BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la Signore » 22 jul 2016, 00:12

To sto je Birkirkara prosla Heartsa to ne znaci da se Siroki nije obrukao. To znaci da se pored Sirokog obrukao i Hearts. I taj Hearts nije neka velesila, ja bih stavio ruku u vatru da u PL ne bi uzeli titulu tek tako. Ljudima predstavljaju bauk jer dolaze iz Skotske koja propada i koja je gore plasirana nego Svedska, Norveska i Bjelorusija recimo. To je liga koja doslovno ovisi o jednom klubu, sto puta vise nego HNL o Dinamu.

Kao sto netko napisa, Siroki bi prosao Birkirkaru da se igrali par tjedana kasnije, a ja vjerujem da bi imali sanse i sa Skotima, i to dobre sanse.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5274
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la Rule_hz » 22 jul 2016, 00:15

siroki je imao strasnu sansu otici dalje kakav ba harts juce igrali u 2 ligi ofalio im nogomet smjenom generacija
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Iceplayer
Postovi: 1376
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la Iceplayer » 22 jul 2016, 01:05

Signore je napisao/la:To sto je Birkirkara prosla Heartsa to ne znaci da se Siroki nije obrukao. To znaci da se pored Sirokog obrukao i Hearts. I taj Hearts nije neka velesila, ja bih stavio ruku u vatru da u PL ne bi uzeli titulu tek tako. Ljudima predstavljaju bauk jer dolaze iz Skotske koja propada i koja je gore plasirana nego Svedska, Norveska i Bjelorusija recimo. To je liga koja doslovno ovisi o jednom klubu, sto puta vise nego HNL o Dinamu.

Kao sto netko napisa, Siroki bi prosao Birkirkaru da se igrali par tjedana kasnije, a ja vjerujem da bi imali sanse i sa Skotima, i to dobre sanse.
Ma daj nasi ne mogu nikoga proci pa ljudi slave kad izvuku nase klubove pogledaj malo forume drugih ekipa ljudi se nadaju i mole boga da nas dobiju...

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la AnelZ » 22 jul 2016, 02:01

Koju sansu je Siroki ispustio zbog svog nekog ravnodusnog pristupa ovaj put Evropskim utakmicama (tako je meni izgleda po komentarima strucnog staba i generalnog pristupa u ove dvije utakmice protiv Maltezana sto sam pogledao) i samim tima ispadnja koje nisu smjeli sebi dozvoliti. Znao sam da imaju solidne sanse protiv Hearts ali da bi bilo u najmanju ruku bare-bare (ako ne i bolji) kao sto se moglo uociti iz ovog meca protiv Birkirkare se nisam nadao (isao sam vise ne 60:40 za Hearts). Znamo da je rano u sezoni, ali ako je tako onda treba poceti pripreme malo ranije i jacim intezitetom te dovesti adekvatne zamjene na vrijeme. Pored Celtica, klubovi u Skotskoj nisu bauk te se tek po jedna ekipa maksimalno po sezoni nesto malo izdvoji kao sto je ove i prosle godine slucaj sa Aberdeen. Sada Birkirkara ide na Krasnodar i tesko da ce pruziti i najmanji otpor ako ovi budu igrali sa barem priblizno prvom ekipom.

Radnik da je uspio odrzati ekipu siguran sam da bi gledali egal mec protiv HJK pa mozda bi i prosli, ali ovo jeste sudbina ovih "manjih" klubova.

