ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%
 
Ukupno glasova: 69

samosarajvo
Postovi: 3652
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la samosarajvo » 26 jun 2017, 17:01

Eld0rado je napisao/la:Evo s obzirom da uskoro krece i Wimbeldon a trava se igra uveliko zanimljiva izjava Nadala (ako je tacna)

"Nivo igre mi nije dovoljan da se takmičim na onom nivou, na kojem želim na Vimldonu."

Vjerovatno dolazi opušteno na turnir i ne ocekuje previše, mozda da uhvati koji ATP bodic.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Izjavljeno dosta davno, prije 10 ak dana mozda. Zna i sam Rafa koliko brzo napreduje ako je zdrav i ako trenira na 100%.Odigrace i 2 egzibicije.

Ono čega je mene najviše strah je to da ce se maximalno potrositi spremajuci za WB da bi ostvario napokon dobar rezultat.Eh sad, pod dobar rezultat smatram 1/2 ili finalem, mozda cak i 1/4 bi se smatrala solidnim rezultatom.Problem je sto bi Nadal vrlo lahko mogao da se premori spremajuci, da se previše potroši do tog potencijalnog dobrog rezultata, a da ne osvoji titulu jer mu je niko i ništa ne moze garantovati.I onda kao takav premoren ide na US gdje ispada vrlo rano i sjebaje citav kraj sezone (a postoji šansa i za nekom povredicom od tog forsiranja)

Po meni je sigurnija varijanta ranije ispadanje sa WB-a te maximalno spremanje za US.A ovom Rafi, koji puca od samopuzdanja, koji ima svo vrijeme svijeta za odmor i pripremu, šanse za US-o skaču višestruko.Mislim da bi bio prvi favorit na US-u, i to sa finom razlikom u odnosu na onog sljedeceg.Bolje servira, BH mu je jači, sve preduslove za takvo nešto ima.Bar za 2 klase je bolji sad nego početkom godine, a do US-a uz trening ce ta razlika biti još veća.Odma mi na um pada cuvena 2013 godina, samo sto bi ovaj put uz ovakvog Novaka napao i završni.

Ne znam, nisam pametan, valjda on zna.Bolje jedna titula i ispadanje u prvom kolu nego 2 polufinala ili 1 finale i 1 polufinale...

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19261
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 26 jun 2017, 17:07

Pa ne igra se US Open za sedmicu dana nakon Wimbledona, svašta

Može on odmarati poslije i ispadati na onim američkim mastersima, na Wimbledonu se ide punom snagom, potpuno opravdano, u ovakvoj konkurenciji, sa njegovom formom, grehota bi bila ne napasti Wimblebon, iako niko i ništa ne može garantovati da će proći prva 2-3 kola, na travi je tako uvijek

Napast će on i Wimbledon a pogotovo US Open, gdje se slažem da će biti prvi favorit ako održi ovaj nivo, i ako Novak ostane približan ovakvoj igri

Što se tiče Wimbledona, Roger je definitivno prvi favorit, uz Endija koji će vjerovatno opet nekako dignuti nivo i proigrati, i dovući se daleko, Rafa je iza njih, i onda ide Novak i ovi ostali vazda opasni Raonić, Dimitrov, Čila
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
AA23
Postovi: 16077
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la AA23 » 26 jun 2017, 17:35

bodi123 je napisao/la:Imate finale Wimbledona 2016. na SK1... kolika razlika u Endijevoj igri u odnosu na danas :roll:

Kakav Raonić opet kada gledaš, obična taraba i servis bot, nažalost na travi može daleko, prošle godine je jedva dobio Federera koji je ispustio pobjedu koju je imao u rukama. Raonić mi je jedan od najodvratnijih tenisera na touru, frajer limitiran i ako ne ide servis, piši propalo..

