FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la gio10 » 07 avg 2014, 14:08

Ja mislim da će stalno biti 6KM ulaznica. Ali, ako će ulaznice vazda imati popusti za članove od dvije marke za Jug, onda je bolje uzeti samo člansku i sa njom uzimati ulaznice. Malo su mi nelogični ovi iz uprave
Ja te volim, volim Željo..

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9977
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Edin TM87 » 07 avg 2014, 14:13

gio10 je napisao/la:Ja mislim da će stalno biti 6KM ulaznica. Ali, ako će ulaznice vazda imati popusti za članove od dvije marke za Jug, onda je bolje uzeti samo člansku i sa njom uzimati ulaznice. Malo su mi nelogični ovi iz uprave
Kako je bolje? To je 20+15*4=80KM
Sa Godisnjom 20+45=65KM
Bez iceg 15*6=90KM

Znaci ide godisnja ebemu misa :urnebes:
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

ChWilla
Postovi: 6405
Pridružen/a: 24 sep 2009, 21:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ChWilla » 07 avg 2014, 14:16

terabajt je napisao/la:Onda je zeljo u privatnom vlasnistvu ljudi sto su ga osnovali odnosno njegovih potomaka praunuka koji su mozda i zivi . :D
Ne razumijem se u ovo , mislim kako je to zakon definisao i ostalo al mi to cudno nije logicki al kako god fino raspravljamo.
a šta bi ti bilo logički, da nešto što osnujemo ja i ti ne bude naše? čije će biti?

naravno da se moramo pridržavati zakona, statuta i drugih akata koje sami donesemo. ali moraš se pridržavati zakona i dok hodaš ulicom.

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la gio10 » 07 avg 2014, 14:18

Edin TM87 je napisao/la: Kako je bolje? To je 20+15*4=80KM
Sa Godisnjom 20+45=65KM
Bez iceg 15*6=90KM

Znaci ide godisnja ebemu misa :urnebes:
Preračunao sam se malo, mislio sam da cijena karte uz godišnju ispada 4,33. Lapsus :mrgreen:
Ja te volim, volim Željo..

ChWilla
Postovi: 6405
Pridružen/a: 24 sep 2009, 21:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ChWilla » 07 avg 2014, 14:18

gio10 je napisao/la:Ja mislim da će stalno biti 6KM ulaznica. Ali, ako će ulaznice vazda imati popusti za članove od dvije marke za Jug, onda je bolje uzeti samo člansku i sa njom uzimati ulaznice. Malo su mi nelogični ovi iz uprave
moram reći da sam na prvu i ja ovo pomislio kad sam vidio 4 KM za članove :mrgreen: ali nije.

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 07 avg 2014, 14:25

Drug evo ja pitam ali ne odgovoriste mi. Kad se bude privatizovao Željo kome pare ide. Evo Željo se prodaje za 15 mil. KOme idu pare?

rodom s Mejtaša
Postovi: 996
Pridružen/a: 21 jul 2011, 09:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la rodom s Mejtaša » 07 avg 2014, 14:26

Ha ha, gledajte sudije u BL. Jakup div nastavlja gdje je stao prošle godine.
Nakon krađe na Grbavici za nagradu je dobio finale Kupa, evo ga sad i na težim gostovanjima.
To Jakupe dive.
Šta kaže Fening, oni će potpisati ugovor. Ha ha, je li i Jakup u paketu.

Avatar
Baja_Zvjerka
Postovi: 4643
Pridružen/a: 09 jul 2009, 20:20
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Baja_Zvjerka » 07 avg 2014, 14:26

Ne idu nikom, idu na tekuce racune kluba i sluze za podmirivanje troskova...
Tad podiže desnu ruku On, i zapjeva "Željo šampion", Grbavica ust'a cijela, i zastava plavo bijela zaviori južnom tribinom! Đilda LEGENDA !

ŽELJO 1921 ! AMAR OSIM

zaboljisportuBiH
Postovi: 2147
Pridružen/a: 10 dec 2011, 16:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 07 avg 2014, 14:35

Baja_Zvjerka je napisao/la:Ne idu nikom, idu na tekuce racune kluba i sluze za podmirivanje troskova...
Znači ja nađem sad 15 mil. Moj je klub što znači onda meni ostaju pare. Helem neise. U udruženje građana država može ulagati lovu i može tražiti da umze svu lovu nakon privatizacije kluba zbog ulaganja u stadion npr. Može reći prilikom prodaje da 50% ide državi. Tu je sva mudrost. ovo nij etipično privatno vlasništvo, mada se kao vodi da je tako, ali nije ni državno, a u suštini i jeste državno. Poenta priče je da država može praviti Grbavicu i niko je ne može tužiti zbog toga.

