ATP Tour

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Ko će biti novi broj 1?

Anketa je završila: 25 mar 2017, 15:32.

a) Kei Nishikori
1
1%
b) Miloš Raonić
3
4%
c) Grigor Dimitrov
6
9%
d) Dominic Thiem
13
19%
e) Nick Kyrgios
5
7%
f) Alexander Zverev
23
33%
g) nitko od navedenih
18
26%
 
Ukupno glasova: 69

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la leorey » 28 mar 2017, 14:48

bodi123 je napisao/la:Ako je Rosol drvo onda je i Federer drvo i svi teniseri sa dobrim servisom :mrgreen: :mrgreen:

Pricas o mlacenju a lik sa 2 servis bota ima 11-0, kakve crne veze ima sto su mu uzeli po neki set kad ga nisu dobili ni jednom
Ja drvecem smatram igrace koje imaju SAMO servis i nista vise. Npr za mene je i Raonic drvo, vjerovatno najgori igrac koji je bio top 3. Nista on nema , osim servisa.
27.10.2020

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19262
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 28 mar 2017, 15:26

leorey je napisao/la:
bodi123 je napisao/la:Ako je Rosol drvo onda je i Federer drvo i svi teniseri sa dobrim servisom :mrgreen: :mrgreen:

Pricas o mlacenju a lik sa 2 servis bota ima 11-0, kakve crne veze ima sto su mu uzeli po neki set kad ga nisu dobili ni jednom
Ja drvecem smatram igrace koje imaju SAMO servis i nista vise. Npr za mene je i Raonic drvo, vjerovatno najgori igrac koji je bio top 3. Nista on nema , osim servisa.
Naravno, covjek samo sa servisom je usao u Top 5, divno krasno

Raonic ima sasvim solidnu igru sa baselinea, vrlo dobar forehand s kojim je sposoban itekako diktirati tempo u poenima a ima i defanzivu na prosjecnom nivou obzirom na svoju visinu, zna pogoditi passing shot, zna napasti i odigrati dobar volej, zna produziti poen i sacekati pravu priliku za napad, to drvo redovno uzima setove slabijim teniserima sa po 2 brejka prednosti, pravi brejkove Rafi Rogeru i Novaku redovno i sta sve ne jos

Mjesate vi tenisere sa dobrim servisima i servis botove, jos onaj rece da je Rosol drvo jbt :mrgreen:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Effenberg » 28 mar 2017, 15:49

Za mene je drvo svaki teniser koji ne moze da pobjedi kada ga bas i ne ide najbolje servis. Okacim ja macku o rep to dobri udarci, igra sa baseline-a. Raonic jeste najgori top 3 i to je ovaj gore dobro rekao. Sansa da ce on ispusiti set kad ispusi servu je bar 80% ko i kod Querreya itd. Dok kod ovih Murraya, Noleta, Rafe itd. nije i u tome ja ogledam kvalitet tenisera.
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la leorey » 28 mar 2017, 16:44

Effenberg je napisao/la:Za mene je drvo svaki teniser koji ne moze da pobjedi kada ga bas i ne ide najbolje servis. Okacim ja macku o rep to dobri udarci, igra sa baseline-a. Raonic jeste najgori top 3 i to je ovaj gore dobro rekao. Sansa da ce on ispusiti set kad ispusi servu je bar 80% ko i kod Querreya itd. Dok kod ovih Murraya, Noleta, Rafe itd. nije i u tome ja ogledam kvalitet tenisera.
Upravo to. Zakaze servis i dovidjenja. Zbog toga oni nikad nece biti multi-slam igraci. Mozda se zalomi slucajno neki slam kao Cilicu, ali to je to. Npr Karlovica ako ne ide servis, 99 % je da ce izgubiti mec. Kad je npr Raonic dobio top tenisera, kad ga nije serva isla ? Nikad. Niti ce dobit.

