FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
Baja_Zvjerka
Postovi: 4643
Pridružen/a: 09 jul 2009, 20:20
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Baja_Zvjerka » 27 apr 2014, 11:08

Zumba vrlo lose si vidio jucerasnju utakmicu... Hodzic POVRIJEDJEN, Colic katastrofalno los, on im je prodao loptu kada je ko fol htio Kerli vratiti (moras biti ili glup ili Colic pa po onakvom terenu davati poprecnu loptu stoperu kroz sumu igraca)... gdje li si ti vidio da je Bogdanovic los, juce su svi bili ko lutke, nista ni s cim i nek su popusili titulu, nek im to nesto kaze, da se moraju boriti svaku utakmicu... Nadam se barem 2,3 dobrih igraca do evropskih utakmica jer 1,2,3 ce otici, 1,2,3 ce se povrijediti i ne zelim vise da gledam patnje sa sastavom, zato se nadam parama od Evrope, da prodjemo sto vise kola jer smo valjda nosioci u prva 2 kola i da napokon ebeni Turci daju pare za Sehica... Ne daj ti Boze da smo mi duzni ono crkavice za Dialibu do sad bi sa nasim zetonskim savezom igrali u ligi sa Vrbanjusom... Selimovic juce NISTA nije bio losiji od Hodzica, tj. bio je i bolji od njega, a greske se svima desavaju u ovoj amaterskoj ligi... Onaj juce rece da nam je najgori igrac od rata, smijesno... Sada moraju poginudti i nek ubiju pitare za sve sto su nam priredjivali ove sezone na celu sa svojom iskompleksiranom upravom...
Tad podiže desnu ruku On, i zapjeva "Željo šampion", Grbavica ust'a cijela, i zastava plavo bijela zaviori južnom tribinom! Đilda LEGENDA !

ŽELJO 1921 ! AMAR OSIM


Avatar
Baja_Zvjerka
Postovi: 4643
Pridružen/a: 09 jul 2009, 20:20
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Baja_Zvjerka » 27 apr 2014, 11:14

Ne lijepi tekstove te prelivode ovdje, smaras...
Tad podiže desnu ruku On, i zapjeva "Željo šampion", Grbavica ust'a cijela, i zastava plavo bijela zaviori južnom tribinom! Đilda LEGENDA !

ŽELJO 1921 ! AMAR OSIM

Avatar
franklampard8
Postovi: 2967
Pridružen/a: 09 jan 2012, 22:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la franklampard8 » 27 apr 2014, 11:26

jahija je napisao/la:
franklampard8 je napisao/la:Sta ste ocekivali da ce vam se skandirati ? Mozemo li vam pusiti **** ? Volimo Zelju ? Zeljo sampion ? Navikni te se, nece vam uvijek svi gace skidati.
Eto nek Zrinjski bude šampion taman fino pa nek zajedno proslave u Mostaru i nek im skandiraju sve to usput nadam se da će im to pridonijet nečem dobrom i konačnom ujedinjenju grada u kome će svi živjeti sretni i zadovoljni, ali onoliko zapinjati i napaliti se na Želju (što i razumijem jer je Željo ipak najtrofejniji klub i brend) koji uvjek igra onako otvoreno je bilo galaktički ja mislim ni sarajevo da ne može onako odigrati iako ima igrače galaktikose. :lol: :lol:
Jako glupo pricas. Stalno svi izbacuju nacionalnost iz fudbala, a kad vas neko pobjedi onda ...
1946

Avatar
England
Postovi: 2001
Pridružen/a: 21 avg 2011, 11:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la England » 27 apr 2014, 11:35

Hebo Velez, proci ce kao i Sloboda! Oni bi u Evropu, pa na gnojilistu se jucer igralo.
Tom Hanks je bio vatrogasac i **** nam je svima mater.

