Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 31 jan 2017, 16:06

@darker

Pricam o tome da je Wimbledon danas mnogo brzi nego u periodu 08/09 recimo, sto je cinjenica i ne znam sta ti tu nije jasno. Nadal ne moze meda zadnjih godina velikim dijelom i zbog ubrzavanja Wimbledona, pored svih ostalih problema, pa i ovih koje je @shminka naveo i fino ti je objasnio, ubrzavanje Wimbledona + ovo drugo, njegovi spinovi vise ne prolaze ni priblizno kao recimo 2008. a Endi zna igrati na brzim podlogama, i to isto ne znam kako ti nije jasno, uostalom do prije 2 godine podloga na kojoj je bio najlosiji je bila sljaka, a na travi Wimbledona je uvijek znao igrati, bas kao i na brzom hardu poput Šangaja.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
TrollsRoyce
Postovi: 417
Pridružen/a: 08 nov 2016, 17:43
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la TrollsRoyce » 31 jan 2017, 16:35

Nisu se samo tereni usporili, nego se i koriste loptice koje omogucavaju veci odskok loptice na travi, isto tako postoje jos 2 vrste loptica za tvrdu podlogu i sljaku.

2001. se zadnji put igralo na ''staroj travi'', nakon toga je posadjena nova trava, i dodane nove loptice koje bi ''usporile'' igru na Wimbledonu, odnosno povecale odskok loptica.

Zapravo podloga nikada nije s nekom namjerom usporena, dodane su nove loptice, nova trava, koja je trajnija od stare,a brzina terena sada zavisi jedino od vremena prije i poslije Wimbledona.

Za neupućene, danas postoje tri različite vrste loptica ( sve su pravljene kako bi se produzili poeni, i kako bi servis volej igracima igra bila otezana i da bi bilo kakvog takvog balansa izmedju podloga).

Loptica 1: manja, brza, manje odskace, koristi se za sljaku.

Loptica 2: normalne velicine, srednji odskok, tvrda podloga

Loptica 3: veća, veći odskok, trava

Na BBC-u su testirali Rogerove serve od 120 mph od prije i onu odnedavno, ona na novoj podlozi je skocila skoro metar vise i bila je sporija za 10 mph.

Avatar
TrollsRoyce
Postovi: 417
Pridružen/a: 08 nov 2016, 17:43
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la TrollsRoyce » 31 jan 2017, 16:38

bodi123 je napisao/la:@darker

Pricam o tome da je Wimbledon danas mnogo brzi nego u periodu 08/09 recimo, sto je cinjenica i ne znam sta ti tu nije jasno. Nadal ne moze meda zadnjih godina velikim dijelom i zbog ubrzavanja Wimbledona, pored svih ostalih problema, pa i ovih koje je @shminka naveo i fino ti je objasnio, ubrzavanje Wimbledona + ovo drugo, njegovi spinovi vise ne prolaze ni priblizno kao recimo 2008. a Endi zna igrati na brzim podlogama, i to isto ne znam kako ti nije jasno, uostalom do prije 2 godine podloga na kojoj je bio najlosiji je bila sljaka, a na travi Wimbledona je uvijek znao igrati, bas kao i na brzom hardu poput Šangaja.
Netačno, ništa se nije promjenilo od perioda 2008. ili 2009. godine.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 31 jan 2017, 16:53

Neka si nam objasnio da postoje razlicite loptice za razlicite podloge, to niko od nas nije znao.

Gluho bilo da su isti uslovi 2008. i danas.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
TrollsRoyce
Postovi: 417
Pridružen/a: 08 nov 2016, 17:43
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la TrollsRoyce » 31 jan 2017, 17:12

bodi123 je napisao/la:Neka si nam objasnio da postoje razlicite loptice za razlicite podloge, to niko od nas nije znao.

Gluho bilo da su isti uslovi 2008. i danas.

Pa predpostavljam da ne znas takve stvari kada lupas ovakve gluposti.

Tereni su isti, trava je ista, loptice su iste, ne razumijem kako se onda podloga ubrzala ?

Avatar
TrollsRoyce
Postovi: 417
Pridružen/a: 08 nov 2016, 17:43
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la TrollsRoyce » 31 jan 2017, 17:14

I hajde kada znas za razlicite loptice, mozes li nam reci koja se loptica danas koristi na Wimbledonu, odnosno, koja ce se koristiti ove godine, i koja se koristi od 2001. godine ?

shminka
Postovi: 5132
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la shminka » 31 jan 2017, 17:24

Nema mačke, miševi kolo vode. Koliko je samo budalaština ovdje ispisano za vrijeme AOa, strašno.

