Kup BiH 2013./2014.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la chily-rz » 17 apr 2014, 15:10

Kevin je napisao/la: ma realno je da Čelik nema šansi puno u finalu protiv Sarajeva..jedino kao uspiju zabit gol npr na Koševu pa igrat ovako bunker kao protiv Širokog..al dobro..ko ce znat..
Gdje tu realnost majke ti ? Treba da se vodimo istom logikom pa onda reci da ni Siroki ne bi imao sta traziti u finalu jer su izgubili od Celikovog "bunkera" sa deset igraca :cool:

Cinjenica je da Siroki u 180 min.osim postignutog gola nije napravio 100% sansu,u Zenici ste s igracem vise jednom osutali po golu a sad u revansu dva puta uz postignuti gol,.Ako je Celik najubitacniji napad u ligi sveo na jedan gol u dvije utakmice i 4-5 polu sansi kako to da su autsajderi protiv Sarajeva,.

Ova ekipa Celika je u stanju bilo koga izbaciti u dvije utakmice pa tako i Sarajevo,rekao bi da bi Zeljo bio daleko tezi protivnik za nas,pa cak i Borac od ovog Sarajeva..

Bunker protiv Sirokog ? Ok,imali ste posjed lopte i dominantnih dvadesetak minuta u drugom poluvremenu ali to je premalo da bi se pricalo o nekim konstantnim napadima Sirokog i bunkeru Celika,.U prvih 45 minuta ste tri puta osutali po golu,ona precka,slobodnjak i jos jedan bezvezni pokusaj glavom s 12-13 metara,.Ja ti garantujem da bi se Siroki isto onako postavio u Zenici da je donio 2-0 iz prvog meca,.Vas je u drugoj utakmici odrzao samo los zadnji pas nase vezne linije inace bi rijesili jednu od 5-6 kontri koje smo imali,.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la Signore » 17 apr 2014, 18:01

macak_ je napisao/la:Prema propozicijama jedno mjesto u Eurocupu se dobija za Kup takmičenje i tamo ide osvajač. Ako je osvajač ujedno i šampion, on ide u LP, tako da mjesto za kup u Eurocupu popunjava finalista.
To je sasvim logicno, iako ce to sada ukinuti (od iduce sezone).
Koja je logika da ne ide finalista nego da to mjesto popuni onaj ko je cetvrti i ko je mozda iz tog kupa ispao u prvom krugu??
Pa eto, meni je logicnije da cetvrti ide u EL nego finalista Kupa. Kod UEFA-e liga ima prednost ispred kupa sto je po meni opet logicno. Kazem po meni, ne po tebi, po nekom desetom, to je jednostavno moje misljenje. To sto netko drugi nema misljenje kao ja, ja s tim nemam problema. Ako taj drugi ima problem s mojim misljenjem onda je to njegov problem.
macak_ je napisao/la: A za tvoju teoriju zavjere se moze smisliti jos milion istih za bilo koju vrstu takmicenja
Logicno. I zbog tog se uvode pravila po kojim bi sve bilo regularnije. Bas kao i ovo za finalistu Kupa.

neroazzurni
Postovi: 908
Pridružen/a: 27 jul 2010, 13:01
Kontakt:

Re: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la neroazzurni » 18 apr 2014, 11:44

Signore je napisao/la:Sad citam ovog gore sto kaze da je Celik trebao dobit Zelju i pade mi jedan scenarij napamet po kojem tek sad vidim koliki je apsurd pustati finalistu u Europu.

Zamislite situaciju sljedecu:

Odigrano 29 kola

1.FK Sarajevo 70
2.FK Zeljeznicar 69
3.NK Siroki 68
...
8.Celik 45

Finale Kupa
Sarajevo - Celik

Zadnje kolo:
Sarajevo - Celik ili Celik - Sarajevo

a)Prvo se igra liga, pa tek onda Kup. Celiku je u interesu da izgubi ligasku utakmicu jer bi na taj nacin imao siguran nastup u Europi, a poslije ce u Kupu imat priliku da izbori bolju poziciju.

b)Prvo se igra Kup pa tek onda liga. Celik na posten nacin izgubi Kup i u zadnjem kolu gostuje Sarajevu ili Sarajevo gostuje kod njih. Radi se o tituli, nije mal ulog i Celiku je u interesu da izgubi tu utakmicu, jer im je bitno da Sarajevo uzme titulu i tako njima kao finalisti obezbijedi nastup u EL, jer ukoliko bi Sarajevo izgubilo titulu onda bi cetvrtoplasirani isao u Europu i Celik bi sam sebe sabotirao.

