BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54267
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la MortemHz » 05 maj 2017, 00:44

Signore je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:
Signore je napisao/la:I matematicki potvrdjeno, prvak BiH 100% nenositelj, ako je itko gajio i 1% nade u suprotno :mrgreen: Takodjer, Zeljeznicar i Sarajevo 100% nositelji u prvom pretkolu EL, a Zrinjski 99,99%. Siroki jos ima nade da bi mogao biti nositelj, sanse su im oko 50%.
To smo znali jos prije godinu dana :lol:
Zato kazem matematicki :mrgreen: Za dvije sezone cemo ovu temu otvarat nakon zdrijeba, jer se prije tog nece imat sta za reci.
tuzlak1987 je napisao/la: Kakav Siroki, pa ne ide pobjednik lige za opstanak u Evropu svasta ti Signore :wave:
Ali ide osvajac Kupa. I sve dok ga ne izgube imaju sansu i nalaze se u kalkulacijama.
slika
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Signore » 05 maj 2017, 00:48

MortemHz je napisao/la:
slika
Jbt, pa naglas sam se sad nasmijao :lol: :lol: :lol: Uzmam kesu, uzmam papir... :lol: :lol: Mislim da znam napamet sta lik prica, a video od prije 7-8 godina :lol:

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54267
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la MortemHz » 05 maj 2017, 00:49

Signore je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:
slika
Jbt, pa naglas sam se sad nasmijao :lol: :lol: :lol: Uzmam kesu, uzmam papir... :lol: :lol: Mislim da znam napamet sta lik prica, a video od prije 7-8 godina :lol:
Zovi hitnu, meni nije dobro brate :tokralju: :rol: koji me debil natjera da opet pogledam :urnebes:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Signore » 05 maj 2017, 00:52

MortemHz je napisao/la:
Signore je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:
slika
Jbt, pa naglas sam se sad nasmijao :lol: :lol: :lol: Uzmam kesu, uzmam papir... :lol: :lol: Mislim da znam napamet sta lik prica, a video od prije 7-8 godina :lol:
Zovi hitnu, meni nije dobro brate :tokralju: :rol: koji me debil natjera da opet pogledam :urnebes:
I ja sam sad morao :lol: :lol: Covjek je detaljniji nego ja kad objasnjavam ove koeficijente :lol:

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54267
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la MortemHz » 05 maj 2017, 00:54

Valjda mu vjetar zna' :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️


Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la AnelZ » 05 maj 2017, 01:24

Posto vidim da nema nikakve naznake jos uvijek da ce doci do smanjenja lige na 10 klubova, bilo bi super kada bi se napravio neki play-off u ligi za posljednje mjesto u Evropi. Najjednostavnije bi bilo (da cujem i vase prijedloge) da najbolje plasirana ekipa lige za opstanak igra dvomec protiv treceplasirane ekipe, odnosno cetvrtoplasirane ekipe ako je osvajac kupa jedna od prvih tri ekipa, za posljednje mjesto u Evropi. Ako je najbolje plasirana ekipa lige za opstanak obezbjedila nastup u evropi kroz kup onda naredna plasirana ekipa lige za opstanak dobija mogucnost igranja play-off. Cisto da se dobije dodatno žara u obije lige, pogotovo u ligi za opstanak.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Signore » 05 maj 2017, 08:13

AnelZ je napisao/la:Posto vidim da nema nikakve naznake jos uvijek da ce doci do smanjenja lige na 10 klubova, bilo bi super kada bi se napravio neki play-off u ligi za posljednje mjesto u Evropi. Najjednostavnije bi bilo (da cujem i vase prijedloge) da najbolje plasirana ekipa lige za opstanak igra dvomec protiv treceplasirane ekipe, odnosno cetvrtoplasirane ekipe ako je osvajac kupa jedna od prvih tri ekipa, za posljednje mjesto u Evropi. Ako je najbolje plasirana ekipa lige za opstanak obezbjedila nastup u evropi kroz kup onda naredna plasirana ekipa lige za opstanak dobija mogucnost igranja play-off. Cisto da se dobije dodatno žara u obije lige, pogotovo u ligi za opstanak.
Ja sam davao prijedlog da se nakon 22 kola liga podijeli na tri grupe. U prvoj bi se igralo za prvaka,u drugoj za Europu i trecoj za opstanak. Prvak bi isao u LP, drugoplasirani u EL. Osvajac grupe za Europu (klubovi od petog do osmog mjesta) bi igrao polufinale s cetvrtom ekipom iz grupe za prvaka, tko prodje igrao bi finale s treceplasiranim i osvajac bi isao u EL. Ako je netko od prva tri ujedno i osvajac kupa onda bi se igralo samo s cetvrtim, odnosno s trecim ako je cetvrti osvajac kupa. Ako je prvi iz grupe za Europu osvajac kupa onda bi drugoplasirani iz te grupe igrao doigravanje.

Slican sistem se igra u Belgiji, samo s vise klubova i imaju dvije grupe za Europu.

