BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Vucevich » 21 jul 2017, 15:22

Putuj, Evropo: Greške koje upropaste jednogodišnji trud bh. klubova
Ko je upozorio na ovo :rol: :rol: :rol: :rol:

Avatar
PitarBordo
Postovi: 7169
Pridružen/a: 06 jul 2015, 10:14
Lokacija: #SanjamZlatnoProljeće
Kontakt:

Re: RE: Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la PitarBordo » 21 jul 2017, 15:43

arelinho je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:
arelinho je napisao/la: Gledaj naslova hahahahahahh
Ja bi ovom otkaz dao istog momenta hahahahahahahahahahahahahahahah
Ko da je riječ o pšenici, a ne fudbalu. :rol: :rol:
Ovo je najkluturnija verzija "ne da se usranom do potoka" :D
Samo Saraj'vo.

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Zenzo » 21 jul 2017, 15:44

Hajde sto nam je fudbal los ali novinarstvo. :thumbdown:
- Zeljeznicar -

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la High » 21 jul 2017, 15:46

Univerzalne neznalice ili intelektualne prostitutke. Birajte kako ćete ih zvati.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54351
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la MortemHz » 21 jul 2017, 15:52

Ja i dalje ne mogu da vjerujem :rol: :rol: :rol: :rol:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Esport » 21 jul 2017, 16:38

Zenzo je napisao/la:Hajde sto nam je fudbal los ali novinarstvo. :thumbdown:
Poslije bitke svi su generali pametni, poput velikog :oops: novinara :?: ĆUNIĆA.

:urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:

exampLe.
Postovi: 1703
Pridružen/a: 30 apr 2009, 11:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la exampLe. » 21 jul 2017, 17:14

PitarBordo je napisao/la:
exampLe. je napisao/la:Valja sad opet citati silne kolumne nasih novinara sa naslovima "putuj Evropo", "nesto se mora mijenjati" i slicna sranja.
Ako ništa naslovi postaju kretivniji... :kafa:

slika
Znao sam majke mi. :lol:

Avatar
PitarBordo
Postovi: 7169
Pridružen/a: 06 jul 2015, 10:14
Lokacija: #SanjamZlatnoProljeće
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la PitarBordo » 21 jul 2017, 17:20

exampLe. je napisao/la:
PitarBordo je napisao/la:
exampLe. je napisao/la:Valja sad opet citati silne kolumne nasih novinara sa naslovima "putuj Evropo", "nesto se mora mijenjati" i slicna sranja.
Ako ništa naslovi postaju kretivniji... :kafa:

slika
Znao sam majke mi. :lol:
Ja da sam novinar, kad ispadnu svi predstavnici BiH relativno "odmah" stavio bih naslov "Analiza nastupa bh. klubova u Evro takmičenjima" i kad klikneš prazan članak.

Ako ne bi bio najtačniji, najčitaniji i najrealniji članak na tu temu od kako je interneta u BiH, ne znam.
Samo Saraj'vo.

exampLe.
Postovi: 1703
Pridružen/a: 30 apr 2009, 11:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la exampLe. » 21 jul 2017, 17:26

PitarBordo je napisao/la: Ja da sam novinar, kad ispadnu svi predstavnici BiH relativno "odmah" stavio bih naslov "Analiza nastupa bh. klubova u Evro takmičenjima" i kad klikneš prazan članak.

Ako ne bi bio najtačniji, najčitaniji i najrealniji članak na tu temu od kako je interneta u BiH, ne znam.
Posto nam je svake godine glavni izgovor "da je samo bilo vise srece", slijedece godine ide naslov "Da su babi muda bila bi dedo".

