NASCAR

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Odgovori
Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14585
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

NASCAR

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 06 okt 2009, 20:41

U stravičnoj nesreći poginuo vozač NASCAR-a

Meksički vozač u NASCAR-u Carlos Pardo poginuo je nakon sudara u 97. krugu utrke u Pueblu,
u blizini Ciudad de Mexica. Tragična nesreća dogodila se na trci u blizini glavnog meksičkog grada. Automobilistički as Carlos Pardo je pri brzini od 193 km/h udario u zid nakon što ga je udario drugi bolid. Automobil se prepolovio, a Meksikanac je helikopterom prevezen u bolnicu. No ljekari su bili nemoćni i nesretni vozač je preminuo 45 minuta nakon nesreće. Organizatori trke proglasili su ga pobjednikom jer je u trenutku izlijetanja bio vodeći.

slika

'Bio je veliki konkurent i čovjek. Misli i molitve cijele NASCAR porodice usmjerene su prema Carlosovoj porodici i prijateljima', rekao je Chad Little, meksički direktor NASCAR-a.
Inače, najveći uspjeh Parda je bio naslov meksičkog prvaka 2004. godine. U 74 trke deset puta je prošao ciljem kao prvi.

[youtube][/youtube]

ja se ovim sportom nikad nebi bavio

valdo079
Postovi: 84
Pridružen/a: 26 jan 2009, 14:25
Kontakt:

Re: NASCAR

Post Postao/la valdo079 » 07 okt 2009, 09:46

u svakom sportu ima rizika.inace mislim da je nascar bolje uradjen od oni f1 karafeka,traktionskontrole i sto pomagala.

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: NASCAR

Post Postao/la kumkalesic » 30 avg 2015, 23:56

Pošto sada tražeći vidjeh da nema teme za Indy Car utrke da napišem ovdje da se trenutno vozi zadnja utrka u ovoj sezoni.
Ne znam koliko ima ljudi na ovim prostorima koji prate ovaj natjecanje, ali valjda nisam jedini :)
No, da se vratim na utku koja se vozi na trkalištu u nekom kalifornijskom gradiću Sonoma. Najveće šanse za naslov ima, pa može se slobodno napisati, legendarni Kolumbijac Juan Pablo Montoya, ali mora izdržati, odnosno njegov bolid mora ostati čitav i vjerovatno je njegov naslov. To bi bilo sasvim sigurno kruna na njegovu jednu karijeru, a sigurno i najbolji poklon za četrdeseti rođendan koji dolazi u narednom mjesecu...
Ah da, da dodam i to da sam veliki fan Andretti Autosport momčadi dooosta dugo...naravno, i prije nego što su se ovako zvali, ali od njih ništa ove sezone...
Joint_fc

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: NASCAR

Post Postao/la Manuel » 31 avg 2015, 00:07

Nisi jedini :D

Ja pratim gotovo sve sto se tice utrka od Formule 1,WRC-a,Moto GP-a,DTM-a ma sve zivo tako da pratim i ovo.

Evo gledam na Areni utrku i nadam se tituli Montoye.Mog najdrazeg vozaca jos od vremena kad je vozio u Formuli 1.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: NASCAR

Post Postao/la kumkalesic » 31 avg 2015, 00:18

Manuel je napisao/la:Nisi jedini :D

Ja pratim gotovo sve sto se tice utrka od Formule 1,WRC-a,Moto GP-a,DTM-a ma sve zivo tako da pratim i ovo.

Evo gledam na Areni utrku i nadam se tituli Montoye.Mog najdrazeg vozaca jos od vremena kad je vozio u Formuli 1.
Ma i ja sam bio veliki fan Formule 1, ali nakon svih ovih promjena koje su uslijedile, to više ne pratim, pa nekih sedam-osam godina...to natjecanje je totalno izgubilo draž koju je imalo nekada davno, a pogotovo iz devedestih godina kada sam i zavolio taj sport...no, iz tih devedestih mi je i dalje ostao ludi Indy i toga se ne odričem, jer se oni drže onoga zbog čega je automobilski sport i tako zanimljiv, barem meni...
No nebitno, al' jesil vidio šta budala Montoya uradi Poweru...ne može on bez incidenta :)
Joint_fc

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: NASCAR

Post Postao/la Manuel » 31 avg 2015, 00:47

Ma ja pratim Formulu od 98 i yebiga pratit cu je dok sam ziv najvise zbog tradicije.Ma Montoya nije normalan.Sve kontam iskusan vozac mirno ce privesti trku kraju a on se zayebava :D

Jos samo malo i postat ce sampion.Meni je Indy Car vrh samo sto me nekad smore one utrke u krug a ove su mi drama draze.Milina gledati.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: NASCAR

Post Postao/la Manuel » 31 avg 2015, 00:53

Bem ti vise Safety Car.Joj Montoye idiota :facepalm:

Dixon sve drzi u svojim rukama.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: NASCAR

Post Postao/la kumkalesic » 31 avg 2015, 01:11

A ne mogu vjerovati...čovjek osvoji naslov zbog više pobjeda u sezoni, iako će završiti sa isto bodova...
Joint_fc

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: NASCAR

Post Postao/la Manuel » 31 avg 2015, 01:12

Jos 4 kruga.Hajde Montoya :pray:
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: NASCAR

Post Postao/la Manuel » 31 avg 2015, 01:17

E ne mogu vjerovati.Yebem ti vise srecu.U 40-toj godini izgubis titulu na ovako bijedan nacin.Komentator samo sto ne zaplace.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
kumkalesic
Postovi: 2124
Pridružen/a: 19 sep 2010, 16:54
Kontakt:

Re: NASCAR

Post Postao/la kumkalesic » 31 avg 2015, 01:18

Nevjerovatno...
Pa čovjek je baš baksuz kroz cijelu karijeru...
Joint_fc

Avatar
Manuel
Postovi: 8145
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: NASCAR

Post Postao/la Manuel » 31 avg 2015, 01:20

Pratim ga vise od 10 godina i uvijek mu nesto malo fali i sad na kraju karijere ovo mu se desi.Yebiga podlegao je pritisku.Eh da je ovako zanimljiva Formula 1.Citave sezone vodis i na kraju Dixon osvoji.To ti je sport.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
GrimReaper
Postovi: 359
Pridružen/a: 23 jun 2023, 00:35
Kontakt:

Re: NASCAR

Post Postao/la GrimReaper » 08 jul 2023, 03:22

Pratili ga itko ? Sta mislite o ovoj sezoni ? Kakav vam je utisak na Chicago i street uttku ? Napravili su momacki posao sa promocijom i ovako bi trebali cesce raditi jer se bas napravi buzz oko sporta i na ovome moraju nastaviti dalje. Meni se Chicago bas svidio zanimljivo izgleda i brza je.
Life is temporary, but death is eternal.

You sold our soul, you told us its never gonna happen.

FREE RUI PINTO.

Odgovori

Natrag na “Auto-moto”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.