti i biti svjez+u formi) ali da je najtezi igrac za pobijediti ako mu spojiš tri faktora: zdravlje>>svjezinu>>tenisku formu sigurno jeste i to ce ti svak reci.
Mada ni to taj idealni spoj ne znaci da je nepobjediv ljudi dragi.Rekao sam Magici iznad, gubio je od Novaka,Rogera,Delpa , cak i nekih losijih igraca u ranom dijelu karijere na HC-u a imao je gore spomenuta tri faktora spojena.
Kirgios i Darcis imaju pune zasluge za pobjede nad zdravim Nadalom na WB-u tih godina, svaka im čast, niko im ne umanjuje te pobjede ali nesto nisam uvjeren da bi ti isti igraci pobjedili 2006,7,8,10 ili 11 verziju Nadala na WB-u.Sve isto samo sa više goriva u rezervoaru.Ali te pobjede im se ne umanjuju jer je Nadal sam kriv za to svoje fizicko stanje.Sam je odabrao da ce se istrositi na sljaci i RG-u.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la MaGiCa » 05 mar 2015, 15:27

samosarajvo je napisao/la:Bitno je da ti znas sta je povreda a sta "povreda".
Eh, da sam ja jedini... :zviz:
I ja nisam rekao da nadal zdrav i spreman ne gubi, gubio je 3 finala GS-a tokom 2011 i 12, i jos par njih na mastersima, a bio je zdrav i spreman, gubio je 2 finala WB-a 06 i 07 a bio je zdrav i spreman.Koliko još mečeva je izgubio tokom 2005,6 ili 7 na HC-u i travi a bio je zdrav i spreman...bilo ih je sigurno.
Izgubio je od Kirgiosa prosle godine na WB-u, a bio je zdrav ali isto tako je cinjenica da Nadal zdrav i spreman ne gubi od Berrera,Klizana,Corica i slicnih.Pogotovo ofanzivnija i kompletnija verzija Nadala.
Cak stavise, ruku u vatru stavljam, Nadal spreman i zdrav je toughest player to beat
Nisi rekao eksplicitno, ali se dade zakljuchiti. Mnogi nadaltardi tvrde isto. Ne brini se, ne zaostajesh im mnogo. :nene:
Pravo pitanje je zashto Nadal ne smanji intezitet, izoshtri udarce i konachno vezhe nekoliko sezona koje ce igrati od januara do novembra i biti konkurentan u svakom delu istih :?:
Makar onda ne bismo morali da slushamo bajke o povredjenom Nadalu i tome kako konkurencija mozhe da kapitalizuje samo kad njega nema.

On jeste prašinar kako ti to kazes, ali on je svaki turnir mimo nje osvojio zasluzeno, radom,trudom,prilagodbom svoje igre i prije svega sampionskim mentalitetom.Nista drugacije ne bi bilo na bilo kojoj podlozi,bilo kojoj eri ili u bilo kojoj konkurenciji. ;) U par deka gore dole...
Ozbiljno ne razumesh tenis kao igru ako mislish da bi se Nadalova karijera reflektovala na isti nachin u potpuno drugachijim uslovima igre. ;)

I zanimljivo je kako ti znas ko sam ja? Imam li svoj identitet i sta ja radim u privatnom zivotu? Jesil ti normalan sa ovakvim tezama uopste? Mislim, je li na neki nacin pokusavas da ispades faca u ovoj teniskoj diskusiji pa se sluzis takvim stvarima ili si ozbljan? :crazy: :lolno:
Ne znam ko si, ali pretpostavljam na osnovu tvojih upisa ovde. Dovoljno je da neko pomene lik i delo RNa u kontekstu koji se tebi ne sidja i voila - eto tebe da mu objasnish gde greshi, obichno se sluzheci primitivnim ad hominem napadima. Na ostalim pdfovima i topicima te nema. A takve stvari radish na josh nekim forumima. Odatle si za mene tek 1 u nizu nadaltardova, kakvih ima diljem neta.:kafa:

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12697
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Mig_Mig » 05 mar 2015, 15:31

Vamos Delpo :)
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Kuko
Postovi: 804
Pridružen/a: 24 avg 2011, 02:18
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Kuko » 05 mar 2015, 17:22

Ovo je sustina cijele moje price.
samosarajvo je napisao/la: Isto tako sam svjestan da kada nije na tom nivou da ga je lakše iznenaditi nego Novaka i Federera.U ovome se slazemo.
Mislim da nisi najbolje shvatio ovo pobjeda na klasu, pokusat cu na primjeru drugih tenisera objasniti, posto vidim da si na Rafi slab. Pravi primjer pobjede na klasu je kad Del Potro bez pravog meca godinu dana dobije Stakhovskog koji se nalazi u odlicnoj formi. Znas onu forma je prolazna, klasa vjecna.