Smijesno, zar ne? Do sad sam bio protivnik tog da finaliste ide samo zato sto je di finala lako doci. Uvijek se moze nekome omaket neko finale, ali manji klubovi jako tesko uzmu Kup, obicno bivaju porazeni u finalu i onda taj neki losiji klub ide u Europu i razocara. To govorim misleci na sve lige, ne samo za PL, a tek sad vidim da je veliki apsurd ovo sa finalistom Kupa. Nije mi nikad palo napamet, sreca pa do sad nije bilo takvih scenarija. Mogu mislit koja bi se buka digla. Pogotovo bi npr. Zeljo i Siroki vrsili ogroman pritisak i tuzili se da nista nije regularno. Sreca pa je ovo posljednja sezona s tim apsurdom.
izvini drug al nabaca ti ovdje hrpu gluposti
prvo, koje su sanse ovog tvog scenarija, realno 1:10000000000, i to je tebi razlog da se ne pusta finalist u Europu :?
drugo, po tebi je lako doci do finala, pogotovo u nasoj ligi? smijesno drug, navedi mi neki mali klub kojem se omaklo u zadnje vrijeme da igra finale
trece, uzimas primjer i europskih liga, pa ti opet ne ide u korist, jer su i Birmingem i Wigan kao drugoligasi sasvim pristojno igrali Europska takmicenja, da ne guglam sad ima tu jos primjera
mislim, nije sto je Celik moj klub, necemo mi ni dobit licence tako da mi je svejedno, ali ne mozes reci da neki finalista kupa koji izgubi od sampiona ne zasluzuje Europu, jos pokazujes kao Celik 8. na tabeli, pa jarane Zrinjski je igrao kao 9. pa nikom nista
jednostavno ne vidim po cemu cetvrti na tabeli vise zasluzuje Europu od finaliste kupa koji izgubi od sampiona, nije lako doci do finala kupa koliko god ti suprotno mislio
Zvjezdan Misimović

"Kod nas je reprezentacija kao kad dođeš malo na odmor. Kolači, porodica, pokloni i onda idu utakmice i tu si mrtav. Tako je bilo kod nas"

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la Kevin » 18 apr 2014, 13:03

chily-rz je napisao/la:
Kevin je napisao/la: ma realno je da Čelik nema šansi puno u finalu protiv Sarajeva..jedino kao uspiju zabit gol npr na Koševu pa igrat ovako bunker kao protiv Širokog..al dobro..ko ce znat..
Gdje tu realnost majke ti ? Treba da se vodimo istom logikom pa onda reci da ni Siroki ne bi imao sta traziti u finalu jer su izgubili od Celikovog "bunkera" sa deset igraca :cool:

Cinjenica je da Siroki u 180 min.osim postignutog gola nije napravio 100% sansu,u Zenici ste s igracem vise jednom osutali po golu a sad u revansu dva puta uz postignuti gol,.Ako je Celik najubitacniji napad u ligi sveo na jedan gol u dvije utakmice i 4-5 polu sansi kako to da su autsajderi protiv Sarajeva,.

Ova ekipa Celika je u stanju bilo koga izbaciti u dvije utakmice pa tako i Sarajevo,rekao bi da bi Zeljo bio daleko tezi protivnik za nas,pa cak i Borac od ovog Sarajeva..

Bunker protiv Sirokog ? Ok,imali ste posjed lopte i dominantnih dvadesetak minuta u drugom poluvremenu ali to je premalo da bi se pricalo o nekim konstantnim napadima Sirokog i bunkeru Celika,.U prvih 45 minuta ste tri puta osutali po golu,ona precka,slobodnjak i jos jedan bezvezni pokusaj glavom s 12-13 metara,.Ja ti garantujem da bi se Siroki isto onako postavio u Zenici da je donio 2-0 iz prvog meca,.Vas je u drugoj utakmici odrzao samo los zadnji pas nase vezne linije inace bi rijesili jednu od 5-6 kontri koje smo imali,.
vjeruj mi druze da ja ne bi imao nista protiv da vi osvojite, dapače, navijam za vas u finalu ;)
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

Avatar
materazzi
Postovi: 566
Pridružen/a: 09 dec 2009, 11:38
Kontakt:

Re: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la materazzi » 18 apr 2014, 13:18

kad se igra finale kupa , tko je prvi domacin

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la Signore » 18 apr 2014, 14:09

neroazzurni je napisao/la: izvini drug al nabaca ti ovdje hrpu gluposti
prvo, koje su sanse ovog tvog scenarija, realno 1:10000000000, i to je tebi razlog da se ne pusta finalist u Europu :?
drugo, po tebi je lako doci do finala, pogotovo u nasoj ligi? smijesno drug, navedi mi neki mali klub kojem se omaklo u zadnje vrijeme da igra finale
trece, uzimas primjer i europskih liga, pa ti opet ne ide u korist, jer su i Birmingem i Wigan kao drugoligasi sasvim pristojno igrali Europska takmicenja, da ne guglam sad ima tu jos primjera
mislim, nije sto je Celik moj klub, necemo mi ni dobit licence tako da mi je svejedno, ali ne mozes reci da neki finalista kupa koji izgubi od sampiona ne zasluzuje Europu, jos pokazujes kao Celik 8. na tabeli, pa jarane Zrinjski je igrao kao 9. pa nikom nista
jednostavno ne vidim po cemu cetvrti na tabeli vise zasluzuje Europu od finaliste kupa koji izgubi od sampiona, nije lako doci do finala kupa koliko god ti suprotno mislio
Ma rekoh da je to moje misljenje. Jednostavno dajem prednost ligasima naspram ovih iz Kupa. Jednostavno je, ako oces u Europu osvoji Kup i idi u istu. Nemam ja nista protiv Celika, volio bi da igraju u Europi, najblizi su mi premijerligas i ako bi nekog mogao uzivo gledat u Europi onda je to Celik. Ovaj moj tekst nije bila prica o Celiku, Sarajevu i ostalim klubovima, oni su bili samo primjeri. To sto je Zrinjski igrao kao deveti je problem lige, Saveza i ljudi koji trebaju da brinu o ligi, da ju urede i da se klubovi ne sramote kad trebaju dobit licencu. Vec sam vise puta spominjao da je Zepce kao dvanaesto igralo u Europi i da je te sezone BiH imala samo tri predstavnika. Ne zato sto je takvo pravilo bilo, nego zato sto su samo tri kluba dobila licencu. I mozda se sad nesto gura prema naprijed, mozda se vise brine, ali se nije brinulo prije i treba ovo sve proc da bi bilo normalno i da bi u Europu vodili sportski rezultati, a ne licence.

I do finala nisam rekao da je lako, vidis da sam stavio lako u smislu da je biti finalista i osvajac ogromna razlika. Moze ti se posreciti raspored il sta vec. U BiH se takvo sta ne desava, ali ce se kad tad desiti. Ove sezone je u Europi igrao klub iz Austrijske trece lige, ali su oni u finalu pobijedili Austriu Bec i izborili nastup. Sto se tice Wigana i Birmighama. Logicno da se nece osramotit, Engleska druga liga je na visoj razini nego sto je 30tak prvih liga u Europi. Uostalom, i Wigan i Birmigham su osvojili kupove, nisu bili porazeni u finalu.

neroazzurni
Postovi: 908
Pridružen/a: 27 jul 2010, 13:01
Kontakt:

Re: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la neroazzurni » 18 apr 2014, 15:30

ma nisam se ni ja javio zbog Celika, to sam i naveo, nego ti kazem da UEFA dozvoljava nastup u Europskoj ligi jednom klubu i preko kupa, i tu se po meni sva prica zavrsava, ako je osvajac kupa i prvak drzave(ide u LP) logicno je da onda ide finalista istog, ko god on bio, ako je osvajac ekipa koja nije prvak a izborila je Europsku ligu preko prvenstva opet mi je logicno da ta ekipa ide preko kupa a da se daje prednost ekipi sljedecoj na prvenstvenoj tabeli

po meni je to ok, po tebi nije, pa je i to ok :P
zivio :wave:
Zvjezdan Misimović

"Kod nas je reprezentacija kao kad dođeš malo na odmor. Kolači, porodica, pokloni i onda idu utakmice i tu si mrtav. Tako je bilo kod nas"

Avatar
imekorisnicko
Postovi: 545
Pridružen/a: 30 apr 2013, 23:36
Kontakt:

Re: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la imekorisnicko » 18 apr 2014, 15:52

