Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Odgovori

Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Anketa je završila: 12 nov 2017, 13:39.

DA, u potpunosti sam zadovoljan
7
8%
DJELOMIČNO, može to i bolje
8
9%
NE, u potpunosti sam nezadovoljan
72
83%
 
Ukupno glasova: 87

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la UstanikSBII » 13 okt 2017, 14:39

Znam da ima već slična tema ovoj ali ovdje baš želim dati svoj opširni komentar i staviti anketu u nadi da možda ipak netko ovo čita tko može koliko toliko promijeniti stvari na bolje!

Kao prvo s jedne strane razumijem ekonomski postupak BH-Tel. da drži monopol i sam određuje utakmice ali danas u 21st. po meni ovaj ugovor je jako štetan za razvoj i promociju bh nogometa!

Krenimo redom:

1. Dostupnost usluge, jasno je svima da je BH-Tel. svoju fiksnu mrežu ima na području gdje su Bošnjaci većina kao i Eronet obrnuto tako da zbog politike je nemoguće uvesti paket bilo kojeg operatera ako se on ne podudara sa “zamišljenim“ mjestom stanovanja koje moraš ispuniti da možeš uopće razmišljati o uvođenju te usluge! Što je stvarno sramno za 21 st.! Čime je veliki dio korisnika odmah u startu jednim djelom diskriminiran i mora tražiti alternativne načine gledanja!

2. Moja TV web, nekoliko puta sam kupovao utakmice za prilično simboličnu cijenu od 2km, ali mili Bože to ne vrijedi ni 0,02KM! Kući imam VDSL i zbilja nema problema sa internetom, ali prilikom gledanja nekoliko utakmica Širokog, recimo zadnja sa Sarajevom komentator već priča o golo a meni lopta na centru! Loša rezolucija i prekidi, koji istina nisu bili česti kao prije ali opet se događaju!

3. BH-Tel. pomoć, u nekoliko navrata sam kontaktirao službu BH-Tel i putem korisniče službe, maila i prodajnih mjesta u Mostaru! Jednostavno malo znaju o svojim uslugama i samo prebacuju lopticu posjetite ovog kontaktiraj te onog! Da bi na kraju dobio obavijest da je uvijek opterećenje servera kad se radi o “većim utakmicama“. Gospodo draga zašto onda naplaćuje te tu uslugu ako je niste u stanju isporučiti? Zašto onda uzimate takve projekte ako ih ne može te realizirati pa barem u granicama pristojnosti! Ne tražim neku produkciju kao da je finale LP ali ne mora ni ispasti kao da se prenosi neka niže razredna utakmica županijske lige!

4. Nedostatka inovacija, već je svima vjerujem muka od ovih prijenosa koje radi BHT1 i njihovih nazovi emisija, gostiju i analiza. To bi možda bilo inovativno i zanimljivo kad sam ja gledao utakmice kao srednjoškolac negdje 80ih godina prošlog stoljeća a danas je puka smijurija ali eto u nedostatku informacija i izvještaja, te u želji da vidiš barem kratki izvještaj svog kluba prisiljen si i to gledati iako neki prilozi više liče kao da su ih radili neozbiljna djeca a ne ozbiljni novinari!

5. Greška saveza, greška saveza je što je dopustio ovako nešto i praktički PL BiH ostavio da tapka u mraku, za razliku od prošle godine kad su se utakmice prenosile širom regije sad su spale na mali broj korisnika sa jako lošim uvjetima. Pa Arena je od prosječne utakmice bolje mogla to predstaviti nego što ovi uspiju najbolje utakmice lige prikazati i ono što vrijedi uspiju zaj.bati! Savez pod svaku cijenu mora nastojati promijeniti ovaj štetni ugovor kao i svi klubovi jer ako nakon 10 odigranih kola ne vide što se ovdje radi, onda stvarno ne razumijem čime se oni vode za napredak bh nogometa?

6. BH-Tel. državno poduzeće, oba operatera u FBiH su u većinskom vlasništvu iste i oni nisu privatni te im isto tako ekonomska računica nije uvijek prva niti vodilja nešto moraju i dati tim svojim korisnicima kojih imaju svagdje po BiH! To njihovo “durenje“ i nerealni uvjeti su samo korak unazad a ne kako oni prikazuju u svojim reklamama “Mi smo i dalje u bh fudbal“?! Zar nisu mogli dati barem jednu utakmicu Areni ili lokalnim tv postajama ili oni od PLBiH očekuju zgrnuti milione! Jer jadno da najveći operater u BiH uništava nogomet zbog nekoliko tisuća maraka? Da li oni stvarno misle da bh liga toliko vrijedi, pa mi smo među najlošim ligama u Europi ljudi moji! Umjesto da pokušaju pomoći oni na ovaj način odvraćaju pojedine sponzore a ligu guraju u još veću medijsku blokadu!

