ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%
 
Ukupno glasova: 69

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la KingJamesMVP » 13 avg 2017, 23:30

Valjda nije neka ozbiljna ozljeda za Federera, bilo bi katastrofa kad bi i on propustio US Open. Već nedostaju Nole i Stan, Murray je također upitan. Čilić je rekao da će igrati
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
Fk_zeljo_1921
Postovi: 4938
Pridružen/a: 04 okt 2009, 16:09
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Fk_zeljo_1921 » 13 avg 2017, 23:31

Zverev je igrao najbolji tenis na ovom turniru i zasluženo ga je osvojio, cestitke :thumbup:

Nadam se da nije ništa opasno s leđima, brz oporavak majstore :salut:
"I've failed over and over and over again in my life and that is why I succeed." -Michael Jordan

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la jestamaji » 13 avg 2017, 23:41

odlično je ovo, konačno imamo novog igrača koji je otresao novaka i rogera u finalima mastersa, bili ne bili povrijeđeni njih dvojica, to nikoga ne interesuje

top! samo tako dalje!!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la DANTES » 13 avg 2017, 23:45

jestamaji je napisao/la:odlično je ovo, konačno imamo novog igrača koji je otresao novaka i rogera u finalima mastersa, bili ne bili povrijeđeni njih dvojica, to nikoga ne interesuje

top! samo tako dalje!!
Ma njegov stav u finalu protiv njih je ono što obara sa nogu.. Izašao sam da vas dobijem. Jer znam da sam bolji. To se traži
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19234
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 13 avg 2017, 23:47

Mašinerija, mogao bi Saša već naredne sezone do broja 1, do kraja godine će biti broj 3 :tokralju: :tokralju: :tokralju:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
AA23
Postovi: 16015
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la AA23 » 14 avg 2017, 00:17

Još je rano za njega po mom mišljenju da bude broj jedan.

Zašto? Zato što mu to Novak/Rafa/Murray neće dozvoliti.

Federer ne znam jer čovjek ima 36, te vidimo kako odjednom povreda zakuca na vrata.

Zverev je dobio lošeg Novaka i lošeg Federera u finalima Mastersa, ne oduzimam ništa od pobjede Zverevu, ali to su činjenice.

Sljedeće godine kada Đoković uđe u dobru formu, zajedno sa Marejem i Nadalom, neće moći do prvog mjesta zasigurno. Možda sve dok Novak i Nadal ne budu prestali igrati solidan tenis, jer ipak o šampionima pričamo.

Iskazujem mišljenje, Zverev neće još do prve pozicije dok su ovi gore navedeni tu, ali za 20 godina uzeti 2 Mastersa, svaka čast majstore.

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9974
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Edin TM87 » 14 avg 2017, 00:23

Jedno od rijetkih finala Federera koje nisam bio u mogucnosti gledati, stigao bih na 3. set da ga je uspio izborit. Ocekivao sam da ce ga Zverev dic iskreno, Rogerov najlosiji turnir od pocetka sezone, bio je kadar da ispadne od Ferrera i bi da ovaj nema kompleks. Poslije njega igraci koji ga ne bi nikad mogli ugrozit i onda dolazi finale, igrac koji igra strasno, koji je spreman da pobijedi najbolje u finalima vec sad, s vjetrom u ledja zbog strasno spasene mec lopte protiv Gaskea, vidjelo se da je ovaj turnir njegov. Vezao 2 titule za redom Washington, Montreal - svaka cast, mislim da dogodine polahko krece dominacija.

Po komentarima vidim da je Federer platio ceh ganjanja 1. mjesta, samo se nadam da nije ozbljino i da ce igrat USO.
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19234
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 14 avg 2017, 00:24

@AA23

Zverev je već sad bolji igrač od Endija, i to onako poprilično, Novak mu neće nikada u karijeri predstavljati preveliku prijetnju, jer mu Novakova igra leži, to smo valjda vidjeli u Rimu, ostali nisu vrijedni spomena, do sad mu je Rafa bio najozbiljnija prijetnja i njega još uvijek nije pobjedio, mada je i to samo pitanje trenutka, vjerujem da bi ga već sad u Montrealu rutinski dobio.

No. 1 naredne sezone je itekako realan, prepun je snage, velika prednost mu je što je očigledno jako spreman i ne pati od fizičkih problema, u stanju je vezati završnice turnira u kontinutitetu za razliku npr. od Kyrgiosa, na sve 3 podloge je skoro podjednako dobar.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Fk_zeljo_1921
Postovi: 4938
Pridružen/a: 04 okt 2009, 16:09
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Fk_zeljo_1921 » 14 avg 2017, 00:32

slika

Nishikori isto odustao od Cinicnatija, još će gori turnir bit nego u Montrealu
"I've failed over and over and over again in my life and that is why I succeed." -Michael Jordan

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19234
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 14 avg 2017, 00:44

Masters 1000 winners in 2017:
Indian Wells - Federer
Miami - Federer
Monte Carlo - Nadal
Madrid - Nadal
Rome - Zverev
Montreal - Zverev
Po 2 podjelili 2 legende i naredni koji će u ATG društvo :tokralju: :tokralju: :tokralju:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Believe
Postovi: 3181
Pridružen/a: 16 mar 2013, 18:22
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Believe » 14 avg 2017, 00:48

Po 2 podijelili najveći teniser svih vremena, najveći teniser svih vremena na šljaci i veliki talenat (koji se tek treba pokazati).
You'll never walk alone.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19234
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 14 avg 2017, 00:51

ja ima i to
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
AA23
Postovi: 16015
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la AA23 » 14 avg 2017, 01:10

bodi123 je napisao/la:@AA23

Zverev je već sad bolji igrač od Endija, i to onako poprilično, Novak mu neće nikada u karijeri predstavljati preveliku prijetnju, jer mu Novakova igra leži, to smo valjda vidjeli u Rimu, ostali nisu vrijedni spomena, do sad mu je Rafa bio najozbiljnija prijetnja i njega još uvijek nije pobjedio, mada je i to samo pitanje trenutka, vjerujem da bi ga već sad u Montrealu rutinski dobio.

