ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%
 
Ukupno glasova: 69

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12680
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Mig_Mig » 04 jan 2018, 21:59

bodi123 je napisao/la:Rublev je strašan. Zaljubio sam se u njegovu igru. Fascinantan ofanzivni repertoar ispraćen vrhunskim balansom, strpljenjem i kretanjem. Forhendom crta bukvalno šta poželi, a ni direktni poeni iz bekenda mu nisu strani, umije spustit paralelu, umije napast drugi servis, umije odigrat vrhunski passing. U pauzi je očigledno radio i sa nekim psiholozima, i sada je vidno napredovao i na mentalnom planu. Ovaj dečko je budući multislam šampion. :tokralju:

Borna... presmiješan lik.
Bas sam to pisao edi privatno. Kako lik udara lopticu i to u kontinuitetu. Cudo koliko je napredovao, poigravao se sa Bornom, kojeg ocigledno neko bas skroz pogresno savjetuje, da na ovakvim brzim uslovima on gradi karijeru na defanzivi. Rus ga je pomeo.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
AA23
Postovi: 16072
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la AA23 » 04 jan 2018, 22:16

Kyrgios će biti dobar ove godine, svake godine napreduje i opet mislim da je jači od njegovih rivala ma koliko god bio on komad budale

Wawrinku očekujemo na terenima ove godine nadam se :thumbup:

Goffin se popravio i ustabilio tako da bi i on trebao predstavljati neki standard

Griši ne vjerujem nikako

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Effenberg » 04 jan 2018, 23:08

bodi123 je napisao/la:Rublev je strašan. Zaljubio sam se u njegovu igru. Fascinantan ofanzivni repertoar ispraćen vrhunskim balansom, strpljenjem i kretanjem. Forhendom crta bukvalno šta poželi, a ni direktni poeni iz bekenda mu nisu strani, umije spustit paralelu, umije napast drugi servis, umije odigrat vrhunski passing. U pauzi je očigledno radio i sa nekim psiholozima, i sada je vidno napredovao i na mentalnom planu. Ovaj dečko je budući multislam šampion. :tokralju:

Borna... presmiješan lik.
Apsolutno se slazem! :thumbup:

Borna to je sve balkanski mentalitet i sistemi, brza slava i uspjesi i onda ga libo cuna. Rubljev strasno podcijenjen na spekulativnim trznicama takodje! :lol:
AA23 je napisao/la:Kyrgios će biti dobar ove godine, svake godine napreduje i opet mislim da je jači od njegovih rivala ma koliko god bio on komad budale

Wawrinku očekujemo na terenima ove godine nadam se :thumbup:

Goffin se popravio i ustabilio tako da bi i on trebao predstavljati neki standard

Griši ne vjerujem nikako
I ovo se slazem osim za Grisu. David je bas se dobro popravio i bice neki faktor. Grisha se isto popravio pogotovo mentalno i sto se tice clutch igre, danas ga gledao nehumano koliko je sralo Millmana ali je ovaj ostao skroz hladan i okrenuo. Domija sam gledao (i cekao za pare) trzo je malo al jbg moras ga cijenit uvijek daje 300% i procepice ga kad tad jer je ogroman radnik, al jbg mora u pm jednom naucit i bez spina da ima sta da nasikira protivnika i igru na mrezi mora drasticno popravljati. Tsisipas je isto jak talent al nije rang da sad gore se ugura medju top ali za 30-40 moze. Jako nezgodan igrac pogotovo na servi kad je.
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la alex1991 » 05 jan 2018, 08:20

Kakav igrac ce da bude De Minaur ustvari vec je igracina :bow:
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Effenberg » 05 jan 2018, 15:43

Gledo Alexa sad i bgm on ima neki sindrom kad protivnika krene srat sve zivo. Odmah neke frustracije i samo krene padat u igri i nikad se ne oporavi. Evo dubl ce odluciti ko ide na Svicu a ova Andja Kerber bolje reternira od Alexa, danas mu Kokkinakis radio sta hoce. [emoji38]
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 05 jan 2018, 16:07

Mig_Mig je napisao/la: Bas sam to pisao edi privatno. Kako lik udara lopticu i to u kontinuitetu. Cudo koliko je napredovao, poigravao se sa Bornom, kojeg ocigledno neko bas skroz pogresno savjetuje, da na ovakvim brzim uslovima on gradi karijeru na defanzivi. Rus ga je pomeo.
Kako očekuješ da Borna sa onim pokušajem od forhenda bude ofanzivniji teniser, nemoguća misija. :mrgreen:

On je pogrešno nasavjetovan onog dana kad mu je njegov učitelj pokazao tehniku forhenda, a on još ne radi apsolutno ništa po pitanju napretka istog.

