Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Avatar
GoskGabela
Postovi: 552
Pridružen/a: 24 maj 2015, 16:25
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la GoskGabela » 12 sep 2017, 12:41

Lik je napisao/la:
GoskGabela je napisao/la:
Gifron je napisao/la:TOŠK vs GOŠK hahahha :lol:

dvica :D
Lik je napisao/la: Šta ti nije jasno ? Kup se igra više od 17 godina, fudbal se ovdje nije počeo igrati 2000- te.
Nogometni Kup Bosne i Hercegovine je najmasovnije nogometno natjecanje u BiH, koje se održava od sezone 2000./01. Tada se pošlo igrati na području cijele države.
U ratnim i poratnim godinama tri razdvojena naroda u Bosni i Hercegovini imala su vlastite nogometne lige i kupove:
slika

svi pobjednici
slika
Dječače ove podatke sa vikipedije je mogao napisati i Jozo ispred tvog lokalnog granapa. Zna se koji je Fudbalski savez bio jedini legitiman i priznat i njemu su se kasnije priključila dva "divlja saveza" To što vas niko ne hebe ni za suhu šljivu je nešto sasvim drugo.
Podaci su itekako točni.
Mene zanima kako niste mogli igrati Europska natjecanja prije ujedinjavanja sa klubovima iz Lige HB, ako se bili legitimni savez ?
Zašto su igrana doigravanja za prvaka 1998,1999,2000 ?
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"


Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la tuzlak1987 » 12 sep 2017, 12:49

U pravnom smislu kup HB je rangiran isto kao kad bi Babo napravio kup APZB. Npr od osnivanja nije bila priznata ni u inostranstvu uopste, a onda je 94 potpisan sporazum, pa 95. postojala da postoji. U biti nakon 95. jos vise joj pada vaznost jer tih 5 kupova koji su organizovani dok nije ni postojala je isto kao da je neko na igralistu iza skole organizovao turnir neceg sto zvanicno i ne postoji.

Pa ako cemo isto realno onda je to isto kao kada bi oni iz RSK u Hrvatskoj govorili Dinamu i Hajduku sto ste vi igrali kup kada Knin nije ucestvovao. Hrvatska od osnivanja nije nista bila priznatija od BIH. I jedna i druga drzava su bile bivse Jugoslavenske republike sa svojim priznatim granicama u svijetu.

Pa ako gledamo to pravno onda su ovi sto su igrali druge kupove osim kupa BIH obicni pobunjenici u ocima svijeta. Jedna je priznata vlada, sada sto neko nije zelio da prati tu vladu to je njegov problem.
Zadnja izmjena: tuzlak1987, dana/u 12 sep 2017, 12:51, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la Zenzo » 12 sep 2017, 12:51

Kad se igraju utakmice, datum ?
- Zeljeznicar -

Avatar
Lik
Postovi: 5294
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la Lik » 12 sep 2017, 12:52

@Gošk Gabela Podaci sa vikipedije su djelimično tačni tu se slažemo, istina je da je Čelik bio prvi osvajač, a Sarajevo drugi. Evropska takmičenja se nisu mogala igrati jer je cilj evropske politike, ali i UEFE bio spajanje i pomirenje naroda na ovim prostorima. Reprezentacija je igrala i ime joj je bilo reprezentacija BiH kako se zove i danas ;) Istina je i da su se igrala prvenstva takozvane Herceg Bosne ali ona nemaju nikakvu težinu. To je isto kao da mi organizujemo međupštinski turnir razumiješ.
Druga je stvar što to tebe boli i smeta ti, ali jbg tako je.
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Hum94
Postovi: 655
Pridružen/a: 22 jan 2016, 16:03
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la Hum94 » 12 sep 2017, 12:52

Stavio sam ti link zanimljiv,sve do titule Brotnja igrala se liga mjesnih zajednica

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la Raonffa » 12 sep 2017, 12:52

Zenzo je napisao/la:Kad se igraju utakmice, datum ?
20. septembar :)
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Lik
Postovi: 5294
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la Lik » 12 sep 2017, 12:54

Hebo majku jestel glupi il me (J)ebete ? Niko nije osporio da su bila 3 takmičenja, samo je jedno bilo pravo, a ova dva su bila sama sebi svrha kontaš.
Šta kažeš na rezultate od Čelika tu si se malo ušutio ?
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
GoskGabela
Postovi: 552
Pridružen/a: 24 maj 2015, 16:25
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la GoskGabela » 12 sep 2017, 12:58

