Premijer liga BiH - općenito - ARHIVA POSTOVA

Koji bosanskohercegovački tim će dogurati najdalje u evropskim takmičenjima?

Borac
25
7%
Sarajevo
226
59%
Zrinjski
36
9%
Željezničar
95
25%
 
Ukupno glasova: 382

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la BelminM23 » 02 jul 2017, 15:58

Total imaš svugdje u Bosni i Hercegovini, a imaju i SK, AS i ES, to ti je verzija Telemacha, samo bez interneta.

Imam m:tel, a ovdje nemam teoretske šanse da se gleda mojaTV.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la irfo » 02 jul 2017, 16:01

Samo kod nas telekom zajedno kupi i sponzorstvo lige i tv prava, i to po jednoj cjeni, ne razmisljaju mozgovi u savezu da su to dvije razlicite stavke
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la tuzlak1987 » 02 jul 2017, 16:04

Nemam ni ja teoretske da gledam SK :D Sve zivo gledam preko streama.

A neko samo neka sanja kako ce Telemach, mtel da preuzmu ovo i plate novac veci od Telecoma. Ne moze se reketariti i ocekivati pozitivan odgovor, jbg ljudi imajte malo razumjevanja. Ne postojite sami u ovoj drzavi, pustite sve kanale Telecomu i sigurno da ce Telecom biti korektan.
Gdje vam je logika tu da Total, Telemach ne zele pustiti Telecomu odredjene kanale kako bi ga unistili, a da Telecom njima sve pusti bez placanja preko drzavne TV i Arena. Gdje jos utakmice idu preko drzavne?

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la BelminM23 » 02 jul 2017, 16:09

tuzlak1987 je napisao/la:Nemam ni ja teoretske da gledam SK :D Sve zivo gledam preko streama.

A neko samo neka sanja kako ce Telemach, mtel da preuzmu ovo i plate novac veci od Telecoma. Ne moze se reketariti i ocekivati pozitivan odgovor, jbg ljudi imajte malo razumjevanja. Ne postojite sami u ovoj drzavi, pustite sve kanale Telecomu i sigurno da ce Telecom biti korektan.
Gdje vam je logika tu da Total, Telemach ne zele pustiti Telecomu odredjene kanale kako bi ga unistili, a da Telecom njima sve pusti bez placanja preko drzavne TV i Arena. Gdje jos utakmice idu preko drzavne?
Kako nemaš, TotalTV je satelitska televizija, dođu postave ti antenu i imaš kanale.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la tuzlak1987 » 02 jul 2017, 16:13

BelminM23 je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Nemam ni ja teoretske da gledam SK :D Sve zivo gledam preko streama.

A neko samo neka sanja kako ce Telemach, mtel da preuzmu ovo i plate novac veci od Telecoma. Ne moze se reketariti i ocekivati pozitivan odgovor, jbg ljudi imajte malo razumjevanja. Ne postojite sami u ovoj drzavi, pustite sve kanale Telecomu i sigurno da ce Telecom biti korektan.
Gdje vam je logika tu da Total, Telemach ne zele pustiti Telecomu odredjene kanale kako bi ga unistili, a da Telecom njima sve pusti bez placanja preko drzavne TV i Arena. Gdje jos utakmice idu preko drzavne?
Kako nemaš, TotalTV je satelitska televizija, dođu postave ti antenu i imaš kanale.
Ne isplati se, to dodje dodatnih 20 KM mjesecno. Istu opciju imaju svi u drzavi onda na taj nacin da uvedu iptv. (to se moze naci i za 10 KM) :mrgreen:

Ovamo preko Telecoma moram imati tv placenu ako hocu telefon i internet, ne moze bez tv nikako.

skripar96
Postovi: 2407
Pridružen/a: 13 jan 2017, 01:46
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la skripar96 » 02 jul 2017, 16:20

Ma ja lagano uzmem iptv na crnjaka,15 km mjesecno sve imas,moja tv,arena bih,srpska,hrvatska,svi sport klubovi...milina[emoji4] [emoji1]
EKONNP

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la BelminM23 » 02 jul 2017, 16:21

Ne znam, imam mtel odavno internet, poslije sam i televiziju priključio, ali ne bi me ništa sprječavalo da odjavim televiziju, a ostavim samo interent mtel. A uradio bih tako da je prije neki operater bio u mogućnosti ponuditi mi sve kanale koji su mi potrebni.

Trenutno negdje oko 50 plaćam internet i tv, a dok je samo internet bio bilo je 25, tako da sa internetom od 25 i totaltv od 20, bilo bi mi i jeftinije, ali ovako zajedno imam neke pogodonosti, pa je i malo brži internet zbog televizije.

Avatar
brig
Postovi: 2250
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la brig » 02 jul 2017, 16:24

tuzlak1987 je napisao/la:Nemam ni ja teoretske da gledam SK :D Sve zivo gledam preko streama.

