Div sa Šalate

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la MaGiCa » 07 apr 2011, 20:29

Virtu4l je napisao/la:
MaGiCa je napisao/la:Trebas se ukljuciti, iznimno je zanimljivo.
Nemam volje druže, sva trojica smo u svom fazonu, volimo različite stilove igranja, u prevodu WW3 :lol:
Koji sad ti stil volis?

Begonjavi voli S&V, ja allround baseline igru. Sta ti volis: counterpunching?

Begonja
Postovi: 695
Pridružen/a: 22 feb 2011, 10:37
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la Begonja » 07 apr 2011, 20:41

MaGiCa je napisao/la:
Begonja je napisao/la:Pa jedne godine Kubot u polufinalu, a druge Andreev.

http://en.wikipedia.org/wiki/2009_Serbi ... 93_Singles

http://en.wikipedia.org/wiki/2010_Serbi ... 93_Singles

Opet se realnost ne slaze s tobom. ;)
Čuj on mene ispravlja u vezi Karlovića, a ja znam sve njegove mečeve nabrojati.

Šta ti nije jasno da je 2009. izgubio od Kubota u polufinalu, a sljedeće od Andreeva.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la Virtu4l » 07 apr 2011, 20:45

MaGiCa je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:
MaGiCa je napisao/la:Trebas se ukljuciti, iznimno je zanimljivo.
Nemam volje druže, sva trojica smo u svom fazonu, volimo različite stilove igranja, u prevodu WW3 :lol:
Koji sad ti stil volis?

Begonjavi voli S&V, ja allround baseline igru. Sta ti volis: counterpunching?
Volim kako igra Rafael Nadal, pokušaj ga definisati :P
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la MaGiCa » 07 apr 2011, 21:19

Virtu4l je napisao/la: Volim kako igra Rafael Nadal, pokušaj ga definisati :P

To je defanzivna baseline igra.

Ja vise volim da gledam ofanzivnu baseline igru - Federer, Del Potro, Nalbandian, Djokovic sa pocetka karijere, Safin, Agassi, Lendl, Borg.

Na serve & volley se s..em. To je vrhunac gluposti kad te neko samo sa dva udarca moze dobiti.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la Virtu4l » 07 apr 2011, 21:28

Vidiš da se totalno razlikujemo :lol:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
VolimLiverpool
Postovi: 4944
Pridružen/a: 23 avg 2010, 23:57
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la VolimLiverpool » 07 apr 2011, 22:14

@Magica
Mislim da malo pretjeruješ,iako to nećeš da priznaš.Ima Karlović super jak servis i poeni su kratki kada on igra,ali kao što @Begonja reče,napraviti 15 breakova u 5 mečeva ;ne može se opisati takav igrač kao igrač koji ima samo servis i voley. ;)
Npr. Ekipa Stokea mi nikako nije draga u EPL-i zato što igraju samo na prekide i duge lopte i hoće na silu da daju gol,isto tako tebi Karlović ne valja jer samo ima servis i servis volej.Samo što je slučaj sa Stokeom istinit,a Karlović nema samo servis i voley.Ali poređenje je na mjestu;da je Karlović niži,imao bi slabiji servis te bolje igrao sa baselinea,a da Stoke ima takve igrače koji su brzi i prodorni po bokovima,ne bi igrao samo na duge lopte nego bi pokušavao proći upravo po bokovima sa tim brzim igračima. :)
You'll never walk alone.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la MaGiCa » 07 apr 2011, 23:44

VolimLiverpool je napisao/la:@Magica
Mislim da malo pretjeruješ,iako to nećeš da priznaš.Ima Karlović super jak servis i poeni su kratki kada on igra,ali kao što @Begonja reče,napraviti 15 breakova u 5 mečeva ;ne može se opisati takav igrač kao igrač koji ima samo servis i voley. ;)
Npr. Ekipa Stokea mi nikako nije draga u EPL-i zato što igraju samo na prekide i duge lopte i hoće na silu da daju gol,isto tako tebi Karlović ne valja jer samo ima servis i servis volej.Samo što je slučaj sa Stokeom istinit,a Karlović nema samo servis i voley.Ali poređenje je na mjestu;da je Karlović niži,imao bi slabiji servis te bolje igrao sa baselinea,a da Stoke ima takve igrače koji su brzi i prodorni po bokovima,ne bi igrao samo na duge lopte nego bi pokušavao proći upravo po bokovima sa tim brzim igračima. :)

"SERVIS

– Tu je bez premca Ivo Karlović koji, doduše, samo to ima."