Avatar
FliX
Postovi: 4707
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la FliX » 22 jul 2017, 00:37

Kad se sve sagleda i nije lose toliko. Treba se trudit da naredne godine bude bolje, a vjerujem da ce biti.
Sarajevo... 1 pobjeda - 0 nerijeseni - 1 poraz
Zrinjski.....0 pobjeda - 1 nerijeseni - 1 poraz
Zeljeznicar 1 pobjeda - 2 nerijesena - 1 poraz
Siroki.......1 pobjeda - 2 nerijesena - 1 poraz
----------------------------------------------------------------
UKUPNO: 3 pobjede - 5 nerijeseni - 4 poraza

Valjda sam dobro sabro :-) ... a ako se uzme u obzir ukupno gledano da nisu ekipe ni tako lose (njihov srednji koeficijent) s kojima smo igrali onda stvarno nije lose. Dobro nije sad ni za neko hvaljenje, ali lose nije.

skripar96
Postovi: 2407
Pridružen/a: 13 jan 2017, 01:46
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la skripar96 » 22 jul 2017, 00:49

Ja isto ne vidim neku tragediju ovdje. Pa brate vi se postavili ko da je ovo HNL pa moras imat bar dva predstavnila u playoffu. Halo ljudi,prosle godine sve u prvom pretkolu poispadalo,BEZ JEDNE JEDINE POBJEDE!
Posle prvog pretkola se svi uzdigli ko da smo mi neka sila,a ono prije izvlacenja ovdje svi Boga molili proc jedno pretkolo pa posle sta bude. Sad odjednom neka tragedija. Daj budite malo realni. Nit je trebalo dizat euforiju posle prvog pretkola nit sad treba padat u depresiju
EKONNP

RichmanBiH
Postovi: 1123
Pridružen/a: 19 jul 2016, 20:54
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la RichmanBiH » 22 jul 2017, 07:29

Sad kad pocnu iz klubova cilj nam ne evropa. Hahahahaha sta ti je cilj odigrat 2 utakmice.
UPRAVA NAPOLJE!

york
Postovi: 913
Pridružen/a: 20 avg 2009, 11:29
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la york » 22 jul 2017, 10:30

Gdje se mogu vidjeti sluzbene posjete stadiona na utakmicama 2.pretkola ( uzvrati) ?
Netko je bio izbacivao posjete za prve utakmice...

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54351
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la MortemHz » 22 jul 2017, 10:32

york je napisao/la:Gdje se mogu vidjeti sluzbene posjete stadiona na utakmicama 2.pretkola ( uzvrati) ?
Netko je bio izbacivao posjete za prve utakmice...
Evo taman sam krenuo ako mi vjerujes, sekunda :D
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Galion » 22 jul 2017, 10:39

RichmanBiH je napisao/la:Sad kad pocnu iz klubova cilj nam ne evropa. Hahahahaha sta ti je cilj odigrat 2 utakmice.
UEFA Champions League
Domestic Champion: €260,000
Second qualifying round: €320,000
Prvak BiH ima zagarantiranih €580,000 što je preko milijun KM!

UEFA Europa League
First qualifying round: €215,000
Second qualifying round: €225,000
Third qualifying round: €235,000
Play-off round elimination: €245,000
Sudionik pretkola europske lige nam ima sigurnih €215,000 (preko 400 tisuća KM), često €440,000 (preko 850 tisuća KM), a nije nemoguće i €675,000 (preko milijun i 300 tisuća KM).
I ti postavljaš šta je cilj, pa znaš li ti koja je ovo para za ovu kvaziligu?

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54351
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la MortemHz » 22 jul 2017, 10:39

york je napisao/la:Gdje se mogu vidjeti sluzbene posjete stadiona na utakmicama 2.pretkola ( uzvrati) ?
Netko je bio izbacivao posjete za prve utakmice...
Posjeta bh. klubova u EL i LP:

LP:
Zrinjski - Maribor 7.000

EL:
Sarajevo - Zaria 12.000
Željezničar - AIK 11.870
Željezničar - Zeta 8.858
Široki Brijeg - Aberdeen 4.800
Široki Brijeg - Ordabasy 3.100
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Namibija
Postovi: 36
Pridružen/a: 02 sep 2015, 00:22
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Namibija » 22 jul 2017, 12:23

