Premijer liga BiH - općenito - ARHIVA POSTOVA

Koji bosanskohercegovački tim će dogurati najdalje u evropskim takmičenjima?

Borac
25
7%
Sarajevo
226
59%
Zrinjski
36
9%
Željezničar
95
25%
 
Ukupno glasova: 382

skripar96
Postovi: 2407
Pridružen/a: 13 jan 2017, 01:46
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la skripar96 » 29 okt 2017, 21:07

tutankamon1905 je napisao/la:
skripar96 je napisao/la:Na koljena pred škutore!
Sta je bola tebi, kakve te brige muče?
Idi proslavi malo, zalij pobjedu..ne blamiraj se na forumu
Zalio sam je itekako. Ovo samo za moje prijatelje s prepucavanja s kojima smo se zabavljali zadnjih dana. Odlicna utakmica,spretniji pobjedio. Da ih je bar vise ovakvih u ovoj ligi
EKONNP

FoSte95
Postovi: 12649
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la FoSte95 » 29 okt 2017, 21:07

Ddado je napisao/la:
FoSte95 je napisao/la:šta sarajevo počini čeliku :o :o
liga nam je go qurac, al da je zanimljiva to se mora priznati. Ove sezone kako stvari stoje Zrinja, Široki, Sarajevo i Željo za vrh, a opstanak Sloboda, Čelik, Vitez i GOŠK
Ne slazem se s mitom da nam je liga go qrac, puno je bolja nego sto je prije bila i ne znam zasto se to stalno potencira. Valjda ljudi kratko pamcenje imaju, a ne tako davno je bod u gostima za 90% ekipa bio misaona imenica i igralo se za 800 KM ispod stola. Isto tako mi nije jasno zasto se GOSK gura medju ove koji ce se borit za opstanak. Po meni, sasvim fina ekipica i ne vjerujem da ce imati prevelikih problema da ostanu. Vitez mislim da ispada sigurno, a do kraja sezone ce biti mrtva trka izmedju Slobode i Celika za opstanak. Bice jos zanimljivije ako investitori zaista udju u Celik.
jeste nam go qurac, zajebi to domaćin-gost, kvalitet lige se pokazuje ljeti a vidjeli smo prošlo ljeto kakvi su nam klubovi bili
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la LjoZee » 29 okt 2017, 21:08

"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Ddado
Postovi: 676
Pridružen/a: 13 nov 2014, 18:53
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Ddado » 29 okt 2017, 21:10

FoSte95 je napisao/la: jeste nam go qurac, zajebi to domaćin-gost, kvalitet lige se pokazuje ljeti a vidjeli smo prošlo ljeto kakvi su nam klubovi bili
Kakvi? Prvak se odlicno nosio s Mariborom koji igra ligu prvaka, viceprvak sa AIKom, a osvajac kupa herojski odigrao protiv jedne sasvim dobre Skotske ekipe.
1921

FoSte95
Postovi: 12649
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la FoSte95 » 29 okt 2017, 21:15

Ddado je napisao/la:
FoSte95 je napisao/la: jeste nam go qurac, zajebi to domaćin-gost, kvalitet lige se pokazuje ljeti a vidjeli smo prošlo ljeto kakvi su nam klubovi bili
Kakvi? Prvak se odlicno nosio s Mariborom koji igra ligu prvaka, viceprvak sa AIKom, a osvajac kupa herojski odigrao protiv jedne sasvim dobre Skotske ekipe.
jedino ko je dobar bio je Zrinjski, njima skidam kapu, ovo ostalo blamaža, dođe ti osrednji evropski tim i ti odmah popušiš. Da nam liga išta valja Široki i Zeljo bi prošli ( i AIK i Aberdin su odmah u narednom krugu ispali), a da ne govorim Sarajevo, pa tu noć oka nisam sklopio.
Tako da kada vidim da neki naš klub izbori evropa ligu (LŠ nema šanse) ili bar dva da dođu do play-offa onda možemo govoriti o nekom povećanju kvaliteta lige.
Do tada je go qurac
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15890
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la svrakino1921 » 29 okt 2017, 21:16

najbolje bi bilo da neidu klubovi u Evropu i da svi gledamo reprezentaciju u Zenici ona se nebruka u kvalifikacijama

