BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Avatar
delko
Postovi: 3565
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la delko » 03 avg 2017, 23:38

hskzmostar je napisao/la:
Signore je napisao/la:HNL je za nas druga dimenzija. To je sad valjda svima jasno. Ovo nije prvi put da imaju cetiri predstavnika u play offu.

Hvala Bogu da su druga dimenzija,Osijek ubio PSV i takticki i fizicki i timski i borbenoscu,nema cime nisu,ali realno to su sve klubovi sa milijunskim budzetima pa sta mi.mozemo ocekivati???
Ne treba zanemariti da im je skracivanje lige uveliko pomoglo u vezi rezultata.Koliko god lajali na HNS oni napreduju
Ma nemamo sta govoriti u HNL-u :) ljudi ladno sve ekipe u play offu. Zakljucajte temu :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

SlobodaTuzla1919
Postovi: 3498
Pridružen/a: 02 maj 2015, 22:14
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la SlobodaTuzla1919 » 03 avg 2017, 23:39

ma gasi ovu ligu, nevjerovatno, ništa ovo nije čudno, kao što neko reče kod nas se uvijek dovode 'pojačanja' iz CG i Srb, a klubovi iz Hrv, Srb, Slo i Mak dovode prava pojačanja u vidu Brazilaca, Argentinaca, Španaca itd. i pored takvih igrača igraju njihovi domaći...

ali meni nikada neće biti jasno kako Sarajevo zajeba ono sve što je imalo, pare, pa extra pojačanja, veoma dobra ekipa, playoff EL, pa Meho Kodro za trenera kojeg smijeniše brzo :o i onda osvojiše ligu i onda sve nizbrdo, kako zajebaste to sve, kako, još uvijek mi nije jasno :roll:
samo naprijed, samo naprijed, samo hrabro bori se, naša pjesma nek' te nosi, sve do nove pobjede!

Avatar
hskzmostar
Postovi: 2817
Pridružen/a: 14 mar 2015, 20:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la hskzmostar » 03 avg 2017, 23:43

SlobodaTuzla1919 je napisao/la:ma gasi ovu ligu, nevjerovatno, ništa ovo nije čudno, kao što neko reče kod nas se uvijek dovode 'pojačanja' iz CG i Srb, a klubovi iz Hrv, Srb, Slo i Mak dovode prava pojačanja u vidu Brazilaca, Argentinaca, Španaca itd. i pored takvih igrača igraju njihovi domaći...

ali meni nikada neće biti jasno kako Sarajevo zajeba ono sve što je imalo, pare, pa extra pojačanja, veoma dobra ekipa, playoff EL, pa Meho Kodro za trenera kojeg smijeniše brzo :o i onda osvojiše ligu i onda sve nizbrdo, kako zajebaste to sve, kako, još uvijek mi nije jasno :roll:

Isto kao sto je Sloboda se zajeb.ala sa Husicem i njegovim tjeranjem u nas uvijek prevlada privatni interea ispred opceg dobra
2005,2009,2014,2016,2017,2018 Sampioni !
Jeb..vehlikane koji imaju manje titula nego Pero Stojkic

Avatar
avenija
Postovi: 13628
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la avenija » 03 avg 2017, 23:45

Da je ostao Husic sada bi oni tu bili niko me ne moze ubijedit u suprotno, ali imamo seljacki mentalitet, lahko se manipulira masama i umjesto Evrope vratis se u borbu za ostanak.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la staragarda » 03 avg 2017, 23:51

