Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Avatar
jasan
Postovi: 503
Pridružen/a: 02 jul 2015, 16:38
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la jasan » 29 jun 2016, 19:19

SlevinKelevra je napisao/la:
Edol je napisao/la:
SlevinKelevra je napisao/la:Dakle, u posljednjih nekoliko sezona Zvezda- Partizan je bio lakse dostupan prosjecnom bh TV gledaocu nego nas derbi. Bravo generalni sponzoru, bravo! :tokralju: :puke:
Pa naravno da sponzor gleda da izvuče neku korist iz sponzorisanja. Ne vidim problem, platili a za uzvrat dobili ekskluzivni sadržaj da obogate ponudu i eventualno privuku pretplatnike.
Nek izvuku korist tako sto ce nalijepiti svoj logo svuda po Grbavici i na nasim ekranima, a nek puste narod da gleda utakmicu. Ovakvim potezima sebi samo prave los publicitet...
Bas bi volio vidjeti brojke koliko ljudi ustvari gleda tekmu preko Moja TV, koliko ih pokusava naci neki stream na netu, a koliko ih je osudjeno da tekmu prate preko ttx-a.
BHT stoka bezobraznaa :puke: :puke:
Ja cu biti sijed, ja cu biti star al' voljet cu i tad Zeljeznicar.

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la BelminM23 » 29 jun 2016, 20:04

Zenicu, Tuzlu, Mostar zaboli za derbi, ali imaš ova mjesta koji svoj klub nemaju ni u prvoj entitetskoj, pa uglavnom navijaju za ta dva kluba

Poštovao bi ja to što moja tv radi, da je dostupna u cijeloj nam državi, ovdje kod sebe da mogu priključiti to, priključio bi, i ne bi kukao, ali šta je tu je

:salut:

Avatar
PitarBordo
Postovi: 7169
Pridružen/a: 06 jul 2015, 10:14
Lokacija: #SanjamZlatnoProljeće
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la PitarBordo » 29 jun 2016, 20:33

Zvezda - Partizan u istom gradu pa je dostupnija ta utakmica ovdje nego naš najveći derbi. Čuj iz istog su grada klubovi pa ne treba kukati. Ljudi ovdje se radi o najvećem sportskom susretu u državi, sviđalo se to vama ili ne - zarad promocije sporta i fudbala prije svega to mora da ide na javni servis. A da ne pričamo o bazi navijača ova dva kluba koji možda jedini imaju u cijeloj državi zastupljenost. Nije možda, nego sigurno.
Samo Saraj'vo.

Avatar
FliX
Postovi: 4708
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la FliX » 29 jun 2016, 23:08

Pa ne igra Bosna pa da se tu dize euforija, igrate svoj derbi i to je to. Nemam nista protiv, ali kazem da se napumpava stvar.. Ima vjerovatno raje po Bihacu, Bugojnu, Sanskom Mostu, Kalesiji sto navijaju za Sarajevo ili Zelju, ali je daleko vise iz tih sredina da navijaju za Real, Barsu, Bayern itd..

Avatar
club21
Postovi: 1820
Pridružen/a: 24 okt 2015, 17:08
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la club21 » 29 jun 2016, 23:13

BHT odavno ne cini nista da privuce bosnjacku gledanost koji je placaju 70%, tako sto se mene tice ugasili se dabogda.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la tuzlak1987 » 29 jun 2016, 23:18

Nije vam niko kriv sto ste uveli svi kablovsku koja je napravila sukob sa mojom tv.
Hocu i ja da gledam sportklub pa ne mogu jer nekim mafijasima iz Srbije ne odgovara.

Telekom je Sarajevu i previse pruzio jer prenosi na nekom od kanala gotovo sve utakmice dok gradjani Sarajeva vjeruju teleqovnetu.

Uslov da gledas utakmicu:
1. Uvedes moju tv
2. Upalis TV.

Zasto ne na BHT?
Odgovor : zasto da? Kako bi neko mogao da gleda sa drugog operatera nesto sto Telekom pokusava da stvori, dok taj operater pere pare i ne isplacuje drzavu.

