Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Avatar
PitarBordo
Postovi: 7169
Pridružen/a: 06 jul 2015, 10:14
Lokacija: #SanjamZlatnoProljeće
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la PitarBordo » 17 jul 2017, 17:51

Ovo što rade savez i BH Telecom je odvratno i uništava i ono malo gledanosti i popularnosti lige.

MojaTV nije dostupna na području cijele Bosne i Hercegovine (a Liga se igra na nivou cijele Bosne i Hercegovine).
MojaWebTV servis je obično smeće, utakmice tipa derbiji gdje ima iole više raje (pričamo o stotinama) uopće ne radi. Zadnji gradski derbi sam bio van grada i kontao da gledam na MojaWebTV koju plaćam samo zbog takvih situacija i zaštopalo je negdje 10 minuta prije početka utakmice i do kraja utakmice nije proradilo.

Također preletio sam preko ovog rasporeda onako letimično vidim da jedini provajder koji je bio dostupan na svim operaterima (i Telecom, i eronet, i telemach, i Logosoft...) ne prenosi više utakmice?

Odvratno i ogavno.

Mi po forumima i individualnim pozivima (pogotovo ako nismo korisnici ili oni koji čak nemaju uopšte opciju da uvedu Telecom) ništa ne možemo postići.

Možemo se jedino nadati da će mediji početi prati s ovima na ruke, ali čisto sumnjam da će Savez išta uraditi, radije uništiti ligu i uzeti 5 miliona KM, boli njih tuki kad se završe mandati bitno je imati novce za mirovinu, a ne podići kvalitet i gledanost.
Samo Saraj'vo.

Avatar
TobeYarabi
Postovi: 7176
Pridružen/a: 18 maj 2016, 17:48
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la TobeYarabi » 17 jul 2017, 17:54

PitarBordo je napisao/la:Ovo što rade savez i BH Telecom je odvratno i uništava i ono malo gledanosti i popularnosti lige.

MojaTV nije dostupna na području cijele Bosne i Hercegovine (a Liga se igra na nivou cijele Bosne i Hercegovine).
MojaWebTV servis je obično smeće, utakmice tipa derbiji gdje ima iole više raje (pričamo o stotinama) uopće ne radi. Zadnji gradski derbi sam bio van grada i kontao da gledam na MojaWebTV koju plaćam samo zbog takvih situacija i zaštopalo je negdje 10 minuta prije početka utakmice i do kraja utakmice nije proradilo.

Također preletio sam preko ovog rasporeda onako letimično vidim da jedini provajder koji je bio dostupan na svim operaterima (i Telecom, i eronet, i telemach, i Logosoft...) ne prenosi više utakmice?

Odvratno i ogavno.
cilj ovog tzv saveza je da sto manje ljudi gleda utakmice plbih

Avatar
PitarBordo
Postovi: 7169
Pridružen/a: 06 jul 2015, 10:14
Lokacija: #SanjamZlatnoProljeće
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la PitarBordo » 17 jul 2017, 17:59

TobeYarabi je napisao/la:
PitarBordo je napisao/la:Ovo što rade savez i BH Telecom je odvratno i uništava i ono malo gledanosti i popularnosti lige.

MojaTV nije dostupna na području cijele Bosne i Hercegovine (a Liga se igra na nivou cijele Bosne i Hercegovine).
MojaWebTV servis je obično smeće, utakmice tipa derbiji gdje ima iole više raje (pričamo o stotinama) uopće ne radi. Zadnji gradski derbi sam bio van grada i kontao da gledam na MojaWebTV koju plaćam samo zbog takvih situacija i zaštopalo je negdje 10 minuta prije početka utakmice i do kraja utakmice nije proradilo.

Također preletio sam preko ovog rasporeda onako letimično vidim da jedini provajder koji je bio dostupan na svim operaterima (i Telecom, i eronet, i telemach, i Logosoft...) ne prenosi više utakmice?

Odvratno i ogavno.
cilj ovog tzv saveza je da sto manje ljudi gleda utakmice plbih
A cilj im da popune džepove. Standardna priča. Savez danas gotovo da nije ništa bolji od saveza od prije 15 godina. Samo se ublehe zamijenile i promjenio se modus operandi apropos aktualnog punjenja džepova.

