Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Jeftinijim kartama
48
10%
Poboljsanjem uslova na stadionima
110
23%
Dovodjenjem kvalitetnih pojedinaca
57
12%
Pomocu medija
57
12%
Poboljsanjem kvaliteta takmicenja
197
42%
 
Ukupno glasova: 469

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la vidovitadjemila » 14 maj 2012, 22:01

Armageddon2012 je napisao/la:@vidovitadjemila

Eto,fino si to napisao sve,potpuno isto ti je i ovdje,samo to pomnozi jos sve sa puta 2 kad je razmazenost publike u banjaluci u pitanju,jer se mnogo jaci fudbal igrao u banjaluci nego u travniku,ili puta 3 kad je sarajevo u pitanju koje je gledalo i polufinale kupa uefa izmedju ostalog...

sto se tice protekcije tatinih sinova, nazovimanagera i svega ostalog,po tome je svagdje isto...

tesko u banjaluci moze nekoga zainteresovati gostovanje gradacca,goska,kozare,slavije,olimpica...jedino ova dva sarajevska kluba,ili kad bi se u vrh vratio velez,sloboda,celik....


jedina mi je nada da zazivi ta yebena regionalna liga kao i u svim drugim sportovima i da borac izbori ucesce u njoj,ili bar da se za pocetak ova bosanska skrese na 10 klubova kako bi se koncentrisao kakav-takav kvalitet...
To smanjenje lige ce doci neminovno mislim za 2 sezone .Ali Hrvatska je primjer kako se nista nije uradilo.Evo lutaju ljudi vec godinama ,ali poenta je da ne mozes koncentrisati kvalitet kada je sve na jadnom nivou.U prevodu da bi koncentrisao kvalitet treba ga imati .A mi ga nemamo.Mozda si u pravu da ovi prostori su spali na to da imaju realno kvaliteta za jednu ligu ud 16 klubova na regionalnom nivou i to vise zbog tradicionalno jakih ekipa iz glavnih gradova,ali to je zbog poznatih razloga trenutno nemoguce najvise zato sto iskreno politicari to ne zele nego igraju na kartu mrznje koja je prisutna ali ne u tolikoj mjeri da bi bilo neizvodljivo.Jer ako bi to proslo onda bi se poceli pitati zasto i u drugim stvarima nebi mogli tako ,e ali onda to za njih nebi valjalo.Ali otom potom za sada je to utopija i mislim da se moramo okrenuti sebi te odmah poceti proizvoditi sto vise mladih igraca i aspekt puno vise baciti na mladje kategorije i uspjeh bi za par godina bio neminonan.Ovako tesko makar ligu smanjili i na 6 klubova.Jer nemamo kvalitet ni za toliko...
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la badblueboylivno » 14 maj 2012, 22:27

Samo da napomenem - u Hrvatskoj se luta zbog interesa nekih ljudi i interesnih skupina, najmanje im je u cilju razvoj domaćeg klupskog nogometa - gazde Saveza imaju mantru da je reprezentacija uspješna, i to im je argument u ama baš svakoj raspravi, nebitno radilo se o neizgradnji kampa, flopu repke u kvalama, slaboj ligi, gašenju klubova.


A već sam pisao ovdje, ligi nam treba smanjenje broja klubova, ujedinjenje nižih liga i ukidanje faktora entiteta u nogometu, i jači marketing, odnosno treba započeti marketing, kojeg sada uopće nema.
Hayley <3

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la vidovitadjemila » 14 maj 2012, 22:37

badblueboylivno je napisao/la:Samo da napomenem - u Hrvatskoj se luta zbog interesa nekih ljudi i interesnih skupina, najmanje im je u cilju razvoj domaćeg klupskog nogometa - gazde Saveza imaju mantru da je reprezentacija uspješna, i to im je argument u ama baš svakoj raspravi, nebitno radilo se o neizgradnji kampa, flopu repke u kvalama, slaboj ligi, gašenju klubova.


