Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 11 sep 2017, 16:59

Nadal I Federer prvi i drugi na listi napokon.Obzirom da nema Novaka i Andya mogli bi odgledat jos neko finale ove dvojice do kraja godine.Trebali bi obojica igrat na ova zadnja 2 Mastersa I na WTF pa bi eto iz te perspektive mogli gledat interesantan kraj godine iako je Nadal vjerovatno pobjegao s prvim mjestom.Al eto ako obojica odigraju ovaj kraj onako kako ga inace odigraju,ima Federer neku sansu za taj YEN1.

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Jeftha » 11 sep 2017, 17:46

Wawrinka potreban ko nasusni hljeb da Nadala spusti na zemlju, ko onomad u januaru 2014.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 11 sep 2017, 17:47

Jeftha je napisao/la:Wawrinka potreban ko nasusni hljeb da Nadala spusti na zemlju, ko onomad u januaru 2014.
Ma moze njega spustit citav niz igraca na hardu.Samo sto nije igrao ni sa jednim od njih na US Openu :mrgreen:

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Jeftha » 11 sep 2017, 17:50

darker10 je napisao/la:
Jeftha je napisao/la:Wawrinka potreban ko nasusni hljeb da Nadala spusti na zemlju, ko onomad u januaru 2014.
Ma moze njega spustit citav niz igraca na hardu.Samo sto nije igrao ni sa jednim od njih na US Openu :mrgreen:
Kako prolazi ova sezona, sve vise nedostaju mecevi Wawrinka-Djokovic. Definitivno, najbolje sto je tenis ponudio u posljednje tri godine.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 11 sep 2017, 17:57

Rafa, sad ima 3 sedmice odmora koji bi mu trebao poslužiti da se i pripremi za dvoranske uslove. Postoji jedan jedini cilj - završni masters u Londonu. I sve će biti podredjeno njemu. Do njega igra 4 turnira(Peking, Shanghai, Basel i Pariz), Pariz mu fali pored WTFa i Miamija u toj kolekciji mastersa koje još uvijek nije osvojio, pa i tu očekujem nešto jači otpor. Pariz i London bi bili šlag na tortu, u pravom smislu te riječi, na ovako perfektnu sezonu. YE_No1 ne bi trebao doći u pitanje ukoliko se iole pristojno odradi ovih 5 turnira.

Što se tiče Rogera, za njega bi najbolje bilo da već večeras objavi kraj sezone i počne sa pripremama odbrane titule u Melbournu, vidjeli smo koliko mu je dobro došla prošlogodišnja pauza. Federer je jasno klonuo fizički u ovom drugom dijelu sezone, tijelo i glava su se razišli, to se već moglo vidjeti u Stuttgartu, a poslije potvrditi na Wimbledonu, gdje je bio osjetno lošiji nego na početku godine. Krenuli su i odredjeni bolovi u ledjima, manjak snage, manjak kondicije, a sve to utiče i na mušice na psihičkom stanju, i doprinose lošijem samopouzdanju, što je bio glavni uzrok poraza od Del Potra.
S druge strane, sve je to realno, čovjek sa 36 kuka više nije u stanju odraditi punu sezonu u onakvom ritmu, čak i pored preskakanja kompletne sezone šljake nije uspio regenerisati svoje tijelo, zadnji meč koji je odigrao s onom formom s početka godine bilo je finale Miamija.

Razumijem isto tako da vjerovatno želi i ovaj YE_No1, medjutim sad je razlika oko 2k bodova, do kraja igra ako se ne varam još 3 turnira + London, to bi značilo da bi morao iskopati završnice na sve i jednom turniru, a mislim da nema to u nogama i ledjima.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 11 sep 2017, 17:59

darker10 je napisao/la:
Jeftha je napisao/la:Wawrinka potreban ko nasusni hljeb da Nadala spusti na zemlju, ko onomad u januaru 2014.
Ma moze njega spustit citav niz igraca na hardu.Samo sto nije igrao ni sa jednim od njih na US Openu :mrgreen:
Joj buraz ti se baš pojede, ne vadiš čovjeka iz usta.

