Regionalna liga - Za/Protiv

cruz40
Postovi: 402
Pridružen/a: 14 okt 2015, 10:59
Kontakt:

Re: Regionalna liga - Za/Protiv

Post Postao/la cruz40 » 16 okt 2016, 22:11

Ma dok se ne naprave prave ekipe u BiH nista od toga, nasa liga je presmjesna. Gdje bi mogao Zeljo igrati sa Dinamom a ne moze da pobjedi Doboj Kakanj. Vidjeli ste na danasnjem derbiju kvalitet naseg nogometa.

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Regionalna liga - Za/Protiv

Post Postao/la SlevinKelevra » 17 okt 2016, 13:21

Protiv!

Broj jedan: koji ce nam qurac! U Evropa Ligi svake godine nastupi 10 smijesnih ekipa. Ko je kriv nasim 'velikanima' sto tamo ne mogu ni primirisati, uz jedan izuzetak: Dinamo. Zasto bi Dinamo 'kvario' dominaciju u domacoj ligi i redovnu Evropu, nekim glupim eksperimentima? Nisu ludi, a bez Dinama to nije to.
Broj dva: stari dobri zategnuti odnosi. Cak iako ne bude gostujucih navijaca, to nikako ne znaci da tekme mogu proci bez incidenata. Zamislite, recimo kakvu konroverznu, a bitnu utakmicu izmedju bivse 'velike cetvorke' :roll: Yebes navijace, tu ce vojske ulijetati! Mi, na ovim nasem prostorima, zivimo neki prividni mir evo vec 20 godina. Mir koji svako malo potresu manje i nebitnije stvari od fudbala. Ne trebaju nam problemi...
Broj tri: Trenutno u ex-yu postoji barem 10-12 ekipa koje su bez sumnje jace od najjace ekipe PL. Zasto bi samo sebe osudili na sramocenje po terenima sirom 'Juge' i zakucanost na dno tabele? Bolje biti pri vrhu ovog naseg jada, nego na dnu neke kvazi-lige.

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5723
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Regionalna liga - Za/Protiv

Post Postao/la JohnCleese » 17 okt 2016, 13:27

Od mene ide jedno veliko Za !
Ponavljam veliko ZA
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: Regionalna liga - Za/Protiv

Post Postao/la FrancescoTotti » 17 okt 2016, 14:04

Ni slucajno!
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

dobrinja1
Postovi: 255
Pridružen/a: 21 jun 2016, 12:34
Kontakt:

Re: Regionalna liga - Za/Protiv

Post Postao/la dobrinja1 » 17 okt 2016, 14:13

htjeli mi ili ne, bice ovo... jos kad ovi "veliki" naprave ligu bogatasa nama nista drugo ne preostaje nego da igramo regionalnu ligu...

Avatar
Pukovnik
Postovi: 62
Pridružen/a: 27 sep 2016, 16:34
Lokacija: Vladivostok

Re: Regionalna liga - Za/Protiv

Post Postao/la Pukovnik » 17 okt 2016, 14:39

upravo to, ko te pita jesi li za ili protiv, stipu suplje capri liga ce se igrati.

o suzana j.ebem partizana, j.ebem zvezdu j.ebem rada j.ebem slobodana
o marijana slatka mala marijana, tebe cu j.ebat ja i dinama

... neka cijela juga zna, najludje su horde zla
Nikada nisam zagovarao rat osim u smislu postizanja mira.

Avatar
pasica
Postovi: 2399
Pridružen/a: 20 avg 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Regionalna liga - Za/Protiv

Post Postao/la pasica » 17 okt 2016, 15:02

dobrinja1 je napisao/la:htjeli mi ili ne, bice ovo... jos kad ovi "veliki" naprave ligu bogatasa nama nista drugo ne preostaje nego da igramo regionalnu ligu...
Sto? Kakva je razlika, ovako odigramo 1-2 kola u toj famoznoj Evropi. Puno cemo izgubiti u pm. Mislim da cemo preci preko te dvije utakmice sa predstavnicima Malte i slicnih velesila.
Za regionalnu nikad, proslost nek' ostane proslost.
Dvorac u polju il' naziv zanata, više se voli grad od sindikata.
Mjesto gdje živiš, mjesto rođenja više se voli od zaposlenja.

dobrinja1
Postovi: 255
Pridružen/a: 21 jun 2016, 12:34
Kontakt:

Re: Regionalna liga - Za/Protiv

Post Postao/la dobrinja1 » 17 okt 2016, 15:55

pasica je napisao/la:
dobrinja1 je napisao/la:htjeli mi ili ne, bice ovo... jos kad ovi "veliki" naprave ligu bogatasa nama nista drugo ne preostaje nego da igramo regionalnu ligu...
Sto? Kakva je razlika, ovako odigramo 1-2 kola u toj famoznoj Evropi. Puno cemo izgubiti u pm. Mislim da cemo preci preko te dvije utakmice sa predstavnicima Malte i slicnih velesila.
Za regionalnu nikad, proslost nek' ostane proslost.
neces igrati 2 utakmice, nego ligu... kontas, da bogataskom ligom, timovi i srednje i istocne evrope nemaju sansu da upadnu u nju, evo skandinavci prave regionalnu sjevernu ligu, gdje ce timovi i danske, svedske itd.. igrati nju bez da igraju nacionalna prvenstva... tako ce biti i kod nas... sarajevo i zeljo ce "morati" igrati tu regionalnu ligu da bi napredovali, naravno u pocetku cemo biti kanta za nabijanje, ali i mi cemo tako napredovati igrajuci protiv levskog, partizana, olympiakosa, dinama, ferencvarosa itd... sta je nasim timovima bolje? da igraju protiv krupa, viteza itd. ili protiv ovih? na stranu navijacki neredi, al za to postoji jednostavno rjesenje, zabranja gostujucih navijaca na makar 5 godina...

Avatar
pasica
Postovi: 2399
Pridružen/a: 20 avg 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Regionalna liga - Za/Protiv

Post Postao/la pasica » 17 okt 2016, 17:04

dobrinja1 je napisao/la:
pasica je napisao/la:
dobrinja1 je napisao/la:htjeli mi ili ne, bice ovo... jos kad ovi "veliki" naprave ligu bogatasa nama nista drugo ne preostaje nego da igramo regionalnu ligu...
Sto? Kakva je razlika, ovako odigramo 1-2 kola u toj famoznoj Evropi. Puno cemo izgubiti u pm. Mislim da cemo preci preko te dvije utakmice sa predstavnicima Malte i slicnih velesila.
Za regionalnu nikad, proslost nek' ostane proslost.
neces igrati 2 utakmice, nego ligu... kontas, da bogataskom ligom, timovi i srednje i istocne evrope nemaju sansu da upadnu u nju, evo skandinavci prave regionalnu sjevernu ligu, gdje ce timovi i danske, svedske itd.. igrati nju bez da igraju nacionalna prvenstva... tako ce biti i kod nas... sarajevo i zeljo ce "morati" igrati tu regionalnu ligu da bi napredovali, naravno u pocetku cemo biti kanta za nabijanje, ali i mi cemo tako napredovati igrajuci protiv levskog, partizana, olympiakosa, dinama, ferencvarosa itd... sta je nasim timovima bolje? da igraju protiv krupa, viteza itd. ili protiv ovih? na stranu navijacki neredi, al za to postoji jednostavno rjesenje, zabranja gostujucih navijaca na makar 5 godina...
Nisi me skontao, mislio sam na EL i LP. U slucaju njihovog ukidanja i pravljenja te bogataske lige, mi gubimo tu sta? 2 tekme realno. Tako da ako samo zbog toga "moramo" igrati tu regionalnu ligu, kao da nam zamijeni te 2 tekme, bolje da ne igramo. Jer realno, preboliti cemo te 2 tekme :)

A ako je pod moranje, koja je svrha te lige? Probjednik osvaja sta? Plasira se gdje? Postaje prvak balkana, jel? Znaci nikad niko vise sa ovih prostora nema sanse da postane prvak evrope (nije da je do sada imao, al et teoretski)? Nekako mi bas djeluje nerealno da uefa to dozvoli. Mislim da koliko god tih regionalnih liga bude formirano, ukidanje sadasnjeg sistema takmicenja u Evropi ce ubiti interes za fudbal izuzev te "bogataske" lige. Skandinavci su vec jednom pokusali sa regionalnom ligom koliko se sjecam, "royal league" ili slicno se zvala, al je propalo. Ne vidim sto bi sad bilo drugacije.
Dvorac u polju il' naziv zanata, više se voli grad od sindikata.
Mjesto gdje živiš, mjesto rođenja više se voli od zaposlenja.

Avatar
Evander
Postovi: 14428
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Regionalna liga - Za/Protiv

Post Postao/la Evander » 17 okt 2016, 19:12

Kome je intresantno da igra protiv nasih klubova?

