Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Titova-Juga » 24 apr 2011, 13:57

Hoćemo Gocu i Marata nazad, tenis postaje nezanimljiv :- )
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

Andres
Postovi: 1133
Pridružen/a: 22 jan 2010, 14:25
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Andres » 01 maj 2011, 09:19

zaista neki ljudi ne shvataju ocito neke stvari.Reci da je Nadal u padu je totalna glupost.Covjek koji 4 finala za redom igra zaista nije u padu.Dobio ga je Novak 2 puta , 2gi put vise sretno nego spretno.Jer u onoj lutriji Nadal je na odlucujucem pojenu napravi Duplu servis gresku.iako onakav Djokovic koji igra na samom svom limitu, Nadalu koji zaista vidi se na osnovu 1 seta da nije u bog zna kakvoj formi.Novak opet a jedvite jade uzlavlaci pobjede ,prvenstveno radi nadalove lose forme.nadal igra malo vise od pola seta kako treba. Bukvalno je tako igrao prvi set u oba mecha protiv Novaka.Izdominirao ga, i onda stane, prestane biti agresivan, prepusti novaku teren koji ne moze fuliti u ovakvoj formi.
Nacita se covjek gluposti ali ova je najjaca:Nadal je teski defanzivac,trci liejvo desno , gore dole i prebacuje lopte.Vidi se da mnogo znas o tenisu.Nadal je najagresivniji teniser sto je ikada igrao ovu igru.Covjek kojem bukvalno ne smijes prepustati inicijativu jer je te pojesti.On ima toliko savrsene udarce .Forhend njegov je jednostavno najmocniji udarac na turu.Covjek koji sa 3 -4 metra van terena moze svojim udarcem diktirati pojen i vodoti ga kako on zeli je jesto brutalno.Covjek koji ima toliko varijacija u tom udarcu.Nekad je to visoki top spin ,nekad niski.Nekad je to brzi spin , nekad je to tzv. frljoka.Nekad je to ravan udarac ili ti ga proektil.Sa njim se nikad ne znam.Meni licno je suludo predit njegov i Federerovov forhend.Mnogo se nece sloziti.Ali Federer u stanju nije uraditi sa forhendom ono sto je Nadal.Nadal je te terorisat i kad je u terenu, i kad je van njega 4 metra.Federer to ne moze.On moze igrat forhend igru kad je na liniji ili ispred.Druga stvar je sto je Nadalov Forhend mnogo pouzdaniji, rijetko kad grijesi, federer previse grijesi.Razlog gresaka je sto Federer svjesno odigrava forhend preagresivno ponekad.Svjestan je recimo da protiv Ndala,Novaka itd nema sta traziti u duzim razmjenama, njegov forhend nije dovoljno pouzdan,bekend mu nije na nivou.Njegova sansa je riskirat sa forhendom i krenut naprijed.to jako riejtko moze proci na danasnjem nivou.Danas moras biti sve da bi bio najbolji.Moras napadat , braniti se, razmisljati.Federer to niej naucio raditi.Dok je jeo hjuita,rodika, bagdatisa i ostale igrao je bukvalno kao sat , jer su mu ti igraci to dopustali.mnogo slabih ritern igraca, svi vise manje losi baselineri u odnosu na federera.Igraci koji nemaju oruzje kojim ga mogu pobjediti.Hewitt je imao tu neku smirenost i snagu sa osnovne linije.Ali to nije nikad bilo dovoljno.Nije imao on udarce kojima ce bukvalno sjebavati federera.Njegov forhend i bekend su dobri ali samo dobri.Da biste bili najbolji ili pak dobijal najbolje , morate imati nesto drugacije od ostalih, nesto svoje unikatno.To ima federer covjek koji najbolje u historiji tenisa kaznjava kratke lopte.ili pak Nadal koji je jednostavno ono tipicki all rounder.Covjek koji ima dominantan forhend u svijetu, fantastican bekend posebno dijagonalu.Covjek koji izuzetno dobro servira i fenomenalno gra volleye.i naravno njegova psiha radi koje su padali pa i plakali najveci.Mislim da Novak ima nesto slicno Nadalu.Medjutim i dalje mislim da je Nadal mnogo bolji igrac.U koliko udje u formu sa recimo US opena ne vidim ko mu ustvari moze set uzet o mechu ne zelim govoriti.