Cuj @bodija i baseline-a :lol: mozes ti meni trubit do sutra, svaki mec sa Raonicom je dosadan mec. I to je to. Da se razumijem, cijenim ja kad igrac dodje na top 3 mjesto, nije to slucajno nikako, ali samo jaki serveri nikad nece imati bas velikog uspjeha u tenisu, jer njima ako procitas servis, ako im ne ide, zavrse takmicenje vecinom i u drugom ili trecem kolu.

Velike su razlike od tenisera, vrhunskog tenisera i sampiona.
27.10.2020

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Galion » 28 mar 2017, 16:48

Zašto Karlović i Isner nisu nikad bili top 5 (Karlović ni top 10) a imaju bolji, jači servis od Raonića?
Odgovor zato što je Raonić bolji igrač, znači nije samo server.
@Bodi je u pravu a problem s vama je što raspravljate o tenisu a blage veze nemate, svega 10 ljudi ovde se kuži u tenis a ostali samo laprdate.

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 28 mar 2017, 16:50

Naravno da njegovi mečevi nisu dosadni, šta je falilo polufinalima Wimbledona ili Londona prošle godine? Ništa. Kvalitet, vrhunski poeni, neizvjesnost do samog kraja.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la leorey » 28 mar 2017, 16:51

Galion je napisao/la:Zašto Karlović i Isner nisu nikad bili top 5 (Karlović ni top 10) a imaju bolji, jači servis od Raonića?
Odgovor zato što je Raonić bolji igrač, znači nije samo server.
@Bodi je u pravu a problem s vama je što raspravljate o tenisu a blage veze nemate, svega 10 ljudi ovde se kuži u tenis a ostali samo laprdate.
Izvini profesore tenisa, kad se tako razumijes zasto kenjas ovdje po forumu i nisi profesionalac ? :rol: Sto ne mogu supe na viljusku.

Nisam ja rekao da je Raonic los igrac, vec da je najgori top 3 sigurno u zadnjih 10 godina. Znaci kad se uzmu u obzir top 3 igraci zadnjih godina. Znamo mi svi da Raonic ima solidan forhend , ali govorimo kad izgubi servu, to je bar 80 % da ce izgubiti set.
27.10.2020

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 28 mar 2017, 16:55

Oduzmi Federeru servis, neće se ni on baš proslaviti. Vidimo kako Novak servira zadnjih pola godine i kako mu dobro ide. Servis je sastavni dio igre i bez dobrog servisa nema vrhunskih rezultata ni za koga. Nishikori raznosi sa osnovne, al djaba kad je servis truba, neće lik nikad ništa osvojiti kako je krenuo.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Unofficialpage » 28 mar 2017, 16:58

shminka je napisao/la:Oduzmi Federeru servis, neće se ni on baš proslaviti. Vidimo kako Novak servira zadnjih pola godine i kako mu dobro ide. Servis je sastavni dio igre i bez dobrog servisa nema vrhunskih rezultata ni za koga. Nishikori raznosi sa osnovne, al djaba kad je servis truba, neće lik nikad ništa osvojiti kako je krenuo.
:thumbup: :thumbup:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la leorey » 28 mar 2017, 17:00

shminka je napisao/la:Oduzmi Federeru servis, neće se ni on baš proslaviti. Vidimo kako Novak servira zadnjih pola godine i kako mu dobro ide. Servis je sastavni dio igre i bez dobrog servisa nema vrhunskih rezultata ni za koga. Nishikori raznosi sa osnovne, al djaba kad je servis truba, neće lik nikad ništa osvojiti kako je krenuo.
Pa naravno da je servis sastavni dio igre i jedan od uopste najvaznijih aspekata tenisa, to niko ne spori. I logicno je da ti treba dobar servis da bi se nadao vecoj karijeri. Sve si ti tacno napisao, i to za Djokovica.