Vidjeli smo u Parizu ove godine kako izgleda finale GSa u kojem gledamo zdravog Rafu protiv zdravog Stana, obzirom da je na AO brža podloga, onaj prvi set koji je uzeo Stan bi mu bio kapak, da ne bi one povrede.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
RafaGarros9
Postovi: 1087
Pridružen/a: 20 jun 2016, 01:27
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la RafaGarros9 » 11 sep 2017, 18:04

Believe je napisao/la:
RafaGarros9 je napisao/la: Pa moram pricati o Rogeru kad me ljudi prozvase po tom pitanju. :roll: Mozes i ti malo popustiti sa pricom da stalno spominjem Rogera jer ti ne pije vode,ispisem pola foruma o Rafi a govoris mi da pisem o njegovom najvecem konkurentu... :nedam:
Ipak si ti topnik,oprastam ti sve nije ni vama lako... :D
Ti si ga prvi sinoć spomenuo kad si rekao da bi Nadal imao puno više GS-ova da nije imao povreda.
To je priča šbb-kbb.
Činjenica je da je Roger najveći, svidjelo se to tebi ili ne.
Ne možeš reći da je Rafa nastavio tamo gdje je stao, ali razumijem te, čim si njegov fan, osuđen si da provaljuješ gluposti. Ovo nije ni sjena onog nekadašnjeg Rafe, da ti ne govorim kako si se obrukao kad si rekao da bi on i Đokovića pomeo da je sinoć igrao protiv njega, zdrav Đoković bi sigurno dao sinoć prejak otpor, ako ne i dobio.
Rafa ovim tenisom jest malo podsjetio na dane kada je igrao najbolji tenis u karijeri, pogotovo na zemlji. Ali ovo na Hardu nije ni približno onome iz 2013.godine i nemojte da vas zavara osvajanje ovog GS-a gdje mu je najozbiljniji protivnik bio fizički nespreman Del Potro. Ja nisam dao da me zavara osvajanje Wimbledona, a mogao sam da najavljujem 20-ti , no znao sam da će na hardu biti druga priča.
Tek u narednom periodu, WTF i AO, će se vidjeti koji su dometi Rafe u naredne dvije godine.Treba napomenuti da se očekuje i povratak Novaka i iskreno mislim da će se vratiti itekako jak i da nije dao zadnju riječ.
Tacno da sam prvi spomenuo i tacno je da bi imao vise GS jer do te povrede 2014,svake godine je osvajao po najmanje jedan GS,pa ne vidim sta bi se to promijenilo u godinama koje bi dolazile kad je iz godine u godinu postajao sve jaci i bolji.Jos kad znamo da je sa najvecim rivalima u tom trenutku imao itekako pozitivan omjer,ono sto sam napisao je apsolutna istina.
Apsloutno mogu reci da je Rafa nastavio tamo gdje je stao,jer napokon kad se upotpunosti oporavio i kad je sam to rekao na PK. poceo je osvajati GS titule.
Rafa na hardu sigurno da nije onaj od prije,ali dosta je stvari popravio ali na zemlji sasvim sigurno se moze reci da je odigrao najbolji tenis u historiji.(sve zavisi od pojedinca kako ce se ko izjasniti).
Rafa,Novak,Roger su prije svega veliki majstori igranja GS turnira i tu ko ih izbaci u najboljem izdanju treba mu skinuti kapu,dok na nekim mastersima odigras samo 1-2min.lose izgubis servis i vrlo lako ode set,pa je u ostatu meca eliminacija vise nego moguca.Rafa je vjerovatno glavni favorit za WTF ali ukoliko ne osvoji to nece biti nikakav pokazatelj za naredni period,jer kao sto rekoh desi se da neko uzme brejk na takvim turnirima u 2 seta i desi se poraz kao sto se recimo desio u CIN i MOT ali vec na GS je puno teze.Od pocetka godine pojedinci govore kako ce ostati bez snage,kako nece moci izdrzati ni jedan mec u 5 setova,a on je vjerovatno igrac koji od svih moze najvise izdurati na terenu.Kad mnogi stanu da uhvate zraka,saviju se u stomaku on mirno ode u cosak obrise se i nastavi...
Slazem se da ce se Novak vratiti jak i da ce ga ovo osvajanje Rafa i Rogera posebno motivisati da nastavi sa sto jacim radom.Ne vidim samo zasto ga neki ljudi otpisuju jos kad se zna koliko moze biti dobar,koliki je zivac i kakav inat ima al ok. svako ima svoje misljenje,Tako su mislili i za Rafu,tako su mislili i za Rogera.
darker10 je napisao/la: Ma moze njega spustit citav niz igraca na hardu.Samo sto nije igrao ni sa jednim od njih na US Openu :mrgreen:
Igrao je na AO jos losiji Rafa nego sad. :thumbup:

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 11 sep 2017, 18:09

Nije ti na AO igrao losiji Rafa,nego je tada igrao protiv citavog niza igraca koji su imali realnu sansu da ga dobiju i samim tim je tebi izgledao losije,jer je teze napredovao kroz zdrijeb.Na stranu to,fenomenalna sezona na kraju od strane njega i Federera.Mislim da je svijet na par mjeseci potpuno zaboravio da Andy i Novak postoje :mrgreen: Sad kraj sezone i borba za broj 1 iako ce Nadal to tesko ispustit.Zar Nadal i Federer ne igraju na nekom Laver Cupu za desetak dana?

Avatar
AA23
Postovi: 16015
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la AA23 » 11 sep 2017, 18:28

@bodi123

Ne mislim da bi Federeru bilo potrebno onoliko odmora da bi dominirao kao na početku.

Jednostavno od povrede nije isti, fizička nespremnost je dio toga, ali ona povreda leđa nije tako bezazlena jer da je došla u Cincyu otkazao bi USO. Smatram da je ona uzrok ove loše forme, jer Federer kada je full fit igra odličan tenis čitave godine.

Pauza od 3 sedmice, dovoljna Federeru da se vrati u stilu u Šangaju, u Parizu ne jer tamo nije neke sreće.

Bazel, Šangaj i WTF bi zaključilo sezonu za Federera što se tiče ove godine.

Naravno, da bi ih osvojio, mora biti 100% zdrav bez ikakvog straha ili ispitivanja leđa, jer ne možeš doći kao na USO da ispituješ leđa u prvom kolu, to je glupost.

Ako bude full fit mislim da može uzeti bar 3 turnira koja igra do kraja.

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: RE: Re: Grand Slam

Post Postao/la Effenberg » 11 sep 2017, 18:33

Federer17 je napisao/la:Udjem na temu i na prvu vidim nekoliko Rafinih postova, u kojima imas po 20 citata, slova razlicite velicine i boje, plus 500 smajlica po svakom postu. - Izadjem s teme.

Bukvalno atak na ljudski razum, da se nadovezem na kolegu @Rokokoa.
Bezbeli u ekstazi osvajanja nikad slabijeg grand slama je bio toliko usplahiren da je i neke PP pune smajlica krenuo slati. :rol: :rol:

Neka ga, interesan je, treba da ima jedna dvorska luda! :mrgreen:

Nego Rafane Garosane 9 de ti stavi znak (ne)jednakosti izmedju 16 i 19 <,=,> [emoji38]
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
RafaGarros9
Postovi: 1087
Pridružen/a: 20 jun 2016, 01:27
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la RafaGarros9 » 11 sep 2017, 18:34

slika

:kralj:

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: RE: Re: Grand Slam

Post Postao/la Effenberg » 11 sep 2017, 18:36

darker10 je napisao/la:
Jeftha je napisao/la:Wawrinka potreban ko nasusni hljeb da Nadala spusti na zemlju, ko onomad u januaru 2014.
Ma moze njega spustit citav niz igraca na hardu.Samo sto nije igrao ni sa jednim od njih na US Openu :mrgreen:
Eh ovo uokviriti i zakljucati temu. Nema dalje. Konkurencija nikakva steta sto nije mogla Simona Halep da igra sa muskima imala bi i ona sansu da osvoji prvi slem na pusheraj na ovakvom USO kod muskih. :rol:

A frizure i one ljubicaste majice sta je ono braco! Gay is OK! :urnebes:
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
RafaGarros9
Postovi: 1087
Pridružen/a: 20 jun 2016, 01:27
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la RafaGarros9 » 11 sep 2017, 18:41

Odcepili smo ga... :lol:

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 11 sep 2017, 18:50

AA23 je napisao/la:@bodi123

Jednostavno od povrede nije isti, fizička nespremnost je dio toga, ali ona povreda leđa nije tako bezazlena jer da je došla u Cincyu otkazao bi USO. Smatram da je ona uzrok ove loše forme, jer Federer kada je full fit igra odličan tenis čitave godine.
Povreda ledja nije nikakva novost u karijeri Rogera. A kada imaš 36 godina, tek tada povreda ledja uslijed preforsiranog igranja tenisa je i previše lako moguća. Znao je on to i svjesno je rizikovao, rizik se nije isplatio, naprotiv. Federer ranijih godina nije dolazio na Kanadski masters, iz jednog jedinog razloga - da dočeka spreman USO tako što će odraditi dobar Cincinati, ove godine se zaletio u nadi da će mu Montreal pomoći za No 1 i sedmicu ranije se bacio u vatru, i desio se krah baš tamo, drugim riječima zajebao je i precijenio svoje tijelo, ništa više, ništa manje od toga. Zaliječio je on nju, ali se ista efektovala u fizičku nespremnost, manjak samopouzdanja i loš tenis koji ga je dočekao na USO.

I svaki puta do kraja karijere kad poveže i nakupi i mrvicu više tenisa nego što njegovo tijelo može podnijet, doći će do ovih sitnih povreda ledja, koje te mogu i previše skupo koštati.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: RE: Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 11 sep 2017, 19:12

Effenberg je napisao/la:Konkurencija nikakva steta sto nije mogla Simona Halep da igra sa muskima imala bi i ona sansu da osvoji prvi slem na pusheraj na ovakvom USO kod muskih. :rol:
Da, ovo je najslabiji slem u posljednjih 10 godina. Rafa nije imao Top 20 igrača na putu do titule, i to je ok. Pitanje je, zašto je kriv Nadal radi ove situacije, ne vjerujem da je Toni otrovao hranom cijelih 10 igrača iz Top 20 pa ih poslao na infuzije. Čovjek je iskoristio ovaj kostur, i dobrom igrom, pazi opet, dobrom igrom, je prošetao se do titule. Dobru igru sam ponovio, jer je pitanje i da su tu ovi ostali Top 10 igrači koliko bi to zaista napravilo Rafi problema.

Drugo, za dvije godine niko od vas se neće sjećati da nabroji 3 protivnika do Rafine titule na ovogodišnjem USO, ali će svako od vas znati odgovor na pitanje, ko je osvojio USO za 2017. godinu i koji mu je to bio GS u karijeri. Ovo je jedino bitno. Pobjednici se pamte, gubitnici nikako. Žrijebovi, protivnici koji su poraženi, i ostale stvari su nebitne.

Mislim da se trebamo prebaciti na ATP temu do januara naredne godine. :arrow:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

hm59
Postovi: 2024
Pridružen/a: 07 sep 2015, 08:29
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la hm59 » 11 sep 2017, 19:22

[/quote] Rafa i Roger su dva genijalna tenisača koji se međusobno poštuju i vole. Divite se obojici i uživajte u tenisu a ne tko je veći, jer niti jedan od vas nije zaslužan za njihov uspjeh i ne poistovjećujte se s njihovim uspjehom.[/quote]
Potpisujem 100%, ne znam sto bih nekom forumasu trebao cestitati zato sto je pobijedio njegov miljenik, kao da je neko od nas zasluzan za nesto sto je neki teniser napravio!

