Mclaren Mercedes

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 13 mar 2010, 21:28

Dobar početak :cry:

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la daffy » 13 mar 2010, 21:48

sumnjam da ista mogu ove sezone.. Hamilton mozda nesto moze, ali onaj bogalj ne moze nsita.. pa svima je jasno da je Button slabasan vozac sa ODLICNIM bolidom prosle godine bio..
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 13 mar 2010, 21:55

Luis 4, ali mene brine zaostatak za prvim, možda je druga taktika u pitanju, tako se barem ja nadam.

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 13 mar 2010, 22:13

Hamilton: Kao da voziš autobus, kočiš, a ne želi stati!

McLarenov Lewis Hamilton pokušao je riječima opisati kakav je osjećaj voziti bolid krcat do vrha gorivom...

Tijekom prvog dana u Bahreinu Lewis Hamilton bio je među najbržima, no još uvijek nije jasno jesu li viđena vremena krugova relevantna, ili pojedine momčadi poput Ferrarija nešto skrivaju.

'Zadovoljan sam kako je prošao prvi dan, ali još uvijek ne znamo gdje se nalazimo u odnosu na druge. Problem je i što je staza vruća pa se obje komponente guma brzo degradiraju,' kazao je nakon odrađenog posla u petak Lewis Hamilton, a zatim opisao kako mu je voziti bolid napunjen gorivom do vrha:

'Poput psa. Zapravo, poput autobusa. Pokušavaš kočiti, a on ne želi stati. U brzim zavojima dobro leži, ali jednostavno ne želi kočiti.'

Podsjetimo, u novoj sezoni zabranjeno je nadolijevanje goriva tijekom utrke. Svi bolidi startat će krcati benzinom...


Neću moće gledati utrku, ako Bog da radim, ali nema više te zanimljivosti sa boksom i nadoljevanjem goriva.... :cry:

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la daffy » 13 mar 2010, 22:22

Neutral je napisao/la:Luis 4, ali mene brine zaostatak za prvim, možda je druga taktika u pitanju, tako se barem ja nadam.
da, Ferrari je ove sezone predobar.. Red Bull je standardno odlican, a i Rosberg ce iznenaditi.. ali Hamilton zna voziti i sigurno da max izvlaci iz Mclarena.. ali bojim se da nece nista previse uraditi bas kao i prosle godine..

unistise sa ovim pravilima F1.. fuj.. sta ce izmisliti za 10 godina.. ko prvi bude na kvalifkacijama starta bez guma.. :roll:
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 13 mar 2010, 22:25

98, 99 tada je najbolja F1 bila. Ja sam imao tada nekih 10 godina, a i sada se sjećam nekih utrka. Nevjerovatno, a evo ne sjećam se dosta toga prošle godine. Naravno da je uništiše sa pravilama, žele kao neku ravnopravnost, gluposti ove.

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la daffy » 14 mar 2010, 00:54

ja se od prosle godine malo sjecam koje utrke.. istina, sjecam se Belgije k'o da sam je danas na kvalifkacijama gledao :mrgreen: ..

kakva ravnopravnost? sta treba sad neko sa historijom od 60 godina da bude jednak nekome ko je tu 2 godine.. ma da.. :roll: neka i oni kao Red Bull potrose malo para i strpljenja.. graditi bolid iz godine u godinu pa tek tako doci do borbe za titulu.. a ne preko "pravila" ..
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 14 mar 2010, 01:03

Šta ćeš, tako ti je to, neka nova pravila što ih ne bi ni djeca od 12 godina izmislila. :roll:

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8228
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la geronimo » 14 mar 2010, 01:18

Neutral je napisao/la:98, 99 tada je najbolja F1 bila. Ja sam imao tada nekih 10 godina, a i sada se sjećam nekih utrka. Nevjerovatno, a evo ne sjećam se dosta toga prošle godine. Naravno da je uništiše sa pravilama, žele kao neku ravnopravnost, gluposti ove.
Najbolje trke su bile pocetkom 90-tih, kada je ova legenda sa moga avatara vozila. Pa zatim Nelson Piquet, Alain Prost, Nigel Mansell. Bilo je tu jos dobrih pilota...Alesi, Berger, Patrese. Pa dolazak novih vozaca, kasnije ce se ispostaviti, historijskih. Schumacher, Damon Hill....
Nakon tragicne smrti Senne, leteci cirkus pojacava mjere sigurnosti i tu se polako gubi draz nekadasnje F1.
Ovo sad mogu onako usput pogledati, jer nije to visa ona Formula, na zalost. Mladji ne znaju za bolje, tako da je lijepo vidjeti da ima zainteresovanih za ovaj sport. Ali eto, vratio se Schumi, valja opet neku utrku pogledati. :)