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Unofficialpage » 26 jun 2017, 19:01

Galion je napisao/la:
Effenberg je napisao/la:
Ja znam samo da bi Ramosa i Aguta dobila bez problema! :lol: :lol:

Nikad vise meceva nego danas, a nikad gorih meceva i kvazi tenisera, krecu Wimbly kvale.
Ja režem ki.tu ako bi im uzela više od 2 gema po setu a i to sam stavio da se osiguram da ne ostanem bez nje, inače mislim da bi bilo 6-0, 6-0 :kafa:
100% igrala je nekad davni protiv 800. igrača i lagano jedva 2 gamea dobila.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
jestamaji
Postovi: 16519
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la jestamaji » 26 jun 2017, 19:25

bodi123 je napisao/la:Pa ne igra se US Open za sedmicu dana nakon Wimbledona, svašta

Može on odmarati poslije i ispadati na onim američkim mastersima, na Wimbledonu se ide punom snagom, potpuno opravdano, u ovakvoj konkurenciji, sa njegovom formom, grehota bi bila ne napasti Wimblebon, iako niko i ništa ne može garantovati da će proći prva 2-3 kola, na travi je tako uvijek

Napast će on i Wimbledon a pogotovo US Open, gdje se slažem da će biti prvi favorit ako održi ovaj nivo, i ako Novak ostane približan ovakvoj igri

Što se tiče Wimbledona, Roger je definitivno prvi favorit, uz Endija koji će vjerovatno opet nekako dignuti nivo i proigrati, i dovući se daleko, Rafa je iza njih, i onda ide Novak i ovi ostali vazda opasni Raonić, Dimitrov, Čila
naravno da se ide punom snagom, pa to je wimbledon ane antalija! to rade ne samo federer i nadal nego i neki tamo browni ferreri sockovi isneri mahuti itd, pa i kunto i panto, čak i damir :mrgreen:

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19261
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 26 jun 2017, 20:06

AA23 je napisao/la:
bodi123 je napisao/la:Imate finale Wimbledona 2016. na SK1... kolika razlika u Endijevoj igri u odnosu na danas :roll:

Kakav Raonić opet kada gledaš, obična taraba i servis bot, nažalost na travi može daleko, prošle godine je jedva dobio Federera koji je ispustio pobjedu koju je imao u rukama. Raonić mi je jedan od najodvratnijih tenisera na touru, frajer limitiran i ako ne ide servis, piši propalo..
Svako je taraba kad ne ide servis, nije samo Raonić, pogotovo na travi, kako li je Roddick dolazio do finala da mi je samo znat, podcjenjujete Lošmija bez ikakve potrebe, ići će on daleko i ove godine
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la jopaa7 » 26 jun 2017, 20:33

Top 15 favorita po kladionicama:
slika

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19261
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 26 jun 2017, 20:36

Što se tiče kostura, Dominik bi legao od ovih 5-8 za četvrtfinale ko budali šamar, jer neće ni doći do njega, volio bih i Novaka umjesto Endija za polufinale, i da se izbjegne Kyrgios prije, ne tražim puno, pobacaj Rogeru sve to tamo, nek se malo napati, svakako će ih natamburat
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

samosarajvo
Postovi: 3652
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la samosarajvo » 27 jun 2017, 00:46

jestamaji je napisao/la:
bodi123 je napisao/la:Pa ne igra se US Open za sedmicu dana nakon Wimbledona, svašta

Može on odmarati poslije i ispadati na onim američkim mastersima, na Wimbledonu se ide punom snagom, potpuno opravdano, u ovakvoj konkurenciji, sa njegovom formom, grehota bi bila ne napasti Wimblebon, iako niko i ništa ne može garantovati da će proći prva 2-3 kola, na travi je tako uvijek

Napast će on i Wimbledon a pogotovo US Open, gdje se slažem da će biti prvi favorit ako održi ovaj nivo, i ako Novak ostane približan ovakvoj igri

Što se tiče Wimbledona, Roger je definitivno prvi favorit, uz Endija koji će vjerovatno opet nekako dignuti nivo i proigrati, i dovući se daleko, Rafa je iza njih, i onda ide Novak i ovi ostali vazda opasni Raonić, Dimitrov, Čila
naravno da se ide punom snagom, pa to je wimbledon ane antalija! to rade ne samo federer i nadal nego i neki tamo browni ferreri sockovi isneri mahuti itd, pa i kunto i panto, čak i damir :mrgreen:
Ne znam...ja mislim da je taj umor puno prisutniji kako sezona odmiče.Ima Rafa već puno mečeva u nogama ove godine.
Jako dugo Nadal nije svezao sva 4 kvalitetna GS-a.Mislim da je teško očekivati to u ovim godinama.

Meni bi prioritet bio US i poslje njega.Eh na WB lagano pa vidjet kakav ce zrijeb bit.Prođe li prva 3 ili 4 kola bez vece muke dalje treba ici do kraja kolko se moze, ali zamisli da u prva 4 kola ima 2 teška meča u 5 setova, a moguce je to itekako?

