Premijer liga BiH - općenito - ARHIVA POSTOVA

Koji bosanskohercegovački tim će dogurati najdalje u evropskim takmičenjima?

Borac
25
7%
Sarajevo
226
59%
Zrinjski
36
9%
Željezničar
95
25%
 
Ukupno glasova: 382

Fudbal
Postovi: 864
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:15
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Fudbal » 04 jul 2017, 18:14

ultrasstyle_tz je napisao/la:ma na prvu to izgleda super

tv prava, kontra saveza, kontra korupciji , sili i nepravdi. Mi cemo to bolje.

Al kad te za tekmu protiv Goska spici faktura kotizacija, sudije, lopte i ostale gluposti -5.000 KM. Da vidim kome ces tekmu protiv Goska prodati za 5.000 KM, ili reklamne sekunde u istoj.
kad bi naplacivao marku po gledaocu 5000 ljudi nece gledat Zelju, Sarajevo, Borac i Slobodu skupa pored tv-a protiv Goska.
Pa niko nije protiv naziva lige neka ostane Bh telecom, ovdje su ljudi samo protiv tv prava.
Da li zna neko koliko arena placa u Srbiji i Hrv tv prava?
Šampioni 2011, 2021
Osvajači kupa 2010

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la badblueboylivno » 04 jul 2017, 18:21

Klubovi dijele oko dva milijuna eura, odnosno oko 200 tisuća po klubu - tu lovu dobivaju od Hrvatskog telekoma, koji jedini ima Arenu (u sklopu MAXtv platforme) i koji je sponzor lige. Monopol sličan možebitnom monopolu BH Telecoma.
Hayley <3

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la AnelZ » 04 jul 2017, 18:24

Ja garantujem da ce vecina opet pristati na ugovor (ne znam kako sam propustio taj dio u propisu). Znaci potrebno je minimum sest klubova da odbiju prijedlog ugovora. Mozda sada mislite da ce Zrinjski, Široki, Željezničar, Sarajevo, Borac i tipa jos neko odbiti ali na kraju ce to biti dva do tri kluba te ce morati da se saviju ispred odluke vecine :)

Neko spominje UEFA. Opet ako vecina pristane na prijedlog ugovora, apsolutno ti ne moze niko pomoci jer propozicije su napisane vec ranije i svi znaju sta pise u njima. Koliko god bi volio da prenos rade druge kuce ako ne ponude vise od BH Telecoma apsolutno nema razloga da se onda ponuda BH Telecoma ne prihvati. Znaci ako klub odbija da prihvati prijedlog od strane saveza da sponzor i vlasnik TV prava bude BH Telecom iskljucivo iz razloga zato sto bi oni odlucivali kako ce se prenositi utakmice, te da zele neko drugi da preuzme prava na prenos iako nudi manje novca onda bi upotpunosti stao na stanu saveza ukoliko bi poceli da optuzuju taj klub/klubove zbog opstrukcija pa cak da to bude moj Željo jer bi i nasa uprava pristali na veci novac, a manje pokrice kada bi individualno prodavala prava umjesto manje novca ali vece pokrice.

Znaci radije 1 do 1,5 miliona KM od BH Telecoma nego 500.000-750.000 KM od ArenaSport ili Sportkluba u svakom trenutku.

I nema razloga da se pitati koliko dobija liga u Srbiji ili Hrvatskoj kada je interes za prenos odnosno pracenje tih utakmica mnogo veci nego kod nas u BiH, a u slucaju Hrvatske i liga je mnogostruko jaca pa ima tu kartu da se takodjer poziva na. Signore vam je dao podatak da je derbi Hajduk-Dinamo imao vecu gledanost nego finale lige prvaka, a situacija je ista u Srbiji dok kod nas zbog lokalnog patriotizma (ne govorim da je to nesto lose) to zasigurno ne bi bio slucaj na derbiju izmedju Zeljeznicara i Sarajeva. Arena eto nudi skoro 2 miliona € za prenos prve HNL dok kod nas nije spremna da ponudi niti pola miliona € jer Aco jasno rece da su drugi ponudjaci ponudili poprilicno manje novca nego BH Telecom.
Zadnja izmjena: AnelZ, dana/u 04 jul 2017, 18:31, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
BijelaCokolada
Postovi: 926
Pridružen/a: 05 feb 2016, 15:58
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la BijelaCokolada » 04 jul 2017, 18:27