Ali ja licno ne volim igrace koji se samo pouzdaju u servis, jednostavno smatram tog tenisera dosadnim. Ne kazem da je los, naprotiv. Ali opet kazem, samo servis ti ne garantuje titule, a kamo li slamove.
27.10.2020

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Galion » 28 mar 2017, 17:02

leorey je napisao/la:
Galion je napisao/la:Zašto Karlović i Isner nisu nikad bili top 5 (Karlović ni top 10) a imaju bolji, jači servis od Raonića?
Odgovor zato što je Raonić bolji igrač, znači nije samo server.
@Bodi je u pravu a problem s vama je što raspravljate o tenisu a blage veze nemate, svega 10 ljudi ovde se kuži u tenis a ostali samo laprdate.
Izvini profesore tenisa, kad se tako razumijes zasto kenjas ovdje po forumu i nisi profesionalac ? :rol: Sto ne mogu supe na viljusku.

Nisam ja rekao da je Raonic los igrac, vec da je najgori top 3 sigurno u zadnjih 10 godina. Znaci kad se uzmu u obzir top 3 igraci zadnjih godina.
Gdje sam ja rekao da sam profesor tenisa? Nisam ni izbliza expert poput npr. @Shminke ili @Formancea, a slablje se razumijem i od još dosta forumaša, ali opet ga dovoljno dugo i detaljno pratim, pomalo rekreativno igram što je dovoljno da imam neko solidno razumijevanje. Ja nisam mislio konkretno na tebe, nego mi je to stalno nazivanje top igrača lošim tenisačima samo poslužilo kao trigger da ovo napišem. A sad je li najgori, vjerojatno je, tu negdje kao James Blake, samo što Blake nije nikad bio plasiran bolje od 4. mjesta. Ali najgori 3. u povijesti ne znači da je loš, sasvim zaslužuje biti top 10 u svakom trenutku.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Unofficialpage » 28 mar 2017, 17:12

Raoniću jest da je servis glavno oružje ali nije jedino, zna on odlično igrati i sa osnovne. Meč iz Londona Murray - Raonić.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 28 mar 2017, 17:14



A kakav je tek ovo meč bio :clap: :clap: :clap:

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Effenberg » 28 mar 2017, 17:18

Pazite sad da budemo malo realni, ne kazem ja Boze sacuvaj da je Raonic drvo. Nego samo da nije neki extra talenat, i da vise ide na te neke fizikalije odnosno krkanluk. Naravno da je doktor za Isnera i Karla to ne moramo diskutovati. Ali cinjenica jeste da u svim mecevima gdje je dobijao ove titane sporta i neke turnire koje je osvajao ili GS koje ce mozda osvojiti (najprije mozda Wimbly) to ce biti neko botiranje. Znaci nece dati prismrditi svom servisu. Bez toga je on beskoristan igrac, manje ili vise. Ne u tolikoj mjeri ko Isner ili Karlo ali za neki top sampionski tenis, tj. ono sto pokazuju godinama babuke, gacevaditelji i biljojed pa i ridji (pasji) skot :D to je premalo.

Drag mi je momak i volim ga sto je "nas" ali brate ruku na srce. da nije to gori bi mi bio nego Isner. Naravno da nije on samo bot, ali mu to botiranje na servi itekako pomaze, i kada ga ne ide velika je sansa da nece dogurati extra daleko na turnirima radi trosenja jer je kao kiklop, moze on dobijati i na 4-5 setova maratone ali ne moze to dugo izdrzati kao npr. Wawrinka ili Nadal ili Djoko. To je poenta. Realno mislim da bi malo talentovaniji igrac (svestraniji takoreci) bio bolja solucija za top 3. Zasto ne Nick npr?
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 28 mar 2017, 17:25

Pa nek Nik zauzme to treće mjesto čim prije, ako može, neće se niko buniti. Može i Dimitrov, ako je u stanju naravno :mrgreen:

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la leorey » 28 mar 2017, 17:26

Pa to je to, naravno da je Raonic za klasu bolji od Isnera i Karlovica, a osvojiti ce sigurno i jedan GS ( kad je mogao Cilic, uzet ce i on) ali nije niti ce biti multi-slam igrac, tj sampion , jer nije on ni mlad vise tako, 27 godina mu je.
27.10.2020

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Effenberg » 28 mar 2017, 17:29

@shminka: U vezi Nicka, fol je sto je on mangup. On moze i prvi biti ali samo da se dozove skroz naskroz. Al bice aBd, nenadyebiv je kad hoce da igra, ne moze mu niko nista.