Avatar
rogeRF
Postovi: 1982
Pridružen/a: 01 maj 2011, 09:52
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la rogeRF » 01 maj 2011, 10:23

Kad vidim sta neki pisu o mom omiljenom, nisam mogao da se ne registrujem! Da se prvo nadovezem za nadal-djokovic! Rekao si da je novak u 2. mecu dobio vise sretno nego spretno, a djokovic ga umorio, setao ga tamo ovamo, i treba biti realan, nadjacao ga je, pa "jedan" Nadal naslonio se na reket, ne moze da dodje sebi od umora. Drugo: rekao si da nadal nije u nekoj formi, dobio je sve meceve, i onda naleti na "tvrd orah", tj. na djokovica, koji ga pobijedi u 3 seta, i to ti losa forma??A ovamo, kada nema novaka, ruse ferera i slicne! Ja mislim da je nadal igrac koji najmanje grijesi, cini najmanje neforsiranih gresaka, igra strpljivo, sa svojim dobrim forhendima polahko izgradjuje poen, i to ga cini perfektnim!
A to sto kazes da nadal ima bolji forhend od rogera, ni to se ne slazem! Nadal ima odlican forhend, kako i sam kazes, visoki, niski spinovi, uredu je to. Ali mislim da Roger ima daleko jaci forhend (to je moje misljenje)!Roger kada se 100% namjesti na udarac, 99% od prvog forhend udarca rjesava poen, za razliku od nadala, koji najmanje od 2-3. forhend udarca rjesava poen! Ne mozes poredit nadala i federera sada, koji ima 30 godina, naspram nadalovih 25, sto je ocita razlika u godinama. Pa kada se sjetim kako je roger igrao prije, pa to je prava uzivancija!Poredi tadasnji forhend rogera sa nadalovim sada! Razlog njegove "slabe" igre sada, osim godina, sigurno je i to sto je nestrpljiv, hoce da odma rijesi poen, ne gradi poen strpljivo, a mislim da i kod njega postoji odredjna doza zasicenosti tenisa, jer, kako i sam kaze, nije mogao vjerovati da ce tenisom "vladati" 15 godina! MISLIM DA JE ROGER OSOBA KOJA IGRA NAJELEGANTNIJI TENIS, I NJEGOVIM ODLASKOM, SIGURNO TENIS GUBI NA KVALITETI, JER ODLAZI NAJJACI IGRAC SVIH VREMENA!!! Iako, ima jako dobrih tenisera koji sada igraju tenis, ali TESKO CE KO ZAMIJENITI ROGERA!!!!!
Izdržati, to je temelj vrline!

Andres
Postovi: 1133
Pridružen/a: 22 jan 2010, 14:25
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Andres » 04 maj 2011, 23:31

