Premijer liga BiH - općenito - ARHIVA POSTOVA

Koji bosanskohercegovački tim će dogurati najdalje u evropskim takmičenjima?

Borac
25
7%
Sarajevo
226
59%
Zrinjski
36
9%
Željezničar
95
25%
 
Ukupno glasova: 382

Avatar
avenija
Postovi: 13592
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la avenija » 04 jul 2017, 14:56

Odlican potez Borca !
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

FoSte95
Postovi: 12614
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la FoSte95 » 04 jul 2017, 14:57

Nadam se da će i ostali klubovi stati iza Borca, dati prenose Areni SK, te BHT neka pokoju prenosi i doviđenja.
btw AS prenosi Zrinju protiv Maribora
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Raonffa » 04 jul 2017, 14:58

Bravo za ljude iz Borca, sad trebaju i ostali klubovi da ih podrže.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Kompromis » 04 jul 2017, 14:58

Zeljo se odavno bori sa ovim debilima iz Telecoma... na kraju se ipak mora popustiti zbog saveza koji vrsi pritisak... mada na koncu opet Zeljo dobije vise para od ostalih... ali je i to malo jer bukvalno Zeljo prenose od 32 kola u jedno 29... sto Arena, što Telecom, sto suge sa BHT1....

Pobunit ce se i Zeljo jer je postojala opcija da Zeljo proda sve svoje domace utakmice... ovako ne moze... mada ne znam je l ta opcija jos u opticaju...

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la BelminM23 » 04 jul 2017, 14:59

Sada sam baš malo zbog tog regionalnog interesa, guglao i tražio da li u Hrvatskoj, kao kod nas ima BIH i SR Arenasport, nisam naišao na željene rezultate, ali vjerujem da i u Hrvatskoj se prenosi naša liga na jednoj od 6 Arena (imaju i ljubičastu i narandžastu :mrgreen: ). Konkretno sada utakmicu Sarajevo- Zaria, radi Arenasport 2.

Hrvatska liga u kompletnosti ide na Arenasport, i sve utakmice je moguće pratiti u Srbiji, Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i Makedoniji. Nadam se da je tako i sa ovim našim utakmicama. Trenutno naša liga ide samo na Arenasport 1 BiH, osim u slučaju kada se ne poklapa sa srbijanskom ligom, onda ide i na SR, ali to je najmanji problem, u Bosni i Hercegovni svi su u mogućnosti gledati oba kanala, tako da je to samo plus.

Eh sad, treba pogledati i srbijanske operatere da li u ponudi imaju Arenasport BiH.

Avatar
BijelaCokolada
Postovi: 926
Pridružen/a: 05 feb 2016, 15:58
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la BijelaCokolada » 04 jul 2017, 15:03

Pa samo kod nas sponzorstvo i prodaja TV prava idu zajedno.
Najbolje je ostaviti BHT kao sponzora lige a TV prava prodati areni (mislim da su oni ozbiljniji sto se toga tice od SK,jer im je politika da imaju sto vise regionalnog sporta na kanalima)

skripar96
Postovi: 2407
Pridružen/a: 13 jan 2017, 01:46
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la skripar96 » 04 jul 2017, 15:06

Arenu BiH imaju samo Eronet,Mtel i BhT ja mislim. Nisam siguran za Total,ako grijesim nek me neko ispravi. A na hr areni su najcesce Siroki i Zrinjski,ponekad i sarajevski klubovi i Radnik i to na 2. i 6. programu.
Na srpskoj rijetko bude bh liga,jedino ako je u ranijem terminu
EKONNP

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la BelminM23 » 04 jul 2017, 15:08

BijelaCokolada je napisao/la:Pa samo kod nas sponzorstvo i prodaja TV prava idu zajedno.
Najbolje je ostaviti BHT kao sponzora lige a TV prava prodati areni (mislim da su oni ozbiljniji sto se toga tice od SK,jer im je politika da imaju sto vise regionalnog sporta na kanalima)
Da nije mi sada ova situacija kakva jeste, pa imamo svi i SK i AS, uvijek bih prije izabrao AS zbog naše lige, a i bilo je tako, izabrao sam, pa sam u dvije godine pogledao desetak utakmica Sarajeva na AS, ali eto, opet je ljepše nego na mojatv.