Mislite da Zvedzu, Dinamo, Maribora zanimaju Zeljo, Sarajevo, Zrinjski?
Ajmo biti realni. Amateri iz nase lige nisu nikom zanimljivi.
Ne vidim da ce navijaca Dinama vise privuci utakmica Dinamo-Zrinjski, nego recimo Dinamo-Osijek.
Navijace Zvezde sigurno nece provuci vise utakmica protiv Sarajeva, nego recimo protiv Novog Pazara.
Mi smo na dnu i kao takve zasigutrno nas niko nece zeliti ni u kakvoj ligi.
Ako neko smatra da bi se posjeta znacajno popravila, vara se. Bila bi bolja prvih par kola. Kad bi raja skontala da su nam klubovi nekonkurentni i da je samo pitanje sa koliko ce nas busiti, niko vise ne bi isao na utakmice. Bi isti ovi koji i sad idu.

Avatar
johnnyyK
Postovi: 3224
Pridružen/a: 08 feb 2014, 12:26
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Regionalna liga - Za/Protiv

Post Postao/la johnnyyK » 17 okt 2016, 19:29

zar je potrebno otvarati 10 istih tema na forumu... :hmmmmm:

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Regionalna liga - Za/Protiv

Post Postao/la staragarda » 18 okt 2016, 01:25

Bogati Skandinavci probali... Gledo..bilo zanimljivo prvih par kola... Propalo ko kauč..stadioni zjapili prazni ...
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
franklampard8
Postovi: 2967
Pridružen/a: 09 jan 2012, 22:35
Kontakt:

Re: Regionalna liga - Za/Protiv

Post Postao/la franklampard8 » 18 okt 2016, 01:26

Nikad regionalna!
1946

Avatar
VolimTz
Postovi: 3837
Pridružen/a: 20 avg 2011, 15:08
Kontakt:

Re: Regionalna liga - Za/Protiv

Post Postao/la VolimTz » 18 okt 2016, 03:02

Ko je za regionalnu ligu samo neka malo iskrivi glavu i pogleda Premier Ligu BiH, može mu se ukazati regionalna liga. Sve puno šarenih, novih, starih, tuđih, naših, njihovih zastava. I to sve na 3,4,5 sati vožnje, kvalitet upitan, kriminal na nivou, mržnja na vrhuncu, pravi balkan-regionalni style.
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

Avatar
bluearmy
Postovi: 908
Pridružen/a: 07 avg 2015, 22:47
Kontakt:

Re: Regionalna liga - Za/Protiv

Post Postao/la bluearmy » 18 okt 2016, 09:30

ZA.
FK Borac ⚫ FC Chelsea ⚫ FK Partizan

I gdje god da igras ...

Za nju bori se i pobjeđuje...

Za tebe se borba vodila žestoka Republiko Srpska zjenico iz oka...

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1946
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Regionalna liga - Za/Protiv

Post Postao/la PeppermintSA » 19 okt 2016, 15:56

Ta regionalna liga koja se igrala u Skandinaviji nije donosila ništa. Faktički je bila neformalne prirode. Ovdje se već priča o velikim financijskim nagradama i mjestima u grupnim fazama EURO takmičenja.

Budeš treći, zaradiš 800.000 Eura i plasiras se u grupnu fazu Europa lige. Pri tom idu tv prava, sponzorski ugovori itd. S financijske strane, liga bi bila strahovito isplativa, ako se ispostavi tačnim sve ovo sto dolazi iz UEFA-e.

Pri tom, naivno je misliti da se naši predstavnici ne bi pojačali za takvu ligu. U slučaju da liga bude nosila nagrade, plasmane i UEFA-ine blagoslov, itekako sam za.

dobrinja1
Postovi: 255
Pridružen/a: 21 jun 2016, 12:34
Kontakt:

Re: Regionalna liga - Za/Protiv

Post Postao/la dobrinja1 » 19 okt 2016, 16:53

VolimTz je napisao/la:Ko je za regionalnu ligu samo neka malo iskrivi glavu i pogleda Premier Ligu BiH, može mu se ukazati regionalna liga. Sve puno šarenih, novih, starih, tuđih, naših, njihovih zastava. I to sve na 3,4,5 sati vožnje, kvalitet upitan, kriminal na nivou, mržnja na vrhuncu, pravi balkan-regionalni style.
pa mi bi najvise profitirali od toga... jer imamo iskustva s tim... ;)

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Regionalna liga - Za/Protiv

Post Postao/la Neandertalac » 23 okt 2016, 16:20

Za. Kvaliteta igre bi se podigla, sponzori donijeli novac, atraktivnost samih utakmica privukla nešto veći broj ljudi na stadion.

Protiv. Nacionalisti i extremne navijačke grupe. Ovo je sigurno najveći problem, po potrebi prvo navedenih ovi extremni bi pravili nerede a vrlo moguće i sa kobnim posljedicama.

Eh sada, pošto smo mi na balkanu generalno jako retardiran narod zbog druge stavke ovo nikada neće zaživjeti. Nema te osobe koja ce na sebe preuzeti odgovornost.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: ElimGarak, emil02in i 25 gostiju.