Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Najbolji modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017 po vama?

1. Liga za prvaka i liga za opstanak poslije 22 odigrana kola
141
56%
2. Trokružno
48
19%
3. Polovljenje bodova nakon 22 odigrana kola i onda liga za prvaka/opstanak
9
4%
4. Trebali smo odmah usvojiti ligu 10 i četverokružno igrati
53
21%
 
Ukupno glasova: 251

adnan6595
Postovi: 351
Pridružen/a: 16 mar 2014, 12:04
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la adnan6595 » 06 feb 2016, 18:43

I suđenje ce biti bolje,manje utakmica ako bude,svak gleda da sto bolje sudi
The Maniacs 1987
FK Željezničar

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la badblueboylivno » 06 feb 2016, 18:44

GoodisonPark je napisao/la:Daj više apliciraj za neku poziciju u NS, vidiš da ovi nisu svjesni svog neznanja, šalji mejlove, dosađuj im dok te ne zaposle :thumbup:

Ona replika od neku noć :) nemoj se naći uvrijeđen nisam ništa loše mislio, pozdrav.
Ma što ću se ljutit, dragi moj, normalna konverzacija, napisao bih nešto da sam uočio nešto loše. :mrgreen:

Javljao sam se na više strana, nikad nisam dobio odgovor. :P
Hayley <3

FoSte95
Postovi: 12614
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la FoSte95 » 06 feb 2016, 19:56

Ma bice ovo zakon liga, samo kad bi jos barem dva kluba nasla vlasnike kao Sarajevo, bila bi ovo sasvim fina liga :D
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
GoodisonPark
Postovi: 342
Pridružen/a: 30 nov 2015, 14:26
Lokacija: U lovu na jazavce
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la GoodisonPark » 06 feb 2016, 20:27

badblueboylivno je napisao/la:
GoodisonPark je napisao/la:Daj više apliciraj za neku poziciju u NS, vidiš da ovi nisu svjesni svog neznanja, šalji mejlove, dosađuj im dok te ne zaposle :thumbup:

Ona replika od neku noć :) nemoj se naći uvrijeđen nisam ništa loše mislio, pozdrav.
Ma što ću se ljutit, dragi moj, normalna konverzacija, napisao bih nešto da sam uočio nešto loše. :mrgreen:

Javljao sam se na više strana, nikad nisam dobio odgovor. :P
Nemaju oni sluha za inovacije a o marketingu pojma nemaju, ali nemoj odustajati, živ i zdrav bio :thumbup:
povratak otpisanih!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la AnelZ » 06 feb 2016, 21:25

Nakon onog clanka koji je objavio Faktor u vezi modaliteta takmicenja i stavova klubova ja sam napisao mail svim klubovima u PL kojim sam pronasao e-mail te savezima. Ako nista, barem mi je dusi lakse :)

Redakcija SS.ba bi trebala napisati neki clanak na ovu temu gdje ce podatke uzeti sa ovog foruma te time napisati stavove nas kao navijaca sta zelimo te bi bilo nase da taj clanak rasirimo po drustvenim mrezama kako bi i klubovi shvatili sta mi zelimo. I vi se javite nekim ljudima za koje znate da mogu doprijeti do uprave klubva.

SS.ba opcenito ne koristi dovoljno potencijal koji ima sa ovim forumom kada je rijec o objavljivanju vijesti. Najbolji primjer je ovo sada sto prave clanke o stadionima u drugim ligama FBiH gdje su mogli traziti od forumasa iz tih gradova/regija putem teme na forumu ili PP da uslikaju stadion (pogotovo za drugu ligu - jug) i da napisu nekoliko cinjenica, a ne da ispod svakog stadiona pise jedva jedna recenica koja je cesto besmislena i ponavlja se (ne znam da li sam vise puta procitao rijec travnjak nego u tim clancima i ispade svako ima odlican travnjak osim u Premijer ligi sto je daleko od istine), a ima i gresaka i veoma starih ili losih slika.

Isto kako se mogu prekopirati tekstovi nas nekoliko forumasa na ovom forumu kada je rijec o rang listi, infrastrukturi, novcu, koeficijentu, pravilima i sl. tako se mogu prekopirati i ovakve teme kao sto je ova o mogucem modalitetu takmicenja gdje bi izravno pomogli nama forumasima kao itekako relevantnim navijacima nasih klubova da se cuje nas glas.

Avatar
GoodisonPark
Postovi: 342
Pridružen/a: 30 nov 2015, 14:26
Lokacija: U lovu na jazavce
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la GoodisonPark » 06 feb 2016, 22:02

:thumbup: Sad je na urednicima ovog medija da objave neke članke i da prenesu stavove navijača, inače nam ne gine neki nakaradni sistem lige 12.
povratak otpisanih!

