Premijer liga BiH - općenito - ARHIVA POSTOVA

Koji bosanskohercegovački tim će dogurati najdalje u evropskim takmičenjima?

Borac
25
7%
Sarajevo
226
59%
Zrinjski
36
9%
Željezničar
95
25%
 
Ukupno glasova: 382

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15699
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: RE: Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la svrakino1921 » 07 jan 2018, 22:12

skripar96 je napisao/la:
svrakino1921 je napisao/la:
skripar96 je napisao/la:U prijevodu,svi su nam krivi osim nas samih...
imal sanse da repka odigra koju utakmicu u kvalama kod vas pod palicom Robija
Stadion nema dovoljan broj mjesta ako se ne varam
ma bitno je da ima mjesta dovoljno za ove gratis karte negdje oko 5 000

Avatar
BosanacGorstak
Postovi: 1174
Pridružen/a: 25 feb 2017, 14:35
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la BosanacGorstak » 07 jan 2018, 22:12

FrantoBauzek je napisao/la:Teritorija ima itekako veze. Tu se ne pita gradska nego drzavna vlast :!: Cak ni AH sa svojim kapitalom nije uspio da probije obruc srpsko-bosnjacko-hrvatske politike, kada je morao Radnik da uzme kup, a Zrinjski titulu. Covic organizuje bas te sezone, kada smo na polusezoni zavrsili ispred njih, donatorsko vece, na kojoj je skupio za dva sata 300 hiljada keka i trijumfalno okoncava sezonu.
Kako se ulagalo u sarajevske klubove? Reci cu ti kako, drzavne firme su ulagale a sve se svodi na telekom i elektroprivredu. Ti kada imas sponzore drzavne firme, imas dobru bazu sigurnog drzavnog kapitala pa nije tesko da se onda prikljuci i koja para od ostalih.

Mislim da jos ne razumijes materiju i odnose unutar BiH. Ali zato imas Frantu da ti otvori oci ;)
Uopste ne sporim da je snaga Zrinjskog jednim dijelom i zbog politike ali samo u onom dijelu da se oko Zrinjskog koji je najjaci Hrvatski klub okupljaju Hercegovacki tajkuni i direktori preduzeca i kroz donacije jacaju taj klub.Ja ne vidim ni jedan razlog zasto se recimo Bosnjacki ili Bosanski,pa i Tuzlanski tajkuni ne okupljaju oko Slobode i ulazu u nju.Sta bi od projekta 100 firmi za Slobodu,koliko ih se skupilo?Na TK ima vise od 100 firmi a tesko da se i 20 javilo.

Zrinjski godinama igra dobro,konstantno su u vrhu i u odredjenom periodu dok im rivali nisu u formi,dok su kod suparnika turbulencije u klubu ljudi uzimaju trofeje.Sloboda je sa Azmirom pocela da ulaze dobre pare,i odmah je se vidio rezultat.Nisu osvojili nista ali su do zadnjeg kola bili u trci za oba trofeja.Sarajevo sa Janjosem isto.Zeljo izgubi titulu u zadnjem kolu,po mom misljenju penal je diskutabilan i prosle sezone Zrinja nije zasluzio onaj trofej.Ali je Zeljo pet kola prije kraja poceo igrati toliko bezmudo da su i zasluzili da je ne osvoje.

Imas li podatak koliko uopste elektroprivreda ili telekom izdvajaju za Sarajevske klubove?Sarajevo je vec dugo vremena privatan klub i ne vjerujem da ista dobijaju.Za zelju isto tako nisam siguran.

Radnik vas je na ocigled cijele drzave nadigrao u dvije tekme i nije mi jasno sta je tu muljaza.
Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku?Stoji uspravno !Digao glavu,digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli.Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

4040deuce
Postovi: 812
Pridružen/a: 20 nov 2014, 14:57
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la 4040deuce » 07 jan 2018, 22:18

FrantoBauzek je napisao/la:Grad nije ranije davao toliko para, a od ovih para sada, pola ide na reprogram. Mi ne dobijamo od privrede, bh telekoma ili elektroprivrede za razliku od sarajevskih klubova. Grad nam je glavni finansijer. A da je Gracic ulagao u bilo koji drugi klub, imao bi mnogo vise od tog jednog sugavog kupa. Na kraju krajeva, Gracic je, ako se ne varam u svim sarajevskim shemama.

