RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Avatar
Goodison
Postovi: 1277
Pridružen/a: 02 jan 2013, 14:07
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Goodison » 02 okt 2014, 12:43

tepsija je napisao/la:I juniori nervozni?
Ne treba nama napadač,ni golman,ni veznjak,psiholog treba pod hitno.Pa red treninga,red psihologije.Nisu ovi naši dobri u glavi.
Mentalita Mostar.
Ko ti je ko mi, niko ne valja sem nas, sve seljaci oko nas a mi jedini kultura ovo, ono. Svi smo frajeri, 'ta će onaj tamo...
1922 & 1878

'' Everton are bigger club than Liverpool. Everywhere you go on Merseyside you bump into Everton supporters. ''
Ex- Liverpool player Graeme Souness.

RŠD VELEŽ MOSTAR !!!

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la el-fighter » 02 okt 2014, 13:37

Dosli smo u krizu jer stvari ne idu po planu. Ako zelis da budes treci ili cetvrti na tabeli i imas ekipu za to, onda je i za ocekivati da izgubis od timova koji su jaci od tebe. To odmah povlaci i tezu da moras pobjediti tmove koji su slabiji od tebe. Mi smo uzeli bod Sarajevu koje je puno jace od nas, ali nismo pobijedili Celika, MVO i Olimpica koji su realno slabiji od nas. U takvom razvoju situacije ocekuje se da protiv Sirokog i komsija zapnes sa 120% kako bi nadoknadio te bodove, a oni odigraju kao da su se vec unaprijed predali. Stvar je jednostavna, ako ne pobijedis slabiju ekipu, onda moras bodove nadoknaditi protiv jace.

Sada smo dosli u situaciju da cemo jako tesko kroz prvenstvo izboriti Evropu, zato moramo u Kupu igrati maksimalno i pokusati tu nesto ostvariti. Na kraju ce nam opet faliti par bodova za Evropu, kao i prosle sezone, i to bodova koje smo gubili protiv nekih ekipa koje su u raspadu.

FORZA VELEŽ
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

veteran71
Postovi: 75
Pridružen/a: 27 sep 2014, 18:01
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la veteran71 » 02 okt 2014, 13:52

RezervniGolman je napisao/la:Drag mi je Mirza jer je pravo mostarsko dijete,fin kulturan odgojen i neosporivo da nosi velež u srcu vise nego 90% ekipe ali nemoze brate on igrat. Malo sam juce gledao i Fejine reakcije koje su garant da nece vise minute dobit. Sto kaze nas @rodjak on je trebao negdje na kaljenje u nizu ligu jos prosle godine. Po meni je fizicka sprema najveci problem. Dok su trcali do 30 te minute igrali smo fino i stvorili 4-5 finih prilika. Golemo je da smo ove godine najslabiji gdje smo proslo proljece bili najjaci. Daj bola Feja poduplaj kondicione treninge da zaspu u 8 poslje njih. Ako ti ne vidis da ti ekipa ne moze hodat poslje pola sata onda neznam

U dobra doba si u pravu.... Samo fali malo konretizacije....i objektivnosti...ali takvi smo mi Mostarci, nase nista ne valja....Ko je kriv sto igraci nisu fizicki spremni??? Ko odgovara za to??? Mirza je jucer dobio 20 minuta u ekipi koja u drugom poluvremenu nije napravila nista i koja se vuce kao prebijene macke po terenu.... Kakav je Popovic bio u 7 utakmica u kojima je bio staretr????? Pravi killer, cenatrfor koji rusi sve pred sobom...ali u k...cu. Kakav je bio Maleta protiv >Zrinjskog? Kao Sanda Dubravcic....4 puta se sam kliznuo s loptom... Priznajmo jednom da nasa djeca nisu igracine ali da ni ovi drugi, masno placeni nisu puno odmakli od njih..... Uostalom, tabela sve kaze....i postignuti golovi.....nemamo ni prosjek od jednog po utakmici....

Avatar
NeverGiveUp
Postovi: 2479
Pridružen/a: 19 maj 2014, 15:23
Lokacija: Soba (većinom)
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la NeverGiveUp » 02 okt 2014, 14:29

Veliki Mirza je jučer od 5 plasiranih lopti od suigrača udaljenog tek nekoliko metara uspio primiti tek 1.
Ostale četiri su se odbile od njega kao od banderu.

Ne vrijedi ti priča druže, (i nikako u tome ne branim Popa). Čak sam cijelo drugo poluvrijeme prizivao da uđe Mirza ili Mace.
. . . Nacionalizam vas uči da budete ponosni na sranje koje niste napravili
i da mrzite ljude koje nikada niste upoznali . . .

