Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Najbolji modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017 po vama?

1. Liga za prvaka i liga za opstanak poslije 22 odigrana kola
141
56%
2. Trokružno
48
19%
3. Polovljenje bodova nakon 22 odigrana kola i onda liga za prvaka/opstanak
9
4%
4. Trebali smo odmah usvojiti ligu 10 i četverokružno igrati
53
21%
 
Ukupno glasova: 251

SiouxLukavac
Postovi: 4390
Pridružen/a: 18 nov 2011, 20:53
Lokacija: Kambodža
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la SiouxLukavac » 27 jun 2016, 14:15

Ne znam jel se o tome pisalo, ali vjerovatno jeste, nemam vremena da se vraćam i čitam unazad.

Zanima me, pošto nisam upoznat, kako će tabela na kraju izgledati u ovom slučaju. S obzirom da se igra liga za prvaka i liga za opstanak, 6 koji završi na tabeli igra ligu za prvaka dok ovaj koji završi 7 igra ligu za opstana. Sigurno da će par bodova odlučivati i da ovaj 6 neće imati baš veliku bodovnu razliku u odnosu na 7. Ovaj 7 na tabeli će igrat sa lošijim ekipama i uzet će više bodova u tih 10 zadnjih kola od 6og koji će igrati sa najjačim ekipama. Bodovno će, sedmi, biti na kraju bolji i kako će onda izgledati tabela?

cikazubo
Postovi: 687
Pridružen/a: 28 sep 2015, 00:22

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la cikazubo » 27 jun 2016, 14:50

SiouxLukavac je napisao/la:Ne znam jel se o tome pisalo, ali vjerovatno jeste, nemam vremena da se vraćam i čitam unazad.

Zanima me, pošto nisam upoznat, kako će tabela na kraju izgledati u ovom slučaju. S obzirom da se igra liga za prvaka i liga za opstanak, 6 koji završi na tabeli igra ligu za prvaka dok ovaj koji završi 7 igra ligu za opstana. Sigurno da će par bodova odlučivati i da ovaj 6 neće imati baš veliku bodovnu razliku u odnosu na 7. Ovaj 7 na tabeli će igrat sa lošijim ekipama i uzet će više bodova u tih 10 zadnjih kola od 6og koji će igrati sa najjačim ekipama. Bodovno će, sedmi, biti na kraju bolji i kako će onda izgledati tabela?
U drugim zemljama se ne mijenja nista, mislim da je u Srbiji tako bilo ove godine, onaj koji igra u ligi za opstanak moze maksimalno ostati najbolji u toj grupi bez obzira sto ce osvojiti veci broj bodova od ovog koji ce biti posljednji u ligi za prvaka..

Avatar
PanajotPano
Postovi: 324
Pridružen/a: 08 jun 2016, 14:17
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la PanajotPano » 27 jun 2016, 16:01

SiouxLukavac je napisao/la:Ne znam jel se o tome pisalo, ali vjerovatno jeste, nemam vremena da se vraćam i čitam unazad.

Zanima me, pošto nisam upoznat, kako će tabela na kraju izgledati u ovom slučaju. S obzirom da se igra liga za prvaka i liga za opstanak, 6 koji završi na tabeli igra ligu za prvaka dok ovaj koji završi 7 igra ligu za opstana. Sigurno da će par bodova odlučivati i da ovaj 6 neće imati baš veliku bodovnu razliku u odnosu na 7. Ovaj 7 na tabeli će igrat sa lošijim ekipama i uzet će više bodova u tih 10 zadnjih kola od 6og koji će igrati sa najjačim ekipama. Bodovno će, sedmi, biti na kraju bolji i kako će onda izgledati tabela?
Isto ko kad prvi u drugoj ligi ima vise bodova od poslednjeg u prvoj. Razlicite lige.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37559
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la tuzlak1987 » 27 jun 2016, 16:12

Jel se zna polovel se bodovi ili ostaju? Da se odmah utvrdi to, a ne kasnije kada se zavrsi 15-20 kola jer ce tada poceti teorije da se zavisno od plasmana nekim ekipama steli i td.

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la hilmo » 27 jun 2016, 16:24

Bodovni saldo se ne dira.