Bukvalno 2/3 države ne može uvesti MojaTV (pričamo i o mjestima oko tipa Sarajeva, Tuzle, ne samo o Hercegovini i RS-u).
Samo Saraj'vo.

Zed98
Postovi: 430
Pridružen/a: 11 apr 2016, 21:16
Lokacija: Čitluk, Herceg-Bosna
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Zed98 » 17 jul 2017, 20:38

Neka stave i 30-40 KM samo da se može uzeti svugdje u BiH, da ne čujem gol na rezultatima 2 minute prije nego što ga vidim, da ne laga svako 10 sekundi, da slika ne izgleda kao iz 70ih i dobro je sve. :D
Taman kad su se klubovi koliko toliko sredili, kad ima dosta zanimljivih utakmica, oni se glupiraju. :think:
Uopće ne zamjeram onima što prate Real, Farsu, Arsenal i ostale, a boli ih qurac za domaćim nogometom, jbt gledaš najbolji nogomet s perfektnim prijenosom, a jedino što moraš uložiti su 3 klika i 5 sekundi. Ovdje se slomiš da pogledaš, bubam, Metaleghe vs Olimpic i onda opet dobiješ qurčinu. :damn:

Avatar
Evolve
Postovi: 4369
Pridružen/a: 01 jul 2015, 10:11
Lokacija: http://www.nk-sirokibrijeg.com/
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Evolve » 17 jul 2017, 20:41

Zed98 je napisao/la:Neka stave i 30-40 KM samo da se može uzeti svugdje u BiH, da ne čujem gol na rezultatima 2 minute prije nego što ga vidim, da ne laga svako 10 sekundi, da slika ne izgleda kao iz 70ih i dobro je sve. :D
Taman kad su se klubovi koliko toliko sredili, kad ima dosta zanimljivih utakmica, oni se glupiraju. :think:
Uopće ne zamjeram onima što prate Real, Farsu, Arsenal i ostale, a boli ih qurac za domaćim nogometom, jbt gledaš najbolji nogomet s perfektnim prijenosom, a jedino što moraš uložiti su 3 klika i 5 sekundi. Ovdje se slomiš da pogledaš, bubam, Metaleghe vs Olimpic i onda opet dobiješ qurčinu. :damn:
Svi smo mi ovde posebna vrsta :D
NK Široki Brijeg

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la BelminM23 » 17 jul 2017, 21:20

Kaže pomjerili opet utakmicu Sarajeva zbog TV prijenosa. :urnebes:

Ako ko stream ne uradi, gledati će cijelih 565 domaćinstava.

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la UstanikSBII » 18 jul 2017, 01:18

Malo sam pogledao telefonske imenike, općine što je pod čijom nadležnosti itd. Sve sam to preslikao na kartu i tek se onda vidi stvaran slika koliki teritoriji države nema čak ni teoretske šanse uvesti BH T priključak pa čak ni peko neta tu Moju tv što stvarno dovodi do apsurda!
Crvenom bojom su na karti označene općine gdje više od 80% posto teritorija označene općine ne može uvesti BH T, a žutom gdje je stanje oko 50:50 recimo kao Mostar gdje zapadna strana nema mogućnosti ili dijelovi Jajca itd. Apsurdno je da ovoliki po mojoj procjeni 70% državnog teritorija ima komplikacije sa gledanjem najvišeg nogometnog ranga vlastite zemlje. BH T je prije svega DRŽAVNA firma!! Njihove usluge koriste sve tri nacije ali je čudno da oni ne žele olakšati korištenje svoje platforme i dodatno zaraditi. Dobio sam i pisani njihov odgovor da to nažalost trenutno nije moguće! Stvarno žalosno za 21st. na što je savez ligu sveo od prošlogodišnjih prijenosa koji su se mogli gledati diljem regije do ovih koji će biti dostupan isključivo malom broju korisnika BH T.

DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la legenda reala » 18 jul 2017, 08:19

sviunapad1010 je napisao/la:Moja web tv radi sa bilo kojim Internetom naravno uz plaćanje. Ne lupajte gluposti da ne radi. Koji je kvalitet druga stvar ali radi i da si u Australiji.
Zovite broj 1444 ko je korisnik bh telecom mobilni ili 0800 27777 korisnici drugih mreža.
Meni samo radi na telekomovom internetu
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la hilmo » 18 jul 2017, 09:02

Nedavno je u Beogradu potpisan sporazum između United grupe i Telecoma Srbije oko međusobne razmjene kanala kako bi UG u BiH udovoljila regulatorima i izbjegla plaćati kazne, a prijetilo se i gašenjem kanala SK.
Na našim portalima su se pojavili natpisi "U Beogradu potpisan sporazum koji uništava BH Telecom".
Nakon toga kablovski operateri u sklopu grupacije United gupe dobijaju Arena sport kanale a IPTV u Srbiji i m-tel u BiH dobijaju Sport klub kanale. O cijenama mozemo samo nagađati.

Ovakav ekskluzivitet BH Telecoma nad Premijer ligom je pokušaj odgovora kanalu Arena sport, kažem pokušaj, jer PL BiH uopće nije konkurentna drugim sportskim sadržajima na AS.
U ovom sukobu najviše će ispašati korisnici i popularnost naše lige.

Bez veze povučeni potezi.

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Schlager » 18 jul 2017, 09:43

U ovom sukobu najviše će ispašati korisnici i popularnost naše lige.

Bez veze povučeni potezi.
Baš tako.

Ovdje se gledala samo cifra,nije ni nacionalna pokrivenost,promocija Lige,klubova,igrača...ništa...

Vrlo malo nas je,možda 10% koji ćemo mnogo radije pogledati utakmicu Sarajevo-Zrinjski,a da ne navijamo ni za jedan od ta dva kluba,nego recimo Mančester-Čelzi ili Bayern-Dortmund...

Ja recimo englesku nisam nijednu pogledao lani,iako imam SportKlub...dosadno mi..a PL BIH sam gledao kad god sam imao prenos i vremena da pogledam,iako klub za koji navijam nije učestvovao već je bio u drugoj ligi.Na prvom mjestu mi je naša liga,a odmah iza JSL i HNL..u zadnje vrijeme čak i više HNL jer su bolji klubovi,a ovo polovljenje bodova je napravilo bozu i potpuno razvodnilo i ono malo draži u Srbiji,bar do onih zadnjih 7 kola kad više nema polovljenja i kad se sve rješava..ostalo je zaista kuriozitet da pogledam,možda Real-Barca ili Juve-Roma..neki baš tako debi koji odlučuje sezonu

Kažem,jako nas je malo koji ovako razmišljamo,a biće nas još manje iz dana u dan ovakvim potezima.
Nikome ovo ne ide u prilog....Pa i na ovom forumu će se mnogo manje komentarisati sve to...Šta imam npr u subotu ja,ili bilo ko,da komentarišem derbi Sarajevo-Zrinjski kad ne mogu gledati,već ću gledati Partizan ili Dinamo,lupam.

Nikome ovo ne ide u prilog,i ko god brani ovo,čisti je kontraš.

Avatar
Slobodas
Postovi: 3475
Pridružen/a: 04 dec 2012, 19:57
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Slobodas » 18 jul 2017, 11:30

TobeYarabi je napisao/la:
PitarBordo je napisao/la:Ovo što rade savez i BH Telecom je odvratno i uništava i ono malo gledanosti i popularnosti lige.

MojaTV nije dostupna na području cijele Bosne i Hercegovine (a Liga se igra na nivou cijele Bosne i Hercegovine).
MojaWebTV servis je obično smeće, utakmice tipa derbiji gdje ima iole više raje (pričamo o stotinama) uopće ne radi. Zadnji gradski derbi sam bio van grada i kontao da gledam na MojaWebTV koju plaćam samo zbog takvih situacija i zaštopalo je negdje 10 minuta prije početka utakmice i do kraja utakmice nije proradilo.