Nikola Pilic

http://www.politika.rs/rubrike/Sport/Te ... ca.lt.html


Ma sta za Pilic sta je to "imati samo servis". :mrgreen: :lol:

Begonja
Postovi: 695
Pridružen/a: 22 feb 2011, 10:37
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la Begonja » 07 apr 2011, 23:48

MaGiCa je vjerovatno neko ko nikad nije igrao tenis pa to ne razumije. Ja koji imam 1.90 i 85 kg ne mogu stići loptice amatera, a trenirao sam razne sportove više od 15 godina. A onda pogledaš Karlovića koji sa 208cm i 105kg stiže forhende Gonzalesa i Del Potra. Ivi visina nikad nije pomogla u karijeri već mu je puno odmogla. Prvo što nije imao s kim sparingovati jer niko nije htio plaćati sate treninga da bi posmatrao aseve 13-ogodišnjaka, drugo backhand s njegovom visinom je nemoguće kvalitetno odigrati, a pogotovo u 32. godini. On da je 10cm niži bio bi TOP 10 igrač.

Begonja
Postovi: 695
Pridružen/a: 22 feb 2011, 10:37
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la Begonja » 07 apr 2011, 23:50

"Onda mora da sam genijalac kada sam sve ovo u karijeri uspio ostvariti samo sa servisom", poručio je kritičarima hrvatski tenisač.

Ako je istina da Karlović "ne igra tenis", možemo li reći da Kaka igra nogomet? Pokušajte tog brazilskog majstora staviti na mjesto stopera - hoće li biti najbolji na svijetu? Ako neće - kako to da je proglašen najboljim nogometašem svijeta ako obrambeno nije onako dobar kao napadački? Može li se onda ono što majstori grozomornog "cattenacija" Talijani već desetljećima rade nogometu ocijeniti kao nogomet? Treba li košarkaškim trenerima zabraniti igranje zonske obrane jer "to nije košarka"?

Zašto je izvrstan servis manje vrijedan dio tenisa od izvrsnog bekhenda? Zašto je poen iz servis-voleja manje vrijedan od onoga koji se dobije nakon 26 izmjena? Zar bi se Karlović trebao sramiti svog briljantnog servisa i svega onog vremena kojeg je potrošio da bi ga doveo do savršenstva? Zar je činjenica da još uvijek u Wimbledonu nije izgubio svoj servis nešto loše?

Teško se oteti dojmu da bi se puno manje o Karlovićevom igračkom znanju raspredalo da se slučajno služi američkom, španjolskom ili u najekstremnijem slučaju - britanskom putovnicom. Hrvatska teniska škola oduvijek je počinjala sa sjajnim servisom. Izuzev donekle Ivana Ljubičića, svi naši najveći tenisači koristili su se svojim tjelesnim prednostima i "servis-bombama". Tako su građeni, u pravilu su dvometraši i shvatili su koji im je put do uspjeha. Protivnicima to smeta? Neka više treniraju.

Visoki tenisač ima jednu prednost i deset mana. Sjajnim servisom može stvoriti prednost, ali nikad neće moći juriti za lopticom i udarati tako snažno kao "dinamitni" igrači "nešto viši od mreže". Međutim - servis nije nešto što dobijete rođenjem. To je nešto na čemu se krvavo radi i žestoko trenira. Karlović ga je utrenirao do savršenstva. I na to treba biti ponosan, bez obaziranja na zlonamjerne komentare kako je to "jedino što zna". On sigurno ima mana, ali tko ih nema? Ima ih i jedan Federer, kamoli neće Karlović.

Kad čovjek njegovih tjelesnih proporcija uspije u bilo kojem sportu koji nije košarka, a posebno u tenisu u kojemu nitko nikad njegove visine nikad nije stigao toliko visoko, ne samo da mu se nema pravo osporavati uspjeh i prizivati njegove teniske mane, nego mu treba skinuti kapu i usmjeriti palac prema nebu.