Avatar
JoseTreci
Postovi: 100
Pridružen/a: 21 jun 2016, 19:58
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la JoseTreci » 27 jun 2016, 16:25

ma ostaju bodovi kakvo crno polovljenje ;) koliko soovjis bodova osvojis :mrgreen:

HausMan
Postovi: 988
Pridružen/a: 05 maj 2016, 12:20
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la HausMan » 27 jun 2016, 16:27

Najbolji scenariji je da se Celik ugasi i Olimpic svakako nema ko finansirati propast ce. Tako da bude liga 10 i to je vrh

2palko
Postovi: 16
Pridružen/a: 26 jun 2016, 23:33
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la 2palko » 27 jun 2016, 16:29

sa njima sloboda i njanjajevo i imamo finu ligu bez mutavih ekipa

SiouxLukavac
Postovi: 4390
Pridružen/a: 18 nov 2011, 20:53
Lokacija: Kambodža
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la SiouxLukavac » 27 jun 2016, 16:53

HausMan je napisao/la:Najbolji scenariji je da se Celik ugasi i Olimpic svakako nema ko finansirati propast ce. Tako da bude liga 10 i to je vrh
Iskristalisat ce se to za sezonu-dvije. Samo ce najjaci opstat, a istina, najbolje riješenje je liga 10.

Zao mi je Celika, kao i Veleza valjda se uspiju spasiti, al zamislite ligu 10 sa jakim Celikom, Borcem, Velezom i sa ovim ostalim u ovoj ligi 12, bez Krupe, Metalaca, Olimpika.. cast i respekt svima ali gledam to po velicini i historiji klubova.

Avatar
PanajotPano
Postovi: 324
Pridružen/a: 08 jun 2016, 14:17
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la PanajotPano » 27 jun 2016, 17:52

Price kako je velika razlika izmedju 10 ili 12 su smijesne.

Ne smetaju mi mali klubovi, u ligu SFRJ su upadali padobranci i bili simpaticni, problem je sto ti istorijski veliki klubovi ne mogu da se saberu.

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la KenoRob » 28 jun 2016, 02:14

HausMan je napisao/la:Najbolji scenariji je da se Celik ugasi i Olimpic svakako nema ko finansirati propast ce. Tako da bude liga 10 i to je vrh
najbolje bi bilo da ti dragi Bog zvalje ugasi

aqarius
Postovi: 3889
Pridružen/a: 12 maj 2009, 16:54
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la aqarius » 28 jun 2016, 15:19

KenoRob je napisao/la:
HausMan je napisao/la:Najbolji scenariji je da se Celik ugasi i Olimpic svakako nema ko finansirati propast ce. Tako da bude liga 10 i to je vrh
najbolje bi bilo da ti dragi Bog zvalje ugasi
Druže Keno ,i ja sam vatreni navijač Čelika,,i godine kada sam se družio sa robijašima i išao na tekme da gledam Japaura i Brkića i ostale momke koji su prošli kroz Čelik su bile nešto nezaboravno,,ali hajde sada nešto realno,,ma koliko realnost bila surova...ja čitavu sezonu sam sebe hebem u mozak zbog Čelika,,,i na kraju da završe i prvi ,da upanu u ligu za prvaka ,čemu sve to ,,kada ne mogu dobiti licence za Europu,dug pitaj boga koliko miliona,ne predstavljaju grad,niti državu,niti savez,pjena,magla ,mjehur od sapunice,,navijači ne dolaze,,igrači koji valjaju nemaju motiva da ostanu,,pitaj boga kako funkcionira omladinski pogon,,,moželi li takav Čelik opstati,,,svrha ..bez svrhe,,pa i da opstaje ..šta onda...kako igrati a da se ne boriš nizašto...ja mislim da je Čelik jedini klub koji sam po sebi nema svrhu da postoji...jeste surovo,,,ali je istinito :plac:

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la KenoRob » 28 jun 2016, 16:40

@aquarius

Znam ja dobro sta smo, ko smo i kakvi smo vec sam ja samo odgovorio doticnom na njegov "najbolji scenarij" i opet mu se ponjamke u stau a i ti si me razocaro sto uopste opravdavas ono protiv cega se pravi navijaci Celika bore, tog gasenja, pa koliko toliko.

Stvarno ne znam niti me zanima za koga on navija ali nako ljudski nikad nisam ni pomoslio niti pozelio da se neko ugasi i tako slicno... :silent:

aqarius
Postovi: 3889
Pridružen/a: 12 maj 2009, 16:54
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la aqarius » 28 jun 2016, 16:55

Ma kakvo gašenje,pa to ni ne pomišljam,a pogotovo da ga podržavam,,,samo kažem da je stvarno teško pratiti klub kojem su već unaprijed sva vrata zatvorena.Samo naglas razmišljam,šta da sada imamo super ekipu,da se možemo nositi za Željom,Sarajev,Zrinjom i ostalima.....koja svrha,mi u bojkotu,igrači uzmu titulu i hajmo kući,nikome ništa....samo kažem da Čelik u ovakvom stanju nema svrhe,,a doveden je u situaciju da nam ni Abramovič ne može pomoći...ko može naći toliko novaca da samo klub riješi te neke osnovne dugove,da može bar dobiti šansu da se za nešto bori,da dobije te neke licence koje su i svrha postojanja svakog sportskog kolektiva,,pa da mu igrači sezonu igraju i za džebe...volim ja čelik ali su ga barabe toliko uništile da se ne vidi izlaz,džaba i statut,nama samo može pomoći da nas kupi neki strani tajkun i skrši te neke milione u nešto a ni sam ne zna u što..

