Premijer liga BiH - općenito - ARHIVA POSTOVA

Koji bosanskohercegovački tim će dogurati najdalje u evropskim takmičenjima?

Borac
25
7%
Sarajevo
226
59%
Zrinjski
36
9%
Željezničar
95
25%
 
Ukupno glasova: 382

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la tuzlak1987 » 08 jan 2018, 20:13

firefirefirely je napisao/la: Uopste nije odredjeno to GODISNJE, nego samo ulaganje od milion eura.. neodredjen vremenski period.. znaci on moze 5 godina po 200.000 uloziti.. 10 po 100.000.. realno toliko samo i treba za tekuce troskove a ne neka bajna ulaganja u tim... Covjek dobio stadion na neodredjeno, zemljiste u centru grada, klub BEZ IJEDNE MARKE DUGA, za 400.000 eura i jos 600.000 na rate na neodredjen rok isplate :urnebes: pa covjece na ove bi uslove pristalo dosta njih.. ali grad nije zelio obecati ovo nikome ko njima (Fudi) nije odgovarao.. ovako opet imaju svog covjeka na celu kluba, kojim ce oni upravljati
Ma ebaji ga vidjeti cemo.

Nije ovo jos kraj, stati ce neko i gradu jednom na put. Gratz forsira zakon o sportu i tu bi mogla da bude prelomna tacka kao i za reprogram. Smrde i meni Turci ali se za novac moras boriti. Nema nista ni od ovih domacih lopova koji samo uzimaju, a nista ne daju.
Krajnji cilj je eliminacija svih gradonacelnika, opstine i njihovih poltrona iz klubova, a to se ne moze dok nema zakona.

sviunapad1010
Postovi: 8095
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la sviunapad1010 » 08 jan 2018, 20:15

tuzlak1987 je napisao/la:
sviunapad1010 je napisao/la:
Koji uslovi? Ne vidim bas neke posebne uslove ako su sve napisali ovi sa ss.ba.
Godisnji budzet, odradjivanje pomocnih terena.

U biti ono sto ima FK Sarajevo na neki nacin, ta neka rjesena egzistencija kluba koja se ne moze obezbjediti uz pomoc grada.

Npr Fk Sloboda nema nikakve garante, neko te vodi, ne prilaze finansijske izvjestaje. Sta tu imas? Nemas ni ekipe, ni rezultata, ni sistema, ni omladinskog, ni poslovanja u plusu, a ni odgovornosti. Imas pozajmice samo koje te bace u vecu dubiozu jer od sponzora nemas dovoljno novca. Pa svako ko ulozi nesto najmanje bude na nuli kasnije jer trazi da mu vratis. Tipa Mujaknovic, odakle njemu privilegija da vodi sve zivo u klubu, a covjek marke neda.
Ja nisam procitao 1 milion eura godišnje. Osim ako se ne podrazumijeva. Pise 1milion eura po preuzimanju upravljackih prava ali ne pise svake godine minimalno 1 milion eura.
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la firefirefirely » 08 jan 2018, 20:20

tuzlak1987 je napisao/la:
firefirefirely je napisao/la: Uopste nije odredjeno to GODISNJE, nego samo ulaganje od milion eura.. neodredjen vremenski period.. znaci on moze 5 godina po 200.000 uloziti.. 10 po 100.000.. realno toliko samo i treba za tekuce troskove a ne neka bajna ulaganja u tim... Covjek dobio stadion na neodredjeno, zemljiste u centru grada, klub BEZ IJEDNE MARKE DUGA, za 400.000 eura i jos 600.000 na rate na neodredjen rok isplate :urnebes: pa covjece na ove bi uslove pristalo dosta njih.. ali grad nije zelio obecati ovo nikome ko njima (Fudi) nije odgovarao.. ovako opet imaju svog covjeka na celu kluba, kojim ce oni upravljati
Ma ebaji ga vidjeti cemo.

