ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%
 
Ukupno glasova: 69

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19262
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 23 mar 2017, 02:13

jestamaji je napisao/la:još nešto bodi, možda je interesantno za neke od vas teniskih freakova. na olimpijadi u londonu smo odsjeli u blizini wimbledona i išli smo vozom svako jutro u grad. jedno jutro je pored nas sjedila akreditirana igračica koju nisam prepoznao. pročitao sam joj ime na akreditaciji i vidio da je "naša" , u pitanju je bila marina eraković sa novog zelanda. pitao sam je u šali zar mora vozom ići kad igra turnir. ona se nasmijala i počela je kratka ali interesantna priča. elem ako nisi top igrač na nekim turnirima čak nemaš ni pristup svemu onome čemu imaju top igrači(ce), a to zna čak biti i problem sa treningom u danima kada nemaš meč. rekla je nešto u stilu "moraš na skoro sve sam misliti" mene je to šokiralo, pitao sam je da li je to samo na olimpijadi tako a ona je rekla na olimpijadi je još super kako je na ostalim turnirima.... a ona je tada bila unutar top 50, ali očito to ne znači puno

bilo bi interesantno čuti šta damir misli o svemu tome. ja znam par ljudi koji ga dobro poznaju, ako se ikad ukaže prilika pitaću ga to, ili njega ili mu starog
Pa vidis nesto, sad dolazimo do moje price gdje su teniseri ipak oni koji moraju biti u prvom planu jer radi njih i publika dolazi. stvar je u tome da imas bolje i losije organizovane turnire, recimo, opet se vracamo na tu Australiju koja je po vecini tenisera i ostalih strucnjaka najbolje organizovani GS, GS koji svakom teniseru pruza vrhunske uslove, pocevsi od smjestaja, treninga pa do ostalih manje bitnih stvari, sto naravno kosta, zbog toga su RG i WB sad vec dosta zaostali za Australijom, manje love manje ugodjaja, pa eno na RGu nisu u stanju napraviti pisljivi krov barem na PCu, gdje ces dalje, znas i sam je vlasnik IWa covjek koji se nalazi u Top 10 najbogatijih ljudi na svijetu po nedavnoj Forbesovoj listi, sve ti je jasno

Viskovic je pricao o tome dosta puta, i opet, on stavlja IW u prvi plan kao daleko najbolje organizovani Masters(opet za tenisere pricam naravno), svaki teniser je zbrinut kao malo gdje, nikome ne fali nista i uslovi su vrhunski i za Nadala i za Troickog i za Nedovjetsova

I onda dolazis do tih turnira sa manjim budzetima gdje je za ocekivati da organizatori stave one na prste jedne ruke nabrojane top tenisere ispred nekolicine manjih ribica, **** se organizatoru Nice hoce li Ramosu Vinolasu faliti sta, ako me razumijes, koji je zamjenjiv u svakom scenariju sa isto toliko bitnim teniserom

Istanbul plati Federeru da dodje odigrati vise nego sto ce pobjednik turnira zaraditi uopste, i tako da ne duzim.., na vrhunskim turnirima uslovi su vrhunski za sve tenisere manje vise(Australija, IW, USO..), dok na onim manjim turnirima vec ima poprilicnih oscilacija u organizaciji, sto je i logicno na neki nacin obzirom na ogranicene budzete vecine turnira
Zadnja izmjena: bodi123, dana/u 23 mar 2017, 02:44, ukupno mijenjano 1 put.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Jeftha » 23 mar 2017, 02:14

Zasto nema Federera u anketi?
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16523
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la jestamaji » 23 mar 2017, 08:22

bodi123 je napisao/la: Pa vidis nesto, sad dolazimo do moje price gdje su teniseri ipak oni koji moraju biti u prvom planu jer radi njih i publika dolazi. stvar je u tome da imas bolje i losije organizovane turnire, recimo, opet se vracamo na tu Australiju koja je po vecini tenisera i ostalih strucnjaka najbolje organizovani GS, GS koji svakom teniseru pruza vrhunske uslove, pocevsi od smjestaja, treninga pa do ostalih manje bitnih stvari, sto naravno kosta, zbog toga su RG i WB sad vec dosta zaostali za Australijom, manje love manje ugodjaja, pa eno na RGu nisu u stanju napraviti pisljivi krov barem na PCu, gdje ces dalje, znas i sam je vlasnik IWa covjek koji se nalazi u Top 10 najbogatijih ljudi na svijetu po nedavnoj Forbesovoj listi, sve ti je jasno

Viskovic je pricao o tome dosta puta, i opet, on stavlja IW u prvi plan kao daleko najbolje organizovani Masters(opet za tenisere pricam naravno), svaki teniser je zbrinut kao malo gdje, nikome ne fali nista i uslovi su vrhunski i za Nadala i za Troickog i za Nedovjetsova

I onda dolazis do tih turnira sa manjim budzetima gdje je za ocekivati da organizatori stave one na prste jedne ruke nabrojane top tenisere ispred nekolicine manjih ribica, **** se organizatoru Nice hoce li Ramosu Vinolasu faliti sta, ako me razumijes, koji je zamjenjiv u svakom scenariju sa isto toliko bitnim teniserom