Očekujem od Novaka da do kraja godine prestigne Rafu u GOAT takmičenju.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Monolog » 31 jan 2017, 17:25

TrollsRoyce je napisao/la:mozes li nam reci koja se loptica danas koristi na Wimbledonu, odnosno, koja ce se koristiti ove godine
Zelena. :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 31 jan 2017, 17:28

@Trolls

To sve sto si do sada izguglao je bilo do 2011. godine, sada se malo vrati opet googlu pa nam nadji podatke o brzini Wimbledona u skorije vrijeme, zadnje 4 godine, pa nam opet dodji i kazi sve sto nadjes, pa da diskutujemo.

Hebe te opasno google, nalazis svakakve stvari koje te zbunjuju, a ne znas naci ono pravo. Potrazi koju izjavu Tonija Nadala koji je sigurno relevantniji i od tebe i od mene i od svih foruma na kojima trazis ovo sto pricamo, pa ces malo bolje skontati kako stvari stoje trenutno sa Wimbledonom.

@shminka :njanjanja:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
TrollsRoyce
Postovi: 417
Pridružen/a: 08 nov 2016, 17:43
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la TrollsRoyce » 31 jan 2017, 17:49

bodi123 je napisao/la:@Trolls

To sve sto si do sada izguglao je bilo do 2011. godine, sada se malo vrati opet googlu pa nam nadji podatke o brzini Wimbledona u skorije vrijeme, zadnje 4 godine, pa nam opet dodji i kazi sve sto nadjes, pa da diskutujemo.

Hebe te opasno google, nalazis svakakve stvari koje te zbunjuju, a ne znas naci ono pravo. Potrazi koju izjavu Tonija Nadala koji je sigurno relevantniji i od tebe i od mene i od svih foruma na kojima trazis ovo sto pricamo, pa ces malo bolje skontati kako stvari stoje trenutno sa Wimbledonom.

@shminka :njanjanja:
Gdje ti nalazis svoje podatke ?

Da neces otrcati do biblioteke ?

Ako ti neko dokaze da nisi u pravu, ne moras se paliti kao djevojcica, relevantniji jeste, ali mozda mu se samo cini, ili da ne trazi alibi?

Trava nije mijenjana od 2002. do danas, iste loptice se koriste Slazenger 3.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 31 jan 2017, 17:55

Ok druze, Toni Nadal nema pojma, zali se bespotrebno i trazi alibi, 'ta ce Toni jadan, ko je on uopste da prica o brzini podloga.

Cuj dokazao, tako sto je nam rekao koje se loptice koriste i kad je trava obnovljena, dosta je misli kako hoces, svakako imas pravo na misljenje, iako je dovoljno samo pogledati finale W 2008. i finala prethodne 2-3 godine.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
TrollsRoyce
Postovi: 417
Pridružen/a: 08 nov 2016, 17:43
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la TrollsRoyce » 31 jan 2017, 17:59

bodi123 je napisao/la:Ok druze, Toni Nadal nema pojma, zali se bespotrebno i trazi alibi, 'ta ce Toni jadan, ko je on uopste da prica o brzini podloga.

Cuj dokazao, tako sto je nam rekao koje se loptice koriste i kad je trava obnovljena, dosta je misli kako hoces, svakako imas pravo na misljenje, iako je dovoljno samo pogledati finale W 2008. i finala prethodne 2-3 godine.

Šta obnovljena, jesil' ti normalan ?

Nova trava se koristi koja je gusca i izdrzljivija, a sadi se svake godine.

http://s1281.photobucket.com/user/Makin ... e.png.html

Evo jedna slika iz 2015. godine, znaci strucnjaci, ako vjerujes, veci i od Tonija Nadala u ovoj oblasti.

Znaci, vjerovat' cemo tome sta Toni Nadal kaze, a necemo vjerovati cinjenicama, naravno.

I jos nesto, moje misljenje i znanje sto se tice tenisa se dokazalo sada tokom Australian Opena, kao i tvoje uostalom.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 31 jan 2017, 18:05

Nemoj se praviti pametan majke ti, znas dobro na sta sam mislio.

