FK Borac - Banja Luka - ARHIVA POSTOVA

Moderator/ica: vlakanje

Avatar
Armageddon2012
Postovi: 1888
Pridružen/a: 06 apr 2011, 23:24
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Armageddon2012 » 30 maj 2013, 10:04

Uroš Spajić u Tuluzu za 1,5 mil. €
30.05.2013
Izvor. B92, Novosti

Fudbaler Crvene zvezde Uroš Spajić na korak je od transfera u francuski Tuluz vredan 1,5 miliona evra, prenose "Novosti".


Slika

Dva kluda dogovorila su transfer, a pre potpisivanja ugovora Spajić će morati da prođe medicinske preglede u Tuluzu, gde će otputovati u četvrtak.

Zvezda će posle odbijanja procenata i menadžerske komisije zaraditi oko 1,2 miliona evra, koje će iskoristiti za izmirivanje dugovanja koja 'koče' dobijanje licence FSS za nastup u Ligi Evrope predstojeće sezone.



ovako to izgleda kad ti je savez servis (zna to fks),a ne dušman. :(
sa gospodinom gospodski,sa konjem-konjski...

Avatar
kazu
Postovi: 77
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:59
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la kazu » 30 maj 2013, 12:25

Armageddon2012 je napisao/la:danas je vidim malo normalnija diskusija,i drago mi je zbog toga... ....neke stvari su se od juče promjenile,tako da se zasad otprilike može reći da je činjenično stanje ovako...

1-naša uprava je lagala da se radi o dva dana,kasnilo se mjesec i po sa uplatom

2-borac ima iskrene neprijatelje u sarajevu,tj savezu,jer ni tih mjesec i po ne znače ništa,što govore i ovi primjeri hajduka, ili zvezde koja još uvijek skuplja pare da ih uplati za koji dan..ako ima dobre volje,važno je samo da se plati.

3-na sceni su dvostruki aršini,jer se sarajevu prošle godine za istu stvar progledalo kroz prste.


Ovo su trenutne činjenice,naš klub ih treba primiti k znanju i tako se i ponašati u godinama koje dolaze...a i mi navijači,jer očito je da će nam se sve fakturisati X 3 u odnosu na neke druge klubove.

Sve ostalo što se piše je pjesnička sloboda.
Trebas takodjer da znas da savez nije Sarajavo nit je Sarajevo saveza ljudi koji se nalaze u recimo u prvostepenoj komisiju su:1ĆURGUZ ZORAN (PFS DOBOJ)-PREDSJEDNIK
MUZUROVIĆ MIRZA (FS KS)-PRVI POTPREDSJEDNIK
ANTE ANIĆ (ŽNS HB)-DRUGI POTPREDSJEDNIK
KOVAČEVIĆ BRANK (PFS BANJA LUKA) - ČLAN
SALIBAŠIĆ SUAD (NS TK)-ČLAN
TOMIĆ ZDRAVKO (ŽNS ZH)-ČLAN
u drogostepenoj:MARIO BRKIĆ (NS PŽO)-PREDSJEDNIK
MRĐA MILAN (PFS PRIJEDOR)-PRVI POTPREDSJEDNIK
ZAJKO KOZLIĆ (NS ZDK)-DRUGI POTPREDSJEDNIK
ĆORIĆ BOŽO (NS HNK/Ž)-ČLAN
RISTOVIĆ DAVOR (PFS SA-RO REGIJE)-ČLAN
ŠEHOVIĆ SEJFO (FSKS)-ČLAN
Po nekoj logici mislim da se ovi svi ljudi ovde trebaju složiti il ne da li neko zasluzuje licencu il ne.

Avatar
Armageddon2012
Postovi: 1888
Pridružen/a: 06 apr 2011, 23:24
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Armageddon2012 » 30 maj 2013, 12:29

kontao sam da se podrazumjeva da kad se kaže sarajevo,da se misli na personifikaciju ili tačnije,identifikaciju sa institucijama koje se tamo nalaze,a ne da nam je licencu uskratila vijećnica,vječna vatra ili dzamija kralja fahda.
Zadnja izmjena: Armageddon2012, dana/u 30 maj 2013, 12:58, ukupno mijenjano 1 put.
sa gospodinom gospodski,sa konjem-konjski...