Avatar
SipakUlicar1922
Postovi: 347
Pridružen/a: 07 maj 2014, 13:41
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la SipakUlicar1922 » 02 okt 2014, 14:40

Ta prica o nasoj djeci je prezvakana milijardu puta. Kada smo igrali sa Mostarskom djecom jedva bi opstali u "drustvu najboljih". Cinjenica je da nam omladinski pogon nije dovoljno kvalitetan.
I nerazumijem konstantno zuganje na Popovica koji je odigrao 415 minuta u prvih jedanaest utakmica (liga i kup). Znaci 4,6 od 11 utakmica. Sta je to on losiji od nekoga drugog? Sta je to on losiji od Vlade? Po meni, sto sam dosada gledao, ama bas nimalo. To sto se Vlada trudio protiv svinja to se ocekuje od njega. Problem je u tome sto drugi nisu. Za taj trud ga necu dizati u nebesa jer se to od Velezovih radnika ocekuje. Imas mozda dvije, tri ekipe (Ajax, Barcelona) u svijetu koje jos uvjek zive od omladinskog pogona. Nemozes svake godine izbaciti po pet igraca i ziviti od istih. Nema kluba na svijetu kojem to uspjeva. Razumijem kritiku prema "pojacanjima" i treba traziti odgovornog i analizirati problem da se ne ponovi ali su (po meni) opet "pojacanja" (Jankovic, Blagojevic, Nikolic, Dragojevic, Popovic, Haurdic) u odnosu na domace igrace.
Prkosni i Ponosni od 1922

Avatar
emil02in
Postovi: 3689
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la emil02in » 02 okt 2014, 14:51

SipakUlicar1922 je napisao/la:Ta prica o nasoj djeci je prezvakana milijardu puta. Kada smo igrali sa Mostarskom djecom jedva bi opstali u "drustvu najboljih". Cinjenica je da nam omladinski pogon nije dovoljno kvalitetan.
I nerazumijem konstantno zuganje na Popovica koji je odigrao 415 minuta u prvih jedanaest utakmica (liga i kup). Znaci 4,6 od 11 utakmica. Sta je to on losiji od nekoga drugog? Sta je to on losiji od Vlade? Po meni, sto sam dosada gledao, ama bas nimalo. To sto se Vlada trudio protiv svinja to se ocekuje od njega. Problem je u tome sto drugi nisu. Za taj trud ga necu dizati u nebesa jer se to od Velezovih radnika ocekuje. Imas mozda dvije, tri ekipe (Ajax, Barcelona) u svijetu koje jos uvjek zive od omladinskog pogona. Nemozes svake godine izbaciti po pet igraca i ziviti od istih. Nema kluba na svijetu kojem to uspjeva. Razumijem kritiku prema "pojacanjima" i treba traziti odgovornog i analizirati problem da se ne ponovi ali su (po meni) opet "pojacanja" (Jankovic, Blagojevic, Nikolic, Dragojevic, Popovic, Haurdic) u odnosu na domace igrace.
Mora se znati šta je razlog zašto se igrači ne trude na utakmici?Pa to su isti oni koji su igrali protiv Sarajeva pa smo ih u nebesa dizali,neko se mora oglasiti do nedjelje i reći RAji šta je na stvari.Jel kriv trener,direktor kapiten ili uprava.Jer nama realno fale dva dobra igrača,špic i vezni da rastereti Blagojevića,više vezni jer tada se ne bi POP morao vraćati na našu polovinu po loptu što sad radi kad igra(Slavija) i bilo bi golova.Hajmo u nedjelju sat ranije doći na tribinu pa tražiti odgovor od Mrkve,nek kaže šta se događa jer djeluju kao slowmotion na terenu.
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

Avatar
SipakUlicar1922
Postovi: 347
Pridružen/a: 07 maj 2014, 13:41
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la SipakUlicar1922 » 02 okt 2014, 15:03

emil02in je napisao/la:
SipakUlicar1922 je napisao/la:Ta prica o nasoj djeci je prezvakana milijardu puta. Kada smo igrali sa Mostarskom djecom jedva bi opstali u "drustvu najboljih". Cinjenica je da nam omladinski pogon nije dovoljno kvalitetan.
I nerazumijem konstantno zuganje na Popovica koji je odigrao 415 minuta u prvih jedanaest utakmica (liga i kup). Znaci 4,6 od 11 utakmica. Sta je to on losiji od nekoga drugog? Sta je to on losiji od Vlade? Po meni, sto sam dosada gledao, ama bas nimalo. To sto se Vlada trudio protiv svinja to se ocekuje od njega. Problem je u tome sto drugi nisu. Za taj trud ga necu dizati u nebesa jer se to od Velezovih radnika ocekuje. Imas mozda dvije, tri ekipe (Ajax, Barcelona) u svijetu koje jos uvjek zive od omladinskog pogona. Nemozes svake godine izbaciti po pet igraca i ziviti od istih. Nema kluba na svijetu kojem to uspjeva. Razumijem kritiku prema "pojacanjima" i treba traziti odgovornog i analizirati problem da se ne ponovi ali su (po meni) opet "pojacanja" (Jankovic, Blagojevic, Nikolic, Dragojevic, Popovic, Haurdic) u odnosu na domace igrace.
Mora se znati šta je razlog zašto se igrači ne trude na utakmici?Pa to su isti oni koji su igrali protiv Sarajeva pa smo ih u nebesa dizali,neko se mora oglasiti do nedjelje i reći RAji šta je na stvari.Jel kriv trener,direktor kapiten ili uprava.Jer nama realno fale dva dobra igrača,špic i vezni da rastereti Blagojevića,više vezni jer tada se ne bi POP morao vraćati na našu polovinu po loptu što sad radi kad igra(Slavija) i bilo bi golova.Hajmo u nedjelju sat ranije doći na tribinu pa tražiti odgovor od Mrkve,nek kaže šta se događa jer djeluju kao slowmotion na terenu.
100% se slazem :thumbup:
Prkosni i Ponosni od 1922