Nije ovo jos kraj, stati ce neko i gradu jednom na put. Gratz forsira zakon o sportu i tu bi mogla da bude prelomna tacka kao i za reprogram. Smrde i meni Turci ali se za novac moras boriti. Nema nista ni od ovih domacih lopova koji samo uzimaju, a nista ne daju.
Krajnji cilj je eliminacija svih gradonacelnika, opstine i njihovih poltrona iz klubova, a to se ne moze dok nema zakona.
Ja ne kazem da je ovo najgore moguce.. Nije.. Ali me boli, ko i svakog normalnog navijaca Celika, nacin na koji je doslo do ovoga.. Bukvalno ucjenom, znaci niko drugi ne moze, samo ovaj doner kebab moze.. A bilo je domacih ljudi, zenicana, koji bi pristali na ove uvjete.. Ali nisu podlozni uticajima menadzera (Perce), i ostalih koji godinama strvinare u i oko kluba.. Nadam se da ce ovaj covjek biti nas 'Abramovic' , ali realno, jako tesko neko ko nema pojma kako stvari u ovom cirkusu Monty Python-a funkcionisu, i ko nece stalno biti tu, moze izvuci nesto vise od pukog prosjeka..

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la firefirefirely » 08 jan 2018, 20:26

svrakino1921 je napisao/la: pa dobro je i to sta hoces
25 igraca po 1000 eura u prosjeku plata je 25.000 eura mjesecno, godisnje 300.000 eura.. Znaci on ce za dvije godine samo platama isplatiti ostatak tog famoznog miliona, pa mogli smo mu dat klub za marku, i pride Zeljezaru :guz:

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15843
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la svrakino1921 » 08 jan 2018, 20:56

firefirefirely je napisao/la:
svrakino1921 je napisao/la: pa dobro je i to sta hoces
25 igraca po 1000 eura u prosjeku plata je 25.000 eura mjesecno, godisnje 300.000 eura.. Znaci on ce za dvije godine samo platama isplatiti ostatak tog famoznog miliona, pa mogli smo mu dat klub za marku, i pride Zeljezaru :guz:
a pripreme u Turskoj nego ti se oboji u crno i crveno i lagano podrska i placaj ulaznice i clanarinu nego neznam kako cemo vas na proljece dobit na Grbavici ako se pojacate kako se prica

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la BosnianKingdom » 08 jan 2018, 21:34

Ovako ima bar neka nada za Celik, mozda budu imali neke srece, a da su gurali po starom nista ne bi dobili...
Sabrine mi moje!

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Vucevich » 08 jan 2018, 21:57

Ovaj Sofranac odigrao svega 100 minuta u belgijskoj DRUGOJ diviziji ali naravno da je za ovu jadnu ligu pojacanje :facepalm:

Avatar
hskzmostar
Postovi: 2817
Pridružen/a: 14 mar 2015, 20:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la hskzmostar » 08 jan 2018, 22:19

Vucevich je napisao/la:Ovaj Sofranac odigrao svega 100 minuta u belgijskoj DRUGOJ diviziji ali naravno da je za ovu jadnu ligu pojacanje :facepalm:

Pa pise da je i Siroki doveo tri pojacanja a dvojica otisla iz Zrinjskog jer nisu imali minutazu Peko i Bandic ,novinari bi trebali poceti koristiti rijec PRINOVA a ne pojacanje u odredjenim slucajevima.
Svrsava se i na Stojceva a lik u zadnjem klubu grcke lige propale ne moze skupiti niti tih 100min.
2005,2009,2014,2016,2017,2018 Sampioni !
Jeb..vehlikane koji imaju manje titula nego Pero Stojkic

AlemC85
Postovi: 7476
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la AlemC85 » 08 jan 2018, 22:22

BosnianKingdom je napisao/la:Ovako ima bar neka nada za Celik, mozda budu imali neke srece, a da su gurali po starom nista ne bi dobili...
Celik sigurno opstaje. Drugi putnik u nizi rang ce se traziti izmedju Goska i Slobode, posto je Vitez prezaljen.

Tipujem na Slobodu koja ce opstati ali ce na ljeto ili bolje receno vec sada morati traziti rjesenja za spas kluba u vidu povratka Husica u isti. Sloga je samo privremeno rjesenje za njega.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Vucevich » 08 jan 2018, 22:24

hskzmostar je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:Ovaj Sofranac odigrao svega 100 minuta u belgijskoj DRUGOJ diviziji ali naravno da je za ovu jadnu ligu pojacanje :facepalm:

Pa pise da je i Siroki doveo tri pojacanja a dvojica otisla iz Zrinjskog jer nisu imali minutazu Peko i Bandic ,novinari bi trebali poceti koristiti rijec PRINOVA a ne pojacanje u odredjenim slucajevima.
Svrsava se i na Stojceva a lik u zadnjem klubu grcke lige propale ne moze skupiti niti tih 100min.
To ti je to, i onda se kao cudimo zasto nam je liga na dnu Evrope...

