Mclaren Mercedes

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la _dreamer_ » 19 mar 2010, 23:23

bavarian_bk je napisao/la: Kad smo vec kod prestizanja za ovu godinu trebalo se uvesti neki aerodinamicki dio koji bi omogucavao pracenje bolida ispred sebe a samim time i prestizaanje ,ali neznam zasto nije ,jer je bilo price o tome !
Nije to tako jednostavno prijatelju moj... Nije bas da se nije pokusavalo, eto pokusali su sa kersom koji je dosta obecavao pa je na kraju ipak se ispostavio kao los projekat. konstantno se timovima nalazu nova pravila kako bi ucinila formulu interesantnijom i ravnopravnijom, no lobi velikih ekipa tesko da ce na neke radikalne kompromise pristati radi vlastitog interesa. evo ove godine je smanjena sirina prednjih kotaca, drasticno smanjena sirina zadnjeg spojlera, pa su pokretni aerodinamicki djelovi zabranjeni, pa je ukinut traction control prosle godine, pa su uvedene slik gume, zamrznuto razvijanje motora itd. Ima tu jos materijala o kojem se moze pisati, i ne moze se reci da FIA ne pokusava da poboljsa "show". eto cisto poredjenja radi, uzmi pogledaj mclaren iz recimo 2006 ili 2007 i ovaj danas. razlika nebo i zemlja u aerodinamickom paketu i rjesenjima. Onaj mclaren bi pojeo danasnji. Pokusava se dakle otezati vozacima voznja bolida, aerodinamicka rjesenja su ogranicena, sve u cilju toga sto pominjes. No jednostavno, necemo imati bolide iz 90tih godina vise nikad, jer je to u mehanickom smislu veliki korak unazad na koji ferrari i kompanija nikad nece pristati.

ali evo, i ja se slazem da ova zabrana punjenja goriva tesko moze donijeti nesto pozitivno. takticke box igre su skoro pa svedene na minimum a na stazi se nije mnogo toga promijenilo. mozda bi bilo dobro dati slobodu timovima pri odabiru guma (da se ne moraju obje varijante koristiti za vrijeme trke) jer bi se tako u smislu strategije napravio veliki pomak naprijed. onda bi neko mogao ici na jedan stop i peglati se s tvrdim gumama, stediti ih itd, dok bi drugi mogao ici na dva pit stopa sa meksom varijantom i tako imati vecu brzinu na stazi... no vidjet cemo, tek je sezona pocela...
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 26 mar 2010, 14:50

McLarenov dvojac najbolji na drugom treningu

Vozači McLaren Mercedesa Lewis Hamilton i Jenson Button ostvarili su najbolja vremena na drugom slobodnom treningu uoči Velike nagrade Australije na stazi u Albert Parku

Najbrže vrijeme ostvario je Hamilton (1:25.801), Button je bio za 0.275 sporiji, a trećeplasirani Mark Webber zaostao je za svjetskim prvakom iz 2008. godine za 0.477 sekundi.

Valja reći da je drugi slobodni trening obilježio jaki pljusak, tako da su najbrže krugove vozači uspijevali ostvariti na samom početku treninga, kao i u posljednjih desetak minuta.

Četvrto najbolje vrijeme ostvario je Nijemac Michael Schumacher, koji je prvi puta ove sezone ostvario bolje vrijeme od svog momčadskog kolege iz Mercedes GP-a Nice Rosberga.

Velika nagrada Australije, rezultati drugog slobodnog treninga:
1. Lewis Hamilton (McLaren) 1:25.801
2. Jenson Button (McLaren) +0.275
3. Mark Webber (Red Bull) +0.447
4. Michael Schumacher (Mercedes) +0.710
5. Vitalij Petrov (Renault) +0.931
6. Sebastien Buemi (Toro Rosso) +1.031
7. Adrian Sutil ( Force India) +1.033
8. Vitantonio Liuzzi (Force India) +1.034
9. Rubens Barrichello (Williams) +1.103
10. Nico Rosberg (Mercedes) +1.155

Vraćamo se ako Bog da već ove sedmice.

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 27 mar 2010, 01:40

Hamilton divljao po gradu, policija mu zaplijenila auto

Svjetskom prvaku u Formuli 1 iz 2008. godine, Lewisu Hamiltonu, policija u Melbourneu zaplijenila je njegov Mercedes E500 u noćnim satima četvrtka zbog opasne vožnje...


Navodno je Hamilton izvodio 'vratolomije' po cesti koje su među ostalim uključivale kočenja pod ručnom u zavojima i munjevita okretanja po cesti, a policija je po zaustavljanju zadržala njegov skupocjeni auto na 48 sati, te će mu uredno proslijediti kaznu za nemarnu vožnju.