A već sam pisao ovdje, ligi nam treba smanjenje broja klubova, ujedinjenje nižih liga i ukidanje faktora entiteta u nogometu, i jači marketing, odnosno treba započeti marketing, kojeg sada uopće nema.
Dobro Hrvatska je primjer da smanjenje lige ne donosi nuzno i kvalitet .Vjerovatno poznajes bolje tamo situaciju ali ono sto ja gledam sto se tice Hrvatskih klubova i nije nesto s izuzetkom Dinama koji je realno klub gdje glavni igraci i nisu vise Hrvati.
Kod nas je osnovni problem po meni nedostatak kvalitetnog igrackog kadra .Pa koga smo to prodali da igra u ligu petice zadnje 3 godine.Najjaci transfer nam je Zahirovic u Spartak Nalchik klub koji je ispao iz Ruske lige i pokoji igrac u prvu Tursku ligu cini mi se.Pa vidite gdje smo.Moramo napraviti igrace...
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
Armageddon2012
Postovi: 1888
Pridružen/a: 06 apr 2011, 23:24
Kontakt:

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la Armageddon2012 » 15 maj 2012, 10:29

eh,da se igra ovakav fudbal,ne bi trebalo pozivati gledaoce da se vrate na tribine..

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]
sa gospodinom gospodski,sa konjem-konjski...

Avatar
rossoneri83sa
Postovi: 24
Pridružen/a: 18 apr 2012, 09:16
Kontakt:

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la rossoneri83sa » 15 maj 2012, 10:53

[youtube][/youtube]il ovakav :)

Avatar
tepsija
Postovi: 3123
Pridružen/a: 14 nov 2011, 16:19
Lokacija: Mostar,grad na Neretvi,srce Hercegovine,nepokoreni grad
Kontakt:

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la tepsija » 15 maj 2012, 11:10

Volio bih da ne budem u pravu ali mislim da ćemo sutra u Širokom vidjeti zašto se gledaoci 'pasaju' nogometnih terena.Zviždanje nacionalne himne i izrazito neprijateljski naboj prema Željezničaru,gradu Sarajevu i BiH općenito.Volio bih da se prevarim u prognozama ali bojim se da će biti tako.
Evo,može meni doživotni BAN ako himna ne bude maksimalno izviždana!
Josip-Jole Musa(1931-2000)
Vječno u našim srcima.
Hercegovina,jedina je ona,rodila je Veleza,naseg sampiona!

Avatar
rossoneri83sa
Postovi: 24
Pridružen/a: 18 apr 2012, 09:16
Kontakt:

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la rossoneri83sa » 15 maj 2012, 11:13

tepsija je napisao/la:Volio bih da ne budem u pravu ali mislim da ćemo sutra u Širokom vidjeti zašto se gledaoci 'pasaju' nogometnih terena.Zviždanje nacionalne himne i izrazito neprijateljski naboj prema Željezničaru,gradu Sarajevu i BiH općenito.Volio bih da se prevarim u prognozama ali bojim se da će biti tako.
Evo,može meni doživotni BAN ako himna ne bude maksimalno izviždana!
vjerovatno si u pravu,al to je vec neriješeno politicko pitanje,a stadion je najbolja prilika da se to iskaže...

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 15 maj 2012, 11:21

tepsija je napisao/la:Volio bih da ne budem u pravu ali mislim da ćemo sutra u Širokom vidjeti zašto se gledaoci 'pasaju' nogometnih terena.Zviždanje nacionalne himne i izrazito neprijateljski naboj prema Željezničaru,gradu Sarajevu i BiH općenito.Volio bih da se prevarim u prognozama ali bojim se da će biti tako.
Evo,može meni doživotni BAN ako himna ne bude maksimalno izviždana!
Dobro ti je rekao momak povise. To su nerijesena politicka i nacionalna pitanja unutar drzave, sto je jednostavno obicna cinjenica nazalost, cinjenica koja izaziva nezadovoljstvo stanjem i polozajem u drzavi, koji, budi realan, nije uopce dobar i egalitaran, ali i mentalitet mase koji je tesko kontrolirati, pogotovo u takvim utakmicama koje poprime masovni karakter. To je tako bilo gdje u svijetu. Sigurno da ce se naci onih koji ce zvizdati, pa iako ce biti u manjini to ce oni koji to jedva cekaju jos pet puta uvecati i napraviti skandal oko toga i ''cudjenje'' i ''famu'', samo da ostanemo u jos vecem status quo u drzavi svi zajedno, jer svakome je najlakse upirati prst u onoga drugoga i ''cuditi se'' kako i zasto.
Ja, osobno, ocekujem dobro ispunjen stadion, pun Sjever i atraktivnu igru primarno, a dekor nece biti nista sto se sto puta nije desilo ili vidjelo diljem BiH, svatko na svoj nacin. Kazem, samo ce dezurni zugatori, oportunisti i moralisti tu traziti prilike da traze i nadju sto vise detalja i generalizacija da stvore svoju sliku i predstave siroj javnosti iz vlastitih razloga i na svoj nacin, no takvi mi ionako nisu ni bolji od onih kojima je to poligon za neke druge vlastite teme s obzirom da se radi o laznom moraliziranju, tako da. ;)
Zadnja izmjena: ŠB_Fidelis, dana/u 15 maj 2012, 11:25, ukupno mijenjano 1 put.
...Život za Široki...