7. Za kraj, ja sam stvarno razočaran od svega ovog što su napravili u ovoj sezoni po pitanju tv prijenosa i zbilja netko za ovo mora snositi sankcije. Jednostavno ne možeš gledati utakmicu ma koliko se trudio i želi je platiti! Usluga je katastrofa bez tendencija da će se popraviti,odabiri utakmica nimalo mi nije jasan. Da shvaćam da se forsiraju Željo i Sarajevo ali ako ti ostali nisu interesantni pa prodaj prava, ali nemoj tražiti za utakmicu Čelik-GOŠK isto novca kao recimo za Sarajevo-Zrinjski. Iskreno baš sam razočaran i stvarno se nadam da će se u dogledno vrijem ovaj problem riješiti a ne da će se preko PL BiH voditi neki ekonomski ratovi na štetu svih oni koji bi željeli to gledati i PLATITI ali jednostavno ne mogu! Nadam se da će savez u budućem periodu shvatiti da treba jedan dio prava sigurno dati ili SK ili Areni pa barem u svrhu promocije nogometa i veće njegove dostupnosti svima kako u državi tako u regiji. Zato je moj odgovor NE, nisam zadovoljan dosadašnjim prijenosima!
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la badblueboylivno » 13 okt 2017, 14:54

Ja sam samo razočaran u klubove koji su ovo dopustili, pogotovo klubovi koji djeluju na području izvan zone BH Telekoma, i time uskratili svoju prisutnost u domovima svojih navijača. Prodali su se za šaku dolara. Pichke.
Hayley <3

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la UstanikSBII » 13 okt 2017, 14:59

Bilo bi odlično kad bi što više forumaša glasalo i dalo svoje viđenje stvari! Šlag na tortu bi svakako bio kad bi ovu anketu i naše poglede portal SS.ba moga prenjeti široj javnosti to bi bila velika pobjeda za sve istinske ljubitelje nogometa i prvi korak ka boljem stanju u narednom periodu!
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
TobeYarabi
Postovi: 7176
Pridružen/a: 18 maj 2016, 17:48
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la TobeYarabi » 13 okt 2017, 15:09

ne vjerujem da postoji osoba koja je zadovoljna sa ovim debilima

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la ASD » 13 okt 2017, 15:14

Kratko i jasno, ovaj ugovor je vratio ligu jedno 10 godina unazad, najmanje.
Gubimo na masovnosti, pola ljudi koji prate ligu je pretalo je pratiti zbog toga, a nove pratioce sigurno necemo dobiti jer ne mogu naletiti na ligu, nema prenosa.

Jedina prednost domace lige u odnosu na jace lige je sto nam je lakse dostupna i sto je jeftinija, a kod nas je to obrnuto, lakse su dostupne lige petice nego nasa liga.

Ko prati argentinski fudbal, zna da je kod njih prije par godina bilo prenosa preko frankenstajn televizije koja je bila velikoj vecini nedostupna, steta koju su dobili je enormna, a neki pojedinci su uzeli pare u dzep kao i kod nas.

stadiontusanj
Postovi: 145
Pridružen/a: 11 maj 2013, 14:37
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la stadiontusanj » 13 okt 2017, 15:25

Ovim potezom su jos vise unazadili ovu ocajnu ligu!
Stvarno ako su mislili da ce privuc korisnike preko Bht premijer lige prevarili su se u poredenju kanala Sport klub i moja tv sport :salut: :salut:

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2830
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la vlakanje » 13 okt 2017, 15:47

U principu, ovakav aranzman je napravljen da bi se prenosili samo zeljo i sarajevo. Tako ispada kada se pogleda izbor utakmica koje mojaTv prenosi.

Avatar
hskzmostar
Postovi: 2817
Pridružen/a: 14 mar 2015, 20:16
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la hskzmostar » 13 okt 2017, 20:07

Odlicno je :tralala:
2005,2009,2014,2016,2017,2018 Sampioni !
Jeb..vehlikane koji imaju manje titula nego Pero Stojkic

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54018
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la MortemHz » 13 okt 2017, 20:18

Ne moze bolje, savrseno.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

crozla
Postovi: 911
Pridružen/a: 25 jan 2016, 11:15
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la crozla » 13 okt 2017, 20:24

hskzmostar je napisao/la:Odlicno je :tralala:
Potpuno se mogu sloziti sa tobom. Davno je receno da je Zrinjski samo prvak sugave.
Sve, sve što era sazdala je ova,
Sve rušit, palit, sjeći treba;
A gradit bolje opet s nova!