rogeRF je napisao/la:Kad vidim sta neki pisu o mom omiljenom, nisam mogao da se ne registrujem! Da se prvo nadovezem za nadal-djokovic! Rekao si da je novak u 2. mecu dobio vise sretno nego spretno, a djokovic ga umorio, setao ga tamo ovamo, i treba biti realan, nadjacao ga je, pa "jedan" Nadal naslonio se na reket, ne moze da dodje sebi od umora. Drugo: rekao si da nadal nije u nekoj formi, dobio je sve meceve, i onda naleti na "tvrd orah", tj. na djokovica, koji ga pobijedi u 3 seta, i to ti losa forma??A ovamo, kada nema novaka, ruse ferera i slicne! Ja mislim da je nadal igrac koji najmanje grijesi, cini najmanje neforsiranih gresaka, igra strpljivo, sa svojim dobrim forhendima polahko izgradjuje poen, i to ga cini perfektnim!
A to sto kazes da nadal ima bolji forhend od rogera, ni to se ne slazem! Nadal ima odlican forhend, kako i sam kazes, visoki, niski spinovi, uredu je to. Ali mislim da Roger ima daleko jaci forhend (to je moje misljenje)!Roger kada se 100% namjesti na udarac, 99% od prvog forhend udarca rjesava poen, za razliku od nadala, koji najmanje od 2-3. forhend udarca rjesava poen! Ne mozes poredit nadala i federera sada, koji ima 30 godina, naspram nadalovih 25, sto je ocita razlika u godinama. Pa kada se sjetim kako je roger igrao prije, pa to je prava uzivancija!Poredi tadasnji forhend rogera sa nadalovim sada! Razlog njegove "slabe" igre sada, osim godina, sigurno je i to sto je nestrpljiv, hoce da odma rijesi poen, ne gradi poen strpljivo, a mislim da i kod njega postoji odredjna doza zasicenosti tenisa, jer, kako i sam kaze, nije mogao vjerovati da ce tenisom "vladati" 15 godina! MISLIM DA JE ROGER OSOBA KOJA IGRA NAJELEGANTNIJI TENIS, I NJEGOVIM ODLASKOM, SIGURNO TENIS GUBI NA KVALITETI, JER ODLAZI NAJJACI IGRAC SVIH VREMENA!!! Iako, ima jako dobrih tenisera koji sada igraju tenis, ali TESKO CE KO ZAMIJENITI ROGERA!!!!!
Kao
1. Federer ni u ludilu nema jaci forhend od Nadala.Nadalove lopte se jedno 10 puta vise rotiraju od bilo cijih tako i od Federerovih.Sto je dokaz siline udarca.Fedeererov udarac mozda nekad jeste brzi ali je to dodatni rizik jer on igra ravno.nadal mnogo varira sa forhendom i sa tim istim udarcem godinama i godinama maltretira federera.On nema razlog njega npr : protiv Federera igrat itoliko riskanto on ce mu slati duboke spinove na bekend dok ne doceka jednu kracu ili sporiju loptu i tu je kraj poena.Nadalov Forhend i njegove noge su nesto najbolje sto je tenis ikada imao do sada.Toliko varira u forhendu, toliko je to nepredvidiv udarac , toliko osjecaja za prostor i fantastican tajming.Federer igra elegantno ali protiv slabijih igraca, sto bgti nikad ne igra elegantno protiv Nadala nego trci ko konj s kraja na kraj terena ?

Avatar
rogeRF
Postovi: 1982
Pridružen/a: 01 maj 2011, 09:52
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la rogeRF » 05 maj 2011, 15:43

To je tvoje misljenje, s kojim se ja ne slazem! Mislim da je roger nadala razbio u mecu u londonu, ako se ne varam. iako je bilo 2-1, mislim da roger apsolutno nije toliko trcao. Ipak, sada je to tesko, jer kazem, godine cine svoje.
Izdržati, to je temelj vrline!

Andres
Postovi: 1133
Pridružen/a: 22 jan 2010, 14:25
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Andres » 05 maj 2011, 19:29

rogeRF je napisao/la:To je tvoje misljenje, s kojim se ja ne slazem! Mislim da je roger nadala razbio u mecu u londonu, ako se ne varam. iako je bilo 2-1, mislim da roger apsolutno nije toliko trcao. Ipak, sada je to tesko, jer kazem, godine cine svoje.
Razbio ???? Dobio ga covjek 2 : 1 u setovima
Razbiti znaci pobjediti kao sto je Nadal Federera na Roland Garrous 2008 6:1 6:3 6:0
to se zove razbiti.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Virtu4l » 05 maj 2011, 22:49

