FK Slavija

ljubiteljfudbala
Postovi: 32
Pridružen/a: 24 mar 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la ljubiteljfudbala » 01 apr 2014, 00:13

pabizo je napisao/la:Pohvala navijačima Slavije-ali šta je uzrok lošim igrama.Trener,nogometaši,lova ili nešto drugo.Lično mislim da Slavija mora nešto bolan da miksuje-Novo rukovodstvo,bolji sponzori I da posredite malo teren.Hajde da vam poželim bolju završnicu..
Au, ne seri da si to sve sam smislio?! Buraz, samo jos da nadju 2-3 miliona i bili bi k'o West Ham :lol: Jedva cekaju sponzori i novo rukovodstvo da im se javi Slavija (ili bilo koji drugi klub) da ih nemilice zaspu novcem k'o kum muziku. :lolno:

pabizo
Postovi: 1621
Pridružen/a: 02 jul 2010, 02:22
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la pabizo » 02 apr 2014, 00:38

ljubiteljfudbala je napisao/la:
pabizo je napisao/la:Pohvala navijačima Slavije-ali šta je uzrok lošim igrama.Trener,nogometaši,lova ili nešto drugo.Lično mislim da Slavija mora nešto bolan da miksuje-Novo rukovodstvo,bolji sponzori I da posredite malo teren.Hajde da vam poželim bolju završnicu..
Au, ne seri da si to sve sam smislio?! Buraz, samo jos da nadju 2-3 miliona i bili bi k'o West Ham :lol: Jedva cekaju sponzori i novo rukovodstvo da im se javi Slavija (ili bilo koji drugi klub) da ih nemilice zaspu novcem k'o kum muziku. :lolno:
Izvini paša.

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la Pappy » 13 maj 2014, 23:30

Fudbalski klub Slavija od juče je ostala bez pret sednika Upravnog odbora i direktora. Slobodan Ujić i Zdra vko Šavija podneli su neopozive osta vke. Nisu, u svom dopisu, mnogo želeli da obrazlažu odlazak sa čelnih pozicija Slavije.

Konsta tovali su da podnose ostavke, a da klubu, igrači ma i navijačima žele mnogo sreće u narednom periodu .

- Moramo da se zahvalimo svim saradnicima na saradnji. Dalje nismo mogli. Igračima, stručnom štabu i navijačima, hvala na svemu ali ovo je što se nas tiče kraj angažmana u Slaviji. Umorili smo se obojica, pa je vreme da dođu neki drugi ljudi, sa više energije. Ostali smo sami i znamo kroz šta smo prošli zadnjih meseci da sačuvamo klub i opstanak u fudbalskoj eliti Bosne i He rcegovine. Nećemo više pojašnjavati razloge naših odlazaka. Naša misija u Slaviji je završena, rekli su nam Šavija i Ujić kada smo ih pozva li da pojasne razloge odlaska.

Mada nisu želeli da pričaju, saznali smo da su jednostavno dovedeni bili do zida i da dalje nisu mogli. Klub je, na žalost,ostavljen od svih. Opština Istočno Novo Sarajevo izdvajala je na godišnjem nivou toliko da se nije mogao pokriti ni trošak prevoza seniorske ekipe i mlađih kate gorija. Prihod od društveno političke zaje dnice za godinu dana iznosio je jedva 24 odsto budžeta. Sve to je Ujića i Šaviju nateralo da se povuku.

- Nema tu mnogo priče. Mogu samo reći da sam u klubu radio volonterski. Lično mislim da je da nas biti sportski radnik ravno biti budala. Dosta je bilo. Neka neko drugi dođe. Možda bude imao veću podršku nego mi i nadam se da će Slaviji biti bolje bez nas, kaže Šavija.

Već duže vreme Slavija je zaboravljena od repu bličke vlasti. Sredstva koja su došla od Mini starstva sporta su minimalna. Od 2007. godine,do danas, u klub je od Ministarstva stiglo samo 10.000 maraka. Dok je Sla vija dakle dobila mrvice neki drugi klubovi su dobili stotine hiljada maraka. Očito je i to bolelo Ujića i Šaviju, mada o tome ne žele da pričaju.

- Ma nećemo o tome. Mi smo se borili sa neda ćama,ali nismo mogli protiv UEFE i kazne zbog igrača Kutalije. Sve to je otežavalo naše funkci onisanje. Jednostavno smo sada stigli do kraja i ponavljamo, nećemo više pojašnjavati naš odlazak, kaže Slobodan Ujić.

Narednih dana će se sigurno o razlozima odlaska ove dvojice sportskih radnika više znati. Biće ovo očigle dno vrelo proleće najstarijeg kluba na Balkanu. Klub koji proslavlja 105 godina postojanja izborio je ove se zone opstanak u BH fudbalskoj eliti, ali je pitanje da li će ovo preživeti. Hoće li se neko u Istočnom Sarajevu, pa i u Republici Srpskoj, zapitati da li je Slavija ovo zaslužila.

