Premijer liga BiH - općenito - ARHIVA POSTOVA

Koji bosanskohercegovački tim će dogurati najdalje u evropskim takmičenjima?

Borac
25
7%
Sarajevo
226
59%
Zrinjski
36
9%
Željezničar
95
25%
 
Ukupno glasova: 382

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la DenchiNL » 30 dec 2017, 08:49

Virtu4l je napisao/la:Mnogo je važno za ovu ligu da Amar Osim postane selektor.
apsolutno nebitno jer selektor ne može ništa učiniti za ovu ligu...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15872
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: RE: Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la svrakino1921 » 30 dec 2017, 10:07

skripar96 je napisao/la:
Zenzo je napisao/la:Zna li se ko su ovi turci sto zele da investiraju u Celik ?

Ja prvi put cujem da neko investira u klub koji je jednom nogom vec ugasen, na dnu tabele - ide u nizi rang, pri tome grca u dugovima.

Zenicani nadam se da necte dobti muda za bubrege.
Ma debelo suplja. Igrokaz njihovog gradonacelnika da nekako ugasi Celik a da ne digne citav grad protiv sebe. To ja vidim kao obicni laik bez uvida u pravo stanje kluba,ali mislim da ce se Zenicani sloziti sa mnom
Igrokaz :urnebes: :urnebes:

Avatar
Marsal
Postovi: 22736
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: RE: Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Marsal » 30 dec 2017, 11:48

svrakino1921 je napisao/la:
skripar96 je napisao/la:
Zenzo je napisao/la:Zna li se ko su ovi turci sto zele da investiraju u Celik ?

Ja prvi put cujem da neko investira u klub koji je jednom nogom vec ugasen, na dnu tabele - ide u nizi rang, pri tome grca u dugovima.

Zenicani nadam se da necte dobti muda za bubrege.
Ma debelo suplja. Igrokaz njihovog gradonacelnika da nekako ugasi Celik a da ne digne citav grad protiv sebe. To ja vidim kao obicni laik bez uvida u pravo stanje kluba,ali mislim da ce se Zenicani sloziti sa mnom
Igrokaz :urnebes: :urnebes:
Nešto se kao pozitivno i dešava u zadnje vrijeme, ipak treba biti jako oprezan...
Vidjet ćemo u sljedećih 7 dana gdje smo i šta smo, trebalo bi se tada sve znati i šta i kako.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Zenzo » 30 dec 2017, 16:06

Kosovo dobija savremeni stadion, a BiH još uvijek čeka teren s normalnim uslovima[/b]

https://sportsport.ba/fudbal/kosovo-dob ... ima/263369


slika

"Boli nas qurac, nase familije su vaznije od stadiona"
- Zeljeznicar -

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Monci » 30 dec 2017, 17:32

Ma to će ubojiti Zvjezdan da završi...

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Zenzo » 30 dec 2017, 18:08

Tesko nama sa njima. :(
- Zeljeznicar -

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15872
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la svrakino1921 » 30 dec 2017, 18:25

ako se desi ulazak ovih investitora u Celik onda bi trebao Celik da ude u pregovore sa Romom o posudbi Dzeke u svoje redove,bit ce Celik pun ko brod a i nisu mu nikad govorili daje kloc

Avatar
avenija
Postovi: 13628
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la avenija » 30 dec 2017, 19:25

svrakino1921 je napisao/la:ako se desi ulazak ovih investitora u Celik onda bi trebao Celik da ude u pregovore sa Romom o posudbi Dzeke u svoje redove,bit ce Celik pun ko brod a i nisu mu nikad govorili daje kloc
Ne znam nisam bas za Dzeku, narod bi ga uzeo na zub nakon 2 promasaja a on je sklon tome..
Mislim da bi bolje rjesenje bio Mitrovic reprezentativac Srbije. On mi nekako pristaje uz nas mentalitet. Ono voli se muski pobit a Dzeko mi je plasljiv previse. Nadam se da ce Turci dobro razmisliti..
Ima tu jos pojacanja...npr Rijad Bajic bi mogao biti prva zamjena za Mitrovica
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15872
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la svrakino1921 » 30 dec 2017, 19:38

Dobro si ja na Rijada totalno zaboravio

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Zenzo » 02 jan 2018, 12:21

https://sportsport.ba/fudbal/igraci-koj ... eta/263570

"Iznenadio nas je jedan od igrač na spisku. Naime, Goal.com je uvrstio među potencijalne igrače koji bi mogli da eksplodiraju u 2018. godini i Rijada Sadikua, omladinskog bh. reprezentativca i igrača FK Sarajevo.