A sa AS si Bog što se tiče Lige prvaka do četvrtfinala. :mrgreen: I naravno Edin Džeko. :lol:

UltraEast
Postovi: 46
Pridružen/a: 02 jun 2017, 15:55
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la UltraEast » 04 jul 2017, 15:52

skripar96 je napisao/la:Arenu BiH imaju samo Eronet,Mtel i BhT ja mislim. Nisam siguran za Total,ako grijesim nek me neko ispravi. A na hr areni su najcesce Siroki i Zrinjski,ponekad i sarajevski klubovi i Radnik i to na 2. i 6. programu.
Na srpskoj rijetko bude bh liga,jedino ako je u ranijem terminu


Ima i total :)
У " је важно " &!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Raonffa » 04 jul 2017, 16:19

UltraEast je napisao/la:
skripar96 je napisao/la:Arenu BiH imaju samo Eronet,Mtel i BhT ja mislim. Nisam siguran za Total,ako grijesim nek me neko ispravi. A na hr areni su najcesce Siroki i Zrinjski,ponekad i sarajevski klubovi i Radnik i to na 2. i 6. programu.
Na srpskoj rijetko bude bh liga,jedino ako je u ranijem terminu


Ima i total :)
I Telemach, osim ako pod Totalom ne misli i na Telemach :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

worchester
Postovi: 1185
Pridružen/a: 16 jun 2013, 13:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la worchester » 04 jul 2017, 17:13

Ima i na totalu AS 100%

SlobodaTuzla1919
Postovi: 3498
Pridružen/a: 02 maj 2015, 22:14
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la SlobodaTuzla1919 » 04 jul 2017, 17:17

na totalu imaju i AS i SK :kafa:
samo naprijed, samo naprijed, samo hrabro bori se, naša pjesma nek' te nosi, sve do nove pobjede!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la AnelZ » 04 jul 2017, 17:18

Borac ne moze sam odbiti jer NFSBiH ima pravo ustupit njihova prava kome one zele posto igranjem u Premijer Ligi BiH oni pristaju na propozicije takmicenja koje je usvojio savez te ako ne zeli da ih postuje nece imati pravo ni da nastupa. Jasno se navodi da je savezu omoguceno centralizovano prodavanje nogometnih dogadjaja i jasno se navodi da klubovi ne mogu odbiti ponudu te moraju omoguciti ovlastenoj kompaniji od strane Saveza pristup stadionu te uslove za kvalitetan prenos uzivo dok vrlo vjerovatno ugovorom izmedju saveza i te kompanije (u ovom slucaju BH Telecom) da druge strane prava na prenos neke utakmice mogu ostvariti jedino otkupom prava na tu utakmicu od BH Telecoma. E sada, ako bi vecina klubova odbila ugovor i time dobila odbijenicu za nastup u ligi onda bi bilo potrebno da zajedno organizuju ligu nad kojom vlasnik nece biti NFSBiH vec privatna kompanija gdje bi udruzenje Premijerligasa imalo udio od 50%+1 te se izboriti da to takmicenje bude prepoznato kao najveci rang (takvu situaciju imamo tipa u Engleskoj).


PRAVILNIK O MEDIJSKIM I SPONZORSKIM PRAVIMA U VEZI SA NOGOMETNIM / FUDBALSKIM DOGAĐAJIMA
https://www.nfsbih.ba/nsbih_userfiles/f ... 0NSBiH.pdf

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9941
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 04 jul 2017, 17:25

ugovor sa BH Telecomom je sigurno los. Ja prvi ga ne podrzavam.

Ali da li se iko zapitao ima li alternative?
Borac stvarno misli da ce dobiti vise od tv prava preko arene ili nebitno koga, nego sto ce izgubiti ako bude ponovo morao placati kotizaciju, sudije i sve ostalo sto sljeduje.

