ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%
 
Ukupno glasova: 69

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19262
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 25 sep 2017, 07:04

DANTES je napisao/la:
arelinho je napisao/la:Ovaj Laver Cup je meni vrhunska stvar. :clap: :clap: Vidjeti ovoliko dobrih tenisera na jednom mjestu i kako jedni druge bodre. :thumbup:
Pogotovo vidjeti kako se Roger i Rafa bodre. :tokralju: :tokralju: Rafa skače na svaki poen koji osvoji Europa. :tokralju:
Više glume i to jeftine odavno nisam vidio. Patetika.. Toliko je bilo neiskreno i forsirano.. Zato mrzim egzibicije
Gluma koja je nagradjena sa $250.000.

slika

„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la DANTES » 25 sep 2017, 07:07

bodi123 je napisao/la:
DANTES je napisao/la:
arelinho je napisao/la:Ovaj Laver Cup je meni vrhunska stvar. :clap: :clap: Vidjeti ovoliko dobrih tenisera na jednom mjestu i kako jedni druge bodre. :thumbup:
Pogotovo vidjeti kako se Roger i Rafa bodre. :tokralju: :tokralju: Rafa skače na svaki poen koji osvoji Europa. :tokralju:
Više glume i to jeftine odavno nisam vidio. Patetika.. Toliko je bilo neiskreno i forsirano.. Zato mrzim egzibicije
Gluma koja je nagradjena sa $250.000.

slika

Slabo.. Toliko dobiju glumci sitkoma za jednu epizodu
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
AA23
Postovi: 16088
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la AA23 » 25 sep 2017, 20:16

Predivno stvarno, meni je baš drago bilo vidjeti njih dvojicu u ovakvom izdanju, ljudi se maksimalno respektuju i veliki su prijatelji, jedan je borac, drugi genijalac, obojica su sami vrh svjetskog tenisa, a ovaj kup je bio fenomenalan, pogotovo meč Kirgios - Federer gdje nije bilo nikakve mažnje, Federer ginuo više nego za USO.

Dubl Federer/Nadal je jedan od najljepših momenata u historiji sporta općenito, najveći rivali, samo zajedno.

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la darker10 » 26 sep 2017, 20:15

Ma joj,po meni su reakcije bile nekad i pretjerane da je na momente bilo bas cringy.Ono ipak je to egzibicija,a Federer je recimo u ovom mecu protiv Kyrgiosa izgledao dosta "napaljenije" nego na USO.Stavise,izgledao je "napaljenije" nego na bilo kojem turniru koji je igrao.

filip13
Postovi: 38050
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: ATP Tour

Post Postao/la filip13 » 27 sep 2017, 09:18


Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Effenberg » 27 sep 2017, 09:34

Ovaj Dule Lajovic je stvarno gotivan igrac. Drago mi je za njega da napreduje a pogotovo sto je danas izbacio ovog prasinarskog smrada Ramu Vinollasa.

Damir suveren protiv Millmana mada je djelovao malo umoran al u stilu iskusnog igraca je uzeo brejkove na vrijeme i nije davao narocite sanse na svoj servis sto je isto jako ugodno za viditi. Deru balkanjerosi!!! :bih:
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Rokoko87 » 29 sep 2017, 15:24

Mali Zverev :bih:
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16525
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la jestamaji » 30 sep 2017, 16:12

upravo vidim da je peking daleko bolje dotiran od ostalih atp 500 turnira, nije to puno manje od npr. mastersa u torontu ili parizu

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Effenberg » 03 okt 2017, 13:07

Samo jedan lagani volej na mrezi je falio Pouilleu u TB 2.seta da po drugi put u svojoj karijeri spasi tenis!

Sto ga masi, dragi Luka?! :facepalm:
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19262
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 03 okt 2017, 13:54

Maestralan meč je Pouille odigrao. 46 vinera je nakucao. I opet nedovoljno. Pomalo mi ga i žao.

Rafa solidan za prvi meč na turniru u ovim uslovima. Servis osim par nepotrebnih duplih veoma efikasan, 70% ubačenog i 80% osvojenih poena na prvi, sasvim dobro.

Naredni protivnik Kachanov vjerovatno. :arrow:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
RafaGarros9
Postovi: 1087
Pridružen/a: 20 jun 2016, 01:27
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la RafaGarros9 » 03 okt 2017, 14:15

PHENOMENADAL :kralj:

Pa da li je moguce sta covjek pogadja 2 puna sata i kojom jacinom...al se iznervira,samo sreca sto Pouille nije iritantan pa mi je spasio bruku zivaca pored onih pogadjanja.Ovo mu je vjerovatno bio jedan od najboljih meceva u karijeri i pored toga nije uspio dobiti.Bilo je malo i srece na onoj mec lopti br. 1 koja me podsjetila na mec loptu Zvereva i poslije toga je izgubio al prosto u ovakvim mecevima se mora desiti da nesto ludo igrac promasi i bar mrvicu spusti intenzitet tenisa da bi se dobio jer do tog trenutka je bilo pa strasno kako je igrao.Rafa je bio dobar,kako je igrao na USO dosao je i u Peking,pa se nadam da ce takav ostati i do kraja sezone...Najvise ohrabruje servis koji je bio izuzetno dobar,uostalom sama igra je bila sjajna sto jako ohrabruje za nastavak,i pored sjajne igre nekako se dobio Pouille sto samo govori koliko je danas bio odlican...