Ko je uveo i prati moze primjetiti samo da je liga popracenija daleko vise nego prije par godina. Nivo prenosa utakmica i broja utakmica nije nikada bio bolji.

gol-man
Postovi: 146
Pridružen/a: 26 apr 2011, 09:28
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la gol-man » 30 jun 2016, 15:43

tuzlak1987 je napisao/la:Nije vam niko kriv sto ste uveli svi kablovsku koja je napravila sukob sa mojom tv.
Hocu i ja da gledam sportklub pa ne mogu jer nekim mafijasima iz Srbije ne odgovara.

Telekom je Sarajevu i previse pruzio jer prenosi na nekom od kanala gotovo sve utakmice dok gradjani Sarajeva vjeruju teleqovnetu.

Uslov da gledas utakmicu:
1. Uvedes moju tv
2. Upalis TV.

Zasto ne na BHT?
Odgovor : zasto da? Kako bi neko mogao da gleda sa drugog operatera nesto sto Telekom pokusava da stvori, dok taj operater pere pare i ne isplacuje drzavu.

Ko je uveo i prati moze primjetiti samo da je liga popracenija daleko vise nego prije par godina. Nivo prenosa utakmica i broja utakmica nije nikada bio bolji.
Hajd sad objasni ovo, više od pola države nema mogućnost da uvede Moja TV. Konkretno na područjima ex HB , ili na području RS, BH telekom nema interes da pušta Moja TV. Znam milion % jer imam druga u BH telecomu koji kaže da ima bukvalno interni dogovor da se ne petljaju jedni drugima na područja koja su "zapišali" .
Ja samo ogu pratiti jednu utakmicu preko BHT-a, nemam Moja Tv, a kablovska nema ARENE...

Avatar
PitarBordo
Postovi: 7169
Pridružen/a: 06 jul 2015, 10:14
Lokacija: #SanjamZlatnoProljeće
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la PitarBordo » 30 jun 2016, 16:14

Generalni sponzor se morao potruditi da ima što više penetracije na tržište i onda kroz utakmice da sebe reklamira. Jer kao što su mnog prije mene rekli gotovo pola domaćinstava nema priliku da uvede Moja TV, a kablovske koje su u ponudi nemaju ArenaSprot kanal. Cilj je valjda promocija fudbala pa onda na konto toga oni dobijaju reklamu. A ne promocija njih, a na konto ucjene da dobijaju korisnike - koje negdje ne mogu ni dobiti.
Samo Saraj'vo.

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19329
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la MocMahale444 » 30 jun 2016, 16:26

PitarBordo je napisao/la:Generalni sponzor se morao potruditi da ima što više penetracije na tržište i onda kroz utakmice da sebe reklamira. Jer kao što su mnog prije mene rekli gotovo pola domaćinstava nema priliku da uvede Moja TV, a kablovske koje su u ponudi nemaju ArenaSprot kanal. Cilj je valjda promocija fudbala pa onda na konto toga oni dobijaju reklamu. A ne promocija njih, a na konto ucjene da dobijaju korisnike - koje negdje ne mogu ni dobiti.
Baš ovako nešto i ja kontam.
Cilj je promocija BiH fudbala samo sto ljudi koji vode brigu o tome nece ili nemaju pojma kako da to izvedu.
Moja tv nije profesionalna sekunde, arena je bolja ali imaju malo tekmi sto prenose.
Savezu je samo bitna repka 99% a 0.75% liga/0.25 kup.
Samo naplacuju kazne timovima, nekad s razlogom ali nekad bez razloga. 2016 je a oni ostali 1996.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la hilmo » 01 jul 2016, 00:56

gol-man je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Nije vam niko kriv sto ste uveli svi kablovsku koja je napravila sukob sa mojom tv.
Hocu i ja da gledam sportklub pa ne mogu jer nekim mafijasima iz Srbije ne odgovara.

Telekom je Sarajevu i previse pruzio jer prenosi na nekom od kanala gotovo sve utakmice dok gradjani Sarajeva vjeruju teleqovnetu.