Nesto mislim da nije bas prevelika navala i ne guraju se ljudi da budu sponzori lige i onda logicno da BH telecom kao jedina zainteresovana strana sebi kopa sto bolje uslove.
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

miki651
Postovi: 1681
Pridružen/a: 30 jun 2013, 19:15
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la miki651 » 04 jul 2017, 17:28

AnelZ je napisao/la:Borac ne moze sam odbiti jer NFSBiH ima pravo ustupit njihova prava kome one zele posto igranjem u Premijer Ligi BiH oni pristaju na propozicije takmicenja koje je usvojio savez te ako ne zeli da ih postuje nece imati pravo ni da nastupa. Jasno se navodi da je savezu omoguceno centralizovano prodavanje nogometnih dogadjaja i jasno se navodi da klubovi ne mogu odbiti ponudu te moraju omoguciti ovlastenoj kompaniji od strane Saveza pristup stadionu te uslove za kvalitetan prenos uzivo dok vrlo vjerovatno ugovorom izmedju saveza i te kompanije (u ovom slucaju BH Telecom) da druge strane prava na prenos neke utakmice mogu ostvariti jedino otkupom prava na tu utakmicu od BH Telecoma. E sada, ako bi vecina klubova odbila ugovor i time dobila odbijenicu za nastup u ligi onda bi bilo potrebno da zajedno organizuju ligu nad kojom vlasnik nece biti NFSBiH vec privatna kompanija gdje bi udruzenje Premijerligasa imalo udio od 50%+1 te se izboriti da to takmicenje bude prepoznato kao najveci rang (takvu situaciju imamo tipa u Engleskoj).


PRAVILNIK O MEDIJSKIM I SPONZORSKIM PRAVIMA U VEZI SA NOGOMETNIM / FUDBALSKIM DOGAĐAJIMA
https://www.nfsbih.ba/nsbih_userfiles/f ... 0NSBiH.pdf
neki klubovi već su kontaktirali pravne službe iz uefe i rečeno im je da slobodno mogu odbit ugovor koji nameću lobisti u savezu. Bit će drame a Zrinjski, Široki,Borac će sigurno odbit i neće biti primorani na ponižavajuće ugovore za tv prava.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Raonffa » 04 jul 2017, 17:32

miki651 je napisao/la:
AnelZ je napisao/la:Borac ne moze sam odbiti jer NFSBiH ima pravo ustupit njihova prava kome one zele posto igranjem u Premijer Ligi BiH oni pristaju na propozicije takmicenja koje je usvojio savez te ako ne zeli da ih postuje nece imati pravo ni da nastupa. Jasno se navodi da je savezu omoguceno centralizovano prodavanje nogometnih dogadjaja i jasno se navodi da klubovi ne mogu odbiti ponudu te moraju omoguciti ovlastenoj kompaniji od strane Saveza pristup stadionu te uslove za kvalitetan prenos uzivo dok vrlo vjerovatno ugovorom izmedju saveza i te kompanije (u ovom slucaju BH Telecom) da druge strane prava na prenos neke utakmice mogu ostvariti jedino otkupom prava na tu utakmicu od BH Telecoma. E sada, ako bi vecina klubova odbila ugovor i time dobila odbijenicu za nastup u ligi onda bi bilo potrebno da zajedno organizuju ligu nad kojom vlasnik nece biti NFSBiH vec privatna kompanija gdje bi udruzenje Premijerligasa imalo udio od 50%+1 te se izboriti da to takmicenje bude prepoznato kao najveci rang (takvu situaciju imamo tipa u Engleskoj).


PRAVILNIK O MEDIJSKIM I SPONZORSKIM PRAVIMA U VEZI SA NOGOMETNIM / FUDBALSKIM DOGAĐAJIMA
https://www.nfsbih.ba/nsbih_userfiles/f ... 0NSBiH.pdf
neki klubovi već su kontaktirali pravne službe iz uefe i rečeno im je da slobodno mogu odbit ugovor koji nameću lobisti u savezu. Bit će drame a Zrinjski, Široki,Borac će sigurno odbit i neće biti primorani na ponižavajuće ugovore za tv prava.
Sumnjam i da će Željo pristati na ovo, ako već ne mora.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2838
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la vlakanje » 04 jul 2017, 17:33