Djokovic ima jedan nivo ispod kojeg ne ide, zato vec 4 godine konstantno dobija ove van top 30. S druge strane Nadalu se s vremena na vrijeme zna desiti da ide ispod tog nivoa, pa mu se izmedju 7 osvojenih turnira moze desiti jedan Darcis, da uzme jedan gem u finalu Chennai, gubi od GGL a sljedece sedmice vec osvaja turnir, klaun Brown ga ostavi na 5 gemova itd. Dalo bi se naci jos meceva, sustina je u tom da Nadal ide ispod nivoa ispod kojeg Djokovic i Federer nikad ne idu. Zasto je to tako? Jedan od razloga jesu ti problemi s povredama, ali drugi i meni mnogo bitniji nedostatak nekih oruzja koje ova dvojica imaju (servis + ritern). Koliko god ova dvojica da su umorni poslije osvojenog GS, ne bi sebi dopustili da ih klaun Brown ostavi na 5 gemova, jer imaju oruzja da mu se suprotstave i kad im kretanje nije na nivou.

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Claus » 05 mar 2015, 17:37

Ima dosta istine u ovom što @Kuko govori. Ja bih kao još jedan od razloga naveo i činjenicu da je Nadal rođeni šljakaš, a njima se takve stvari po nekom nepisanom pravilo dešavaju mnogo češće nego ostalim teniserima, najviše zbog činjenice da je šljaka bila i ostala (mnogo) manje zastupljena od betona. Druga stvar je što se prašinari van svog prirodnog okruženja osjećaju nesigurno i zato što njihova oružja na bržim podlogama, na kojima mnogo više potencijalnih nagaznih mina dolazi u opticaj da te izbaci s turnira, ne dolaze do izražaja. Naravno, tu su i već prežvakane činjenice da Rafa nikada nije bio u stanju pružati konstantno dobre igre od januara do novembra, a kamoli vezati dvije ili više sezona kao najdominantniji igrač na touru.

formance
Postovi: 2132
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la formance » 06 mar 2015, 01:34

Nick Kyrgios će igrati u Indian Wellsu.

http://www.profesionalnitenis.com/nik-k ... ian-velsu/

A za pomenuti turnir Wild card su dobili Del Potro, Smyczek, Harrison, Kudla i Krajiček.

Kada je o Miamiju riječ, Rublev, Harrison, Edmund i Chung su igrači koji su dobili WC.
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

formance
Postovi: 2132
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la formance » 08 mar 2015, 06:15

U susret 'petom Grand slamu'

slika

Svi su vjerovatno čuli za uzrečicu 'peti Grand slam' često vezanu za dva Mastersa koji se održavaju tokom trećeg mjeseca u godini, a koji su, još u vremenu kada kategorizacija turnira nije bila izvršena, odnosno kada su turniri odigravani van okrilja ATP-a, privlačili gotovo jednaku pažnju kao i ostala četiri Grand slama. Posebno to važi za Miami, koji je formatom žrijeba i mečeva, kvalitetom konkurencije i infrastrukturom dugo godina, zasluženo, nosio epitet petog Grand slama, a igrači koji su ga osvajali tada često su bili svrstavani u 'nezvanične' Grand slam šampione. U prilog ovoj tvrdnji ide činjenica da je žrijeb Australian opena 1987 godine, dakle, iste godine kada su Miami i Indian Wells započeli novu stranicu svoje historije, brojao 96 igrača, dok je turnir u Miamiju imao kostur od 128 igrača, baš kao i ostala tri Grand slama, te veći nagradni fond od Australian opena. Legendarni Miroslav Mecir, jedan od najtalentovanijih tenisera 80-tih godina prošlog vijeka, igrač je koji se može pohvaliti činjenicom da je u prvoj godini odigravanja ovog turnira u Miamiju (prije toga, turnir se održavao u Delray Beachu i Floridi) osvojio titulu i to na besprijekoran način. Recimo, za razliku od Edberga koji je dva mjeseca ranije osvojio Australian open dobivši ukupno 6 mečeva, Mecir je u Miamiju morao dobiti njih 7, od čega su svi bili na 3 dobijena, a na putu do titule su, između ostalih, pali i Edberg (#3 na svijetu), Noah (#4 na svijetu), Lendl (#1 na svijetu), a kada pogledamo i ostatak fielda koji je učestvovao te godine uključujući Beckera (#2), Wilandera (#5), Nystroma (#7), Connorsa (#8), Gomeza (#10), jasno nam je o koliko jakom turniru se tu radilo, te kakvo je dostignuće osvojiti titulu u takvom formatu i takvim igračima kao konkurentima. ATP Miami je zadržao takav format sve do 1990 godine, godine koja predstavlja prekretnicu u tenisu, jer je tada osnovan ATP World tour onakav kakvog danas poznajemo, te izvršena kategorizacija turnira, zahvaljujući kojoj su turniri postali mnogo organizovaniji, a bodovanje, kao i sama statistička i historijska vrijednost turnira, mnogo jasnije određivani. To je ujedno i godina kada je ATP Miami po prvi put imao žrijeb od 96 igrača, te je za razliku od prethodnih godina i format mečeva bio promijenjen, s obzirom da se samo finale igralo na 3 dobijena seta. U Miamiju se od 1984 godine igra na Laykold cushion podlozi, koja je nešto brža u odnosu na IW, ali je vremenske okolnosti (vlaga) čine sporijom, budući da se loptica teže probija kroz zrak.