Avatar
AA23
Postovi: 16077
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la AA23 » 27 jun 2017, 02:09

bodi123 je napisao/la:
AA23 je napisao/la:
bodi123 je napisao/la:Imate finale Wimbledona 2016. na SK1... kolika razlika u Endijevoj igri u odnosu na danas :roll:

Kakav Raonić opet kada gledaš, obična taraba i servis bot, nažalost na travi može daleko, prošle godine je jedva dobio Federera koji je ispustio pobjedu koju je imao u rukama. Raonić mi je jedan od najodvratnijih tenisera na touru, frajer limitiran i ako ne ide servis, piši propalo..
Svako je taraba kad ne ide servis, nije samo Raonić, pogotovo na travi, kako li je Roddick dolazio do finala da mi je samo znat, podcjenjujete Lošmija bez ikakve potrebe, ići će on daleko i ove godine

Hoću da kažem da ovaj veze nema sa igrom kada servisa nema, ako ne pogodi servis dobar, toliku neinteligenciju pokaže kada se vrši razmjena, pogotovo u ključnim momentima, odigra kao amater, i vidi se da nema tu igru koja će ga svrstati u velikane ( kao Delpo npr. )

Ne moraš se oslanjati samo na servis, ako znaš odigrati kako treba pokaži to u razmjeni, a ne lupaj lupaj i kad ti ne udje servis pitaš se, e treneru a šta sada?

Mada mislim da neće daleko Raonić ove godine na Wimbledonu, nije u dobroj formi od početka godine i to je jedan od razloga što ga ne vidim kao neku prijetnju fakat.

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: RE: Re: ATP Tour

Post Postao/la Effenberg » 27 jun 2017, 03:07

AA23 je napisao/la:
bodi123 je napisao/la:Imate finale Wimbledona 2016. na SK1... kolika razlika u Endijevoj igri u odnosu na danas :roll:

Kakav Raonić opet kada gledaš, obična taraba i servis bot, nažalost na travi može daleko, prošle godine je jedva dobio Federera koji je ispustio pobjedu koju je imao u rukama. Raonić mi je jedan od najodvratnijih tenisera na touru, frajer limitiran i ako ne ide servis, piši propalo..
Ne brinem se ja za Raonica. Njemu daj neku botinu ko Younga ili Tomica i vec je 50-50 mec.

Taj lik mozak nema samo siluje, njegova igra je ko rulet, do finala je doso prosle godine jer je 6 puta duplo na crveno/crno i dolazilo mu. Mislim ono stvarno lik na drugu servu nikakvu marginu lupa isti qurac mu ko i prva ko kad zna jel nije as vrlo vjetovatno nije njegov poen jer u razmjeni je voda.

Moze on malo se i razmjenjivat al to traje 2-3 meca dok mu ne kvrcnu koljena pod onom masom silnom. Onda mora da predaje svako malo meceve ko i pajdo mu Kei Rizoto!

Zato ja postujem Cilic i Federer. Skupa su predali za dugih karijera manje od 5 meceva. Dabogda ona dvojica nikad slema ne osvojili! :mrgreen:
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19261
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 27 jun 2017, 14:42

samosarajvo je napisao/la: Ne znam...ja mislim da je taj umor puno prisutniji kako sezona odmiče.Ima Rafa već puno mečeva u nogama ove godine.
Jako dugo Nadal nije svezao sva 4 kvalitetna GS-a.Mislim da je teško očekivati to u ovim godinama.

Meni bi prioritet bio US i poslje njega.Eh na WB lagano pa vidjet kakav ce zrijeb bit.Prođe li prva 3 ili 4 kola bez vece muke dalje treba ici do kraja kolko se moze, ali zamisli da u prva 4 kola ima 2 teška meča u 5 setova, a moguce je to itekako?
Razumijem ja šta ti hoćeš da kažeš, razumijem da te strah opet neke, nedaj bože, povrede pa si krajnje oprezan. Ali, Rafa ima 31 godinu, njemu u ovoj fazi karijere jedino GS igraju bitnu ulogu i jedino na tim turnirima on treba zapinjati i davati 200% sebe, i ne vidim nikakvu potrebu da ispada ranije na Wimbledonu kako se ne bi potrošio za US Open, koji je u septembru. Ukoliko napravi veliki run na Wimbledonu i istroši se, priliku za odmor će imati u sedmicama iza Wimbledona, može preskočiti jedan od 2 američka mastersa, i opet napuniti energiju za US Open.