Lik je napisao/la:@Gošk Gabela Podaci sa vikipedije su djelimično tačni tu se slažemo, istina je da je Čelik bio prvi osvajač, a Sarajevo drugi. Evropska takmičenja se nisu mogala igrati jer je cilj evropske politike, ali i UEFE bio spajanje i pomirenje naroda na ovim prostorima. Reprezentacija je igrala i ime joj je bilo reprezentacija BiH kako se zove i danas ;) Istina je i da su se igrala prvenstva takozvane Herceg Bosne ali ona nemaju nikakvu težinu. To je isto kao da mi organizujemo međupštinski turnir razumiješ.
Druga je stvar što to tebe boli i smeta ti, ali jbg tako je.
Mene ne boli ništa samo samo radim malu demistifikaciju.
Ja pišem činjenice a to jeste da se nisu mogla igrati europska natjecanja za klubove dok nisu dva saveza igrali doigravanje za prvaka. Samim tim činom ti je jasno da su bili oba od iste važnosti. Jer ista UEFA je tada naredila doigravanja ako se hoce dalje u natjecanja.
Očito da su natjecanja pod HB 1998,1999,2000,2000 imala itekakvu važnost.
Tek od sezone 2000/2001 igra se zajedničko natjecanje, a tek 2002 se formira nakaradni savez sa tri predsjednika.
tuzlak1987 je napisao/la:U pravnom smislu kup HB je rangiran isto kao kad bi Babo napravio kup APZB. Npr od osnivanja nije bila priznata ni u inostranstvu uopste, a onda je 94 potpisan sporazum, pa 95. postojala da postoji. U biti nakon 95. jos vise joj pada vaznost jer tih 5 kupova koji su organizovani dok nije ni postojala je isto kao da je neko na igralistu iza skole organizovao turnir neceg sto zvanicno i ne postoji.

Pa ako cemo isto realno onda je to isto kao kada bi oni iz RSK u Hrvatskoj govorili Dinamu i Hajduku sto ste vi igrali kup kada Knin nije ucestvovao. Hrvatska od osnivanja nije nista bila priznatija od BIH. I jedna i druga drzava su bile bivse Jugoslavenske republike sa svojim priznatim granicama u svijetu.

Pa ako gledamo to pravno onda su ovi sto su igrali druge kupove osim kupa BIH obicni pobunjenici u ocima svijeta. Jedna je priznata vlada, sada sto neko nije zelio da prati tu vladu to je njegov problem.
Ja ne znam da su dinamo i hajduk igrali doigravanja za prvaka Hrvatske sa klubovima iz RSK i da je pobjednik tog doigravanja išao u kvalifikacije za Ligu Prvaka, ako jesu ajde prosvijetli me kada ???
Opet pišem ako su igrana doigravanja koja su vodila do prvaka i izlaska u Europska natjecanja očito je da su jednaki bili, ali eto to ti ne možeš shvatiti.
Lik je napisao/la:
Hebo majku jestel glupi il me (J)ebete ? Niko nije osporio da su bila 3 takmičenja, samo je jedno bilo pravo, a ova dva su bila sama sebi svrha kontaš.
Šta kažeš na rezultate od Čelika tu si se malo ušutio ?
S kim je igrao u Europi Čelik te godine ?
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61444
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la Virtu4l » 12 sep 2017, 12:59

Opet ugroženi :lol:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54367
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la MortemHz » 12 sep 2017, 13:02

Itekako vazni hahaha, isto ko da moja zgrada igra protiv SCC-a :lol:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Hum94
Postovi: 655
Pridružen/a: 22 jan 2016, 16:03
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la Hum94 » 12 sep 2017, 13:08

Vazno kako da ne,liga koja se igrala na teritoriju od 23% uzima se kao drzavna liga,jel al u kurcu.
Liga Herceg-Bosne prva organizirana,igrala se od Neuma do Orasja,dala prvog prvaka,kasnije jos i 7 drzavnih i 5 puta osvajaca kup-a,RS takodjer dao 3 prvaka i par kupova,al ipak nisu te bitne,bitna je kao vasa,kao i sto ostalo zelite po svojoj zelji i uvjerenu.
Al Bokis iz Milica trofejniji od Slobode :D