'Gospodin je bio vrlo ljubazan i surađivao je, iako je bio razočaran cijelim incidentom,' objasnio je pozornik Scott Woodford, koji je zaustavio britanskog pilota McLaren-Mercedesa, a koji će u nedjelju nastupiti na VN Australije, drugoj ovosezonskoj utrci Svjetskog prvenstva Formule 1.

'Vozio sam nesmotreno i kao rezultat toga zasutavila me policija. Ono što sam učinio bilo je blesavo i želim se zbog toga ispričati', stoji u Hamiltonovom priopćenju, kojem je 2007. godine u Francuskoj zabranjena vožnja nakon što je 'snimljen' kako vozi briznom od 200 km/h.

I Michael je znao mijenjati dosta puta auta sa bolidom iz F1. :mrgreen:

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 28 mar 2010, 13:33

Šampioni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jenson Button je pobjedio, a Luis je bio mislim 6 ili 7. Lijepo, lijepo. Napreduje se, iako je bez veze ova sezona.

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 28 mar 2010, 16:35

'Kakva glupost, zašto su mi to morali napraviti!?'

Lewis Hamilton proglasio je vodstvo vlastite F1-momčadi odgovornim za slabiji rezultat od mogućeg u Australiji. Za pravo mu je dao i direktor McLarena, Martin Whitmarsh..

'Vozio sam vjerojatno jednu od svojih najboljih utrka u Formuli 1. Nažalost, zbog loše strategije, izgubio sam poziciju i nakon toga me još Mark Webber izbacio sa staze,' rekao je razočarani Lewis Hamilton nakon što su ga, 22 kruga prije kraja utrke, iz boksa pozvali na drugo mijenjanje guma, izmjenu prvog seta guma za suho, te mu uzeli treće mjesto i potencijalni napad na dvojicu vodećih vozača, Renaultova Roberta Kubicu i McLarenova Jensona Buttona.

'Ljudi koji svoj posao rade uvijek sjajno ovaj su put pogriješili. Svi vozači koji su završili ispred mene odvozili su utrku na istome, jednom setu guma za suho. Ne znam čija je odluka o ulasku u boks drugi put bila, ali saznat ćemo,' kazao je svjetski prvak iz 2008. godine.

Shvatio je da je pogriješio ulaskom u boks pitajući još tijekom utrke preko radioveze 'čija je to odluka bila?', očigledno shvaćajući da će vodeći vozači, a prvenstveno njegov timski kolega Button, odvoziti uspješno na istom setu guma čak 51 krug.

'Svejedno sam sretan s poslom koji sam odradio. Ostavio sam srce na stazi i zaslužio definitivno daleko bolje mjesto. Nastavit ću boriti se maksimalno već na prvoj sljedećoj utrci u Kuala Lumpuru.'

Vođa momčadi McLarena Martin Whitmarsh složio se s Hamiltonom da je žrtva pogreške, ali nije ostavio dojam da ga to previše smeta, očito zadovoljan Buttonovom pobjedom.

'Istina je, donijeli smo odluku koja je naštetila Lewisu. Zato možemo biti zadovoljni, zapravo presretni, fantastičnim poslom koji je odradio Jenson.'

Button je pak oduševljen strategijom.

'Sam sam odlučio otići u boks na početku utrke,' otkrio je Jenson Button nakon što je pobijedio u drugoj utrci Svjetskog prvenstva Formule 1.

Čim je vidio da se staza suši, Button je donio neobično smjelu odluku: već u sedmom je krugu otišao promijeniti gume i pogodio!

'Isprva mi se činilo da sam pogriješio, katastrofalno pogriješio. Nakon jedne pogreške, kada sam opasno zaplesao na stazi, počeo sam se osjećati prilično dobro, te sam uspio preteći nekoliko bolida koji su morali voziti oprezno. Bila je to dobra odluka.'

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la SaltCityAttack » 28 mar 2010, 19:33

dobro je danas smo imali naseg pobjednika, ali moglo je i bolje proci eto po Hamiltona ... bice bolje od iduce utrke bar se nadam
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 31 mar 2010, 02:34

Ma brate samo da ne zaostanemo puno na početku sezone. Siguran sam da će Mclaren ako Bog da tokom sezone najviše napredovati i biti opet broj 1 po bolidu.

