ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%
 
Ukupno glasova: 69

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 17 nov 2017, 17:54

AA23 je napisao/la: A zbog čega je i daleko od top 5?

Imao 23. godine, Kuerten 28., iako je imao fantastičnu sezonu nije bio tada neki clay court teniser, uostalom napisao sam od 2006te godine ne uključujući poraz od Kuertena, postoji činjenica da je izgubio 4 finala od Rafaela Nadala, ne od drugih tenisera, dobio Novaka koji je tada bio na svome vrhuncu 2011-te.

Kako možeš tenisera kojeg većina teniskog svijeta, da ne kažem svi smatraju GOAT-om staviti daleko od top 5 ikada igrača na šljaci? Iako je na istoj igrao 5 Grand Slam finala, gubio od najvećeg igrača šljake u finalima 4 puta, osvojio 6 Masters titula na šljaci, jedan RG, gubio 8 finala od kojih 4 u Monte-Carlu, 4 u Rimu, 3 puta od Nadala u MC, jednom od Wawrinke.

Kako možeš da izvališ takvu glupost da Federer nije ni u TOP 5 igrača šljake? Mislim, vjerovatno ravnaš Rafaela Nadala sa time da on ni blizu najboljih igrača što se tiče trave, pa ko veli nije ni ovaj onda na šljaci, jel tačno tako?

Navedi mi argumente zbog kojih je Federer daleko od top 5 na šljaci, ne mogu da shvatim da neko čita forum pomislio bi da je Roger Federer qrac od ovce :lol: :lol: :lol:
Rafa, Borg, Mats, Guga, Lendl

osim Rafe, ova četvorka ima tri titule u Parizu, Lendl i Mats imaju još 2 finala, i sad mi kaži od kojeg tenisera je Federer sa jednom titulom u Parizu bolji šljakaš? Bogami ni od jednog.

a evo ti i ovaj procenat pobjeda shminkin, ako ćemo se voditi njime, tek tada Federer nije ni blizu Top 5. :wave:

vaš problem je što ne vidite dalje od Federera pored zdravih očiju, i trpate nos gdje vam nije mjesto

ako ne poznaješ materiju dovoljno nemoj se upuštati u diskusiju, još sebi dozvovaljaš da vrijedjaš moju tvrdnju da Roger nije u Top 5 šljakaša ikad, iako nemaš niti jedan jedini argument da ga staviš u Top 5, iako je jasno da čovjek nije ni blizu toga...
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
AA23
Postovi: 16064
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la AA23 » 17 nov 2017, 18:17

E vidi sad, nijedan od njih nije igrao sa Nadalom, ističem upravo značajku ovu jer je Nadal definitivno najbolji igrač na šljaci ikada.

Mislim, jedino da ti umanjiš činjenicu da je Nadal toliko dominantan na šljaci, onda bi približio Borga i ostalu petorku Nadalu što se tiče šljake.

Gledaj iz perspektive igrača, misliš da bi ijedan od tih šljakaša uspio dobiti Nadala na šljaci? Ja se smijem kladiti da ne bi, niti jedan od tih nije ni blizu Nadalu što se tiče igranja na šljaci, Federer mu je pružao odličan otpor do onog finala 2008, pa i u drugim turnirima na šljaci Nadal je igrao guste mečeve sa Federerom, 2008 godina je drugačija jer je tad Nadal izdominirao Federera u finalu RG-a, prije toga su im mečevi bili dosta tjesniji i ja smatram da bi Federer dobio te tenisere koji imaju od njega više titula, ma u kojoj god eri oni igrali.

Nadalova razbijanja Federera na šljaci su bila u Rimu 2013-te, RG 2008.

Federer je bio pristojan protivnik na drugim mečevima koja su ova dvojica igrala, sa obzirom da je Nadal na šljaci bez premca najbolji, Federer je ipak u svojoj karijeri imao najtežeg protivnika na toj podlozi, nikakav Mats, Guga i ostali, da su igrali kasnije na šljaci ti drugi protivnici, pitao bih vas ja koliko bi Federer imao titula na šljaci uopšte.