U ovakvoj konkurenciji, gdje je Roger haman pa jedini dostojan protivnik, Rafa bi mogao zagristi i opet napraviti dobar rezultat u All England Clubu, nakon 6 godina. Vjerujem da i on ovako razmišlja, a dodatni motiv je i borba za prvo mjesto na ATPu, jer postoji šansa da Rafa nakon Wimbledona postane broj 1, i to ne tako uopšte nerealna, razlika između njega i Endija je malo preko 2000 bodova, a Endi brani titulu, Rafa ništa.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
jestamaji
Postovi: 16519
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la jestamaji » 27 jun 2017, 15:40

bodi123 je napisao/la:...... a dodatni motiv je i borba za prvo mjesto na ATPu, jer postoji šansa da Rafa nakon Wimbledona postane broj 1, i to ne tako uopšte nerealna, razlika između njega i Endija je malo preko 2000 bodova, a Endi brani titulu, Rafa ništa.
ako uzme sigurno je prvi :mrgreen:

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19261
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 27 jun 2017, 15:45

jestamaji je napisao/la:
bodi123 je napisao/la:...... a dodatni motiv je i borba za prvo mjesto na ATPu, jer postoji šansa da Rafa nakon Wimbledona postane broj 1, i to ne tako uopšte nerealna, razlika između njega i Endija je malo preko 2000 bodova, a Endi brani titulu, Rafa ništa.
ako uzme sigurno je prvi :mrgreen:
Ili ako uđe u finale a Endi ispane prije finala, uglavnom scenarij je realan, od Rafe sve zavisi.. ko bi reko prije 2 godine da će čovjek biti broj 1 vrlo brzo :crazy:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

samosarajvo
Postovi: 3652
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la samosarajvo » 27 jun 2017, 16:27

bodi123 je napisao/la:
samosarajvo je napisao/la: Ne znam...ja mislim da je taj umor puno prisutniji kako sezona odmiče.Ima Rafa već puno mečeva u nogama ove godine.
Jako dugo Nadal nije svezao sva 4 kvalitetna GS-a.Mislim da je teško očekivati to u ovim godinama.

Meni bi prioritet bio US i poslje njega.Eh na WB lagano pa vidjet kakav ce zrijeb bit.Prođe li prva 3 ili 4 kola bez vece muke dalje treba ici do kraja kolko se moze, ali zamisli da u prva 4 kola ima 2 teška meča u 5 setova, a moguce je to itekako?
Razumijem ja šta ti hoćeš da kažeš, razumijem da te strah opet neke, nedaj bože, povrede pa si krajnje oprezan. Ali, Rafa ima 31 godinu, njemu u ovoj fazi karijere jedino GS igraju bitnu ulogu i jedino na tim turnirima on treba zapinjati i davati 200% sebe, i ne vidim nikakvu potrebu da ispada ranije na Wimbledonu kako se ne bi potrošio za US Open, koji je u septembru. Ukoliko napravi veliki run na Wimbledonu i istroši se, priliku za odmor će imati u sedmicama iza Wimbledona, može preskočiti jedan od 2 američka mastersa, i opet napuniti energiju za US Open.

U ovakvoj konkurenciji, gdje je Roger haman pa jedini dostojan protivnik, Rafa bi mogao zagristi i opet napraviti dobar rezultat u All England Clubu, nakon 6 godina. Vjerujem da i on ovako razmišlja, a dodatni motiv je i borba za prvo mjesto na ATPu, jer postoji šansa da Rafa nakon Wimbledona postane broj 1, i to ne tako uopšte nerealna, razlika između njega i Endija je malo preko 2000 bodova, a Endi brani titulu, Rafa ništa.
Nisam siguran da li Rafa moze preskakati masterse tek tako...

Opet njegov tenis je cudan.Još nerealnije mi je ocekivati da poslje teskog WB-a preskoci masterse pred US-o, pa na isti US dođe spreman? Njemu treba ritma.A i jedna sedmica je malo.Ogromna je razlika između npr 2 kola WB-a i polufinala (4 meča razlike) do kojeg bi došao uz 2 teška meča u 5 setova...

