Formula 1 - ARHIVA POSTOVA

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Pobjednik Bahrain Grand Prix 2021 je:

Anketa je završila: 01 apr 2021, 15:13.

Alfa Romeo
0
Nema glasova.
AlphaTauri
1
3%
Alpine
0
Nema glasova.
Aston Martin
1
3%
Ferrari
5
13%
Haas
1
3%
McLaren
1
3%
Mercedes
16
41%
Red Bull
14
36%
Williams
0
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 39

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la jopaa7 » 04 sep 2017, 19:23

Donnie Darko je napisao/la:Sto se Ricciarda tice, nezahvalno ga je porediti jer jos nije sjeo u sampionski bolid. Ali svakako nije daleko od vrha.
Ni tatica nije sjeo u sampionski bolid a stalno najavljuje napad na titulu :mrgreen:

Nadam se da ce Ricciardo dobiti priliku u boljem bolidu jer ju definitivno zasluzuje.

Avatar
miki_92
Postovi: 21591
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la miki_92 » 04 sep 2017, 19:41

jopaa7 je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:Sto se Ricciarda tice, nezahvalno ga je porediti jer jos nije sjeo u sampionski bolid. Ali svakako nije daleko od vrha.
Ni tatica nije sjeo u sampionski bolid a stalno najavljuje napad na titulu :mrgreen:

Nadam se da ce Ricciardo dobiti priliku u boljem bolidu jer ju definitivno zasluzuje.
Tatica = Palmer
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Mokes
Postovi: 14830
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Mokes » 04 sep 2017, 19:47

Donnie Darko je napisao/la:Hamilton je vozio sa tri razlicita prvaka, i dobio je sve i jednog. Vettel vecinu karijere vozi sa penzionerima, a onu jednu sezonu sto je proveo sa kolegom koji nije izasao iz prajma, obrisan je pod sa njim. Neozbiljno je stavljati njihovu konkurenciju unutar ekipe u istu recenicu.

Sto se Ricciarda tice, nezahvalno ga je porediti jer jos nije sjeo u sampionski bolid. Ali svakako nije daleko od vrha.
Kako mislis dobio sve i jednog :think:

Ako mislis na ukupno poredak na kraju sezone, imao je isto bodova kao Alonso 2007. godine. Ako smatras Rozberga i Batona nekim vozacima, onda OK.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36498
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Donnie Darko » 04 sep 2017, 20:04

Mokes je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:Hamilton je vozio sa tri razlicita prvaka, i dobio je sve i jednog. Vettel vecinu karijere vozi sa penzionerima, a onu jednu sezonu sto je proveo sa kolegom koji nije izasao iz prajma, obrisan je pod sa njim. Neozbiljno je stavljati njihovu konkurenciju unutar ekipe u istu recenicu.

Sto se Ricciarda tice, nezahvalno ga je porediti jer jos nije sjeo u sampionski bolid. Ali svakako nije daleko od vrha.
Kako mislis dobio sve i jednog :think:

Ako mislis na ukupno poredak na kraju sezone, imao je isto bodova kao Alonso 2007. godine. Ako smatras Rozberga i Batona nekim vozacima, onda OK.
Mislim kako sam napisao, da je dobio sve i jednog, jer je to cinjenica. :kafa: Bio je ispred Alonsa.

Isto tako cinjenica je i da su prime Button i Rosberg znacajno bolji vozaci od danasnjeg Kimija, dok su od Webbera generalno dosta bolji, jos je i on bio na zalasku karijere. A cak i da nisu bolji, a jesu, znacajno, oni nisu bili #2 vozaci, sto je Webber definitivno bio, a realno i Kimi je danas, to je znacajna razlika.

Vettelovi suvozaci u dosadasnjoj karijeri su realno smijesni, svi osim Ricciarda koji ga je satro, i Webbera ono nesto malo 2010.

