Utakmice klubova iz BiH na TV-u

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la staragarda » 17 feb 2015, 00:23

MortemHz je napisao/la:
Coraco je napisao/la:
staragarda je napisao/la:Mislim da ovaj Slobodnjak uopste momak nije iz TZ...sta vam je :? :? .....sto se tice Slobode i prenosa mi smo odlicno zastupljeni i mislim da smo u 8 utakmica u prenosu...uglavnom derbiji....zato sarajlije popustite malo sa relacijom Tz-Sa....
Kako brate 8, ja prebroja 5. Na BHT tri i na Areni dvije.


Što se MojaTV prenosa tiče mislim da je nepravedan raspored jer svaka gostujuća utakmica Sar. i Želj. se prenosi. Na stranu onaj kao animozitet, valjda su i drugi klubovi potpisali ugovor sa telekomom ili su potpisivani različiti ugovori ? :? A što se BHT i Arene tiče nije loš raspored.
Isto tako treba spomenuti da se Radnik prenosi u samo jednoj utakmici, kući protiv Sar. na MojaTV dok je Mladost VO bez prijenosa :?
Ne znam šta uzimaju za krijterij, da li stanje na tabeli ili potencijalni broj gledaoca ? kako izgleda, ovo prvo.
Pa popularnost,ovo je ubjedljivo najveci grad sa ubjedljivo najvise navijaca koji ce pratiti ovakve utakmice,to moras da shvatis da gledaju zaradu i oni
brate,nemoj da se ljutis al tebe kad covjek cita reko bi da ni na kosevu a ni u dolini mumijevih ne prodze tekma bez 10 000 po utakmici....po cemu je sarajevo UBJEDLJIVO najveci grad i po cemu ima NAJVISE navijaca....hajde da nadzemo statistiku posjeta Kosevu i Tusnju i evo moze za banjalucki Borac na primjer....ja ti garantujem da to tvoje ubjedljivo nije vise od 500 ljudi po tekmi....plus sto nam generalno posjeta na stadionima za goli k u r a c...zato mojne da se provaljujemo o nekim desetinama hiljada navijaca koji hrle na stadione i jedva cekaju da na TV pogledaju tekmu
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54373
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la MortemHz » 17 feb 2015, 00:31

brate,nemoj da se ljutis al tebe kad covjek cita reko bi da ni na kosevu a ni u dolini mumijevih ne prodze tekma bez 10 000 po utakmici....po cemu je sarajevo UBJEDLJIVO najveci grad i po cemu ima NAJVISE navijaca....hajde da nadzemo statistiku posjeta Kosevu i Tusnju i evo moze za banjalucki Borac na primjer....ja ti garantujem da to tvoje ubjedljivo nije vise od 500 ljudi po tekmi....plus sto nam generalno posjeta na stadionima za goli k u r a c...zato mojne da se provaljujemo o nekim desetinama hiljada navijaca koji hrle na stadione i jedva cekaju da na TV pogledaju tekmu[/quote]

Ne ljutim,taman posla :angel:
Sarajevo ubjedljivo ima najvise stanovnika,ako meni ne vjerujes ili ne znas vidi negdje...oko 400K a drugi najveci poslije Sarajeva je Banja Luka koji ima oko 100K.
Nisam rekao da ubjedljivo vise navijaca dolazi..jbg mi smo igrali sa svakim timom iz dna lige kuci a kada se zavrsi komplet sezona mozemo uporediti jer je tako ispravno,sad ce se ujbt. posjeta totalno sa ovim prenosima ali eto,recimo primjer kad je bio derbi...oko 17K ljudi je doslo na Kosevo tada a na televiziji je gledalo 50K ljudi samo iz Sarajeva,znaci samo iz Sarajeva...to je vise od 95% gradova u BiH + dodaj jos iz drugih gradova..ne kazem da ce recimo protiv Obarske biti 100K ljudi ispred TV-a ali bi se pozitivno iznenadio kada bi vidio cifru.Pozdrav drug ;)
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

lazar
Postovi: 1078
Pridružen/a: 27 okt 2014, 20:57
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la lazar » 17 feb 2015, 00:45

Dizete bespotrebnu frku. Prenose za MojaTV vrši Arena, a ne BHT. BHT uzima od Bh telecoma.
MojaTV prenosi Zelju i Sarajevo zato sto ima koristi. Oni su hiljade i hiljade korisnika dobili samo ovom akcijom. Zašto da prenose Slobodu, Velez ili Čelik koje prati 5000 umjesto Zelju kojeg prati 10000? Oni svake sedmice imaju zagarantovano 10000 gledalaca. Možda nekad i prenesu Slobodu ili Velež kad ne bude ni Željo ni Sarajevo tog dana gostovalo.