Avatar
kazu
Postovi: 77
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:59
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la kazu » 30 maj 2013, 12:34

Armageddon2012 je napisao/la:kontao sam da se podrazumjeva da kad se kaže sarajevo,da se misli na personifikaciju ili tačnije,identifikaciju sa institucijama koje se tamo nalaze,a ne na vijećnicu,vječnu vatru ili dzamiju kralja fahda.
Kontam ja šta si ti rekao,al kad neko iz Banja luke kaže da ima otvorene neprijatelje u Sarajevu,prvo što mi pada na pamet je kukanje o ugroženosti,preglasavanju itd...

Avatar
Richardson
Postovi: 78
Pridružen/a: 03 apr 2011, 23:54
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Richardson » 30 maj 2013, 12:37

Ma ima nas koji smo skontali, nije bilo teško ;)
Gledajte možda je bolje ovako što Borac nije otišao u Evropu iz jednostavnog razloga zbog boljeg siutr,što se kaže, da se napokon otvore oči navijačima koji, što bi onaj frajer rekao, gledaju a ne vide, da se vidi koje su to individue koje naše klubove vode u dubiozu iz godine u godinu. Ne znam možda savez favorizira neke klubove a na ovakve odluke koje su donijeli ove godine ja gledam pozitivno samo još da pooštre i uslove za takmičenje u BH ligi mislim da bi ova liga samo dobila na kvaliteti.

Avatar
suhakrpa
Postovi: 2601
Pridružen/a: 21 jan 2011, 19:51
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la suhakrpa » 30 maj 2013, 12:47

Guvo je napisao/la:
suhakrpa je napisao/la:Isitna da bi istupanje Borca iz lige bilo ruzno, te da bi liga ostala bez jedne od najkvalitetnijih ekipa. Medjutim, bez nekih radikalnih promjena, kao sto bi ova bila, ova liga se nece dovesti u red. Ako Borac uradi ovo i napravi prvi korak prema ozdravljenju ove lige i uopsteno fudbala u ovoj drzavi, treba im skinuti kapu.
Jel ti stvarno mozes povjerovati ovim njihovim glupostima prema UEFI ? Prvo Uefa vjeruje ljudima koji ovo radi jer su oh i jednu ruku svojim lobiranjem postavili na novi komitet, a mimo toga mislis da Uefa ne zna one ispade navijaca, ako se oni mogu nazvati navijaci koji umjesto navijanja igraju bacanja kamena s ramena, sudije ne mogu da rade svoj posao razvaljuju glave neduznim ljudima, mislite da Uefa ne prati to stanje, da takvim klubovima nema popustanja jer nisu zasluzili to pa makar bile 3KM.
Sad nek odstupe igraju kup sajamskih sljiva u RS, a mogu napraviti i turnir s kamena s ramena!
A sta UEFA kao ne prati ove navijace iz Mostara sto se igraju ulijetanja na teren i podmetanja nogu protivnickim igracima??

Avatar
arhimed89
Postovi: 1146
Pridružen/a: 03 dec 2012, 16:35
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la arhimed89 » 30 maj 2013, 13:40

Stvarno je zanimljivo vidjeti sta se trpi ovaj forum.
Tema:Licenca za nastup u evropi.

Glavne uloge:Borac,Celik,Olimpik,Zrinjski,Nogometni savez,Komisija za licenciranje.
Sporedne uloge:Zeljo(dezurni krivac),Sarajevo,Siroki,Ivica Osim,UEFA,navijaci timova koji su ostali bez lincence vs navijaci klubova koji su dobili licencu.

Treba biti realan i reci da je Borac zasluzio da igra evropu sa onim prikazanim na terenu.To ne znaci da su dominirali u drugom dijelu,sta vise podbacili su totalno,ali su u konacnici bili stepenicu vise od drugih.Drugi par carapa je pak taj da Borac nije ispunio svoje obavezemi sukladno tome nije u mogucnosti da ide u evropu.Prosle godine je Sarajevu progledano kroz prste i receno je da je to zadnji put da se nekom izadje u susret na taj nacin.Ove godine je Sarajevo na vrijeme obezbjedilo uvjete za igranje u evropi.To izlazenje u susret Sarajevu je nepravedno jer je na taj nacin ostecen jedan od najpostenih klubova,i samo iz tog razloga sto je Olimpik mali klub,kola su se slomila na njemu.Nakon toga je Olimpik tuzio savez i nadam se da ce dobiti tuzbu.

