Fed Cup

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Fed Cup

Post Postao/la DANTES » 06 feb 2012, 23:39

Znam da teniski poznavaoci malo podcjenjivacki gledaju na zenski tenis, ali moramo im dati sansu. Prilicno sam se iznenadio kad nisam nasao temu za FED CUP. Pa red da je otvorimo. Parovi ovogodisnjeg polufinala: Italija-Ceska i Rusija-Srbija
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Fed Cup

Post Postao/la Devil » 06 feb 2012, 23:44

DANTES je napisao/la:Znam da teniski poznavaoci malo podcjenjivacki gledaju na zenski tenis, ali moramo im dati sansu. Prilicno sam se iznenadio kad nisam nasao temu za FED CUP. Pa red da je otvorimo. Parovi ovogodisnjeg polufinala: Italija-Ceska i Rusija-Srbija
Pa jbg do sada smo to uvek trpali na temu Davis cup,mislim da bi to trebala biti jedna tema. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Fed Cup

Post Postao/la DANTES » 06 feb 2012, 23:55

naravno da ne. to kao da spojis partizan i zvezdu. a i glupo je pisati pod temom dejvis kupa o fed kupu. nego sta ocekujes od meca sa ruskinjama
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Fed Cup

Post Postao/la Devil » 07 feb 2012, 00:04

DANTES je napisao/la:naravno da ne. to kao da spojis partizan i zvezdu. a i glupo je pisati pod temom dejvis kupa o fed kupu. nego sta ocekujes od meca sa ruskinjama
Pa jbg vidi,zenski tenis nije nesta ekstra propracen,ja ga vrlo malo pratim,tek ako nema nista na telki ili ako je bas nesta zanimljivo.Ovaj dvoboj za vikend uopste nisam ni gledao,a jedan od retkih puta kada sam pratio bio je onaj mec protiv Slovakinja.Po meni to treba ici u istu temu,jer se radi o reprezentativnom tenisu,a ni termini odigravanja nisu isti tako da ce se diskusija voditi vecinom u jednom smeru. ;)

Sto se tice meca protiv Ruskinja bice tesko,djavolski tesko.4 puta sampionke u poslednjih 8 godina su zasigurno samo jedan od parametara koji nas navodi ko je pa smem reci veliki favorit u ovome duelu.Strasno kvalitetna selekcija igracica pocevsi od Sharapove,pa Kuznetsove,pa Pavlychenkove,pa Vesnine,Petrove... je favorit protiv bilo koga a kako onda ne i protiv igracki relativno limitrane ekipe.Jos pogotovo ako odma' uzmemo u obzir da ce Ana da izmisli neki novi razlog da odustane,ostajemo na istom rosteru kao i za ovaj mec,dakle Jelena i BOjana u singlu i onda odmornija u dubl sa malom Aleksandrom.

Nisam neki optimista,ali treba se boriti i verovati da mozemo. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Fed Cup

Post Postao/la DANTES » 07 feb 2012, 00:56

Ma nek se spoje samo neka se promjeni naziv. igrace ana. njeno neigranje ima veze sa nekim tipicno zenskim stvarima i sukobima. krunicka ima strasan potencijal, pamet, voleje i duh, samo je previse mrlljava. mora pokupiti nesto od enan. bojana ima sve, ali
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Megaloman
Postovi: 273
Pridružen/a: 30 jun 2009, 11:52
Kontakt:

Re: Fed Cup

Post Postao/la Megaloman » 12 feb 2012, 19:47

Ne znam kako je uspjelo promaci da se nasa FED CUP reprezentacija uspjela izboriti ostanak u I grupi, iako smo bili devastirani po pitanju igrackog kadra. Po meni je ovo samim tim jos veci uspjeh nego pobjeda nad Turskom.
Dvorac u polju il´naziv zanata, vise se voli grad od sindikata
Mjesto gdje zivis, mjesto rodjenja - vise se voli od zaposlenja

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Fed Cup

Post Postao/la DANTES » 13 feb 2012, 13:45

Daj neke informacije! Napisi poduzi post o tome, gdje se igralo, ko je igrao, protiv koga, kako se kretao rezultat, koji je rang u pitanju?
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

hamzaTM87
Postovi: 2007
Pridružen/a: 22 jan 2012, 23:25
Kontakt:

Re: Fed Cup

Post Postao/la hamzaTM87 » 13 feb 2012, 17:45

Ja sam zelio napisati,ali sam mislio da su pisali u Davis cup temi,ali evo sada i ovdje:

Turnir se igrao u Eilat-u,u Izraelu.Nasa reprezentacija je igrala jako oslabljena u sastavu: Tinjic,Husaric i Stanivuk.Znaci nije bilo nase najbolje teniserke svih vremena Mervane Jugic Salkic koja je na turneji u Australiji i igra dole turnire.Igrale su Jasmina Tinjic koja je kuburila sa povredama,Husaric koja je bila do skoro nasa najbolja juniroka i tek krajem prosle sezone je pocela igrati senirske turnire i Jelena Stanivuk,za sve nas nepoznanica,djevojka koja je nastupala za HRvatsku,ali je zadnji mec odigrala prije 5 godina,jer je studirala u Americi gdje je igrala meceve za koledz,ali i taj zanji mec je bio prije vise od godinu dana,pa znaci da je dosla bez ikakve takmicarske forme.Nase cure su bile u grupi sa Svedskom (favcorit grupe,imala 2 TOP 100 tenisrke Larson i Arvidson),Madjarskom (za koju nije igrala Greta Arn,ali su opet bile sjajne Babos i Jani) i Grcka (protiv koje smo se svi nadali da mozemo ostvarati tu pobjedu za opstanak jer su igrale Danilidu i talentovana Papamichail).Prvi dan nase su igrale protiv Svedske,i u prvom mecu Stanivuk je uspijela uzeti samo jedan gem protiv Arvidsson,Husaric tri gema protiv Larsson i u dublu smo porazeni takodjer sa 2:0.Drugi dan je bio taj dan odluke za nase cure jer smo igrali protiv Grcke i malda Anita Husaric je ostvarila najvecu pobijedu u svojoj karijeri i slavila sa 6:4,6:4 protiv Marie Sakkari.Poslije nje Jasmina Tinjic je pobijedila veliku ndu grckog tenisa,Papamichail sa 7:6,6:2 i to je znacilo da je nasa reprezentacija obezbjedila opstanak u ovoj grupi.Kasnije su nase cure i u dublu ostvarile pobjedu,za ukupni rezultat Bosna i Hercegovina-Grcka 3:0.Treci dan se igralo protiv Madjarica i cure su pruzile neoceikvano jak otopr,pgotovo Anita Husaric koja je uzela set 156. igracici svijeta Jani (bolje rangirana od Anite za oko 1000 pozicija) i napravila break i u durgom,ali je nazalost izgubila taj mec.U drugom mecu Jasmina Tinjic je veoma lagano sa 6:4,6:2 pobjedila favorizovano Time-u Babos (bolje rangirana od Jasmine za oko 150 mjesta) i odluka je pala u dublu gdje su nase cure izgubile,ali na kraju opet sjajan rezultat.I cetvrti dan smo igrali za plasman od 9-12 mjesta protiv reprezentacije Hrvatske.U prvom mecu,jedna od najvecih talenata zenskog tenisa,Donna Vekic (cura koja je 1996. godiste,a vec je 30. junirka svijeta,DOK JE NA WTA LISTI U TOP 400 SA SVOJIH 15 GODINA!) pobjedila umornu Anitu Husaric sa 6:2,6:0,dok je u drugom mecu Jasmina Tinjic,zbog stomacinh problema,morala predati mec poslije samo jednog odigranog gema.Dubl mec se nije ni igrao. :) Znaci cure su ostale u prvoj grupi Euro-Africke zone,sto znaci da su u istom rangu kao i muskarci,posto kod zena postoje dvije svjetske grupe :)

Kasnije cu postaviti i neke slike :)
ZELJEZNICAR 1921!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Fed Cup

Post Postao/la DANTES » 21 apr 2012, 00:59

Sutra tj. danas igra se polufinale Fed kupa... U Moskvi igraju Rusija i Srbija... Mi smo u najjačem mogućem sastavu, Ruskinje na svu sreću nisu... Polažem velike nade u ovaj duel... Ana je u dobroj formi, a i Jelena i Bojana se markice digla... Sreća je da su i domaćiće u očajnom stanju... Kako god idemo po finale za anale!!!!! :-B:-*<3
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Fed Cup

Post Postao/la DANTES » 22 apr 2012, 17:35

FINALEEEEEEEEE ZA ANALE!!!!!!!!!. To ribe!!!!!!!! Sada čekamo novembar.....
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Fed Cup

