BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

FoSte95
Postovi: 12649
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la FoSte95 » 21 dec 2016, 21:02

Esport je napisao/la:
virtuoz je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Znaci napokon ce se otvoriti malo realnija sansa da neki od nasih timova zavrsi u grupama.
Ovisi kako na to gledas. Prvaku ce biti lakse, onima koji idu u kvalifikacije za EL ce biti teze.
1 klub ima laksi put, 3 kluba imaju tezi put. I nije bas neka informacija za skakati od srece :lol:
Šampion sa malo sreće u ždrebu i dobrom igrom može doći do grupe Eurolige. Do grupe u kupu šampiona ni Dinamo više nemože.

Ostale tri ekipe do Grupe moraju ostvariti 4 pobjede bez popravnog, sto je veoma tesko, pogotovo sto se non stop prikljcuju oni koji ispadnu iz kupa šamiona. Tako da trece i cetvrto kolo nema milosti u ždrijebu. :kafa:
PS
Ovaj model se primjenjuje od 2018/19.
Ovo je po meni dobro jer ce titula prvaka imati jos veci znacaj, znaci bice fajta samo takvog jer ne boris se samo za titulu nego i za minimum 4 evropske utakmice
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la AnelZ » 22 dec 2016, 00:52

Esport je napisao/la:Ostale tri ekipe do Grupe moraju ostvariti 4 pobjede bez popravnog, sto je veoma tesko, pogotovo sto se non stop prikljcuju oni koji ispadnu iz kupa šamiona. Tako da trece i cetvrto kolo nema milosti u ždrijebu. :kafa:
PS
Ovaj model se primjenjuje od 2018/19.
Pogrijesio si samo u tome sto se iz Lige Prvaka prikljucuje samo tri ekipe u kvalifikacije Lige Evrope (i to samo u trecem pretkolu) i to one koje ispadnu u drugom pretkolu Lige Prvaka za neprvake (ekipe iz liga kao sto su Hrvatska, Austrija, Švicarska i sl.). Šampioni ce imati svoju zasebnu rutu u kvalifikacijama Lige Evrope. No stoji da ce sada biti uspjeh igrati trece pretkolo Lige Evrope ako nisi prvak dok je do sada (barem Želji i Sarajevu) bio uvijek minimalni cilj i sve ispod toga razocarenje.

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la Esport » 22 dec 2016, 10:09

AnelZ je napisao/la:
Esport je napisao/la:Ostale tri ekipe do Grupe moraju ostvariti 4 pobjede bez popravnog, sto je veoma tesko, pogotovo sto se non stop prikljcuju oni koji ispadnu iz kupa šamiona. Tako da trece i cetvrto kolo nema milosti u ždrijebu. :kafa:
PS
Ovaj model se primjenjuje od 2018/19.
Pogrijesio si samo u tome sto se iz Lige Prvaka prikljucuje samo tri ekipe u kvalifikacije Lige Evrope (i to samo u trecem pretkolu) i to one koje ispadnu u drugom pretkolu Lige Prvaka za neprvake (ekipe iz liga kao sto su Hrvatska, Austrija, Švicarska i sl.). Šampioni ce imati svoju zasebnu rutu u kvalifikacijama Lige Evrope. No stoji da ce sada biti uspjeh igrati trece pretkolo Lige Evrope ako nisi prvak dok je do sada (barem Želji i Sarajevu) bio uvijek minimalni cilj i sve ispod toga razocarenje.
U pravu si malo sam požurio
U grupu Lige Evrope idu pobjedici kupa iz 12 najboje rangiranih ekipa, četvrti iz Francuske i 4 peta iz ostalih lige petice,
13 koji prodju 4 kola kvalifikacija(u trećem kolu im se priključe poraženi iz dvomeča vicešampioni zemalja pozicije od 11- 15)
6 ekipa koje ne prođu kvalifikacije pobjednika navedenih u prethodnom redu sa vicešampionima Rusije, Ukrajine i Belgije i trećeplasiranog Francuske,
i 8 ekipa koje pobjede u kvalifikacijama šampiona koji su ispali u lizi šampiona.
Po ovome se dvije ekipe mogu dva puta razigravati u istoj sezoni(ako ne uslove u ždrijebu).