Teniski kompleks Miami

slika

Kada je riječ o Indian Wellsu, turnir je tek u kasnijim godinama stekao popularnost ekvivalentnu turniru koji nosi epitet 'petog Grand slama', jer u početnim godinama novijeg dijela svoje historije (od 1987 kada je turnir debitovao na novom teniskom 'Grand Championship' kompleksu), on to nije bio. Tek je 2000-tih počeo vraćati slavu koju je imao kao jedan od članova bivše Grand Prix tour serije, jer je rastuća popularnost zahtjevala mnogo bolju infrastrukturu, koja je kompletirana 2000 godine kada je sagrađen novi kompleks poznat kao Indian Wells tennis garden, vrijednosti od 77 milijuna Američkih dolara, koji se sastojao od 11 teniskih terena, 6 terena za trening, te glavnog terena, drugog najvećeg teniskog stadiona na svijetu od 16.200 sjedećih mjesta. 2004 godine je po prvi put turnir imao žrijeb od 96 igrača i konačno došao rame uz rame Miamiju, izdvojivši se tako od ostalih Masters turnira, te jasno odredivši svoju unikatnost, statističku, historijsku i svaku drugu važnost. Iz godine u godinu popularnost turnira je rasla, a 2009 godine je kulminirala, jer je Larry Elisson postao novi vlasnik, koji je u narednih nekoliko godina od Indian Wellsa napravio turnir kojem bi pozavidjeli i neki od 4 najveća teniska turnira. Ulaganja u infrastrukturu i poboljšanja postojećih kapaciteta su ogromna, jedini je turnir koji posjeduje Hawk eye challenge sistem na svakom terenu, prošle godine je završena izgradnja drugog stadiona kapaciteta 8.000 sjedećih mjesta,a kompleks je pored toga dobio i 2 nova restorana, sjedeća mjesta i na 'trening terenima' , te 2000 novih parking mjesta. Indian Wells je bez sumnje turnir koji danas predstavlja ono što je Miami predstavljao krajem 80-tih i većim dijelom 90-tih godina prošlog vijeka, turnir koji infrastrukturom, atmosferom, kvalitetom konkurencije i statističkim značajem apsolutno zasluženo nosi epitet petog Grand slama i s obzirom na brzinu razvijanja, vrlo je izvjesno da će taj prefiks i u daljoj budućnosti stajati uz njegovo ime. Podloga koja se koristi u Indian Wellsu je 'Plexipave', spada u Slow hard, krasi je dosta visok odskok, i zbog toga je mnogi igrači često nazivaju i 'plavom šljakom'.

'Indian Wells tennis garden'