Avatar
rodjak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la rodjak » 06 feb 2016, 23:06

kakve veze ima ime ne znam.Kod Engleza je EPL (Engleska Premijer Liga) a kod nas BH Telekom Premijer Liga,nidje veze.(to nam je najmanji problem)
Ja sam ipak da se igra play off i play out i recimo posto ce od ovih 6 timova za Play Off najvjerovatnije 4-ca izboriti za Evropu(minimalno 3),tako bi uveo isto i kod ovih za Play Out da se bore za vise pozicija pa tako da zadnja 2 koja budu plasirana na kraju ispadaju ali uvesti i to da 3-ci odzada razigrava sa jos jednim iz nize lige i to pobjednikom u razigravanju drugog mjesta lige federacije sa drugim mjestom lige RS-a,i tako bi liga postala jos zanimljivija a i u ovim nizim ligama isto tako.Igralo bi se dosta jakih utakmica a to bi privuklo jos vise gledalaca i interesa BH javnosti,a to dalje znaci i vise sponzora i vise TV prenosa.
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

Avatar
PiromanBL
Postovi: 479
Pridružen/a: 29 jan 2016, 22:40
Lokacija: / "
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la PiromanBL » 11 feb 2016, 06:47

Po meni najbolji sistem, cak i za ligu 12 bi bio cetverokruzni, fino svako sa svakim 4 puta. Jeste mnogo utakmica, ali bar lici na nomalan ligaski princip, bez nekih zaјеbancija polovljenja, oduzimanja bodova, playoff, i to. Na kraju bi ispalo da bi Liga sampiona bila jednostavnija od nase. Takodje, dvokruzni sistem je takodje dobrodosao, mada ima manje utakmica, samim tim i vise mogucnosti za namjestanje kakvo, jer manje su bodovne razlike pa bi se tu moglo stosta nastimati.

Polovljenje lige, a pogotovo trokruzno su najgore solucije. Ne treba se zarad nekog idealnog broja kola koji iznosi 30-35 zrtvovati neka logika i regularnost. Msm koja glupost da klubovi igraju nejednak broj utakmica kuci i na strani kao i da se ponistava uspjeh klubova iz dotadasnjeg dijela takmicenja. Trokruzni sistem bi mogao jedino u slucaju kad bi se treci dio igrao ns neutralnim stadionima, da niko ne bude domacin, mada i to mi zvuci bezveze s obzirom da ima jos boljih izbora. Dijeljenje lige na ligu za prvaka i za opstanak bi mogao da upali sa prenosenjem čitavog salda i time neumanjivanjem uspjeha klubova ostvarenog do tad. Time bi liga za prvaka bila neka dosta interesantnija verzija lige 12, sa vise napetosti, medijske propracenosti, gledalaca... Dok bi liga za opstanak dobila karakter nekog doigravanja za prve ligu, a i losija verzija lige 12, cime bi dobili dodatnu publiku iz prvih liga, i njih bi to trebalo da interesuje.

Takodje, postoje i druge mogucnosti, time bi liga dobila na zanimljivosti, ali bi izgubila karakter lige, vise bi to licilo na neki ljetni turnir zabavnog karaktera nego na ozbiljnu profesionalnu ligu najviseg ranga u drzavi, odakle klubovi trebaju da idu u Evropu.
У ' $ " " " $!

?'87 - Ф'89 & $ ?!

Avatar
FaustinoAsprilla
Postovi: 934
Pridružen/a: 31 dec 2015, 10:13
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la FaustinoAsprilla » 11 feb 2016, 08:16

rodjak je napisao/la:kakve veze ima ime ne znam.Kod Engleza je EPL (Engleska Premijer Liga) a kod nas BH Telekom Premijer Liga,nidje veze.(to nam je najmanji problem)
Ja sam ipak da se igra play off i play out i recimo posto ce od ovih 6 timova za Play Off najvjerovatnije 4-ca izboriti za Evropu(minimalno 3),tako bi uveo isto i kod ovih za Play Out da se bore za vise pozicija pa tako da zadnja 2 koja budu plasirana na kraju ispadaju ali uvesti i to da 3-ci odzada razigrava sa jos jednim iz nize lige i to pobjednikom u razigravanju drugog mjesta lige federacije sa drugim mjestom lige RS-a,i tako bi liga postala jos zanimljivija a i u ovim nizim ligama isto tako.Igralo bi se dosta jakih utakmica a to bi privuklo jos vise gledalaca i interesa BH javnosti,a to dalje znaci i vise sponzora i vise TV prenosa.
Kakav epl :tokralju: :tokralju: provala dana.

Samo trokruzni sistem. Play off i play out odgovaraju samo sarajlijama koji ce imat po 2 gostovanja u zavrsnici lige, sve ostalo igrat ce u sarajevu.