Avatar
jelle
Postovi: 5576
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la jelle » 04 sep 2017, 20:23

Opet kako za koga....a i koda je to bitno na kraju krajeva....ko to gleda kod nekog prvaka ko mu je bio konkurencija u primeu.....jedino je bitno da Lewis ima titulu manje ....sve ostale je Bla bla

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la KingJamesMVP » 04 sep 2017, 20:27

jelle je napisao/la:Opet kako za koga....a i koda je to bitno na kraju krajeva....ko to gleda kod nekog prvaka ko mu je bio konkurencija u primeu.....jedino je bitno da Lewis ima titulu manje ....sve ostale je Bla bla
Ove sezone Lewis dolazi do 4 titule
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36498
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Donnie Darko » 04 sep 2017, 20:30

Nije ovo "ko je bolji od njih dvojice" rasprava, nit sam zelio ici u tom pravcu, vec je jednostavno neozbiljno porediti Hamiltonove i Vettelove suvozace kroz karijeru do sada, nebo i zemlja.

Avatar
jelle
Postovi: 5576
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la jelle » 04 sep 2017, 20:30

KingJamesMVP je napisao/la:
jelle je napisao/la:Opet kako za koga....a i koda je to bitno na kraju krajeva....ko to gleda kod nekog prvaka ko mu je bio konkurencija u primeu.....jedino je bitno da Lewis ima titulu manje ....sve ostale je Bla bla
Ove sezone Lewis dolazi do 4 titule

To je opet Bla bla....vidit cemo na kraju...

Avatar
jelle
Postovi: 5576
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la jelle » 04 sep 2017, 20:34

Donnie Darko je napisao/la:Nije ovo "ko je bolji od njih dvojice" rasprava, nit sam zelio ici u tom pravcu, vec je jednostavno neozbiljno porediti Hamiltonove i Vettelove suvozace kroz karijeru do sada, nebo i zemlja.
I kakve to veze opet ima na kraju....i jedan i drugi voze u istoj eri..i jedan i drugi su vozili protiv tih suvozaca.....svi su na stazi u svom bolidu u voze jedan protiv drugog....i svak za sebe.....jel sad bitno ko je imo jaceg suvozaca....mislim sta se gleda boze sacuvaj....koda je jedan vozio protiv Senne , a drugi protiv Strolla...a obojica poceli 2007 ...

Avatar
chelsea358
Postovi: 1088
Pridružen/a: 22 feb 2012, 14:52
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la chelsea358 » 04 sep 2017, 20:40

Bez obzira na broj titula Alonso je najbolji vozac ove ere

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36498
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Donnie Darko » 04 sep 2017, 20:46

jelle je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:Nije ovo "ko je bolji od njih dvojice" rasprava, nit sam zelio ici u tom pravcu, vec je jednostavno neozbiljno porediti Hamiltonove i Vettelove suvozace kroz karijeru do sada, nebo i zemlja.
I kakve to veze opet ima na kraju....i jedan i drugi voze u istoj eri..i jedan i drugi su vozili protiv tih suvozaca.....svi su na stazi u svom bolidu u voze jedan protiv drugog....i svak za sebe.....jel sad bitno ko je imo jaceg suvozaca....mislim sta se gleda boze sacuvaj....koda je jedan vozio protiv Senne , a drugi protiv Strolla...a obojica poceli 2007 ...
Kakve veze ima s cim? Ima direktne veze, odnosno nadovezao sam se na "Obojica su pakleni vozaci ali nemaju konkurenciju u bolidima" post od ranije, sto ocigledno nije istina jer je Hamilton 90% karijere imao i vise nego konkurentne suvozace, za razliku od Vettela za kojeg ovo vazi, jer je imao konkurenciju u ekipi u 3 sezone maksimalno.

Ne vidim kakve veze ima sto su obojica poceli iste sezone, govorim o vozacima koji su vozili identican bolid kao oni, tj suvozacima. Barem sam ja tako interpretirao ovaj gore post, tj da se radi o suvozacima ne svim vozacima na gridu.

Avatar
jelle
Postovi: 5576
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:25
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la jelle » 04 sep 2017, 20:57

Prvo reknes ovo nije rasprava ko je bolji od njih dvojice , a onda odma jednog dignes u njegovim uspjesima , a drugog omalovazavas jer nije " imo konkurencije u timu ".......to je isto da ja kazem nije ovo rasparava ko je bolji od njih dvojice al ipak jedan ima cetri titule , a drugi tri....i time si odma sve reko...

