Premijer liga BiH - općenito - ARHIVA POSTOVA

Koji bosanskohercegovački tim će dogurati najdalje u evropskim takmičenjima?

Borac
25
7%
Sarajevo
226
59%
Zrinjski
36
9%
Željezničar
95
25%
 
Ukupno glasova: 382

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la tuzlak1987 » 23 sep 2017, 00:48

Ima para sigurno dosta jer je u Tuzli na lokaciji Sjenjak uzeo ono zemljiste koje je predvidjeno za zgradu. Mislim da se radi o 3 lamele. A sumnjam da on tu nije investitor, a isto tako nece uzeti nikog da mu radi vec ce raditi sa svojom opremom. Tako da ako onu zgradu Usce koju sada prave rade od investicije 20 miliona KM, onda i ova njegova ce da ide sa zemljistem tu negdje. Znaci ima covjek da pokrene taj biznis dobar pocetni kapital. Normalno to kada sve proda moze samo zaraditi jer ce cijena stana biti 1900-2000, pa onda poslovni prostori i garaze.

Isto sam slucajno naletio na netu za vijest oko Bosmala. Prodavalo se nesto za 70 miliona, on dosao dole da licitira. Znaci i tu je na stanove vjerovatno imao namjeru da ulozi par miliona.

Ali opet mislim da on kada bi pravio taj stadion ne bi pravio bez da zaradi. On zeli besplatno zemljiste, pa onda da kaze Arapima ili Turcima vi ovdje imate poslovne prostore i hotel, ali napravite u okviru toga i stadion. Onda oni dodju i naprave to, a on dobije stadion za Slogu tj za sebe bez da je nesto ulozio. Isto u Slobodi nije bio sponzor vec je ulagao putem pozajmica, znaci nije nista izgubio vec je na nuli najmanje.
Zato mislim da je to oko stadiona klasicni blef jer zna da to zemljiste nece dobiti. Njemu je najveci cilj tu da pukne na mjestu Tusnja jedno 5 lamela ili da odradi tribine i poslovne prostore, hotel i bude tu neki suvlasnik. Zato i pravi ovaj pritisak kako bi dobio neki deal i sve to ide u medije kako bi se ljudi u Tuzli iznervirali jer on obevaca stadion, a mi ga nemamo. I ljudi u tome vide neku izgubljenu sansu da uopste nekad dobijemo dostojan stadion.
Uglavnom po meni je ovo neki vid pritiska na ove da naprave neki deal, a do deala je sansa da dodje 0.1%. Znaci isto tako smatram da od stadiona kvalitetnog u Tuzli po Evropskim standardima nikad nece doci.

Mislim eto ja da imam 50 miliona KM, jednostavno bih na prostoru opcine kupio zemljiste koje nije predvidjeno za nesto, izganjao dozvole i gradio.
Bio bi stadion za 2 godine gotov. A oni ba ovdje se natezu oko para, to je ocigledno. Ovi ne zele da ostave svoju koku u koju pumpaju pare iz budzeta na tendere za poslove koji se mogu odraditi za manje pare i tako u nedogled, a on usao u biznis gradjevinski i zeli da poveca bogatstvo.

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la wobly92 » 23 sep 2017, 00:59

Na dobrom si tragu al brate znaš nekad previše bujnu maštu imati :D
Prestani preanalizirati sve :mrgreen:
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Saltsity
Postovi: 436
Pridružen/a: 04 avg 2016, 22:42
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Saltsity » 23 sep 2017, 01:20

On da hoce da kupi zemljiste kupio bi ga,kao i za zgrade sto je kupio ulozivsi milione......
Treba razmisljati malo svojom glavom,a ne posmatrati sve politicki kao mi u Tuzli,i iz neke mrznje.
Dobro je rekao covjek,Tuzli treba stadion,kantonu treba takodjer,pa ako hoces i drzavi......nee ga on u grob ponijeti sigurno...
I zasto ne bi pokusao dobiti zemljiste......Da ulozi kako kaze u klub i barem jednom ili dva put u 10 ili 15 godina udje u grupe vratio bi ogroman dio novca,svog koji je ulozio,a gdje je ako se posreci neki transfer ili tako nesto....
A stadion ostaje buducim nekim generacijama........To je htio i sa Tusnjem,da ga izgradi on,ali da vrate stadion klubu,ili u najgorem slucaju po njega,daju koncesiju na 30 godina.......i da klub ili on,odlucuju sta i kako....
Kod nas nema to sanse,peru budzetske pare i to je to.....jbm ti ba,400 000 godisnje za odrzavanje......a stadion ne lici ni na sta...nedaju oni svoj tal,pa kada bi ovaj pozlatio stadion.....A nijedan ozbiljan,imucan covjek,neda,i ne bih dao,ja prvi da sam umjesto njega,da drugi upravlja njegovim parama....budimo realni malo,jbg.
FK Sloboda Tuzla