Klub koji je punih 50 godina bio pod zabranom u onom predratnom sistemu, uspeo je da se podigne iz pe pela. Bio je i osvajač kupa Bosne i Hercegovine,a sada je došao na ivicu provalije. Ne zbog toga što su Ujić i Šavija podneli ostavke, već što su od kluba mnogi digli ruke. Na žalost.Na veliku žalost.
Sportbal.net

Avatar
Sarajlijc@
Postovi: 11031
Pridružen/a: 10 jul 2011, 02:39
Lokacija: Koševo Republika!
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la Sarajlijc@ » 13 maj 2014, 23:31

Joj ko sve radi ko novinar, glava te zaboli citajuci tekst :sick: :sick:
NA KRAJU SVIJETA ILI SUNČEVOG SISTEMA
PRATIĆE TE NAŠA PJESMA IL' IMA DA NAS NEMA!

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la Pappy » 13 maj 2014, 23:52

Pusti to, bitna je sustina. :mrgreen:
Konačno su se sjetili otići.

pabizo
Postovi: 1621
Pridružen/a: 02 jul 2010, 02:22
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la pabizo » 14 maj 2014, 01:54

Pappy je napisao/la:Pusti to, bitna je sustina. :mrgreen:
Konačno su se sjetili otići.
Ja načuo od jarana da na čelo Slavije vam dolazi neki vlasnik kafea Soho,golijanin kako se vec preziva taj tip I kažu da dovodi sponzore iz srbije I slovenije.Dobro je bice love I u vašem, klubu.

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la Pappy » 15 maj 2014, 18:02

Video iz emisije ELTA HD televizije o ostavkama.
http://slavijainfo.****/2014/05 ... st_15.html

Avatar
lovcen16
Postovi: 829
Pridružen/a: 14 mar 2012, 16:30
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la lovcen16 » 15 maj 2014, 20:23

Pappy je napisao/la:Video iz emisije ELTA HD televizije o ostavkama.
[url]http://slavijainfo.****.com/2014/05/blog-post_15.html[/url]
Kralju kad ce biti te dvije kontrolne tekme zna li se termin....to bi bas volio pogledati...

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la Pappy » 24 maj 2014, 18:38

Slavija i Čelik su odigrali danas u Istočnom Sarajevu svoje utakmice 28. kola Omladinske Premijer lige BiH za kadete i juniore. Zeničani su sa 1:0 savladali u kadetskoj konkurenciji, a juniori Slavije su sa 2:1 bili bolji od gostiju.

Kadeti iz Zenice su upotpunosti nadigrali domaćina. Da su imali više koncentracije, ali i da na golu Slavije nije stajao ponovo odlični Ivan Trifković, rezultat bi bio sigurno ubjedljiviji. Ipak, treba spomenuti da je pogodak Amira Mašića iz 59. minute bio iz ofsajd pozicije. Utakmicu su pored velikog broja prilika gostiju obilježile i brojne sudijske greške.

SLAVIJA - ČELIK 0:1 (0:0) KADETI
Stadion: SRC "Slavija"
Gledalaca: 50
Sudija: Danijel Bojo (Kiseljak)
Strijelci: 0:1 Mašić 59

SLAVIJA: Trifković, Kljajić, Tešanović, Hreljić, Popovac, Soknić, Krajišnik, Kulina, Lučić, Bjeloš, Zuko Igrali su još: Kahrimanović, Hatibović, Taušan Trener: Bojan Kuljanin

ČELIK: Čušković, Sarajlijć, Duraković, Brkić, Hećo, Adilović, Mehić,M. Kavaz, Mašić, A. Čolić, E. Čolić Igrali su još: E. Kavaz, Jahić, Dujmović, Delić, Spahijaj Trener: Benjamin Terzić



Juniorska ekipa Slavije je sa druge strane savladala goste iz Zenice. Sa dva gola Ivana Gluhovića, od toga jedan izuzetno atraktivan ,polu-makazicama, "Sokolovi" su slavili sa 2:1. Jedini strijelac za Zeničani bio je Neven Vujica.

U sljedećem kolu Slavija će gostovati kod Olimpica, dok će Čelik na svome terenu ugostiti Široki Brijeg.

SLAVIJA - ČELIK 2:1 (1:0) JUNIORI
Stadion: SRC "Slavija
Gledalaca: 50
Sudija: Husein Terzić (Travnik)
Strijelci: 1:0 Gluhović 32, 2:0 Gluhović 66, 2:1 Vujica 85

SLAVIJA: Šehovac, M.Lučić, Frganja, Pušara, Kulić, Gluhović, Šljivo, Čalija, Stojanović, Milj. Pandurević, Hrkalović Igrali su još: N. Lučić, Perović, Ćosović, Ljuca Trener: Momčilo Stanić

ČELIK: Vehabović, Garanović, Hrustić,E Brkić, Pašalić, Adilović,Salkić, Hamzić, Vujica, Aletić, Duraković Igrali su još: J. Brkić Trener: Benjamin Terzić
Sportbal

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la Pappy » 30 maj 2014, 19:44


Avatar
lovcen16
Postovi: 829
Pridružen/a: 14 mar 2012, 16:30
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la lovcen16 » 30 maj 2014, 23:02

Pappy je napisao/la:http://www.sportbal.net/index.php/fudba ... dovic.html

Intervju sa Draganom Radovićem.
Kralju ima li kakvih imena vezano za rotaciju rukovodstva....da li je ova sad skupstina u nedelju samo da se ova dvojca razrijese duznosti ili ce se birati novo rukovodstvo....