UstanikSBII je napisao/la:Ja stvarno ne znam što je kod nas veći problem što smo nerealni ili što neki žive na staroj slavi i misle da su možda Željo, Sarajevo, Velež (bivši veliki klubovi ex-YU secene) kao neki giganti pa eto oni bi trebali trpati tamo neke Šveđane ove one. Ljudi moji to je prošlo ima 30ak godina! Bila su druga vremena drukčije je funkcionirao sport, društvo sve živo! Pogledaj te danas infrastrukturu države u ništa se ne ulaže! Sve nam je na dnu, po svim tablicama od ekonomije, kvalitete života, gladi siromaštva BDP i ne znam čega sve ne mi smo uvijek pri dnu! Onda dođu neki pametnjakovići i pametuju kako ovo kao bi ono trebalo! A nemamo osnovnu stvar N O V A C! Pa našim klubovima je ova Europa nekada i 50% prihoda!!! Lako je pametovati treba ovo ono. Pa zna svaka budala kupiti bijesno auto samo joj daj novac, može svatko rezervirati hotel sa 5 zvjezdica samo pljuni lovu, a love kod nas nema i tu je kraj priče! Da jadni neki radnik sigurno ne zna put do Jadrana ili mu je veći problem što ima plaću od 500ak KM! Ne pravimo se mudraci danas se nogomet vrti oko novca i to je to nema tu puno mudrovanja! To što pojedinci sami sebe zavaravaju pa misle da su netko i nešto je davna prošlost iz prošlog stoljeća. Al ajde vi i dalje mislite da treba jako biti pametan da se zadrži igrač (treba mu samo ponuditi veći novac), da su uprave klubova tolike lude pa ne znaju napraviti pristojan teren ili stadion. Malo realnosti ne bi nam škodilo! To što se mi volimo svi busati u prsa da smo Bogom dani za ovo ili ono da imamo talent da smo netko i nešto u Europi, e to je već problem naše psihologije! Okrenimo se našoj ligi radimo, gledaj naprijed a ne samo crne misli. Znamo svi u kakvoj nesređenoj državi živimo i ovo sad je naša realnost!
Velež na stranu, ali Sarajevo i Željo su jedini renomirani klubovi u ovoj zemlji, koji su nešto i napravili u tim evropskim takmičenjima, oba po teće pretkolo EP (korak do grupne faze) i Sarajevo playoff EL (gol ih dijelio od grupne faze).

Dakle prošle godine smo u dugo vremena imali kvalifikacije za evropska takmičenja bez Želje i Sarajeva, pa je bilans bio 8 utakmica, nijedna pobjeda, niko nije prošao prvu stepenicu.

Ove godine Željezničar je napravio nešto, Sarajevo je ispalo smiješno, ali eto ispalo je na penale, dakle nespretno i smiješno ispali.

Široki Brijeg pomalo stvara neki renome, bljesnu oni, imali smo gostovanje Udinesea, zahvaljujući njima, eto kao njih bi mogli upisati tu možda sa Željom i Sarajevom, kao nekog igrača s klupe. Ostali klubovi mogu izboriti Evropu svake godine, jednostavno nemaju mentalitet da bilo šta konkretnije naprave. Slavija je jedne godine iznenadila sa Aalborgom i to je to.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54351
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la MortemHz » 22 jul 2017, 12:27

Namibija je napisao/la:
UstanikSBII je napisao/la:Ja stvarno ne znam što je kod nas veći problem što smo nerealni ili što neki žive na staroj slavi i misle da su možda Željo, Sarajevo, Velež (bivši veliki klubovi ex-YU secene) kao neki giganti pa eto oni bi trebali trpati tamo neke Šveđane ove one. Ljudi moji to je prošlo ima 30ak godina! Bila su druga vremena drukčije je funkcionirao sport, društvo sve živo! Pogledaj te danas infrastrukturu države u ništa se ne ulaže! Sve nam je na dnu, po svim tablicama od ekonomije, kvalitete života, gladi siromaštva BDP i ne znam čega sve ne mi smo uvijek pri dnu! Onda dođu neki pametnjakovići i pametuju kako ovo kao bi ono trebalo! A nemamo osnovnu stvar N O V A C! Pa našim klubovima je ova Europa nekada i 50% prihoda!!! Lako je pametovati treba ovo ono. Pa zna svaka budala kupiti bijesno auto samo joj daj novac, može svatko rezervirati hotel sa 5 zvjezdica samo pljuni lovu, a love kod nas nema i tu je kraj priče! Da jadni neki radnik sigurno ne zna put do Jadrana ili mu je veći problem što ima plaću od 500ak KM! Ne pravimo se mudraci danas se nogomet vrti oko novca i to je to nema tu puno mudrovanja! To što pojedinci sami sebe zavaravaju pa misle da su netko i nešto je davna prošlost iz prošlog stoljeća. Al ajde vi i dalje mislite da treba jako biti pametan da se zadrži igrač (treba mu samo ponuditi veći novac), da su uprave klubova tolike lude pa ne znaju napraviti pristojan teren ili stadion. Malo realnosti ne bi nam škodilo! To što se mi volimo svi busati u prsa da smo Bogom dani za ovo ili ono da imamo talent da smo netko i nešto u Europi, e to je već problem naše psihologije! Okrenimo se našoj ligi radimo, gledaj naprijed a ne samo crne misli. Znamo svi u kakvoj nesređenoj državi živimo i ovo sad je naša realnost!
Velež na stranu, ali Sarajevo i Željo su jedini renomirani klubovi u ovoj zemlji, koji su nešto i napravili u tim evropskim takmičenjima, oba po teće pretkolo EP (korak do grupne faze) i Sarajevo playoff EL (gol ih dijelio od grupne faze).