A neko samo neka sanja kako ce Telemach, mtel da preuzmu ovo i plate novac veci od Telecoma. Ne moze se reketariti i ocekivati pozitivan odgovor, jbg ljudi imajte malo razumjevanja. Ne postojite sami u ovoj drzavi, pustite sve kanale Telecomu i sigurno da ce Telecom biti korektan.
Gdje vam je logika tu da Total, Telemach ne zele pustiti Telecomu odredjene kanale kako bi ga unistili, a da Telecom njima sve pusti bez placanja preko drzavne TV i Arena. Gdje jos utakmice idu preko drzavne?
Ti pricas kao da se radi o u najmanju ruku Engl PL a ne bh ligi.. Boli **** Telemacha oce li imat ili ne bh ligu.. Nek sve idu na MojaTV to njih ne dira.. Niti dira vecinu stanovnistva u BiH koja niti ne prati ovu ligu.. Sta Siroki recimo ima od Moja TV, a tu mislim kao grad tj navijaci kad nemaju mogucnost da imaju istu ili tipa BL i masa drugih? Ovdje najvise gube luđaci koji prate sve oko bh lige pa traze i sugave strimove ili gledaju sliku iz '87 na BHT a niti ova Arene nije puno bolja. Samo usporedite HNL, Jelen i bh ligu koja je razlika i na Areni cak..

Savez pomalo gura ligu na dno, gledaju se samo osobni interesi, ko ce u koje komisije, ciji ce biti suci, ko ce dnevnicu uzet i takve stvari pa se događa da na kraju sezone nemas dovoljno sudaca da delegiras, pun **** afera, licence se dobiju ko na pijaci itd itd

BhTelecom kupi komplet ligu za sitnis koji na kraju niti ne plaća nego se vjerojatno nesto kompenzira, zatvara itd
Zadnja izmjena: brig, dana/u 02 jul 2017, 16:26, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Schlager
Postovi: 2762
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Schlager » 02 jul 2017, 16:25

jel ovaj tuzlak trola ili mu je zaista toliko tesko shvatiti da u fbih ko god hoce moze legalno uzeti sportklub,a u rs da je nemoguce legalno uzeti moja tv?

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la tuzlak1987 » 02 jul 2017, 16:31

Schlager je napisao/la:jel ovaj tuzlak trola ili mu je zaista toliko tesko shvatiti da u fbih ko god hoce moze legalno uzeti sportklub,a u rs da je nemoguce legalno uzeti moja tv?
Moguce je, iskazete interesovanje za usluge kolektivno i dodju ljudi naprave projekt za odredjeni grad i krene uvodjenje. Kada nema interesovanja onda nema ni sirenja. Mjesta gdje je bilo interesovanja, Brcko Distrikt, Zvornik, oko Gorazda, Janja, Srebrenica imaju uvedeno.

U Federaciji mozes uvesti to legalno ali pod cijenu unistavanja koke nosilje. Da nije tako i da to nije Srbijanski plan onda ne bi dopustili mtelu da ima SK zar ne? Neka vama ukinu SK pa onda cemo moci realno da pricamo.
Stvarno ne kontam sta je logika toga mi ne mozemo da uvedemo vi mozete? Da se citava Federacija presalta na Telemach, a RS ostane na mtelu i onda da jedan od njih uzme prava? E pa mozda njih ta liga uopste ne zanima i ti prenosi ;) Ili hajde bar da taj Telemach krene u ekspanziju po RS-u, ne znam sto to ne rade, a rade ekspanziju po Federaciji :mrgreen:

Kada podvucemo crtu dodjemo do zakljucka da je legalno uvesti mojutv ako si navijac neke ekipe iz RSa ali da ljudi to ne zele jer Telecom nije Srpski, a mtel jeste i ne zele da daju tu pare, a druga stvar je da Telemach nece da unistava mtel pa onda nemate ni tog problema i imate sve regularno usluge i kanale. I sada korisnik Telecoma kriv i Telecom sto neko nema mojutv da gleda jer nije platio, a neko ko plati mojutv treba da suti i trpi jer nema neke druge kanale.

Drzava ako je drzava neka onda mtel ili Telemach kupe prava, utakmice ne trebaju biti na BHT, mogle su na Arenama dok ih nisu tamo pustili. To je realno i to je zakon trzista. Ko kupi prenosi, Telecom kupio i prenosi na svojoj tv, ako neces da platis neces gledati.

FoSte95
Postovi: 12651
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la FoSte95 » 02 jul 2017, 17:09

fino uvedeš Telemach i problem riješen. Ima sam bht internet ranije, samo ću reći ne ponovilo se..... pa ne prelazi raja džabe sa BHTea na Telemach, koga god znam da ima BHT žali se na ovo žali se na ono. Ja sam na Telemachu evo skoro 5-6 godina, ljudi rade bez greške. Slovenci su to jaro moj, kulturan narod :mrgreen:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2838
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la vlakanje » 02 jul 2017, 17:16

Tuzlak, tebi glava jos u 90imi strah od srbije?!?!
Jesi li ti lud ili se samo pravis???
NE MOZE BHTELECOM U BL, PRIJEDORU, DOBOJU, jer je zakonski NEIZVODLJIVO!!!