Avatar
vrbanjusa
Postovi: 706
Pridružen/a: 18 jun 2014, 13:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la vrbanjusa » 07 avg 2014, 14:40

zaboljisportuBiH je napisao/la:
Baja_Zvjerka je napisao/la:Ne idu nikom, idu na tekuce racune kluba i sluze za podmirivanje troskova...
Znači ja nađem sad 15 mil. Moj je klub što znači onda meni ostaju pare. Helem neise. U udruženje građana država može ulagati lovu i može tražiti da umze svu lovu nakon privatizacije kluba zbog ulaganja u stadion npr. Može reći prilikom prodaje da 50% ide državi. Tu je sva mudrost. ovo nij etipično privatno vlasništvo, mada se kao vodi da je tako, ali nije ni državno, a u suštini i jeste državno. Poenta priče je da država može praviti Grbavicu i niko je ne može tužiti zbog toga.
Zavisi koji model prodaje bi se primjenio, ako bi FBIH zakonom pretvorila UG u DD onda bi kupac novac uplaćivao FBIH. Dok je Željo UG nije moguće izvršiti kupovinu kluba. Samo nekom pretvorbom u DD gdje bi FBIH bila 100 % vlasnik a zatim prodavala sve ili dio.
Drugi model je kao kod komšija da se promjenom statuta (koja je jako komplikovana) dozvoli ulazak investitora koji bi za određenu sumu novca imao određena prava, to bi zavisilo od dogovora trenutnog rukovodstva kluba i investitora.
Ulaganje države u bilo koje UG, pravno i fizičko lice je stvar zakona koji predviđa sve to. Znači ako FBIH ili Kanton odluče da ulože xy KM u stadion, odluka se donosi na parlamentu, izađe u službnim novinama i niko ne može tužiti nikoga.
Zadnja izmjena: vrbanjusa, dana/u 07 avg 2014, 14:43, ukupno mijenjano 1 put.
VAŽNO JE BITI ČLAN!
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!
http://fkzeljeznicar.ba/

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la sajo10 » 07 avg 2014, 14:40

Damir Sadikovic i Riad Bajic pozvani u U21-reprezentaciju!

Kerim Memija, Ismail Durakovic, Amer Hiros i Dzenis Beganovic pozvani u U19-reprezentaciju!

Hoceli biti kakvog hajra od ovog tria: Ismail, Amer, Dzenis? O kakvim igracima se radi...
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

ChWilla
Postovi: 6405
Pridružen/a: 24 sep 2009, 21:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ChWilla » 07 avg 2014, 14:48

zaboljisportuBiH je napisao/la:
Baja_Zvjerka je napisao/la:Ne idu nikom, idu na tekuce racune kluba i sluze za podmirivanje troskova...
Znači ja nađem sad 15 mil. Moj je klub što znači onda meni ostaju pare. Helem neise. U udruženje građana država može ulagati lovu i može tražiti da umze svu lovu nakon privatizacije kluba zbog ulaganja u stadion npr. Može reći prilikom prodaje da 50% ide državi. Tu je sva mudrost. ovo nij etipično privatno vlasništvo, mada se kao vodi da je tako, ali nije ni državno, a u suštini i jeste državno. Poenta priče je da država može praviti Grbavicu i niko je ne može tužiti zbog toga.
nije državno, ni na koji način. privatno je 101%.

a tačno je da država svejedno može praviti, jer država stalno daje donacije privatnim licima, raznih vrsta. samo nije realno, niti bi bilo moralno da privatnom pravnom licu na ovom vaktu da donaciju 10-15 miliona KM. da je budžet opštine novo sarajevo jedno 400-500 miliona KM, tad bi po meni bilo realno i umjesno da ona svojim parama obnovi grbavicu. a u ovakvom stanju nije.