Činjenica da nijedan od tih tenisera nije imao Nadala za protivnika u svojim finalima je dovoljna, vidimo koliko se Novak Đoković patio sa istim dok na kraju nije dobio da ne kažem povrijeđenog, ali ne " onog " Nadala koji je sijevao tih godina pogotovo na šljaci.

Saberi sve na kraju, porazi od Nadala na šljaci su bili :

- 4 - finale RG
- 1 - polufinale RG
- 3 - finale Monte Carlo
- 1 - finale Rim
- 1 - finale Madrid
- 1 - finale Hamburg
- 1 - polufinale Madrid

Federerove pobjede na šljaci protiv Nadala su bile

- Hamburg
- Madrid


Znači Federer je imao toliko duela da mu je Nadal skinuo sa računa 10 titula sa šljake, od kojih su 4 bila u finalima GS-ovima, a da računam tu i petu jer je 2005te izgubio polufinale od Nadala jer bi i tu vjerovatno došao do titule u finalu 2005te.


Jedino da ti je okej porediti igrati finala sa Nadalom i drugim šljakašima prije njega, ako već kažeš da je to uredu, onda umanjuješ Nadalovu dominaciju na šljaci koja je više nego očigledna.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 17 nov 2017, 18:31

Nisi mi odgovorio na pitanje, spinuješ čovječe, svi argumenti ti se zasnivaju na ŠBBKBB, nema tu da je ovo da je ono jbt, Roger se potrefio u eri Rafe i kako je tako je, rezultati i brojke su jedino mjerilo njegovih kvaliteta na šljaci u ovom slučaju

Evo opet da te pitam, ako ne želiš da odgovoriš nema potrebe da više diskutujemo, od koga je Roger Federer bolji šljakaš od 5 tenisera koje sam nabrojao i stavio čvrsto u Top 5, a evo opet ću:

Rafa,
Borg,
Mats,
Lendl
i Guga

uz njih ću dodati i Vilasa te Mustera koji imaju 50, odnosno 40 titula na šljaci?

Dakle, sigurnih 7 igrača koji su bolji od Federera na šljaci. Sad ih ima još nekoliko koji su bara-bara s Federerom, poput Novaka, i na kraju dobiješ da je Roger tu na granici Top 10 najboljih igrača na šljaci, daleko od bilo kakvih priča o Top 5

Što se tiče Borga, koliko je Rafa čvrsto na prvoj poziciji, toliko je Borg na drugoj, i niko mu ni blizu nije.
Zadnja izmjena: bodi123, dana/u 17 nov 2017, 18:40, ukupno mijenjano 1 put.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Unofficialpage » 17 nov 2017, 18:39

Federer i Novak dijele 2. poziciju najboljih šljakera ikad. Apsolutno sam siguran da ni Mats, Borg, Lendl ne bi imali šanse protiv Federera na šljaci da ga pobjeđuju u kontinuitetu, kao što je radio Rafa. Isto tako svi ti teniseri bi prošli jednako kako je prolazio Federer protiv Rafe jer je Federer večinu mečeva igrao protiv Rafe i on mu je uzeo dobar broj titula na toj podlozi. Ta statistika pokazuje nešto ali ne ono glavno a to je kvalitet protivnika a složit ćemo se da nikad nije postojao protiv kvalitete Rafe na šljaci, ni blizu.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

shminka
Postovi: 5134
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 17 nov 2017, 18:45

slika

slika

Nije bilo dovoljno jednom, znači neko pored ove dvije slike izjavi da je Federer 2. najbolji šljakaš ikad. Znači izjava u rangu one da je Nadal drugi najbolji travar ikad, al eto igrao je u eri Federera i Novaka, pa eto...nije mu se dalo jbg.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Unofficialpage » 17 nov 2017, 18:56

Kažu statistika je kao bikini, puno pokazuje ali ne pokazuje glavno. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

shminka
Postovi: 5134
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 17 nov 2017, 18:57