Beitar prosao dalje protiv Omonia u ocekivanom ravnopravnom mecu i za Slobodu se znalo da je izvukla najtezeg protivnika od sva tri nasa kluba u EL, no ovo je upravo razlog zasto sam govorio da su svoju sansu morali iskoristiti jer ovakve prilike se ne smiju propustati ako ih vec imas u saci. Omonia bi bila jednako prelazna prepreka kao Beitar, no Sloboda nazalost nije bila u mogucnosti da dodje do te prepreke. Beitar hladno prolazi i u play-off jer igra protiv Jeglava, predstavnik Latvije, koji su zapravo preuzeli za trece pretkolo koeficijent od Slovan Bratislava. To ti znaci iskoristiti sansu koja ti se pruzi, od neizvjesnog prvog pretkola do veoma izvjesnog play-offa :)

Avatar
brig
Postovi: 2250
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la brig » 22 jul 2016, 08:15

K
Signore je napisao/la:To sto je Birkirkara prosla Heartsa to ne znaci da se Siroki nije obrukao. To znaci da se pored Sirokog obrukao i Hearts. I taj Hearts nije neka velesila, ja bih stavio ruku u vatru da u PL ne bi uzeli titulu tek tako. Ljudima predstavljaju bauk jer dolaze iz Skotske koja propada i koja je gore plasirana nego Svedska, Norveska i Bjelorusija recimo. To je liga koja doslovno ovisi o jednom klubu, sto puta vise nego HNL o Dinamu.

Kao sto netko napisa, Siroki bi prosao Birkirkaru da se igrali par tjedana kasnije, a ja vjerujem da bi imali sanse i sa Skotima, i to dobre sanse.
Hearts se jest obrukao. Al tko smo mi (BiH) neka velesila u nogometu?
Siroki je po meni napravio ogroman neuspjeh i kils al se nije obrukao kako se predstavlja, protiv amatera, konobara, kuhara itd

FoSte95
Postovi: 12647
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la FoSte95 » 22 jul 2016, 10:48

Ja opet tvrdim da nasim klubovima fali veci broj jacih utakmica u prvenstvu i da bi sa njima lako prosli timove tima Beitara, Birikare itd. Te jace tekme cemo imati u ovoj sezoni a i siguran sam da ce rezultati u evropi dogodine biti mnogo bolji.
Zivi bili pa vidjeli
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

virtuoz
Postovi: 661
Pridružen/a: 16 mar 2015, 22:59
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la virtuoz » 22 jul 2016, 13:01

Podaci o dosadasnjim ovosezonskim nastupima ex-Yu drzava u europskim natjecanjima.
Redom imamo drzavu, broj preostalih predstavnika/broj ukupnih predstavnika , osvojeni koeficijent/moguci koeficijent, postotak uspjesnosti.

Kod: Označi sve

Hrvatska  4/4 , 1.750/2.000 , 87.5%
Srbija  2/4 , 2.125/3.000 , 70.8%
Slovenija  2/4 , 1.375/2.500 , 55%
Makedonija  1/4 , 1.000/2.500 , 40%
Crna Gora  0/4 , 0.875/2.500 , 35%
BiH  0/4 , 0.500/2.000 , 25%

FoSte95
Postovi: 12647
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la FoSte95 » 22 jul 2016, 15:35

Hejteri ce reci da smo zadnji, ali ustvari smo prvi odzada :D :D
Hrvatska :clap: :clap:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

jasta
Postovi: 1728
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la jasta » 22 jul 2016, 16:34

Nekima još nije jasno na kakvim je granama fudbal u BiH. Maltežani se raduju kad nas izvuku i to je jedina istina. Sila smo jos samo za timove iz Andore i San Marina.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12029
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la BoixosNois1899 » 23 jul 2016, 11:55

Makedonija ispred nas, šta dalje reći.
U savezu samo neka govore kako stvari idu na bolje, samo to i znaju.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

dobrinja1
Postovi: 255
Pridružen/a: 21 jun 2016, 12:34
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la dobrinja1 » 23 jul 2016, 12:00

BoixosNois1899 je napisao/la:Makedonija ispred nas, šta dalje reći.
U savezu samo neka govore kako stvari idu na bolje, samo to i znaju.
hej crna gora je ispred nas... ali to je kad saljes anonimuse u evropu, tipa radnik ili sloboda...