Avatar
GoskGabela
Postovi: 552
Pridružen/a: 24 maj 2015, 16:25
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la GoskGabela » 12 sep 2017, 13:08

MortemHz je napisao/la:Itekako vazni hahaha, isto ko da moja zgrada igra protiv SCC-a :lol:
Također kao i seoski turniri sirom bosne igrani u ratnom poslijeratnom periodu koje je Čelik osvojio,cak tri zaredom :lol:
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"

Fudbal
Postovi: 872
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:15
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la Fudbal » 12 sep 2017, 13:09

Siljku svake godine cilj dupla kruna, a od 12/13 nemaju nikakvu titulu :D :lol:
Šampioni 2011, 2021
Osvajači kupa 2010

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la tuzlak1987 » 12 sep 2017, 13:10

GoskGabela je napisao/la: Ja ne znam da su dinamo i hajduk igrali doigravanja za prvaka Hrvatske sa klubovima iz RSK i da je pobjednik tog doigravanja išao u kvalifikacije za Ligu Prvaka, ako jesu ajde prosvijetli me kada ???
Opet pišem ako su igrana doigravanja koja su vodila do prvaka i izlaska u Europska natjecanja očito je da su jednaki bili, ali eto to ti ne možeš shvatiti.
Ja ti govorim o Hrvatskoj 91-95. Igrali su prvenstvo na manje od 70% teritorije pa jel im to neko negira? Ali ocito da Evropi to nije smetalo pa su HR ekipe mogle igrati i u Evropi dok BIH ekipe nisu mogle. Znaci Evropi je bilo bitnije 500 hiljada Hrvata u BIH nego 600 hiljada Srba u HR. A istu stvar su radili, rusili medjunarodno priznatu drzavu. S tim da su Hrvati u BIH bili pobunjeni, a imali status konstitutivnog naroda dok je Srbima u HR to bilo ukinuto. Tu na vidjelo izlazi samo licemjerstvo Evropske krovne kuce.

To nakon 95 je kompromis, igralo se doigravanje kako bi se to sto mirnije integriralo u jednu ligu. Sto ne znaci da se na tom prostoru igrala lige neceg sto i ne postoji medjunarodno priznato vec je to bio sastavni dio Federacije.

Eto nadji mi sa pravne strane bilo kakav argument da su ta dva natjecanja bila jednaka i priznajem ti odmah jednaka su. Realno priznatiji su kupovi kantona ili opcina jer su to sada u citavom svijetu priznate stvari.
Zadnja izmjena: tuzlak1987, dana/u 12 sep 2017, 13:11, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
kyrieirving
Postovi: 538
Pridružen/a: 21 jul 2017, 16:06
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la kyrieirving » 12 sep 2017, 13:10

https://scontent.fsjj1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5A612A37
Prema zvanicnim podacima uefe zeljo ima 5 kupova sad ne znam oko cega diskutujete vidim svadzate se mrsko mi citat sve al eto zvanicno je 5
Zeljeznicar iznad svega !

KING JAMES G.O.A.T

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la badblueboylivno » 12 sep 2017, 13:13

Hum94 je napisao/la:Stavio sam ti link zanimljiv,sve do titule Brotnja igrala se liga mjesnih zajednica
Ma nemoguće. Više vrijedi Čelikov trofej u seoskoj ligi nego trofej Širokog u seoskoj ligi ili Borčev trofej u seoskoj ligi. :urnebes:

Jedna činjenica je vrh - čas odgovara cjelovita BiH, čas odgovara samo trećina teritorija. Vrh vrhova, i forum i forumaši! :bow:
tuzlak1987 je napisao/la:Ja ti govorim o Hrvatskoj 91-95. Igrali su prvenstvo na manje od 70% teritorije pa jel im to neko negira? .
A je li taj ostatak države - okupirani teritorij - igrao svoju ligu jer se nisu mogli dogovoriti? :tokralju: Je li uopće postojala liga SAO Krajine u Hrvatskoj? :tokralju:
Hayley <3