Signore je napisao/la:
neroazzurni je napisao/la: izvini drug al nabaca ti ovdje hrpu gluposti
prvo, koje su sanse ovog tvog scenarija, realno 1:10000000000, i to je tebi razlog da se ne pusta finalist u Europu :?
drugo, po tebi je lako doci do finala, pogotovo u nasoj ligi? smijesno drug, navedi mi neki mali klub kojem se omaklo u zadnje vrijeme da igra finale
trece, uzimas primjer i europskih liga, pa ti opet ne ide u korist, jer su i Birmingem i Wigan kao drugoligasi sasvim pristojno igrali Europska takmicenja, da ne guglam sad ima tu jos primjera
mislim, nije sto je Celik moj klub, necemo mi ni dobit licence tako da mi je svejedno, ali ne mozes reci da neki finalista kupa koji izgubi od sampiona ne zasluzuje Europu, jos pokazujes kao Celik 8. na tabeli, pa jarane Zrinjski je igrao kao 9. pa nikom nista
jednostavno ne vidim po cemu cetvrti na tabeli vise zasluzuje Europu od finaliste kupa koji izgubi od sampiona, nije lako doci do finala kupa koliko god ti suprotno mislio
Ma rekoh da je to moje misljenje. Jednostavno dajem prednost ligasima naspram ovih iz Kupa. Jednostavno je, ako oces u Europu osvoji Kup i idi u istu. Nemam ja nista protiv Celika, volio bi da igraju u Europi, najblizi su mi premijerligas i ako bi nekog mogao uzivo gledat u Europi onda je to Celik. Ovaj moj tekst nije bila prica o Celiku, Sarajevu i ostalim klubovima, oni su bili samo primjeri. To sto je Zrinjski igrao kao deveti je problem lige, Saveza i ljudi koji trebaju da brinu o ligi, da ju urede i da se klubovi ne sramote kad trebaju dobit licencu. Vec sam vise puta spominjao da je Zepce kao dvanaesto igralo u Europi i da je te sezone BiH imala samo tri predstavnika. Ne zato sto je takvo pravilo bilo, nego zato sto su samo tri kluba dobila licencu. I mozda se sad nesto gura prema naprijed, mozda se vise brine, ali se nije brinulo prije i treba ovo sve proc da bi bilo normalno i da bi u Europu vodili sportski rezultati, a ne licence.

I do finala nisam rekao da je lako, vidis da sam stavio lako u smislu da je biti finalista i osvajac ogromna razlika. Moze ti se posreciti raspored il sta vec. U BiH se takvo sta ne desava, ali ce se kad tad desiti. Ove sezone je u Europi igrao klub iz Austrijske trece lige, ali su oni u finalu pobijedili Austriu Bec i izborili nastup. Sto se tice Wigana i Birmighama. Logicno da se nece osramotit, Engleska druga liga je na visoj razini nego sto je 30tak prvih liga u Europi. Uostalom, i Wigan i Birmigham su osvojili kupove, nisu bili porazeni u finalu.
liga je bolje takmičenje od kupa i relevantnije za procjenu kvalitete neke ekipe, igra se više utakmica, manji je efekat sreće itd.

Avatar
sarajlija
Postovi: 3224
Pridružen/a: 17 jul 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la sarajlija » 18 apr 2014, 16:21

materazzi je napisao/la:kad se igra finale kupa , tko je prvi domacin
7 maja prva, 17 maja revans, a izvlacenje gdje se igra prva je 22.4. ;)
04.10.2009 !!

realno
Postovi: 145
Pridružen/a: 21 maj 2012, 15:39
Kontakt:

Re: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la realno » 18 apr 2014, 16:35

07. prva, 14.05 druga ;)
Celik u srcu

Avatar
sarajlija
Postovi: 3224
Pridružen/a: 17 jul 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la sarajlija » 18 apr 2014, 16:43

Aha onda sam se malo preracuno hvala na ispravci. :P
04.10.2009 !!