Uslov da gledas utakmicu:
1. Uvedes moju tv
2. Upalis TV.

Zasto ne na BHT?
Odgovor : zasto da? Kako bi neko mogao da gleda sa drugog operatera nesto sto Telekom pokusava da stvori, dok taj operater pere pare i ne isplacuje drzavu.

Ko je uveo i prati moze primjetiti samo da je liga popracenija daleko vise nego prije par godina. Nivo prenosa utakmica i broja utakmica nije nikada bio bolji.
Hajd sad objasni ovo, više od pola države nema mogućnost da uvede Moja TV. Konkretno na područjima ex HB , ili na području RS, BH telekom nema interes da pušta Moja TV. Znam milion % jer imam druga u BH telecomu koji kaže da ima bukvalno interni dogovor da se ne petljaju jedni drugima na područja koja su "zapišali" .
Ja samo ogu pratiti jednu utakmicu preko BHT-a, nemam Moja Tv, a kablovska nema ARENE...
Cijela država ima mogućnost da uvede Moja TV, jednostavno postaneš korisnik BH Telecoma u fazonu "prenesi broj" i lagano. Ja u Sarajevu mogu postati korisnik Open IPTV ako imam interes.
Ali problem je što su od nas Telekom operateri nacionalno podijeljeni i većina ljudi u RS-u nikad neće postati korisnik BH Telekoma zato što je to "bošnjački" telekom operater. E to je najveći problem.
"Bolje ovi moji pa neka su i lošiji" :hmmmmm:

Avatar
Steph
Postovi: 4121
Pridružen/a: 18 jun 2013, 18:02
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Steph » 01 jul 2016, 01:04

Edol je napisao/la:
SlevinKelevra je napisao/la:Dakle, u posljednjih nekoliko sezona Zvezda- Partizan je bio lakse dostupan prosjecnom bh TV gledaocu nego nas derbi. Bravo generalni sponzoru, bravo! :tokralju: :puke:
Pa naravno da sponzor gleda da izvuče neku korist iz sponzorisanja. Ne vidim problem, platili a za uzvrat dobili ekskluzivni sadržaj da obogate ponudu i eventualno privuku pretplatnike.
Platili?

Misliš u talu sa Savezom klubove natjerali da prodaju sva prava za pišljivih 40 hiljada?

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17813
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la akisarajevo92 » 01 jul 2016, 01:28

zbog BH Telekoma postoje prijenosi utakmica na sva tri kanala, i na BHT 1, Areni i BHT

inace bi i sad slusali Ritam sporta na BH Radiju 1
Zadnja izmjena: akisarajevo92, dana/u 01 jul 2016, 01:30, ukupno mijenjano 1 put.
Don't believe the hype.

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la SlevinKelevra » 01 jul 2016, 01:28

Ovdje pojedini pisu isto kao da se prenos na Moja TV i BHT-u razlikuje u tome hoces li odbrati 3 ili 4 na daljinskom, kao itv-BBC u Britaniji.
NE! Ovdje je prica da se utakmice jedne lige prenose na tri televizije, od kojih je jedna dostupna za 20% stanovnistva, druga za 30%, a treca za 99%, i onda ti svjesno i namjerno, najpopularniju utakmicu, koja bi bez sumnje bila najgledanija u polusezoni stavis na ovu najmanje dostpunu platformu i tako ogroman broj onih koji bi SIGURNO pogledali utakmicu ostavis u 'mraku', ili jos gore ponudis im alternativu, neki derbi zacelja, pred 500 ljudi i kamerom sa visine od pola metra. I nema govora da prenos utice na posjetu derbija, mozda jedino ako neka oluja naleti, a mogucnost je minimalna.

Bas kad se nadas da ce stvari krenuti nabolje, te skracenje, te kvalitet... oni nam opale samar u prvom kolu, a nema sumnje da ce se praksa nastaviti i u toku cijele sezone. Na BHT-u ce dominirati Olimpic, Radnik te ova dva nova kolaca.