Avatar
RezervniGolman
Postovi: 849
Pridružen/a: 09 jul 2014, 04:34
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la RezervniGolman » 02 okt 2014, 15:17

A brato nismo titulu nikad uzeli niti cemo (bar dok sam ja ziv jos 10ak-15 kuka plafon :P ) ali nebi dao ovog naseg starca i ovu ljubav za citav svijet. Onaj osjecaj kad dobijes ili onaj kad popusis i onako nasekiran syeban do bola nasmijes se i kazes sebi yebo te otac pacenice jedan sta je u njemu. U krvi brato i da je od gova.na ja cu ic dok mogu jer me na to tjera vfc vijuga koje samo mi mostarci imamo kad ispanemo iz picke. To je nasa sudbina i moramo se pomiriti i nadati boljim danima jer je letargija kod ljudi dobro zavladala. Kao sto sam vec jednom napisao. Mi smo upaljac pun plina samo bez kremena i jedan porez prsta fali da se zakreše ova armija ljudi i zapali 2-3 milje na neko gostovanje.
KLUB LJUDI ČIJI OBRAZ NE MOŽEŠ KUPITI,ČIJE USPOMENE NE MOŽEŠ IZBRISATI.
LJUDI KOJIMA NE MOŽEŠ LAGATI.
VELEŽ MOSTAR,KLUB RAJE,LJUBAVI,PONOSA I PRKOSA.
KLUB SVIH NAS.

shaman7
Postovi: 2044
Pridružen/a: 11 apr 2009, 14:39
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la shaman7 » 02 okt 2014, 15:41

Ja sve ovo gledam na sljedeći način, to je moje mišljenje, možda ima neko i da se slaže, možda neko i ne , ali je tako.

Prošle sezone smo na početku otprilike pravili iste rezultate, broj bodova na kontu isti, koji bod gore-dole, ali je isto to. Pred kraj sezone, ekipa se uigrala i napravila dvocifren niz bez poraza (svaka čast da se razumijemo). Inače, pred onakvom atmosferom su jednostavno MORALI POBIJEDITI Željezničara i Zrinjskog. Ove sezone nam je na početku bio pravo lagan raspored pa smo nastavili taj niz, iako smo prosuli bodove protiv Mladosti. Čelika, Olimpica, ali to nije bilo ni BLIZU igre koju je Velež igrao prošle sezone. Možda su Letić, Oštraković i Okić ispali **** (za nekog jesu, za nekog nisu), ali da smo uspjeli zadržati ta 3 igrača , priča bi bila skroz drugačija. Politika kluba ove sezone je trebala da bude zadržati 5 najboljih igrača u sezoni i one koji su nosili igru (uspjeli su Hebibovića i Jankovića), ali ove trojice su se riješili i doveli 7 stubova. Vi meni možete sada spomenuti i majku i familiju i šta god hoćete, ali ovi novi igrači nisu ništa pokazali. Kakav je to igrač, kad navijačima njegovog bivšeg kluba padne kamen sa srca što je otišao. To uopšte ne može biti dobar igrač, jer svaki od njih ima nešto po čemu zaslužuje da ostane u klubu i zbog čega navijačima bude žao što ode (jedino ako je dobar degenerik pa baš pojma nema s loptom, izgleda da je to bio Popović) . Bez obzira što smo mi doveli Popovića, Đokića, Haurdića, Nikolića, Vladavića, Hodzica, Škahića, Janičijevića (iako nije imao priliku pokazati šta zna), Barišića i Tolića (kojih nema nigdje) , mi smo izgubili 3 od 5 najboljih igrača u prošloj sezoni, sezoni u kojoj je Velež bio najbolje plasiran od kad igra u PL (ako griješim, ispravite me) . Evo prođe polusezona , nijedan od ovih igrača nije opravdao termin "Pojačanje" , osim Nikolića čija mi se igra onako lično sviđa, i vidi se da zna igrati. Ostali ili ne igraju nikako, ili su individualci (Haurdić, Vladavić).

Najveće pojačanje za ovu sezonu je Zolj koji odlično odrađuje svoj posao uz minimalne greške, mada može još napredovati. Ovim postom želim reći da je Velež prodao svoja 3 igrača, morao je neke pare uzeti za njih sigurno, pogotovo za Šefku, i njihovom prodajom doveo totalno nedokazane igrače. Ne znam jesu li htjeli ovim prelaznim rokom zamazati oči navijačima kako bi vidili da se radi pa da se vratimo na tribine, ali bas suprotno , udaljili su neke vjerne navijace od stadiona

Avatar
SipakUlicar1922
Postovi: 347
Pridružen/a: 07 maj 2014, 13:41
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la SipakUlicar1922 » 02 okt 2014, 15:51

shaman7 je napisao/la:Ja sve ovo gledam na sljedeći način, to je moje mišljenje, možda ima neko i da se slaže, možda neko i ne , ali je tako.