Avatar
samocelik
Postovi: 6036
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la samocelik » 18 apr 2014, 20:31

Na jednom portalu piše da su utakmcie 7. odnosno 17. Maja!? Nego,je li neko upučen jel se brišu kartoni iz ranijih utakmica i da li ekipe ulaze 100% spremni u utakmicu?
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la hilmo » 18 apr 2014, 21:08

Kup se igra 7. i 17. maja
slika

realno
Postovi: 145
Pridružen/a: 21 maj 2012, 15:39
Kontakt:

Re: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la realno » 18 apr 2014, 22:52

hilmo je napisao/la:Kup se igra 7. i 17. maja
slika
hilmo,igra se 14 tog,doslo je do promjene...
Celik u srcu

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la badblueboylivno » 19 apr 2014, 00:23

Kakvi glupani i maloumnici, umjesto da, kad već imamo cirkus sa dvije utakmice, ovu drugu ostave za vikend, kako su najavili i što je bio rijetki plus za ovakav cirkus od formata Kupa (a i UEFA za kraj sezone prebacila finale LP sa srijede na subotu), majstori to vrate na srijedu... da možda neki reprezentativac ne bi ostao tri dana duže s klubom. :lolno:

:clap: :clap: Bravo, majmuni, evo vam banana.
Hayley <3

Avatar
batman
Postovi: 101
Pridružen/a: 23 apr 2013, 18:53
Kontakt:

Re: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la batman » 20 apr 2014, 23:44

Nisu se dugo 2 mala kluba nasli u finalu. Zadnjih par godina uvijek je jedan velikan(ustvari i jedini veliki klub u BiH) bio u finalu.
Sad je to malo zanimljivije, tesko procijeniti osvajaca. A i simpaticno gledati njihove navijace, njihovoj sreci nikad kraja.

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: Odg: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la hilmo » 20 apr 2014, 23:52

batman je napisao/la:Nisu se dugo 2 mala kluba nasli u finalu. Zadnjih par godina uvijek je jedan velikan(ustvari i jedini veliki klub u BiH) bio u finalu.
Sad je to malo zanimljivije, tesko procijeniti osvajaca. A i simpaticno gledati njihove navijace, njihovoj sreci nikad kraja.
Jos nisi prezalio sto je taj jedan "mali" klub izbacio tvog "velikana"?

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

pobjedesve
Postovi: 455
Pridružen/a: 22 mar 2014, 23:44
Kontakt:

Re: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la pobjedesve » 21 apr 2014, 00:05

batman je napisao/la:Nisu se dugo 2 mala kluba nasli u finalu. Zadnjih par godina uvijek je jedan velikan(ustvari i jedini veliki klub u BiH) bio u finalu.
Sad je to malo zanimljivije, tesko procijeniti osvajaca. A i simpaticno gledati njihove navijace, njihovoj sreci nikad kraja.
Mućki provokator :rol: :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
a... pehari su tu

Avatar
batman
Postovi: 101
Pridružen/a: 23 apr 2013, 18:53
Kontakt:

Re: Odg: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la batman » 21 apr 2014, 00:07

hilmo je napisao/la:
batman je napisao/la:Nisu se dugo 2 mala kluba nasli u finalu. Zadnjih par godina uvijek je jedan velikan(ustvari i jedini veliki klub u BiH) bio u finalu.
Sad je to malo zanimljivije, tesko procijeniti osvajaca. A i simpaticno gledati njihove navijace, njihovoj sreci nikad kraja.
Jos nisi prezalio sto je taj jedan "mali" klub izbacio tvog "velikana"?

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Iskreno da ti kazem, ne pecka me. A ne bi bilo ni fer prema ostatku lige, treba pruziti malenim sansu za nekim trofejom. Sad im je pruzena, i u koji god da grad ode trofej nece biti gubitnika. :tralala:

Avatar
jagamu
Postovi: 1263
Pridružen/a: 30 mar 2013, 18:51
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: Kup BiH 2013./2014.

Post Postao/la jagamu » 21 apr 2014, 07:49

batman je napisao/la:Nisu se dugo 2 mala kluba nasli u finalu. Zadnjih par godina uvijek je jedan velikan(ustvari i jedini veliki klub u BiH) bio u finalu.
Sad je to malo zanimljivije, tesko procijeniti osvajaca. A i simpaticno gledati njihove navijace, njihovoj sreci nikad kraja.
Idi strumfe na temu Skripara i usput povedi Dzoleta pa se tjesite jedni drugima.
Nego pitari ako ovi ne ukinu zabranu nadam se da ce to klubovi odradit pa da gledamo finale kakvo jos nije bilo u ovoj drzavi,pune tribine i fer i korektno navijanje s obe strane,pa ko bude bolji neka osvoji,a nadam se da ce to biti FK ČELIK.Pozz.
moSa likCe

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.