Meni se svidja i tvoj prijedlog, ali mu vidim manu. Klubovi koji se bore za Europu i nemaju sansu za prvaka ne bi imali nikakve ambicije da se plasiraju u ligu za prvaka. Peti i sesti ne bi imali uopce priliku da igraju dodatni play off, a upravo peti i sesti na kraju regularnog dijela budu u bod, dva, tri sa sedmom ekipom. Postojala bi velika sansa da ce netko pustiti i veci broj utakmica, jer na tak nacin dobija borbu s pet najlosijih ekipa u ligi umjesto borbe s pet najjacih. Krupa je sad sesta, uzela je sest bodova u grupi s pet najjacih u ligi, a Siroki je dolje prvi i uzeo je svega sedam bodova protiv pet najlosijih ekipa i imao bi prednost u odnosu na Krupu. Na stranu to sto Siroki izvede kombinirani sastav i igra s pola gasa, to je samo jos jedan od dokaza da oni bez problema osvoje tu ligu za opstanak, a gore treba biti treci i cetvrti. Mislim da je to nepravedno prema petom i sestom.

Tvoj sistem bi mozda bolje izgledao na sljedeci nacin:
Prvo kolo
1. 4LzP - 1LzO
2. 5LzP - 6LzP

Polufinale
Pobjednik1 - Pobjednik2

Finale
LzP3 - Pobjednik polufinala

Sva kola bi se igrala na jednu utakmicu, a domacin bi bila ekipa koja je bolje plasirana u ligi nakon 32 kola. Na taj nacin svi imaju prednost u odnosu na klub iz LzO, a pogotovo treceplasirani koji ce imati samo jednu utakmici na domacem terenu. Zadnje kolo LzP i LzO bi se igralo vikendom, prvo kolo srijeda, polufinale vikend, finale vikend. Tako bi se igralo dodatna dva tjedna.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61402
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Virtu4l » 05 maj 2017, 08:19

AnelZ je napisao/la:Posto vidim da nema nikakve naznake jos uvijek da ce doci do smanjenja lige na 10 klubova, bilo bi super kada bi se napravio neki play-off u ligi za posljednje mjesto u Evropi. Najjednostavnije bi bilo (da cujem i vase prijedloge) da najbolje plasirana ekipa lige za opstanak igra dvomec protiv treceplasirane ekipe, odnosno cetvrtoplasirane ekipe ako je osvajac kupa jedna od prvih tri ekipa, za posljednje mjesto u Evropi. Ako je najbolje plasirana ekipa lige za opstanak obezbjedila nastup u evropi kroz kup onda naredna plasirana ekipa lige za opstanak dobija mogucnost igranja play-off. Cisto da se dobije dodatno žara u obije lige, pogotovo u ligi za opstanak.
Koliko bi to bilo fer prema trećeplasiranoj ili četvrtoplasiranoj ekipi u LZP? Evo, uzećemo za primjer ovu sezonu i Radnik, Krupu i Slobodu koji imaju dosta teže protivnike od Širokog kojima otkidaju bodove, grčevito se bore za to četvrto mjesto i onda im nakon svega toga zakažeš meč potiv Širokog koji je igrao sa neuporedivo slabijim ekipama i pružiš im šansu da prospu čitavu sezonu? Nauštrb Širokog koji je bio katastrofalan ove sezone.

Ovaj sistem takmičenja je za sad odličan, nema davanja bodova, svakome treba i treba ga zadržati do lige 10 i četverokružnog sistema.
Evribadi sej Željo
Željoooo

cruz40
Postovi: 402
Pridružen/a: 14 okt 2015, 10:59
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la cruz40 » 05 maj 2017, 08:29

SlobodaTuzla1919 je napisao/la:nadam se da će sva četiri kluba pokazati napokon nešto u Europi :pray: Zrinjski, Željo i Sarajevo uz povoljan žrijeb i kvalitetna pojačanja imaju šanse sigurno da dodju do 3. pretkola EL, a što da ne i playoffa :mrgreen: s tim da bih volio da taj 4. kandidat bude Sloboda jer sam navijac istoimenog kluba a i jer mislim da je Široki Brijeg u jednom padu...
Ma prijatelju da dovedu po 10 boljih igraca od ovih sadasnjih pa eventualno da dodju do 3.pretkola, presmjesne su ovo ekipe, igraci i treneri.