Addict
Postovi: 1084
Pridružen/a: 24 mar 2015, 08:43
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Addict » 08 jan 2018, 22:37

Ovo bi se moglo žestoko obiti Čeliku i Zenici o glavu. Ovi meni brke od prvog dana smrde, nisu ovo čista posla. Jednostavno, zašto bi iko ulagao u najzaduzeniji klub u državi koji je na ivici ponora? Toliko ima boljih prilika a oni baš u Čelik. Vjerovatno jer su oni očajni pa nemaju izlaza i pristati će na sve. Čelik jednostavno nije imao izbora, ali možda su ovim sami sebi presudili. Nadam se da ne, ali ovi meni smrde.

skripar96
Postovi: 2407
Pridružen/a: 13 jan 2017, 01:46
Kontakt:

Re: RE: Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la skripar96 » 08 jan 2018, 22:38

hskzmostar je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:Ovaj Sofranac odigrao svega 100 minuta u belgijskoj DRUGOJ diviziji ali naravno da je za ovu jadnu ligu pojacanje :facepalm:

Pa pise da je i Siroki doveo tri pojacanja a dvojica otisla iz Zrinjskog jer nisu imali minutazu Peko i Bandic ,novinari bi trebali poceti koristiti rijec PRINOVA a ne pojacanje u odredjenim slucajevima.
Svrsava se i na Stojceva a lik u zadnjem klubu grcke lige propale ne moze skupiti niti tih 100min.
I vi ste doveli Bilbiju i Todorovica kao otpad iz Sarajeva pa vam postadoše najbolji igrači...
Čudna je ovo liga,ne sudi prerano[emoji6]
EKONNP

Avatar
hskzmostar
Postovi: 2817
Pridružen/a: 14 mar 2015, 20:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la hskzmostar » 08 jan 2018, 22:41

Addict je napisao/la:Ovo bi se moglo žestoko obiti Čeliku i Zenici o glavu. Ovi meni brke od prvog dana smrde, nisu ovo čista posla. Jednostavno, zašto bi iko ulagao u najzaduzeniji klub u državi koji je na ivici ponora? Toliko ima boljih prilika a oni baš u Čelik. Vjerovatno jer su oni očajni pa nemaju izlaza i pristati će na sve. Čelik jednostavno nije imao izbora, ali možda su ovim sami sebi presudili. Nadam se da ne, ali ovi meni smrde.
Nisam bas u tijeku ali vidim da ozbiljni forumasi se protive ulaganju ovih investitora sa ne bas lijepim CV-m!
No kada gledas sa neutralnog stajalista bolja im je i ova opcija nego da ostane ime Celik a igra drugu ili trecu ligu.
2005,2009,2014,2016,2017,2018 Sampioni !
Jeb..vehlikane koji imaju manje titula nego Pero Stojkic

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Zenzo » 08 jan 2018, 22:44

Samo da im se lopine ne priblize sada klubu jer znaju da ce biti para, pa da preko kojeakvih menađera, igraca, ugovora, pokradu, nesto kao sto su uradili FK Sarajevo, Ibrakovic, Selimovic, Kusturica i kompanija.
- Zeljeznicar -

Avatar
Vucevich
Postovi: 11248
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Vucevich » 08 jan 2018, 22:46

@hskzmostar ide li Cavar u Maribor ili ne?

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Zenzo » 08 jan 2018, 22:50

Skupština je glasala i za potpisivanje protokola prema kojem se osniva novo preduzeće u sklopu Udruženja građana Čelik, na principu d.o.o., a upravljačka prava se raspoređuju na sljedeći način: 70% investitor, po 5% Grad Zenica i NK Čelik, te 20 posto povjeriocima kojima je Čelik dužan.
:lol:

Sta uradise.
- Zeljeznicar -

Avatar
hskzmostar
Postovi: 2817
Pridružen/a: 14 mar 2015, 20:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la hskzmostar » 08 jan 2018, 22:51

Vucevich je napisao/la:@hskzmostar ide li Cavar u Maribor ili ne?