Avatar
GoskGabela
Postovi: 552
Pridružen/a: 24 maj 2015, 16:25
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la GoskGabela » 12 sep 2017, 13:15

tuzlak1987 je napisao/la:
GoskGabela je napisao/la: Ja ne znam da su dinamo i hajduk igrali doigravanja za prvaka Hrvatske sa klubovima iz RSK i da je pobjednik tog doigravanja išao u kvalifikacije za Ligu Prvaka, ako jesu ajde prosvijetli me kada ???
Opet pišem ako su igrana doigravanja koja su vodila do prvaka i izlaska u Europska natjecanja očito je da su jednaki bili, ali eto to ti ne možeš shvatiti.
Ja ti govorim o Hrvatskoj 91-95. Igrali su prvenstvo na manje od 70% teritorije pa jel im to neko negira? Ali ocito da Evropi to nije smetalo pa su HR ekipe mogle igrati i u Evropi dok BIH ekipe nisu mogle. Znaci Evropi je bilo bitnije 500 hiljada Hrvata u BIH nego 600 hiljada Srba u HR. A istu stvar su radili, rusili medjunarodno priznatu drzavu. S tim da su Hrvati u BIH bili pobunjeni, a imali status konstitutivnog naroda dok je Srbima u HR to bilo ukinuto. Tu na vidjelo izlazi samo licemjerstvo Evropske krovne kuce.

To nakon 95 je kompromis, igralo se doigravanje kako bi se to sto mirnije integriralo u jednu ligu. Sto ne znaci da se na tom prostoru igrala lige neceg sto i ne postoji medjunarodno priznato vec je to bio sastavni dio Federacije.

Eto nadji mi sa pravne strane bilo kakav argument da su ta dva natjecanja bila jednaka i priznajem ti odmah jednaka su. Realno priznatiji su kupovi kantona ili opcina jer su to sada u citavom svijetu priznate stvari.
Šta sad uvlačiš politiku u ovo, jesu li se hrvati na referendumu izjasnili za suverenu BiH?
Srbi koliko znam nisu u HR za istu.
Neizravno si potvrdio moje tvrdnje za saveze i važnost isti, hvala :clap:
Ja samo kažem da je Europa isto tretirala oba saveza dok je naredila doigravanje za prvaka koje vodi u Kvalifikacije Lige pravaka, kakav ti veći argument treba od toga da bez igranja sa klubovima iz saveza HB niste mogli u europska natjecanja?
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la tuzlak1987 » 12 sep 2017, 13:15

Hum94 je napisao/la:Vazno kako da ne,liga koja se igrala na teritoriju od 23% uzima se kao drzavna liga,jel al u kurcu.
Liga Herceg-Bosne prva organizirana,igrala se od Neuma do Orasja,dala prvog prvaka,kasnije jos i 7 drzavnih i 5 puta osvajaca kup-a,RS takodjer dao 3 prvaka i par kupova,al ipak nisu te bitne,bitna je kao vasa,kao i sto ostalo zelite po svojoj zelji i uvjerenu.
Al Bokis iz Milica trofejniji od Slobode :D
Svaka cast na realnost. Znaci li to onda i da je liga Hrvatske u toku od 91-95 bila nevazeca. Jer se nije igrala na citavom prostoru drzave, vec se pocela igrati na citavom prostoru drzave tek kada je izvrseno etnicko ciscenje

@badblueboylivno
Nisu je igrali iz istog razloga kao i ovdje jer su imali namjeru da razbiju medjunarodno priznatu drzavu na vise dijelova. Isti razlog, mozes pricati sta hoces ali u konacnici ista stvar. Boban je imao iste misli u glavi kao i Martic i ostali qrcevi.
Samo sto je mozda imao i slabije adute jer je BIH vlada Hrvate priznavala kao konstitutivni narod BIH i ravnopravan narod.

skripar96
Postovi: 2407
Pridružen/a: 13 jan 2017, 01:46
Kontakt:

Re: Kup Bosne i Hercegovine 2017/2018.

Post Postao/la skripar96 » 12 sep 2017, 13:16

Nitko iz BiH nije Europu igrao,tako da je Kup NS BiH jednako nevazan kao i onaj HB ili RS...
Mogli bi se i mi praviti vazni i reci da je Siroki najtrofejniji klub u BiH jer ima i 5 titula prvaka HB,al kakve koristi od toga
EKONNP

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 57 gostiju.