Avatar
Adviser
Postovi: 703
Pridružen/a: 06 feb 2014, 11:46
Lokacija: Egzercir
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Adviser » 27 apr 2014, 11:39

exbabilon je napisao/la:Sve ratne sjekire su zakopane. Zeljo dodje ko Dejton. Nema vise pitari, robijasi, rodjeni, ultrasi il kako se vec ko zove, svi su na jednoj strani. Lijepo je to vidjeti, haman pa imamo udruzenje premijerligasa. O Zeljo sta si im napravio...

A sad kratak osvrt, tuga i zalost. Pravo mi je zao zbog poraza, titula je nedostizna nazalost. Strah me samo da i bez Evrope ne ostanemo, al necemo nadam se. Valja ekipu dici u iducih 7 dana i sad igrati za Evropu i navijace protiv Sarajeva.

Igra danas katastrofalna, nikog ne mogu izdvojit. Sramota.

Rodjeni, Rodjeni... ne znam cemu onaj deliriji na stadionu poslije postignutog gola. Bit ce Zeljo ***** sampion... cemu to, jeste li vi sad sampioni? Ne govorim o pustanju, ne zanima me to, ali da i vas nas uspjeh posljednjih sezona toliko boli, jadno... Al lagano... samo lagano..
:thumbup:
Dževad (Džemal) Begić - Đilda 25.09.1966. - 11.07.1992.

Avatar
adoni
Postovi: 289
Pridružen/a: 22 okt 2010, 18:36
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la adoni » 27 apr 2014, 11:45

7aprildomemoj je napisao/la:
Crni gavran je napisao/la:Dolazim u miru i necu da provociram,

Ako Zeljo, Siroki Brijeg i Zrinjski u nekim kombinacijama budu imali isti broj bodova, tj. ako Zeljo i Sitoki Brijeg dobiju obadvije utakmice, a Zrinjski izgubi od Veleza, da li je onda prvak Siroki Brijeg tj. da li bi onda vazila ona zajednicka tabela medjusobnih susreta Zelje, Sirokog Brijega i Zrinjskog u ovoj sezoni?

Ako izgubite od Sarajeva, onda cete morati navijati za Sarajevo u finalu protiv nas, jer kao 4. ne bi mogli u Evropu. :D Jedino sto mi ne mozemo dobiti licence.

Pozdrav ;)
Po tom scenariju Zrinjski je prvak. I Široki i Zrinjski imaju bolji međusobni omjer od Želje a Zrinjski ima bolji omjer u duelima sa Širokim :facepalm:
Ne druze moj..u tom slucaju bi Siroki bio prvak,jer tad nebi vazilo pravilo medjusobnih duela nego gol razlika..a Siroki ima daleko najbolju gol razliku..samo u slucaju da dva kluba zavrse sa istim brojem bodova,onda se u obzir uzimaju medjusobni dueli i tu bi Zrinjski bio u prednosti i osvojio titulu...mi smo u svemu ovom u podredjenom polozaju,jer nam na ruku ne idu ni gol razlika ni medjusobni dueli..jedino da Zrinjski kiksa obe,Siroki jednu a mi dobijemo obe tekme :crazy: :crazy:
Jači od ratova,režima i partija...FK ŽELJEZNIČAR

boccaccio
Postovi: 1726
Pridružen/a: 07 dec 2009, 14:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la boccaccio » 27 apr 2014, 11:49