Post Postao/la DANTES » 23 apr 2012, 20:09

Ne mogu da vjerujem da niko ne komentariše ovakav uspjeh..... Pogotovo srpski forumaši... Svašta... Kad treba pljuvali po ovim curama ismijavati ih, tu su....
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Fed Cup

Post Postao/la MaGiCa » 23 apr 2012, 20:36

DANTES je napisao/la:Ne mogu da vjerujem da niko ne komentariše ovakav uspjeh..... Pogotovo srpski forumaši... Svašta... Kad treba pljuvali po ovim curama ismijavati ih, tu su....
1) drugorazredno takmicenje

+

2) zenski sport

+

3) nacukace nas Kvitova

=

nedostatak interesovanja


;)

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Fed Cup

Post Postao/la Devil » 23 apr 2012, 21:31

Nisam neke prevelike nade polagao u ovaj mec,a nisam ni odgledao meceve iz Moskve da bi mogao nesta vise da komentarisem.
Veliki je ovo uspeh ponovo za nas tenis i ponosan sam na ove devojke sto su nam ponovo poslale jednu lepu i radosnu vest iz daleke Rusije.

Finale se igra u Slovackoj,sa jedne strane dobro posto ce devojke biti pod manjim pritiskom nego da igramo u Areni,no sa druge strane steta sto devojke nece imati cast da ih pozdrave domaci navijaci i probaju ih povesti do titule u FED kupu.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Fed Cup

Post Postao/la MaGiCa » 23 apr 2012, 21:40

Ne moze finale da se igra u Slovackoj. ;)

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Fed Cup

Post Postao/la Devil » 23 apr 2012, 22:00

MaGiCa je napisao/la:Ne moze finale da se igra u Slovackoj. ;)
Ceska,Slovacka isto sranje. :roll:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Fed Cup

Post Postao/la DANTES » 23 apr 2012, 22:39

Devil je napisao/la:
MaGiCa je napisao/la:Ne moze finale da se igra u Slovackoj. ;)
Ceska,Slovacka isto sranje. :roll:
Isto kao što je isto Srbija,Hrvatska.....
@magica uspjeh je uspjeh... Biti svjetski prvak ili viceva nije šala... Kvitova, a što ako ne bude tako dominantna i bude namlaćena?
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Fed Cup

Post Postao/la DANTES » 29 maj 2012, 15:55

MONDO
FED: Srbija-Češka u Pragu na tvrdoj podlozi



Finale Fed kupa između Češke i Srbije odigraće se na tvrdoj podlozi u O2 Areni u Pragu, saopštila je Međunarodna teniska federacija (ITF).



Najbolje teniserke Srbije gostovaće Češkoj u finalu Fed kupa 3. i 4. novembra u praškoj O2 Areni.

Biće to prvi meč Fed kupa u velelepnoj dvorani, poznatijoj ranije kao Sazka Arena, koja je izgrađena 2004. godine za Svetsko prvenstvo u hokeju na ledu.

Meč će se igrati na tvrdoj podlozi u dvorani koja ima kapacitet od 11.000 mesta. U toj areni već su se igrali teniski dueli, ali u Dejvis kupu, uključujući i onaj u četvrtfinalu u aprilu, u kojem su teniseri Srbije poraženi od Češke.

Srbija je plasman u finale izborila prvi put u istoriji pobedom nad Rusijom u Moskvi, dok su Čehinje, kao domaćini u polufinalu bile uspešnije od Italije.

Duel Češke i Srbije u novembru biće prvi od kada su te dve države postale samostalne. Ranije su se tri puta sastajale selekcije Čehoslovačke i Jugoslavije i Čehoslovaci su svaki put bili uspešniji.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Fed Cup

Post Postao/la DANTES » 01 nov 2012, 00:44

Koliko mogu Ana i Jelena protiv Čehinja u Pragu? Teško je reći...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

retro
Postovi: 3453
Pridružen/a: 06 jul 2010, 10:23
Kontakt:

Re: Fed Cup

Post Postao/la retro » 01 nov 2012, 00:55

Ako Petra bude na nivou. nista.

A i ovako su im sanse male, pogotovo jer se Ana raspada u zadnje vrijeme.
Genius, outrageous, the best ever! RF!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Fed Cup

Post Postao/la DANTES » 01 nov 2012, 00:59

Ko da gledam... Anu će nešto boljeti...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.