Sta ta slika pokazuje, covjece jel ti razumijes o cemu pricamo, nadji mi podatke Wimbledona iz 08 i ovog od prije 2-3 godine, o tome pricamo, ne pricamo gdje je Wimbledon u odnosu na ostale Majore.

Ti ces vjerovati onome cemu ti hoces, ja cu onome cemu ja hocu, a meni je Toni Nadal itekako relevantan i sposoban ukazati na neke cinjenice, uostalom dovoljno mi je i pogledati meceve Nadala iz 08/09 i one iz 13/14 i dobiti vrlo jasnu sliku o utjecaju njegovog spina tada i sada.

Ovim zavrsavamo diskusiju, ionako ni jedan od nas nece promijeniti misljenje. Pozdrav.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

shminka
Postovi: 5132
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la shminka » 31 jan 2017, 18:13

Evo vam čovjek priča o lopticama, valjda je dovoljno relevantan u odnosu na ssba poznavaoce loptica xD


Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 31 jan 2017, 18:28

Naravno, loptice su u skorije vrijeme otezane, sto je direktno utjecalo i na ubrzanje uslova, fino covjek objasni i za Kevina Andersona i kako to utjece na igrace sa ravnim udarcima, odlican video
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
TrollsRoyce
Postovi: 417
Pridružen/a: 08 nov 2016, 17:43
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la TrollsRoyce » 31 jan 2017, 18:31

Kako da ti objasnim da se nista nije promjenilo, od 2008. do danas na Wimbledonu, eto ne znam kako da ti to objasnim, koje podatke hoces ?

Tebi se misljenje ne mijenja jer si tvrdoglav, meni se ne mijenja, jer nemam razloga da ga mijenjam, isto kao sto sam bio u pravu da ce Nadalu biti tezak mec protiv Dimitrova, a vi ste me ismijavali nakon breaka Nadala u prvom setu, ili kao sto sam bio u pravu da je Federer blagi favorit u odnosu na Nadala u finalu Australian Opena, a vi ste mi pricali pricu kako ne moze igrati na nivou Dimitrova.


Znaci zadnji pokusaj, ukucaj court pace rating, postoji formula pomocu koje strucnjaci racunaju brzinu terena, i sada za svaku vrstu terena imas odredjenu brzinu,i za svaku mjeru imas odredjene klasifikacije brzine od spore do brze, i to se dalje dijeli u 5 kategorija.

Wimbledon od 2002. godine koristi istu travu, znaci tereni koji su jako bitan faktor u tenisu, su isti, od 2002. godine, do danas, loptice su takodjer iste, ne postoji razlog da tvoj tvrdnja bude tacna, od 2002. Wimbledon je u kategoriji 3(tj. medium) po strucnjacima koji su mjerili suhim brojkama brzinu terena, znaci Wimbledon je od promjene terena i loptica u istoj kategoriji svake godine.

Daj molim te sada shvati o cemu pisem, naravno da moze jedne godine biti brza podloga nego druge, ali to je do vremenskih faktora.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 31 jan 2017, 18:57

Ama nisu loptice iste pobogu boze, jesi li odgledao taj video uopste koji je covjek iznad postavio?

Dje ces reci da su loptice iste sve od 2002. jbt, pa ne mogu da vjerujem, uslovi zadnjih godina su brzi nego 08, debelo brzi, pogledaj sta covjek kaze i o Kevinu Andersonu

ili ni Paes kao ni Toni Nadal nije relevantan?
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
TrollsRoyce
Postovi: 417
Pridružen/a: 08 nov 2016, 17:43
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la TrollsRoyce » 31 jan 2017, 19:05

Brate, covjek je govorio da postaju sve teze i vece, isti je tip loptica, nije to drasticna promjena kao sto se tebi ucinilo, hajde, nemam vise snage.

Takodjer je rekao da je teze zabijati winnere, sto ide kontra tvojih tvrdnji, i velicina i tezina loptica oduzimaju brzinu istih.

Ali ok, ja dzaba igram tenis, pratim tenis, i gledam tenis skoro cijeli svoj zivot, ti znas bolje.

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9974
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Edin TM87 » 01 feb 2017, 12:00

Cuj Wimbledon brzi nego kad ga je Nadal osvojio :mrgreen:
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la DANTES » 01 feb 2017, 15:55

Edin TM87 je napisao/la:Cuj Wimbledon brzi nego kad ga je Nadal osvojio :mrgreen:
zar nije?
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.