Andres je napisao/la:to se zove razbiti.
Možeš nekoga razbiti i rezultatom 6-4 6-4. Ne daš mu priliku za brejk, ne pružiš mu nikakvu šansu na svoj servis, uzmeš po jedan brejk i kraj priče... Bitno je protivnika ostaviti bez šansi...
Evribadi sej Željo
Željoooo

Andres
Postovi: 1133
Pridružen/a: 22 jan 2010, 14:25
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Andres » 06 maj 2011, 01:17

Virtu4l je napisao/la:
Andres je napisao/la:to se zove razbiti.
Možeš nekoga razbiti i rezultatom 6-4 6-4. Ne daš mu priliku za brejk, ne pružiš mu nikakvu šansu na svoj servis, uzmeš po jedan brejk i kraj priče... Bitno je protivnika ostaviti bez šansi...
pa on prica da je Federer u finalu Londona Nadala razbio a covjek ga dobio 2 : 1 u setovima.Aj mi bjasni jel ga onda razbio ???
Remont je ono sto je Nadal uradio Federeru na RG ili ove godine u Miamiju.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Virtu4l » 05 jun 2011, 01:02

Da se malo prisjetimo još jednog od magičnih bekenda bijelog sporta...

[youtube][/youtube]
Evribadi sej Željo
Željoooo

bimbrlica
Postovi: 830
Pridružen/a: 20 maj 2011, 12:51
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la bimbrlica » 25 jun 2011, 22:57

meni je samo zao sto safin nije do kraja ispoljio svoj talenat...najvisociji igrac koji je bio broj 1...covjek je imao sve udarce savrsene i bilo ga je ljepota gledati...a njegov bekend :o :o :o najbolji dvorucni bekend koji sam ja vidio
necu se prestati kladiti dok milione ne dobijem xD

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Titova-Juga » 25 jun 2011, 23:27

bimbrlica je napisao/la:meni je samo zao sto safin nije do kraja ispoljio svoj talenat...najvisociji igrac koji je bio broj 1...covjek je imao sve udarce savrsene i bilo ga je ljepota gledati...a njegov bekend :o :o :o najbolji dvorucni bekend koji sam ja vidio


Slazem se apsolutno. Marat nikada nije do kraja svoj talenat izbacio, prava steta, ali eto... Prodje vrijeme brzo ni njega vise nema. Zasigurno jedan od draziji igraca ikada...
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

bimbrlica
Postovi: 830
Pridružen/a: 20 maj 2011, 12:51
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la bimbrlica » 25 jun 2011, 23:39

Titova-Juga je napisao/la:
bimbrlica je napisao/la:meni je samo zao sto safin nije do kraja ispoljio svoj talenat...najvisociji igrac koji je bio broj 1...covjek je imao sve udarce savrsene i bilo ga je ljepota gledati...a njegov bekend :o :o :o najbolji dvorucni bekend koji sam ja vidio


Slazem se apsolutno. Marat nikada nije do kraja svoj talenat izbacio, prava steta, ali eto... Prodje vrijeme brzo ni njega vise nema. Zasigurno jedan od draziji igraca ikada...
to je igrac kojeg je bilo milina gledati...svaki njegov potez je bio prelijep od serve,forhenda,bekenda do voleja :D fenomenalan je :D
necu se prestati kladiti dok milione ne dobijem xD

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la dubrava » 25 jun 2011, 23:46

Možda ne spada u teniski creme de la creme kad uzmemo u obzir imena poput Borga, Samprasa, Agassija, Beckera itd itd., ali sjeća li se netko ovog momka?! Od nas starijih :D
Mene je znao tako naživcirati kad je igrao protiv Ivaniševića, a mislim da je Goran protiv njega narazbijao reketa i reketa :D Imao je sjajne bekend paralele i forhend dijagonale..