Ddado
Postovi: 676
Pridružen/a: 13 nov 2014, 18:53
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Ddado » 29 okt 2017, 21:18

OK Foste, vidjecemo sve. Ja kroz par godina ocekujem iskorak u tom smjeru. Poenta je da smatram da se liga debelo potcjenjuje, a bez razloga. Istina je da uvijek prezivi par strasno nestabilnih klubova, pa se iduce godine blamiraju, tako da na dnu ima zaista losih ekipa, ali ove 2-3 u vrhu su sasvim OK i za malo jace standarde od ovdasnjih.
1921

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la uNbx » 29 okt 2017, 21:19

Rigoletto je napisao/la:sarajevo mi popravlja ovu tuznu vecer
:bih:
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

skripar96
Postovi: 2407
Pridružen/a: 13 jan 2017, 01:46
Kontakt:

Re: RE: Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la skripar96 » 29 okt 2017, 21:31

Ddado je napisao/la:OK Foste, vidjecemo sve. Ja kroz par godina ocekujem iskorak u tom smjeru. Poenta je da smatram da se liga debelo potcjenjuje, a bez razloga. Istina je da uvijek prezivi par strasno nestabilnih klubova, pa se iduce godine blamiraju, tako da na dnu ima zaista losih ekipa, ali ove 2-3 u vrhu su sasvim OK i za malo jace standarde od ovdasnjih.
Zakon brojeva kaže da napokon netko mora napraviti iskorak barem do 4.pretkola....
Jednostavno ne možemo svake godine biti najgori...ili možemo? [emoji53]
EKONNP

Ddado
Postovi: 676
Pridružen/a: 13 nov 2014, 18:53
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Ddado » 29 okt 2017, 21:36

Uvjeren sam da hoce. Istina da se par stvari treba poklopiti za tako nesto, ali smo sad puno blizi tome nego prije. Zeljo, Zrinjski i Siroki su najozbiljniji klubovi i minimalno jedan od ta 3 ce probiti led kroz eventualno par sezona.
1921

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la chily-rz » 29 okt 2017, 21:46

narodniheroj je napisao/la:
Ma nije to to buraz, pusti šuplju. Raspadate se bukvalno, zaduzeni preko mjere, navijači u očaju više gotovo i ne dolaze na Bilino. Ali niste vi jedini, evo i Vitez više ne može pratiti tempo PL, Gošk realno na svježinu i zamah iz federalne igra, Sloboda nema sistema definitivno, moraju na restart, također preko mjere zadužena.
Najbolje rješenje je 10 klubova pa da vidimo dokle i kako, ako se budu javljali isti problemi smanjuj na 8 i gotovo. Ako se vi konkretno dignete onda hladno budite jedni od ovih 8 ili 10.
Nisam hejter na Čelik vjeruj, mogo si i do sad primjetiti nikad rječ nisam napisao protiv vas, čak šta više smatram vas klubom koji moze i mora puno više od ovoga. Vas mentalitet je za primjer mnogima, to sam uvjek govorio.
Normalno da se raspadamo,decenijama nas partijski drugovi uništavaju kao i sve što stignu u ovoj državi,.

Pa bolan roman bi mogao sad napisat na temu: " četiri brata Adilovića" ,to ima samo ovdje kod nas i niđe na svijetu više..

Naš mentalitet ima jedan kvalitet,da te je.be u zdrav mozak sve dok ima imunitet,.Dubioza davno otpjevala ovdašnji mentalitet,.

Ddado
Postovi: 676
Pridružen/a: 13 nov 2014, 18:53
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Ddado » 29 okt 2017, 21:48

A dokle ste vi s tim navodnim investitorima? Ima li ista od toga?
1921

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Zenzo » 29 okt 2017, 21:51

Imaju ponudu od investitora, ali neka dobro razmisle da ne ostanu bez icega i najvaznije da ne halale stadion.
- Zeljeznicar -

Ddado
Postovi: 676
Pridružen/a: 13 nov 2014, 18:53
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Ddado » 29 okt 2017, 21:54

Stadion je valjda u vlasnistvu grada ionako, zar nije? **** je prodavati se tako, ali kad biras izmedju toga i raspada, vjerovatno je bolja opcija.
Zadnja izmjena: Ddado, dana/u 29 okt 2017, 21:54, ukupno mijenjano 1 put.
1921

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61444
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Virtu4l » 29 okt 2017, 21:54

Stadion je u vlasništvu Opštine.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la tuzlak1987 » 29 okt 2017, 21:59

Slobodin problem je sportski segment, igraci ne znaju skupljati bodove, muce se ne mogu zabiti gola. Kada je tijesna utakmica ispadaju naivci i ne uzmu bod vec prime gol iz nicega.