Avatar
GKhan
Postovi: 348
Pridružen/a: 28 feb 2016, 22:32
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la GKhan » 13 okt 2017, 21:14

Ma ja bi platio ali nemoze zato sto sam u Americi
Jednom sam beze uplatio da gledam derbi , skinuli su lovu a utakmicu nisam mogao gledat
Sranje
"Volim te Zeljo"

RZ88Adnan
Postovi: 2875
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:16
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la RZ88Adnan » 13 okt 2017, 22:48

UstanikSBII je napisao/la:Znam da ima već slična tema ovoj ali ovdje baš želim dati svoj opširni komentar i staviti anketu u nadi da možda ipak netko ovo čita tko može koliko toliko promijeniti stvari na bolje!

Kao prvo s jedne strane razumijem ekonomski postupak BH-Tel. da drži monopol i sam određuje utakmice ali danas u 21st. po meni ovaj ugovor je jako štetan za razvoj i promociju bh nogometa!

Krenimo redom:

1. Dostupnost usluge, jasno je svima da je BH-Tel. svoju fiksnu mrežu ima na području gdje su Bošnjaci većina kao i Eronet obrnuto tako da zbog politike je nemoguće uvesti paket bilo kojeg operatera ako se on ne podudara sa “zamišljenim“ mjestom stanovanja koje moraš ispuniti da možeš uopće razmišljati o uvođenju te usluge! Što je stvarno sramno za 21 st.! Čime je veliki dio korisnika odmah u startu jednim djelom diskriminiran i mora tražiti alternativne načine gledanja!

2. Moja TV web, nekoliko puta sam kupovao utakmice za prilično simboličnu cijenu od 2km, ali mili Bože to ne vrijedi ni 0,02KM! Kući imam VDSL i zbilja nema problema sa internetom, ali prilikom gledanja nekoliko utakmica Širokog, recimo zadnja sa Sarajevom komentator već priča o golo a meni lopta na centru! Loša rezolucija i prekidi, koji istina nisu bili česti kao prije ali opet se događaju!

3. BH-Tel. pomoć, u nekoliko navrata sam kontaktirao službu BH-Tel i putem korisniče službe, maila i prodajnih mjesta u Mostaru! Jednostavno malo znaju o svojim uslugama i samo prebacuju lopticu posjetite ovog kontaktiraj te onog! Da bi na kraju dobio obavijest da je uvijek opterećenje servera kad se radi o “većim utakmicama“. Gospodo draga zašto onda naplaćuje te tu uslugu ako je niste u stanju isporučiti? Zašto onda uzimate takve projekte ako ih ne može te realizirati pa barem u granicama pristojnosti! Ne tražim neku produkciju kao da je finale LP ali ne mora ni ispasti kao da se prenosi neka niže razredna utakmica županijske lige!

4. Nedostatka inovacija, već je svima vjerujem muka od ovih prijenosa koje radi BHT1 i njihovih nazovi emisija, gostiju i analiza. To bi možda bilo inovativno i zanimljivo kad sam ja gledao utakmice kao srednjoškolac negdje 80ih godina prošlog stoljeća a danas je puka smijurija ali eto u nedostatku informacija i izvještaja, te u želji da vidiš barem kratki izvještaj svog kluba prisiljen si i to gledati iako neki prilozi više liče kao da su ih radili neozbiljna djeca a ne ozbiljni novinari!

5. Greška saveza, greška saveza je što je dopustio ovako nešto i praktički PL BiH ostavio da tapka u mraku, za razliku od prošle godine kad su se utakmice prenosile širom regije sad su spale na mali broj korisnika sa jako lošim uvjetima. Pa Arena je od prosječne utakmice bolje mogla to predstaviti nego što ovi uspiju najbolje utakmice lige prikazati i ono što vrijedi uspiju zaj.bati! Savez pod svaku cijenu mora nastojati promijeniti ovaj štetni ugovor kao i svi klubovi jer ako nakon 10 odigranih kola ne vide što se ovdje radi, onda stvarno ne razumijem čime se oni vode za napredak bh nogometa?