Kazes ne mozes ni teoretski uzeti total, pa onda kazes da ti je puno 20km?!?!!
Vidis da ipak mozes, a ja mojatv nemogu da gledam ni da hocu 2000KMda platim.
Zato i kazem, odje8ati te majmune i njihov ugovor. Ako klub vec ima budzet 1+ milion km za godinu, tih 50.000 sponzorstva je mizerija.
Pa 70% tih para se izbije ako prodas 7-8 utakmica areni...

Avatar
arelinho
Postovi: 16436
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la arelinho » 02 jul 2017, 17:18

Stvarno će biti pogubno za ligu da ova **** od firme u vidu bh telekoma bude sponzor lige. Još najgore što kažu da će sve tekme biti na mojoj tv. :roll: :roll: Ja evo prvi imam oboje i meni nije problem da gledam utakmice ko god prenosio, ali kako je drugima koji imaju opciju za samo jedno... Stvarno retardiran savez.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la tuzlak1987 » 02 jul 2017, 17:22

vlakanje je napisao/la:Tuzlak, tebi glava jos u 90imi strah od srbije?!?!
Jesi li ti lud ili se samo pravis???
NE MOZE BHTELECOM U BL, PRIJEDORU, DOBOJU, jer je zakonski NEIZVODLJIVO!!!

Kazes ne mozes ni teoretski uzeti total, pa onda kazes da ti je puno 20km?!?!!
Vidis da ipak mozes, a ja mojatv nemogu da gledam ni da hocu 2000KMda platim.
Zato i kazem, odje8ati te majmune i njihov ugovor. Ako klub vec ima budzet 1+ milion km za godinu, tih 50.000 sponzorstva je mizerija.
Pa 70% tih para se izbije ako prodas 7-8 utakmica areni...
Zasto je zakonski neizvodivo? U odredjenim dijelovima ima BHT svoje korisnike.
Nece niko ponuditi vise, ko bi prenosio to da ne prenosi Telecom? A i da prenosi neko ko ima 1000 prikljucaka koga to briga ako su oni platili sponzorstvo. Poenta svega je da se samo kuka nesto, a nema nikakve osnove. Ko plati usluge gleda bez obzira sto neko ne moze to da sebi prikljuci, nije ovo Hrvatska ili Srbija i uvijek ce biti neko ko nece moci da prikljuci jer BIH nije jedinstvena drzava, a 99% ljudi nece uvoditi 2 razlicite stvari jer svako gleda da ustedi ili se nema novca.

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2838
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la vlakanje » 02 jul 2017, 17:30

Pa zar ne bi bilo jednostavnije IZBACITI tu glupu klauzulu koja ce omoguciti monopolisticko ponasanje i favorizovanje mojatv?!

miki651
Postovi: 1681
Pridružen/a: 30 jun 2013, 19:15
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la miki651 » 02 jul 2017, 17:32

neće Zrinjski, Borac i Široki pristat da sve domaće budu na mojoj tv niti bih telecom može naći tipa recimo u Zrinjskom koji će imati m... da to potpiše. Evo imenujte ga da je potpiso to neko iz kluba i mislim da može pakovat kofere za bijeg iz grada.

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la SlevinKelevra » 02 jul 2017, 17:33

Ovo je klasicno izigravanje siledzije i monopol od strane Telecoma.
Pa, sjetite se perioda od prije desetak godina kad su bili gospodari mobilne tehnologije i interneta u drzavi. Da ne bjese prvo m-tela sa onim nekim akcijama, a kasnije i Telemacha za TV i internet, i sad bi uzimali one bonove od 20 KM za Ultru, a MojaTV bi bila predstavljana kao cudo bozije.
3 gb neta ljudi naplacivali 30 KM. :rol:

Amelitos
Postovi: 10
Pridružen/a: 07 jan 2017, 12:21
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Amelitos » 02 jul 2017, 18:01

Ma ovo netreba dozvoliti treba stati savezu i BHT-u u kraj. Dokle vise da nas zezaju

Avatar
Shadows
Postovi: 2439
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Shadows » 02 jul 2017, 18:12

Prenosi mojavtv su rang lokalnih televizija, kvalitetnije se radilo sedamdesetih...niti je imam niti bi je platio..

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Signore » 02 jul 2017, 18:45

SlevinKelevra je napisao/la: 3 gb neta ljudi naplacivali 30 KM. :rol:
To je premija. Kod nas prvi internet u grad dosao preko neke lokalne firme koja i dan danas posluje. 30KM bilo pola gigabajta :mrgreen: Danas mi za mobitel ne moze biti 3gb ako ne hvatam wifi gdje stignem :lol:

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: chiefsosa, minimalist, Vanja8 i 60 gostiju.