Avatar
kyrieirving
Postovi: 538
Pridružen/a: 21 jul 2017, 16:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la kyrieirving » 23 sep 2017, 01:33

A sto je zemljiste toliki problem,koliko kosta parcela za stadion u Tuzli?Ako ima 20-tak miliona za stadion onda moze i zemlju kupit.
Zeljeznicar iznad svega !

KING JAMES G.O.A.T

Saltsity
Postovi: 436
Pridružen/a: 04 avg 2016, 22:42
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Saltsity » 23 sep 2017, 01:38

Dzaba objasnjavati.
FK Sloboda Tuzla

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la staragarda » 23 sep 2017, 02:08

kyrieirving je napisao/la:A sto je zemljiste toliki problem,koliko kosta parcela za stadion u Tuzli?Ako ima 20-tak miliona za stadion onda moze i zemlju kupit.
Problem su dozvole koje izdaje Grad....podapinju mu nogu na svakom koraku jer Tuzlu vodi bolesni egocentrik....ovaj kad bi napravio stadion od 20 miliona posro bi se usta kompletnoj Gradskoj upravi koja pravi Tusanj evo 20 godina... ispali bi ublehe sto i jesu samo javno a to sebi niko od BH oligarha nece dozvoliti... plus su oprali milione na poluzavrsenom stadionu
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54351
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la MortemHz » 23 sep 2017, 06:57

Tuzlak, bas sam gledao taj klip i bio je licno u Sarajevu radi licitacije. Ne znam sad sta je tacno bilo ali vjerovatno nije htio "samo" jedan stan. Izgubio je poslije bitku sa mocnicima, nesto slicno k'o i Nurkić.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Alipasino
Postovi: 7893
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Alipasino » 23 sep 2017, 07:33

Diz se plava braco.Danas igra nas Zeljo Remze mi moje.I krv svoju za plavu boju.Idemo celi skinut pramenove sa glave,Slobodu cemo razvalit veceras,zgadicemo im fudbal Nevzada mi.Golove za nas tim sa Grbavice ce postic Zakaraga,Zecinjo i Zeubinjo iz penala a tu bi dodo i 2 crvena za Slobodu a to su Krpica i Ordagicic.

Avatar
Sariel
Postovi: 7567
Pridružen/a: 16 mar 2016, 11:20
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Sariel » 23 sep 2017, 07:45

Ne bih se slozio s jednim dijelom a vezano za dozvole.nisu ba devedesete.ne moze tebe vise niko **** za dozvole ako imas pare i ako imas po propisima sve papire.a vezan o za dobijanje dozvola.na tome vise firme ne padaju sve se gleda.
Kocnica moze biti al na drugim mjestima i nisu dugog vijeka.
Vjerovatno je rijec o lokacijama i tu je zapelo.
Sto je i sam azmir potvrdio u jednom intervjuu.
Najbolji dokaz ovom je licitiacija gradj. parcele na sjenjaku..
Zadnja izmjena: Sariel, dana/u 23 sep 2017, 07:46, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61427
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Virtu4l » 23 sep 2017, 07:46

TobeYarabi je napisao/la:ima olaksice za sav novac koji prijavi kao donaciju/pomoc.. 100% provjereno
Da, za donacije je sigurno tako, ali ovo što Azmir radi se ne bi moglo nazvati donacijom.
Saltsity je napisao/la:On da hoce da kupi zemljiste kupio bi ga,kao i za zgrade sto je kupio ulozivsi milione......
Treba razmisljati malo svojom glavom,a ne posmatrati sve politicki kao mi u Tuzli,i iz neke mrznje.
Dobro je rekao covjek,Tuzli treba stadion,kantonu treba takodjer,pa ako hoces i drzavi......nee ga on u grob ponijeti sigurno...
I zasto ne bi pokusao dobiti zemljiste......
Da je ovo izjavio recimo u Srbiji, već naredno jutro bi ga nazvao neko iz Vučićevog kabineta i riješili bi to zemljište u rekordnom roku. Naravno, kod nas to ne ide tako. Prvo ga treba ismijati, reći da je bahat, ovakav, onakav, i na kraju će čovjek dići ruke od svega.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61427
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Virtu4l » 23 sep 2017, 08:03

kyrieirving je napisao/la:A sto je zemljiste toliki problem,koliko kosta parcela za stadion u Tuzli?Ako ima 20-tak miliona za stadion onda moze i zemlju kupit.
Zemljište je veliki problem. Državna zemljišta se vode malo drugačije, plus što su to obično zemljišta na najboljim lokacijama. Može on kupiti privatno zemljište, to je najlakše, ali dok takvo zemljište dovede u red (urbanistički), trebale bi mu godine jer kod nas je urbanistička mafija veoma potcijenjena, niko ne obraća pažnju na njih, a opasniji su od Zike Turkovića.