HausMan
Postovi: 988
Pridružen/a: 05 maj 2016, 12:20
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la HausMan » 28 jun 2016, 22:37

KenoRob je napisao/la:
HausMan je napisao/la:Najbolji scenariji je da se Celik ugasi i Olimpic svakako nema ko finansirati propast ce. Tako da bude liga 10 i to je vrh
najbolje bi bilo da ti dragi Bog zvalje ugasi
da se razumijemo to nije moja zelja, niti sam to napisao, da bi me replicirao na takav nacin. ja cu biti ipak kulturan pa ti reci da stanje u Celiku nisam napravio ja, ali da je situacija takva da cete se vjerovatno ugasiti. dug od prema drzavi je veliki. vas najveci problem sto su na fudbalski klub Celik bile igre na srecu i najvise duga je na tome, bingo, tombola, ne znam sta ste imali. taj predmet se gura po ministarstvima ali vam nazalost niko ne moze pomoci. modalitet od 10 kluba je najbolji modalitet za premijer ligu i jedini ispravan put da nam neke ekipa dogura da grupne faze u nekom evropskom takmicenje. a zapamti da ce biti ovako kako sam ti ja napisao.

Avatar
PanajotPano
Postovi: 324
Pridružen/a: 08 jun 2016, 14:17
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la PanajotPano » 29 jun 2016, 13:17

Sta ovo citam i Olimpik propada?

Al ce biti sprdnja ova prva sezona lige 12, jos kad na kraju sezone pocnu da kukaju oni koji ispadnu ili ne ostvare ambicije da sistem ne valja... :D

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54313
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la MortemHz » 29 jun 2016, 13:21

PanajotPano je napisao/la:Sta ovo citam i Olimpik propada?

Al ce biti sprdnja ova prva sezona lige 12, jos kad na kraju sezone pocnu da kukaju oni koji ispadnu ili ne ostvare ambicije da sistem ne valja... :D
Ma odmah skratiti na 10 klubova i cao..
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
PanajotPano
Postovi: 324
Pridružen/a: 08 jun 2016, 14:17
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la PanajotPano » 29 jun 2016, 16:35

MortemHz je napisao/la:
PanajotPano je napisao/la:Sta ovo citam i Olimpik propada?

Al ce biti sprdnja ova prva sezona lige 12, jos kad na kraju sezone pocnu da kukaju oni koji ispadnu ili ne ostvare ambicije da sistem ne valja... :D
Ma odmah skratiti na 10 klubova i cao..
Ja nacrtam kako je smanjenje lige bez dodatnih mjera za jacanje klubova i fudbala besmisleno, ti pricas kako bi smanjenje sa 12 na 10 nesto promijenilo... Ubleharenje.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/2015–16_A_Group

Avatar
TobeYarabi
Postovi: 7176
Pridružen/a: 18 maj 2016, 17:48
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la TobeYarabi » 02 jul 2016, 03:04

Thetraphak1921 je napisao/la:
Lakoste je napisao/la:
aleksandar_veliki je napisao/la:Odluka je donesena. Najbitnije je da krece Liga 12. Zadovoljni i manje zadovoljni ce biti, ali po meni nema razloga. Idemo ovim sistemom, ako ne bude to to onda se moze promijeniti. Nije sveto pismo.
Zbog cega su donjeli ovu odluku ako je 75% klubova bilo za trokruzni sistem takmicenja?
Zato sto je 75% klubova bilo za apsurd od sistema.
jesi li preslusao amara, tj sta on kaze o tom ''aapsurdu'' :D

Avatar
samirr
Postovi: 8870
Pridružen/a: 26 avg 2013, 00:02
Kontakt:

Re: Modalitet takmičenja u BHT Premijer ligi od sezone 2016/2017

Post Postao/la samirr » 02 jul 2016, 03:34

Na odmoru je Ajzea, bas sam to ja htio da mu napisem. Dobro je to Amar objasnio.
Zukanović, kralj cijena za PL BiH na TM!

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: bagniadiluca, begla i 26 gostiju.