I Schumi nije imo konkurencije u timu , cak sta vise imo je ciste vodonose....pa ocemol sad pocet prisat kako je nozbiljno poredit njegove uspjehe s Lewisovim isto...

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Jeftha » 04 sep 2017, 21:05

chelsea358 je napisao/la:Bez obzira na broj titula Alonso je najbolji vozac ove ere
Steta samo sto nije makar jednu titulu uzeo u Ferrariju. :(

Inace, Ricciardo babuka za sve i jedan od najkarizmaticnijih vozaca ikad. :salut:
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Kawhi » 04 sep 2017, 21:11

Cekamo Ricca u jakom bolidu da posamara sve.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36498
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Donnie Darko » 04 sep 2017, 21:11

jelle je napisao/la:Prvo reknes ovo nije rasprava ko je bolji od njih dvojice , a onda odma jednog dignes u njegovim uspjesima , a drugog omalovazavas jer nije " imo konkurencije u timu ".......to je isto da ja kazem nije ovo rasparava ko je bolji od njih dvojice al ipak jedan ima cetri titule , a drugi tri....i time si odma sve reko...
Ne, vec sam direktno odgovorio na post u kojem se njihova konkurencija u timu kroz karijeru izjednacila, s cim se na ne slazem, ni blizu. Kako su neki osjetljivi u pm, ne mozes ni napisati nista pozitivno ili negativno o odredjenim vozacima, odmah automatski uzdises i omalovazavas s ciljem da dokazes da je jedan bolji od drugog :crazy:

Ne znam koji je bolji od njih dvojice, nemoguce je odrediti jer su prilicno izjednaceni do sada u karijeri, i vrijeme koje su u isto vrijeme vozili podjednake bolide je veoma limitirano, sve se svodi na misljenja. Ne vidim smisla u takvim raspravama.
jelle je napisao/la:I Schumi nije imo konkurencije u timu , cak sta vise imo je ciste vodonose....pa ocemol sad pocet prisat kako je nozbiljno poredit njegove uspjehe s Lewisovim isto...
Ti mozes, ako zelis. Ja necu jer ni do sad to nisam radio.

Poredio sam suvozace, fakat ne znam gdje si ti vidio da sam poredio njihove uspjehe.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la tuzlak1987 » 05 sep 2017, 00:21

Frankovci u ovim teskim vremenima prestanite navijati za Njemackog klempu i Britansko majmunce i okrenite se prema Kibletu :kafa:

slika

Avatar
miki_92
Postovi: 21591
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la miki_92 » 06 sep 2017, 15:14

:yawn:
Porsche confirm F1 engine interest
btw nakon ovog cirkusa u Italiji sto se tice grida i kazni treba napomenuti da od naredne godine timovi imaju samo 3 motora na raspolaganju(ove godine 4)

kakav ce to tek bit' cirkus sa grid penalty-ima :rol:



oficijelni layout za VN Francuske

slika
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
miki_92
Postovi: 21591
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la miki_92 » 07 sep 2017, 09:41

"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
miki_92
Postovi: 21591
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la miki_92 » 09 sep 2017, 19:19

Carlos Sainz has signed a deal to join Renault, Motorsport.com has learned, in a move that will trigger a series of dominos to secure McLaren the French car manufacturer’s engine for 2018.

https://www.motorsport.com/f1/news/sain ... da-951146/
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36498
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Formula 1

Post Postao/la Donnie Darko » 11 sep 2017, 13:02

McLaren Renault od 2018. Imaju godinu dana da nađu jake sponzore, TAG i Bahrein će pokriti prvu godinu troškova. Honda ide u Toro Rosso.

Sainz u Reanultu, Gasly u Toro Rossou, Palmerov ugovor će biti otkupljen. Sve od Malezije.

Zanimljivo.
Zadnja izmjena: Donnie Darko, dana/u 11 sep 2017, 13:07, ukupno mijenjano 1 put.

Zaključano

Natrag na “Auto-moto”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.