Doc Holliday
Postovi: 59
Pridružen/a: 01 maj 2011, 22:25
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Doc Holliday » 07 avg 2014, 14:50

[quote="Baja_Zvjerka"]Ne idu nikom, idu na tekuce racune kluba i sluze za podmirivanje troskova...[/quote

Zakonom o sportu regulisat ce se model privatizacije UG-sportskih klubova ali ce se vjerovatno primjeniti model koji je koristen u Spaniji i Hrvatskoj. U slucaju kupovine tj. privatizacije kluba sredstva idu u budzet kluba iz cega se kao prioritetno izmiruju obaveze prema povjeriocima: drzavne institucije (Poreska uprava), banke itd. a nakon njih licima tj. povjeriocima koji su povezani sa klubom.

Avatar
vrbanjusa
Postovi: 706
Pridružen/a: 18 jun 2014, 13:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la vrbanjusa » 07 avg 2014, 14:53

ChWilla je napisao/la:
zaboljisportuBiH je napisao/la:
Baja_Zvjerka je napisao/la:Ne idu nikom, idu na tekuce racune kluba i sluze za podmirivanje troskova...
Znači ja nađem sad 15 mil. Moj je klub što znači onda meni ostaju pare. Helem neise. U udruženje građana država može ulagati lovu i može tražiti da umze svu lovu nakon privatizacije kluba zbog ulaganja u stadion npr. Može reći prilikom prodaje da 50% ide državi. Tu je sva mudrost. ovo nij etipično privatno vlasništvo, mada se kao vodi da je tako, ali nije ni državno, a u suštini i jeste državno. Poenta priče je da država može praviti Grbavicu i niko je ne može tužiti zbog toga.
nije državno, ni na koji način. privatno je 101%.

a tačno je da država svejedno može praviti, jer država stalno daje donacije privatnim licima, raznih vrsta. samo nije realno, niti bi bilo moralno da privatnom pravnom licu na ovom vaktu da donaciju 10-15 miliona KM. da je budžet opštine novo sarajevo jedno 400-500 miliona KM, tad bi po meni bilo realno i umjesno da ona svojim parama obnovi grbavicu. a u ovakvom stanju nije.
UG jeste privatno ali u našem slučaju entitet može donijeti odluku o preregistraciji. Samo činjenica da se UG registruju u Ministarstvu pravde dok ostala pravna lica (DOO) na opštinskom sudu.
VAŽNO JE BITI ČLAN!
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!
http://fkzeljeznicar.ba/

Avatar
champions1921
Postovi: 2872
Pridružen/a: 08 avg 2012, 14:26
Lokacija: SA

Re: FK Željezničar

Post Postao/la champions1921 » 07 avg 2014, 14:54

sajo10 je napisao/la:Damir Sadikovic i Riad Bajic pozvani u U21-reprezentaciju!

Kerim Memija, Ismail Durakovic, Amer Hiros i Dzenis Beganovic pozvani u U19-reprezentaciju!

Hoceli biti kakvog hajra od ovog tria: Ismail, Amer, Dzenis? O kakvim igracima se radi...
Durakovic je defanzivac, Amer poluspic a Dzenis klasicni spic.. Da posjeduju odredjeni talenat dokazuju i pozivi u reprezentativne selekcije ali moraju jos puno raditi da bi klub imao neke konkretne koristi od njih a i da bi oni sami imali koristi od fudbala jer mnogi losiji igraci su pravili solidne karijere kao i sto su mnogo bolji propadali.. Do njih je 90%.. Do njihovih ambicija i karaktera.. Ja mislim da sva trojica imaju pravo jos samo jednu godinu igrati za juniore..
BUDI ŽELJO !!!

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la sajo10 » 07 avg 2014, 14:56

champions1921 je napisao/la:
sajo10 je napisao/la:Damir Sadikovic i Riad Bajic pozvani u U21-reprezentaciju!

Kerim Memija, Ismail Durakovic, Amer Hiros i Dzenis Beganovic pozvani u U19-reprezentaciju!