Istanbul plati Federeru da dodje odigrati vise nego sto ce pobjednik turnira zaraditi uopste, i tako da ne duzim.., na vrhunskim turnirima uslovi su vrhunski za sve tenisere manje vise(Australija, IW, USO..), dok na onim manjim turnirima vec ima poprilicnih oscilacija u organizaciji, sto je i logicno na neki nacin obzirom na ogranicene budzete vecine turnira
u principu to jeste tako, teniski turnir je kompletan ako je vrhunski i za gledaoce i za sve igrače i za medije. ali jako često to nije baš onako kako se predstavlja. problem je slijedeći, nažalost mišljenje jednog teniskog zaljubljenika se formira 90% na osnovu toga što roger, rafa, andy i novak (koji se vozaju u limuzinama i ako im prahne traže i dobiju trening termin na centre courtu) kažu o turniru kad preuzmu pehar ili u nekom intervjuu, 9% na osnovu onoga što vidiš na TVu i 1% na osnovu svega ostalog. naravno za vinolasa ili njemu slične većinu boli k.urac, mene prvoga, ali ja kad odem negdje na turnir ne želim da se osjećam ko turist u makarskoj po logici "ko te je.be, ako ti slijedeće godine ne dođeš doće neko drugi", a to je jako često tako, a na indian wellsu itekako! to je turnir za bogate penzionere iz palm springsa i west coast VIP-je koji je zahvaljujući prebogatom vlasniku zauzeo mjesto koje ne zaslužuje. ta priča o petom Grand Slamu je šuplja do neba. smao da dodam, ja sam tamo bio dva puta, '99-te (to je bio moj prvi veliki turnir i prvi puta u USA uopšte, dakle davno prije larryjevog upliva i prije rekonstrukcije) i pretprošle godine. po meni je to isto sranje, samo je sad pakovanje malo ljepše, npr parking je sada označena livada dok je prije bila samo livada, i naravno tereni su sada skroz drugačiji ali to je normalno :mrgreen:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16523
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la jestamaji » 23 mar 2017, 09:36

ali zajebi tenis uživo, u nekom trenutku skontaš da se na TVu najbolje vidi :mrgreen:

a i nije fudbal da se ide zbog atmosfere, nje slabo gdje da ima. u wimbledonu definitivno, ostalo slabo. od mastersa jedino pariz donekle :mrgreen: :wave:

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9977
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Edin TM87 » 23 mar 2017, 10:48

jestamaji je napisao/la:ali zajebi tenis uživo, u nekom trenutku skontaš da se na TVu najbolje vidi :mrgreen:

a i nije fudbal da se ide zbog atmosfere, nje slabo gdje da ima. u wimbledonu definitivno, ostalo slabo. od mastersa jedino pariz donekle :mrgreen: :wave:
Nikad u zivotu. Mozda je na tvu preglednije ali zayebi to, ja koji sam gledo Jushku, Setku, Haider Maurera i tako te prevare po Celendzeru kod nas ostao sam syeban kakvi su to udarci kad gledas uzivo, dok na tvu uopce nemas taj osjecaj cak i kad gledas veliku cetvorku.

Ne mogu da zamislim uzivo razmjenu Djokovic - Murray recimo, sta se tu desava :D
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
jestamaji
Postovi: 16523
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la jestamaji » 23 mar 2017, 11:01

Edin TM87 je napisao/la:
jestamaji je napisao/la:ali zajebi tenis uživo, u nekom trenutku skontaš da se na TVu najbolje vidi :mrgreen:

a i nije fudbal da se ide zbog atmosfere, nje slabo gdje da ima. u wimbledonu definitivno, ostalo slabo. od mastersa jedino pariz donekle :mrgreen: :wave:
Nikad u zivotu. Mozda je na tvu preglednije ali zayebi to, ja koji sam gledo Jushku, Setku, Haider Maurera i tako te prevare po Celendzeru kod nas ostao sam syeban kakvi su to udarci kad gledas uzivo, dok na tvu uopce nemas taj osjecaj cak i kad gledas veliku cetvorku.

Ne mogu da zamislim uzivo razmjenu Djokovic - Murray recimo, sta se tu desava :D
prebacuju lopticu dok jedan ne pogriješi ili je ne stigne :mrgreen:

fazon sa tenisom uživo je da je za nas obične smrtnike kad igraju ti veliki igrači (posebno ako je završnica turnira) jako teško dobiti kartu na dobrom mjestu odakle bi mogao posmatrati te udarce tako da ih u potpunosti vidiš, tj da možeš sve ocijeniti, i visinu, i zamah i pokret itd. mjesta tipa "položaj kamere" ili prvi redovi su "forget it", to se obično niti ne prodaje, ostaju ti ćoškovi ili gornji redovi.
a kad štagod dobro uloviš onda obično top igrači ispadnu i onda moraš da gledaš sock-pouille :mrgreen:

elem TV je majka

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9977
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Edin TM87 » 23 mar 2017, 11:07