Nama nikad niko nije valjao....sve sto smo mogli to smo zajebali zarad sitnih interesdjiskih mrvica....najvece legende Slobode hladno Ce je zavaliti za EL recimo a da oni klepe smijesnih 1000 maraka....da ne pričam o povrijedjenim sujetama i bolesnim egocetricima....i svugdje je to tako u ovoj nesretnoj zemlji....
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
hskzmostar
Postovi: 2817
Pridružen/a: 14 mar 2015, 20:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la hskzmostar » 03 avg 2017, 23:57

avenija je napisao/la:Da je ostao Husic sada bi oni tu bili niko me ne moze ubijedit u suprotno, ali imamo seljacki mentalitet, lahko se manipulira masama i umjesto Evrope vratis se u borbu za ostanak.
Ima u Mostaru lijep grafit na vrhu staklena banke a glasi Zavadi pa vladaj
2005,2009,2014,2016,2017,2018 Sampioni !
Jeb..vehlikane koji imaju manje titula nego Pero Stojkic

vedex
Postovi: 103
Pridružen/a: 19 okt 2012, 02:04
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la vedex » 04 avg 2017, 00:02

Manjak finansijskih sredstava, korupcija u mlađim kategorijama, losi uslovi za treniranje i odigravanje utakmica su samo neki od razloga zasto smo među najlosijim u Evropi. Najgore od svega je sto se nabrojanom ne vidi kraj.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12025
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la BoixosNois1899 » 04 avg 2017, 00:04

Ali yebena Makedonija... Albanija... Rumunija... Pa sramota!! Kakav smo mi jad! Savez, naravno, ni ovaj put neće qrcem mrdnuti da ne daj Bože šta krene na bolje. :oops:
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

smoto
Postovi: 81
Pridružen/a: 31 okt 2011, 18:39
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la smoto » 04 avg 2017, 00:04

SlobodaTuzla1919 je napisao/la:ma gasi ovu ligu, nevjerovatno, ništa ovo nije čudno, kao što neko reče kod nas se uvijek dovode 'pojačanja' iz CG i Srb, a klubovi iz Hrv, Srb, Slo i Mak dovode prava pojačanja u vidu Brazilaca, Argentinaca, Španaca itd. i pored takvih igrača igraju njihovi domaći...

ali meni nikada neće biti jasno kako Sarajevo zajeba ono sve što je imalo, pare, pa extra pojačanja, veoma dobra ekipa, playoff EL, pa Meho Kodro za trenera kojeg smijeniše brzo :o i onda osvojiše ligu i onda sve nizbrdo, kako zajebaste to sve, kako, još uvijek mi nije jasno :roll:
... dovode prava pojačanja u vidu Kozulja , Gojaka , Hodzić , Antolovic , pa CG Vešović , Kvržić , Ristovski , Ibricic , A.suljić , sve Brazilci i Argentinci odlucuju utakmice ekipa iz regiona , mi smo sami sebi krivi ...
. . . VOLIO TE JEDAN ULTRAS !!! ★★★★★

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Signore » 04 avg 2017, 00:11

avenija je napisao/la: Kako ? Koliko? Vjerovarno ima.negdje neka prica tekst hronologije desavanja?
Osijek je bio u dugovima, kasnile su place, dugovalo se nabavljacima, sve je islo nizbrdo. Onda se pojavio Mestrovic, covjek koji u Madjarskoj ima odlicne veze i prijatelje sa svojezim kapitalom, a taj kapital ima i on. Oni su nekad u proljece 2016. stigli u NK Osijek. Koje pare su bile u pitanju ne znam. Rijesili su sve dugove, platili igracima i izborili opstanak u ligi. Pocetkom prosle sezone su doveli sjajna pojacanja i najavili borbu za Europu. Zavrsili su cetvrti na kraju i plasirali se u prvo pretkolo EL. Sad su doveli jos par pojacanja. Po meni imaju najjacu transfer politiku u Hrvatskoj po pitanju ulaznih transfera. Radije ce ostaviti prazno mjesto nego dovesti bilo kakvog igraca da zatvori. Najavili su gradnju stadiona. Na jesen ce krenuti u gradnju trening kampa koji bi trebao biti gotov za par mjeseci. Onda ce na mjestu danasnjeg stadiona graditi novi. Mnogi ih usporedjuju s Rijekom, samo sto se oko Rijeke stvorila puno veca medijska paznja. Osijek je sad na zdravim nogama, izbacivanje samog PSV-a jest iznenadjenje, ali da me je netko pitao ima li Osijek sansu za play off tamo na pocetku sezone ja bih mu rekao da ima i za grupnu fazu ako im se poklope neke stvari.