Avatar
Zip
Postovi: 13586
Pridružen/a: 10 avg 2014, 23:15
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Zip » 18 feb 2015, 10:44

Ajd bar imamo tv prenose.. Mislim da nikad nije bilo ovako zastupljeno, cak 3 tv prenosa po kolu..

Treba gledati da je ovo napredak, a ne sada okretati pricu koliko koga i kad prenose..

Prije nismo mogli derbi pogledati na tv, a sada ti i Moja tv i AS i BHT prenose.. neki direktno, neki u snimku..


Profit je najbitniji, pusti ljubav

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Mancini » 18 feb 2015, 12:47

Plaćaju moju TV a ne plaćaju RTV-taksu. Baš logično.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la FaraonTM » 18 feb 2015, 13:24

Zip je napisao/la:Ajd bar imamo tv prenose.. Mislim da nikad nije bilo ovako zastupljeno, cak 3 tv prenosa po kolu..

Treba gledati da je ovo napredak, a ne sada okretati pricu koliko koga i kad prenose..

Prije nismo mogli derbi pogledati na tv, a sada ti i Moja tv i AS i BHT prenose..
neki direktno, neki u snimku..


Profit je najbitniji, pusti ljubav
Slažem se :thumbup:
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
MCMXLVI
Postovi: 3129
Pridružen/a: 17 nov 2014, 11:49
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la MCMXLVI » 18 feb 2015, 15:14

@Zip dobro si to napisao. Daj malo, on ce trazit jos vise. Ovo je jedan veliki napredak za svih nas!
"Ne mogu, brate ja, igrati za novac i slusati kako trebam igrati. Hvala im. Bili su korektni i nisu mi pravili probleme. Rekao sam im da ja mogu igrati samo u Sarajevu" - Asim Ferhatovic Hase

Avatar
maroonGiant
Postovi: 247
Pridružen/a: 04 dec 2012, 10:07
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la maroonGiant » 18 feb 2015, 15:42

Što bi MojaTv prenosila Lišticu ili Zrinjski, kada nijedan navijač ta dva kluba nema njihovu pretplatu. Realno najviše pretplatnika MojeTV su navijači FKS I FKŽ. Možda je malo nepravedno prema Čeliku,Veležu i Slobodi s obzirom da ta tri kuba poslije ova vodeća dva imaju najviše pretplatnika. Ali opet takva je politika MojeTv bazirali su se na dva kluba jer misle da ce imati najvecu zaradu.Gledaju vlastiti interes što je i normalno. Nisu državna televizija i ne moraju se pravdati nikome. BHT sa druge strane će prenositi FKS samo jedanput, a FKŽ dvaputa, a npr. Lišticu 6 puta, Velež 4 puta... Što se tiče AS mislim da su prve sezone kada su počeli prenositi rekli da će to biti samo sa stadiona koje imaju uvjete za to, i to je sasvim uredu.

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la staragarda » 18 feb 2015, 15:51

maroonGiant je napisao/la:Što bi MojaTv prenosila Lišticu ili Zrinjski, kada nijedan navijač ta dva kluba nema njihovu pretplatu. Realno najviše pretplatnika MojeTV su navijači FKS I FKŽ. Možda je malo nepravedno prema Čeliku,Veležu i Slobodi s obzirom da ta tri kuba poslije ova vodeća dva imaju najviše pretplatnika. Ali opet takva je politika MojeTv bazirali su se na dva kluba jer misle da ce imati najvecu zaradu.Gledaju vlastiti interes što je i normalno. Nisu državna televizija i ne moraju se pravdati nikome. BHT sa druge strane će prenositi FKS samo jedanput, a FKŽ dvaputa, a npr. Lišticu 6 puta, Velež 4 puta... Što se tiče AS mislim da su prve sezone kada su počeli prenositi rekli da će to biti samo sa stadiona koje imaju uvjete za to, i to je sasvim uredu.
Ma kakvi nepravedno....samo tako nek nastave,dabogda se ugasili a i hoce aBd....neko je vec gore napisao da rade sa kamerama BHT za koju svi placaju pretplatu....i ne dipr da ce utakmica sarajevo-obarska imat veci broj pregleda nego Sloboda-Celik ....al imate vi odgovor na sve,jbt
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
maroonGiant
Postovi: 247
Pridružen/a: 04 dec 2012, 10:07
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la maroonGiant » 18 feb 2015, 16:39

