Sarajevo vs Zeljeznicar

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la Raonffa » 20 avg 2017, 19:58

irfo je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Zanimljiva slika, pogledajte rezultat i igrače, pa vidite gdje su jedni, gdje su drugi :D

https://postimg.org/image/l3li6akll/
zanimljivo bas :shock: , ne znam ni za jednog igraca od ovih iz sarajeva danas, a pola ove zeljine ekipe je uspjelo itekako u fudbalu
Ma svi su ovi iz Sarajeva išli na posudbu u visočku Bosnu, neki i dan danas igraju ovdje. Uglavnom kad skontaš da niko od njih nije ni dobio priliku u Sarajeva, možda bi neko i napravio karijeru.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15102
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la irfo » 20 avg 2017, 20:01

Raonffa je napisao/la:
irfo je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Zanimljiva slika, pogledajte rezultat i igrače, pa vidite gdje su jedni, gdje su drugi :D

https://postimg.org/image/l3li6akll/
zanimljivo bas :shock: , ne znam ni za jednog igraca od ovih iz sarajeva danas, a pola ove zeljine ekipe je uspjelo itekako u fudbalu
Ma svi su ovi iz Sarajeva išli na posudbu u visočku Bosnu, neki i dan danas igraju ovdje. Uglavnom kad skontaš da niko od njih nije ni dobio priliku u Sarajeva, možda bi neko i napravio karijeru.
stvarno zanimljivo, jer je ovo mozda i ponajbolja generacije zelje poslije rata, gledajuci gdje ko danas igra i koliko ih je uspjelo
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la Raonffa » 20 avg 2017, 20:09

irfo je napisao/la: stvarno zanimljivo, jer je ovo mozda i ponajbolja generacije zelje poslije rata, gledajuci gdje ko danas igra i koliko ih je uspjelo
To ti je dokaz da rezultati u omladinskim selekcijama ne znače puno, ako ti momci ne odrade pravilan prelazak iz kadeta/juniora u seniore.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la Evolution87 » 20 avg 2017, 20:37

besic u evertonu, to je sasvim dovoljno :zviz:
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la Raonffa » 20 avg 2017, 20:41

Evolution87 je napisao/la:besic u evertonu, to je sasvim dovoljno :zviz:
I Almedin Hota u Želji :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la Raonffa » 20 avg 2017, 20:56

Evo na utakmici Crotone-Milan ista situacija kao ona od sinoć kod penala Želje, ovaj talijanski sudija je svirao penal i dao crveni karton igraču Crotonea.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Quinlan
Postovi: 2731
Pridružen/a: 26 sep 2016, 12:57
Kontakt:

Re: RE: Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la Quinlan » 21 avg 2017, 11:24

Raonffa je napisao/la:Evo na utakmici Crotone-Milan ista situacija kao ona od sinoć kod penala Želje, ovaj talijanski sudija je svirao penal i dao crveni karton igraču Crotonea.
Ma to je pravilno odsudio, čist crveni je bio jer je kao zadnji igrač faulirao sa namjerom, i svaki sudija bi isto uradio jer bilo šta drugo je greška ;)

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la Kompromis » 21 avg 2017, 11:36

Malo je korigovano pravilo... ako igrac ide na loptu i pri tom zakaci nogu igraca, tacnije potkaci je, svira se samo penal i zuti karton (normalno ako nije neki krvnicki udarac)... medjutim u situacijama kao kod penala za zelju, ono je crveni karton... jer je peroni ivetic vukao svo vrijeme igraca zelje za dres i ne pomisljajuci da starta na loptu... tek na kraju mu je ulezio klizeci sa ledja, a sudija je vec i ranije svirao penal pa taj start nije nista promijenio...

crozla
Postovi: 911
Pridružen/a: 25 jan 2016, 11:15
Kontakt:

Re: RE: Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la crozla » 22 avg 2017, 08:55