slika

Konkurencija je i ove godine jako žestoka. Igrači su odmorni i spremni za prvi Masters u sezoni, koji je mnogim odskočna daska i temelj za uspješan nastavak sezone. Ovdje se traže novi bodovi, hvata forma, podiže samopouzdanje, svi igrači su fokusirani na uspjeh, što kvalitet mečeva podiže na jedan sasvim novi nivo u odnosu na ostale Masters turnire. Na ovom turniru je Federer slavio 4 puta, Ljubičić pisao 'Labudovu pjesmu', Novak započeo niz od 7 uzastopnih pobjeda nad Nadalom. Ovo je turnir gdje igrači koji podbace na prvom Grand slamu sezone, traže šansu za iskupljenje, jer ovdje počinje zaplet i ovdje se zvanično sezona zakuhava. Ne mogu se odati utisku da Novak Đoković na početku ove sezone nije pokazao nivo koji se očekivao od njega. U Australiji je bio lošiji nego prethodnih godina, primijetilo se to i po gestikulacijama, kretanju, kao i na bazičnim udarcima. U Dubaiju je igrao po principu toplo hladno, od sjaja do očaja. No, svakako je pohvalna činjenica da je, bez obzira na nešto lošije izdanje, uspio sezonu započeti GS titulom, a onda stići do finala izuzetno jakog turnira iz serije 500, Dubaija. To je nešto što bi trebalo zabrinuti njegove konkurente, jer je Novak sezonu gledajući sa statističkog aspekta započeo na odličan način, a igra mu još nije na vrhuncu na kojem bi trebala da bude. Vrlo izvjesno je da će kako sezona bude odmicala podizati nivo, a Indian Wells bi bio odličan početak za takvo nešto, jer je ovo turnir na kojem Novak standardno dobro igra. Već 2007 je ovdje igrao finale (poražen od Nadala), da bi samo godinu dana kasnije osvojio titulu porazivši Mardya Fisha u finalu. Poslije toga je slavio još 2 puta na ovom turniru, čuvene 2011 godine (pobijedio Nadala), te prošle sezone kada je u finalu pao Roger Federer. Novak je kralj sporog harda, a Plexipave cushion podloga je baš ono što omogučava njegovom gamestylu da dođe do izražaja u svom maksimalnom kapacitetu. Zato je favorit #1 za osvajanje titule.

slika

Roger Federer je ove sezone unio jednu novinu u svojoj igri, a riječ je o bitno agresivnijem pristupu mečevima u odnosu na prošlu godinu. Očito je da veču glavu reketa pokušava prilagoditi stilu koji ga je godinama krasio, a to mu je pravilo dosta problema prošle sezone na pojedinim turnirima, jer forhend nije imao oštrinu, brzinu i refleks neophodne za egzekuciju njegovih ofanzivnih kvaliteta i varijacija u punom obimu. Razlog više za ofanzivniji pristup jeste i činjenica da Roger nije odradio pre sezonske pripreme punom snagom, s obzirom da je prošle sezone odigrao najviše mečeva od svih igrača, a da je u pauzama između sezona igrao i dosta egzibicija, čija posljedica jeste manjak svježine i lošija fizička sprema, koja ga limitira i tjera da skraćuje poene što više. U Australiji je ispao ranije nego što je očekivao, ali poraz od Seppija mu je donio i više dana za odmor i svježinu pred nastavak sezone, a da mu je to itekako pomoglo, pokazao je turnir u Dubaiju gdje je Roger osvojio svoju 7 titulu i još jednom pokazao da je kralj brzog harda i da u takvim uslovima stvari zavise uglavnom od njegovog reketa. Ostaje nam da vidimo da li će Roger uspjeti prenijeti odlične igre iz Dubaija u Indian Wells, te kako će izgledati njegova tranzicija sa brzog na spori hard, jer jedina stvar koja je zajednička za ova dva turnira jeste činjenica da se oba igraju na tvrdoj podlozi. Sve ostalo su ogromne razlike koje, što direktno, što indirektno, utiču na tok i ishod mečeva i samog turnira. Ovo je turnir na kojem Federer ima najviše osvojenih titula (4). Od aktivnih igrača ga slijede Đoković i Nadal sa po 3 osvojene titule.