6. BH-Tel. državno poduzeće, oba operatera u FBiH su u većinskom vlasništvu iste i oni nisu privatni te im isto tako ekonomska računica nije uvijek prva niti vodilja nešto moraju i dati tim svojim korisnicima kojih imaju svagdje po BiH! To njihovo “durenje“ i nerealni uvjeti su samo korak unazad a ne kako oni prikazuju u svojim reklamama “Mi smo i dalje u bh fudbal“?! Zar nisu mogli dati barem jednu utakmicu Areni ili lokalnim tv postajama ili oni od PLBiH očekuju zgrnuti milione! Jer jadno da najveći operater u BiH uništava nogomet zbog nekoliko tisuća maraka? Da li oni stvarno misle da bh liga toliko vrijedi, pa mi smo među najlošim ligama u Europi ljudi moji! Umjesto da pokušaju pomoći oni na ovaj način odvraćaju pojedine sponzore a ligu guraju u još veću medijsku blokadu!

7. Za kraj, ja sam stvarno razočaran od svega ovog što su napravili u ovoj sezoni po pitanju tv prijenosa i zbilja netko za ovo mora snositi sankcije. Jednostavno ne možeš gledati utakmicu ma koliko se trudio i želi je platiti! Usluga je katastrofa bez tendencija da će se popraviti,odabiri utakmica nimalo mi nije jasan. Da shvaćam da se forsiraju Željo i Sarajevo ali ako ti ostali nisu interesantni pa prodaj prava, ali nemoj tražiti za utakmicu Široki Brijeg-GOŠK isto novca kao recimo za Sarajevo-Zrinjski. Iskreno baš sam razočaran i stvarno se nadam da će se u dogledno vrijem ovaj problem riješiti a ne da će se preko PL BiH voditi neki ekonomski ratovi na štetu svih oni koji bi željeli to gledati i PLATITI ali jednostavno ne mogu! Nadam se da će savez u budućem periodu shvatiti da treba jedan dio prava sigurno dati ili SK ili Areni pa barem u svrhu promocije nogometa i veće njegove dostupnosti svima kako u državi tako u regiji. Zato je moj odgovor NE, nisam zadovoljan dosadašnjim prijenosima!
The name Čelik means "Steel" in Bosnian and it symbolizes the strength and power of the club and the city since Zenica is an industrial city well known in this part of Europe.

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la staragarda » 13 okt 2017, 22:52

Prezadovoljan sam...j e b e m im pleme ono klosarsko-nesposobno
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la UstanikSBII » 13 okt 2017, 23:35

Evo za nekih 9 sati, 29 glasova, 1 korisnik DJELOMIČNO zadovolajn ostalih 28 totalno nezadovoljni!!!! Nadam se da će nas administracija podržati i da će i ss.ba napisati koju na ovu temu. Može te fino objasniti stav forumaša, bez da ugrožava te interese svog portala i prenjeti samo široj populaciji stavove većine istinskih zaljubljenika u bh nogomet i njihovo veliko nezadovoljstv trenutnim stanjem!
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
anonimni
Postovi: 10102
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: RE: Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la anonimni » 13 okt 2017, 23:57

TobeYarabi je napisao/la:ne vjerujem da postoji osoba koja je zadovoljna sa ovim debilima
Kratko i jasno, obzirom na ugovor izmedju ovih mafijasa tema se do 2020. moze zakljucati

Poslano sa mog Redmi 4X koristeći Tapatalk
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la UstanikSBII » 14 okt 2017, 00:07

Evo glaso i netko iz BH-Tel da mu se sviđa usluga kad počmu sad masovno novi nikovi nicati ko gljive poslje kiše :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la UstanikSBII » 14 okt 2017, 00:10

TobeYarabi je napisao/la:ne vjerujem da postoji osoba koja je zadovoljna sa ovim debilima
Nije viđena al ipak postoji jedan forumaš :urnebes: :urnebes: :urnebes:
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

york
Postovi: 907
Pridružen/a: 20 avg 2009, 11:29
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la york » 14 okt 2017, 00:30

Nisam gledao pa ne znam...nema se moja tv :?
Ali jesam pregled kola na bht, to je ipak jedna dimenzija vise, nadrealno :wtf:

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la Wandelanoite » 14 okt 2017, 00:33

Pratio sam 80% utakmica koje su bile na Areni i BHT1 prosle sezone, ove godine nisam nijednu. Velika greska saveza i klubova, Arena je dosta solidno radila prijenose i miljama su ispred BHT i Moje TV.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

skripar96
Postovi: 2407
Pridružen/a: 13 jan 2017, 01:46
Kontakt:

Re: Kako ste zadovoljni prijenosima utakmica PL BiH (Moja tv i BHT1)?

Post Postao/la skripar96 » 14 okt 2017, 11:25

Ajde da oni prenose sve utakmice,našo bi se stream neki divlji nekako...
Al debili prenose Zelju i Sarajevo i misle pokrili cijelu ligu -_-
Dabogda se ugasili
EKONNP

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Balorda, boki86, Jadnimi, Maradona10 i 41 gost.