Evo zabarski brat Fabio usao furiozno protiv Younga. Evo sta je meni prava definicija drveta, ovakvi igraci ko ovaj Young. Fabio je za njega i budala kakav jeste ovakav doktor docent tenisa. To je razlika talenat i drvo. Talent kad hoce da igra i ima formu, drvo nema tu sanse osim da hatmu prouci da ga serva perfektno ide. Inace ga ni na mapi. Pravo se popravlja ove sezone Fognini. Bilo bi zanimljivo da u Umagu opet bude duel sa Damirom i da budu obojica u ovakvim formama da vidimo na cemu smo.
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la shminka » 28 mar 2017, 17:32

Hebeš to i pristup igri se mora cijeniti, ne pije to vode kao eto ovaj jemangup njemu se ne igra. Ko mu je kriv što mu se ne igra, ima kome se igra i ima ko je na trećem mjestu na svijetu. Momak koji vjerovatno najviše na sebi radi poslije ove velike petorke i ako pustite neki snimak njegovog meča od prije 3-4 godine lijepo se vidi koliko je popravio svaki segment svoje igre, dok kojekakvi takozvani doktori igre stoje u mjestu već 6-7 godina.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19262
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la bodi123 » 28 mar 2017, 17:36

@Galion i @sminkoni nema vise svrhe ni objasnjavati, na ovom pdfu pisu likovi koji veze o tenisu nemaju, nije to nista novo, pa ovu temu o servis botovima i 'drvecima' smo imali 10 hiljada puta, i svaki put moras nekome jedno te isto dokazivati, Raonic bukva.. Kveri bukva a nasamara Nadala sa osnovne linije u Acapulcu, Rosol bukva.. strasno

Milos je bolji igrac od Berdiha, Tsonge i slicnih tenisera koji godinama se drze u Top 10 a ne napreduju grama, i naravno da je zasluzeno 3. igrac, vec je odigrao nekoliko vrhunskih meceva u karijeri kakve ova dvojica nisu nikad, Tsongin najbolji mec je bio 2008. protiv Nadala u polufinalu AO i lik od tad niie napredovao grama, nije se potrudio da onaj svoj smijesni bekend dovede na neki normalan nivo, Bog mu dao strasne fizikalije, strasan servis ali djaba kad je neozbiljan i nedovoljno vrijedan, Milos napreduje iz godine u godinu, lik se trudi, mjenja trenere, trazi rjesenja i normalno je da ce uspjeti u karijeri vise nego ova dvojica
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: ATP Tour

Post Postao/la Effenberg » 28 mar 2017, 17:52

@shminka u pravu si to za zalaganje. Ali popravlja se Nick i u tom segmentu. Moze se obreusiti i tim Querreyima par turnira i sve to, ali ne gledao ja njega brate mili. Bukva ne bukva, taj igrac ce napatiti i izbacivati top igrace kad ga ide perfektno ono sto najbolje zna a to je serva, kad to ne ide, manje vise je bespomocan. Sad da igraju jos 16 meceva on i Nadal 14 ili 15 bi Rafa uzeo i to svi znamo. Ali ne znam gdje tog Rosola rasola iscupaste. Kad je taj sta uradio, manite tih likova iz naftalina. Mozda nije bukva ali nije to ba nikakva klasa. Ne znam kako on zavrsi u ovoj diskusiji sa likovima ko Nadal, Raonic pa cak i Querreyem koji je za njega doktor!
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.