U slučaju da mu grad Tuzla da/proda zemljište, to automatski znači da će bez problema dobiti sve saglasnosti i dozvole. Nije Azmir glup čovjek, zna on šta hoće.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Sariel
Postovi: 7567
Pridružen/a: 16 mar 2016, 11:20
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Sariel » 23 sep 2017, 08:07

Ovisi kako se tretira pozajmica.
Fakat kako se pravno tretira pozajmica
Gdje to ima?ja nisam cuo za pozajmice van lihvara do ovog sa klubovima

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Probisvjet » 23 sep 2017, 08:55

staragarda je napisao/la:
kyrieirving je napisao/la:A sto je zemljiste toliki problem,koliko kosta parcela za stadion u Tuzli?Ako ima 20-tak miliona za stadion onda moze i zemlju kupit.
Problem su dozvole koje izdaje Grad....podapinju mu nogu na svakom koraku jer Tuzlu vodi bolesni egocentrik....ovaj kad bi napravio stadion od 20 miliona posro bi se usta kompletnoj Gradskoj upravi koja pravi Tusanj evo 20 godina... ispali bi ublehe sto i jesu samo javno a to sebi niko od BH oligarha nece dozvoliti... plus su oprali milione na poluzavrsenom stadionu
garda sve fino objasni u par recenica. Faraon sa svojim SDP-om neda prici nicemu gdje mogu oni uzeti sta para. Oni Tuzlu dozivljavaju kao svoju prciju isto kao sto to SDA, HDZ, SNSD ili ostali sa nekim drugim sredinama. Sve isti hamelj. Vole oni dati svom vojniku 400.000KM za odrzavanje Tusnja koji se ne odrzava. Pazi 400.000 na plate jbt., a nista ne rade. Par ljudi.
Poznajem Azmira i siguran sam da bi izgradio stadion za vrlo kratko vrijeme. Sto se tice sredstava njemu je to najmanji problem.
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

crozla
Postovi: 911
Pridružen/a: 25 jan 2016, 11:15
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la crozla » 23 sep 2017, 09:50

Previse se paznje daje Husicu, koji je pred kamerama govorio o lopovluku sa Selimovicem, taj nije dobar.
Inteligentnije je govoriti u kontekstu o Zvijezdi09, taj covjek je daleko pozitivnija osoba. U BiH sve iscaseno, samo se debilima daje prostor, to je cinjenica.
Sve, sve što era sazdala je ova,
Sve rušit, palit, sjeći treba;
A gradit bolje opet s nova!

Avatar
Rigoletto
Postovi: 8042
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Rigoletto » 23 sep 2017, 10:57

Nalazim se u mentalnom ćorsokaku, uvijek navijam kontra slobode, al u ovom trenutku bi mi bilo drago i da zeljo ostane bez bodova. Kome se obratiti za psiholosku pomoc?
goveđigulašmajka

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la wobly92 » 23 sep 2017, 12:00

Rigoletto je napisao/la:Kome se obratiti za psiholosku pomoc?
Malo je kasno za to bro
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61427
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Virtu4l » 23 sep 2017, 12:12

Nikad nije kasno.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Alipasino
Postovi: 7893
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Alipasino » 23 sep 2017, 13:48

Danas jedino pitari sigurno uzimaju,ostalo gutavo,neizvjesno i do kraja vrlo napeto.

Avatar
DoeTz
Postovi: 3794
Pridružen/a: 23 mar 2015, 18:58
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la DoeTz » 23 sep 2017, 14:08

Rigoletto je napisao/la:uvijek navijam kontra slobode
Sto lazes? Priznaj da nas potajno simpatiziras.
Znam te glumce jer mi smo kaskaderi.

Sloboda Tuzla !

⚒ WHU ! COYI !

AFCA !

Avatar
Rigoletto
Postovi: 8042
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Rigoletto » 23 sep 2017, 14:10

Sloboda mi je druga ljubav
goveđigulašmajka

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], LamineDiarra i 39 gostiju.