Nema se nesto puno za napisati ovde,poraz kao poraz,titula vozdra.Ja nisam zadovoljan zbog te cinjenice,jer Zeljo kao klub ne smije imati za cilj da udje u evropu,nego za cilj mora imati prvo mjesto.Kada u kljucnoj utakmici za prvo mjesto primis tri gola u jednom poluvremenu,onda je jasno i kako smo igrali i kako nismo zasluzili titulu.
Ali dobro,nema ljutnje oko toga,mi smo imali sezonu punu sokantnih stvari,lose pripreme,puno povreda,puno stvari koje u klubu nisu stimale,i pravo je cudo da smo uspjeli da se izborimo sa tim i da do pred sam kraj budemo ravnopravni u borbi za titulu.
Dino je imao nekoliko nelogicnosti u postavci igre,i cini mi se da koliko su igraci pali pod pritiskom,da se to desilo i Dini.
Od igraca ne bih izdvojio ama bas nikoga.Svi su pali na ovom ispitu,a varijanta kada ti golman Loncaric mozda moze dobiti i najvecu ocjenu i pri tome primi 4 gola,govori sve o kompletnoj odbrani i veznom redu.Selimovic je u napadu mogao zavrsiti utakmicu bukvalno sa dvije prilike,medjutim svi smo vidjeli kako je to zavrsilo.I onda je poraz neminovan,gubljenje titule i vjerovatan psihicki pad za naredna dva kola.O tome cemo kada dodje vrijeme.

Bez obzira ako i zavrsimo na 4.mjestu,ne vjerujem da bi Celik mogao imati licencu,tako da mislim da bez obzira na poziciju koja nam se desi na kraju ,svakako idemo u evropu.

Idemo dalje.
http: //fkzeljeznicar.ba/ Najbolji portal za najbolji klub !

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la gio10 » 27 apr 2014, 11:59

Stvarno će biti teško opet oraspoložiti igrače pred derbi i pred posljednju utakmicu, težak je ovo psihološki udarac, pogotovo za Selima i Čolića jer su oni bili najcrnji u svom onom crnilu jučer. Što se mene tiče za derbi Stanić desno, Kerla i Zeljković na CB a lijevo Dedić, po meni puno bolji od Bučana na lijevom beku. Staviti sredinu Zola, Tomić i Jamak kao ofanzivni vezni, lijevo Svraka i desno Selmović/Bajić.
Onda ubaciti Bučana sredinom drugog poluvremena na foru, na brzinu umjesto Jamaka a Svraku vratiti u sredinu. To je meni nekako izuzetno lijepa opcija koju Dino nije isprobavao ove sezone, ne znam zašto.

Zolotić je po meni bio najbolji jučer zajedno sa Kerlom, imali su nekoliko finih presijecanja, Kerla jak u skoku, malo se gubi kad je lopta na zemlji, ali dobro niko nije savršen. Svoje poziciranje prilikom presijecanja lopte je itekako popravio, zatim kad od njeg kreće napad sad zna i loptu fino iznijeti. Kako je samo onaj razgovor sa navijačima bio dobar po njega. Nema više papanluka na terenu, i hvala Bogu.
Zeljković me malo iznervirao sa svojim nerezonskim ubačajima, bolje bi bilo da je svaku davao Staniću da proba.

No ljudi,teška sezona iza nas, povrede, pritisak medija, odlazak Amara sa trenerske pozicije, pritisak na Dinu šta sve nije izašlo ove sezone, šta se sve nije pokrenulo protiv nas i evo opet smo se borili za titulu dva kola prije kraja. Mislim, imamo još šanse za titulu ali to je već naučna fantastika.

Okrenuti se derbiju, biće izuzetno dobar vjerujem i nadam se da će naši igrači dati sve od sebe.

Može li mi neko reći još, jesu li navijači rekli igračima da daju dresove jer ih kao ne zaslužuju nositi, ili je na inicijativu Svrake kao iskupljenje zbog loše partije poklon navijačima bili dresovi? Nisam baš razumio onu situaciju. Ako su navijači natjerali igrače da se skinu to ne valja sekunde jedne, jer je to ponižavanje i iskreno se nadam da su sami igrači došli do te ideje da navijačima poklone dresove kao vid iskupljenja.
Ja te volim, volim Željo..

fedeltafrotta
Postovi: 4055
Pridružen/a: 01 apr 2013, 00:24
Lokacija: www.fkzeljeznicar.ba
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la fedeltafrotta » 27 apr 2014, 12:25

jesmo li nositelji u 1. i 2. pretkolu EL ? :mrgreen:
17.09.1921. Radnički klub ljudskih vrijednosti !