P.S. Ja mislio da sam na temi formula 1, tek kad sam poslao post, vidim Mclaren :mrgreen:
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la _dreamer_ » 14 mar 2010, 01:24

Neutral je napisao/la:Luis 4, ali mene brine zaostatak za prvim, možda je druga taktika u pitanju, tako se barem ja nadam.
nije brate nikakva taktika jer su svi vozili pod istim uvjetima. Kako sam ja primjetio, fali im malo tog mehanickog Gripa i imaju problema sa sporijim krivinama, tako da gube dosta u srednjem sektoru. no bice staza (npr. barcelona) gdje ce mclaren biti pravo dobar mislim, a i sezona je duga i ako budu dobro razvijali bolid, moci ce napraviti nesto sigurno... no u ovom momentu su red bull i ferrari sigurno jaci... ;)
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 14 mar 2010, 01:31

@Geronimo

Heh, ja sam premlad tada bio, a znam ih samo po igricama na Amigi, no gledao sam dosta toga o pojedincima. Mora se historija tih vozača znati, ako se želi formula 1 pratiti.

@_dreamer_

Da, zna, na što misliš, ali mislim da je F1 dosta izgubila ovim pravilom, sada gledaš kvalifikacije, i već znaš ko će pobijediti, ako ne bude neki kvar na bolidu. Smiješno, ali eto.


Ne zaboravi usput da Mclaren najmanje goriva troši ;)

Šta će im to, ako se gume troše hehe, jao komplikacija ovih.

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la _dreamer_ » 14 mar 2010, 01:47

Neutral je napisao/la: sada gledaš kvalifikacije, i već znaš ko će pobijediti, ako ne bude neki kvar na bolidu.
A ne mora znaciti buraz, moguce je da neki od bolida mnogo bolje izgledaju kad su natankani do vrha nego kad su prazni... recimo, ako red bull vise trosi zadnje gume od ostalih ce morati raditi stop vise ili ce jednostavno biti dosta sporiji i nemirniji na stazi sto se i moze iskoristiti na odredjenim stazama... no i ja se pribojavam toga da ce biti malo preticanja ove godine no jbg svi sad tapkamo u mraku, pa cak ni vozaci ne znaju na sta ce sve ovo liciti sutra... zato je na neki nacin ipak jako uzbudljivo :D
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 14 mar 2010, 01:50

Meni je draž formule u prestizanju, sada ne znam šta je ostalima, ali naravno i pobjeđivanje Mclarena. :mrgreen:

Avatar
trebevic
Postovi: 526
Pridružen/a: 14 apr 2009, 00:51
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la trebevic » 14 mar 2010, 13:57

Ovo je razocarenje, pola utrke proslo,a nista se ne desava. Nadam se da ce drugi dio utrke biti bar malo zanimljiviji.

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 14 mar 2010, 16:41

Dobro je, nisam gledao utrku, aoli treće mjesto je solida za početak. Valjda će se ovo popraviti u sljedećim utrkama. Ferrari jak....zanimljiva sezona sigurno ako Bog da, brine me zaostatak Mclarena nad Scuderiom. :roll:

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la daffy » 14 mar 2010, 18:58

zao mi je sto nije Hamilton uzeo.. jer Alonsa mrzim kao interiste.. steta..
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 19 mar 2010, 00:39

Ma samo sabura, ako Bog da pobijede će doći.

bavarian_bk
Postovi: 4843
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la bavarian_bk » 19 mar 2010, 10:08

Za sve je ovo kriv Bernie sa svojim pravilima ,ha ovo ha ono ,jos malo ce biti pravilo bez prestizanja :x Prvih desetak krugova bolidi jedva da su isli 250 kmh ,glupost ziva .
Kad smo vec kod prestizanja za ovu godinu trebalo se uvesti neki aerodinamicki dio koji bi omogucavao pracenje bolida ispred sebe a samim time i prestizaanje ,ali neznam zasto nije ,jer je bilo price o tome !

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Wolverine » 19 mar 2010, 20:51

formula se ,nogo zakomplikovala. nekad je to bilo mnogo jednostavnije, i samim tim mnogo zanimljivije.

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 19 mar 2010, 21:12

Slavica ga ostavila, pa Bernie izmišlja. Njemu je formula 1 postala zezancija, emo tip u 80 i nekoj. Od lijepe F1 napravi nešto bez veze.

Odgovori

Natrag na “Auto-moto”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.