Vidi sliku
slika
Što pakazuje da je ovaj sistem napravljen da u grupe udje sto više ekipa iz najačih liga dok se mali moraju boriti za mrvice.

Avatar
Hendo
Postovi: 4305
Pridružen/a: 26 avg 2014, 23:22
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la Hendo » 22 dec 2016, 14:09

Hvala Anelu i Signoreu na informacijama. Nažalost ovo znači da će naše ekipe igrati samo juni u Evropi. :facepalm:
Kocka je bačena

Avatar
Bistrik
Postovi: 1466
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la Bistrik » 24 dec 2016, 09:43

ja ovo ništa nekontam. moželi neko reči šta če biti sa našim klubovima? recim naš prvak počnje takmičenje u prvom pretkolu i štase onda dešava ako pobjedi odnosno ako izgubi? u LE naši počnju o prvog pretkola šta se tu dešava?

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la Signore » 24 dec 2016, 09:55

Bistrik je napisao/la:ja ovo ništa nekontam. moželi neko reči šta če biti sa našim klubovima? recim naš prvak počnje takmičenje u prvom pretkolu i štase onda dešava ako pobjedi odnosno ako izgubi? u LE naši počnju o prvog pretkola šta se tu dešava?
U EL imas kvalifikacije za prvake i kvalifikacije za neprvake. Nasi drugoplasorani, treceplasirani i osvajaci kupa ce igrati prvo pretkolo EL za neprvake i kroz cetiri kola kao i do sad pokusati izboriti grupnu fazu EL.

Prvak igra prvo pretkolo LP za prvake kao sto je do sad igrao drugo pretkolo za prvake. U slucaju da prodje ide u drugo pretkolo LP za prvake itd. U slucaju da ispadne onda ide u drugo pretkolo EL za prvake.

Ili jednostavno otvori stranicu 130 i pogledaj treci post odozdo. Tu sam ja prikazao kako bi taj sistem izgledao da se igra ove sezone.

Avatar
Bistrik
Postovi: 1466
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la Bistrik » 24 dec 2016, 17:42

Signore je napisao/la:
Bistrik je napisao/la:ja ovo ništa nekontam. moželi neko reči šta če biti sa našim klubovima? recim naš prvak počnje takmičenje u prvom pretkolu i štase onda dešava ako pobjedi odnosno ako izgubi? u LE naši počnju o prvog pretkola šta se tu dešava?
U EL imas kvalifikacije za prvake i kvalifikacije za neprvake. Nasi drugoplasorani, treceplasirani i osvajaci kupa ce igrati prvo pretkolo EL za neprvake i kroz cetiri kola kao i do sad pokusati izboriti grupnu fazu EL.

Prvak igra prvo pretkolo LP za prvake kao sto je do sad igrao drugo pretkolo za prvake. U slucaju da prodje ide u drugo pretkolo LP za prvake itd. U slucaju da ispadne onda ide u drugo pretkolo EL za prvake.

Ili jednostavno otvori stranicu 130 i pogledaj treci post odozdo. Tu sam ja prikazao kako bi taj sistem izgledao da se igra ove sezone.
hvala. gledao sam to što kažeš ali opet nisam skontao. sad na primjeru nasih klubova sam skontao donekle

HeraklitMracni
Postovi: 5342
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la HeraklitMracni » 24 dec 2016, 17:47

kontam npr , ako zrinski ispadne iz lige prvaka , onda dole u ligi uefa moze samo igrati sa prvacima koji su ispali dva do tri kola ???

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la Signore » 24 dec 2016, 18:06

Nas prvak igra od prvog pretkola i kad ispadne igra Europsku ligu s klubovima koji su takodjer uspali iz Lige prvaka.

U Europskoj ligi postoje dvoje kvalifikacije, odvojene, kao sto su do sad bile u Ligi prvaka.