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 03 apr 2010, 18:16

Button sjajan 17, Luis mislim 20 :mrgreen:

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la daffy » 03 apr 2010, 20:12

ajde, nije bitno pobjediti :mrgreen:
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 03 apr 2010, 20:14

Polahko, ako bude sutra ako Bog da kiše, sve je moguče. U koliko je utrka , i šta kaću prognoze, ako je kiša da je inšAllah gledam ;)

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 19 maj 2010, 02:00

I sada mi nije jasno kako je Luis mogao da bude onako naivan. Bili su dobri, no kada je falilo ono malo da se prestigne Red Bull oni oslabiše u sljedećoj utrci. Mclaren je institucije, i jednostavno moraju biti najbolji. Imaju dva sjajna vozača, samo da se popravi još malo bolid i eto pobjede stiži jedna za drugim.

Avatar
sead_f1
Postovi: 232
Pridružen/a: 11 nov 2009, 13:00
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la sead_f1 » 20 maj 2010, 12:13

Neutral je napisao/la:I sada mi nije jasno kako je Luis mogao da bude onako naivan. Bili su dobri, no kada je falilo ono malo da se prestigne Red Bull oni oslabiše u sljedećoj utrci. Mclaren je institucije, i jednostavno moraju biti najbolji. Imaju dva sjajna vozača, samo da se popravi još malo bolid i eto pobjede stiži jedna za drugim.
Monaco ne mora znaciti da je bolid los ili da je ekipa oslabila. Monaco je veoma posebna staza i biti dobar u Monacu ne znaci da si dobar na ostalim stazama, odn. biti los u Monacu ne znaci da si los na ostalim stazama.
McLaren se u Barceloni nije lose prezentirao a za Barcelonu se uvjek kaze da je pravo i najbolje mjerilo za bolide. Pa sad, koliko tu ima istine, vidjet ce mo... Jedino zabrinjavajuce je sto je Red Bull bio jak i u Barceloni i u Monacu...i mislim da ce potrajati jos koju utrku da se McLaren stigne Red Bull (naravno, ukoliko uspiju stici, jer ni Red Bull ne spava).

Nadam se da ce ostale ekipe (posebno McLaren) uspiti pribliziti se sto prije. Nedostaju mi jake borbe za pobjedu...
To finish first, first you have to finish.

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 20 maj 2010, 13:24

Stići će oni ako Bog da, ali nadam se prije , dosta prije nego prošle sezone.

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 30 maj 2010, 15:56

Dvostruka pobjeda, NAPOKON. :mrgreen:

Predobra utrka, mnogo toga se desilo. Na start Hamilton izgubio poziciju od Vettela, no odmah ga prestiže, onda je napadao cijelo vrijeme Webbera no neuspješno. Kasnije kroz bokseve Vettel ode ispred Luisa, a Webber na prvom mjestu. Onda slijede najave kiše, ja u iškečivanja kada scenariji kakav nije nikada za poželjeti, pa makar vi mrzili neku ekipu. U duelu dva timska kolega Webbera i Vettela sudar. Vettel je izvukao deblji kraj, i ispao je iz utrka. Kasnije je pokazivao svojom rukom da je Mark lud. U boksu Red Bulla nevjerica. Webber ulazi u boks , i mijenja nos na bolidu. Do kraja utrke mirna vožnja dvojca Mclarena, te štednja goriva. Mogu reći da mi je žao Red Bulla, no ono je u žaru borbe bilo, i dešava se. Svađaju se dvojica, treći profitira, u ovom slučaju i četvrti.

Prvi Luis Hamilton, drugi Button, šta bi tek bilo da nije onda Luisu pukla guma, ehh.

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 12 jun 2010, 20:46

Luis starta prvi, napokon. Hvala Bogu. Još da onda nije ispao u posljednim kurgovima , ehhh . I still dream about the championship.

Let's go Mclaren. Button 5.

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 13 jun 2010, 20:32

Dvostruka pobjeda, napokon. Nadam se nastavku konstantnosti Mclarena u narednim utrkama.

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la SaltCityAttack » 15 jun 2010, 02:34

dvije za redom dvostruke pobjede :) .... bravo bravo
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 15 jun 2010, 02:37

Luis vodi sada ;)

Mislim da može komotno do titule ako se nastavi ovakav trend razvoja Mclarena. Nadati se ako Bog da tituli inšAllah. :D

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la daffy » 15 jun 2010, 11:31

samo se vi nadajte :mrgreen:
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mclaren Mercedes

Post Postao/la Neutral » 15 jun 2010, 15:15

Hehe, vidjeti ćemo ako Bog da, Bože zdravlja ;)

Odgovori

Natrag na “Auto-moto”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.