Avatar
jestamaji
Postovi: 16525
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la jestamaji » 03 okt 2017, 14:16

Effenberg je napisao/la:Samo jedan lagani volej na mrezi je falio Pouilleu u TB 2.seta da po drugi put u svojoj karijeri spasi tenis!

Sto ga masi, dragi Luka?! :facepalm:
kur.ac mu je falio a ne jedan volej, isto ko i damiru ona mreža danas. kažem sto puta, malima fali u tenisu jedan poen, u fudbalu obično koja minuta itd ... sve je to šuplja, veliki pobjeđuju a mali gube i onda im malo falilo, i tako je skoro uvijek!

Avatar
Steph
Postovi: 4121
Pridružen/a: 18 jun 2013, 18:02
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Steph » 03 okt 2017, 14:23

a šta je tek debil uradio na break loptu u trećem setu :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju:

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la KingJamesMVP » 03 okt 2017, 14:42

Rafa odigrao vrhunski kad je najviše trebalo
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Effenberg » 03 okt 2017, 15:09

Nije Rafa nista odigrao vrhunski kad je najvise trebalo, nego je Pouille odigrao moronski kad je najvise trebalo, al sta ces treba malim zutim da prodju ovi da mogu da skice, koga Pouille zanima, oni hoce da gledaju ove velike! :lol:

Vineri 10-50 najbolje govore kako je ko odigro, zabio se tam iza osnovne 60 metara rovokopac. Ovo je tragican rezultat za tenis! :sad:
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

samosarajvo
Postovi: 3652
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la samosarajvo » 03 okt 2017, 15:28

Za ove uslove i prvi ozbiljan meč od US opena ovo nije bilo loše od strane Rafe.Solidno serviranje, bh mi danas nije bio baš dobar, forhend solidan
Duple su ocigledno dio taktike jer zeli agresivniji drugi servis, nema ovdje onih kick i slajs servisa isl kao na nekim drugim podlogama i vecna takvih završi upravo izmicanjem protivnika i namjestanje na jaci udarac te vrlo agresivan ritern.

Ono što je idalje najvec problem je zaista ritern.Tek polovinom drugog seta pocinje da ga osjeća fino.I tako vec unazad dugo vremena.Kad pocne da cita servise ide to dosta bolje, problem je sto jednostavno mora ranije to da pocne da radi.

Ne smijem zaboraviti Pouilea.Maestralan meč zaista.Iz tog razloga ova Nadalova pobjeda je još vrijednija.

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Effenberg » 04 okt 2017, 15:58

Da li je Damir ovoliko osokolio Dimitrova? Evo upravo 2.set okrenu protiv Delpa sa 2:5 do 7:5. E moj Delpane gubis od starog musterije, prno si ti u sisu jarane! [emoji38]
Ode i Delpo u klaune!
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19262
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 05 okt 2017, 11:49

Karen je taktički ograničen ko balkon. Užasan je. Varijacije, balansiranje snage, kontrola, odabir pravih udaraca, pronalaženje dobrih uglova, igra na mreži, skraćene loptice... ništa od toga ne postoji u njegovoj igri. Svemu tome kumuje i preloša tehnika kod forhenda s kojom su Karenova mašta i kreativnost svedeni na minimum.

Rafa bolji nego u prvom meču. Sutra će imati pravi ispit, Isner u ovim uslovima je velika opasnost.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

samosarajvo
Postovi: 3652
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: RE: Re: ATP Tour

Post Postao/la samosarajvo » 05 okt 2017, 13:05

bodi123 je napisao/la:Karen je taktički ograničen ko balkon. Užasan je. Varijacije, balansiranje snage, kontrola, odabir pravih udaraca, pronalaženje dobrih uglova, igra na mreži, skraćene loptice... ništa od toga ne postoji u njegovoj igri. Svemu tome kumuje i preloša tehnika kod forhenda s kojom su Karenova mašta i kreativnost svedeni na minimum.

Rafa bolji nego u prvom meču. Sutra će imati pravi ispit, Isner u ovim uslovima je velika opasnost.
I ja mislim da je Rafa bio bolji nego prvi mec, i to osjetno bolji.
Cisciji udarci, bolji tajming, dublje loptice, manje gresaka dosta...
Volio bi da je danasnji protivnik upravo bio neko suprotan Kachanovu, neko strpljiv sa dobrom defanzivom.Mislim da bi bio isprasen

Sent from my GT-I9060I using Tapatalk

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: RE: Re: ATP Tour

Post Postao/la Effenberg » 05 okt 2017, 18:56

bodi123 je napisao/la:Karen je taktički ograničen ko balkon. Užasan je. Varijacije, balansiranje snage, kontrola, odabir pravih udaraca, pronalaženje dobrih uglova, igra na mreži, skraćene loptice... ništa od toga ne postoji u njegovoj igri. Svemu tome kumuje i preloša tehnika kod forhenda s kojom su Karenova mašta i kreativnost svedeni na minimum.

Rafa bolji nego u prvom meču. Sutra će imati pravi ispit, Isner u ovim uslovima je velika opasnost.
Ja kad sam govorio da je Karen panj i obicni krkan i qurcina od igraca mene ismijavali. Nista narocito bolji igrac od npr. Jiri Veselog! [emoji38]
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.