ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%
 
Ukupno glasova: 69

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19262
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 11 jan 2017, 11:20

Gledam ovog malog Duck-Hee Leeja koji nema sluha upravu u 1. kolu kvala Australian Opena.. bit ce nesto od njega sigurno, talenat je tu, veoma dobar i stabilan sa baselinea, servis solidan za njegovu visinu i godine, sve je tu i ocekujem ga za 4-5 godina u najmanju ruku u Top 10. Naravno nije jos ni blizu sposoban za ATP nivo, i dalje podsjeca na onu pravu tinejdzersku igru, ali taj talenat koji posjeduje se ne moze ne primijetiti.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Effenberg » 11 jan 2017, 15:14

Cuo sam za tog malog. Samo ne znam koliko ce mu taj nedostatak uticati na igru, jednom sam bas citao neki clanak u vezi toga i kako je dosta bitno cuti zvuk loptice kod procjene udarca, no ako je uprkos tom hendikepu toliko dobar ima buducnost.
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12689
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Mig_Mig » 11 jan 2017, 17:52

bodi123 je napisao/la:Gledam ovog malog Duck-Hee Leeja koji nema sluha upravu u 1. kolu kvala Australian Opena.. bit ce nesto od njega sigurno, talenat je tu, veoma dobar i stabilan sa baselinea, servis solidan za njegovu visinu i godine, sve je tu i ocekujem ga za 4-5 godina u najmanju ruku u Top 10. Naravno nije jos ni blizu sposoban za ATP nivo, i dalje podsjeca na onu pravu tinejdzersku igru, ali taj talenat koji posjeduje se ne moze ne primijetiti.
Gledao sam ga i ja jutros, momak je solidan.. ima materijala da bude nesto od njega. Malo teze je prepoznavao kada su mu svirali foot fault :D Sve u svemu zanimljiva pojava na teniskim terenima. Usput, za sve one koji nisu pravili fantasy ekipu, nek probaju, odlicno uradjeno, kad udju vidjet ce sve. http://fantasytennisleague.com/, nakon sto napavite sastav, broj lige je 312362
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la DANTES » 11 jan 2017, 20:50

Hoćemo tu igrati tipovanje
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12689
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Mig_Mig » 11 jan 2017, 23:18

DANTES je napisao/la:Hoćemo tu igrati tipovanje
Pa bice obje igre, tipovanje ovdje a fantasy tamo. Fanatsy ima posebnu draz igranja, znas i sam :D
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
delinjo
Postovi: 24119
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la delinjo » 12 jan 2017, 15:38

joj zrijeba....valja ovu kuravu iz Srbije poslati kuci vec u trecem kolu ccc
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 12 jan 2017, 18:34

Od Miamia će Rafa koristiti HEAD reket, traži oštrinu u udarcima, pretpostavljam

Avatar
RafaGarros9
Postovi: 1087
Pridružen/a: 20 jun 2016, 01:27
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la RafaGarros9 » 13 jan 2017, 18:24



ee... Koji kralj :urnebes: :urnebes: :urnebes: Najjace sto sam ikad vidio da neko rafu imitira,posebno zadnjih 10 sek. kad zavrsava razgovor...Kraljuuuu :bow: :tokralju:

Sto je najgore skontam da sam jutros protiv njega igrao na kladionici i oborio me al neka je... :D

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12689
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Mig_Mig » 14 jan 2017, 14:44

RafaGarros9 je napisao/la:


ee... Koji kralj :urnebes: :urnebes: :urnebes: Najjace sto sam ikad vidio da neko rafu imitira,posebno zadnjih 10 sek. kad zavrsava razgovor...Kraljuuuu :bow: :tokralju:

Sto je najgore skontam da sam jutros protiv njega igrao na kladionici i oborio me al neka je... :D
Imao sam priliku da pogledam jutrosnji mec. Prvo gledam koliko je visok lee, kontam u sebi on i Damir u cmm, Lee ima taj veliki hendikep sa govorom,sluhom itd
.. i vec je igraci u 10% sa Damirom, ali Bog je dao nasem Damiru jezicinu da se tokom meca svadja sa protivnikom,sudijom i naravno sa nekolicinom navijaca. Nekako mi je to sve upalo u oci kad vidis neke slicnosti izmedju damira i nekog igraca. Drugo,Bublik je bio na pragu poraza, sudije su ga na 2-4 pogurale, cijeli stadion,komentatori svi su vidjeli dugu loptu osim sudija, i ono sto ostaje upecatljivo, ponasanje, provokacija Bublika, obojica su juniori ali postovanje protivnika je nesto sto se uci od malih nogu, pogotovo protivnika kakav je Lee. I kolilo ja vidim, uopste Bublik ne imitira Nadala, vec on radi "interviju" sa "Nadalom".
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Galion » 01 feb 2017, 19:55

Zanimljiv meč danas u 1. kolu Challengera u Quimperu. Bivši juniorski brojevi 1, Rublev i Tsitsipas.

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Jeftha » 02 feb 2017, 00:48

slika
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

filip13
Postovi: 38042
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: ATP Tour

Post Postao/la filip13 » 03 feb 2017, 19:59


Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Jeftha » 03 feb 2017, 20:14

Ali ako volite lijep, rastrčan, atraktivan tenis, stisnut ćete fige, zapaliti svijeću ili prostrijeti serdžadu, pomoliti se ili ponadati da će Grigor Dimitrov nastaviti igrati onako kako je igrao kroz prva dva turnira sezone. U moru servis specijalista, ofenzivnih baselinera, defenzivnih prašinara i poluigrača, on i Roger Federer jedini igraju prekrasan, kompletan, umjetnički tenis.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
RafaGarros9
Postovi: 1087
Pridružen/a: 20 jun 2016, 01:27
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la RafaGarros9 » 03 feb 2017, 20:40

Jeftha je napisao/la:
Ali ako volite lijep, rastrčan, atraktivan tenis, stisnut ćete fige, zapaliti svijeću ili prostrijeti serdžadu, pomoliti se ili ponadati da će Grigor Dimitrov nastaviti igrati onako kako je igrao kroz prva dva turnira sezone. U moru servis specijalista, ofenzivnih baselinera, defenzivnih prašinara i poluigrača, on i Roger Federer jedini igraju prekrasan, kompletan, umjetnički tenis.
cuj jedini :urnebes:

Roger Federer 18GS - 35g.
Rafael Nadal 14GS - 30g.
Novak Djokovic 12GS - 29g.

Samo da podsjetim ove Rogerovce da ne lete previsoko jer jedno je sigurno da prvo mjesto nece zadrzati sasvim sigurno a nisu male sanse da padne i na trece... :kafa:

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la darker10 » 03 feb 2017, 20:52

Ne kontam kakve veze ima broj GS sa ovim sto je napisano u tekstu :D Prevelike ti nade polazes u Nadala da prestigne Federera,a covjeku je ovo bilo haman prvo finale u 3 godine na GS i jos je imao problema da uopste prodje u drugu sedmicu na brojnim GS turnirima.Novak u maju puni 30 godina i ako poslije 30. godine uspije uzet 7 slamova onda svaka cast.7 slamova su ti skoro dvije godine,sto znaci da bi Novak morao da pozuri i da uzima bar 2gs godisnje u sljedecih par godina :D

Avatar
RafaGarros9
Postovi: 1087
Pridružen/a: 20 jun 2016, 01:27
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la RafaGarros9 » 03 feb 2017, 21:44

darker10 je napisao/la:Ne kontam kakve veze ima broj GS sa ovim sto je napisano u tekstu :D Prevelike ti nade polazes u Nadala da prestigne Federera,a covjeku je ovo bilo haman prvo finale u 3 godine na GS i jos je imao problema da uopste prodje u drugu sedmicu na brojnim GS turnirima.Novak u maju puni 30 godina i ako poslije 30. godine uspije uzet 7 slamova onda svaka cast.7 slamova su ti skoro dvije godine,sto znaci da bi Novak morao da pozuri i da uzima bar 2gs godisnje u sljedecih par godina :D
Sa ovim gore tekstom broj GS nema veze,tu je moj komentar bio samo "cuj jedini".. :thumbup: al da ne pravim novi post samo ubacio jednu recenicu... :D

Jedina stvar koja Rafu moze sprijeciti da prestigne Rogera su povrede i povrede koje su ga sprijecavale i u dosadasnjem dijelu karijere jer da nisu Rafa bi vec sad bio ako ne sa istim brojem GS onda sigurno sa 1-2 iza..A u posljednje 3 godine nije bio u finalu upravo zbog tih povreda,povreda i povreda...a prije toga nije bila godina da nije osvojio bar 1GS pa ti vidi to ti dodje 3 znaci sad bi imao 17..I ako dodamo jos da je zbog povreda propustio msm 11GS u karijeri a Roger :hmmmmm: (jako malo)...