No. 1 naredne sezone je itekako realan, prepun je snage, velika prednost mu je što je očigledno jako spreman i ne pati od fizičkih problema, u stanju je vezati završnice turnira u kontinutitetu za razliku npr. od Kyrgiosa, na sve 3 podloge je skoro podjednako dobar.
Nemaju Rafa i Nole 36 pa da im možeš skratiti dominaciju u narednim godinama, iako su mladići tu.

Ne znam..ja još uvijek vjerujem ili bolje rečeno ne vjerujem da će Novak, Rafa i ostali " stari " da tek tako prepuste zadnje godine karijera svojih nekim malcima, pogotovo kada je Roger postavio standard da sa 36. osvojio 2 GS-a, zamisli tek onda šta razmišljaju Novak i Rafa, mislim koliko god ne volio protivnike Federera, ne bih da se ova generacija " istroši " tek tako, nemam nekih ljubimaca među ovim next genovima pa možda ovako razmišljam.

Čekaću ja braću Federer izgleda kako je počelo :D

shminka
Postovi: 5132
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 14 avg 2017, 01:13

Ko da će se nešto pitat oni tu, ovaj napreduje konstantno, nije ispunio ni blizu svoj potencijal, a vrijeme je na njegovoj strani.

Nije se pitao Federer kad ga je Rafa sa trona svrgnuo, ko što se ni Rafa ništa nije pitao kad ga je Novak prekucao, to prosto tako ide, ne može se zaustaviti. Previše je jak lik.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19234
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 14 avg 2017, 01:19

ma dovoljno je to što će Saša naredne sezone preorati cijelu sezonu od početka do kraja jer je ova bila tek taj početni dio proboja u sami vrh, odigrati sve turnire koji mu budu u rasporedu i mnogo više tenisa od Rafe, Novaka a da ne pričam o Rogeru, i zahvaljujući Top 4 rankingu kojeg će imati kroz cijelu sezonu preskakati će prva kola mastersa, imati lakše žrijebove, izbjegavati ove najbolje do SFa i vjerujem da će uz dodatni napredak mu to biti dovoljno da se bori za prvo mjesto u nekom momentu u sezoni, ne mogu Rafa Novak i ovi ostali više pratiti ovaj tempo igranja turnira koji će Saša odraditi, a on može biti samo bolji i bolji, neizbježan je on kao novi No 1 u vrlo skorom periodu
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Effenberg » 14 avg 2017, 02:47

Svaka cast Aci! :clap: :clap:

A Rogeru brz oporavak! :pray: :pray:
bodi123 je napisao/la:Zverev je već sad bolji igrač od Endija, i to onako poprilično, Novak mu neće nikada u karijeri predstavljati preveliku prijetnju, jer mu Novakova igra leži, to smo valjda vidjeli u Rimu, ostali nisu vrijedni spomena, do sad mu je Rafa bio najozbiljnija prijetnja i njega još uvijek nije pobjedio, mada je i to samo pitanje trenutka, vjerujem da bi ga već sad u Montrealu rutinski dobio.
Rafa i prijetnje! Dobar fol! :lol: :lol:

slika
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

shminka
Postovi: 5132
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 14 avg 2017, 10:49

Ne može bodi objektivno oko Rafe, al baš nikako. Rafa je igrački daleko najlakši protivnik za Zvereva od velike trojke.

Avatar
arelinho
Postovi: 16399
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la arelinho » 14 avg 2017, 10:52

Zaslužena pobjeda Saše. :clap: :clap:

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19234
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 14 avg 2017, 11:13

shminka je napisao/la:Ne može bodi objektivno oko Rafe, al baš nikako. Rafa je igrački daleko najlakši protivnik za Zvereva od velike trojke.
Fakt je da ga nije pobjedio, 2 teška meča je izgubio i jedan lagano, ne znam zašto je to teško sagledati, činjenica, i sam kažem da bi ga već sad u Montrealu dobio, Rogera je uzeo još prošle godine, Novaka u prvom finalu mastersa.

Novak mu je lakši matchup od Rafe.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

shminka
Postovi: 5132
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 14 avg 2017, 11:21

bodi123 je napisao/la:
shminka je napisao/la:Ne može bodi objektivno oko Rafe, al baš nikako. Rafa je igrački daleko najlakši protivnik za Zvereva od velike trojke.
Fakt je da ga nije pobjedio, 2 teška meča je izgubio i jedan lagano, ne znam zašto je to teško sagledati, činjenica, i sam kažem da bi ga već sad u Montrealu dobio, Rogera je uzeo još prošle godine, Novaka u prvom finalu mastersa.
Jeste, ali je fakt i da ga je Imao rutinski u prvom meču, e sad što je fulio zicer od voleja na meč loptu je pitanje neiskustva...nije se baš nešto tu Rafa pitao :mrgreen:

Valjda ćemo vidjeti i njihov meč u nastavku sezone :opaopa:

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.