Dobro, na Sarajevo Indoorsu si imao jednu tribinu, pravu tenisku :D

Au Sock - Pouille, poslastica za uzivo :D
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
jestamaji
Postovi: 16523
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la jestamaji » 23 mar 2017, 11:41

bodi123 je napisao/la:Tommy malo direktor najboljeg Mastersa na svijetu pa malo se ufati reketa i igra tenisa. :lol: :bow:
navodno mu je neko pustio neku veliku gušterčinu na teren za vrijeme meča :mrgreen:

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19262
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 23 mar 2017, 16:47

jestamaji je napisao/la:
bodi123 je napisao/la:Tommy malo direktor najboljeg Mastersa na svijetu pa malo se ufati reketa i igra tenisa. :lol: :bow:
navodno mu je neko pustio neku veliku gušterčinu na teren za vrijeme meča :mrgreen:
vidio sam, uleti iguana na teren a Tomi selfi s njom napravi :mrgreen:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la delko » 23 mar 2017, 17:20

Sta mislite, hoce li igrati Roger Monte Carlo ? :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Galion » 23 mar 2017, 19:24

Jeftha je napisao/la:Zasto nema Federera u anketi?
''Ko će biti novi broj 1?''
Federer bi bio novi stari haha, glasamo za nekog ko još nikad nije bio. Ali vidim da ih dosta nije skontalo jer ima previše ovih što su glasali za ''nitko od navedenih'' :D

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 23 mar 2017, 20:48

delko je napisao/la:Sta mislite, hoce li igrati Roger Monte Carlo ? :)
Ne :mrgreen:

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9977
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Edin TM87 » 23 mar 2017, 23:23

Po nekoj mojoj racunici, ako digne Miami, polufinala RG, Rima i MC, odbrani travu i dobri rezultati u Americi, eto njega na no1 u Kini :D

Ali samo zdravlja, rezultati ce doci lagano.
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Galion » 24 mar 2017, 11:06

Edin TM87 je napisao/la:Po nekoj mojoj racunici, ako digne Miami, polufinala RG, Rima i MC, odbrani travu i dobri rezultati u Americi, eto njega na no1 u Kini :D

Ali samo zdravlja, rezultati ce doci lagano.
Samo da je jos carobni stapic pa da boldano ostvari. Prije ce Damir bit top 20 neg on ovo povezat.

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 24 mar 2017, 11:17

nije prijavio MC uopšte, ostaje mu WC naravno, al da je mislio igrat prijavio bi

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9977
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Edin TM87 » 24 mar 2017, 11:24

shminka je napisao/la:nije prijavio MC uopšte, ostaje mu WC naravno, al da je mislio igrat prijavio bi
Ma mislio sam na Madrid.
Galion je napisao/la:
Edin TM87 je napisao/la:Po nekoj mojoj racunici, ako digne Miami, polufinala RG, Rima i MC, odbrani travu i dobri rezultati u Americi, eto njega na no1 u Kini :D

Ali samo zdravlja, rezultati ce doci lagano.
Samo da je jos carobni stapic pa da boldano ostvari. Prije ce Damir bit top 20 neg on ovo povezat.
Sto da ne? Koji se to strasni sljakas pojavio na touru da ga ugrozava. Idalje su tu samo Djokovic, Nadal i Wawrinka, Murray jest napredovo na sljaci to stoji, ali ako si top 4 znaci jednog od njih trebas izbjec svi ostali su projektovani u 1/2 po zrijebu. Ako mislis da ga buranija Nishikori, Thiem itd moze ugrozit u ovoj formi varas se.

I da, mislio sam prosjecno polufinale, dakle moze negdje uletit u finale, negdje 1/4 i to je daleko od nerealnog ;)
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 24 mar 2017, 11:33

Previše mu je to tenisa, jedan masters + RG vrlo vjerovatno igra ove godine...Wimbledon je prioritet i doći na njega u ok formi, šljaka je nebitna

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Galion » 24 mar 2017, 14:29

Ja se po pitanju Federera slazem sa @Shminkom ali vidjet cemo.

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9977
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Edin TM87 » 24 mar 2017, 18:10

shminka je napisao/la:Previše mu je to tenisa, jedan masters + RG vrlo vjerovatno igra ove godine...Wimbledon je prioritet i doći na njega u ok formi, šljaka je nebitna
Mislim da to zavisi od Miamija, ako napravi dobar rezultat zazelit ce se stara guzica opet broja 1 i rekorda sto dolaze s tim.

Mada se i ja slazem da treba tempirat formu za W.
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19262
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 24 mar 2017, 18:20

Covjek je odigrao tek 2 turnira i 14-15 meceva poslije odmora od pola godine i zbog toga djeluje ovako razigran, odmoran i leprsav, jasno je sto se bude ulazilo dublje u sezonu da ce biti sve umorniji, s toga sljaku treba preskociti u sirokom luku, odigrati eventualno Rim i RG i onda sve karte baciti na Wimbledon, kakav broj 1 i qrac em mu je nepotreban jer drzi rekord u sedmicama i tesko ce ga neko u dogledno vrijeme skinuti em bi morao kopati po nepotrebnim turnirima a to mu sa 36 u guzici najmanje treba
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.