Prošle sezone smo na početku otprilike pravili iste rezultate, broj bodova na kontu isti, koji bod gore-dole, ali je isto to. Pred kraj sezone, ekipa se uigrala i napravila dvocifren niz bez poraza (svaka čast da se razumijemo). Inače, pred onakvom atmosferom su jednostavno MORALI POBIJEDITI Željezničara i Zrinjskog. Ove sezone nam je na početku bio pravo lagan raspored pa smo nastavili taj niz, iako smo prosuli bodove protiv Mladosti. Čelika, Olimpica, ali to nije bilo ni BLIZU igre koju je Velež igrao prošle sezone. Možda su Letić, Oštraković i Okić ispali **** (za nekog jesu, za nekog nisu), ali da smo uspjeli zadržati ta 3 igrača , priča bi bila skroz drugačija. Politika kluba ove sezone je trebala da bude zadržati 5 najboljih igrača u sezoni i one koji su nosili igru (uspjeli su Hebibovića i Jankovića), ali ove trojice su se riješili i doveli 7 stubova. Vi meni možete sada spomenuti i majku i familiju i šta god hoćete, ali ovi novi igrači nisu ništa pokazali. Kakav je to igrač, kad navijačima njegovog bivšeg kluba padne kamen sa srca što je otišao. To uopšte ne može biti dobar igrač, jer svaki od njih ima nešto po čemu zaslužuje da ostane u klubu i zbog čega navijačima bude žao što ode (jedino ako je dobar degenerik pa baš pojma nema s loptom, izgleda da je to bio Popović) . Bez obzira što smo mi doveli Popovića, Đokića, Haurdića, Nikolića, Vladavića, Hodzica, Škahića, Janičijevića (iako nije imao priliku pokazati šta zna), Barišića i Tolića (kojih nema nigdje) , mi smo izgubili 3 od 5 najboljih igrača u prošloj sezoni, sezoni u kojoj je Velež bio najbolje plasiran od kad igra u PL (ako griješim, ispravite me) . Evo prođe polusezona , nijedan od ovih igrača nije opravdao termin "Pojačanje" , osim Nikolića čija mi se igra onako lično sviđa, i vidi se da zna igrati. Ostali ili ne igraju nikako, ili su individualci (Haurdić, Vladavić).

Najveće pojačanje za ovu sezonu je Zolj koji odlično odrađuje svoj posao uz minimalne greške, mada može još napredovati. Ovim postom želim reći da je Velež prodao svoja 3 igrača, morao je neke pare uzeti za njih sigurno, pogotovo za Šefku, i njihovom prodajom doveo totalno nedokazane igrače. Ne znam jesu li htjeli ovim prelaznim rokom zamazati oči navijačima kako bi vidili da se radi pa da se vratimo na tribine, ali bas suprotno , udaljili su neke vjerne navijace od stadiona
Prodali? Pare uzeli? Na Senedinu, Leticu i Okicu?
Mozda sam slabo upoznat ali koliko znam njima je istekao ugovor i otisli su kao slobodni igraci (iako je Letic bio vezan jos godinu dana amaterskim ugovorom).
Prkosni i Ponosni od 1922

veteran71
Postovi: 75
Pridružen/a: 27 sep 2014, 18:01
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la veteran71 » 02 okt 2014, 15:51

shaman7 je napisao/la:Ja sve ovo gledam na sljedeći način, to je moje mišljenje, možda ima neko i da se slaže, možda neko i ne , ali je tako.

Prošle sezone smo na početku otprilike pravili iste rezultate, broj bodova na kontu isti, koji bod gore-dole, ali je isto to. Pred kraj sezone, ekipa se uigrala i napravila dvocifren niz bez poraza (svaka čast da se razumijemo). Inače, pred onakvom atmosferom su jednostavno MORALI POBIJEDITI Željezničara i Zrinjskog. Ove sezone nam je na početku bio pravo lagan raspored pa smo nastavili taj niz, iako smo prosuli bodove protiv Mladosti. Čelika, Olimpica, ali to nije bilo ni BLIZU igre koju je Velež igrao prošle sezone. Možda su Letić, Oštraković i Okić ispali **** (za nekog jesu, za nekog nisu), ali da smo uspjeli zadržati ta 3 igrača , priča bi bila skroz drugačija. Politika kluba ove sezone je trebala da bude zadržati 5 najboljih igrača u sezoni i one koji su nosili igru (uspjeli su Hebibovića i Jankovića), ali ove trojice su se riješili i doveli 7 stubova. Vi meni možete sada spomenuti i majku i familiju i šta god hoćete, ali ovi novi igrači nisu ništa pokazali. Kakav je to igrač, kad navijačima njegovog bivšeg kluba padne kamen sa srca što je otišao. To uopšte ne može biti dobar igrač, jer svaki od njih ima nešto po čemu zaslužuje da ostane u klubu i zbog čega navijačima bude žao što ode (jedino ako je dobar degenerik pa baš pojma nema s loptom, izgleda da je to bio Popović) . Bez obzira što smo mi doveli Popovića, Đokića, Haurdića, Nikolića, Vladavića, Hodzica, Škahića, Janičijevića (iako nije imao priliku pokazati šta zna), Barišića i Tolića (kojih nema nigdje) , mi smo izgubili 3 od 5 najboljih igrača u prošloj sezoni, sezoni u kojoj je Velež bio najbolje plasiran od kad igra u PL (ako griješim, ispravite me) . Evo prođe polusezona , nijedan od ovih igrača nije opravdao termin "Pojačanje" , osim Nikolića čija mi se igra onako lično sviđa, i vidi se da zna igrati. Ostali ili ne igraju nikako, ili su individualci (Haurdić, Vladavić).