Kakav je Simon penicilin za Čilkana.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Dex » 05 jan 2018, 16:54

Kako igra ovaj mali Rublev
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 05 jan 2018, 16:54

Strašno kakav tempo nameće mali i kako razbija s oba krila. :bow:

Rublev, Zverev, Kyrgios, Shapovalov, kakva nas era čeka.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Unofficialpage » 05 jan 2018, 17:13

Rublev je dobar ali mora poraditi na taktici, ovaj turnir ga ide ali ne mora svaku zapinjati kao da je zadnja. Ali to će vremenom doći, ima strašne predispozicije da bude brutalan, fh mu mora biti prednost odnosno oružje a ne mana, a to će biti onda kad bude znao kad treba udariti 160 kmh a kad 110 kmh.

@bodi i Tsitsipas, strašan je.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 05 jan 2018, 17:16

Nije Tsitsipas nivo ove četvorke, nit će kad biti. Dobar da, potencijala za nešto više nisam vidio.

Što se tiče Rubleva. Trenutno ima 2 očigledna nedostatka koja će morati korigovati. Prilazni udarci, odnosno kratke i niske loptice mu prave problem, to je stvar rutine koja bi trebala doći sama od sebe vremenom, i druga stvar, igra na mreži je ispodprosječna kao i kod većine mladih tenisera.
Zadnja izmjena: bodi123, dana/u 05 jan 2018, 17:22, ukupno mijenjano 1 put.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Unofficialpage » 05 jan 2018, 17:21

Njemu je ovo prva sezona, prava, na ATP touru, ima tek 18 godina, odličan je. I Rublev je bio pao pa se podigao ponovo. Ima mladih igrača koji će biti odlični. I De Minaur pravi dobre rezultate, nisam ga gledao pa ne znam kako igra ali očigledno dobro igra dok pravi ovakve rezultate.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 05 jan 2018, 17:26

Tsitsipas je šablonski teniser bez dominantnog udarca. Nema X faktora u svojoj igri da bi bio multislam šampion. Talentovan itekako, ali talentovani su i Ćorić, Kachanov, Donaldson, Medvedev pa teško da će iko od njih biti nivo Rubleva ili Zvereva koji su generacijski talenti.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Unofficialpage » 05 jan 2018, 17:29

bodi123 je napisao/la:Tsitsipas je šablonski teniser bez dominantnog udarca. Nema X faktora u svojoj igri da bi bio multislam šampion. Talentovan itekako, ali talentovani su i Ćorić, Kachanov, Donaldson, Medvedev pa teško da će iko od njih biti nivo Rubleva ili Zvereva koji su generacijski talenti.
Eto te k'o Karleuša, nema X faktor. :mrgreen: Meni se sviđa Ciciban kako igra, podsjeća me na Federera. :mrgreen: Vidjet ćemo ko će šta osvojiti, svi su oni još jako daleko od tog.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 05 jan 2018, 17:31

Ako misliš izgledom, možda i može proći. :mrgreen:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Unofficialpage » 05 jan 2018, 17:35

I i udarcima, nije to taj kvalitet ali liče malo, više nego Dimtrovu. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
AA23
Postovi: 16072
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la AA23 » 05 jan 2018, 18:05

Ja mislim da nas ne očekuje lijepa era tenisa, zato što je ovaj sport postao fizički dominantniji, ne tehnički potkovaniji

Nećeš više vidjeti Federera, Rafu, Đoku i Mareja, niti Wawu, Berdiha, Rižu i ostalu bagru, ovi momci što dolaze i to stavljam naglasak na Kyrgiosa, Thiema, Zvereva, Khacanova i druge, sve je to nažalost oslonjeno na fizičku jačinu u tenisu, naravno da oni posjeduju talenat, zato jesu tu gdje i jesu, ali tenis gubi onu mekšu stranu i postaje borba snage, a ne inteligencije koju ova stara generacija ima i oni prije i sa kojom i dan danas deru ovu mladu gamad (Federer, Rafa)

Žao mi je što ćemo vremenom gubiti ove old school tenisere, jer oni su vjerovatno najveći ovog sporta, iako će doći mnogi, mislim da dugo vremena nećemo vidjeti ljepotu tenisa kao ovaj period od 2000-2020

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la KingJamesMVP » 05 jan 2018, 18:42

Šta je s Thiemom pa odustao od dvoboja s Monfilsom?
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 05 jan 2018, 18:46

KingJamesMVP je napisao/la:Šta je s Thiemom pa odustao od dvoboja s Monfilsom?
Bolestan.
slika
PS. Rafa i Novak su danas trenirali na Rod Laveru. Rafa je siguran za AO, Novak će uskoro donijeti odluku da li će igrati.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
AA23
Postovi: 16072
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la AA23 » 06 jan 2018, 11:04

Roger bez poraza u novoj sezoni, keep up the good work Roger !

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la DANTES » 06 jan 2018, 11:25

AA23 je napisao/la:Roger bez poraza u novoj sezoni, keep up the good work Roger !
Mislim da se HC ne računa u statistiku
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.