Pa normalno da neće imat veći broj pregleda kad se ta utakmica i ne prenosi :mrgreen: .To oko kamera, vjerovatno rade u dogovoru sa njima, nije to ništa đabe, a ako ti se ne sviđa program Mojetv pređi na neku drugu pretplatu, imaš izbor...
Evo i ja bih se trebao buniti što BHT prenosi FKS samo jedanput. Nemaju svi MojuTv, čak osam ekipa prenose više od FKS na državnoj.

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la staragarda » 18 feb 2015, 16:50

maroonGiant je napisao/la:Pa normalno da neće imat veći broj pregleda kad se ta utakmica i ne prenosi :mrgreen: .To oko kamera, vjerovatno rade u dogovoru sa njima, nije to ništa đabe, a ako ti se ne sviđa program Mojetv pređi na neku druspretplatu, imaš izbor...
Evo i ja bih se trebao buniti što BHT prenosi FKS samo jedanput. Nemaju svi MojuTv, čak osam ekipa prenose više od FKS na državnoj.

Skaces sam sebi u stomak....o tome se i prica...rade se nelogicne stvari....ne prenose se derbiji a prenose se neke seoske utakmice....ako idu cisto na kesh ova Moja tv bi valjda trebala da skonta da ce vise pregleda imat slo-cel nego sar-obarska
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
Coraco
Postovi: 2313
Pridružen/a: 16 mar 2013, 21:35
Lokacija: Živinice
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Coraco » 18 feb 2015, 19:33

Ne znam kakve veze ima naplata telekoma sa time koga će prenositi, oni su sponzor čitave lige, ovo BHTPL nije BHTelevizija nego BHTelecom. Valjda bi na njihovom (telekomovom) servisu MojaTV trebali prenositi sve ekipe a ne favorizirati dvije.
Valjda je BHT (televizija) ta koja treba gledat koji derbi će donijeti najveći broj gledaoca i time više prihoda. Ovako kao što to radi Arena, svaki prijenos je derbi.

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la KenoRob » 18 feb 2015, 21:06

Ne zivim u BiH, nisam detaljno upoznat sa mojaTV. Jeli istina da se utamice Zelje i Sarajeva na mojaTV moraju dodatno platiti (2KM, tako nesto)? Jeli svi placaju 2KM za utakmicu i ko ima paket mojaTV i ko nema...?

Onako povrsinski, ja mojuTV vidim kao nekog privatnika kojeg zanima samo mogucnost najveceg profita...stoga i ne cudi zasto prenose samo gostujuce utakmice Sarajeva i Zelje. (ako se placa dodatno a ja mislim da placa)
BHT onako sara utakmice ima tu dosta promasaja ali boze moj treba imati na umu da se jos 2 utakmice prenose svake sedmice (mojaTv,Arena) pored BHT-a pa je to mozda i razlog odabira utamica
ArenaSport uglavnom derbiji kola, svaka cast

kao pomatrac PLBiH od neke 1994/5 godine, ja sam zadovoljan prenosima na TV bez obzira za koga navijam i koga ne volim...zanima me PLBiH....a koga volim/ ne volim to je moja licna satisfakcija

ps:uvijek se bespotrebno polemise na svakoj temi

lazar
Postovi: 1078
Pridružen/a: 27 okt 2014, 20:57
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la lazar » 18 feb 2015, 21:09

Placa se svaki prenos dodatno.