Sportski, pa i životni vrhunac nije biti najbolji, najviši, najjači, jer to mogu biti samo rijetki. Pravi vrhunac je izvući maksimum iz onoga čime raspolažeš. Karlović je to uspio.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la MaGiCa » 07 apr 2011, 23:57

Begonja je napisao/la:MaGiCa je vjerovatno neko ko nikad nije igrao tenis pa to ne razumije. Ja koji imam 1.90 i 85 kg ne mogu stići loptice amatera, a trenirao sam razne sportove više od 15 godina. A onda pogledaš Karlovića koji sa 208cm i 105kg stiže forhende Gonzalesa i Del Potra. Ivi visina nikad nije pomogla u karijeri već mu je puno odmogla. Prvo što nije imao s kim sparingovati jer niko nije htio plaćati sate treninga da bi posmatrao aseve 13-ogodišnjaka, drugo backhand s njegovom visinom je nemoguće kvalitetno odigrati, a pogotovo u 32. godini. On da je 10cm niži bio bi TOP 10 igrač.
Tacno je da sam samo rekreativno igrao tenis na sljaci, nikad takmicarski.

Karlovic je dobar teniser, ali je rezultate napravio servisom.

Backhand nema, forehand mu je dobar, kretanje izuzetno za tu visinu (smesno za trkace koji sad igraju), voleji nista specijalno, izdrzljivost prosecna, nije takticar i sl.

Ostaje samo servis kao ubojito oruzje. Njegov ravan servis je fenomen usled visine i upadnog ugla koji ima.

To sto on igra nije tenis, to je revolverastvo. Kapa dole onima koji to vole, ja se toga gadim.

Bogu hvala sto su se podloge usporile, jer revolverastvu 90ih se moralo stati na kraj.

A ti ne stizes loptice usled loseg kretanja. Imas idealne proporcije za tenis.

Avatar
VolimLiverpool
Postovi: 4944
Pridružen/a: 23 avg 2010, 23:57
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la VolimLiverpool » 08 apr 2011, 00:19

Servis mu je samo najjače oružje,ali kao što si rekao ima solidan forehand,dakle,nema samo dobar servis...Uostalom,taj tekst gore od @Begonje sve govori.
You'll never walk alone.

Begonja
Postovi: 695
Pridružen/a: 22 feb 2011, 10:37
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la Begonja » 08 apr 2011, 20:00

Ajmo Ivooooooooooooooo

Begonja
Postovi: 695
Pridružen/a: 22 feb 2011, 10:37
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la Begonja » 08 apr 2011, 20:56

Večeras smo svi uz Ivu i pratimo zajedno njegov put do prvog ovosezonskog polufinala.


Gazi Ivo sve do pobjede
http://www.livescorehunter.com/index.ph ... Itemid=286

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la Virtu4l » 08 apr 2011, 21:01

Očekujem duge razmjene udaraca sa osnovne linije i sjajnu trku oba takmaca :lol:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
hodža
Postovi: 9739
Pridružen/a: 09 avg 2010, 00:15
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la hodža » 08 apr 2011, 21:36

:lol: :lol:
FORZA MARŠAL !!!

Begonja
Postovi: 695
Pridružen/a: 22 feb 2011, 10:37
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la Begonja » 08 apr 2011, 21:43

Div po ko zna koji put u karijeri spasio 3 vezane brejk lopte.

Begonja
Postovi: 695
Pridružen/a: 22 feb 2011, 10:37
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la Begonja » 08 apr 2011, 22:10

Hvala ti Ivo što me ovoliko raduješ. Div si!

Begonja
Postovi: 695
Pridružen/a: 22 feb 2011, 10:37
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la Begonja » 08 apr 2011, 22:14

Isner kad ne može razbiti Ivu razbija nemoćni reket. Tipično okupatorski potez.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la Virtu4l » 08 apr 2011, 22:15

Begonja je napisao/la:Tipično okupatorski potez.
:lol:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
hodža
Postovi: 9739
Pridružen/a: 09 avg 2010, 00:15
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Div sa Šalate

Post Postao/la hodža » 08 apr 2011, 22:25

ovaj lik je meni legenda majke mi :lol: :lol:
FORZA MARŠAL !!!

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.