"Ma, Željo je, bolan, najveći i čast mi je igrati, čast je biti na Željinoj klupi, a ne još kapiten biti…"

staaarinavijac
Postovi: 90
Pridružen/a: 14 jul 2010, 00:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la staaarinavijac » 27 apr 2014, 12:35

dobro , sezona je , što se tiče titula ,gotova ... k'o biva titule se nisu ni očekivale ( hajd što se podmladio tim i otišli neki bolji igrači , ali je Amar napravio nerezonski (neodgovoran ? ) potez otišavši sa klupe a baš je u ovom prelaznom periodu on bio najpotrebniji ovakvom timu )

al' što je najgore nigdje na vidiku ni solidnog sponzora ( pa zar baš niko u klubu nije sposoban da ga nađe ?) .
ni para od prodatih igrača, ni priče o (solidnim ) pojačanjima ... neću daviti o renoviranju stadiona ... Đurbuzović radi onako kako zna i to je to , al niko ne priča o nekom boljem treneru ... ništa ...
samo se kao nada da bi mogle stići par od Šehića, a pretkola evropskih kupova su skoro blizu ... i onda kad ne stignu pare ( gotovo sigurno ) onda opet socijala , opet kokuzanerska priča ... to je već postalo neozbiljno za klub kakav je Željo...

ako je je nko navijač ili voli klub , ne znači da mu ovakvim generalnim pristupom uprave ( a nekad i igrača) treba piti krv na slamku ...

Avatar
Adviser
Postovi: 703
Pridružen/a: 06 feb 2014, 11:46
Lokacija: Egzercir
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Adviser » 27 apr 2014, 12:41

Ja bih rekao, koliko para toliko muzike! Sazonu smo počeli tako da niko iz kluba nije imao daMu da kaže u javnosti da nam ove sezone nije cilj titula, da nam nije cilj ni Evropa već šta izborimo-izborimo. Mogu samo zamisliti na šta će nam ličiti ekipa sljedeće sezone kad većina ode. Vraćamo se u sumorni prosjek, to je sada svima jasno. Malo krivim upravu zbog toga jer nisu bili u stanju stabilizovati klub nakon tolikih godina, raznih prihoda od Evrope, transfera i sl. a malo krivim i nas navijače koji ne podržavamo dovoljno klub plačajući karte i puneći Grbavicu. Svako normalan može shvatiti, kada tada nismo uspjeli (sa raznim prihodima i sl.) stabilizovati klub, kako čemo tek sada?

Što se mene tiče, na derbiju mogu i kadete staviti, uopšte me ne interesuje rezultat. Ovim je sezona za mene završena! Možemo izgubiti obje utakmice a da odemo u Evropu, jer će kone osvojiti kup 100%. Neka nas ne prozivaju za "puštanje" ako sa juniorima izgubimo u Prijedoru zadnje kolo jer nam je ta utakmica beznačajna.
Zadnja izmjena: Adviser, dana/u 27 apr 2014, 15:50, ukupno mijenjano 1 put.
Dževad (Džemal) Begić - Đilda 25.09.1966. - 11.07.1992.

mukitmovac
Postovi: 634
Pridružen/a: 30 dec 2013, 18:38
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mukitmovac » 27 apr 2014, 12:44

Nadam se da ce Vernes na kraju sezone otici, lik je kriminalan, 2 mrtve sanse kod 0-0, pa kod 3-2 jedna, Boze sacuvaj.
Zivio nam Osim dragi, gospodaru familije !!
Liverpool !

Avatar
Baja_Zvjerka
Postovi: 4643
Pridružen/a: 09 jul 2009, 20:20
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Baja_Zvjerka » 27 apr 2014, 12:45

mukitmovac je napisao/la:Nadam se da ce Vernes na kraju sezone otici, lik je kriminalan, 2 mrtve sanse kod 0-0, pa kod 3-2 jedna, Boze sacuvaj.
Ara je jos gori po tom pitanju...
Tad podiže desnu ruku On, i zapjeva "Željo šampion", Grbavica ust'a cijela, i zastava plavo bijela zaviori južnom tribinom! Đilda LEGENDA !