slika

Rafael Nadal nije zadovoljio kriterije svojih navijača, kao i onih koji to nisu, jer osim velike želje za pobjeđivanjem, nije pokazao nikakvu naznaku starog Nadala, konkurentnog na svim turnirima i podlogama, spremnog na postizanje najvećih rezultata bilo kada i bilo gdje. Neosporno je da je operacija slijepog crijeva krajem prošle godine ostavila traga na njemu. Fizički nije spreman kao ranije, nekoliko puta ove sezone je imao probleme sa grčevima u toku mečeva, a krajnji rezultat svega toga jeste manjak njegove prepoznatljive energije na terenu, koja se na koncu reflektovala i na samopouzdanje i na udarce. Ruku na srce, od njega nije bilo prevelikih očekivanja na prvom Grand slamu sezone, što se za turnire u Rio de Janeiru i Buenos Airesu ne može reči. Nadal nije samo morao osvojiti titulu na oba turnira, već je morao suvereno i dominantno to uraditi. No nije. U Riu je poražen u polufinalu od Fogninija, u B.Airesu je uspio osvojiti titulu, ali cjelokupni dojam je ostao isti. Ovo nije Nadal na kakvog smo navikli i kakvog očekujemo. No cjelokupnu sliku moramo posmatrati malo šire i malo dublje. Znamo kakav je Nadal tip igrača i znamo da prvenstveno na mentalnoj bazi nadograđuje sve ostale elemente. Značaj svakog nemogućeg poena koji 'ukrade' protivniku za njega je jednak svakoj pobjedi, bez obzira na kvalitet igrača nad kojim je ostvarena i svakom napretku, ma koliko on sitan bio. Sitnice koje nekim igračima ne znače ništa, Nadalu znače sve. Ono što mu donese taj nemogući poen u toku meča, donijet će mu i svaka nova pobjeda i svaki osjetni napredak u udarcima. Zato je logičan izbor Ria i Buenos Airesa kao turnira na kojima će Rafa raditi na povratku stare forme, jer je već u B.Airesu njegova igra izgledala bolje u odnosu na Rio de Janeiro. Satisfakcija ostvarenog napretka je bitna za svakoga, naročito za Nadala. Kada je isti materijalizovan osvojenom titulom uspjeh je još veči. Indian Wells je Hard court turnir na kojem su Rafine šanse za dobar rezultat največe, jer su i brzina podloge i odskok loptice itekako pogodni njegovom stilu igre. Pored toga, vlasnik turnira Larry Elisson je njegov veliki navijač. Koliko je Nadal uznapredovao u odnosu na Australian open, pokazaće upravo ovaj turnir, jer u slučaju lošijeg rezultata, Rafino samopouzdanje pred sezonu šljake biće ozbiljno poljuljano, a to je element bez kojeg Rafael Nadal nije Nadal kakvog poznajemo.

slika

Andy Murrayu je trebalo jako mnogo vremena da povrati formu koju je imao prije operacije leđa i veoma dobra stvar za tenis je što je konačno uspio u tome. Saradnja sa Mauresmo je već dala svoje rezultate, ali nije ih materijalizovala onim zbog čega je i dovedena – titulama. U Abu Dabiju i Australiji Andy je izgledao zastrašujuće dobro. Osjetna je bila jedna nova energija, stav i pristup mečevima, s poboljšanjima u nekim elementima igre, ali kada je trebao konačno potvrditi kvalitet novog igračkog paketa, Andy je pukao. Godinama unazad Andyu je glavni problem bila mentalna (ne)stabilnost ili labilnost u situacijama koje zavise od X faktora koji pravi razliku između odličnog igrača i šampiona. Vrlo vjerovatno je da će mu to ostati glavni i najveći problem do kraja karijere, prepreka koja će ga odvojiti od mnogo većih uspjeha i dostignuća od onih koje je već ostvario. U finalu protiv Novaka je podbacio. Gubio je i ranije mečeve od njega na pomenutom turniru, ali ovo je prvi put da gubi u okolnostima koje njega stavljaju kao favorita. Brža podloga, fantastični Andy, lošiji Novak. I protiv lošijeg Novaka nije uspio pružiti ni približno jednak otpor kao u polufinalu istog turnira 2012 ili finalu 2013, gdje je Novak igrao neki od najboljeg tenisa svoje karijere. To je poražavajuće. Andy je ovaj put znao da ima šansu da pobjedi, ali se ponovno 'ugušio.' Ta spoznaja je najpogubnija za psihu i samopouzdanje igrača. To objašnjava i loše, za igrača njegovog kalibra, rezultate u post AO periodu. U Roterdamu je u 1/4finalu poražen od Simona u dva glatka seta. Sedmicu kasnije izgubio je i u Dubaiju, u istoj fazi turnira, a Borna Čorić je taj koji ga je 'poslao kući'. Imajući u vidu da su i Dubai i Roterdam turniri koji bi po nekom 'nepisanom' pravilu trebali odgovarati Andyu, jer on voli nešto brže podloge, a da je na njima itekako podbacio, šanse da uradi nešto značajnije u Indian Wellsu nisu pretjerano velike. Konkurencija je žestoka, a broj igrača koji mogu stvoriti probleme Andyu i pobijediti ga nikako nije zanemariv. S toga ni moja očekivanja glede njegovih šansi na predstojećem turniru nisu velika.