Avatar
FaustinoAsprilla
Postovi: 934
Pridružen/a: 31 dec 2015, 10:13
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la FaustinoAsprilla » 11 feb 2016, 08:21

PiromanBL je napisao/la:Po meni najbolji sistem, cak i za ligu 12 bi bio cetverokruzni, fino svako sa svakim 4 puta. Jeste mnogo utakmica, ali bar lici na nomalan ligaski princip, bez nekih zaјеbancija polovljenja, oduzimanja bodova, playoff, i to. Na kraju bi ispalo da bi Liga sampiona bila jednostavnija od nase. Takodje, dvokruzni sistem je takodje dobrodosao, mada ima manje utakmica, samim tim i vise mogucnosti za namjestanje kakvo, jer manje su bodovne razlike pa bi se tu moglo stosta nastimati.

Polovljenje lige, a pogotovo trokruzno su najgore solucije. Ne treba se zarad nekog idealnog broja kola koji iznosi 30-35 zrtvovati neka logika i regularnost. Msm koja glupost da klubovi igraju nejednak broj utakmica kuci i na strani kao i da se ponistava uspjeh klubova iz dotadasnjeg dijela takmicenja. Trokruzni sistem bi mogao jedino u slucaju kad bi se treci dio igrao ns neutralnim stadionima, da niko ne bude domacin, mada i to mi zvuci bezveze s obzirom da ima jos boljih izbora. Dijeljenje lige na ligu za prvaka i za opstanak bi mogao da upali sa prenosenjem čitavog salda i time neumanjivanjem uspjeha klubova ostvarenog do tad. Time bi liga za prvaka bila neka dosta interesantnija verzija lige 12, sa vise napetosti, medijske propracenosti, gledalaca... Dok bi liga za opstanak dobila karakter nekog doigravanja za prve ligu, a i losija verzija lige 12, cime bi dobili dodatnu publiku iz prvih liga, i njih bi to trebalo da interesuje.

Takodje, postoje i druge mogucnosti, time bi liga dobila na zanimljivosti, ali bi izgubila karakter lige, vise bi to licilo na neki ljetni turnir zabavnog karaktera nego na ozbiljnu profesionalnu ligu najviseg ranga u drzavi, odakle klubovi trebaju da idu u Evropu.
Napisao ti je covjek prije kako se igra u trokruznom sistemu. Nema nikakvog prepolovljavanja bodova, svak igra zadnjih 11 kolaonako kako zasluzi, 1 utakmica kuci ili na strani vise ne igra veliku ulogu.

Zamisli sasvim realan izgled ligeza prvaka sarajevo, zeljo, slavija, olimpik, zrinjski, siroki. Zanimljivo? Meni i nije

Avatar
UltrasNotRed
Postovi: 953
Pridružen/a: 14 apr 2015, 12:30
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la UltrasNotRed » 11 feb 2016, 08:45

Princip kod trokruznih sistema je da, konkretno u slucaju lige 12, prva 22 kola odlucuju o rasporedu domacih i gostujucih, prvi u ta 22 kola uvijek sa drugim igra kuci u trecem krugu prema Bergeru, a zanimljiva je i stvar da se medjusobni omjer iskljucivo uzima iz prva 22 kola. Treci krug se ne gleda. Znaci, dva kluba jednak broj bodova, bez obzira ko u trecem krugu ostvari bolji rezultat iskljucivo se uzima omjer iz prva dva kruga. Primjer, Zeljo uzme Sarajevo 2:0 kuci, izgubi 1:0 u gostima u trecem krugu Sarajevo dobije 4:0, isti broj bodova, Zeljo prvak. Trokruzno je bolje od razdvajanja, zanimljivije. U tom trecem krugu mozes ispraviti, al'moras jace ekipe u gostima okrenuti.
Vita est militia

Sto misli djecak iz Bosne kad vidi,
Kako ludi punker po Londonu skace?

slobodnjak
Postovi: 881
Pridružen/a: 29 maj 2013, 23:34
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la slobodnjak » 11 feb 2016, 09:27

Odlična i dosad veoma konstruktivna tema.
Ima super ideja.
U svakom slučaju najvaznije je i sva poenta u tome koji se god sistem bude igrao,da se ne dozvoli da pola lige zadnja kola igraju bez ikakvog interesa.Znači neki play off i play aut, mora biti aktuelan.Mislim da bi takodje pametno bilo uvesti i neka razigravanja na kraju...
Npr. po meni bi dobro bilo da prvaci nizeg ranga idu direktno u ligi 12 a da drugoplasirani iz federalne i rs lige razigravaju i da pobjednik igra sa desetoplasiranim iz lige 12 duel za ulazak u Premijer ligu.Tako bi i druge lige imale vecu draz.
Ili mozda da se i tu uvede neki play off i play aut pa da za to mjesto koje razigrava konkurisu klubovi od 2-4 mjesta ,da se napravi neka mini liga .Puno ce dobrih ekipa zavrsiti u nizem rangu.Takodje i u tim ligama obavezno uvesti Play aut...
Tako ako bi naprimjer bile u ligi 12 play off i play aut liga ,gdje bi u play off ligi 6 klubova tri isla u Evropu ,a u play aut ligi 3 konkurisala za ispadanje (s tim sto 10 i igra razigravanje)mislim da bi zanimljivost bila do posljednjeg kola na nivou...