AnelZ je napisao/la:Borac ne moze sam odbiti jer NFSBiH ima pravo ustupit njihova prava kome one zele posto igranjem u Premijer Ligi BiH oni pristaju na propozicije takmicenja koje je usvojio savez te ako ne zeli da ih postuje nece imati pravo ni da nastupa. Jasno se navodi da je savezu omoguceno centralizovano prodavanje nogometnih dogadjaja i jasno se navodi da klubovi ne mogu odbiti ponudu te moraju omoguciti ovlastenoj kompaniji od strane Saveza pristup stadionu te uslove za kvalitetan prenos uzivo dok vrlo vjerovatno ugovorom izmedju saveza i te kompanije (u ovom slucaju BH Telecom) da druge strane prava na prenos neke utakmice mogu ostvariti jedino otkupom prava na tu utakmicu od BH Telecoma. E sada, ako bi vecina klubova odbila ugovor i time dobila odbijenicu za nastup u ligi onda bi bilo potrebno da zajedno organizuju ligu nad kojom vlasnik nece biti NFSBiH vec privatna kompanija gdje bi udruzenje Premijerligasa imalo udio od 50%+1 te se izboriti da to takmicenje bude prepoznato kao najveci rang (takvu situaciju imamo tipa u Engleskoj).


PRAVILNIK O MEDIJSKIM I SPONZORSKIM PRAVIMA U VEZI SA NOGOMETNIM / FUDBALSKIM DOGAĐAJIMA
https://www.nfsbih.ba/nsbih_userfiles/f ... 0NSBiH.pdf
naravno da Borac ima to pravo!
procitaj malo ovaj pravilnik pa ces vidjeti da pise i sledece:
Prije usvajanja odluke, sa prijedlogom odluke se mora saglasiti većina
nogometnih klubova u tačmičenju, na koje se odluka odnosi. Nogometni klubovi, koji
se prijave za nastup u pojedinačnom takmičenju, dužni su poštovati
te odluke.
znaci, bice onako kako vecina odluci i to je amin! a ja koliko vidim, tesko da ce vecina podrzati ovo prateci kakvo je raspolozenje po klubovima!
prema tome... evo prilike da se klubovi sloze oko necega sto ce donijeti samo korist svima!

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9941
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 04 jul 2017, 17:50

misle da mogu zaraditi 5-7.000 KM po utakmici od tv prava?
znaci i protiv Goska i Mladosti DK, i protiv Slobode i Zelje. Svaku ti treba 5-7.000 KM

zaletili su se svi malo.
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la tuzlak1987 » 04 jul 2017, 17:54

Zakljucili smo da je ugovor sa Telecomom los ali isto tako zanemarujemo cinjenicu da bi ugovor sa nekim bio jos siromasniji. Sta bi time klubovi dobili? Na isto bi se doslo. Kada nema niko zelju da tu licitira cijene. Ali ako gledamo u buducnost onda za 10 godina mozda bude ovo sto se trazi iz Zeljeznicara npr da klub koji se vise prati dobije vise ili da klub koji je bolje plasiran dobije vise. Jer ako pogledamo 10 godina u proslost onda se opet moze primjetiti da se koliko toliko napreduje sto se tice tih prenosa ali da opet to nije u razini koja treba biti dostojanstvena ali se napreduje.

Ili je mozda to neki kompromis pa niko tu nece da ponudi vise o Telecoma? A gore je ono ako niko ne zeli vise da ponudi, onda se nemamo sta ljutiti.

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9941
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 04 jul 2017, 18:07

ma na prvu to izgleda super

tv prava, kontra saveza, kontra korupciji , sili i nepravdi. Mi cemo to bolje.

Al kad te za tekmu protiv Goska spici faktura kotizacija, sudije, lopte i ostale gluposti -5.000 KM. Da vidim kome ces tekmu protiv Goska prodati za 5.000 KM, ili reklamne sekunde u istoj.
kad bi naplacivao marku po gledaocu 5000 ljudi nece gledat Zelju, Sarajevo, Borac i Slobodu skupa pored tv-a protiv Goska.
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: AdsBot [Google], bagniadiluca, delko, holyman, JimmyPage, Kamaga11, nicaze95 i 47 gostiju.