Njihova prica dakle traje nekih godinu i pol i postigli su jako puno.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4702
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Kajzer10 » 04 avg 2017, 00:12

LoveSB96 je napisao/la:Ne moze se bez para nista napravit.. Iza dinama stoji grad, iza hajduka masa, iza rijeke i osijeka privatni kapital, kod nas od toga nema nista, sarajevo je imalo sansu s Tanom, al su usr.li ,Zeljo tek sad ima neku masu, al je to slabo za neki veci iskorak, mi imamo sponzore, al po meni dovoljne tek za BiH lige za prva četiri mjesta, jedino Zrinjskog ako Covic jos pogura mogu nesto napravit ili ako Husic sa Tuzla City osvoji premijer ligu i nastavi jos vise ulagat :urnebes:
Pare naravno, a pare se nece slijevati u bure baruta. Politicki i ekonomski stabilna drzava je podloga za sportski uspjeh a mi smo po tome donji u odnosu na citav kontinent. Za pocetak svrgnuti sa vlasti tajkunske organizacije koje 20 godina vladaju i konstatno generisu nestabilnost, mrznju i u startu unistavaju i mrvicu nade za bilo kakav napredak u bilo kakvom segmentu zivota, pa tako i sportskom.

york
Postovi: 913
Pridružen/a: 20 avg 2009, 11:29
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la york » 04 avg 2017, 00:16

Prvi korak kod nas ka naprijed bi trebala biti infrastruktura lige, stadioni, sigurnost, marketing, prijenosi....
I cim bi jedan klub napravio neki iskorak, povukao bi sa sobom i ostale...npr. u hr je dinamo to prvi napravio, pa rijeka, pa sad osijek , hajduk je tu negdje uvijek.

Ma sve je jasno kad upalis prijenos utakmice na bht, ne znam za vas ali ja ono ne mogu gledat a ni slusat, kao da gledam utakmicu iz neke arhive 90 tih godina :facepalm:

Avatar
haris004
Postovi: 1697
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la haris004 » 04 avg 2017, 00:20

Jedini naš klub koji ima kakve takve šanse u europi je tuzla city. Klubovi iz Sarajeva su imali nekih bljeskova ali sve je to premalo. Hercegovci standardno prosječni i to je to. I u narednih 5 godina nas očekuju isti rezultati, bez ikakve sumnje.

smoto
Postovi: 81
Pridružen/a: 31 okt 2011, 18:39
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la smoto » 04 avg 2017, 00:21

Signore je napisao/la:
avenija je napisao/la: Kako ? Koliko? Vjerovarno ima.negdje neka prica tekst hronologije desavanja?
Osijek je bio u dugovima, kasnile su place, dugovalo se nabavljacima, sve je islo nizbrdo. Onda se pojavio Mestrovic, covjek koji u Madjarskoj ima odlicne veze i prijatelje sa svojezim kapitalom, a taj kapital ima i on. Oni su nekad u proljece 2016. stigli u NK Osijek. Koje pare su bile u pitanju ne znam. Rijesili su sve dugove, platili igracima i izborili opstanak u ligi. Pocetkom prosle sezone su doveli sjajna pojacanja i najavili borbu za Europu. Zavrsili su cetvrti na kraju i plasirali se u prvo pretkolo EL. Sad su doveli jos par pojacanja. Po meni imaju najjacu transfer politiku u Hrvatskoj po pitanju ulaznih transfera. Radije ce ostaviti prazno mjesto nego dovesti bilo kakvog igraca da zatvori. Najavili su gradnju stadiona. Na jesen ce krenuti u gradnju trening kampa koji bi trebao biti gotov za par mjeseci. Onda ce na mjestu danasnjeg stadiona graditi novi. Mnogi ih usporedjuju s Rijekom, samo sto se oko Rijeke stvorila puno veca medijska paznja. Osijek je sad na zdravim nogama, izbacivanje samog PSV-a jest iznenadjenje, ali da me je netko pitao ima li Osijek sansu za play off tamo na pocetku sezone ja bih mu rekao da ima i za grupnu fazu ako im se poklope neke stvari.