slika

Za razliku od njega, Stan Wawrinka je igrač čiji kvalitet bi u ovakvim uslovima trebao i morao doći do izražaja, jer visok odskok i sporija podloga su definitivno okolnosti koji njegovom Western gripu itekako odgovaraju, olakšavaju mu egzekuciju udaraca , tajming pri namještanju na iste i istovremeno omogućavaju prijeko potrebno vrijeme za korištenje punog zamaha pri udarcu od koje zavisi njegov power segment, segment koji u svom najboljem izdanju svakog igrača može učiniti potpuno bespomoćnim na terenu. Wawrinka je ovu sezonu počeo izuzetno dobro, osvojio je dvije titule, jednu u Chennaiu, drugu u Roterdamu, obje u, za njega najlošijim uslovima – dvorani, a igrao je i polufinale Australian opena u kojem je poražen od Novaka Đokovića u 5 setova. U Marseju je ispao u 1/4finalu od Stahkovskog, ali to je bilo očekivano, jer mu je omogučilo nešto dužu pauzu u pripremi za predstojeće Masters turnira na kojima će pokušati nastaviti sa odličnim rezultatima koje postiže u zadnje dvije sezone. Najbolji rezultat u Indian Wellsu mu je 1/4finale 2008. (poražen od Đokovića) i 2011 godine (poražen od Federera). U posljednje dvije sezone ovdje je stizao samo do osmine finala, 2013 je Federer bio bolji, a prošle sezone Kevin Anderson. Nakon osvojenog Grand slama prošle godine, Wawrinka se emocionalno potrošio i to se reflektovalo na mnoge turnire na kojima je ispadao ranije od očekivanog. Ove godine je situacija malo drugačija, pritisak je dosta manji, oči teniske javnosti nisu uperene direktno u njega, a to igračima njegovog tipa jako imponuje, jer su šanse da prikažu svoj najbolji tenis najveće onda kada to niko od njih ne očekuje. Wawrinka bi morao napraviti dobar rezultat ovdje, jer posjeduje kvalitet za takvo nešto, a kvalitet uvijek može doći do izražaja, bilo kad i bilo gde. Kada mu određene okolnosti pogoduju, šanse za to su još veće, a Wawrinka ih za jedan odličan rezultat itekako ima.

slika

Kei Nishikori do sada nije ispunio očekivanja koja su pred njega stavljena. Nakon prošlogodišnjem fenomenalnog napretka u igračkom, fizičkom i mentalnom aspektu, mnogo je onih koji su polagali velike nade u jednog od najtalentovanijih igrača današnjice već na prvom ovogodišnjem Grand slamu. U Brisbaneu, pripremnom turniru za AO, izgledao je jako dobro, postojećem paketu je dodao nešto bolji servis, ali je zaustavljen od Raonića u polufinalu turnira. Na AO je već u prvom kolu sa nedovoljno oporavljenim Almagrom imao određenih problema, a ništa bolje nije bilo ni protiv Dodiga i Johnsona, koji su mu čak uzeli po jedan set. Konačno, u 1/4finalu protiv Wawrinke je pao bez ispaljenog metka i bio počišćen sa terena u 3 seta. Kasnije je osvojio turnir u Memfisu, ali je na putu do finala u svakom meču izgubio po jedan set. U Acapulcu je stigao do još jednog finala, no ovaj put nije slavio, jer je veteran, David Ferrer bio bolji od njega. Neke stvari se jasno mogu zaključiti iz svega ovoga, a to je da Kei često ima problema sa pronalaženjem optimalnog nivoa tenisa dovoljnog za plasiranje u kasnije faze turnira uz minimalan utrošak energije. Očito je da na suvu klasu ne može dolaziti dovoljno svjež u završnicu turnira, već da svaki meč mora shvatati 100% ozbiljno i tako mu pristupati. Problem je što to ne radi. Stav na terenu mu često nije dobar, nekada izgleda nezainteresovan, često potcjenjuje protivnike, što mu komplikuje stvari, otežava posao i oduzima fizičku energiju prijeko potrebnu u kasnijoj fazi turnira. Ono što svakako treba da ga brine jeste činjenica da je i protiv Wawrinke i protiv Ferrera odigrao katastrofalan meč, daleko lošiji od onoga što on objektivno može pružiti. I to je nešto na čemu ozbiljno mora poraditi, jer to su upravo mečevi u kojima treba pokazati svoju klasu, a ne nemoć. No u oba meča je prikazao ovo drugo, apsolutnu nemoć na igru protivnika u tom trenutku. To je neoprostiva stvar za igrača od kojeg se očekuje Grand slam titula ove sezone. Turnir u Indian Wellsu je svakako šansa za popravni, dobar rezultat je od velike važnosti i za samopouzdanje i za ranking, jer ovdje ne brani puno bodova, a u slučaju ranog ispadanja u Miamiju gdje brani polufinale, bodovima koje ovdje osvoji može kompenzirati taj gubitak. Najbolji rezultat mu je osmina finala 2013 i 2014 godine (gubio od Berlocqa i Haasa), a da li će i ostati, vidječemo za nešto više od dvije sedmice.