Mnogo više od te dodatne sedmice (sto bi preskocio masters ) ti treba da se odmoris, ali i onda nanovo spremis za HC...


Fakat ne znam....ne vidim Rafu jos uvijek kao nekog ko ce igrati samo 4 GS-a u godini, a opet ne vidim ga ni kao nekog ko ce uzet WB, ali ga zato vidim kao prvog favorita (uz ovakav tenis) na preostala 3 slama, osim ako Novak nesto ne učini u svojoj karijeri.

Avatar
RafaGarros9
Postovi: 1087
Pridružen/a: 20 jun 2016, 01:27
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la RafaGarros9 » 27 jun 2017, 16:36

Edin TM87 je napisao/la:Cuj ovog trola gore hahahah sta nam naprica on vjerovo mi nismo hahahah :urnebes: ugasi se s foruma covjece ili provociraj tamo dzumhurovce kao sa prethodnih 14 acc pa mozda neko ispostuje pravila foruma i zauvijek te odstrani.

Feli the goat, kakva sezona trave :tokralju:
Pa za razliku od vas ja sam to pisao a vi ste se pisali po njemu i pisali kako treba da se oprosti da se ne sramoti vise a sad ti i kao ti neki veliki rogerovi fanovi :lol: da da kako da ne...

A sto se tice odstranjivanja sa foruma i da vaze neka pravila ti bi odavno trebao biti odstranjen zbog vrijedjanja na istom a @effe zbog valjanja gluposti...I ovi sto imaju ovlasti kao moderatori foruma neka okace to macku o rep kad ne znaju to primjenjivati kako treba...

I nisi mi odgovorio kako se proslavila la decima u tvom kraju jel mukica bar malo??? :D

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la leorey » 28 jun 2017, 00:52

Babuka mora uzeti Wimbly ove godine...kad se sjetim prosle godine gdje je igrao nezalijecen pa i povrijedjen i opet dogurao do polufinala..Cilica je resetovo sa onim preokretom :lol:

Ove godine MORA uzeti. Ajmo 19i.
27.10.2020

Avatar
Believe
Postovi: 3181
Pridružen/a: 16 mar 2013, 18:22
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Believe » 28 jun 2017, 07:35

Federer samo svojim glupostima može da ne osvoji Wimbledon ove godine. 80% od one igre na Hardu će biti dovoljno na Wimbledonu za 19.Grand Slam.
Ne znam, ne mogu da se sjetim kad sam više "jedva čekao" ovako neki GS jer jedva čekam da vidim Rogera na travi nakon onakve nerealne, majstorske, izvanredne, vanzemaljske igre na Hardu.
You'll never walk alone.

Avatar
Eld0rado
Postovi: 827
Pridružen/a: 20 jul 2015, 16:22
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Eld0rado » 28 jun 2017, 11:09

Cudi me da kladionice davaju tolike šanse Nadalu da osvoji Wimbeldon, ne sjecam se zadnji put kad je Nadal igrao na travi.

Trenira svaki dan al opet nekako doci na GS bez pripremnog turnira nema smisla. To sam isto govorio i prije RG kad je Federer imao namjeru da nastupi samo na tom turniru sto se tice šljake.

Siguran sam da ce biti ispadanja "velikih igraca" u 1 i 2 kolu, od Andija, Novaka i ostalih igraca koji su u vrhu tenisa.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

samosarajvo
Postovi: 3652
Pridružen/a: 16 jul 2010, 00:26
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la samosarajvo » 28 jun 2017, 11:44

Eld0rado je napisao/la:Cudi me da kladionice davaju tolike šanse Nadalu da osvoji Wimbeldon, ne sjecam se zadnji put kad je Nadal igrao na travi.

Trenira svaki dan al opet nekako doci na GS bez pripremnog turnira nema smisla.
To sam isto govorio i prije RG kad je Federer imao namjeru da nastupi samo na tom turniru sto se tice šljake.

Siguran sam da ce biti ispadanja "velikih igraca" u 1 i 2 kolu, od Andija, Novaka i ostalih igraca koji su u vrhu tenisa.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Dobra forma, ogromno samopouzdanje, mnogo bolje servira, ofanzivna igra dosta bolja, primarno BH.Slajs je uvijek znao.
+ losija forma Novaka i Murraya.

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.