Podsjećamo da su se ha Sadikua zanimali određeni njemački klubovi, pa je uz svog saigrača Nedima Hadžića, koji je također član Sarajeva, jedan od najtalentovanijih bh. nogometaša".
Sve i da ima ta lista od Goal, opet se na silu promovisu mladi igraci FK Sarajevo a u sustini nema ih na mapi kada se pogledaju neki drugi omladinci iz nase lige i nasih omladinskih liga. Koji njemacki klubovi, koja intersevanja, gdje su ti omladinci u prvom tim Sarajeva za razliku omladinaca drugih klubova PL BiH ?

Gospodo da vas podsjetimo na mlade igrace koji su vec eksplodirali a opet ce u februaru:

https://www.uefa.com/uefayouthleague/se ... index.html

P.S. @Zukanovicu ja te molim da mladim nadama pitara dignes cijene da ne izginu, vec su skuplji od dokazanog velikana Atletika ali moraju biti jos sukplji da se eksplozija ubrza.
- Zeljeznicar -

fks74
Postovi: 9247
Pridružen/a: 14 jul 2016, 20:57
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la fks74 » 02 jan 2018, 14:08

Zenzo je napisao/la:
https://sportsport.ba/fudbal/igraci-koj ... eta/263570

"Iznenadio nas je jedan od igrač na spisku. Naime, Goal.com je uvrstio među potencijalne igrače koji bi mogli da eksplodiraju u 2018. godini i Rijada Sadikua, omladinskog bh. reprezentativca i igrača FK Sarajevo.

Podsjećamo da su se ha Sadikua zanimali određeni njemački klubovi, pa je uz svog saigrača Nedima Hadžića, koji je također član Sarajeva, jedan od najtalentovanijih bh. nogometaša".
Sve i da ima ta lista od Goal, opet se na silu promovisu mladi igraci FK Sarajevo a u sustini nema ih na mapi kada se pogledaju neki drugi omladinci iz nase lige i nasih omladinskih liga. Koji njemacki klubovi, koja intersevanja, gdje su ti omladinci u prvom tim Sarajeva za razliku omladinaca drugih klubova PL BiH ?

Gospodo da vas podsjetimo na mlade igrace koji su vec eksplodirali a opet ce u februaru:

https://www.uefa.com/uefayouthleague/se ... index.html

P.S. @Zukanovicu ja te molim da mladim nadama pitara dignes cijene da ne izginu, vec su skuplji od dokazanog velikana Atletika ali moraju biti jos sukplji da se eksplozija ubrza.
Mozda ce u Romu, sa vasim omladincima. :rol:

Avatar
BosanacGorstak
Postovi: 1174
Pridružen/a: 25 feb 2017, 14:35
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la BosanacGorstak » 02 jan 2018, 21:53

Premijer liga ce u narednom periodu postajati sve jaca.Pratim desavanja u BH fudbalu i evidentno je da sve vise maha uzima privatni kapital.
Mnogi od klubova PLBIH ce odigrati jos mozda ovu ili eventualno sledecu sezonu u ovom rangu takmicenja i tesko da ce se vratiti u dogledno vrijeme.
Imamo 4 standardna kluba koji ce se uvijek boriti za vrh i iza kojih stoje jaki navijaci i pojedinci pa usudio bi se reci i visoki funkcioneri nekih stranki.
Sarajevo,Zeljo,Zrinjski,Siroki.Ova cetvorka tesko da moze biti kandidat za ispadanje u bilo kojoj sezoni.Mada nije nemoguce.