Najveće pojačanje za ovu sezonu je Zolj koji odlično odrađuje svoj posao uz minimalne greške, mada može još napredovati. Ovim postom želim reći da je Velež prodao svoja 3 igrača, morao je neke pare uzeti za njih sigurno, pogotovo za Šefku, i njihovom prodajom doveo totalno nedokazane igrače. Ne znam jesu li htjeli ovim prelaznim rokom zamazati oči navijačima kako bi vidili da se radi pa da se vratimo na tribine, ali bas suprotno , udaljili su neke vjerne navijace od stadiona

svaka ti cast....jako realno gledanje na prave probleme i uzroke tih problema...Mi smo ove sezone dobili zaista samo jedno pravo pojacanje - Zolja. Ucinak na terenu i ucinak na tabeli NE OPRAVDAVA dolaske jer bolje da smo 13 na tabeli sa mostarskom djecom nego 8 sa 18 stranaca koji igraju za dobru lovu a ne pokazuju nista....

veteran71
Postovi: 75
Pridružen/a: 27 sep 2014, 18:01
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la veteran71 » 02 okt 2014, 15:55

NeverGiveUp je napisao/la:Veliki Mirza je jučer od 5 plasiranih lopti od suigrača udaljenog tek nekoliko metara uspio primiti tek 1.
Ostale četiri su se odbile od njega kao od banderu.

Ne vrijedi ti priča druže, (i nikako u tome ne branim Popa). Čak sam cijelo drugo poluvrijeme prizivao da uđe Mirza ili Mace.


evo prebrah sve tvoje postove...ne nadjoh da si igdje napisao kako se Maleta klizao protiv Zrinjskog, kako Blagoje nije svezao dva dodavanja, ne nadjoh da iko napisa kako je Maletic u Velezu odigrao 32 utakmice i nije dao niti jedan gol????? Mirza je stvarno VELIKI čim Vam je nabio tolike komplekse... pa najbolji strijelac Veleža ove godine je Dino Hajdarević a ovdje ga svi popljuvaše.....fuj kakvi smo mi ljudi...,.

veteran71
Postovi: 75
Pridružen/a: 27 sep 2014, 18:01
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la veteran71 » 02 okt 2014, 15:58

SipakUlicar1922 je napisao/la:Ta prica o nasoj djeci je prezvakana milijardu puta. Kada smo igrali sa Mostarskom djecom jedva bi opstali u "drustvu najboljih". Cinjenica je da nam omladinski pogon nije dovoljno kvalitetan.
I nerazumijem konstantno zuganje na Popovica koji je odigrao 415 minuta u prvih jedanaest utakmica (liga i kup). Znaci 4,6 od 11 utakmica. Sta je to on losiji od nekoga drugog? Sta je to on losiji od Vlade? Po meni, sto sam dosada gledao, ama bas nimalo. To sto se Vlada trudio protiv svinja to se ocekuje od njega. Problem je u tome sto drugi nisu. Za taj trud ga necu dizati u nebesa jer se to od Velezovih radnika ocekuje. Imas mozda dvije, tri ekipe (Ajax, Barcelona) u svijetu koje jos uvjek zive od omladinskog pogona. Nemozes svake godine izbaciti po pet igraca i ziviti od istih. Nema kluba na svijetu kojem to uspjeva. Razumijem kritiku prema "pojacanjima" i treba traziti odgovornog i analizirati problem da se ne ponovi ali su (po meni) opet "pojacanja" (Jankovic, Blagojevic, Nikolic, Dragojevic, Popovic, Haurdic) u odnosu na domace igrace.

Ja ne razumijem kako neko moze dovesti Popovića kao pojačanje koji za cijelu sezonu u Pazaru ne da niti jedan gol a prosjek mu je svakih 6 utakmica jedan gol.....otvorite statistiku na transfermarktu....Ko je taj scout koji ga je odabrao? Na osnovu čega? Popović ima jednu dobru stvar - dobrog menadzera...

veteran71
Postovi: 75
Pridružen/a: 27 sep 2014, 18:01
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la veteran71 » 02 okt 2014, 16:01

SipakUlicar1922 je napisao/la:
shaman7 je napisao/la:Ja sve ovo gledam na sljedeći način, to je moje mišljenje, možda ima neko i da se slaže, možda neko i ne , ali je tako.