Avatar
tepsija
Postovi: 3123
Pridružen/a: 14 nov 2011, 16:19
Lokacija: Mostar,grad na Neretvi,srce Hercegovine,nepokoreni grad
Kontakt:

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la tepsija » 15 maj 2012, 11:24

Ponavljam,volio bih da do toga ne dođe.
Najsretniji bih bio da sve bude fer i sportski,da bude dobar nogomet,da pobijedi bolji.Da uživaju ljudi na stadionu i mi pored TV-a.Bilo bi divno.
Opet se ponavljam...prije par dana sam pisao kako se danas puno više i jače navija protiv drugog nego za svoj klub.I to je žalosno.
A što se tiče tih neriješenih političkih pitanja...Velež i grad Mostar je žrtva istih pa opet nismo toliko glasni i radikalni.
Nećemo o politici...
Josip-Jole Musa(1931-2000)
Vječno u našim srcima.
Hercegovina,jedina je ona,rodila je Veleza,naseg sampiona!

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 15 maj 2012, 11:30

Salis se, pa pogledaj vase derbije. Jedni vas ganjaju po terenu i vrijedjaju tijekom utakmice, drugi odgovaraju na uvrede i koriste upravo te politicke spike konstantnim pritiskom na gradsku upravu ili mijesanjem religije takodjer na stadionu, pocevsi od spikera pa nadalje. Dakle ponavljam, sta se desava tu da nije bilo gdje u drzavi? Masovni mentalitet i individualni incidenti. Ne bi da ne vidjas to diljem ''civilizirane Europe'', pa da se jos ovdje ljudi nesto cude i fantaziraju.
Bolan, relax, gledaj utakmicu, ti jebga ako ces traziti samo to i brojati i cekati i cuditi se i sta vec ne, naci ces koliko hoces primjera, to je sve odraz disfunkcionalne i neegalitarne drzave. Volio bi i ja da nije tako, ali to ti je cijela sustina, samim time to je odraz BH drustva u globalu, jer da nije postojao bi unutarnji konsenzus i funkcionalnost. Moze se od toga prati tko hoce koliko hoce, sam sebe zavaravati i stavljati u poziciju vise moraliste, al vec sutra ce negdje ''pasti'' na tom istom testu, kao i sto puta dosad, pa ce onda umjesto ''nismo mi'', govoriti ''nismo u tolikoj mjeri''. A 'ebo ti to, jos cemo stupnjevati ha. ;)

Pusti bolan politiku, necemo o tome raspravljati. Pozdrav.
...Život za Široki...

Avatar
tepsija
Postovi: 3123
Pridružen/a: 14 nov 2011, 16:19
Lokacija: Mostar,grad na Neretvi,srce Hercegovine,nepokoreni grad
Kontakt:

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la tepsija » 15 maj 2012, 11:33

tepsija je napisao/la:...Nećemo o politici...
Josip-Jole Musa(1931-2000)
Vječno u našim srcima.
Hercegovina,jedina je ona,rodila je Veleza,naseg sampiona!

Avatar
Armageddon2012
Postovi: 1888
Pridružen/a: 06 apr 2011, 23:24
Kontakt:

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la Armageddon2012 » 15 maj 2012, 11:46

Golemi su mi ovi moralisti kao tepsija 8-)

on se jadan vec sad unaprijed zabrinuo sto ce se sutra u SB izvizdati himna,a nije mu smetalo kad se na Grbavici ista ta himna ne postuje i za vrijeme njenog intoniranja (iako nema text) se pjeva ona pjesma od Dine Merlina...


ali naravno "nije to isto,bla,bla,bla","ono je iz patriotskih razloga,a ovo iz neprijateljskih (mozda cak i fasistickih!) razloga"

ZJEV,ZJEV...
sa gospodinom gospodski,sa konjem-konjski...