Avatar
Mokes
Postovi: 14895
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la Mokes » 24 dec 2016, 18:08

HeraklitMracni je napisao/la:kontam npr , ako zrinski ispadne iz lige prvaka , onda dole u ligi uefa moze samo igrati sa prvacima koji su ispali dva do tri kola ???
DA.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
dobrinja123
Postovi: 81
Pridružen/a: 15 dec 2016, 17:54
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la dobrinja123 » 01 jan 2017, 14:01

Ja nikao nmg da skontam sve ovo u pm

Evropska liga sam skonto igra se kosto se igrala samo se odvaja to za prvak i ne prvake i idemo prvo drugo trece playoff i grupa ?
A liga prvaka ide se isto jel sta i onda se ispadne kad god ide se u evropsku ajd ovaj momak da pojasni halali sto peglam npr

Sarajevo bude prvo i ide u prvo pretkolo i tu igra sa slabijim kada se pocinje igrat sa jacim kada postaje jako nerealno za nase klubove da ce ista uradi ?

FoSte95
Postovi: 12649
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la FoSte95 » 01 jan 2017, 15:15

dobrinja123 je napisao/la:Ja nikao nmg da skontam sve ovo u pm

Evropska liga sam skonto igra se kosto se igrala samo se odvaja to za prvak i ne prvake i idemo prvo drugo trece playoff i grupa ?
A liga prvaka ide se isto jel sta i onda se ispadne kad god ide se u evropsku ajd ovaj momak da pojasni halali sto peglam npr

Sarajevo bude prvo i ide u prvo pretkolo i tu igra sa slabijim kada se pocinje igrat sa jacim kada postaje jako nerealno za nase klubove da ce ista uradi ?
Jaro evo Sarajevo prvak bude, igra prvo kolo kvalifkacija za LŠ i ispade, ide automacki u drugo kolo za LE.
Onaj ko ispadne u 3 kolu kvala za LŠ ide u treće kolo za LE :D
tako sam barem ja to shvatio
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la AnelZ » 01 jan 2017, 18:30

Prvak BiH krece od prvog pretkola LP koji ce biti skoro preslikan sto se snage tice danasnjem drugom pretkolu gdje su pocinjali nasi klubovi tj. nece biti nista lakse. Prednost za prvaka nastaje u tome sto ima "sigurnosnu mrezu" u slucaju da izgubi u kvalifikacijama za LP jer ce se preseliti u kvalifikacije za Ligu Evrope - ruta za prvake. Tako ako ispadnes u prvom pretkolu LP ides u drugo pretkolo LE, ispadnes u drugom pretkolu LP ides u trece pretkolo LE, ispadnes u trecem pretkolu LP ides u play-off LE, ispadnes u play-off LP ides u grupnu fazu LE.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54367
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la MortemHz » 01 jan 2017, 18:46

AnelZ je napisao/la:Prvak BiH krece od prvog pretkola LP koji ce biti skoro preslikan sto se snage tice danasnjem drugom pretkolu gdje su pocinjali nasi klubovi tj. nece biti nista lakse. Prednost za prvaka nastaje u tome sto ima "sigurnosnu mrezu" u slucaju da izgubi u kvalifikacijama za LP jer ce se preseliti u kvalifikacije za Ligu Evrope - ruta za prvake. Tako ako ispadnes u prvom pretkolu LP ides u drugo pretkolo LE, ispadnes u drugom pretkolu LP ides u trece pretkolo LE, ispadnes u trecem pretkolu LP ides u play-off LE, ispadnes u play-off LP ides u grupnu fazu LE.
:thumbup:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la Signore » 20 mar 2017, 13:12

Za sve neljubitelje ruskog :mrgreen:

https://onedrive.live.com/view.aspx?res ... UTgpCoOwpY


Sarajevo, Zeljo i Zrinjski bez realnih sansi za mjesto nositelja u drugom pretkolu LP. U EL bi u prvom pretkolu vodeci trojac bio sigurno nositelj, Siroki ima realnu sansu, a Radnik i Mladost su bez sansi. U drugom pretkolu Sarajevo ima nekih sansi dok su Zeljine minimalne. Ostali nemaju nikakvu sansu. U trecem su svi donji, osim ako u drugom ne izbace neku Legiju, Lecha, Maccabi i slicno.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la AnelZ » 29 apr 2017, 00:00