Ove godine je identicna sitvacija i siguran sam da upravo radi te tuzbe Olimpika od prosle godine,Borac nije dobio ove godine jer bi u tom slucaju i sledece godine morali progledati nekom kroz prste a eventualno bi neko opet podnijeo tuzbu protiv saveza.Zamislite sitvaciju da prosle godine Sarajevo ode na onakav nacin,ove godine Borac a sledece da nedaj boze Zrinjski bude u takvoj sitvaciji i njima se ne dozvoli.Koja bi tu polemika bila o nacionalnom kljucu to bi bilo za nepovjerovati.Sa Sarajevom je napravljena greska sto im je progledano kroz prste i sad svi navijaci Borca,Olimpika ili Celika sa ogorcenjem mogu upirati prstom u savez i komisiju.Ljudi su u pravu,ali ako je odluceno da se tim nepravdama stane u kraj onda podrzavam odluku komisije.Jer nakon drugog gledanja kroz prste,citava ova liga bi otisla u qrac i bio bi to sve veci fiasko svake godine oko lincence.


Licno sam pristalica da se svi klubovi moraju striktno pridrzavati pravila saveza,i ako je ovo ta prekretnica onda je ok.Klubovi imaju mogucnost zalbe i naplatiti svoj neodlazak na euro nastup ako su u pravu.

Sto se tice pojedinih navijaca koji opet zbog neceg prozivaju Zelju,Siroki,Osima i slicno,licno mislim da nemaju veze s vezom.Takodje da napomenem da sam procitao zadnjih 6-7 stranica ove teme i odlucio sam da specijalno dodijelim jednu nagradu za glupost vlasniku posta koji kaze da je zrinjski znao da ce oni na kraju otici i da su cijelo vrijeme namjerno gubili i prodavali.Za mene licno,ovo je vrhunac,eventualno da je dodao da su jos platili Borcu,Olimpiku i Celiku da ne ispune licencu na vrijeme da bi Zrinja otisao.


p.s.Desavanja na terenu,problemi sa navijacima i tak,nemaju nikakve veze sa dobijanjem licence u ovom slucaju tako da je bezveze rasprava oko toga jesu li navijaci Borca ulijetali na teren il se navijaci Zrinjskog marisali sa nekim kod Konjica i slicno
Edin Dzeko..Amel Tuka..Mirza Teletovic..Asmir Begovic..Vedad Ibisevic..Emir Spahic..Muhamed Besic..Sabahudin Delalić..

Avatar
Stole iz Bora
Postovi: 3575
Pridružen/a: 05 avg 2009, 19:56
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Stole iz Bora » 30 maj 2013, 13:47

Armageddon2012 je napisao/la:ovako to izgleda kad ti je savez servis (zna to fks),a ne dušman. :(
Nevezano za Borac i ovu temu, mogu li se negdje naci podaci ko je od timova, do sada, iz Srbije dobio licencu za Evropu?
AMAR OSIM

1921 - JAČI OD RATOVA, REŽIMA I PARTIJA!

Avatar
Armageddon2012
Postovi: 1888
Pridružen/a: 06 apr 2011, 23:24
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Armageddon2012 » 30 maj 2013, 14:01

samo partizan...

ali naravno,sutra će je dobiti i zvezda,vojvodina,jagodina....samo se ovdje nekome opasno žurilo :oops:
sa gospodinom gospodski,sa konjem-konjski...

Avatar
Lik
Postovi: 5294
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Lik » 30 maj 2013, 14:35

Armageddon2012 je napisao/la:samo partizan...

ali naravno,sutra će je dobiti i zvezda,vojvodina,jagodina....samo se ovdje nekome opasno žurilo :oops:
Sad bez zajebavanja podsječate me na Slobodu prošle godine kad su ispali. Svi vam drugi krivi sem vas, glupa ti je priča o FK Sarajevu i pomaganju saveza istom, to isto Sarajevo je ostalo 2005. bez Evrope iako je kup osvojilo. Ove godine se dobila licenca jer se sve platilo NA VRIJEME. Ne možete porediti našu zemlju i Hrvatsku i Srbiju godinama unazad su različiti datumi za krajnje izdavanje licenci. Još nešto da podsjetim žalba drugostepenoj komisiji ide i prolazi samo ako je u pitanju infrastukturni propust, a nikako finansijski.
I sad pored svega nabrojanog krivi su vam grad i klub Sarajevo što vaša uprava na vrijeme nije našla novac :roll:
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
Armageddon2012
Postovi: 1888
Pridružen/a: 06 apr 2011, 23:24
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Armageddon2012 » 30 maj 2013, 14:43

Ne možete porediti našu zemlju i Hrvatsku i Srbiju godinama unazad su različiti datumi za krajnje izdavanje licenci.
evo nove činjenice.

nisam znao da je uefin nalog da bih mora licence izdat do 27 maja,a da je srbiji ostavljeno da proizvoljno izabere jedan datum do kad će prijaviti svoje klubove za evropska takmičenja.

hvala za info.
sa gospodinom gospodski,sa konjem-konjski...