JoeBleck
Postovi: 5951
Pridružen/a: 13 maj 2015, 00:12
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la JoeBleck » 12 sep 2017, 11:23

Nadal vs Federer je epski razmjer sportskog rivalstva.
Najveci rivalitet u sportu koji se zasniva na bolesno velikom postovanju.Da nema jednog drugi ne bi bio velik kao sad,i obrnuto.

Rasprave koje se vode ovdje su u 80% slucajeva cisto trolanje.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61296
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: RE: Re: Grand Slam

Post Postao/la Virtu4l » 12 sep 2017, 11:59

Federer17 je napisao/la:Udjem na temu i na prvu vidim nekoliko Rafinih postova, u kojima imas po 20 citata, slova razlicite velicine i boje, plus 500 smajlica po svakom postu. - Izadjem s teme.
Jučer sam pisao o tome, pa su mi izbrisali postove. Bukvalno uđem na temu da vidim šta se piše, onda vidim te postove i automatski je napustim, kao i svaku gdje Effenberg, on i slični dominiraju. Takvu količinu gluposti i neznanja ne mogu svariti, ali nikako.
Evribadi sej Željo
Željoooo

shminka
Postovi: 5132
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la shminka » 12 sep 2017, 12:49

Kompletna ovogodišnja slem sezona je sama po sebi ionako trolovanje, pa je stvarno teško pisati bilo šta pametno u ovoj temi sve i da se pokuša :beba: :beba: :beba:

Avatar
RafaGarros9
Postovi: 1087
Pridružen/a: 20 jun 2016, 01:27
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la RafaGarros9 » 12 sep 2017, 18:14

Prvo i osnovno previse je onih koji posjecuju teme tenisa a malo se razumiju u isti sport.To sam davno govorio,da pojedini dodju na temu i blebecu o nekim igracima,turnirima a veze nemaju te pogledaju par meceva godisnje.Dodju samo radi trolanja i pisu neke nepovezane stvari o tenisu,danas hvale jednog igraca sutra kritikuju istog i slicne gluposti.Drugo,ni moderatori ne rade svoj posao kako treba,jer da se psovke,vrijedjanja i naravno konstantno trolanje kako forumasa tako i teniskih igraca sankcionise banom druga bi se pjesma pjevala na istom.U zadnje vrijeme najcesce se post samo obrise i napise se vrijedjanje nije dozvoljeno itd.Pored mnogobrojnih slucajeva takav smo imali i jucer,gdje je momak dosao nakon ko zna koliko vremena na temu i poceo sa uvredama kako mene tako i Effenberga i prica kako vecina nema pojma o tenisu,kako su neinteligentni,glupi a ustvari je on taj koji se brukao kako na temi ATP tenis,BiHtenis pa se potom povukao da bi se prije neki dan ponovo vratio.Sa tim istim Effenbergom se ja ne mirisem iskreno da kazem,ali ni on mene ni ja njega nikad nismo uvrijedili.Vratio se decko prije neki dan i on se nasao iznerviran,pa je strucnjak poceo da vrijedja sve rednom,normalno kao sto sam vec i rekao kao sto smo vec i navikli doslo je do opomene,vrijedjanje nije dozvoljeno i post je obrisan.Uredu,za doticnog momka nisam trazio ban ali ako to ne treba sam moderator utvrditi onda mu ne trebam ni ja.Dalje,prije mjesec,dva Edin je takodjer vrijedjao po forumu i bilo je receno da ce dobiti ban,koji tak. nisam trazio ali ga naravno nije ni dobio.Uredu,neka nije ali zasto se vecina satro pravi fina a radi sve ono sto trazi da se ne radi.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot] i 5 gostiju.