Avatar
Gifron
Postovi: 4151
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la Gifron » 23 jul 2016, 12:05

dobrinja1 je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la:Makedonija ispred nas, šta dalje reći.
U savezu samo neka govore kako stvari idu na bolje, samo to i znaju.
hej crna gora je ispred nas... ali to je kad saljes anonimuse u evropu, tipa radnik ili sloboda...
Trebaju uvesti posebno evropsko takmicenje samo za Zelju i Sarajevo da ne placete jer vam ekipe nisu sposobne da na terenu izbore Evropu.
Jedan grad, jedna ljubav!

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12029
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la BoixosNois1899 » 23 jul 2016, 12:06

dobrinja1 je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la:Makedonija ispred nas, šta dalje reći.
U savezu samo neka govore kako stvari idu na bolje, samo to i znaju.
hej crna gora je ispred nas... ali to je kad saljes anonimuse u evropu, tipa radnik ili sloboda...
To je to. Sve po nacionalnom ključu. Dok se god budu namještale utakmice neće nas biti nigdje. Široki kupi tekme po našoj ligi i misli da može tako i u Europi, i onda dođu anonimusi sa Malte i lagano ih otresu. Al' i treba nam, da se spuste na zemlju ovi što misle da nam je liga na nivou engleske i španjolske.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la SlevinKelevra » 23 jul 2016, 12:07

Gledao sam obje utakmice protiv Dinama sada, i iz onoga sto sam vidio mislim da bi Vardar prekucao ovu nasu ligu + Skhendija koja je dobacila do treceg pretkola ove sezone.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12029
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la BoixosNois1899 » 23 jul 2016, 12:09

Gifron je napisao/la:
dobrinja1 je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la:Makedonija ispred nas, šta dalje reći.
U savezu samo neka govore kako stvari idu na bolje, samo to i znaju.
hej crna gora je ispred nas... ali to je kad saljes anonimuse u evropu, tipa radnik ili sloboda...
Trebaju uvesti posebno evropsko takmicenje samo za Zelju i Sarajevo da ne placete jer vam ekipe nisu sposobne da na terenu izbore Evropu.
Oni su još gori. Željo od Metalurga a ovi od Kukešija i Zete ispadaju.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la Puma » 23 jul 2016, 19:55

SlevinKelevra je napisao/la:Gledao sam obje utakmice protiv Dinama sada, i iz onoga sto sam vidio mislim da bi Vardar prekucao ovu nasu ligu + Skhendija koja je dobacila do treceg pretkola ove sezone.
Nakon rukometnog, rus kupio i nogometni klub, bice svega sa njima.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
PanajotPano
Postovi: 324
Pridružen/a: 08 jun 2016, 14:17
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la PanajotPano » 24 jul 2016, 09:01

BoixosNois1899 je napisao/la:
dobrinja1 je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la:Makedonija ispred nas, šta dalje reći.
U savezu samo neka govore kako stvari idu na bolje, samo to i znaju.
hej crna gora je ispred nas... ali to je kad saljes anonimuse u evropu, tipa radnik ili sloboda...
To je to. Sve po nacionalnom ključu. Dok se god budu namještale utakmice neće nas biti nigdje. Široki kupi tekme po našoj ligi i misli da može tako i u Europi, i onda dođu anonimusi sa Malte i lagano ih otresu. Al' i treba nam, da se spuste na zemlju ovi što misle da nam je liga na nivou engleske i španjolske.
Anonimusi sa Malte izbacili i škotski Harts.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la ASD » 24 jul 2016, 09:39

Shkendija ima jaku ekipu, dosta igraca ima iskustvo igranja vani i plus imaju dosta reprezentativaca u svojim redovima.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12029
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la BoixosNois1899 » 24 jul 2016, 13:46

Ukratko, da sumiramo nastupe za ovu godinu:

[youtube][/youtube]
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Iceplayer
Postovi: 1376
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la Iceplayer » 24 jul 2016, 16:19

Vi ste stvarno očekivali da ćemo nekoga pobjediti :s
I ja jos ocekujem milijone sa neba :thumbup:

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: boki86, holyman, JimmyPage, nicaze95, soe i 59 gostiju.