[youtube][/youtube]
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
kladionicar
Postovi: 125
Pridružen/a: 22 apr 2011, 15:27
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la kladionicar » 26 jun 2011, 00:00

bimbrlica je napisao/la:
Titova-Juga je napisao/la:
bimbrlica je napisao/la:meni je samo zao sto safin nije do kraja ispoljio svoj talenat...najvisociji igrac koji je bio broj 1...covjek je imao sve udarce savrsene i bilo ga je ljepota gledati...a njegov bekend :o :o :o najbolji dvorucni bekend koji sam ja vidio


Slazem se apsolutno. Marat nikada nije do kraja svoj talenat izbacio, prava steta, ali eto... Prodje vrijeme brzo ni njega vise nema. Zasigurno jedan od draziji igraca ikada...
to je igrac kojeg je bilo milina gledati...svaki njegov potez je bio prelijep od serve,forhenda,bekenda do voleja :D fenomenalan je :D
[youtube][/youtube]
Ako neko nije pogledao,nek obavezno iskoristi priliku :)
Kako je milina bila gledati Marata...
Ja necu da govorim radi cega je,i da objasnjavam,vi vrlo dobro znate,ali ako nista drugo i ono sto jedino mogu da ucinim za taj grad,bar da se i vi sjetite da sam se rodio u Sarajevu,a znate sta se desava.Toliko

bimbrlica
Postovi: 830
Pridružen/a: 20 maj 2011, 12:51
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la bimbrlica » 26 jun 2011, 00:04

[youtube][/youtube]
a mozete i ovo pogledati ;)
necu se prestati kladiti dok milione ne dobijem xD

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Titova-Juga » 26 jun 2011, 00:50

Klasa covjek i igrac, nema sta !
Steta da je sve manje takvih danas u tenisu...
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Titova-Juga » 26 jun 2011, 01:14

[youtube][/youtube]
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

Begov_unuk
Postovi: 81
Pridružen/a: 29 jun 2011, 12:27
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Begov_unuk » 29 jun 2011, 19:35

Da vidimo vjerovatno najveću legendu tenisa sa ovih prostora :lol: :lol: :lol: Vjerujem da vas dosta nikad nije pogledalo ovo :lol:

[youtube][/youtube]

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la MaGiCa » 30 jun 2011, 13:18

Begov_unuk je napisao/la:Da vidimo vjerovatno najveću legendu tenisa sa ovih prostora :lol: :lol: :lol: Vjerujem da vas dosta nikad nije pogledalo ovo :lol:

[youtube][/youtube]

To bi bilo kao kad bi 1 Jairzinho bio najveca legenda brazilskog fudbala.
Ali, u tvom svetu su kriterijumi krajnje neracionalni.

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Najbolji od najboljih (legende bijelog sporta)

Post Postao/la Claus » 30 jun 2011, 13:30

Eh, kad se sjetim Federera prije nekih 4-5 godina, pa ga uporedim s ovim sad. Istina je da godine čine svoje, da dolaze na scenu "neki novi momci", ali Roger Federer je Roger Federer. Pao je na psihološkom planu, nije baš tako siguran i razigran kao prije, ali je i dalje neosporivo najbolji svih vremena (i biti će tu još dosta godina). ;)
Statistika Federera je stvarno strašna kada se pogledaju svi naslovi. Ne kažem ja, bilo je još dosta legendi i trofejnih tenisera tipa Björn Borga (šteta što se mlad oprostio od aktivnog igranja tenisa) i Pita Samprasa (koji je do skora bio rekorder po broju osvojenih Grand Slam titula). Naravno, mnogi bi mi zamjerili kada ne bih spomenuo Rafu Nadala. :lol: Fantastični Španac, najbolji defanzivac svih vremena definitivno, spada u grupu najvećih. No da li će se jednog dana popeti na tron - ostaje da vidimo.

P.S: Kako je lijepo vidjeti trojicu velikana na jednom mjestu. :D

slika

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.