Imamo iz RS-a Borca iza kojeg stoji jaka navijacka grupa,grad ali i politika s obzirom da je to najveci klub u RS i nisam siguran da ce u dogledno vrijeme opet da napusta ovu ligu.Osim Borca tu je i Radnik,ciji je predsjednik sadasnji selektor Srbije,i klub koji prilicno organizovano funkcionise.Krstajic ce siguran sam imati jos veci uticaj sada na mnoge igrace iz istocnog komisluka kad ih bude vrbovao da dodju u Radnik.

Imamo nekoliko klubova iza kojih ce biti prilicno imucni ljudi koji ce moci da guraju te klubove.
-Trenutno imamo Krupu,ciji je vlasnik jedan od tajkuna iz RS-a i klub za sada funkcionise odlicno.Nije sklon bacanju para,i dosada je pametno i odmjereno ulagao i siguran sam da moze biti zadovoljan rezultatom jer Krupa je tvrd orah za sve protivnike.

-Mladost Doboj Kakanj,iza kluba takodje stoji bogati biznismen,covjek koji takodje ne baca pare u nedogled,nego polahko sklapa ekipu i zasad su prilicno konkurentni u PL.Koliko ce Mladost ostati konkurentna i koliko ce Musija moci da isprati talas novih bogatasa u ligi tesko mi je prognozirati.Ove sezone odlicno izgledaju al koliko ce moci da pariraju sa novajlijama iz liga nize sto ce uci sledece sezone vidjet cemo.


GOSK,SLOBODA,CELIK,VITEZ

2/4 su sigurni putnici u nizi rang.Ono sto je sigurno,to je da je prvi putnik Vitez i tu nemam dileme.
Ako bi gledao po imenima,ostavio bi Celik i Slobodu.
Prateci pricu ovih dana oko investitora u Celiku,nekako se nadam da bi taj investitor mogao doci i spasiti Celik iz provalije.U slucaju da investitor ne udje u strukture Celika mislim da ih ceka druga liga.Oni jos uvijek imaju slamku spasa i ocekujem da budu pametni i prihvate je.

Sto se tice Goska,moj izbor za drugog putnika u nizi rang.

Svi ovi gore nabrojani klubovi imaju bar kakvu takvu perspektivu i da se necemu nadaju.Osim ovih naravno sto ispadaju.
Klub koji je po meni u jako losoj sitvaciji je Sloboda.Trenutno je sitvacija takva da je u upravi raspad sistema,da je u timu raspad sistema,i da im predstoji grcevita borba za opstanak.Njihova perspektiva ovisi iskljucivo od Azmira Husica.Ako odluce napraviti statut da dozvole ulazak stranog investitora u klub,tog investitora bi u startu moglo da koci to sto je Azmir rekao da ce u slucaju da neko privatizuje Slobodu traziti svoja 3 miliona osim onih miliona koje klub duguje drzavi po raznoraznim osnovama i privatnim licima.Ako nastave ovako jednostavno ce ih pojesti konkurencija i zaglavit ce u drugoj ligi poput Veleza.Jedina je sansa da se Azmir vrati sto je vec sada mnogima jasno.Sta buducnost nosi vidjet cemo..

Sledece sezone ako ispadnu recimo GOSK i Vitez,imat ce PL jos eventualno dva kluba iza kojih stoje jako bogati ljudi,tj Tuzla city i Zvijezda 09 na cijem su celu Husic i Stanisic.Obojica puni love ko brodovi.
Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku?Stoji uspravno !Digao glavu,digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli.Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

sviunapad1010
Postovi: 8099
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la sviunapad1010 » 04 jan 2018, 21:04

Bice nam pravo jaka liga i posebno gledana sa ovim novokomponovanim klubovima, koji ce se ugasiti poput Brotnja, Modrice itd... Jer su to na silu projekti koji nemaju bazu navijača i samim tim osuđeni na propast. Dobri su za pranje novca kroz fudbal a dugorocno su propast za fudbal u BiH.
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

sviunapad1010
Postovi: 8099
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la sviunapad1010 » 04 jan 2018, 21:07