Sto se tice omladinske lige prvaka, pet prvaka iz drzava iznad nas moraju da njihov seniorski tim obezbjedi nastup u grupnoj fazi lige prvaka kako bi nas juniorski prvak igrao ligu prvaka. Da li je neko do sada pratio stanje po Evropi u omladinskim ligama? :D

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61444
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la Virtu4l » 29 apr 2017, 00:46

AnelZ je napisao/la:Sto se tice omladinske lige prvaka, pet prvaka iz drzava iznad nas moraju da njihov seniorski tim obezbjedi nastup u grupnoj fazi lige prvaka kako bi nas juniorski prvak igrao ligu prvaka. Da li je neko do sada pratio stanje po Evropi u omladinskim ligama? :D
Klasika, kao i svake godine. Uvijek navijamo za iste ekipe, Celtic, Salzburg, Copenhagen, Olympiakos, Steaua, APOEL, BATE, itd... uvijek ista ekipica.

Što se tiče kvalifikacija za LP, već je poznato 6 prvaka u drugom pretkolu, BATE, Malmo, Astana, Rosenborg, Hafnafjordur i Žalgiris. Uskoro će im se pridružiti Celtic, Salzburg, Copenhagen, APOEL, Ludogorets, Maribor, Qarabag, Rijeka, Beer Sheva i Žilina. Oni su trenutno postavljeni za nosioce.

Neizvjesno je u Srbiji, ali to neće uticati na nosioce jer Partizan ima poprilično visok koeficijent, tako da su ovo iznad 90% nosioci u drugom pretkolu lige prvaka i jedan od njih će biti protivnik našeg šampiona. Ovaj poredak mogu poremetiti Videoton i Legia/Lech, ako uzmu titulu, jer oni imaju koeficijent koji bi ih postavio za nosioce i Žalgiris i Žilina bi išli ispod crte.

Nadam se da se to neće desiti, jer ako Videoton i Legia/Lech uzmu titule, onda nam ostaje samo Hafnafjordur sa kojim bi naš šampion mogao igrati... protiv ostalih vjerovatno ne bi imali šanse.
Evribadi sej Željo
Željoooo

mikel48
Postovi: 392
Pridružen/a: 09 jan 2017, 16:38
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la mikel48 » 29 apr 2017, 11:44

Za mene nema boljeg osjećaja od izvlačenja klubova za kvalifikacije LP i EL. Petak jutro iscekivanje pa prvo LP pa onda u 1:30 europska liga. S kim ce moj Široki igrat i ocu li ici na gostovanje kako cu skupit novac ocu li dobit slobodno od šefa..
ŽIVOT ZA ŠIROKI.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61444
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la Virtu4l » 29 apr 2017, 13:58

mikel48 je napisao/la:Za mene nema boljeg osjećaja od izvlačenja klubova za kvalifikacije LP i EL. Petak jutro iscekivanje pa prvo LP pa onda u 1:30 europska liga. S kim ce moj Široki igrat i ocu li ici na gostovanje kako cu skupit novac ocu li dobit slobodno od šefa..
Iskreno se nadam da ćeš već u junu ponovo imati taj osjećaj.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54367
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BiH klubovi u UEFA takmičenjima 2016/17

Post Postao/la MortemHz » 29 apr 2017, 14:17

mikel48 je napisao/la:Za mene nema boljeg osjećaja od izvlačenja klubova za kvalifikacije LP i EL. Petak jutro iscekivanje pa prvo LP pa onda u 1:30 europska liga. S kim ce moj Široki igrat i ocu li ici na gostovanje kako cu skupit novac ocu li dobit slobodno od šefa..
Ista stvar je i ovdje, neopisiv osjecaj.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: AjkulaCekicarka, Direktorcic, LondonRed, MostarskiSin i 74 gosta.