Njihova prica dakle traje nekih godinu i pol i postigli su jako puno.
Osijek je prodan Mađarima 46% dionica za 100 000 KN ( 25 000 KM ) , al je ulagač ( Meszaros ) u sljedećih 5 godina koliko je potpisan ugovor obavezan uloziti cca 13mil € , odnosno osigurati godišnji proračun od cca 2m € ! UKRATKO :D
. . . VOLIO TE JEDAN ULTRAS !!! ★★★★★

Avatar
Prijedor
Postovi: 1478
Pridružen/a: 20 nov 2010, 16:57
Lokacija: Moskva
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Prijedor » 04 avg 2017, 00:44

Sad bi bila steta da se partizan ko nosilac potuce sa hrvatima jedan ex yu tim manje u grupi :D Dabogda svi u grupe prosli... Citam na fb navijace Osijeka "spavas li mirno donaruma" hahaha bmg navuce Milan :lol:
? &

ŠTA JE TO KAVIJAR MOŽE U LEPINJIIIII

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la marconato » 04 avg 2017, 00:46

Prijedor je napisao/la:Sad bi bila steta da se partizan ko nosilac potuce sa hrvatima jedan ex yu tim manje u grupi :D Dabogda svi u grupe prosli... Citam na fb navijace Osijeka "spavas li mirno donaruma" hahaha bmg navuce Milan :lol:
Sad kad namjeste: Pfc - Hajduk, a Dinamo - Zvezda :D
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Prijedor
Postovi: 1478
Pridružen/a: 20 nov 2010, 16:57
Lokacija: Moskva
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Prijedor » 04 avg 2017, 00:47

marconato je napisao/la:
Prijedor je napisao/la:Sad bi bila steta da se partizan ko nosilac potuce sa hrvatima jedan ex yu tim manje u grupi :D Dabogda svi u grupe prosli... Citam na fb navijace Osijeka "spavas li mirno donaruma" hahaha bmg navuce Milan :lol:
Sad kad namjeste: Pfc - Hajduk, a Dinamo - Zvezda :D
Ja imam osjecaj da ce partizan stvarno na hajduka a zvezda na milan hahaa
? &

ŠTA JE TO KAVIJAR MOŽE U LEPINJIIIII

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la marconato » 04 avg 2017, 00:48

Prijedor je napisao/la:
Ja imam osjecaj da ce partizan stvarno na hajduka a zvezda na milan hahaa
Taman da im se osvetimo za 2006. :mrgreen:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
SamoTravnik
Postovi: 1265
Pridružen/a: 01 sep 2014, 12:06
Lokacija: Grad Vezira
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la SamoTravnik » 04 avg 2017, 01:18

I nek se jos jednom jedan mozak nadje pa uporedi nasu ligu sa hnl-om i kaze da smo tu negdje, treba ga ubit na licu mjesta!

SemirSema
Postovi: 762
Pridružen/a: 29 jan 2017, 22:01
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la SemirSema » 04 avg 2017, 01:20

SamoTravnik je napisao/la:I nek se jos jednom jedan mozak nadje pa uporedi nasu ligu sa hnl-om i kaze da smo tu negdje, treba ga ubit na licu mjesta!
Slažem se, teško da se mogu porediti Prva liga Federacije BiH i Prva HNL

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.