Novaka ne volim ali cu reci iskreno da koliko god on sad izgledao lose i u padu forme koliko sutra on moze poceti igrati kako je igrao prije godinu dana i moze vrlo lako uvezati 1-2 GS pa opet tako u nekom periodu..Novak je trenutno brzi na terenu od Rafe sto jest jest i puno elasticnije izgleda tako da mu dajem podjednake sanse bez obzira na 2GS manje...U trenutnoj teniskoj konkurenciju koja ce potrajati neko vrijeme spremnog Rafu i ovakvog Novaka tesko ali jako tesko moze iko izbaciti prije polufinala a kad tu dodju apsolutno postaju glavni favoriti za titulu tako da se Rogeru drma stolica... :D

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16630
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la ronaldo99 » 03 feb 2017, 21:51

Ma ljudi doce sad neki novi klinci da uzimaju titule na slemovima,novak i andy imaju jos ovu i diucu godinu da nesto uzmu ako uzmu uopste,a nzm zasto se uopste raspravlja koje najveci svih vremena,covjek.lagano sa.skoro 36 godina uzima GS i to nakon pauze od 6 mjeseci bez tenisa

Cao dovidjenja.i prijatno.

Avatar
RafaGarros9
Postovi: 1087
Pridružen/a: 20 jun 2016, 01:27
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la RafaGarros9 » 03 feb 2017, 21:57

Ma koji to novi klinci koji ?????????????
I zbog cega bi oni trebali uzimati titule novaku i andiju zabog malog pada forme i ispadanja u ranoj fazi jednog GS a prije toga ljudi bili apsolutni favoriti,u dohi odigrali abnormalan mec...Pa ako je uzeo sa 36 g. lagano zasto to ne bi novak ili andi isto uradili???????????

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la darker10 » 03 feb 2017, 22:17

Covjece da li si ti svjestan da bi Rafa morao uzet jos 5 GS,a pritom vec 3 godine nije uzeo nijedan?Rafine povrede su rezultat njegovog tenisa,a da ne igra tenis kakav igra ne bi bilo tih povreda,al ne bi bilo ni titula.Kad to shvatis onda cemo pricat.Nadalu su mnogi strucnjaci jos tamo kad se tek pojavio na svjetskoj sceni 2005. ili 2006. predvidjali da ce imat ogromnih problema sa povredama zbog stila tenisa kojeg igra i to se na kraju i desilo i nikog nije zacudilo.Neki su mu cak predvidjali da nece ni igrat ovoliko dugo,ali eto barem je tu,a sad ce i 31.Ne kazem da nema sanse za jos neki Roland Garros,al da uzme jos 5 GS nema sanse.Da je dobio ovo finale i da je razlika samo 2,mozda bi i mogao uradit nesto,a ovako jako,jako tesko.
Nole ove godine pocinje gazit tridesete,a ja mislim da je previse da uzme 7 slamova poslije tridesete.Vec pokazuje znakove dotrajalosti,porazi u ovako ranoj fazi su svakako to.

Avatar
Eld0rado
Postovi: 827
Pridružen/a: 20 jul 2015, 16:22
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Eld0rado » 04 feb 2017, 10:58

Rafa je imao 2x velike šanse protiv Wawrinke i protiv Federera na AO koje nije iskoristio.

Imao bih 16-GS i otvorenu šansu do RG da se izjednaci sa Federerom ali gotovo je to :)

Pratio sam najviše Nadala koji na kraju nije imao srece. Možda uzme još jednom neki GS al to je to.

Dugo ce Federer biti na tronu, sumnjam da ce se u skorije vrijeme pojaviti neko da ga može stici.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.