Avatar
RedBlue
Postovi: 1176
Pridružen/a: 28 maj 2013, 11:05
Kontakt:

Re: $: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la RedBlue » 30 maj 2013, 14:55

Svaka država/savez određuje sama datum, što znači da se može uvijek izaći u susret klubovima. Tj nekim može, nekim ne. :wink:

Avatar
Stole iz Bora
Postovi: 3575
Pridružen/a: 05 avg 2009, 19:56
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Stole iz Bora » 30 maj 2013, 15:01

Armageddon2012 je napisao/la:samo partizan...

ali naravno,sutra će je dobiti i zvezda,vojvodina,jagodina.
To su klubovi koji su izborili Evropu? Za Zvezdu sad znamo da ce dobiti sutra a sta je sa Vojvodinom, sta njih koci? Jeli tamo jos uvijek Bata glavni? Zar oni ne stoje dobro sa parama?
AMAR OSIM

1921 - JAČI OD RATOVA, REŽIMA I PARTIJA!

Avatar
Armageddon2012
Postovi: 1888
Pridružen/a: 06 apr 2011, 23:24
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Armageddon2012 » 30 maj 2013, 15:03

pa valjda je kod vojvodine ispunjen taj finansijski i sportski kriterijum (treće mjesto),ali nije infrastrukturni,pa zato ovih dana ruše onu legendarnu zgradu iza južnog gola :lol: ,gdje će napraviti najmodernije svlačionice u sledećim sedmicama....
sa gospodinom gospodski,sa konjem-konjski...

Avatar
Lik
Postovi: 5294
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Lik » 30 maj 2013, 15:45

Armageddon2012 je napisao/la:
Ne možete porediti našu zemlju i Hrvatsku i Srbiju godinama unazad su različiti datumi za krajnje izdavanje licenci.
evo nove činjenice.

nisam znao da je uefin nalog da bih mora licence izdat do 27 maja,a da je srbiji ostavljeno da proizvoljno izabere jedan datum do kad će prijaviti svoje klubove za evropska takmičenja.

hvala za info.
Milsim da je krajnji datum svakoj zemlji isti, a na savezima je da do tog krajnjeg datuma ponude rokove za prvostepenu i drugostepenu komisiju.
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
moustapha
Postovi: 4118
Pridružen/a: 19 apr 2008, 19:52
Lokacija: http://home.fksarajevo.ba/
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la moustapha » 30 maj 2013, 16:26

Armageddon2012 je napisao/la:
3-na sceni su dvostruki aršini,jer se sarajevu prošle godine za istu stvar progledalo kroz prste.
Imas li ti neki dokaz za ovu "cinjenicu"?
#divovi

Avatar
Guvo
Postovi: 190
Pridružen/a: 22 maj 2013, 13:47
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Guvo » 30 maj 2013, 18:07

moustapha je napisao/la:
Armageddon2012 je napisao/la:
3-na sceni su dvostruki aršini,jer se sarajevu prošle godine za istu stvar progledalo kroz prste.
Imas li ti neki dokaz za ovu "cinjenicu"?
Imam ja, na Kosevu se nije igralo kamena s ramena.
Nema više Muće, nema više Ćele, nema više love - FURA SE POŠTENJE!!!

Avatar
DragonReborn
Postovi: 1151
Pridružen/a: 18 mar 2013, 01:06
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la DragonReborn » 30 maj 2013, 19:28

" ?.
Nijedan Meksiko nije konačan. Svaki Meksiko u sebi krije Novi Meksiko.

Iskren
Postovi: 473
Pridružen/a: 06 dec 2011, 17:57
Lokacija: B I H
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Iskren » 30 maj 2013, 20:52

Jedno pitanje: Kakve su mogucnosti da Vlado Capljic preuzme Borac,ima li sta od toga? pozz

Avatar
Dejan, BL
Postovi: 818
Pridružen/a: 19 okt 2010, 00:59
Kontakt:

Re: FK Borac - Banja Luka

Post Postao/la Dejan, BL » 30 maj 2013, 23:43

KUP RS, finale

radnik - borac 0:1

stokić iz slobodnjaka

Zaključano

Natrag na “FK Borac”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.