Avatar
Evolve
Postovi: 4366
Pridružen/a: 01 jul 2015, 10:11
Lokacija: http://www.nk-sirokibrijeg.com/
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Evolve » 05 maj 2017, 09:18

Ja mislim ako dodje to lige 10 da će ukinuti ligu za prvaka i za ostanak. Ovaj prijedlog što Signore napisao, model kao u Belgiji, onako, prednost je što bi se svak borio za nešto. Anel i prijedlog, što je Virtual napisao, nebi stvarno bilo pravedno da klub i LZP koji se bori sa jačim klubovima kasnije uparit sa prvakom LZO, jednostavno mi se čini nepošteno. Sa razlogom je došlo do podijele i svakom po zaslugama. Opet kažem, da mislim da će doc do ukidanja ove podjele ako udjemo u tu ligu 10.
NK Široki Brijeg

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Signore » 05 maj 2017, 09:40

Evolve je napisao/la:Ja mislim ako dodje to lige 10 da će ukinuti ligu za prvaka i za ostanak. Ovaj prijedlog što Signore napisao, model kao u Belgiji, onako, prednost je što bi se svak borio za nešto. Anel i prijedlog, što je Virtual napisao, nebi stvarno bilo pravedno da klub i LZP koji se bori sa jačim klubovima kasnije uparit sa prvakom LZO, jednostavno mi se čini nepošteno. Sa razlogom je došlo do podijele i svakom po zaslugama. Opet kažem, da mislim da će doc do ukidanja ove podjele ako udjemo u tu ligu 10.
Doci ce sigurno do ukidanja, jer nema sanse da u grupi bude po 5 klubova i da netko odmara. Takodjer nema sanse da u jednoj grupi bude 6, a u drugoj 4 kluba, jer bi jedna grupa imala cak 4 kola vise od druge.

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la firefirefirely » 05 maj 2017, 09:51

Pa logicno, u ligi 10 cetverokruzno, abd :mrgreen:

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la AnelZ » 06 maj 2017, 00:23

Ja sam i samo napisao najjednostavniji sistem. I ja sam bio svjestan da na prvu nije pravedan, dok Signore je dao bolju verziju jer ce ekipa koja zapravo "cuva" mjesto za Evropu biti odmornija od izazivaca koji bi morao proci jos minimum dvije utakmice do tog play-offa. I ako onda izugubi u tom play-offu protiv izazivaca onda nije ni zasluzio da predstavlja BiH u Evropi. No neki sistem sa tri grupe bi bio mnogo logicniji za taj neki play-off ali sa 12 ekipa je on tezi za organizovati nego sa 14 ekipa kao sto tipa ima Danska.

No moja prvenstveno zelja jeste sto skorije smanjenje na 10 klubova i neka smanjenje prve lige FBiH na 12 ekipa ako vec nema nista od ujedinjenja drugog ranga. Iako smanjenje na 12 klubova mora posljedicno dovesti i do reorganizacije treceg ranga jer ne bi bilo bas normalno da se 50% lige iz sezone u sezonu promjeni :D

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61402
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Virtu4l » 06 maj 2017, 07:55

Strašno je koliko će prošla sezona koštati Želju i Sarajevo, a ovo se posebno odnosi na Sarajevo kojem tako malo nedostaje da bude nosioc u drugom pretkolu EL.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54267
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la MortemHz » 06 maj 2017, 12:36

Virtu4l je napisao/la:Strašno je koliko će prošla sezona koštati Želju i Sarajevo, a ovo se posebno odnosi na Sarajevo kojem tako malo nedostaje da bude nosioc u drugom pretkolu EL.
Imali najjaci koeficijent ikada, znam da smo bili ispod Zvezde (jedno vrijeme) u manje od bod razlike, 0.050 ako se dobro sjecam.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61402
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Virtu4l » 06 maj 2017, 12:54

MortemHz je napisao/la:Imali najjaci koeficijent ikada, znam da smo bili ispod Zvezde (jedno vrijeme) u manje od bod razlike, 0.050 ako se dobro sjecam.
Vi ste imali 6.425 a Zvezda 7.175. Vama se izbrisala ona sezona kada ste igrali sa Spartom, a dodala se očajna prošla pa sad imate 5.300.

Vama i ove sezone treba dobar rezultat u Evropi jer 'branite' 1.250 iz sezone 2012/13 (Hibernians, Levski, Zeta), inače idete ispod 5.000, mi smo također u istoj situaciji, branimo isto bodova.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54267
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la MortemHz » 06 maj 2017, 13:05

Virtu4l je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:Imali najjaci koeficijent ikada, znam da smo bili ispod Zvezde (jedno vrijeme) u manje od bod razlike, 0.050 ako se dobro sjecam.
Vi ste imali 6.425 a Zvezda 7.175. Vama se izbrisala ona sezona kada ste igrali sa Spartom, a dodala se očajna prošla pa sad imate 5.300.

Vama i ove sezone treba dobar rezultat u Evropi jer 'branite' 1.250 iz sezone 2012/13 (Hibernians, Levski, Zeta), inače idete ispod 5.000, mi smo također u istoj situaciji, branimo isto bodova.
Ma znam na kraju ali jedno vrijeme, njih je digao Partizan u grupama ako se ne varam
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la Raonffa » 06 maj 2017, 13:11

Ovo je tema svih tema :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54267
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BH klubovi u UEFA takmičenjima 2017./18.

Post Postao/la MortemHz » 06 maj 2017, 13:15

Raonffa je napisao/la:Ovo je tema svih tema :kafa:
Jos smo se jucer i smijali :lol:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: MostarskiSin, Orjuna i 15 gostiju.