Svakako, svakako, ma definitivno je Rafa drugi najbolji travar ikad, statistika vas laže xD

Lako je Samprasu, nije igrao u vrijeme Rogera i Nola :beba:

Avatar
AA23
Postovi: 16064
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la AA23 » 17 nov 2017, 19:21

Unofficialpage je napisao/la:Federer i Novak dijele 2. poziciju najboljih šljakera ikad. Apsolutno sam siguran da ni Mats, Borg, Lendl ne bi imali šanse protiv Federera na šljaci da ga pobjeđuju u kontinuitetu, kao što je radio Rafa. Isto tako svi ti teniseri bi prošli jednako kako je prolazio Federer protiv Rafe jer je Federer večinu mečeva igrao protiv Rafe i on mu je uzeo dobar broj titula na toj podlozi. Ta statistika pokazuje nešto ali ne ono glavno a to je kvalitet protivnika a složit ćemo se da nikad nije postojao protiv kvalitete Rafe na šljaci, ni blizu.

Ne možeš ti objasniti, ne razumiju.

Ili ne žele da razumiju.

Svi ti nabrojani su veliki šampioni, ali Federer bi ih sigurno dobio prije nego li oni njega u respektivnim erama.

Ne moram se ja baviti sa ŠBBKBB, dovoljno ti je da promatraš Federera kroz njegovu čitavu karijeru povezanom sa tim turnirima na šljaci, niti je ikada bio loš teniser na toj, bio je drugi, iza Nadala, po meni malo ispred Novaka, sa obzirom da Nole ima još godina u sebi, a Federer ne toliko.

Jedno je kada ti imaš najdominantnijeg šljakaša kao protivnika na svim takmičenjima na šljaci, a drugo kada igraš 80te sa drugim turnirima i više igrača od kojih nijedan nije blizu Nadalu što se tiče šljake.

Naravno, kada bi priznali ovo Federer bi se još više zacementirao kao GOAT, tako da je ovo nemoguće objasniti nekom drugom navijaču koji u sebi smatra da Federer nije GOAT.

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la darker10 » 17 nov 2017, 20:12

Ama ja ne znam sta vi uopste pricate sa ovima gore.Shminka fino postavi sliku na kojoj jasno pise da Nadal ima 53 titule na sljaci od ukupno 75 njegovih titula.Od tih 75 titula,18 je na hardu.I onda prostom logikom koju oni ovdje primjenjuju lako mozemo zakljucit da su tipovi poput Roddicka ili bilo ko drugi sa 18+ titula na hardu bolji igraci od Nadala na toj podlozi.Tako da nisam siguran da je Nadal medju top20 igraca na betonu,dvorani,travi itd.

I zasto je Federer GOAT?GOAT je izmedju ostalog i zato sto je na svim podlogama poprilicno konstantan,dok Nadal evo 6 godina nije ugledao trecu rundu na Wimbledonu,pa vi kako hocete.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16573
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la ronaldo99 » 17 nov 2017, 20:44

Ev sve citam ne bi da se mjesam, al ev ova tabela sto je postavljena je nidje veze, Muster ima 40 titula na.sljaci ali je recimo Novak sa 13 daleko ispred njega,tako da...

Koliko god neki htjeli osporiti jednog, a drugoga dici u nebesa ili obrnuto jednostavno nema smisla,obadva su doktori svoga posla obadva su GOAT-i sad koji je bolji upitno je dosta,moze se reci da je Roger trenutno uspjeniji,ali Nadal je 5 god mladji i ako bude igrao priblizno koliko i Roger mogao bi ga cak i prestici barem u GS

Avatar
AA23
Postovi: 16064
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la AA23 » 17 nov 2017, 20:47

Nadal je GOAT svinjca i prljavoštine.