Quinlan je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Evo na utakmici Crotone-Milan ista situacija kao ona od sinoć kod penala Želje, ovaj talijanski sudija je svirao penal i dao crveni karton igraču Crotonea.
Ma to je pravilno odsudio, čist crveni je bio jer je kao zadnji igrač faulirao sa namjerom, i svaki sudija bi isto uradio jer bilo šta drugo je greška ;)
Ne gleda se zadnji igrac vec godinama, prema terminologiji izgledna situacija za gol, a preporuka je da se sto manje ide na dvije sankcije, kazneni udarac i crveni karton, a to je u domeni slobodnog uvjerenja suca. Ovo Ivetica je cisto za crveni, ne postoji namjera da dodje do lopte vec da prekrsajem sprijeci postizanje gola, to je jedna utakmica suspenzije.
Sve, sve što era sazdala je ova,
Sve rušit, palit, sjeći treba;
A gradit bolje opet s nova!

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la Evolution87 » 22 avg 2017, 12:06

Kompromis je napisao/la:Malo je korigovano pravilo... ako igrac ide na loptu i pri tom zakaci nogu igraca, tacnije potkaci je, svira se samo penal i zuti karton (normalno ako nije neki krvnicki udarac)... medjutim u situacijama kao kod penala za zelju, ono je crveni karton... jer je peroni ivetic vukao svo vrijeme igraca zelje za dres i ne pomisljajuci da starta na loptu... tek na kraju mu je ulezio klizeci sa ledja, a sudija je vec i ranije svirao penal pa taj start nije nista promijenio...
Vukao je on njega, ali sudija svira tek kad Ivetic ulijece klizeci i kad on pada. Da je kojim slucajem svirao penal prije onda ok, penal + crveni, ovako sam misljenja da je ovo bilo za zutog kartona.
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19291
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la MocMahale444 » 16 sep 2017, 04:09

Prije se govorilo zajedno na utakmicu pa poslije tekme opet zajedno ispred granapa ili haustora.
()
()
()
()
Sad zadnjih godina (ne znam tacno u nazad koliko) toga sve manje ima. Mozda je mrznja blaga rijec koliko se pogorsalo stanje. Jos ove drustvene mreze jednu goFna. Ono cujes svasta ovako ali kad vidis komentare to je bolesno njesra.
Ja nemam mrznje sekundu prema fks ( cak u Europi sretno vam) ali nema mi odvratnijeg tima od vas. Istina je da ste u BiH poslije Zelje drugi najbolji klub ali svi kao da ste na isti kalup tesani. Cast pojedinim jufkama i kraljicama zla :D
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Bosna i Hercegovina ostaje pri tužbi za genocid i protiv crne gore bez obzira što je došlo do državnog razdvajanja sa srbijom.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54246
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la MortemHz » 16 sep 2017, 07:48

MocMahale444 je napisao/la:Prije se govorilo zajedno na utakmicu pa poslije tekme opet zajedno ispred granapa ili haustora.
()
()
()
()
Sad zadnjih godina (ne znam tacno u nazad koliko) toga sve manje ima. Mozda je mrznja blaga rijec koliko se pogorsalo stanje. Jos ove drustvene mreze jednu goFna. Ono cujes svasta ovako ali kad vidis komentare to je bolesno njesra.
Ja nemam mrznje sekundu prema fks ( cak u Europi sretno vam) ali nema mi odvratnijeg tima od vas. Istina je da ste u BiH poslije Zelje drugi najbolji klub ali svi kao da ste na isti kalup tesani. Cast pojedinim jufkama i kraljicama zla :D
Klub sa 10 godina staza u drugoj ligi sa jednim trofejom u 50 godina. E sad zamisli kako je nama kada skontas da jedno 90% vas pokusava krivotvoriti historiju i dan danas. Laze se o svakoj mogucoj stvari u nedostatku historije a i nemoj da pisem o najvecim legendama i sta je ko radio i kakav je bio. Za navijace ne trebam nista posebno govoriti, toga se svakako stide normalni ljudi u vasem taboru. Ukratko, Sarajevo nikada nije imalo neku mrlju oko imena dok se Zeljeznicar brukao gdje je god stigao i to u mnogo stvari. Realno samo.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61397
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la Virtu4l » 16 sep 2017, 08:26

FK Sarajevo je osnovala UDBA jer im je i u BiH trebao režimski klub. U poređenju sa ostalim režimskim klubovima (onima koji su nastali 1946.), FK Sarajevo je postigao ubjedljivo najmanje, uvijek je bio Zvezdina konkubina, da bi na kraju ostao bez igdje ičega. Proširenje lige nam sasvim jasno govori o njihovom statusu u bivšoj državi.