Meni samo nije jasno kako tebi nije para, sto dobijes od drzave, barem nekih 300-400 hiljada godisnje malo :shock: Nas u toj shemi nema. Sta trebam se praviti da to nije istina, ne spominjati i govoriti kako vi imate uspjesnu upravu i sjajan klub :clap: Ne kazem, da ti ne treba dobra uprava, Zrinjski je ima i to je pokazao da ipak neko mora znati baratiti tim novcem, zato pisa u facu godinama konkurenciji ali da nemaju Eronet i EP HZ HB iza te uprave, ne bi se mogli nositi sa konkurencijom.

To je tvoje misljenje. Ja sam ponudio izlaz iz matrix-a, a svacije je da prihvati ili odbije.
Glupo je sto pricas o necemu,o cemu ocito,pojma nemas. Ja primjerice,imam uvid u stanje u Zrinjskom pa ti mogu odmah reci da pises gluposti. Glavni razlog zbog kojeg je Zrinjski tu gdje jest je uprava na celu sa Sulentom,i nijedan drugi. Naravno da su struje HDZ-a tu,ali one su tu u oduvijek,i njihovi poltroni oduvijek sjede u upravi. Pa za vrijeme kad je predsjednik bio Ante Vidacak,inace jedna od civija HDZa,Zrinjski je bio u najgorem stanju dosad. Zar ne bi tvojom logikom,tad trebalo biti zlatno doba kluba? Tad je klub bio u najvecem rasulu i najvise se kralo. Ova sadasnja uprava radi pametno,Sulenta je svojim vezama u klub doveo PPD(jednu od jacih firmi u Hrvatskoj),tu je jos puno novih privatnika koji su tek u ovoj eri poceli ulagati. Jednostavno se vidi da se sada pitaju sposobni ljudi,koji su svojim radom i znanjem stvorili velike firme na cijem su celu,a uz to,ocito,imaju sportskog znanja i iskustva.

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la FrantoBauzek » 07 jan 2018, 22:32

Druze, ti hercegovacki tajkuni su postali tajkuni zahvaljujuci toj politici. Isto su i bosnjacki tajkuni postali to, zahvaljujuci toj politici. Da se neko obogatio a da nije isao u tal neke politike, je veoma mali broj ljudi u ovoj zemlji. Ratno i postratno profiterstvo je momenat bio, koji je udario temelje daljem bogacenju. Meni je nevjerovatno da neko misli, da EP i telekom nisu davali i ne daju pare fudbalskim klubovima. Ja znam, jer imam jarana koji radi tamo. Ne daju se pare samo preko sponzorstva, pogotovo kada se radi o drzavnim firmama. Koji su tu manifetluci, niste ni svjesni. A skripar, napisao sam da imamo najlosije karte za poker stolom zbog takvog uredjenja kakvo jest. Nista vise.

4040deuce napisao sam bas to bio, da je sadasnja uprava Zrinjskog strasno sposobna. Ali ta uprava ne bi imala rezultate, bez finansija koje dobijaju.

Nebitno, ko je skontao, skontao. Ko nije, nema veze. Nazalost imao sam uvid u neke stvari i vidio sam kako to funkcionira, pa sam ostao razocaran. Naravno da je u slucaju Slobode i do uprave, ali i do ljudi sumnjive pozadine koji se motaju oko kluba, ali je i do nekih stvari na koje ti ne mozes uticati. To je trenutna bh realnost. Na sto mozes uticati, utici i to je to.
League Cup winners
Yugoslavia - ★

4040deuce
Postovi: 812
Pridružen/a: 20 nov 2014, 14:57
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la 4040deuce » 07 jan 2018, 22:33

FrantoBauzek je napisao/la:Druze, ti hercegovacki tajkuni su postali tajkuni zahvaljujuci toj politici. Isto su i bosnjacki tajkuni postali to, zahvaljujuci toj politici. Da se neko obogatio a da nije isao u tal neke politike, je veoma mali broj ljudi u ovoj zemlji. Ratno i postratno profiterstvo je momenat bio, koji je udario temelje daljem bogacenju. Meni je nevjerovatno da neko misli, da EP i telekom nisu davali i ne daju pare fudbalskim klubovima. Ja znam, jer imam jarana koji radi tamo. Ne daju se pare samo preko sponzorstva, pogotovo kada se radi o drzavnim firmama. Koji su tu manifetluci, niste ni svjesni. A skripar, napisao sam da imamo najlosije karte za poker stolom zbog takvog uredjenja kakvo jest. Nista vise.