Prošle sezone smo na početku otprilike pravili iste rezultate, broj bodova na kontu isti, koji bod gore-dole, ali je isto to. Pred kraj sezone, ekipa se uigrala i napravila dvocifren niz bez poraza (svaka čast da se razumijemo). Inače, pred onakvom atmosferom su jednostavno MORALI POBIJEDITI Željezničara i Zrinjskog. Ove sezone nam je na početku bio pravo lagan raspored pa smo nastavili taj niz, iako smo prosuli bodove protiv Mladosti. Čelika, Olimpica, ali to nije bilo ni BLIZU igre koju je Velež igrao prošle sezone. Možda su Letić, Oštraković i Okić ispali **** (za nekog jesu, za nekog nisu), ali da smo uspjeli zadržati ta 3 igrača , priča bi bila skroz drugačija. Politika kluba ove sezone je trebala da bude zadržati 5 najboljih igrača u sezoni i one koji su nosili igru (uspjeli su Hebibovića i Jankovića), ali ove trojice su se riješili i doveli 7 stubova. Vi meni možete sada spomenuti i majku i familiju i šta god hoćete, ali ovi novi igrači nisu ništa pokazali. Kakav je to igrač, kad navijačima njegovog bivšeg kluba padne kamen sa srca što je otišao. To uopšte ne može biti dobar igrač, jer svaki od njih ima nešto po čemu zaslužuje da ostane u klubu i zbog čega navijačima bude žao što ode (jedino ako je dobar degenerik pa baš pojma nema s loptom, izgleda da je to bio Popović) . Bez obzira što smo mi doveli Popovića, Đokića, Haurdića, Nikolića, Vladavića, Hodzica, Škahića, Janičijevića (iako nije imao priliku pokazati šta zna), Barišića i Tolića (kojih nema nigdje) , mi smo izgubili 3 od 5 najboljih igrača u prošloj sezoni, sezoni u kojoj je Velež bio najbolje plasiran od kad igra u PL (ako griješim, ispravite me) . Evo prođe polusezona , nijedan od ovih igrača nije opravdao termin "Pojačanje" , osim Nikolića čija mi se igra onako lično sviđa, i vidi se da zna igrati. Ostali ili ne igraju nikako, ili su individualci (Haurdić, Vladavić).

Najveće pojačanje za ovu sezonu je Zolj koji odlično odrađuje svoj posao uz minimalne greške, mada može još napredovati. Ovim postom želim reći da je Velež prodao svoja 3 igrača, morao je neke pare uzeti za njih sigurno, pogotovo za Šefku, i njihovom prodajom doveo totalno nedokazane igrače. Ne znam jesu li htjeli ovim prelaznim rokom zamazati oči navijačima kako bi vidili da se radi pa da se vratimo na tribine, ali bas suprotno , udaljili su neke vjerne navijace od stadiona
Prodali? Pare uzeli? Na Senedinu, Leticu i Okicu?
Mozda sam slabo upoznat ali koliko znam njima je istekao ugovor i otisli su kao slobodni igraci (iako je Letic bio vezan jos godinu dana amaterskim ugovorom).

Sipak ulicar je u pravu. Nije Velez prodao Ostrakovica i Okica oni su bili slobodni igraci. Uzelo se samo nesto novca po UEFINIM pravilima za Letica.....Problem je sto niko nije produzio ugovor sa Ostrim i Okicem.....Ako neće, sjedi lafe na klupu pa te niko neće uzeti sa klupe.....ili jos bolje na tribine.....vidite kako to rade svi ozbiljni klubovi u svijetu a i neozbiljni poput zrinjskog....

Avatar
emil02in
Postovi: 3689
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la emil02in » 02 okt 2014, 16:11

veteran71 je napisao/la:
NeverGiveUp je napisao/la:Veliki Mirza je jučer od 5 plasiranih lopti od suigrača udaljenog tek nekoliko metara uspio primiti tek 1.
Ostale četiri su se odbile od njega kao od banderu.

Ne vrijedi ti priča druže, (i nikako u tome ne branim Popa). Čak sam cijelo drugo poluvrijeme prizivao da uđe Mirza ili Mace.


evo prebrah sve tvoje postove...ne nadjoh da si igdje napisao kako se Maleta klizao protiv Zrinjskog, kako Blagoje nije svezao dva dodavanja, ne nadjoh da iko napisa kako je Maletic u Velezu odigrao 32 utakmice i nije dao niti jedan gol????? Mirza je stvarno VELIKI čim Vam je nabio tolike komplekse... pa najbolji strijelac Veleža ove godine je Dino Hajdarević a ovdje ga svi popljuvaše.....fuj kakvi smo mi ljudi...,.
Jarane nema kluba koji se može samo na svoju djecu osloniti to slobodno zaboravi,ne daj bože da do toga dođe igra li bi 2.ligu jug.
Za Mirzu neću komentarisati kakav je,ali je trebao otići na posudbu negdje u 1.ligu federacije da odigra sezonu i da se vrati,previše se priče diglo oko njega bez potrebe.Maletić i nije doveden da daje golove a osim toga od te 32 utakmice 2 nije bio na nivou i šta sad otjerati ga i njega i Blagojevića i sve redom šta onda?Pogledaj satav jučer koliko je igrača u prvih 11 bilo da su ponikli u Veležu?Koji igrač "domaći" može zamijeniti Jankovića ili Blagojevića?
Pa mi smo tek od prošle sezone u vrhu ove hebene lige,šta misliš da je lako dovesti nekog vrhunskog igrača u Velež?
Što Kodro ode U Sarajevo,što Bajevića nema u klubu,kako je moguće da nema mjesta za Obada koji je sve što je imao dao za klub,rizikovao zdravlje svoje igrajući.Na žalost pokazalo se da Mrkva nije za sportskog direktora i on i Tana bi trebali prvi otići pa onda ostali.
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