Avatar
jovanmaksimovic
Postovi: 2331
Pridružen/a: 03 okt 2012, 20:49
Lokacija: u zemlji najboljih piva i najljepsih cura...
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la jovanmaksimovic » 11 feb 2016, 10:25

ne treba komplikovati previse sistem, najbolje i najjednostavnije je playoff i playout poslije 22 odigrana kola i nista vise...

oduzimanje pola bodova bi bilo na stetu onih koji su stekli prednost, dok bi trokruzno stvorilo mnoge nepravilnosto sto se tice domacinstava... ovako igras 32 kola i si sretni...
https://www.youtube.com/watch?v=H1M8yfyW2fo
FOR PAUL

Avatar
FaustinoAsprilla
Postovi: 934
Pridružen/a: 31 dec 2015, 10:13
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la FaustinoAsprilla » 11 feb 2016, 10:31

jovanmaksimovic je napisao/la:ne treba komplikovati previse sistem, najbolje i najjednostavnije je playoff i playout poslije 22 odigrana kola i nista vise...

oduzimanje pola bodova bi bilo na stetu onih koji su stekli prednost, dok bi trokruzno stvorilo mnoge nepravilnosto sto se tice domacinstava... ovako igras 32 kola i si sretni...
kakvih nepravilnosti ako od prvog kola sezone znas protiv koga u trecem krugu (zadnjih 11 kola) igras kuci a protiv koga u gostima s obzirom na ostvarenu poziciju u prva 22 kola?

vidim da je vecina klubova za trokruzno i to mi je drago.

play offovi dovode do prezasicenja.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54264
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la MortemHz » 11 feb 2016, 10:36

Ma sigurno ce biti trokruzno, najgore moguce ce debili izabrati.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la AnelZ » 11 feb 2016, 13:36

FaustinoAsprilla je napisao/la:
jovanmaksimovic je napisao/la:ne treba komplikovati previse sistem, najbolje i najjednostavnije je playoff i playout poslije 22 odigrana kola i nista vise...

oduzimanje pola bodova bi bilo na stetu onih koji su stekli prednost, dok bi trokruzno stvorilo mnoge nepravilnosto sto se tice domacinstava... ovako igras 32 kola i si sretni...
kakvih nepravilnosti ako od prvog kola sezone znas protiv koga u trecem krugu (zadnjih 11 kola) igras kuci a protiv koga u gostima s obzirom na ostvarenu poziciju u prva 22 kola?

vidim da je vecina klubova za trokruzno i to mi je drago.

play offovi dovode do prezasicenja.
Moj je stav da se treba igrati liga za prvaka i liga za opstanak te da je trokruzni sistem mnogo losije rjesenje i vec sam ranije obrazlozio zasto te ne bi da ulazim u raspravu, no imam jedno pitanje za tebe: slazes li se da bi liga 10 bila najidealnija za nase uslove?

FoSte95
Postovi: 12614
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la FoSte95 » 13 feb 2016, 19:27

Definitivno liga za prvaka i liga za opstanak
Za titulu jao i za evropu ce vise krvi i znoja trebati ;)
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54264
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la MortemHz » 22 feb 2016, 20:44

FoSte95 je napisao/la:Definitivno liga za prvaka i liga za opstanak
Za titulu jao i za evropu ce vise krvi i znoja trebati ;)
Najbolja liga na svijetu :kafa:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54264
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la MortemHz » 24 feb 2016, 23:11

aleksandar_veliki je napisao/la:Sve mi mirise na trokruzno :).
Ma i bit ce to, nece retardi normalno napraviti..
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
TzXHc
Postovi: 591
Pridružen/a: 07 dec 2015, 17:37
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la TzXHc » 25 feb 2016, 00:18

Joj ovo je pravo zajebno. Definitivno ne trkruzno, ali možda nije fer da se igra za prvaka prema onom prvom(koji osvoji najvise bodova). Možda ako je ikako moguće neko doigravanje za europu ili tako nešto, a prvi neka bude prvi... Ne znam, mislim da je liga12 samo temelj za ligu 10.
Slobodo ti si moja ljubav, moja radost, sreća, moja bol...

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: AdsBot [Google], avanti003, begla, Direktorcic i 40 gostiju.