4040deuce napisao sam bas to bio, da je sadasnja uprava Zrinjskog strasno sposobna. Ali ta uprava ne bi imala rezultate, bez finansija koje dobijaju.

Nebitno, ko je skontao, skontao. Ko nije, nema veze. Nazalost imao sam uvid u neke stvari i vidio sam kako to funkcionira, pa sam ostao razocaran. Naravno da je u slucaju Slobode i do uprave, ali i do ljudi sumnjive pozadine koji se motaju oko kluba, ali je i do nekih stvari na koje ti ne mozes uticati. To je trenutna bh realnost. Na sto mozes uticati, utici i to je to.
A ja ti govorim da te pare nisu toliko velike koliko ti mislis da jesu,Eronet i EP ne daju tako astronomsku cifru da bi se njome financirala uspjesna sezona.

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la FrantoBauzek » 07 jan 2018, 22:35

4040deuce je napisao/la: A ja ti govorim da te pare nisu toliko velike koliko ti mislis da jesu,Eronet i EP ne daju tako astronomsku cifru da bi se njome financirala uspjesna sezona.
Izvini, ali 200 hiljada od EP-a i za noc plemica 300-400 hiljada nisu male pare. Pogotovo za klub bez dugova. Svaka cast vasoj upravi, ali ona ima finansijski vjetar u ledja, koji u bh uslovima i nije toliko maleni.
League Cup winners
Yugoslavia - ★

4040deuce
Postovi: 812
Pridružen/a: 20 nov 2014, 14:57
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la 4040deuce » 07 jan 2018, 22:37

FrantoBauzek je napisao/la:
4040deuce je napisao/la: A ja ti govorim da te pare nisu toliko velike koliko ti mislis da jesu,Eronet i EP ne daju tako astronomsku cifru da bi se njome financirala uspjesna sezona.
Izvini, ali 200 hiljada od EP-a i za noc plemica 300-400 hiljada nisu male pare. Pogotovo za klub bez dugova. Svaka cast vasoj upravi, ali ona ima finansijski vjetar u ledja, koji u bh uslovima i nije toliko maleni.
Pa na noci plemica je 90% privatnika,zasto to spominjes?

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: RE: Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la FrantoBauzek » 07 jan 2018, 22:37

Rigoletto je napisao/la:Mi tebi nudimo haldole za izlaz iz matrixa

Drzi se ti smilja ;)
League Cup winners
Yugoslavia - ★

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la FrantoBauzek » 07 jan 2018, 22:39

4040deuce je napisao/la:
FrantoBauzek je napisao/la:
4040deuce je napisao/la: A ja ti govorim da te pare nisu toliko velike koliko ti mislis da jesu,Eronet i EP ne daju tako astronomsku cifru da bi se njome financirala uspjesna sezona.
Izvini, ali 200 hiljada od EP-a i za noc plemica 300-400 hiljada nisu male pare. Pogotovo za klub bez dugova. Svaka cast vasoj upravi, ali ona ima finansijski vjetar u ledja, koji u bh uslovima i nije toliko maleni.
Pa na noci plemica je 90% privatnika,zasto to spominjes?
Zato sto nije isto, kada se privatnici skupe sami od sebe i kada te privatnike pozove glavom i bradom Dragan Covic. Pa se ti ne odazovi
League Cup winners
Yugoslavia - ★

4040deuce
Postovi: 812
Pridružen/a: 20 nov 2014, 14:57
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la 4040deuce » 07 jan 2018, 22:44

FrantoBauzek je napisao/la: Zato sto nije isto, kada se privatnici skupe sami od sebe i kada te privatnike pozove glavom i bradom Dragan Covic.
A cuj.. nisi u pravu. To je privatni kapital,ne drzavni. Veliku vecinu tih ljudi nitko ne treba pozivati,svakako su tu i daju novac. A sad ako cemo raspravljati o tome ko te ljude skuplja i zove,odosmo presiroko,bitno je da je to privatni kapital. A ja ti tvrdim,da je u Zrinjskom trenutno vecina privatnog kapitala,jer su mnogi tajkuni poceli ulagati kad su vidjeli da novac ide na pravo mjesto.