:mrgreen:

Federer je svega općenito :ljepota:

shminka
Postovi: 5134
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 17 nov 2017, 20:48

Nisam ni ja do danas znao, al Rafa je definitivno drugi najbolji travar u historiji tenisa :tokralju: :tokralju: :tokralju:

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16573
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la ronaldo99 » 17 nov 2017, 21:31

Nego kako je milina gledati ovog Dimitrova kad mu se igra tenis, elegancija na terenu ala Roger :)

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Unofficialpage » 17 nov 2017, 21:33

shminka je napisao/la:Nisam ni ja do danas znao, al Rafa je definitivno drugi najbolji travar u historiji tenisa :tokralju: :tokralju: :tokralju:
Jel to ho'š reć' da nije? :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la jestamaji » 17 nov 2017, 22:31

vi niste gledali borga, čovjek je čuda činio. RG je dominirao , Wimbledon je dominirao, a zna se kako se tada igralo, kakve su loptice i trava bile. tako nešto nije nikad niko napravio, totalna dugogodišnja dominacija na dvije krajnje različite podloge!
on bi da je nastavio igrati osvojio strašno puno, ali eto nije i zato je samo drugi najveći na toj šljaci, zemlji, pijesku ili kago god to zovete.

za sve ove poslije se dogovorite :mrgreen:

shminka
Postovi: 5134
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 17 nov 2017, 22:52

Ma kakav Borg, ko je taj :rol: :rol: :rol: :rol:

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Galion » 17 nov 2017, 22:59

**** vas Federer, jesam njegov fan ali mi ga tacno zgadite nekad koliko drkate na njeg.
Evo jedna bolna cinjenica, ja sam ovako pomalo u teniskim krugovima, u Sirokom ne postoji osoba koja igra tenis da je ne znam i vecinom su u prosjeku oni koji se kuze u tenis vise za Nadala a oni koji su za Federera uglavnom nisu 5 meceva pogledali di on nije igrao.
A slicnu stvar sam primijetio i na forumu: Bodi (Nadal), Shminka (Đoković), ...
Naravno ima izuzetaka ...

Avatar
BeyKopites
Postovi: 3620
Pridružen/a: 29 feb 2012, 21:17
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la BeyKopites » 17 nov 2017, 23:01

A nema svako te sreće da se rodio prije 50 godina i pratio čuda koja je Borg činio, jedva čekam da za 20-30 godina pametujem omladini o Federeru i Nadalu.
"The best there was, the best there is and the best there will ever be!"
-CaptainFantastic08-

shminka
Postovi: 5134
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 17 nov 2017, 23:21

Galion je napisao/la:**** vas Federer, jesam njegov fan ali mi ga tacno zgadite nekad koliko drkate na njeg.
Evo jedna bolna cinjenica, ja sam ovako pomalo u teniskim krugovima, u Sirokom ne postoji osoba koja igra tenis da je ne znam i vecinom su u prosjeku oni koji se kuze u tenis vise za Nadala a oni koji su za Federera uglavnom nisu 5 meceva pogledali di on nije igrao.
A slicnu stvar sam primijetio i na forumu: Bodi (Nadal), Shminka (Đoković), ...
Naravno ima izuzetaka ...
Shminka je RF fan već desetljeće, ali ne voli da ovi ostali od RFa prave nešto što RF nije, baš kao ni ti - očigledno. :mrgreen:

A da je Novak bolji i od Rogera i od Rafe, to je valjda svima jasno, samo rijetki hoće da priznaju :beba:
Zadnja izmjena: shminka, dana/u 17 nov 2017, 23:25, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 17 nov 2017, 23:22

Galion je napisao/la:**** vas Federer, jesam njegov fan ali mi ga tacno zgadite nekad koliko drkate na njeg.
Evo jedna bolna cinjenica, ja sam ovako pomalo u teniskim krugovima, u Sirokom ne postoji osoba koja igra tenis da je ne znam i vecinom su u prosjeku oni koji se kuze u tenis vise za Nadala a oni koji su za Federera uglavnom nisu 5 meceva pogledali di on nije igrao.
A slicnu stvar sam primijetio i na forumu: Bodi (Nadal), Shminka (Đoković), ...
Naravno ima izuzetaka ...
U srž.

:mrgreen:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.