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la KenoRob » 18 feb 2015, 21:18

lazar je napisao/la:Placa se svaki prenos dodatno.
sve je onda logicno...sta nije logicno je cinjenica da svi klubovi dobijaju isto novca od BH Telecoma. Znaci fudbalski savez i BH Telecom su napravili zavrzlamu gdje su top klubovi zakinuti a BH Telecom to iskoristava onako od oka i moze im se kad je takva situacije. Evo zanemarimo trenutnu situaciju u Celiku. Ove polusezone bit ce prenosene 4 utakmice od mogucih 7 sa Bilinog polja a Celik ce dobit isto para kao ekipa koja ce biti prenosena jednom ili nijednom. Nigdje veze znaci...ali isto tako da je situacija u Celiku normalni onda bih znali iskoristiti ta 4 prijenosa sto se tice sponzorstva i tako tih stvari..........duga tema nemam zivaca

raspored 95% logican; sve ostalo je krivo za sve ostalo

Avatar
Padovan
Postovi: 12650
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Padovan » 18 feb 2015, 23:37

lazar je napisao/la:Placa se svaki prenos dodatno.
Ne plaća se svaki prijenos dodatno, mislim da se u prošloj polusezoni samo derbi plaćao. Uglavnom više bude free nego dodatnog plaćanje.
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
JoseMourinho
Postovi: 6248
Pridružen/a: 02 apr 2014, 00:36
Kontakt:

Re: Odg: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la JoseMourinho » 19 feb 2015, 02:19

I vidim nekoliko ljudi ispravlja al opet se isto spominje, prenose za moju TV NE RADI BHT!!!

kakva crna pretplata koju vise niko od 1.1. i ne.placa, a i rijetko se plaćala, al opet bht nema veze sa mojomtv, i na bht prenosima si svi zastupljeni ;)

Avatar
AdiFKS
Postovi: 1413
Pridružen/a: 12 maj 2014, 01:22
Lokacija: 1946 / 1987
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la AdiFKS » 19 feb 2015, 08:51

Moja TV je BH Telekom. Prenose gostujuce utakmice Sarajeva i Zeljeznicara. Prije se moralo svaki prenos uplatiti po dodatne 2KM. Zadnju polusezonu mislim da su birali pojedine prenose sa tim uplatama.

Kako god okrenes ocajno je porodati toliko utakmica operateru koji je jako limitiranog okvira. Znaci da ako nemas Moja TV, ili internet prikljucak preko BHTelekoma ne mozes ni gledati te utakmice. Sa Arenom je slicna situacija. Mada vjerujem da Arenu ima veci broj ljudi u Sarajevu i BIH preko svojih kablovskih operatera.
Ko krene na nas, u startu se zajeb'o. - 1987 -

"Uvijek trava, nekad bijelo, nikad zuto, nikad Zeljo"

slobodnjak
Postovi: 881
Pridružen/a: 29 maj 2013, 23:34
Kontakt:

Re: Odg: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la slobodnjak » 19 feb 2015, 20:47

JoseMourinho je napisao/la:I vidim nekoliko ljudi ispravlja al opet se isto spominje, prenose za moju TV NE RADI BHT!!!

kakva crna pretplata koju vise niko od 1.1. i ne.placa, a i rijetko se plaćala, al opet bht nema veze sa mojomtv, i na bht prenosima si svi zastupljeni ;)
Izvini čija reportažna kola rade prenose za Moju tv,jesi li pogledao ikada .I komentatori s čije su televizije.Pogledaj malo na stadionu čija ekipa radi prenose za Moju Tv,i sve će ti biti jasno.Što se pretplate tiče većina raje to skida s linkova besplatnih i svi to znamo nemojte iskrivljivati činjenice.Gledam gluposti se pišu kao 10000 prenosa gledalaca.Pa toliko zajedno ne dodje navijača na utakmicu tekme Želje i Sarajeva zajedno (pogledaj prosjek ne lupam ovo),osim kad je derbi ,a u zadnje vrijeme i na derbi ili toliko ili ne toliko.Ma u stvari šta imam dokazivati ,kako radimo tako će nam i biti.

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la hilmo » 19 feb 2015, 20:51

Na početku projekta MojaTV radio je BHT sa svojim reportažnim kolima, ali u zadnjoj polusezoni više utakmica je rađeno u produkciji Flash (ja mislim) i Arena sporta

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, Licniznanstvenik, Napapijri i 46 gostiju.