Ako danas gledamo gdje su njihovi vršnjaci, a gdje je FK Sarajevo, dolazimo do zaključka da je FK Sarajevo ostao kao siroče, odbačen od svih.

Željezničar u toj konstalaciji snaga nije mogao ništa više, pa je i taj jedan trofej ogromno dostignuće obzirom da su samo Hajduk, Vojvodina i Željezničar osvajali titule a da nisu osnovani 1946.

Zato se danas jasno vidi ko je ko.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
sarajevo46
Postovi: 1079
Pridružen/a: 26 jul 2015, 13:48
Kontakt:

Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la sarajevo46 » 16 sep 2017, 08:30

Virtu4l je napisao/la:FK Sarajevo je osnovala UDBA jer im je i u BiH trebao režimski klub. U poređenju sa ostalim režimskim klubovima (onima koji su nastali 1946.), FK Sarajevo je postigao ubjedljivo najmanje, uvijek je bio Zvezdina konkubina, da bi na kraju ostao bez igdje ičega. Proširenje lige nam sasvim jasno govori o njihovom statusu u bivšoj državi.

Ako danas gledamo gdje su njihovi vršnjaci, a gdje je FK Sarajevo, dolazimo do zaključka da je FK Sarajevo ostao kao siroče, odbačen od svih.

Željezničar u toj konstalaciji snaga nije mogao ništa više, pa je i taj jedan trofej ogromno dostignuće obzirom da su samo Hajduk, Vojvodina i Željezničar osvajali titule a da nisu osnovani 1946.

Zato se danas jasno vidi ko je ko.
Da poznaješ historiju svog kluba barem bi u raspravi preskocio ovaj dio, ali dobro nije da nismo navikli.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61397
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la Virtu4l » 16 sep 2017, 08:33

Pa eto, zakucaj me :kafa:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
sarajevo46
Postovi: 1079
Pridružen/a: 26 jul 2015, 13:48
Kontakt:

Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la sarajevo46 » 16 sep 2017, 09:27

Virtu4l je napisao/la:Pa eto, zakucaj me :kafa:
Neću, ovako mi je zanimljivo da čitam. Daj još postova gdje su svi protiv vas.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61397
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la Virtu4l » 16 sep 2017, 09:30

Nećeš jer nemaš pojma. Nisu svi protiv nas, stvari su napokon onakve kakve trebaju da budu. Prave vrijednosti se napokon cijene, a politički isprdak polako ali sigurno ide tamo gdje mu je mjesto.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
sarajevo46
Postovi: 1079
Pridružen/a: 26 jul 2015, 13:48
Kontakt:

Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la sarajevo46 » 16 sep 2017, 09:33

Virtu4l je napisao/la:Nećeš jer nemaš pojma. Nisu svi protiv nas, stvari su napokon onakve kakve trebaju da budu. Prave vrijednosti se napokon cijene, a politički isprdak polako ali sigurno ide tamo gdje mu je mjesto.
Da ti pomognem, ali ti vjerovatno neće pomoći jer ti historija kluba nije poznata, probaj pronaći informacije o sezonama 1926/27 i 1936/37.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61397
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la Virtu4l » 16 sep 2017, 09:38

Sezona 1926/27 ne postoji.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
sarajevo46
Postovi: 1079
Pridružen/a: 26 jul 2015, 13:48
Kontakt:

Re: Sarajevo vs Zeljeznicar

Post Postao/la sarajevo46 » 16 sep 2017, 09:39

Virtu4l je napisao/la:Sezona 1926/27 ne postoji.
Hvala i prijatno. :thumbup:

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: holyman, TitogradTito i 21 gost.