Cavaru se ide ali menadzer koji je inace i menadzer Branimira Hrgote oteze stvar,sad se pojavila i zainteresiranost Rijeke koja slaze momcad na novo pa vidjet cemo ja vjerujem do kraja prijelaznog roka da ce potpisati za Maribor ili Rijeku.
Ponuda npr Sloge uopce nije stigla u klub toliko o tajkunu Husicu :urnebes:
2005,2009,2014,2016,2017,2018 Sampioni !
Jeb..vehlikane koji imaju manje titula nego Pero Stojkic

narodniheroj
Postovi: 1393
Pridružen/a: 19 okt 2015, 22:39
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la narodniheroj » 08 jan 2018, 22:55

hskzmostar je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:@hskzmostar ide li Cavar u Maribor ili ne?

Cavaru se ide ali menadzer koji je inace i menadzer Branimira Hrgote oteze stvar,sad se pojavila i zainteresiranost Rijeke koja slaze momcad na novo pa vidjet cemo ja vjerujem do kraja prijelaznog roka da ce potpisati za Maribor ili Rijeku.
Ponuda npr Sloge uopce nije stigla u klub toliko o tajkunu Husicu :urnebes:
:lol: :lol: namazanko

Avatar
prisonbreak
Postovi: 10169
Pridružen/a: 14 jan 2017, 00:27
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la prisonbreak » 08 jan 2018, 23:08

Addict je napisao/la:Ovo bi se moglo žestoko obiti Čeliku i Zenici o glavu. Ovi meni brke od prvog dana smrde, nisu ovo čista posla. Jednostavno, zašto bi iko ulagao u najzaduzeniji klub u državi koji je na ivici ponora? Toliko ima boljih prilika a oni baš u Čelik. Vjerovatno jer su oni očajni pa nemaju izlaza i pristati će na sve. Čelik jednostavno nije imao izbora, ali možda su ovim sami sebi presudili. Nadam se da ne, ali ovi meni smrde.
Turci su dobili poprilocno cist klub. Reprogram ce im grad dat, javna preduzeca su vec neka otpisana i odluka je donesena i ostaju povjerioci koji imaju sad 20% upravljavki prava tj dobili su radi dugovanja, ostaju neki sitni dobavljaci i to je to. Dobijaju Bilino, dobili zemljiste za izgradnju stadiona za akademiju, ako budu imali volje i ako ovo sve ne bude ubleha kao sto nas vecina misli moglo bi se ovdje dosta dobrog posla uraditi.
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Zenzo » 08 jan 2018, 23:18

prisonbreak je napisao/la:
Addict je napisao/la:Ovo bi se moglo žestoko obiti Čeliku i Zenici o glavu. Ovi meni brke od prvog dana smrde, nisu ovo čista posla. Jednostavno, zašto bi iko ulagao u najzaduzeniji klub u državi koji je na ivici ponora? Toliko ima boljih prilika a oni baš u Čelik. Vjerovatno jer su oni očajni pa nemaju izlaza i pristati će na sve. Čelik jednostavno nije imao izbora, ali možda su ovim sami sebi presudili. Nadam se da ne, ali ovi meni smrde.
Turci su dobili poprilocno cist klub. Reprogram ce im grad dat, javna preduzeca su vec neka otpisana i odluka je donesena i ostaju povjerioci koji imaju sad 20% upravljavki prava tj dobili su radi dugovanja, ostaju neki sitni dobavljaci i to je to. Dobijaju Bilino, dobili zemljiste za izgradnju stadiona za akademiju, ako budu imali volje i ako ovo sve ne bude ubleha kao sto nas vecina misli moglo bi se ovdje dosta dobrog posla uraditi.
Recimo da imaju najbolje namjere investitori, ja mislim da vam je veci problem ova banda domaca sto ostaje, a pogotovo ovi sto ce se priljepiti jer znaju da ce biti para.

Sad vam je glavni cilj preziviti u PL, ostalo ce potrajati.
- Zeljeznicar -

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Antikloc, bagniadiluca, benko21, feniksptica, Giuseppe1, LamineDiarra, Norman, Torino i 59 gostiju.