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9940
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 07 jan 2018, 22:48

problem je politika ba.
Jako malo daje zato sto voli klub.
Naredi ti se i moras dati, i cao.
E tu su nasi problemi. Kad je SDA u klubu ovi sto sad daju, tad uglavnom ne daju ni marke. Kad je SDP u klubu obratno.
A Slobodi nedostaju i neki veci ljudi da stanu iza kluba, par tih velikih sponzora poput Binga, RMU Banovici, Elektroprivrede itd itd ili njihovih direktora, vlasnika koji ce onda dovuci te ostale, kao sto je Sulenta izmedju ostalog PPD.

a tu na snagu stupa ta politika, gdje ti mozes da dovlacis samo firme iz svog politickog korpusa

zatim tu je i problem starih obaveza. Po ovom zadnjem obracunu FK Sloboda na stranici, nama gotov 600.000 godisnje ode na dugove. To je vise nego sto mozes pokriti ucescem u jednom pretkolu LE recimo.
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la FrantoBauzek » 07 jan 2018, 22:54

Kada sam rekao da imas podrsku jedne politike jer je ona vladajuca na drzavnom nivou, na to nisam mislio samo na drzavni kapital nego i na ljude koji posluju privatno a jako su bliski ili su dio jedne vladajuce politicke struje. To se takodjer odnosi i na uticaj sveopce ali i na savez, jer politika postavlja svoje ljude i tamo. Prelistaj mojih par post-ova, sto sam pisao.

Svaka cast vasoj upravi, radi odlicno i svakako joj pripadaju mnoge zasluge za vase rezultate. Ali vam takodjer i neke stvari sa politicke strane idu na ruku. Pa u telekomu i EP-u u Sarajevu isto sjede sve navijaci Zelje i Sarajeva. Lutrija BiH i sl., sve su to drzavne firme i kada ti dodje naredba od centrale, ides i budes sponzor ili kroz neke donacije dobacis novac. Ne znam, sto je to toliko neobicno i svi se ibrete i krste, kao da sam rekao nesto, sto svi vec ne znaju.
League Cup winners
Yugoslavia - ★

4040deuce
Postovi: 812
Pridružen/a: 20 nov 2014, 14:57
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la 4040deuce » 07 jan 2018, 23:01

FrantoBauzek je napisao/la:Kada sam rekao da imas podrsku jedne politike jer je ona vladajuca na drzavnom nivou, na to nisam mislio samo na drzavni kapital nego i na ljude koji posluju privatno a jako su bliski ili su dio jedne vladajuce politicke struje. To se takodjer odnosi i na uticaj sveopce ali i na savez, jer politika postavlja svoje ljude i tamo. Prelistaj mojih par post-ova, sto sam pisao.

Svaka cast vasoj upravi, radi odlicno i svakako joj pripadaju mnoge zasluge za vase rezultate. Ali vam takodjer i neke stvari sa politicke strane idu na ruku. Pa u telekomu i EP-u u Sarajevu isto sjede sve navijaci Zelje i Sarajeva. Lutrija BiH i sl., sve su to drzavne firme i kada ti dodje naredba od centrale, ides i budes sponzor ili kroz neke donacije dobacis novac. Ne znam, sto je to toliko neobicno i svi se ibrete i krste, kao da sam rekao nesto, sto svi vec ne znaju.
Pa dobro,ako na to mislis,onda se djelomicno slazem s tobom. Takva nam je citava drzava. A i na kraju krajeva takav nam je i mentalitet,svak svome.

Avatar
Osttribine
Postovi: 2753
Pridružen/a: 13 avg 2015, 13:08
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Osttribine » 07 jan 2018, 23:02

Jeste znas ti, rekao ti drug koji radi tamo. Mi smo vec nekoliko godina u privatnom vlasnistvu tako da ti ta prica ne pije vode, a cisto sumnjam da i Zeljo sta dobije od njih, sem sto su ih pogurali sa nekoliko onih ulaznica za gradnju tribine. I sta kukas vise pa i vama grad Tuzla otplacuje dug za PU kroz reprogram, sto to Sarajevu i Zelji grad ne vrati dugove za porez, kod nas je to Tan isplatio, a Zeljo placa na rate kroz reprogram.