Također preletio sam preko ovog rasporeda onako letimično vidim da jedini provajder koji je bio dostupan na svim operaterima (i Telecom, i eronet, i telemach, i Logosoft...) ne prenosi više utakmice?

Odvratno i ogavno.
cilj ovog tzv saveza je da sto manje ljudi gleda namještanje utakmice plbih
U savezu su nesposobi ljudi koji se brinu samo oko licne koristi. Od toga najvecu koristi izvlaci mali broj klubova koji imaju svoje poltrone instalirane u savezu a znamo dobro koji su to klubovi.
Jedan grad jedna ljubav -- Sloboda Tuzla 1919
Azmir Husic i Jasmin Imamovic nisu jedni od nas !!!
ǝpnsɐɹpǝɹd ısnɹ ǝظuɐuz
NSBIH skupina lopova , SAVEZ NAPOLJE !!!

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la badblueboylivno » 18 jul 2017, 12:05

Schlager je napisao/la:Nikome ovo ne ide u prilog,i ko god brani ovo,čisti je kontraš.
Tako je, nonsens samo takav.

Ali ako je klubovima dobro da ih malo tko može gledati, dobro je i meni. :urnebes: Hvala im za prodaju obraza za par desetina tisuća maraka. :salut:
Hayley <3

Avatar
PitarBordo
Postovi: 7169
Pridružen/a: 06 jul 2015, 10:14
Lokacija: #SanjamZlatnoProljeće
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la PitarBordo » 18 jul 2017, 14:04

Jedini koji su mogli nešto da urade ovdje su Klubovi. Ali što bi se cimao oko toga, potpišeš sa Telekomom, oni ti plate kotizaciju i službena lica, i još nešto oko omladinskog pogona i ti rahat. Ionako te libo da li te neko gleda sa tribina, preko televiziora, ili uopće.
Samo Saraj'vo.

aqarius
Postovi: 3901
Pridružen/a: 12 maj 2009, 16:54
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la aqarius » 18 jul 2017, 14:15

Slobodas je napisao/la:
TobeYarabi je napisao/la:
PitarBordo je napisao/la:Ovo što rade savez i BH Telecom je odvratno i uništava i ono malo gledanosti i popularnosti lige.

MojaTV nije dostupna na području cijele Bosne i Hercegovine (a Liga se igra na nivou cijele Bosne i Hercegovine).
MojaWebTV servis je obično smeće, utakmice tipa derbiji gdje ima iole više raje (pričamo o stotinama) uopće ne radi. Zadnji gradski derbi sam bio van grada i kontao da gledam na MojaWebTV koju plaćam samo zbog takvih situacija i zaštopalo je negdje 10 minuta prije početka utakmice i do kraja utakmice nije proradilo.

Također preletio sam preko ovog rasporeda onako letimično vidim da jedini provajder koji je bio dostupan na svim operaterima (i Telecom, i eronet, i telemach, i Logosoft...) ne prenosi više utakmice?

Odvratno i ogavno.
cilj ovog tzv saveza je da sto manje ljudi gleda namještanje utakmice plbih
U savezu su nesposobi ljudi koji se brinu samo oko licne koristi. Od toga najvecu koristi izvlaci mali broj klubova koji imaju svoje poltrone instalirane u savezu a znamo dobro koji su to klubovi.
A koji su to klubovi..napiši direktno ..imenuj..i ako možeš obrazloži zašto baš ti ,i zbog čega im paše da ih gleda četvrtina države

Avatar
PitarBordo
Postovi: 7169
Pridružen/a: 06 jul 2015, 10:14
Lokacija: #SanjamZlatnoProljeće
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la PitarBordo » 18 jul 2017, 14:18

aqarius je napisao/la:
Slobodas je napisao/la:
TobeYarabi je napisao/la: cilj ovog tzv saveza je da sto manje ljudi gleda namještanje utakmice plbih
U savezu su nesposobi ljudi koji se brinu samo oko licne koristi. Od toga najvecu koristi izvlaci mali broj klubova koji imaju svoje poltrone instalirane u savezu a znamo dobro koji su to klubovi.
A koji su to klubovi..napiši direktno ..imenuj..i ako možeš obrazloži zašto baš ti ,i zbog čega im paše da ih gleda četvrtina države
Ja ne znam tu listu. Znam da je Željezničar jedini bio protiv tog monopola i protiv jednake raspodjele novca (gdje Krupa i Željezničar isto od tv prava dobijaju recimo).