Avatar
tepsija
Postovi: 3123
Pridružen/a: 14 nov 2011, 16:19
Lokacija: Mostar,grad na Neretvi,srce Hercegovine,nepokoreni grad
Kontakt:

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la tepsija » 15 maj 2012, 11:55

Da,jesam.Moralista u svakodnevnom životu,uvijek.
Da se na zavlačimo puno,ni u kojem kontekstu nisam nikoga vrijeđao niti omalovažavao.
Tek iznio činjecu zašto nema gledalaca na stadionima..i to je to.
Kako uvijek volim poći od sebe,i što se Veleža tiče,oni skakači i pljuvači uz ogradu odbijaju normalne gledaoce.
Kultura i moral društva su jako upitni.Ili pak neupitni.
Josip-Jole Musa(1931-2000)
Vječno u našim srcima.
Hercegovina,jedina je ona,rodila je Veleza,naseg sampiona!

ŠB.TRN
Postovi: 1547
Pridružen/a: 13 jul 2010, 14:26
Kontakt:

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la ŠB.TRN » 15 maj 2012, 11:59

Drago mi je da si spomenuo one vase pljuvače.Ono je bilo dno dna,bas protiv nas,al opet bilo je i skandiranja ubi ustase i skutore,vise puta.Znam jer sam bio na utakmici.Ja se nadam da toga sutra nicega nece biti.Protiv Sarajeva nitko takvo nesto nije spomenuo i odavno se na Pecari ne pjeva nista ruzno.Gledatelje na tribine mogu vratiti samo uprave,ili navijačke skupine.Sutra ce Pecara ja mislim puna biti a sve zahvaljujuci Škriparima!!

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la spielführer_21 » 15 maj 2012, 12:00

tepsija je napisao/la:Da,jesam.Moralista u svakodnevnom životu,uvijek.
Da se na zavlačimo puno,ni u kojem kontekstu nisam nikoga vrijeđao niti omalovažavao.
Tek iznio činjecu zašto nema gledalaca na stadionima..i to je to.
Kako uvijek volim poći od sebe,i što se Veleža tiče,oni skakači i pljuvači uz ogradu odbijaju normalne gledaoce.
Kultura i moral društva su jako upitni.Ili pak neupitni.
Ma racku, u Španiji je još gora situacija kad igraju Bilbao-Real ili Barca-Real, isto sve na nacionalnoj osnovi, pa su opet tribine pune. Dakle, do kvaliteta je!

Razloga ima hiljadu, a korijen svih je u ekonomiji. Bez jake ekonomije nema ništa, ni države, ni kulture, ni sporta. Ništa!
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
Armageddon2012
Postovi: 1888
Pridružen/a: 06 apr 2011, 23:24
Kontakt:

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la Armageddon2012 » 15 maj 2012, 12:06

slazem se.

tesko je ocekivati da cvjeta fudbal u drustvu gdje ne valja nista,gdje je vladavina mediokriteta od vrha do dna,i gdje se narod o sebi zabavio kako da prezivi mjesec...
sa gospodinom gospodski,sa konjem-konjski...

Avatar
tepsija
Postovi: 3123
Pridružen/a: 14 nov 2011, 16:19
Lokacija: Mostar,grad na Neretvi,srce Hercegovine,nepokoreni grad
Kontakt:

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la tepsija » 15 maj 2012, 12:13

Opet citiram samog sebe...prije dva dana.
tepsija je napisao/la:Situacija u samoj državi se manifestira na stadionima i to je to.
Apatija,bezvoljnost,mržnja,frustriranost,nesigurnost.
Josip-Jole Musa(1931-2000)
Vječno u našim srcima.
Hercegovina,jedina je ona,rodila je Veleza,naseg sampiona!

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 15 maj 2012, 12:18

spielführer_21 je napisao/la:
tepsija je napisao/la:Da,jesam.Moralista u svakodnevnom životu,uvijek.
Da se na zavlačimo puno,ni u kojem kontekstu nisam nikoga vrijeđao niti omalovažavao.
Tek iznio činjecu zašto nema gledalaca na stadionima..i to je to.
Kako uvijek volim poći od sebe,i što se Veleža tiče,oni skakači i pljuvači uz ogradu odbijaju normalne gledaoce.
Kultura i moral društva su jako upitni.Ili pak neupitni.
Ma racku, u Španiji je još gora situacija kad igraju Bilbao-Real ili Barca-Real, isto sve na nacionalnoj osnovi, pa su opet tribine pune. Dakle, do kvaliteta je!

Razloga ima hiljadu, a korijen svih je u ekonomiji. Bez jake ekonomije nema ništa, ni države, ni kulture, ni sporta. Ništa!
Naravno da stoji i to, apsolutno, ti ne mozes u baskiji cuti spanjolsku himnu nikad, i to ne zato sto je ne pustaju. Kvalitet i uvjeti su primarni kriterij. Ti kad to imas, a jes' nekoga posebno briga sta se uokolo desava, ionako ce mu vratiti na neki nacin, a nece se opterecivati i moralizirati.