anel81m
Postovi: 929
Pridružen/a: 16 okt 2009, 18:15
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la anel81m » 02 okt 2014, 16:26

[quote="RezervniGolman"]A brato nismo titulu nikad uzeli niti cemo (bar dok sam ja ziv jos 10ak-15 kuka plafon :P ) ali nebi dao ovog naseg starca i ovu ljubav za citav svijet. Onaj osjecaj kad dobijes ili onaj kad popusis i onako nasekiran syeban do bola nasmijes se i kazes sebi yebo te otac pacenice jedan sta je u njemu. U krvi brato i da je od gova.na ja cu ic dok mogu jer me na to tjera vfc vijuga koje samo mi mostarci imamo kad ispanemo iz picke. To je nasa sudbina i moramo se pomiriti i nadati boljim danima jer je letargija kod ljudi dobro zavladala. Kao sto sam vec jednom napisao. Mi smo upaljac pun plina samo bez kremena i jedan porez prsta


Tako je Pastrmka, **** bola titule, čitava bivša država nas je cijenila i poštovala zbog našeg stila igre, zbog toga što smo bili klub iz jednog manjeg grada koji nije j.ebao ni Zvezdu,ni Partizan, ni Dinamo a ponajmanje Hajduka.Nismo nikom dali ispred sebe i sa svakim se nadigravali.Tako da nema kluba iz bivše zemlje koji nije primio bar 5 komada od nas.Da smo igrali malo manje otvorenog garda možda bismo uzeli koju titulu, ali nebi bili ono po čemu su nas cijenili i po čemu nas dan danas cijene.To hoćemo da budemo, a ne da se u Širokom brijegu useru u gaće i da igraju ko zadnje ****, da padnu bez ispaljenog metka.

AlemC85
Postovi: 7485
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la AlemC85 » 02 okt 2014, 16:37

anel81m je napisao/la:
RezervniGolman je napisao/la:A brato nismo titulu nikad uzeli niti cemo (bar dok sam ja ziv jos 10ak-15 kuka plafon :P ) ali nebi dao ovog naseg starca i ovu ljubav za citav svijet. Onaj osjecaj kad dobijes ili onaj kad popusis i onako nasekiran syeban do bola nasmijes se i kazes sebi yebo te otac pacenice jedan sta je u njemu. U krvi brato i da je od gova.na ja cu ic dok mogu jer me na to tjera vfc vijuga koje samo mi mostarci imamo kad ispanemo iz picke. To je nasa sudbina i moramo se pomiriti i nadati boljim danima jer je letargija kod ljudi dobro zavladala. Kao sto sam vec jednom napisao. Mi smo upaljac pun plina samo bez kremena i jedan porez prsta


Tako je Pastrmka, **** bola titule, čitava bivša država nas je cijenila i poštovala zbog našeg stila igre, zbog toga što smo bili klub iz jednog manjeg grada koji nije j.ebao ni Zvezdu,ni Partizan, ni Dinamo a ponajmanje Hajduka.Nismo nikom dali ispred sebe i sa svakim se nadigravali.Tako da nema kluba iz bivše zemlje koji nije primio bar 5 komada od nas.Da smo igrali malo manje otvorenog garda možda bismo uzeli koju titulu, ali nebi bili ono po čemu su nas cijenili i po čemu nas dan danas cijene.To hoćemo da budemo, a ne da se u Širokom brijegu useru u gaće i da igraju ko zadnje ****, da padnu bez ispaljenog metka.
POTPIS! :bih:

E ovo je ključ zašto raja nažalost bježi od Veleža, zato što nemamo IGRE. Igru smo imali jedino kod Odovića, i ono proljetos sa Fejom.

Ja kao Veleovac želim da gledam pornografiju u režiji Veležovih igrača, da igraju sexi, a ne kao prebijene mačke, a da li ćemo biti prvaci ili ne to zavisi od konačnog poretka.

veteran71
Postovi: 75
Pridružen/a: 27 sep 2014, 18:01
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la veteran71 » 02 okt 2014, 17:10

emil02in je napisao/la:
veteran71 je napisao/la:
NeverGiveUp je napisao/la:Veliki Mirza je jučer od 5 plasiranih lopti od suigrača udaljenog tek nekoliko metara uspio primiti tek 1.
Ostale četiri su se odbile od njega kao od banderu.