BosanacGorstak je napisao/la: Klub koji je po meni u jako losoj sitvaciji je Sloboda.Trenutno je sitvacija takva da je u upravi raspad sistema,da je u timu raspad sistema,i da im predstoji grcevita borba za opstanak.Njihova perspektiva ovisi iskljucivo od Azmira Husica.Ako odluce napraviti statut da dozvole ulazak stranog investitora u klub,tog investitora bi u startu moglo da koci to sto je Azmir rekao da ce u slucaju da neko privatizuje Slobodu traziti svoja 3 miliona osim onih miliona koje klub duguje drzavi po raznoraznim osnovama i privatnim licima.Ako nastave ovako jednostavno ce ih pojesti konkurencija i zaglavit ce u drugoj ligi poput Veleza.Jedina je sansa da se Azmir vrati sto je vec sada mnogima jasno.Sta buducnost nosi vidjet cemo..

Sledece sezone ako ispadnu recimo GOSK i Vitez,imat ce PL jos eventualno dva kluba iza kojih stoje jako bogati ljudi,tj Tuzla city i Zvijezda 09 na cijem su celu Husic i Stanisic.Obojica puni love ko brodovi.
Pojma ti nemaš.
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la FrantoBauzek » 04 jan 2018, 21:32

Po rijecima trenera svih trenera :"Klub bez navijaca je kao drzava bez vojske". To je kao napuhani balon, koji ili pukne ili ispuse :zviz:
League Cup winners
Yugoslavia - ★

Avatar
hskzmostar
Postovi: 2817
Pridružen/a: 14 mar 2015, 20:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la hskzmostar » 04 jan 2018, 21:50

Znaci Kadusicu nudili ugovor u Sarajevu on otisao u Zrinjski,Stanicu u Zelji isto on izgleda ode u Zrinjski :kafa:
2005,2009,2014,2016,2017,2018 Sampioni !
Jeb..vehlikane koji imaju manje titula nego Pero Stojkic

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Monci » 04 jan 2018, 21:52

Jeste, baš tako i usrećili ste se pravo..

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Zenzo » 04 jan 2018, 21:53

Da niste hrvati i da nemate sve moguce privilegije ne bi vam kluba bilo ni na mapi.

Kada platite porez drzavi u kojoj igrate ligu javite se.
- Zeljeznicar -

Avatar
BosanacGorstak
Postovi: 1174
Pridružen/a: 25 feb 2017, 14:35
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la BosanacGorstak » 04 jan 2018, 22:02

Nek vas dvojica imate pojma.Sitvacija je trenutno takva i zabadajuci glavu u pijesak realnost nece biti drugacija.
Azmir ako ostane dosljedan projektu Tuzla City,za deset godina taj klub ce mozda izaci u evropu,uzeti neki trofej u BiH,dobiti novi stadion,kroz svoju skolu fudbala trenirati na stotine mladica,itd itd..nove generacije dolaze i mnoga djeca ali i stariji ce se poistovjecivati sa tim klubom.I sad taj klub svakim danom stice sve vise simpatizera medju rajom,kako starijom tako i mladjom.Tuzla je ogroman ljudski resurs jos ako Azmir na to nadoveze i istocnu BiH,imat ce vecu posjetu nego Sloboda.
Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku?Stoji uspravno !Digao glavu,digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli.Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

Avatar
Gradonacelnik
Postovi: 956
Pridružen/a: 21 maj 2017, 11:12
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - općenito

Post Postao/la Gradonacelnik » 04 jan 2018, 22:07

Zenzo je napisao/la:Da niste hrvati i da nemate sve moguce privilegije ne bi vam kluba bilo ni na mapi.

Kada platite porez drzavi u kojoj igrate ligu javite se.
A vi ste ga preplatili, pa očekujete povrat poreza? :lol: :lol:
Čuvali te zemljo usamljeni vuci, slavio ih narod, zvali se hajduci.

Zaključano

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: avanti003, held9, Pablo11 i 25 gostiju.