Ta evo Belgija, kao drzava, je recimo u jos vecim problemima nego BiH sto se tice nacionalnih pitanja i ustroja, ALI, ne opterecuju se time u svakodnevnom zivotu i nije ih toliko briga, zato sto, za razliku od vecine stanovnistva u BiH koji imaju i isuvise problema i slobodnog vremena za gluposti i pljuvanje, imaju dovoljno za zivot i vrlo dobro zive i samim time su zadovoljni(ji) jer su samodostatni, a to sto ruse i sto su srusili sve rekorde po nepostojanju drzavne uprave i vlade, sto su na vlast u jednoj od direktno suprostavljenih pokrajina dosli ultra desnicari, koga briga za to, tako da, u potpunosti je ispravan i ovaj post.
...Život za Široki...

Avatar
jug-onostalgicar
Postovi: 736
Pridružen/a: 24 apr 2011, 01:02
Lokacija: k kao kanister
Kontakt:

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la jug-onostalgicar » 15 maj 2012, 12:39

mnogo je stvari koje treba poboljsati da bi navijaci dosli
bolji tereni, kvalitetniji igraci,bolji uslovi na tribini( dakle da se operu stolice jednom poslije rata!!!) i najvaznije od svega sigurnost!!! ono sto trenutno nema!!!
zasto da se dodje kad se na jugu tuku kad ti sa sjevera gostujuci bacaju udare i baklje
pravi navijac ce uvijek doci al ove ostale treba namamit jer se i njihova karta placa a njih se moze namamiti samo spektaklom
treba napraviti atmosferu da ljudi dovode svoje obitelji na utakmicu jer u tome leze pare
trebaju svi malo da se ugledaju na kk bosnu kad je bila na vrhuncu poslije rata kad su odradjivali marketing odlicno, kad su bile reklame na tv A NE MISLIM NA TV SA, VOGOSCA I IGMAN NEGO NA FTV BHT
treba uprava da plakatima oblijepi grad al plakatima koje ce uraditi neko ko zna svoj posao
treba malo udarit i na nostalgiju za stariji narod
treba ponudit za familije razne popuste i za žene
nijedan ekipa na svijetu ne zivi od ultrasa nego od ostalih tribina na kojima su normalni navijaci-simpatizeri to da se zna
nije mi jasno zasto se nisu sjetili u fan shopu napraviti za mladje neki album sa slicicama u kojem ce biti sadasnji igraci i legende kluba te mislim da bi to bilo odlicno

eno žuje baljezga po tv-u on je jedan od onih koji su jaki na rijecima al na djelima ne bas tu se on razlikuje od amara koji je suprotnost malo govori puno radi i to treba u ovakvim vremenima

... ja sam govorio o svom klubu želji al ovo se odprilike moze primjeniti na vecinu nasih klubova....

Avatar
tepsija
Postovi: 3123
Pridružen/a: 14 nov 2011, 16:19
Lokacija: Mostar,grad na Neretvi,srce Hercegovine,nepokoreni grad
Kontakt:

Re: Kako vratiti gledaoce na tribine bh stadiona?

Post Postao/la tepsija » 15 maj 2012, 12:58

Ostaje ono ljudsko i normalno nadanje...biće dobro.
Ne živim od uspomena,živim za sadašnjost,vjerujem u budućnost...ali sa sjetom se sjećam mog djetinjstva i utakmica pod Bijelim Brijegom.Ljepota...svako drugi vikend fenomenalna utakmica i vrlo dobra posjeta.Pjevalo je se uglavnom samo svom klubu,osim kad je dolazio Hajduk,tada je bilo poštapalica i vrijeđanja...ali i to je davalo draž.Teško je očekivati nešto slično onme kako je bilo u YU ligi,vremena su se promjenila.Prije nije mogao igrač tek tako lagano otići negdje vani iako su bili osjetno veće zvijezde od ovih današnjih.Danas,svaki iole ozbiljan igračić ima svog menadžera koji ga 'gura'.I to je to...vremena jednostavno nisu ista.
Tko god misli da će biti kao nekada,živi u mašti i iluziji...ali da će biti bolje,i da mora biti bolje,tome svi mi zajedno moramo težiti.
Josip-Jole Musa(1931-2000)
Vječno u našim srcima.
Hercegovina,jedina je ona,rodila je Veleza,naseg sampiona!

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: ANamelessGhoul, svrakino1921, Toxin i 56 gostiju.