Pa da mogu dobiti vise od BHT Borac ih sigurno ne bi odbio,ocigledno ljudi imaju svoju racunicu i nece ici protiv sebe.

miki651
Postovi: 1681
Pridružen/a: 30 jun 2013, 19:15
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la miki651 » 04 jul 2017, 18:45

Neke se gluposti govore o kotizaciji sucima ko će to plaćati... Pa ko do prije tri godine to plaćao??? Pa sami klubovi i niti jedan nije u stečaju jer je to radio. Klubovi će sami plaćati kotizacije, lopte i suce ali će i sami ustupati tv prenose shodno tome kako im se isplati.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54269
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la MortemHz » 04 jul 2017, 18:51

Koliko god da je bh telecom los oni i daju ubjedljivo najvise. Kakva nam je liga dobro je i njih da imamo..
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

worchester
Postovi: 1186
Pridružen/a: 16 jun 2013, 13:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la worchester » 04 jul 2017, 18:59

Da,ali na kraju kada se ostave finansije po strani i gleda obicni narod koji svoj klub na gostovanjima mogu gledati samo preko tv,kako da neko iz bijeljine ili banjaluke gleda radnik ili borac na gostovanju u mostaru ili tuzli kada nema moja tv?

Fudbal
Postovi: 864
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:15
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Fudbal » 04 jul 2017, 19:01

Arena je ponudila 170.000 eura za dvije utakmice po kolu (64 utakmice ukupno) dok moja tv nudi 250.000 eura za 6 utakmica po kolu (192)... Po meni je bolja Arenina ponuda gdje ostale 4 utakmice (128 ukupno)moze otkupiti ko god hoce i nadoknaditi razliku od 80.000 eura..
Šampioni 2011, 2021
Osvajači kupa 2010

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54269
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la MortemHz » 04 jul 2017, 19:02

worchester je napisao/la:Da,ali na kraju kada se ostave finansije po strani i gleda obicni narod koji svoj klub na gostovanjima mogu gledati samo preko tv,kako da neko iz bijeljine ili banjaluke gleda radnik ili borac na gostovanju u mostaru ili tuzli kada nema moja tv?
Sve se vrti oko finansija drug, niko ne gleda ljude vec samo novac
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Slobodas
Postovi: 3474
Pridružen/a: 04 dec 2012, 19:57
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Slobodas » 04 jul 2017, 19:10

BHTelekom hoce medijski lobi a klubovima ce dati po kitu !!! Savez je krajnje nesposoban i pun lopovluka liga svake godine sve losija !!!
Jedan grad jedna ljubav -- Sloboda Tuzla 1919
Azmir Husic i Jasmin Imamovic nisu jedni od nas !!!
ǝpnsɐɹpǝɹd ısnɹ ǝظuɐuz
NSBIH skupina lopova , SAVEZ NAPOLJE !!!

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2838
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la vlakanje » 04 jul 2017, 19:23

nije sporan ugovor kao ugovor, samo neka iskljuce ovaj dio o EKSKLUZIVNOM PRAVU na prenose utakmica koje je planirano da dobija mojaTV! u tom slucaju nece se niko buniti.
neka bht1 uzme 1 utakmicu, mojatv isto jednu utakmicu da prenose svako kolo i mirna bosna.

ostale utakmice pustite klubovima koji nisu to kolo predvidjeni da ih prenose ove 2 tv kuce da sami raspolazu.
kao sto, izmedju ostalog, rece Vedran Pusic iz UO Borca danas, na kraju krajeva, mojaTV nema kapacitet da prenosi sve utakmice a sa ovim ugovorom bi Arenasport i bilo ko drugi bio blokiran da prenosi jer nema to pravo! ovaj lik jako dobro zna o cemu prica jer je vlasnik najjace marketinske kuce u RS.

na kraju krajeva, da li vecina misli da je ovakav ugovor dobar za BH fudbal i koristi klubovima???