slika

Kada je riječ o ostatku fielda, nikako ne treba potcijeniti Berdycha i Ferrera. Tomas je pozitivno iznenađenje ove sezone, napredak koji je napravio je ogroman, fali i dalje jedan veliki skalp nad nekim Top igračem (Nadal trenutno nije na Top nivou), ali ako nastavi ovako raditi na sebi, nema sumnje da će i to brzo doći. Protiv Novaka u Dubaiju je odigrao jako dobar meč, pokazao je nešto što dugo od njega nismo vidjeli i to bi mu trebalo dati dovoljno samopouzdanja u sopstvene mogučnosti i satisfakciju da se naporan rad uvijek isplati. Biće opasan na predstojeća dva turnira, a ništa manje ne treba očekivati ni od Ferrera. Na AO-u je imao problema sa žuljevima, ali je kasnije osvojio Rio da Janeiro i Acapulco i prikazao nivo koji mu je prije 3 sezone donio treće mjesto na rank listi. Malo ko je ovakav početak sezone mogao očekivati od njega, ali očigledno je da David ima još štošta da kaže tenisu, što će stvari van Top 4 svakako učiniti dosta interesantnijim. Treba istaći također da se nakon 10-tak mjeseci na terene vraća i Tommy Haas, koji je veliki dio prošle sezone propustio zbog operacije ramena, a planirano je da se povratak desi baš na turniru u Indian Wellsu. Pored njega, vraća se i Nick Kyrgios, koji je u sezonu ušao sa povredom leđa zbog koje je i nastup na prvog GS-u sezone bio upitan, a zbog koje je ujedno i otkazao nekoliko turnira poslije Australian opena, uključujući i nastup u Davis cupu. Po svemu sudeći, leđa su zaliječena, a on 100% spreman za novi dobar rezultat i postepeno probijanje ka samom svjetskom vrhu.

Samo je 7 igrača uspijevalo vezati 'back to back' titule u Indian Wellsu i Miamiu, odnosno osvojiti oba turnira uzastopno. To je pošlo za rukom Courieru 1991, Changu 1992, Samprasu 1994, Riosu 1998, Agassiju 2001, Federeru (2005 i 2006), te Novaku Đokoviću (2011 i 2014). Da li ćemo ove sezone dobiti novog igrača koji će se pridružiti ovoj impresivnoj listi ili će neki od njih ponoviti ovaj uspjeh i po treći put ?
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

formance
Postovi: 2132
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la formance » 10 mar 2015, 16:04

Goffin, Monfils, Rola, Delpo, Tsonga i Haas su odustali od turnira. Delpov WC dobio Kokinakkis.

Haas se najvjerovatnije vraća u Miamiju.
slika
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

formance
Postovi: 2132
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la formance » 11 mar 2015, 01:14

"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

Avatar
jestamaji
Postovi: 16539
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la jestamaji » 11 mar 2015, 08:31

formance je napisao/la:Žrijeb za Indian Wells

http://www.bnpparibasopen.com/en/2015-live/draws

veoma interesantnno:
gornji dio: 1-8 / 4-5
donji dio: 2-7 / 3-6

ja ne znam kako to fercera. da li je to u IW četvrtfinale/polufinale potpuno dirigivano ili je slučajno ispalo tako?

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 12 mar 2015, 10:32

Slučajno, žrijebom

retro
Postovi: 3453
Pridružen/a: 06 jul 2010, 10:23
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la retro » 12 mar 2015, 23:04

Fish poceo mec nakon 18 mjeseci pauze
Fish nije igrao 18 mjeseci, ako ne računamo nastup u parovima na ovogodišnjem challengeru u Dallasu. Ovo nije sportska priča. Već dulje vremena nije, a Fish se pobrinuo da postane puno više od toga. Da bi objasnili zašto moramo se vratiti na sam početak. Prije dvije godine je izgubio od Monaca u četvrtfinalu Miamija. Bio je favorit, a osvojio je samo četiri gema. Nakon meča je imao srčanih problema koji su se počeli ponavljati. Završio je na operaciji koja je ispravila srčanu manu, no mentalno više nije bio isti čovjek. Osjetio je ranjivost, postao svjestan da sve može završiti u trenutku i počeli su napadi panike. Vrlo ozbiljni. Tada je to krio, ali noćima se budio, mjesecima radio s psihijatrom. Više nije bila karijera u pitanju, nego život. Nasreću, supruga Stacey je bila velika podrška i Mardy se polako vraćao u normalu. Iza njega su mjeseci napornog rada, prvenstveno na vraćanju u život, a ovaj nastup je kruna tog povratka.