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la FrantoBauzek » 07 jan 2018, 23:15

Osttribine je napisao/la:Jeste znas ti, rekao ti drug koji radi tamo. Mi smo vec nekoliko godina u privatnom vlasnistvu tako da ti ta prica ne pije vode, a cisto sumnjam da i Zeljo sta dobije od njih, sem sto su ih pogurali sa nekoliko onih ulaznica za gradnju tribine. I sta kukas vise pa i vama grad Tuzla otplacuje dug za PU kroz reprogram, sto to Sarajevu i Zelji grad ne vrati dugove za porez, kod nas je to Tan isplatio, a Zeljo placa na rate kroz reprogram.
Slazem se sa tobom. BH telekom vam nije partner klubu, ne postoji nacin da se daje novac jednom klubu a da nije sponzorstvo. Taj BH telekom i EP su ulupali toliko novca u Slobodu tokom svih ovih godina, samo mi nismo bili sposobni da ga iskoristimo kako treba. Lutrija BiH i sve ostale drzavne firme su sponzori Slobode i mi se opet zalimo. Tu su naravno i privatnici bliski vladajucoj drzavnoj stranci, koji su takodjer sponzori nama.

Vas politika, tajkuni koji su postali kroz politiku ili su bliski politici ne guraju i vi ste jednostavno briljantni u vodjenju klubova. Vladajuca stranka na drzavnom nivou ima svoju centralu u Tuzli i postavlja svoje ljude u savez. Pored svih tih pogodnosti, mi nismo mogli da napravimo veci iskorak a vi ste sa svim nedacama i nepogodnostima, uspjeli uz tezak i naporan rad i bez icije pomoci da imate sjajne rezultate. Bravo :clap:
League Cup winners
Yugoslavia - ★

Avatar
Osttribine
Postovi: 2753
Pridružen/a: 13 avg 2015, 13:08
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Osttribine » 07 jan 2018, 23:25

Ma ne vrijedi s tobom diskutovati, kod vas je za svaki vas neuspjeh kriv grad Sarajevo, sarajevski klubovi, politika sta sve ne, a nas svi satro guraju, a titulu uzimamo svakih osam godina u ovoj ligi. I opet ti ponavljam i vama vas grad otplacuje milionske dugove za porez kroz reprogram kakve smo i mi imali, ali za razliku od vas nama je to investitor isplatio, a ne grad Sarajevo kao sto ga ne placa ni Zelji. Ali ako ti je tako lakse da opravdavas vase sportske neuspjehe onda ne vrijedi dalje polemisati.

Avatar
Gradonacelnik
Postovi: 956
Pridružen/a: 21 maj 2017, 11:12
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Gradonacelnik » 07 jan 2018, 23:58

Ne znam zašto ne priznate da neko bolje igra lopte. Poguranaca ima SVUGDJE, i biće i dalje. Mada nema svugdje pet suspendovanih sudaca, jer su natezali za jedan klub. :lol:
Čuvali te zemljo usamljeni vuci, slavio ih narod, zvali se hajduci.

Eisenbahner1921
Postovi: 2991
Pridružen/a: 11 nov 2015, 17:10
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Eisenbahner1921 » 08 jan 2018, 00:15

FrantoBauzek je napisao/la:
Osttribine je napisao/la:Jeste znas ti, rekao ti drug koji radi tamo. Mi smo vec nekoliko godina u privatnom vlasnistvu tako da ti ta prica ne pije vode, a cisto sumnjam da i Zeljo sta dobije od njih, sem sto su ih pogurali sa nekoliko onih ulaznica za gradnju tribine. I sta kukas vise pa i vama grad Tuzla otplacuje dug za PU kroz reprogram, sto to Sarajevu i Zelji grad ne vrati dugove za porez, kod nas je to Tan isplatio, a Zeljo placa na rate kroz reprogram.
Slazem se sa tobom. BH telekom vam nije partner klubu, ne postoji nacin da se daje novac jednom klubu a da nije sponzorstvo. Taj BH telekom i EP su ulupali toliko novca u Slobodu tokom svih ovih godina, samo mi nismo bili sposobni da ga iskoristimo kako treba. Lutrija BiH i sve ostale drzavne firme su sponzori Slobode i mi se opet zalimo. Tu su naravno i privatnici bliski vladajucoj drzavnoj stranci, koji su takodjer sponzori nama.