Ne vrijedi ti priča druže, (i nikako u tome ne branim Popa). Čak sam cijelo drugo poluvrijeme prizivao da uđe Mirza ili Mace.


evo prebrah sve tvoje postove...ne nadjoh da si igdje napisao kako se Maleta klizao protiv Zrinjskog, kako Blagoje nije svezao dva dodavanja, ne nadjoh da iko napisa kako je Maletic u Velezu odigrao 32 utakmice i nije dao niti jedan gol????? Mirza je stvarno VELIKI čim Vam je nabio tolike komplekse... pa najbolji strijelac Veleža ove godine je Dino Hajdarević a ovdje ga svi popljuvaše.....fuj kakvi smo mi ljudi...,.
Jarane nema kluba koji se može samo na svoju djecu osloniti to slobodno zaboravi,ne daj bože da do toga dođe igra li bi 2.ligu jug.
Za Mirzu neću komentarisati kakav je,ali je trebao otići na posudbu negdje u 1.ligu federacije da odigra sezonu i da se vrati,previše se priče diglo oko njega bez potrebe.Maletić i nije doveden da daje golove a osim toga od te 32 utakmice 2 nije bio na nivou i šta sad otjerati ga i njega i Blagojevića i sve redom šta onda?Pogledaj satav jučer koliko je igrača u prvih 11 bilo da su ponikli u Veležu?Koji igrač "domaći" može zamijeniti Jankovića ili Blagojevića?
Pa mi smo tek od prošle sezone u vrhu ove hebene lige,šta misliš da je lako dovesti nekog vrhunskog igrača u Velež?
Što Kodro ode U Sarajevo,što Bajevića nema u klubu,kako je moguće da nema mjesta za Obada koji je sve što je imao dao za klub,rizikovao zdravlje svoje igrajući.Na žalost pokazalo se da Mrkva nije za sportskog direktora i on i Tana bi trebali prvi otići pa onda ostali.

Evo samo radi odgovora svima koji nam stalno uvaljuju priču da se ne možemo osloniti na svoju djecu i da to ne radi niti jedan klub. mada je Velež nekada bio oslonjen samo na svoju školu i jedno, najviše dva imena sa strane. takav bih ja Velež volio. sad ćete Vi reći: Eh to je bilo nekad, to više nigdje nema. E ima draga gospodo na Širokom brijegu kojeg mi nikako da pobijedimo. Evo vam prvog tima Širokog:
Luka Bilobrk - Travnik
Antonio Soldo - Široki brijeg
Nikola Marić - Mostar
Ivica Džidić - Mostar
Slavko Brekalo - Široki brijeg
Stipo Marković - Kiseljak
Matija Radić - Jajce
Boris Pandža - Mostar
mario Ljubić - Široki brijeg
Wagner Santos Lago - Ilheus Brazil
Davor Landeka - Posušje
Josip Ćorluka - Grude
Mate Pehar - Čapljina
Danije Kožul - Široki brijeg
Jure Ivanković - Široki brijeg
Zvonimir Kožulj - Mostar
Goran Zakarić - Gradiška
Dino Ćorić - Široki brijeg
Vlado Zadro - Široki brijeg
Ivan Peko - Široki brijeg
Matej Karačić - Široki brijeg
Ivan Buhač - Široki brijeg
Zoran Plazonić - Kaštel stari

klako to mogu škutori a naša djeca ne mogu. Nije valjda da se odjednom tamo gdje se svercovao duhan igra evropsi fudbal. Nije nego ljudi ulazu u djecu, u trenere i drze do svoga. Mi Mostarci to ne znamo....Kod nas valjas samo kad umres - bude ti velika dzennaza.
da skratim...neka neko ode u Brazil na plazu i nadje jednog Wagnera i 15-ero mostarske djece....Fizicki se spremiti i ide borba za titulu....

veteran71
Postovi: 75
Pridružen/a: 27 sep 2014, 18:01
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la veteran71 » 02 okt 2014, 17:17

I još nešto....Otidjite na web stranicu NK Široki. Pogledajte sekciju Omladinska škola. Tamo su slike i imena članova svih selekcija od najmladje (pjetlici) do najstarije u sportskoj opremi, jednoobrazni i za izlozbu...tamo je i kadar omladinske skole koja osim više trenera ima i 2 fizioterapeuta, kondicionig trenera i trenera golmana?????

I onda se cudimo sto nasa djeca gube.....nemaju nikako trenera golmana u cijeloj omladinskoj skoli a o kondicionom i fizioterapeutima da ne pricam.....

Pustimo staru slavu i lovorike....Ucimo od onih koji su danas (nazalost) daleko ispred nas....Ne po tradiciji i imenu jer to ne mogu, ali po profesionalnosti, struci, organizaciji i rezultatima....

drakensang
Postovi: 2208
Pridružen/a: 13 maj 2014, 19:55
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la drakensang » 02 okt 2014, 17:25

Bola sta je tebi. Siroki ima K A M P YEBENI K A M P i djeca imaju tri terena da na njima treniraju. Sta mi imamo? Sa izgradnjom terena za treniranje, biti ce vise zainteresovane djece i moci ce se normalno igrati na kartu omladinski pogon. ovako se poseri na sve te tvoje podatke. cao

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: GG3 i 18 gostiju.