ŽELJO 1921 ! AMAR OSIM

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la gio10 » 27 apr 2014, 12:50

Halo ljudi, trznite se malo, kakva je to priča? Jedna uslovno rečeno neupsješna sezona i odmah bi vi sve mjenjali. Polako, moramo i mi nekad kiksati, ne možemo stalno dominirati. I meni je žao što je Amar prepustio svoju poziciju u veoma bitnom momentu, ali šta da se radi, sigurno je imao sve najbolje u planu, možda je mislio da se može sezona izvući ali nije moglo.
Hajde malo trznite se, pa pobogu, izgubili titulu i kup, i šta sad, objesiti igrače ? Ne pada mi napamet.

Sljedeće sezone ćemo igrati bez Tomića, Svrake, Jamaka, Hodžića, Selimovića i Bučana. Vjerovatno će i Kerla napustiti klub kao i Kvesić.
Za Lončarića ništa ne znam.
Uzmite sad u obzir da ćemo dobiti kakve takve pare za njih, te da ćemo dobiti pare od Šehića a tu su i Evropske utakmice, zatim, uzmite u obzir da Džeko ide iz Citya sigurno, neka ode za 15 miliona funti, nama ide oko 600k što ti je oko 1.5 miliona maraka.

Znam samo da je bilo priče da je Kajkut sa nama sve dogovorio na ljeto, ne znam koliko je to tačno, otišao vani da zaradi i vraća se ovdje kod nas. Moram reći da je mahalska, ali gdje ima dima ima i vatre.
Dva Sadikovića, Zolotić, Hasanović, Bajić će biti igrači koji mogu nositi našu sredinu. Uz jedno pojačanje na pozicijama te dva nova juniora koja će potpisati (?) sasvim dobra ekipa da se bori ili za kup ili za titulu. Nazad ćemo imati Bogdanovića, Zeljkovića, Čolića, Hasanhodžića i Dedića kao glavne igrače. Svakako da će i tu doći jedno pojačanje, uz ona dva kadeta koja vjerovatno dolaze u prvi tim, ona dvojica što su na zimu potpisali.

Antolović, Kjosevski i Ćuta na golmanskim pozicijama.
To je to, samo nam treba sabura i moramo dati podršku našim momcima.

FORZA ŽELJO!
Ja te volim, volim Željo..

Avatar
SarajlijaTM
Postovi: 3203
Pridružen/a: 28 jun 2011, 14:32

Re: FK Željezničar

Post Postao/la SarajlijaTM » 27 apr 2014, 12:52

Sta hocete koji klinac svi 3-5 bodova ce mo zavsiti iza sampiona drzave?
Jedini mi nismo pojacali ekipu vec smo dodatno oslabljeni i uspjeli smo sve ovo noseci se sa situacijom u kojoj bi se dosta klubova raspalo i zavrsilo na zacelju!
Slazem se s bokačom da moramo teziti da budemo prvi,ok u pravu si,tezimo mi,ali iako je to matematicki moguce u ovom trenutku,nismo ni pitari ni rodjeni ni ostali,hvala bogu,pa da posmatramo to nerezonski.
Mislim da je ova ekipa dosta naucila iz ove sezone,a sve klubove ceka podmlađivanje ekipe ili bar vecinu,mi smo se prvi odlucili na taj korak,vrijeme ce pokazati ko je u pravu.