Vas politika, tajkuni koji su postali kroz politiku ili su bliski politici ne guraju i vi ste jednostavno briljantni u vodjenju klubova. Vladajuca stranka na drzavnom nivou ima svoju centralu u Tuzli i postavlja svoje ljude u savez. Pored svih tih pogodnosti, mi nismo mogli da napravimo veci iskorak a vi ste sa svim nedacama i nepogodnostima, uspjeli uz tezak i naporan rad i bez icije pomoci da imate sjajne rezultate. Bravo :clap:
Hvala na cestitkama. Koeficijent dva je presudio.
Kad uvedete kalifat ko mi, razmotrit cemo da i u Slobodu upumpamo nesto drugo sem kite.
Životni saputnik! 1921

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la FrantoBauzek » 08 jan 2018, 00:52

Eisenbahner1921 je napisao/la: Hvala na cestitkama. Koeficijent dva je presudio.
Kad uvedete kalifat ko mi, razmotrit cemo da i u Slobodu upumpamo nesto drugo sem kite.
Nekom je obraz svetinja, a nekom obojen cistom bijelinom iz arapskog spolovila. Sretan Bozic :wave:
League Cup winners
Yugoslavia - ★

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la tuzlak1987 » 08 jan 2018, 01:04

Osttribine je napisao/la:Jeste znas ti, rekao ti drug koji radi tamo. Mi smo vec nekoliko godina u privatnom vlasnistvu tako da ti ta prica ne pije vode, a cisto sumnjam da i Zeljo sta dobije od njih, sem sto su ih pogurali sa nekoliko onih ulaznica za gradnju tribine. I sta kukas vise pa i vama grad Tuzla otplacuje dug za PU kroz reprogram, sto to Sarajevu i Zelji grad ne vrati dugove za porez, kod nas je to Tan isplatio, a Zeljo placa na rate kroz reprogram.
Pa kod nas ljudi iz grada vuku konce u klubu godinama kroz organe kluba zato je red da to i placaju kroz sredstva za sport koja svakako moraju da izdvoje svake godine u bar minimalnom iznosu koji po zakonu moraju. Ali to sto oni Slobodi daju toliko Sloboda i izgubi jer npr neko iz kantona i grada nece da ulaze u tako poslozen tim, onda druga stranka u kantonu pa kanton nece da ulaze (tipa prije 10 godina je Sloboda znala dobiti 300k godisnje od kantona, sada 10k). Koliko ti pomognu toliko ti i odmognu jer te preuzmu jer imaju svoje neprijatelje i onda jedna struja ulaze, a drugih 5 nece.
I sta nam to dobro donese, oni kontrolisu sve u klubu i daju ti sadake. Mozda da dopuste da se statut promijeni i puste stadion ulagacima mi bi imali i za rezultate i za stadion i za reprogram. Ovako oni nas godinama samo drze u slobodnom padu. Pa onda tipa nas omladinski je zaseban klub, ima svoje uposlenike, onda nas statut ne stiti klub jer kod nas u klubu se sve pita jedan covjek (predsjednik) koji je i direktor i predsjednik i onda se on kao bori protiv vjetrenjaca i tako uvijek i onda tu klub nema osoblja i godisnje zbog propusta i gubitka igraca ide u minus umjesto da zaradjuje.

Dok kod vas Tan ima upravljacka prava u klubu i svoj board. A npr da ima opcina toliku kontrolu kao kod nas sigurno bi oni morali to da guraju pod vasim pritiskom. I onda se i vama desi da ovi iz opstine vide Fk Sarajevu u fazonu pa njih ne vodi neko nas, necemo im dati ove godine nista iz budzeta kao sto se i zna desiti.

Kod nas je situacija specificna, vezani smo i mi za politiku i guraju se preko Slobode interesi na nivou grada i kantona. Ali nam nije niko kriv sto smo zaglavili sa pogresnom strankom. Inace nije dobro nikada se vezati za stranke. Bolje je gurati svoje ljude u organe kantonalnog, federalnog i drzavnog saveza od milostinje partije. I mislim da je taj lobi u savezu najvazniji.

E vidis i tu su se nase "legende" i sportski radnici odlucili da je najbolje pljackati bliznjeg svog pa niko nije nikada ni pomislio da ide u savez kao kandidat za predstavnika TK vec su predstavnici neki sumnjivi ljudi iz kantonalaca, a nasi su se ovdje uvalili u omladinski, politiku, opstinsko vijece kako kad, menadzerske agencije i podkradaju Slobodu godinama. I to nam nije niko kriv.

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Pablo11, TuzlaCityfighter i 14 gostiju.