Isto tako znam da je moj klub obnovi taj ugovor, ali u mom klubu su levati već druga generacija. :lol:
Samo Saraj'vo.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61447
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Virtu4l » 18 jul 2017, 15:54

PitarBordo je napisao/la:Ja ne znam tu listu. Znam da je Željezničar jedini bio protiv tog monopola i protiv jednake raspodjele novca (gdje Krupa i Željezničar isto od tv prava dobijaju recimo).

Isto tako znam da je moj klub obnovi taj ugovor, ali u mom klubu su levati već druga generacija. :lol:
Nema više takve raspodjele novca, novac će se dijeliti po plasmanu.

Željezničar zahtjeva neke korekcije vezane za marketing i traži fiksan iznos po svakoj utakmici, a odriče se te raspodjele po plasmanu. Uprava Sarajeva me mnogo razočarala jer da smo zajedno nastupili sigurno bi se izborili za bolje uslove, jer ako Željo i Sarajevo ne potpišu, džaba im je sve.
Evribadi sej Željo
Željoooo

sviunapad1010
Postovi: 8099
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la sviunapad1010 » 18 jul 2017, 16:50

Virtu4l je napisao/la:
PitarBordo je napisao/la:Ja ne znam tu listu. Znam da je Željezničar jedini bio protiv tog monopola i protiv jednake raspodjele novca (gdje Krupa i Željezničar isto od tv prava dobijaju recimo).

Isto tako znam da je moj klub obnovi taj ugovor, ali u mom klubu su levati već druga generacija. :lol:
Nema više takve raspodjele novca, novac će se dijeliti po plasmanu.

Željezničar zahtjeva neke korekcije vezane za marketing i traži fiksan iznos po svakoj utakmici, a odriče se te raspodjele po plasmanu. Uprava Sarajeva me mnogo razočarala jer da smo zajedno nastupili sigurno bi se izborili za bolje uslove, jer ako Željo i Sarajevo ne potpišu, džaba im je sve.
Pa zašto ste potpisali :lol:
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61447
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Virtu4l » 18 jul 2017, 17:01

sviunapad1010 je napisao/la:Pa zašto ste potpisali :lol:
Ne znam jesmo li potpisali. Znam da su nas iz saveza odyebali, a da li smo potpisali to još ne znam.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Schlager » 18 jul 2017, 17:08

vidjećemo u ponedjeljak...

ako ne bude željezničar-gošk na moja tv,možda još ima kakve takve nade...

al čisto sumnjam...i moji su se nešto kofrčili pa se ućutali,tako će i ovi :cry:

Avatar
PitarBordo
Postovi: 7169
Pridružen/a: 06 jul 2015, 10:14
Lokacija: #SanjamZlatnoProljeće
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la PitarBordo » 18 jul 2017, 17:08

Virtu4l je napisao/la:
PitarBordo je napisao/la:Ja ne znam tu listu. Znam da je Željezničar jedini bio protiv tog monopola i protiv jednake raspodjele novca (gdje Krupa i Željezničar isto od tv prava dobijaju recimo).

Isto tako znam da je moj klub obnovi taj ugovor, ali u mom klubu su levati već druga generacija. :lol:
Nema više takve raspodjele novca, novac će se dijeliti po plasmanu.

Željezničar zahtjeva neke korekcije vezane za marketing i traži fiksan iznos po svakoj utakmici, a odriče se te raspodjele po plasmanu. Uprava Sarajeva me mnogo razočarala jer da smo zajedno nastupili sigurno bi se izborili za bolje uslove, jer ako Željo i Sarajevo ne potpišu, džaba im je sve.
Naša Uprava je ispala papak tu. Bila dogovorena suradnja i onda su ovi naš iz vedra neba potpisali sa MojaTV. Ovo mi je više raje iz oba tabora prenijelo.
Samo Saraj'vo.

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Krajina1999 i 53 gosta.