FoSte95
Postovi: 12623
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la FoSte95 » 04 jul 2017, 19:41

btw i neka svi zviđde na himnu, da ne poštuju državne simbole i treba svi da skandiraju fašističke slogane kada sve to ne kažnjeno prolazi, kada imamo nesposobne ljude na odgovorinm mjestima...
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
ultrasstyle_tz
Postovi: 9941
Pridružen/a: 17 nov 2008, 12:25
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la ultrasstyle_tz » 04 jul 2017, 19:45

vlakanje je napisao/la:nije sporan ugovor kao ugovor, samo neka iskljuce ovaj dio o EKSKLUZIVNOM PRAVU na prenose utakmica koje je planirano da dobija mojaTV! u tom slucaju nece se niko buniti.
neka bht1 uzme 1 utakmicu, mojatv isto jednu utakmicu da prenose svako kolo i mirna bosna.

ostale utakmice pustite klubovima koji nisu to kolo predvidjeni da ih prenose ove 2 tv kuce da sami raspolazu.
kao sto, izmedju ostalog, rece Vedran Pusic iz UO Borca danas, na kraju krajeva, mojaTV nema kapacitet da prenosi sve utakmice a sa ovim ugovorom bi Arenasport i bilo ko drugi bio blokiran da prenosi jer nema to pravo! ovaj lik jako dobro zna o cemu prica jer je vlasnik najjace marketinske kuce u RS.

na kraju krajeva, da li vecina misli da je ovakav ugovor dobar za BH fudbal i koristi klubovima???
znaci to je pozadina :mrgreen:
crveno-crno srce kuca jace nego ikada!

skripar96
Postovi: 2407
Pridružen/a: 13 jan 2017, 01:46
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la skripar96 » 04 jul 2017, 19:45

Koji cirkus od saveza. Ukinu nam kaznu da bi mogli zakazati novu sjednicu na kojoj ce se odlucivati o novoj kazni.............
Makes sense[emoji4] [emoji4]
EKONNP

Avatar
propuh
Postovi: 2745
Pridružen/a: 21 feb 2011, 05:07
Lokacija: dolina ćupova
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la propuh » 04 jul 2017, 20:05

Ocigledno je polikita umjesala prste, ipak su oni majorizirani. 'bem te zivote gdje mi zivimo, sta li smomi bogu zgrijesili.
Azmir Husić "Dino svi znamo kako je Saraj'vo doslo do titule"

Avatar
FaustinoAsprilla
Postovi: 934
Pridružen/a: 31 dec 2015, 10:13
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la FaustinoAsprilla » 04 jul 2017, 20:16

skripar96 je napisao/la:Koji cirkus od saveza. Ukinu nam kaznu da bi mogli zakazati novu sjednicu na kojoj ce se odlucivati o novoj kazni.............
Makes sense[emoji4] [emoji4]
kaznu je donijela jedna komisija , o zalbama odlucuje druga / drugi ljudi, medju kojima je ocito vas lobi prevladao .

savez je sirok pojam

Avatar
delinjo
Postovi: 24118
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la delinjo » 04 jul 2017, 20:18

ovi ligu i cirkus samo pratimo jos mi budale...dokle sve ovo ide ...ljudima niti smije porezna proviriti niti ljude smiju kazniti ma bilo sta...mogu raditi sta hoce **** im se ...od ovog trenutka podrzavam svako orgijanje i zvizdanje i nacionalizam...opletite svi ....ko nam **** mater
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
Zagor
Postovi: 5505
Pridružen/a: 27 jul 2008, 14:03
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Zagor » 04 jul 2017, 20:21