Dakle prošle godine smo u dugo vremena imali kvalifikacije za evropska takmičenja bez Želje i Sarajeva, pa je bilans bio 8 utakmica, nijedna pobjeda, niko nije prošao prvu stepenicu.

Ove godine Željezničar je napravio nešto, Sarajevo je ispalo smiješno, ali eto ispalo je na penale, dakle nespretno i smiješno ispali.

Široki Brijeg pomalo stvara neki renome, bljesnu oni, imali smo gostovanje Udinesea, zahvaljujući njima, eto kao njih bi mogli upisati tu možda sa Željom i Sarajevom, kao nekog igrača s klupe. Ostali klubovi mogu izboriti Evropu svake godine, jednostavno nemaju mentalitet da bilo šta konkretnije naprave. Slavija je jedne godine iznenadila sa Aalborgom i to je to.
U svemu se slazem samo da dodam da je Sarajevo, pored 3. pretkola LP igralo i dva puta play-off EL, protiv Cluja i Borusije.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
FliX
Postovi: 4707
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la FliX » 22 jul 2017, 12:27

MortemHz je napisao/la:
york je napisao/la:Gdje se mogu vidjeti sluzbene posjete stadiona na utakmicama 2.pretkola ( uzvrati) ?
Netko je bio izbacivao posjete za prve utakmice...
Posjeta bh. klubova u EL i LP:

LP:
Zrinjski - Maribor 7.000

EL:
Sarajevo - Zaria 12.000
Željezničar - AIK 11.870
Željezničar - Zeta 8.858
Široki Brijeg - Aberdeen 4.800
Široki Brijeg - Ordabasy 3.100
Zeljo ocito ide s brojacima.. ovo ostalo je vjerovatno malo navuceno. Mada i ovi ostali imaju brojace (ne znam za Zrinjski), nije mi jasno zasto ne pisu tacne cifre.

RichmanBiH
Postovi: 1123
Pridružen/a: 19 jul 2016, 20:54
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la RichmanBiH » 22 jul 2017, 12:58

Galion je napisao/la:
RichmanBiH je napisao/la:Sad kad pocnu iz klubova cilj nam ne evropa. Hahahahaha sta ti je cilj odigrat 2 utakmice.
UEFA Champions League
Domestic Champion: €260,000
Second qualifying round: €320,000
Prvak BiH ima zagarantiranih €580,000 što je preko milijun KM!

UEFA Europa League
First qualifying round: €215,000
Second qualifying round: €225,000
Third qualifying round: €235,000
Play-off round elimination: €245,000
Sudionik pretkola europske lige nam ima sigurnih €215,000 (preko 400 tisuća KM), često €440,000 (preko 850 tisuća KM), a nije nemoguće i €675,000 (preko milijun i 300 tisuća KM).
I ti postavljaš šta je cilj, pa znaš li ti koja je ovo para za ovu kvaziligu?
Prvak ok, ali ovo ostalo je meni presmjesno.
UPRAVA NAPOLJE!

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: begla, brile, obagol, Riziko, SedrenikHz, zrinjamo i 50 gostiju.