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la Pappy » 04 jun 2014, 00:38

http://www.sportbal.net/index.php/fudba ... aciji.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la Pappy » 06 jun 2014, 18:07


Avatar
egocentrik
Postovi: 1178
Pridružen/a: 09 jun 2014, 23:30
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la egocentrik » 10 jun 2014, 17:08

Da li bi rukovodstvo Slavije bilo zainteresovano za nekoliko mladih igraca FK Sarajevo, prvobitno za Farisom Handžićem.
VEDRAN PULJIĆ !!!!!!!!!
Mine's a Guinness

Avatar
lovcen16
Postovi: 829
Pridružen/a: 14 mar 2012, 16:30
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la lovcen16 » 10 jun 2014, 18:03

egocentrik je napisao/la:Da li bi rukovodstvo Slavije bilo zainteresovano za nekoliko mladih igraca FK Sarajevo, prvobitno za Farisom Handžićem.
Kralju mi trenutno i nemamo rukovodstvo ali za nekoliko dana bi se moglo i to pitanje arhivirati posto su u narednih nekolko dana ugovoreni sastanci sa jednom stranom menadjerskom agencijom koja je zainteresovana da ulaze u Slaviju i njenu infrastrukturu!!!!LIcno mislim da je mali Handzic vec sad moze igrati u skoro svakom premijerligasu...Sarajevo realno hoce da ganja trofeje ali nesmije olako pustati svoje mlade igrace jer realno malo se ko vrati sa pozajmice jedina dobit je ako prodas svog igraca evo slucaja Borca sa Grahovcem,Subicem,pa proslu zimu sa Stokicem....Ako nas uzme ta strana agencija valjda ce oni poslati svoje igrace pa tako da malo je vjerovatno u dolazak mladih bordo nada...

Avatar
nnoo88
Postovi: 457
Pridružen/a: 19 maj 2014, 21:31
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la nnoo88 » 11 jun 2014, 21:03

O kojoj je agenciji rijec jesu li neki ozbiljni sa planom ili ce samo gomilati neke nizerazredne igrace.

Avatar
lovcen16
Postovi: 829
Pridružen/a: 14 mar 2012, 16:30
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la lovcen16 » 11 jun 2014, 22:14

nnoo88 je napisao/la:O kojoj je agenciji rijec jesu li neki ozbiljni sa planom ili ce samo gomilati neke nizerazredne igrace.
Koliko sam ja svatio pisanje portala Sportbal mislim da su ovi ozbiljni u zelji da ulazu posto su zainteresovani i za glavni i pomocni stadion slavije gore na brdu a njihova imena se jos drze u tajnosti i bice objavljena samo u slucaju uspjesno zavrsenih pregovora!!!!Po izjavi Savije on smatra da su ovi likovi dobra stvar i sigurno da se rjesava pitanje finansijske stabilnosti Slavije...Mislim da ce nas Pappy obavjestiti o tome ko su kad za to dodje vrijeme,nadajmo se najboljem....

Avatar
lovcen16
Postovi: 829
Pridružen/a: 14 mar 2012, 16:30
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la lovcen16 » 24 jun 2014, 21:32

Po danasnjem Cosinom clanku izgleda da je danas pocela sanacija glavnog terena na stadionu u Lukavici koji je bio u kriminalnom stanju,finansiranje ovog projekta je izvrsila opstina Ist. Novo Sarajevo i dio Uefinih sredstava namjenjenih za rekonstrukciju stadiona u BiH,jos jedna dobra vjest dolazi od mladih pionira naseg kluba koji su na turniru u Solunu osvojili drugo mesto gdje su u finalu zijanili od Olimpijakosa.Momci su u grupi pojedili Liverpul,Anatolis a nerjeseno igrali protiv Koudasa...Od nove uprave ni traga ni glasa a izgleda da je i ova Njemacka agencija odustala od ulaganja u nas klub.Po tom pitanju se vec mjesec dana ocekuje da se postigne neko rijesenja ali po ovom Cosinom pisanju cini mi se da je situacija bas crna bez imalo bijelog....Ali nadati se najboljem...Otisli su Comor i Mitrovic a ostali su izgleda u kontaktu sa trenerom...

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la Pappy » 28 jun 2014, 16:40

U ponedaljak krecu rekonstrukcija terena i pripreme..To je za sada jedino sto znam. Vidjecemo kakav ce igracki kadar zvanicno biti.

Avatar
lovcen16
Postovi: 829
Pridružen/a: 14 mar 2012, 16:30
Kontakt:

Re: FK Slavija

Post Postao/la lovcen16 » 28 jun 2014, 21:02

U ponedeljak pocinju i sa pripremama....

Odgovori

Natrag na “Prva liga RS”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.