Hoceli biti kakvog hajra od ovog tria: Ismail, Amer, Dzenis? O kakvim igracima se radi...
Durakovic je defanzivac, Amer poluspic a Dzenis klasicni spic.. Da posjeduju odredjeni talenat dokazuju i pozivi u reprezentativne selekcije ali moraju jos puno raditi da bi klub imao neke konkretne koristi od njih a i da bi oni sami imali koristi od fudbala jer mnogi losiji igraci su pravili solidne karijere kao i sto su mnogo bolji propadali.. Do njih je 90%.. Do njihovih ambicija i karaktera.. Ja mislim da sva trojica imaju pravo jos samo jednu godinu igrati za juniore..
Hvala drug!
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Doc Holliday
Postovi: 59
Pridružen/a: 01 maj 2011, 22:25
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Doc Holliday » 07 avg 2014, 15:10

ChWilla je napisao/la:
zaboljisportuBiH je napisao/la:
Baja_Zvjerka je napisao/la:Ne idu nikom, idu na tekuce racune kluba i sluze za podmirivanje troskova...
Znači ja nađem sad 15 mil. Moj je klub što znači onda meni ostaju pare. Helem neise. U udruženje građana država može ulagati lovu i može tražiti da umze svu lovu nakon privatizacije kluba zbog ulaganja u stadion npr. Može reći prilikom prodaje da 50% ide državi. Tu je sva mudrost. ovo nij etipično privatno vlasništvo, mada se kao vodi da je tako, ali nije ni državno, a u suštini i jeste državno. Poenta priče je da država može praviti Grbavicu i niko je ne može tužiti zbog toga.
nije državno, ni na koji način. privatno je 101%.

a tačno je da država svejedno može praviti, jer država stalno daje donacije privatnim licima, raznih vrsta. samo nije realno, niti bi bilo moralno da privatnom pravnom licu na ovom vaktu da donaciju 10-15 miliona KM. da je budžet opštine novo sarajevo jedno 400-500 miliona KM, tad bi po meni bilo realno i umjesno da ona svojim parama obnovi grbavicu. a u ovakvom stanju nije.
Kako je UG privatno? Osnova privatnog vlasnistva je da raspolazes sa istom u neogranicenom obimu. To ocigledno niti jedno UG ne moze niti smije jer je suprotno zakonu. S druge strane clanom UG moze postati svako ko ispunjava osnovne normative tog UG i to mu niko ne moze osporiti. Sto je kod nas to jedna iskrivljena slika koja se kreira iz raznih (poznatih razloga) razloga to je druga prica.

FKZ1921
Postovi: 1555
Pridružen/a: 01 avg 2013, 16:50
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la FKZ1921 » 07 avg 2014, 16:02

sajo10 je napisao/la:Damir Sadikovic i Riad Bajic pozvani u U21-reprezentaciju!

Kerim Memija, Ismail Durakovic, Amer Hiros i Dzenis Beganovic pozvani u U19-reprezentaciju!

Hoceli biti kakvog hajra od ovog tria: Ismail, Amer, Dzenis? O kakvim igracima se radi...
Svi su dobri i svi su potpisali ugovore.

Avatar
Buu
Postovi: 3235
Pridružen/a: 22 maj 2011, 19:45
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Buu » 07 avg 2014, 16:08

Je li Adzem još trener reprezentacije ?
NO PYRO NO PARTY

Avatar
sorcnapruge
Postovi: 101
Pridružen/a: 05 avg 2012, 14:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la sorcnapruge » 07 avg 2014, 16:40

Doc Holliday je napisao/la: Kako je UG privatno? Osnova privatnog vlasnistva je da raspolazes sa istom u neogranicenom obimu. To ocigledno niti jedno UG ne moze niti smije jer je suprotno zakonu. S druge strane clanom UG moze postati svako ko ispunjava osnovne normative tog UG i to mu niko ne moze osporiti. Sto je kod nas to jedna iskrivljena slika koja se kreira iz raznih (poznatih razloga) razloga to je druga prica.
Kako sam vec iznad negdje i napisao, ne moze se steci pravo vlasnistva nad UG, ali moze citava upravljacka struktura biti u rukama 3 osnivaca (po zakonu ih mora biti najmanje 3) ili kako se oni dogovore. Nadalje, ako ja osnujem udruzenje sa jos dva lica, mi mozemo odrediti da ogranicimo clanstvo ili da ne primamo uopste nove clanove. E sad ti meni reci cije bi to udruzenje bilo?

Govorimo sve ovo hipoteticki jer nemamo pojma kakav je statut FK Zeljeznicar i druge cinjenice bitne za raspravu.

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, Amazon [Bot], Paromlinac, RatoborniMrmot i 38 gostiju.