Avatar
PitarBordo
Postovi: 7169
Pridružen/a: 06 jul 2015, 10:14
Lokacija: #SanjamZlatnoProljeće
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la PitarBordo » 01 jul 2016, 02:13

SlevinKelevra je napisao/la:Ovdje pojedini pisu isto kao da se prenos na Moja TV i BHT-u razlikuje u tome hoces li odbrati 3 ili 4 na daljinskom, kao itv-BBC u Britaniji.
NE! Ovdje je prica da se utakmice jedne lige prenose na tri televizije, od kojih je jedna dostupna za 20% stanovnistva, druga za 30%, a treca za 99%, i onda ti svjesno i namjerno, najpopularniju utakmicu, koja bi bez sumnje bila najgledanija u polusezoni stavis na ovu najmanje dostpunu platformu i tako ogroman broj onih koji bi SIGURNO pogledali utakmicu ostavis u 'mraku', ili jos gore ponudis im alternativu, neki derbi zacelja, pred 500 ljudi i kamerom sa visine od pola metra. I nema govora da prenos utice na posjetu derbija, mozda jedino ako neka oluja naleti, a mogucnost je minimalna.

Bas kad se nadas da ce stvari krenuti nabolje, te skracenje, te kvalitet... oni nam opale samar u prvom kolu, a nema sumnje da ce se praksa nastaviti i u toku cijele sezone. Na BHT-u ce dominirati Olimpic, Radnik te ova dva nova kolaca.
To je to!!!
Samo Saraj'vo.

Avatar
Steph
Postovi: 4121
Pridružen/a: 18 jun 2013, 18:02
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Steph » 01 jul 2016, 12:00

akisarajevo92 je napisao/la:zbog BH Telekoma postoje prijenosi utakmica na sva tri kanala, i na BHT 1, Areni i BHT

inace bi i sad slusali Ritam sporta na BH Radiju 1
Pa nije 1995. godina. Danas se prenos odradi bolje od BHT-a za desetoduplo manje pare :mrgreen:

gol-man
Postovi: 146
Pridružen/a: 26 apr 2011, 09:28
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la gol-man » 01 jul 2016, 14:50

hilmo je napisao/la:
gol-man je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Nije vam niko kriv sto ste uveli svi kablovsku koja je napravila sukob sa mojom tv.
Hocu i ja da gledam sportklub pa ne mogu jer nekim mafijasima iz Srbije ne odgovara.

Telekom je Sarajevu i previse pruzio jer prenosi na nekom od kanala gotovo sve utakmice dok gradjani Sarajeva vjeruju teleqovnetu.

Uslov da gledas utakmicu:
1. Uvedes moju tv
2. Upalis TV.

Zasto ne na BHT?
Odgovor : zasto da? Kako bi neko mogao da gleda sa drugog operatera nesto sto Telekom pokusava da stvori, dok taj operater pere pare i ne isplacuje drzavu.

Ko je uveo i prati moze primjetiti samo da je liga popracenija daleko vise nego prije par godina. Nivo prenosa utakmica i broja utakmica nije nikada bio bolji.
Hajd sad objasni ovo, više od pola države nema mogućnost da uvede Moja TV. Konkretno na područjima ex HB , ili na području RS, BH telekom nema interes da pušta Moja TV. Znam milion % jer imam druga u BH telecomu koji kaže da ima bukvalno interni dogovor da se ne petljaju jedni drugima na područja koja su "zapišali" .
Ja samo ogu pratiti jednu utakmicu preko BHT-a, nemam Moja Tv, a kablovska nema ARENE...
Cijela država ima mogućnost da uvede Moja TV, jednostavno postaneš korisnik BH Telecoma u fazonu "prenesi broj" i lagano. Ja u Sarajevu mogu postati korisnik Open IPTV ako imam interes.
Ali problem je što su od nas Telekom operateri nacionalno podijeljeni i većina ljudi u RS-u nikad neće postati korisnik BH Telekoma zato što je to "bošnjački" telekom operater. E to je najveći problem.
"Bolje ovi moji pa neka su i lošiji" :hmmmmm:

Cijela država ima mogućnost da uvede Moja TV, jednostavno postaneš korisnik BH Telecoma u fazonu "prenesi broj" i lagano. Ja u Sarajevu mogu postati korisnik Open IPTV ako imam interes.
Daj mi samo jedan primjer da je neko uveo IPTV drugog operatera na području na kojem je jedan od preostalih dva!
Prenos broja je trebao početi prije nekoliko godina pa je zaustavljen ( što li Bože dragi :crazy: :crazy: ) , pa je RAK NAREDIO da mora početi prijenos brojeva u mobilnoj. Mislim da je počeo i u fiksnoj , ali niko neda infrastrukturu za internet !
Pa vidiš da se žale da u Bihaću, nemaju Moja TV jer imaju lošu mrežu ... i sad da dopuste HT-u ili Mtel-u da puste HOME TV ili OPEN TV!
Sad dalje, znaš li da BH Telecom ima poslovnicu u p'o Banja Luke i da imaju veliki broj prelazaka i novih priključaka na mobilnu. Istina je da one "bukve" nikad neće preći "na onog drugog" jer oni su nas klali, ubijali , itd .

Avatar
PitarBordo
Postovi: 7169
Pridružen/a: 06 jul 2015, 10:14
Lokacija: #SanjamZlatnoProljeće
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la PitarBordo » 01 jul 2016, 16:07

hilmo je napisao/la:Cijela država ima mogućnost da uvede Moja TV
Da te odmah tu zaustavim i kažem da u barem 20% urbanih sredina nije moguće moja TV uvesti zbog loše infrastrukture (za koju nisu odgovorni oni koji žele da gledaju recimo najveći sportski događaj), čak i u Sa imaš naselja sa veoma lošom infrastrukturom telekoma gdje moja TV je gotovo nemoguće za gledati. A da ne pričamo o tome da taj sportski događaj, kao ni čitava promocija fudbala u BiH ne smije biti taoc želje za prevlast na držištu. Omogući utakmice što većem broju gledaoca pa ti onda tu reklamiraj svoj proizvod, a ne tjeraš ljude da bi uopšte gledali tekmu da uvode tvoj shitty servis.
Samo Saraj'vo.

Avatar
Manuel
Postovi: 8187
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Manuel » 18 jul 2016, 23:53

Siroki-Vitez
Sloboda-Olimpic

Obje tekme na Areni.Prvi put dvije utakmice iz nase lige na ovom kanalu.Jos dvije na Moja TV i na BHT-u Zrinjski-Radnik
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31069
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Chinaglia » 19 jul 2016, 12:18

Manuel je napisao/la:Siroki-Vitez
Sloboda-Olimpic

Obje tekme na Areni.Prvi put dvije utakmice iz nase lige na ovom kanalu.
hoce li tako biti citave sezone, pretpostavljam da hoce
Siroki-Vitez na arenasport 4, a prosle sezone su sve tekme bile na arenasport 1

odlicno je ovo, 5 od 6 tekmi svako kolo na TV-u :salut:

Avatar
Manuel
Postovi: 8187
Pridružen/a: 20 okt 2011, 01:17
Kontakt:

Re: Utakmice klubova iz BiH na TV-u

Post Postao/la Manuel » 19 jul 2016, 17:24

Chinaglia je napisao/la:
Manuel je napisao/la:Siroki-Vitez
Sloboda-Olimpic

Obje tekme na Areni.Prvi put dvije utakmice iz nase lige na ovom kanalu.
hoce li tako biti citave sezone, pretpostavljam da hoce
Siroki-Vitez na arenasport 4, a prosle sezone su sve tekme bile na arenasport 1

odlicno je ovo, 5 od 6 tekmi svako kolo na TV-u :salut:
Ne znam fakat hoce li biti dvije na Areni svako kolo.Ovo ce biti dvije tako su najavili u programu.Ako se tako nastavi to ce biti odlicno.
Horde Zla ; Curva Sud Roma ; Los Borrachos Del Tablon

Este sentimiento nadie lo comprende

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: AVNOJ, Gradaaa, minimalist, RatoborniMrmot i 51 gost.