Ovaj NOGOMETNI/fudbalski savez BiH donese neku odluku , kaznu i sl, žališ se odobre ti žalbu, i koda se ništa nije desilo.. Vljda nece oavj puta tako biti.
"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

Orjuna
Postovi: 941
Pridružen/a: 05 okt 2016, 16:41
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Orjuna » 04 jul 2017, 20:25

delinjo je napisao/la:ovi ligu i cirkus samo pratimo jos mi budale...dokle sve ovo ide ...ljudima niti smije porezna proviriti niti ljude smiju kazniti ma bilo sta...mogu raditi sta hoce **** im se ...od ovog trenutka podrzavam svako orgijanje i zvizdanje i nacionalizam...opletite svi ....ko nam **** mater
Hvala na podršci :opaopa: Veličajmo zajedno "fašizam" i zviždimo na nametnutu himnu. Bolest se širi, jači od ebole :salut:
...

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Signore » 04 jul 2017, 20:30

Fudbal je napisao/la:Arena je ponudila 170.000 eura za dvije utakmice po kolu (64 utakmice ukupno) dok moja tv nudi 250.000 eura za 6 utakmica po kolu (192)... Po meni je bolja Arenina ponuda gdje ostale 4 utakmice (128 ukupno)moze otkupiti ko god hoce i nadoknaditi razliku od 80.000 eura..
Slozio bih se, iako sam na prvu bio malo skeptican, ali kad sam pogledao raspored vidim da tu ima potencijala. Arena bi pokupila najjace utakmice, npr. u prvom kolu Sarajevo - Zrinjski i jednu od Borac - Celik i Sloboda - Siroki, ali bi ona druga ostala. Onda u drugom kolu imamo Zrinjski - Siroki, a pored toga Celik - Sarajevo. Izuzev te dvije utakmice nema vise ni jedne koja je derbi, ali imamo gostovanje Borca i Zelje. Gostujuce utakmice Zelje, Sarajeva i Zrinjskog bi se vrlo lako prodavale bez obzira na protivnika. Ta tri kluba imaju neki kontinuitet, a pored njih najvise potencijala imaju Celik, Borac i Sloboda kao klubovi s vecim brojem navijaca i ako bi imali dobre rezultate sigurno bi TV kucama bilo isplativo otkupiti njihovu gostujucu utakmicu jer ce gledanosti biti. Ne podcjenjujem Krupu, Mladost, Vitez, Radnik, GOSK i pogotovo ne Siroki, ali mislim da jednostavno klubovi iz manjih sredina po tom pitanju imaju manji potencijal, mada bi npr. Siroki sigurno imao bolju gledanost od npr. Borca ako se Siroki bori za prvaka, a Borac za opstanak.

Bilo bi kola kad nista ili skoro nije zanimljivo, kao npr. trece kolo u kojem je jedina zanimljiva utakmica Siroki - Celik, ali je vecina onih kola u kojima se moze naci treca, pa cak i cetvrta utakmica vrijedna paznje i koja je isplativa za TV prijenos. Naravno, tesko da je isplativa nacionalnoj televiziji, ali bi te utakmice mogao otkupiti npr. OBN ili netko peti. Mozda bi upravo ta Arena dala dodatni iznos za dodatnu utakmicu, a onda bi dogodine dali malo vecu svotu za puni paket.

S jedne strane razumijem Savez jer su ovo ipak sigurne pare, a s druge mislim da treba malo riskirat, jer bez rizika neces nista uspjeti. Druga stvar sto BHTelecom ne bi pristao na sponzorstvo lige bez TV prava i ako je do toga onda potpuno shvacam Savez, jer bi tesko nadoknadili taj gubitak.

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Balorda i 40 gostiju.