Dug se vraca, reprogram potpisan. Ne moze sve preko noci.. Potrebno je samo poraditi na igrackom kadru i to je to. Nije sada situacija da pred gostovanje se ne mogu sabrati ili da nema marke u klubu pa da sramoti ligu i slabi je. Samo je promasen prelazni rok.

Stadion nije problem, teren je iznad prosjecnog kvaliteta lige. Tribina se gradi sporo ali se bar gradi nesto.
Zato ne znam sto bi trebali na restart?

Liga jos nije formirana, ima Zvijezda iz RS koja ima pare da udje i Sloga koja ima pare. Naredne godine ce liga poprimiti svoj pravi oblik.

Ddado
Postovi: 676
Pridružen/a: 13 nov 2014, 18:53
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Ddado » 29 okt 2017, 22:05

Shvatam sta hoces da kazes Tuzlak, ali mi se floskuletina "sportski segment" toliko zgadila, da ti ne mogu opisat. Plasira je ona pitarska uprava s Kustom i Selimovicem i postade dio javnog diskursa, a oksimoron je obicni. Kako to sportski segment sportskog tj. fudbalskog kluba? Glupost najveca. Nije fabrika da ima sportski segment, neku sekciju za rekreaciju, da ljudi igraju lopte vikendom.

Mala digresija, eto. A koliko je Sloboda zdrav klub i na kakvom je putu to vi koji ste tamo najbolje znate. Mada je po meni cinjenica da, uprkos tome sto imate tanak igracki kadar, opet igraju daleko ispod svojih realnih mogucnosti. Petrovic je OK trener za nase prilike, ali je isto tako strasan demagog i nevjerovatno mi je da se pecate na njegove ublehe o disciplini i slicno, jer ako ce vam icega falit kod njega toga ce falit.
1921

Avatar
sarajevo46
Postovi: 1079
Pridružen/a: 26 jul 2015, 13:48
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la sarajevo46 » 29 okt 2017, 22:09

Ono psovanje mrtvih i živih u pjesmi 'DO KOSTI' ostavite u Zenici drugi put. ŽELIM VAS ŠTO BRŽE ISPADANJE!

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la chily-rz » 29 okt 2017, 22:11

Turci kao imaju neku ponudu ali vecina raje nije upoznata u detalje iste,.Čelik kao što ste eto i sami primjetili,nema ništa na kocku,.Ni kučeta ni mačeta,što bi se rekli,.Moralnih vrijednosti i te neke tradicije smo se haman odrekli a Turci su enigma,ne zna ni google za njih..

Ima ta fora u reprogramu koji još nije potpisan,neki dugovi se moraju vratiti da bi klub u suštini mogao poslovati,.E taj reprogram uz "jedan član-jedan glas" je bio uslov za prekid bojkota,.Statut jesmo dobili a reprogram i neophodnu podršku grada nikad,.

Da se ne izgubim,mi bi Turcima haman morali vracat dugove a oni bi dobili klub i stadion na korištenje,.E sad se eto mi pojedini pitamo što to da vračamo Turcima dugove a nečemo sami sebi ?

Da se ne lažemo,mislim da nema niko ništa kontra Turaka i stranih investitora ali najveca stvar u svemu tome je što se ljudi plaše da se s njima samo ova agonija ne nastavi jer bolje i mrtav klub nego klub bez smisla i rezona osim za uske partijske drugove,.

Ddado
Postovi: 676
Pridružen/a: 13 nov 2014, 18:53
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Ddado » 29 okt 2017, 22:15

Smrdi mi to sve pravo, onako iskreno da ti kazem, kao neutralan posmatrac.
1921

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 33 gosta.