Sjecam se komentara s pocetka: "neka igraju nasa djeca","samo neka se bore" i tako slicno,evo igraju djeca,bore se iznad svojih mogucnosti,realno je da negdje kiksaju,STA SAD JOS HOCETE???
Mozda maserku na stadionu uz kupljenu kartu?
Toliko ljudi sere i pametuje,a nas uvjek standardnih 2000 +

Brko je uvjek nalazio rjesenje,ne sumnjam da ce i sad naci,samo polako :thumbup:

P.S.- ne raspravljejte se sa isfrustriranim ostatkom drzave,doslo je njihovih 5min,nakon 5 godina,a svi toliko kasne za nama.shvatite ih,pustite ih malo :clap:

FCS
Postovi: 1149
Pridružen/a: 17 jan 2009, 11:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la FCS » 27 apr 2014, 12:53

Odmah su poceli lesinari sa radio sarajevo ba da seru, nedajte amara ako ne mislite opt u borbu za 10 mjesto

pobjedesve
Postovi: 455
Pridružen/a: 22 mar 2014, 23:44
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la pobjedesve » 27 apr 2014, 12:54

gio10 je napisao/la:Halo ljudi, trznite se malo, kakva je to priča? Jedna uslovno rečeno neupsješna sezona i odmah bi vi sve mjenjali. Polako, moramo i mi nekad kiksati, ne možemo stalno dominirati. I meni je žao što je Amar prepustio svoju poziciju u veoma bitnom momentu, ali šta da se radi, sigurno je imao sve najbolje u planu, možda je mislio da se može sezona izvući ali nije moglo.
Hajde malo trznite se, pa pobogu, izgubili titulu i kup, i šta sad, objesiti igrače ? Ne pada mi napamet.

Sljedeće sezone ćemo igrati bez Tomića, Svrake, Jamaka, Hodžića, Selimovića i Bučana. Vjerovatno će i Kerla napustiti klub kao i Kvesić.
Za Lončarića ništa ne znam.
Uzmite sad u obzir da ćemo dobiti kakve takve pare za njih, te da ćemo dobiti pare od Šehića a tu su i Evropske utakmice, zatim, uzmite u obzir da Džeko ide iz Citya sigurno, neka ode za 15 miliona funti, nama ide oko 600k što ti je oko 1.5 miliona maraka.

Znam samo da je bilo priče da je Kajkut sa nama sve dogovorio na ljeto, ne znam koliko je to tačno, otišao vani da zaradi i vraća se ovdje kod nas. Moram reći da je mahalska, ali gdje ima dima ima i vatre.
Dva Sadikovića, Zolotić, Hasanović, Bajić će biti igrači koji mogu nositi našu sredinu. Uz jedno pojačanje na pozicijama te dva nova juniora koja će potpisati (?) sasvim dobra ekipa da se bori ili za kup ili za titulu. Nazad ćemo imati Bogdanovića, Zeljkovića, Čolića, Hasanhodžića i Dedića kao glavne igrače. Svakako da će i tu doći jedno pojačanje, uz ona dva kadeta koja vjerovatno dolaze u prvi tim, ona dvojica što su na zimu potpisali.

Antolović, Kjosevski i Ćuta na golmanskim pozicijama.
To je to, samo nam treba sabura i moramo dati podršku našim momcima.

FORZA ŽELJO!
Zar nije Tomic potpisao neki dan i rekao da nece ici bez odstete :eh: :eh:
a... pehari su tu

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la gio10 » 27 apr 2014, 12:55

Pa momčina je produžio ugovor kao znak zahvalnosti Želji, da bi mogao otići za kakve takve pare ;)
Ja te volim, volim Željo..

Avatar
SarajlijaTM
Postovi: 3203
Pridružen/a: 28 jun 2011, 14:32

Re: FK Željezničar

Post Postao/la SarajlijaTM » 27 apr 2014, 12:56

FCS je napisao/la:Odmah su poceli lesinari sa radio sarajevo ba da seru, nedajte amara ako ne mislite opt u borbu za 10 mjesto
Kakvi lesinari,jedan je samo,pi.cka od aletica i to je to.Ko njega jos shvata ozbiljno

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.