- Bio sam na dnu. Bio sam na jako, jako mračnom mjestu. Ljudi su mislili da trebam samo lijekove i par terapija, a situacija je bila grozna. Stalni napadi panike iz dana u dan. U nekim trenucima nisam vjerovao da ću ikad opet imati normalan život. O tenisu nisam ni razmišljao - prisjećao se Fish najtežih dana.

Američki mediji vole ovakve priče i Fish je tu "glad" iskoristio za dobro djelo. Priznao je sve probleme, nešto što bi većina sportaša pod svaku cijenu htjela sakriti. Sve samo kako bi iskoristio medijski prostor da bi upozorio da 30 milijuna Amerikanaca godišnje ima problema s mentalnim bolestima. Zato je ovo više o teniskog povratka. Mark Knowles, vrhunski igrač parova i njegov trener, to dobro zna:

- Tenis je bio nevažan. Nismo ni pričali o njemu. Bilo je važno jedino izgurati dan bez napada panike i pripremiti se za situacija kad se dogodi.

Fish nije previše pričao o treniranju. Bilo je dana kad je morao imati tabletu Xanaxa u džepu ili ne bi mogao napustiti sobu. Skoro godina dana je prošla dok nije uzeo reket u ruke. Zabavnije mu je bilo igrati golf jer ga je opuštao. Sad je ponovo na terenu. Nastup u parovima na challengeru u Dallasu je bio proba. Knowles i on su odigrali dva meča, ispali u četvrtfinalu od prosječnog para. Ni to nije bilo važno. Fish je ovdje jer želi pokazati da je dobio bitku s "osobnim demonima". To što izlazi na teren je pobjeda sama po sebi, koliko god to patetično zvučalo:

- Imam potrebu da ponovo zaigram već dugo. Tenis mi je dao toliko lijepog u životu i želim pokazati da ću završiti karijeru kad ja to odlučim. Sigurno ne na način zbog kojeg nisam igrao toliko dugo. Moj cilj je vratiti život koji sam imao i ovaj nastup je dio tog procesa. Uz to, želim podsjetiti javnost da ima puno slučajeva kao mojih. Cijela jedna zajednica ima svakodnevnih problema s panikom ili depresijom. Želim da se naše društvo bolje upozna s tim problemima.
:tokralju:
Genius, outrageous, the best ever! RF!

formance
Postovi: 2132
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la formance » 13 mar 2015, 01:22

Miša Zverev je u posljednjih 10 dana igrao čak 9 mečeva. I dalje se drži u meču protiv Manarina, upravo je vratio brejk u drugom setu. :thumbup:

Fish se bori, lijepo ga je ponovno vidjeti na terenu. :thumbup:

Nik Bolitieri: Marcelo Rios je najveći talenat sa kojim sam radio

http://www.profesionalnitenis.com/nik-bolitier/
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

formance
Postovi: 2132
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la formance » 13 mar 2015, 04:17

Roger Federer: "Povrede Del Potra, Soderlinga i Davydenka su nam olakšale posao"

http://www.profesionalnitenis.com/roger ... ale-posao/
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

formance
Postovi: 2132
Pridružen/a: 09 jan 2009, 18:07
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la formance » 16 mar 2015, 13:58

Nick Kyrgios je sinoć servirao za pobjedu, ali je kod poena u kojem je napravio brejk uganuo članak desne noge, te kasnije izgubio meč u tiebreaku. Nadam se da povreda nije ozbiljnije prirode.

Nadal je noćas odigrao najbolji meč sezone. Očigledno je vratio samopouzdanje, servis je jako dobro funkcionisao, dubina udaraca odlična, BH stabilan, FH dosta dinamičniji u odnosu na ono što smo do sada gledali od njega. Prepoznatljiva energija je ponovno tu. Ipak, treba sačekati još nekoliko mečeva, da bi se prikazalo realno stanje stvari.

Dolgopolov je također u dva dosadašnja meča prikazao ozbiljnost koja njemu ne priliči. Nadam se da će to uraditi i protiv Raonića večeras.

Nekoliko odličnih mečeva u najavi, kasnije možda padne i neka analiza. Šteta samo što podloga nije normalna.
"I think for me the most talented of all times was Rios. But unfortunately he doesn't want to continue his tennis career, because when it's too easy for you, then it's boring. For me, tennis is not so easy" - Marat Safin

Profesionalnitenis.com

Avatar
AudiSpeed
Postovi: 70
Pridružen/a: 20 feb 2015, 18:17
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la AudiSpeed » 16 mar 2015, 17:26

Htio bi samo poruciti Novaku ne izlazi Rafi na oci bolje ti je..RAFA :salut: :salut: :salut:

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.